Bij het vertrek van een vlootvoogd Wat de mens doet dient zinvol te zijn Geen overheidsbijdrage herstel evenwicht voor Het nieuwe Premiespaarplan: Grijp de kans! Japanse turnsouplesse was Russen te machtig Geen strak prijsbeleid voeding Loonbeleid zal economie nog verslechteren Protest van studenten RIJKSWEGENFONDS 11 DONDERDAG 22 SEPTEMBER 1966 ADMIRAAL REESER: (Van een onzer verslaggevers) HIJ zetelt natuurlijk in Den Helder. De kamer van waaruit hij de vloot commandeert, bevindt zich in Het Paleis aan het Nieuwediep. De muur van het brede trappenhuis dat naar die kamer leidt, hangt vol portretten van vlootvoogden, onder wie vooral door hun gesoigneerde baard indrukwekkende figu ren. Als adelborst zal hij menigmaal met eerbied en ontzag naar die portretten hebben gekeken, niet vermoedend dat het zijne eens aan die lange rij zou worden toegevoegd, zij het zonder baard. Straks zal dat gebeuren. De adel borst uit het begin van de jaren dertig heeft de hoge post bereikt, Twee jaar is Leendert Emanuel Hendrik Reeser, vice-admiraal, commandant Zeemacht Nederland geweest, afsluiting van een voorspoedige carrière. Nu gaat vice-admiraal Reeser de Koninklijke Marine verlaten. Op 30 september draagt hij het bevel over. Hij hoopt dat het weer die dag gunstig zal zijn. Immers, slechts in dat geval zal hij afscheid kunnen nemen aan boord van Ha- rer Majesteits kruiser Zeven Pro- inciën. Zo moet het ook. Een vloot- Voogd hoort zijn laatste bevel over te geven op een schip. ROL De Rotterdammers mogen weten dat hun stad bij zijn keus een loop baan in de Koninklijke Marine te zoeken, een grote rol heeft gespeeld. Als Rotterdamse jongen zal hij in zijn jeugd meermalen langs de havens hebben gezworven geïmponeerd zijn door de vele schepen, die land achter de horizont naar zijn stad kwamen en van die stad naar ;n land achter de horizont voe- :n. Dit zal hem het heimwee naar de zee hebben gegeven. Maar er was meer. Hij had immers, nadat hij de hbs had doorlopen, de zee vaartschool kunnen bezoeken en of ficier ter koopvaardij kunnen wor- Wat bracht hem dan naar de marine? Hij formuleerde eens het ant woord: „Wat mij naar de Konink lijke marine trok was de gedachte, dat dit deel van onze strijdkrach- >ver heel de wereld diende, wat mij bijzonder aansprak was, wij in het toenmalige Neder- lands-Indië over een weliswaar kleine, maar toch goede en moder ne vloot beschikten". BEGIN In 1929 werd hij ingeschreven bij het instituut voor de Konink lijke marine te Den Helder. Drie jaar later werd hij benoemd tot luitenant ter zee der derde klasse. Hij werd uitgezonden naar Indië en daar ligt het begin, de eerste stap op de lange, moeilijke weg, die hem naar een der hoogste posten zou voeren. Het leven van een zee-officier is boeiend omdat het zo vol afwisse ling is, maar teleurstellingen blij ven hem niet bespaard. De jonge luitenant ter zee Reeser zag in zijn eerste jaren het boeiende tijdens zijn vaartijd op Harer Majesteits kruiser Java, gedurende de korte tijd dat hij bij de topografische dienst was geplaatst en daarna op de vele schepen van oorlog waarop hij diende Harer Majesteits Flo- res, het oude artillerie-instruc tieschip Harer Majesteits Gelder land, waarmee hij een reis naar West-Indië maakte, en op de kano neerboot Harer Majesteits Johan Maurits van Nassau, om even een greep te doen. Het kwam allemaal tegemoet aan de diepste wens die in zijn hart leefde: iets zinvols te kunnen ver richten. En dat hoopt hij ook straks nog te kunnen doen, als hij de marine vaarwel heeft gezegd. HOOGTEPUNT Een van de hoogtepunten uit zijn loopbaan is het deelnemen aan de strijd om de Afsluitdijk geweest in mei 1940. In november 1939 was hij op de Johan Maurits van Nassau teruggekeerd uit de West. Neder land had toen al gemobiliseerd. Het schip kreeg eveneens een taak toegewezen. Op 13 en 14 mei vuur de het vanuit Texelstroom op de kop van de Afsluitdijk, en de scho ten vielen zo goed, dat hpt de Duitsers onmogelijk werd gemaakt op te rukken. Het moet de artille rie-officier Reeser grote voldoe ning hebben geschonken. Voldoe ning om tweeërlei redenen: toen bleek ook, dat onze maritieme inspanning profijt had afgewor pen". Vanuit Texelstroom ging hij re gelrecht vijf jaar de oorlog in en hij overleefde tweemaal het verlo ren gaan van een schip, waarop hij diende. Via Engeland belandde hij in Indië, van Indië trok hij naar Australië en van Australië weer naar de West, waar het patrouille varen werd en konvooieren. De eerste opdracht die de commandant van het schip waarop hij in de zomer van 1942 was geplaatst, kreeg, was het begeleiden van een Noorse boot die van onder tot bo ven geladen was met dynamiet... Verscheidene malen was hij in In dië en in de West, hij was betrok ken bij de voorbereiding tot oprich ting van de Mariniersbrigade, hij volgde een cursus op het Nato De fence College, hij was 27t jaar in Washington geplaatst: „Geweldig interessant, ook voor de kinderen die daar op school gingen en wier blik zeer werd verruimd", en een zelfde periode in Engeland. „Toen ik daar twee jaar was kwam admi raal Pröpper op een van zijn bezoe ken. Ik zei: Hier kan ik wel hon derd jaar worden. Na zes maanden was ik uit Engeland weg. Terug naar Nederland en geplaatst als commandant op Harer Majesteits kruiser De Ruyter." Het was niet zijn eerste bevel. Het eerste schip dat hij comman deerde was een korvet. Het gaf hem grote vreugde, maar hij ont dekte tevens dat hij, al promotie makende, ouder werd. Hij werd daarbij bepaald toen hij als com mandant van Harer Majesteits tor- pedobootjager Banckert in 1952 tij dens een oefening toevallig een van zijn officieren tot een collega hoorde zeggen: ,,'k Ben benieuwd wat die ouwe nou zal gaan doen." TELEURSTELLING de staf van de commandant Zée- macht Nederland. Dit maar voor korte tijd, want in de zomer van 1961 kwam de opdracht: Reeser gaat naar Nieuw-Guinea. Hij zou de laatste commandant in dat gebiedsdeel zijn. Hij werd daar ook, als enige uit de Neder landse krijgsgeschiedenis, de man die de drie krijgsmachtsonderdelen gezamenlijk rechtstreeks comman deerde. In Nieuw-Guinea beleefde hij de grote teleurstelling. „Het doel dat we ons voor ogen hadden gesteld werd niet bereikt het leiden van het volk van Nieuw-Guinea naar een eigen keuze. De wereldpolitiek heeft dat onmogelijk gemaakt. Maar in weerwil daarvan kan ik met plezier aan mijn Nieuw-Guine- a-tijd terugdenken door de bijzon der goede samenwerking tussen en de prestaties van alle drie delen van de strijdkrachten". Gerepatrieerd werd hem het be vel over smaldeel V opgedragen, en met dat smaldeel nam hij drie maal deel aan grote Navo-oefenin- gen waarbij hij soms het bevel voerde over de eenheden van alle deelnemende marines. „Krijgskun dig heb ik in die jaren veel ge leerd, geleerd wat zin heeft, wat kan en niet kan, en ik ben in con tact gekomen met ontzettend veel mensen." KROON Het zou hem allemaal van pas komen in zijn laatste functie bij de Koninklijke marine, een functie waarmee zijn lange loopbaan werd bekroond: commandant van de zee macht in Nederland. Hij heeft als commandant Zee macht Nederland ernaar gestreefd zijn onderhebbenden te doen begrij pen, dat het effectief en zinvol is wat zij doen. Hij is van oordeel, dat bij een bondgenootschap elk lid een redelijk aandeel heeft in te brengen en dat die inbreng onder meer afhankelijk moet zijn van de aard en de aanleg van een volk. „Naar mijn mening is het Neder landse volk juist door aard en aan leg oók geschikt voor het leveren van een maritiem aandeel in een bondgenootschap, geschikt voor het bestrijden van dreigingen, die zich vanuit zee kunnen ontwikkelen." Met ingang van 30 september is vice-admiraal L. E. H. Reeser geen commandant Zeemacht Nederland meer. Hij trekt -zijn marine-uni form uit. Het zal hem spijten dat hij dit, nog maar 54 jaar oud, heeft te doen, want de marine heeft een grote plaats in zijn hart. Het zal ook de marine spijten, want zij ver liest in hem niet alleen een kundig vlagofficier, maar ook een beminne lijk en begrijpend mens. Eens is hij in de pers „Pqkhou- ten Leen" genoemd, naar het pok hout, een houtsoort die sterk is en niet slijt. Men wilde ermee zeggen, dat met hem niet valt te schippe ren, dat hij recht op zijn doel af gaat. En dat zijn nu juist de ei genschappen met daarbij zijn bekwaamheid en gevoel voor recht vaardigheid die Hunne HoogMo- gendheden de eeuwen door van hun vlootvoogden hebben ver langd. Raad Midden- en Kleinbedrijf bliksemsnel verplaatsen van de handen, zijn oefening vlekkeloos af. De beoorde ling (9.60) lag slechts 0.05 punt lager dan die van Miroslav Cerar, de onbetwiste meester op dit toestel. Cerar, een Zuidsla- vische student, gaat zijn Olympische- en wereldtitel waarschijnlijk prolongeren. In tegenstelling tot de Russen, vragen de Japanners nooit een herkansing aan, hetgeen al tekenend is voor het Japanse geloof in eigen kunnen. 'Later op de avond, toen ook de andere ploegen aan ibod waren gekomen, had de stand enige wijziging ondergaan. (Deze stand luidt thans: ploegen: 1. Ja pan 287,85 pnt, 2. Rusland 285,90, 3. Oost-Duitsland 278,80, 4. Tsjecho-Slowa- kije 275,80, 5. Polen 274,20, 6. Ver. Staten 273,45, 7. Italië 273,45, 8. West-Duitsland 273,20, 9. Frankrijk 272,35, 10. Zuid-Slavië 271,40. Individueel: 1. Woronin (Rusland) 57,90, 2. Tsurumi (Japan) 57,75, 3. Diami- dow (Rusland) 57,60, 4. Endo (Japan) 57,55, 5. Yamashita (Japan) 57,25, 6. Meni- chelli (It) 57,20, 7. Cerar (Z.-Sl) 57,15, 8. Kato (Japan) 57,15, 9. Mitsukuri (Japan) 57,10, 10. Nakayama (Japan) 57,00. PSV verdiende meer dan 1-3 EINDHOVEN Ondanks goed tech nisch spel heeft PSV woensdagavond met 1—3 van het Engelse Leicester City verloren. In de erewedstrijd, gespeeld we gens het 75-jarig bestaan van Philips, stonden de Engelsen bij de rust al met 0—2 voor. Van der Kuylen maakte kort na de hervatting het enige PSV-doel- punt. Doelman Banks van Leicester was de grote uitblinker. V oortornooi en voor Europese basketballtitel BASEL Door een 2—2 gelijkspel tegen de Zwitserse club Basel heeft het HELSINKI Voor het Europese bas- Utrechtse DOS zich gisteravond geplaatst ketbalkampioenscliap heren, dat van 27 voor de volgende ronde in het tornooiseptember tot en met 8 oktober 1967 in om de Europese beker voor jaarbeursste-1 Helsinki wordt gehouden, zullen een vijf den. Daar de thuiswedstrijd door DOS tal kwalificatietornooien worden gespeeld, met 2—1 werd gewonnen, J~ DORTMUND Het eerste treffen tus- in de turngrootmachten Japan en Rusland is in een duidelijke overwinning voor de Aziaten geëindigd. De Japan ners, die bij de Olympische Spelen goud veroverden en tevens de wereldtitel in bezit hebben, demonstreerden met groot machtsvertoon deze titel te willen prolon geren. Bijna twee uur lang heeft het verbeten duel tussen de Japanners en de Russen het publiek in de Westfalenhal in zijn ban gehouden. Hoewel de Japanners bij na perfect werkten, moesten zij de eerste plaats in het individuele klassement, dat door velen al was toebedeeld aan de ondoorgrondelijke Yukio Endo, de Olym pisch kampioen, voorlopig laten aan de 20-jarige Rus Veronin. Deze heeft een totaal van 57.90 punten voor de eerste zes oefeningen. De Japanner Endo had in het begin met zenuwen te kampen, het geen hem enkele tienden van punten kost te. Het heeft er nog naar uitgezien dat de Russen hun suprematie zouden herove ren. Na drie van de zes onderdelen had den zij een half punt voorsprong. Bij het paardspringen echter behaalden de Ja. panners een winst van 1.1 punt. Twee maal voor Kato en Matsuda gaf de jury, die vooral bij de beoordeling van de Russische prestaties niet direct tot overeenstemming kon komen, met 9.80 punten de hoogste waardering. Keihard Diamidov, een 23-jarige Russische offi cier toonde bij het paardvoltigeren een keiharde mentaliteit. Na een minder geslaagde oefening trad de Rus bij zijn tweede 'poging volkomen geconcentreerd aan. In een genadeloos tempo werkte hij met hoge schaarbewegingen en een Gelijkspel bracht DOS ronde verder gelijkspel heeft het Protestants-christelijke werkgevers: (Van onze soc.-econ. redactie) DEN HAAG Gezien de sterke concurrentie in de voedings- en genotmiddelenbranche is een strak prijsbeleid van de overheid ten aanzien van deze branche overbo dig. Dit is één van de conclusies van een rapport over de positie van de detailhandel in voedings- en genotmiddelen, dat gistermid dag door de Raad voor het Midden- en Kleinbedrijf na een uitvoerige bespreking is aanvaard. In dit rapport wordt geconstateerd dat het marktaandeel van het midden- en kleinbedrijf in de voedings- en genotmid delenbranche van 1950 tot 1957 van 88,7 pi-ocent is gedaald tot 87,3 procent en daarna in versneld tempo tot 84,5 pro cent in 1964. Deze daling zal naar ver wachting nog tot 1970 aanhouden. Geconcludeerd wordt dat de gemiddel de zelfstandige ondernemer in de voe dings- en genotmiddelenbranche ca. 75 procent meer moet verdienen wil hij een inkomen uit zijn bedrijf ontvangen dat hem dezelfde financiële draagkracht verschaft als een winkelchef. Dat wil zeggen, dat hij bij een netto winst van 6 procent een jaaromzet van ca. 300.000 moet hebben. Slechts éénvierde van de ondernemers in het midden- en kleinbedrijf komt hieraan toe. SWANSEA Swansea Town heeft woensdagavond in Swansea met 11 ge lijkgespeeld tegen Sla via uit Bulgarije in een wedstrijd om de Europese beker voor bekerwinnaars. De ruststand was 0—0. (Van onze soc.-econ. redactie) DEN HAAG Van de bestedin gen van de overheid in 1967 mag geen bijdrage tot herstel van het evenwicht van onze economie wor den verwacht. Zij benut de aanwas van de middelen ten volle, inplaats van haar uitgaven daarbij ten achter te doen blijven, zoals de Sociaal-Economische Raad in zijn jongste halfjaarlijks economisch rapport noodzakelijk achtte. Aldus de mening van het Verbond van Protestants Christelijke Werk gevers over de Miljardennota. Overi gens constateren de werkgevers, tegen de achtergrond van de uitgaven in voorgaande jaren, wel een verbetering en „een zekere bereidheid van de regering om haar ambitieuze plannen te beperken". Niettemin moet volgend jaar de bijdrage voor het evenwichts herstel praktisch door de particuliere sfeer worden geleverd, aldus het VPCW. Merkwaardig Voor wat het bedrijfsleven betreft komt dit tot uitdrukking in de ver lenging van de tijdelijke verhoging der vennootschapsbelasting, de verhoging van de accijns op benzine en gasolie, van de wegenbelasting en van de PTT- tarieven. Bovendien is er sprake van een krachtig prijsbeleid. „Tegen deze ach tergrond komt de uitspraak van de regering, dat grote waarde moet wor den toegekend aan de investeringen in een merkwaardig licht te staan", zo zegt het werkgeversverbond. „Om deze uitspraak waar te maken, zou in plaats van toenemende lastenverzwaring voor het bedrijfsleven, er reden zijn voor een herleving van investeringsfacili teiten en voor een doorberekenings mogelijkheid van de nieuwe kosten verhogingen". Doe mee aan het Premiespaarplan. Spaar in spaar- bewijzen. Verdien een premie van 20%. Dat be tekent f 50,- per jaar extra (Echtparen f 100,-). Bovendien rente - op - rente. Inlichtingen bij de IDJlUJIUlWICIN'llUCICIMlg)^ spaarbank en alle bankzaken Een lichtpunt voor het bedrijfsleven vindt het VPCW wel, dat de centrale overheid zich volgend jaar, gezien het dekkingsplan, niet op de kapitaalmarkt behoeft te begeven. Loonbeleid De protestants-christelijke werk gevers menen voorts, dat de uitspraken over het loonbeleid, wat hun inhoud betreft, wederom in schrille t 'en- stelling staan tot die over het ijs- beleid. „Er is geen werkelijk andere benadering dan in voorgaande jaren, toen de loonontwikkeling de reële mogelijkheden verre overtrof'. Wel wordt gezegd, dat het tempo van de loonstijging bij dat van de laatste jaren moet achterblijven, doch overi gens wordt de indruk gewekt, dat on danks de voorziene kostenstijgingen op een reële inkomensverbetering mag worden gerekend, aldus het VPCW, dat van oordeel is dat de nominale loonstijging, die daarvoor nodig is, het verwachte beeld van onze economie volgend jaar stellig belangrijk zal ver slechteren. Toon Hermans 1 ontving ere-penning MAASTRICHT Bij besluit van de Provinciale Staten is gisteravond aan Toon Hermans de ere-penning van de provincie Limburg uitgereikt Deze kor te plechtigheid en de officiële huldi ging in verband met zijn artistenjubi- leum „Tien jaar one-manshow" vond plaats in de Maastrichtse schouwburg na de gala-voorstelling die door tal van autoriteiten, zowel van Belgisch als Nederlands Limburg werd bijge woond. Ook de burgemeester van Maastricht, mr. W. baron Michiels van Kessenich en vele wethouders en leden van Gedeputeerde Staten gaven acte de présence. De heer G. J. Heiligers, die de com missaris der Koningin in Limburg, mr. dr. Ch. van Rooy, vertegenwoordigde overhandigde de onderscheiding. Na af loop van dit officiële gedeelte werd in de „redoute" met vele vrienden en be wonderaars van Toon Hermans vrolijk feest gevierd. In A'dam en Utrecht AMSTERDAM Zowel in Amsterdam als in Utrecht hebben gisteravond hon- derden studenten gedemonstreerd tegen het rljksstudietoclagenbeleld va« minis ter Diepenhorst en het rapport van de commissie voor rijksstudietoelagen Sas- In de hoofdstad liepen 1000 studenten in 'een stoet die talrijke spandoeken met zich droeg. Daarop stond o.m.: „Recht op integrale studiekostenvergoeding", „Weg met Diepenhorst", „Geen gunst, maar recht" en „Studenten die creperen, kun nen niet studeren". Op het Amstelveld zei ASVA-voorzitter Han Meyer in een rede dat het rapport Sassen teruggreep naar de tijd van Colijn en niet in deze tn«i. nado nu namens zijn 1 de minister. pollti lteit, noem de de bevoogding van studenten type rend voor ons land, „dat al eeuwen leeft onder de terreur van de grijze haren". Aan het slot werd opgeroepen woensdag in Den Haag te demonstreren, dan namens de Nederlandse Studenten raad. In Utrecht, waar 700 studenten een pro testmars hielden, waren leuzen te zien als „I. A. weg wezen" en „Diepenhorst moet beurzen geven, hi, ha, ho". De stu dentenvakbeweging verzamelde tijdens een bijeenkomst in het universiteitshuis handtekeningen voor 'een verzoekschrift aan de Tweede Kamer, waarin tegen ver laging van de studiebeurzen wordt gepro- President Philippijnen Sowjet-Unie moet vrede stichten NEW YORK President Ferdinand Marcos van de Philippijnen heeft giste- ren in een rede voor de Algemene Verga dering van de VN Rusland verzocht een (conferentie bijeen te roepen ter beëtndl- Iging van de oorlog in Vietnam. Marcos sprak van een „Tasjkent-confcrentie". Tasjkent is de stad waar India cn Pa kistan in januari onderleiding van de Sowjet-Unie vrede sloten. De Amerikaanse minister van buiten landse zaken. Dean Rusk, toonde zich ingenomen met het voorstel van Marcos. Utrechtse eredivisieclub zich met dit ge lijkspel kwalificeren. Bij de rust stond het in deze wedstrijd nog 0—0. Het duel werd door de veel omstreden scheidsrechter Kreitlein ge leid en werd bijgewoond door 6300 toeschouwers. Na de hervatting scoorde De andere kwalificatietornooien zullen voor Basel Frigerio twee maal. In de 69e in Leipzig (Oost-Duitsland, Oostenrijk, Het Nederlandse team is ingedeeld in de poule die van 24 tot en met 26 februa ri 1967 in het Westduitse Oldenburg wordt afgewerkt. Behalve Nederland zijn; in deze poule West-Duitsland, Hongarije Schotland ingedeeld. (Vervolg van pag. 1) Centrum zorgde Van der Linden voor de gelijkma ker. De uitslagen van de andere wedstrij den voor de jaarbeursbeker waren: Rode Ster Belgrado (Zuidslavië) Atletico Bilbao (Spanje) 5—0; FC Nürnberg FC Valencia 1—2; FC Antwerpen Uni on Luxemburg 1—0; Drumcondra Dublin Eintracht Frankfurt 0—2; Juventus Tu rijn Aris Saloniki (Griekenland) 50; i het Tsjechoslowakije en Zweden), BBMWI (Frankrijk, Portugal. Spanje en Zwitser-1 provincies wordt f 21 miljoen uitgetrók- land). Sofia (Albanië, Griekenland, Roe- kC„ en v00r de noord-zuid-route (Amster- menië en Turkije) en Antwerpen (Bel- dam—Utrecht—Den Bosch—Eindhoven— gië, Israel, Denemarken, Engeland en Maastricht) ƒ42 miljoen. Dit bedrag Is waarschijnlijk Luxemburg) worden ge- - - houden. De eerste twee van elke poule komen in Helsinki in de finale uit. Voor deze strijd hebben zich de eerste vijf ten dele bestemd voor verbreding brug over de Lek by Vianen, voor ver betering van de rijkswegen 26 en 27 by Vianen en voor een brug over de Maas bij Empel. Voor de verbinding VianenGorcum Breda en Moerdijk—Roossendaal zal ƒ8 miljoen nodig zijn. Aan de in het midden van het land aan te leggen oost-west-verbindingen (Den HaagUtrechtApeldoornOldcnzaal en Ridderkerk—Gorcum—Ressen—Zevenaar) zullen ƒ24 miljoen resp. ƒ11 miljoen worden besteed cn voor de oost-west-ver bindingen in het zuiden (Vlissingen— BredaEindhoven en Belgische grens— EindhovenVenloDuitse grens resp. 13 en 5 miljoen. In het bedrag van ƒ13 miljoen zit de voortzetting van de aanleg van rijksweg 58 'Nieuwland— Vlissingen) en van de uitbreiding van die weg op Walcheren en Zuid-Beveland. Ten slotte zijn nog bedragen uitgetrok ken voor de aanleg van Zoomweg tus sen Volkerakdam en Steenbergen cn voor verbetering van de veerhavens bij Krui- ningen en Perkpolder. Hongarije naar 6-1) op Denemarken BOEDAPEST Een op twee plaatsen gewijzigd Hongaars elftal, dat twee we ken geleden In Rotterdam tegen Neder-; land in het tornooi om de Europese be- kcr voor landenteams, op het nippertje! een 22 gelijkspel behaalde, versloeg woensdag In Boedapest met m?ar liefst 60 Denemarken. Het Hongaarse elftal zonder Sipos en Rakosi doch met Matrai en Mathesz' kwam in de tweede wedstrijd van groep vijf bij de rust tot een 50, voorsprong cn vond dat voldoende. I De doelpunten van de Hongaren kwa-| men op naam van Albert (1), Meszolyi (H Bene (14). Albert (32), Farkas (37) en Varga (83). J Varken bijt diepe wond MEPPEL Op de centrale var. li kensfokdag in Mcppel is de 60-jarl- ge heer E. Buter door een varken gebeten. Hij liep ccn zeer diepe vleeswond aan zijn enkel op cn werd hevig bloedend naar een zie- kenhuis gebracht. Als belangstellende volgde hij de keuring en stond tussen de loop rekken, waardoor 50 mannelijke varkens (beren) werden gedreven. Plotseling werd hij door ccn van hen van achteren aangevallen cn gevloerd. Dit varken, Laurens geheten, had de titel ..kampioen van de' I dag" moeten overlaten aan de beer Wodan. Men vermoedt dat dit I kwaad bloed heeft gezet....

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 11