HONGAREN BOGEN, MAAR NASTOOT BLEEF UIT Goal in laatste minuut kostte Oranje - elf zege Nederlands elftal leek op weg naar onverwachte overwinning Geen geloof in eigen kracht werd funest Minder goede conditie gaf de doorslag Andreiko en Tsjegolev lopen uit Boer Voortman zoekt recht (van de mens) Toxopeus voorzitter Liberale Wereldunie Kessler: gebrek aan Pas gepakte jongeman nam opnieuw de benen 9 DONDERDAG 8 SEPTEMBER 1966 Nederland-Hongarije Zestig gulden voor kaartje TV-tactiek is verkeerd (Van een onzer verslaggevers) BOTTERDAM Zelden is er buiten de poorten van het Fcyenoordstadion in Rotterdam zo hartstochtelijk gebe deld om een kaartje als gisteravond voor het duel NederlandHongarije. Nimmer hebben de zwarte prijzen zul ke hoge waarden bereikt: zestig gulden voor een zitplaats van 15! Naar schat ting bleven er drie tot vierduizend mensen teleurgesteld buiten de hekken onder wie zelfs een groep enthousiaste lingen uit Venlo die er heilig van over tuigd waren nog kaartjes te kunnen gehad om clandestiene kijkers te we ren. Verscheidene malen moesten „in dringers" door politiehonden worden gearresteerd nadat deze zich door het stuikgewas en over de omheining langs de rijksweg hadden gewrongen. e roep om kaarten overstemde voor de wedstrijd op tientallen plaatsen de stem van de man met „acht repen voor gulden", de verkoper van chocola de-plakken die bij elke wedstrijd voor zoete nasmaak moeten zorgen, et stadion was dan ook tot op de laatste plaats bezet en zelfs meer dan dat. Het duurde evenwel tot kort voor de rust alvorens de laatste in de ver keersstroom gestruikelde toeschouwers binnen waren. Ondanks de grondige organisatie van de Rotterdamse politie na de chaos bij de wedstrijd Neder landWest Duitsland in maart was de autostroom te groot om de veelal te »t van huis gegane autobezitters tij- aan een parkeerplaats te helpen. hele kaartverkoop rondom de wedstrijd NederlandHongarije accen tueert evenwel nogmaals de verkeerde een TV-uitzending. De ontmoeting verscheen wel in zijn geheel op de Hongaarse televisie. Eén draai aan de geweest om de wedstrijd toch uit te zenden. Desnoods de tweede helft. Nu dat niet gebeurde, misten vele duizen den de kans om de wedstrijd via de TV te volgen, en wanneer er geen vcr- i andering komt in de regel „alleen uit zending als het stadion twee dagen J voor de wedstrijd is uitverkocht" zal dat nog veel vaker voorkomen. Tot teleurstelling van velen en schade van de KNVB zelf. Eis acht maanden voor diefstal verdovend middel AMSTERDAM Wegens diefstal van i ampullen met een verdovend middel en een injectiespuit heeft de officier van justitie bij de rechtbank te Amsterdam tegen de 31-jarige verpleger J. L. de Q. acht maanden gevangenisstraf waarvan drie maanden voorwaardelijk en aftrek Braö voorarrest geëist. De man, die bekende verslaafd te zijn eraakt aan dit verdovend middel, stal ussen januari en mei van ait jaar twee-tot driehonderd ampullen uit het ekenhuis in Amsterdam waar hij werk te. De politie, die was ingeschakeld na dat was opgevallen dat er meer ampul len werden gebruikt dan normaal, betrap te de man op heterdaad toen hij de ampullen wegnam uit de operatiekamer. De uitspraak is 21 september. (Van een onzer sportredacteuren) ROTTERDAM Een gelijkspel (22) van het Nederlands elftal tegen het befaamde Hongaarse team. Knap, zonder meer. Maar toch ook weer teleurstellend. Als resultaat op zich heeft de door Georg Kessler gecoachte ploeg andermaal naam gemaakt na de prach tige resultaten tegen West-Duitsland en Schotland. Gelet echter op het scoreverloop, de kansen en het ivedstrijdpeil heeft er meer, veel meer voor Nederland ingezeten. Een 2-0 voorsprong tot diep in de tweede helft, een duidelijk overwicht in de eerste vijftien minuten en een gelijkmaker eerst twee minuten voor het einde. Nederland had historie kunnen schrijven met een zege op Hon garije. De kansen daartoe lagen voor het opscheppen en met een klein beetje meer geluk in die opwindende eerste tien minuten van de tweede helft was de score tot 30, misschien zelfs 40 opge voerd en dan had geen enkele Hongaarse rapsodie meer voor een melodieus slot kunnen zorgen. Maar laten we dat beetje geluk nog buiten beschouwing in elke wedstrijd zijn er immers mo menten waarop er iets tegenzit het Oranje-elftal had de beslis sing vrij gemakkelijk kunnen forceren, wanneer het even brutaal had blijven spelen als in dat begin van die tweede helft. Koel en zakelijk moet bondscoach Kessler het zijn knapen in de kleed kamer hebben gezegd tijdens de rust. Niet alleen de 10 voorsprongmaar ook het vrij tempoloze, langdradige spel van de Hongaren en de daden drang van het Ned. elftal roar en voldoende argumenten om Oranje als het ware op het Hongaarse doel af te vuren. „Tempo", moet Kessler in de rust hebben gezegd, „tempo, vaart en variatie en je brengt die wat teleurstellend spelende Honga ren op de knieën". En het leek te lukken. Zonder twijfel zelfs, want de manier waarop het voort- durend fel vechtend Nederland plotseling ji wel met vier of vijf man in de voorhoede i kon opereren dwong diepe bewondering j af. De geroutineerde Magyaren stonden j( versteld. Een ervaren speler als Sipos had plotseling handen en voeten nodig om de debuterende Johan Cruyff (19) af te stoppen. Keizer, die overigens een der i zwaksten was, wilde het in de vierde minuut te mooi doen zodat Kapatos nog kon redden, maar na 6 minuten was het wel 2—0 toen Cruyff uit prachtig voor- i bereidend werk van Nuninga na een korte sprint keeper Szentpiihalyi met een. geweldig hard schot opnieuw versloeg. Ruim 65.000 kijkers sprongen omhoog, j De voorsprong die Holland na 35 minu- ten in de eerste helft door een al even fraai doelpunt van Pijs had veroverd was verdubbeld. (20)! En Oranje hield vol; het was stellig niet een geweldige reactie van de Hon garen die een ommekeer in de strijd bracht. Maar het indrukwekkende op treden van de Nederlandse ploeg, voor alles gebaseerd op het voor rust zo zeer ontbeerde tempo-spel, ebde na een kwar tier weg en verzandde in groeiende on zekerheid. De nastoot bleef geheel uit. Het hing toen in alles van de Nederland se defensie af hoe de score zou uitpakken, want op het middenveld konden landgenoten net zo min mr~ teren als in het laatste deel de helft. Steeds groter werd de Hongaarse druk, steeds moeilijker werd het. Molnar maakte in de 27ste minuut na een omhaal van Albert gemakkelijk ge lijk toen de bal uit de armen van Pieters Graafland sprong en hoewel het er toen even op leek dat Nederland het initiatief toch nog zou terugpakken, het gebeurde niet. Zonder werkelijk tot grootse daden te komen ondanks de glanzende per soonlijke techniek haalden de Hon garen het nodige gelijke spel. Meer wil den zij voorlopig niet hebben. Er komen nog kansen voldoende om de eerste plaats in deze EuroDa Cup-poule te veroveren. Dat Nederland uiteindelijk toch niet won, kwam dus door gebrek vertrouwen, aan onvoldoende geloof in eigen kunnen, een minder goede conditie dan de Hongaren, die hun krachten be ter verdeelden. Twee kostbare punten hadden in deze als geheel toch wat te gengevallen wedstrijd kunnen worden genoteerd, als Oranje de moed had kun nen opbrengen en misschien ook de conditie om de Hongaren het spel te dic teren. De ploeg „in opbouw" zoals Kess ler het huidige team noemt, heeft stellig niet gefaald, maar toch wel duidelijk getoond dat er nog veel, veel verder moet worden uitgebouwd. Tactiek faalde De tactiek van Schotland score sluiten achter faalde nu en zal nog vaker niet opgaan. Een drlcmans-voor- hoede waarin dan nog vaak alleen de bijzonder talentvolle jongeling Cruyff overbleef, biedt ondanks het knappe middcnveldsspcl van Pijs en stellig ook Nuninga te weinig kansen om succes t« bereiken. Er moet zodra dat even kan meer mankracht worden opge voerd. Dat kon tegen deze Hongaren die behoudens In het laatste kwartier te op hun technisch kunnen staarden e vrii laag tempo heel lang tevergeefs zochten naar gaatjes In de biizonder hechte Nederlandse defensie waarin geen zwakke schakel zat. Teleurstellend dus enerzijds dit gelijk spel, maar en laten we de realiteit in het oog houden toch stellig ook weer verheugend, want de Hongaren gelden nog immer als een formatie wereldklasse. De opgaande lijn in spelpeil van het Ned. elftal is stellig nog aanwezig en dat maakt na deze wat vlakke minder spectaculair dan tegen de Duitsers wedstrijd eind goed al goed. OOST-BERLIJN Het Oostberlijnse Vorwaerts heeft gisteren op eigen terrein ln een wedstrijd voor het tornooi om de Europacup voor landskampioenen met 60 gewonnen van Waterford (Ierland) REYKJAVIK In de eerste ronde an de strijd om de Europabeker heeft Nantefc uit Frankrijk met 32 gewonnen van IJsland Kr. (Van een onzer sportredacteuren) ROTTERDAM Toch nog 22. Wat een teleurstelling voor de Nederlandse ploeg. Ondanks het harde werken moesten onze voet- hallende landgenoten genoegen nemen met een gelijkspel. Twee minuten voor tijd was het de mee naar voren gekomen Meszöly die een voorzet van linksbuiten Farkas onhoudbaar voor Pieters Graafland in de uiterste hoek van het doel kopte. Waren de Hongaren nog op ge lukkige wijze op 21 gekomen, daarna was hun druk op het doel van Eddy P.G. zo groot dat een doelpunt niet kon uitblijven. Het begon In eerste helft zeer snel en agressief voetbal Ajax-voorhoede, dat echter niet tot het j gewenste succes kwam. Zelfs moest Flin- j kevleugel een keer op de lijn redden bij een inzet van Rakosi. Toch kwam er een Nederlands doel punt. Fel aangemoedigd door het meele vende publiek trok Oranje ten aanval. Zelfs rechtsback Flinkevleugel mengde zich in de strijd. Een snelle solo van hem kon eerst op het laatste ogenblik door de niet vaak klcmvast keepende Szentmihalyi gestuit worden, zij het ten koste van een hoekschop. De volgende aanval was echter wel raak, hoewel de opzet vrij ongevaarlijk leek. Pijs sneelde zich vrij en onver wacht schoot hij van zeker twintig meter zeer hard in. Szentmllahyi zag de bal pas toen hij achter hem lag (10). Maar de vrij traag opererende Honga ren gaven het niet op. Direct na de aftrap bouwden zij een gevaarlijke aan- val op. Farkas kwam vrij voor Pieters j Graafland, maar met een snelle duik kon I hij een doelpunt voorkomen. Nederland leek even voor rust zelfs op 20 te I komen, toen Cruyff in vrije positie voor het Hongaarse doel kwam. Hij schoot echter in handen van de Hongaarse doel man, die de bal niet klemvast kon krij j gen. Opnieuw kreeg Cruyff de bal, maa: j foutief afspelen belette een scoringskans Door de 10 voorsprong gesteund be gon Nederland de tweede helft met een offensief, waarbij Nuninga bijna voor 20 zorgde. Ook hij schoot echter tegen de keeper op. Direct hierop een goede kans voor Keizer. Nonchalant schieten bracht ook deze kans op een doelpunt Mooie com l>i na lit* Het wachten was op Johan Cruyff. Een prachtige combinatie tussen deze Ajaxied en Nuninga in de zesde minuut, bracht de debuterende Cruyff in schiet positie en zijn machtige schot verdween onhoudbaar voor Szentmihalyi in het doel (20). De overwinning leek in zicht, maar nu ging de conditie een woordje meespre- Anderhalf jaar geëist in zaak-Minnertsga LEEUWARDEN —Voor de rechtbank is gisteren een jaar en zes maanden (met aftrek) en voorwaardelijke terbeschik kingstelling van de regering met eenl proeftijd van drie jaar geëist tegen de 26-jarige H.V.. beroepen predikant van de niet bij de bond aangesloten vrije evangelische gemeente van Minnertsga. De dagvaarding bevatte een lijst van zeventien gevallen van flessentrekkerij en vijf gevallen van verduistering, o.a. van een bedrag van 3600 gulden groten- deelj ten nadele van genoemie gemeente.! ken. De Hongaren profiteerden hier goed van en aanval na aanval golfde op het doel van Eddy PG af. Herhaaldelijk stichtten de nu wel snel spelende Honga- verwarring in de Nederlandse de fensie en slechts koelbloedig verdedigen met name Israël en Schrijvers, goed gesteund door Flinkevleugel en Veld hoen en enkele fraaie acties van P.G. voorkwamen tegendoelpunten. Éénmaal moest Schrijvers zelfs op de doellijn red ding brengen bij een inzet van Bene, nadat de bal al via Flinkevleugel tegen de lat was gevlogen. Uiteindelijk drukten de Hongaren toch door. Een schot van Albert stopte Pieters Graafland nog wel, maar de toestormen de Molnar schoot in (21). Een hierna gescoord doelpunt van Keizer werd door scheidsrechter Nilsen wegens vermeend buitenspel geannuleerd. Jammer voor de Oranje-elf, maar de betere conditie van de Hongaren hielp hen aan 22. De Noorse scheidsrechter Nilsen maakte, ze ker na de rust, een zeer zwakke indruk. hoen; m. Pijs en Muller; Cruyff, Nuninga en Keizer. HONGARIJE: d. Szentmihalyi; a. Ka- posta, Meszoly, Ihasz en Varga; m. Sipos; v. Molnar, Bene, Albert, Rakosi en Far- Vreugde in de Nederlandse gelederen. Miel Pijs (niet zicht baar) scoort het eerste Neder landse doelpunt. Links Johan Cruyff. Sybrands vrij nu derde ALES Het damtornooi om de chal lenge mondial is woensdag in Alès voort gezet met de partijen uit de veertiende ronde. Onze landgenoot Sybrands De uitslagen luiden: Agliardi (Monaco) Kuyken (Zwits) 02, Tsjegolev (Rusl) Mostovoy (Frankr) 20, Rei- mann (Tsj) Andreiko (Rusl) 02, La- porta (It) De Mesmaecker (Belg) 0-2. De stand ziet er als volgt uit: 1. Tsego- lev en Andreiko beiden 21 punten uit 13 partijen, 3. Sybrands 19 uit 12, 4. Kuyken 16 uit 12, 5. Mostovoy 12 uit 12, 6. De- mesmaecker 11 uit 13, 7. Laporta 7 uit 12, 8. Agliardi 5 uit 13, 9. Reimann 0 uit (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG De afgelopen dagen is in Kopenhagen een bij eenkomst van de Liberale Wereld unie gehouden. Mr. E. H. Toxo- peus, leider van de WD-fractie in de Tweede Kamer werd tot voorzitter van de organisatie ge kozen. De Liberale Wereldunie werd in 1947 te Oxford opgericht. Haar doel is door middel van internationaal overleg tot een bundeling van krachten van alle libe rale groeperingen te komen. In hei spraakgebruik wordt de Wereldunie vaak „Liberale Internationale" genoemd. Deze aanduiding is begrijpelijk als men bedenkt dat deze organisatie door de op richters vooral als tegenhanger van de De 19-jarige Johan Cruyff, debutant in het Nederlands elf tal, maakt zijn eerste, en Neder lands tweede, doelpunt. de Nationale Boerenbond, de heer G. W. Voortman uit Eefde (beter bekend als boer Voortman) wil een uitspraak van het onder de Raad van Europa ressorterende hof voor de rechten van de mens. In een verzoekschrift aan de Raad van Europa noemt de landbouwer zijn bezwaren uiteengezet tegen het arrest van de Hoge Raad, waarin hij in een procedure tegen het landbouwschap over een hef fingskwestie in het ongelijk werd gesteld. Hij ls van mening dat dit arrest dient te worden vernietigd of aan de Neder landse regering moet worden meegedeeld zorgen dat het landbouwschap het arrest niet tegen hem kan gebruiken. De kwestie waar het over gaat dateert 1 van 1957. Toen kreeg de heer Voort- lan van het landbouwschap een aanslag .an 130,42. Hij betaalde niet en kreeg een dwangbevel. Later legde het land bouwschap beslag op het banktegoed var Volleybal Rusland geen wereldkampioen PRAAG Wereld- en Olympisch kam- lioen Rusland is woensdagavond na eer loeiend en enerverend volleybalgevecht .an ruim twee en half uur met 3—2 verslagen door Japan. (1512, 1215, 4—15, 15—7 en 15—8). Een uitslag, die voor de Russen de kans op prolongatie van de titel tot een minimum heeft gere duceerd, want na twee nederlagen, tegen Tsjechoslowakije en Japan, zijn de groot meester van het volleybal praktisch uit geschakeld. De strijd tussen de Russen de Japanners, in het winterstadion i Praag zal zonder enige twijfel de geschiedenis ingaan als een van de hoog tepunten uit dit zevende wereldkampi oenschap. garije speelde, heeft zich hersteld nederlaag en won van de oude rivaal België na weinig fraai, maar wel bijzon der spannend duel met 31. In bijna alle sets was het een gelijkopgaande strijd met de Nederlanders steeds iets sterker in de aanval. Vooral Jan Jansen en Jac ques de Vink brachten vele punten bin- De setstanden waren: 164, 1510, 7—15, 15—12. In groep 1 zegevierde Oost-Duitsland met 3—0 (15—9, 15—6, 154) over Polen. (Van een onzer sportredacteu ren) ROTTERDAM Ondanks de ge lijkmaker kort voor tijd toch tevre den gezichten in de kleedkamer. Allereerst natuurlijk bij bondscoach Georg Kessler. „Het gehele elf tal nee, ik noem geen namen heeft een grootse wedstrijd gespeeld, hoewel ik toegeef, dat wij de laatste twintig minuten con ditie tekort kwamen. We moeten bedenken dat de H -garen ons tac tisch en technisch de baas zijn. Bovendien zijn zij mentaal zeer sterk, getuige het feit dat zij in staat wareh een 2—0 achterstand teniet te doen. Niettemin ben ik blij dat dit elftal-in-opbouw dit resultaat heeft behaald." Ook de Hongaarse coach Ilofsky heeft niets dan complimenten, maar: „Als de Nederlanders zo wilskrachtig geweest waren als wij in de laatste fase van de wedstrijd, hadden zij zeker ge- De spelers waren ook zeer tevre den en lieten dit ook blijken. Al leen Muller was een beetje veront waardigd. MULLER: „Dat we zo'n wedstrijd nou moeten gelijkspe len." PIJS, de maker van het eerste doelpunt: „Ik zag een gat en toen schoot ik." KEIZER, zijn doelpunt werd gens buitenspel afgekeurd: „Het was een glaszuiver doelpunt." SCHRIJVERS: „Het zijn tenslotte grootmeesters." ISRAEL: „V{e vie len teveel terug op de verdedi ging." CRUYFF zeer zenuwach tig „Niet gek voor de eerste :eer.M FLINKEVLEUGEL: „Far kas maakte een overtreding tegen mij, waardoor ik uit balans raak te." Hierna ontstond het tweede doelpunt. NUNINGA: „Dit tempo lag te hoog voor ons om het twee keer drie kwartier vol te houden." SWART: „De overmacht was te groot om de voorsprong te behou den." VELDHOEN: „Wc hebben ge noeg winstkansen gehad." Leo Horn tenslotte die dit ge lijkspel dik verdiend vond, zei dat zijn Noorse collega „ruim voldoen de" had gefloten. socialistische Internationale werd gezien. ;n manifest sprak men zich onder uit voor vrijheid van meningsui ting, verdraagzaamheid en sociale ge rechtigheid. BALLINGEN In Kopenhagen waren 130 afgevaardig den uit 14 landen aanwezig. Als nieuwt leden werden groeperingen uit Finland, Oostenrijk, Israël en India toegelaten. De internationale heeft een apart comité van ballingen. Hier zijn liberalen in opgeno men, afkomstig uit Spanje, Hongarije, Polen alsmede de Baltische staten Est land, Letland en Litauen. In ons land is de WD in 1961 van de Wereldunie lid geworden. De leiding van het internationaal orgaan berust bij een uitvoerend comité, waarin voor ieder land twee leden zitting hebben. De Ne derlandse vertegenwoordiging wordt ge vormd door mr. E. H. Toxopeus en het Haagse raadslid D- W. Dettmijer. Internationaal liggen er tussen de di verse liberale groeperingen soms niet on aanzienlijke verschillen. De Engelse libe ralen b.v. zijn vergeleken met de Neder landse VVD sterk links gericht. Andere landen zoals b.v. Denemarken worden door twee partijen vertegenwoordigd. Bij de congressen staat de studie voorop. De nadruk ligt op de gelijkgerichte grondbe ginselen. In Kopenhagen is onder meer van gedachten gewisseld over de kwestie Vietnam. Een belangrijk onderdeel van de conferentie vormde de studie over: functie en grenzen van de overheidsplan- ning in een vrije maatschappij. De Neder landse afgevaardigde prof. dr. J. Kymel heeft van dit onde gemaakt. geld. Zowel d"or de rechtbank in Den Haag als door dc Hoge Raad werd hij in her ongelijk gesteld. De heer Voortman, die van mening is dat de verordening niet op dc wettelijk voorgeschreven wijze is gepubliceerd, zegt door de uitspraken van beide rechtsinstanties ten zeerste in zijn rechtsgevoel gekrenkt te zijn. De beslis sing is volgens hem in strijd met de meest elementaire beginselen van goed bestuur. Bij het opstellen van ziin ver. zoekschrift kreeg dc heer Voortman rechtskundige bijstand van mr. L. xan Heijningen te Den Haag. Wethouder (BP) wil andere portefeuille EDE De problemen in ver band met de verdeling der wet houdersportefeuilles zijn nog niet opgelost. De heer J. van den Dik- kenberg, van de Boerenpartij, die geen genoegen wil nemen met de portefeuille van Sociale Zaken en Volksgezondheid is gisteren niet op een vergadering van B. en W. verschenen, waarin de zaak na der onder ogen zou worden ge zien. De voorkeur van de heer Van den Dikkenberg gaat uit naar de porte feuille van Volkshuisvesting of van Economische Zaken. Vanavond zal de gemeenteraad bijeenkomen om de zaak te trachten op te lossen. Men hoopt dat de heer Van den Dikkenberg dan wel" aanwezig is. Mocht met hem geen overeenstem ming worden bereikt dan is het niet onmogelijk dat men via een motie van wantrouwen tegen hem uit de peri kelen zal moeten komen. Een ont wikkeling, die niemand graag wil. Er zou dan een andere wethouder moeten worden gekozen. De wethouder heeft meegedeeld dat hij genoegen zal nemen met de helft van de wethouderswedde, althans de helft als vergoeding voor hemzelf zal accepteren. Zulks in de lijn van de heer Koekoek, die hetzelfde doet met het salaris voor zijn Kamerlidmaat schap. Lege stoel in Laren In Laren zijn er ook al perikelen in verband met de Boerenpartij. Er wa ren stemmen op de BP uitgebracht, voldoende voor twee raadszetels. Er was echter slechts één kandidaat: ir. S. J. Hellings, die na zijn verkiezing voor het raadslidmaatschap heeft be dankt. Er zal nu geen raadslid voor deze partij in de Larense raad optre den; zijn stoel blijft de volle periode leeg. Om te markeren dat er toch echt geen veertien, maar vijftien leden in de Larense raad behoren te Zitten, heeft men in de raadszaal op de lege plaats een hoedenstandaard gezet, waarop een Larens zijden boerenpetje Toen het er voor het eerst stond, sloeg dat wel aan bij B. en W. zowel als bij de raad. De burgemeester, de heer N. van de Ven, had er geen be zwaar tegen dat 't er in elke komen de raadsvergadering weer terugkomt. IJsselmeerronde met veel sterke troeven AMSTERDAM Van donderdag 15 tot zaterdag 17 september zal de ronde van het IJsselmccr voor amateurs wor den gehouden. In deze ronde zal de Lim burger Harry Stcevcns voor do laatste maal als amateur rijden. derwerp een voorraport In 1967, als de Liberale Internationale jaar bestaat, zal een herziening van het manifest aan de orde worden gesteld. Vooral de ingrijpend gewijzigde interna tionale verhoudingen maken een nieuwe formulering dringend noodzakelijk. Te vens wil men een reorganisatie en verde- uitbouw van de Wereldunie ter hand de keuze op Oxford gevallen. Groen. Verder zullen ook Fed or den Hertog, de militair kampioen en de ster ke criteriumrijder Peter Heynig aan de start varschijnen. Het is niet uitgesloten dat ook de wereldkampioen bij de ama teur-stayers Piet de Wit tot het ongeveer zestig renners tellende veld (tien ploe gen) zal behoren. Voor de Zaankanter geldft echter dat het rijden achter moto ren voorrang verdient boven het wegren nen. Zijn deelname zal dan ook pas op het laatste moment bekend worden. De ronde van het LIsselmeer gaat op de eerste dag van Weesp vla de Afsluitdijk naar Sneek, een afstand van 171 kilome ter. Op de tweerie dag wordt het traject Sneek-Harderwijk (118 kilometer) verre den. Zaterdag 17 september volgt dan eerst Harderwijk-Weesp over een afstand van 97 kilometer en vervolgons op het nieuwe wielercircuit in Weesp een persoonlijke tijdrit over twee kiiome- ISTANBOEL Rapid Wien heeft zich in Istanboel geplaatst voor de tweede ronde van het tornooi om de Europese beker voor bekerwinnaars. De Oostenrij kers versloegen Galatasaray op eigen ter rein met 53. Politie: „Slechte behuizing" AMSTERDAM Een 17-jarige arrestant, J. B. uit Deventer, heeft gistermiddag bij zijn ver hoor kans gezien uit het politie bureau aan de Overtoom te ont snappen. Hij is nog steeds spoor loos. Dit is de zoveelste maal, dat de jongeman de benen wist te ne men. Vorige week ontsnapte hij met vijf kornuiten uit de Rijksinrichting voor Jongens aan de Oostelijke Handels kade in de hoofdstad. Een van de jon gens simuleerde maagpijn. Toen twee leiders zich over hem heenbogen pak- auto's te hebben gestolen en was zo naar Limburg gereisd. De wagens liet hij ergens onbeheerd achter. Bij zijn verhoor gistermiddag zei B. dat hij naar het toilet moest. In de gang van het politiebureau sprong hij plotseling uit een raam op het dak. van een garage om vandaar een sprong in een erachter gelegen tuin te wagen. Via achter- en voordeur van een kan toor pand belandde hij in de Vondel straat. Hoewel verscheidene politiemannen de achtervolging inzetten kon men hem niet meer grijpen. De politie wijt de ontsnapping aan haar slechte be huizing. De jongen is 1.86 meter lang, heeft ten andere jongens deze mannen vast, bruinzwarte ogen, donker haar 'en een bonden hen en wisten te ontsnappen, j bruine huidskleur. Hij draagt een Allen werden weer gepakt; B. zondagi bruin geblokt colbert, een effen brui- in Heerlen waar h.ji een diefstal uitj ne broek en een effen bruine trui met een auto pleegde. Hij bleek diverse coL

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 9