Sunkist Rampbus passeerde ondanks verbod Veerboot zinkt in ruwe zee Gezondheid in Randstad door vuile lucht bedreigd Uit de Haagse hof geplukt W Menselijke fout chauffeur Macht over stuur verloren ]hr. aannemers wensen instelling Bonwraad Risicofonds bouw lees Losse melk cent duurder Rand van de weg geraakt TUC akkoord met loonstop DONDERDAG 8 SEPTEMBER 1966 Een rel in de negerwijk van At- in de Verenigde Staten. Een huis werd getroffen door traangas granaten, en om de inwoners in veiligheid te brengen moest een oolitie-agent, met gasmasker voor, Slot driemaal toe de woning bin- indringen. Hij had toen echter rn moeder met haar vier kinde- :n uit het met traangas doortrok ken pand gehaald. LIMBURG (West-Duitsland) De chauffeur van de Belgische bus, die 25 juli op de Duitse Auto bahn verongelukte, heeft kort voor deze verkeersramp een ver boden inhaalmanoeuvre uitge voerd. Zoals bekend kwamen bij dit ongeluk 33 inzittenden, onder wie 28 kinderen om het leven. De officier van justitie te Lim burg, dr. Schumacher, deelde gis teren in een eindrapport mee, dat de Belgische chauffeur Marcel Ma- terne bij het verboden inhalen ver moedelijk verkeerd heeft gestuurd en de macht over het voertuig heeft verloren. Ooggetuigen hebben gezien, hoe de bus tussen Camberg en Limburg drie vrachtwagens en een personenauto in haalde. De chauffeur moet onzeker zijn geworden toen hij weer op de rechter helft ging rijden. Hij raakte TING (Van onze soc.-econ. redactie) UTRECHT Ook de Neder- indse, Christelijke Aannemers- Bouwvakpatroonsbond is voor ander van de instelling van een Jouwraad. De katholieke aanne- lersbond gaf onlangs reeds van en dergelijk standpunt blijk in ijn jaarverslag. Een moeilijk punt op dit moment echter nog de fi- anciering van een dergelijke ►ouwraad. DeNCAB, die op 28 september a.s. in ■otterdam in ledenvergadering bijeen- Baby na val uit raam overleden AMSTERDAM De tien maanden ou- I Alma de Beunje is gisteren bij een tien meter uit het raam van een in de Prinsengracht om het leven __jn. Omdat de ouders naar de dienst ui volkshuisvesting moesten, paste de jotmoeder op het meisje. Zij liet hei d naar buiten kijken door een tuimel- m. Dit bleek echter niet gesloten te i. Toen het kind tegen het raam duw- i sloeg het om en viel ze naar buiten. Fietnam ring dPHINA wijst niet noodzakelijker wijs de gedachte van de hand, nelo, imet de VS te spreken over Vietnam. Deze (aan de nogal agressieve Cbi- 'nese minister van buitenlandse za ken Tsjen Ji toegeschreven) ver klaring sluit aan op andere berich ten betreffende het Chinese Viet- nam-beleid. Peking zou enige tijd geleden Hanoi hebben gezegd, niet te voelen voor voortzetting van de huidige taktiek oorlog op grote schaal kan leiden, van Noord-Vietnam, die tot een oorlog op grote schaal kan leiden. Deze Chinese houding heeft geleid tot openlijke toenadering tussen Hanoi en Moskou. De Chinese lei ders slaan deze ontwikkeling met gemengde gevoelens gade. Zij 'trachten het initiatief weer in han den te krijgen. Intussen worden de aanwijzingen sterker, dat Peking niet langer de Amerikanen, maar de Russen ais voornaamste vijand beschouwt. Of dit beloften inhoudt moet echter worden afgewacht. Castro 1 GASTRO heeft enkele opmerkelijke I dingen gezegd. De Cubaanse leider had er geen be zwaar tegen, vervangen te worden als zijn economische politiek zou falen. Hij achtte het evenwel ge- vaarlijk, zijn opvolger evenveel macht te geven. Kennelijk bevindt Castro zich weer in moeilijkheden. Ook nu dreigt ge vaar van de zijde van niet nader aangeduide communisten, die hem als een ketter beschouwen. Hij beklemtoonde namelijk dat Cu ba het recht heeft, op eigen manier een communistisch systeem op te bouwen. Het heeft daar geen hand leiding voor nodig. Deze uitspraken van Castro hebben vooral in Amerika de aandacht ge trokken. Valt er een kentering te bespeuren? komt, zal voorstellen in principe tot instelling van de raad over te gaan. Sinds de opheffing van de bedrijfspand voor het bouwbedrijf bestaat er in ze bedrijfstak geen orgaan, wé werkgevers en werknemers permanent contact met elkaar hebben. Met de stichting van een bouwraad stelt men zich voor de sociaal-economi sche verhoudingen in het bouwbedrijf en de gemeenschappelijke belangen van de bedrijfsgenoten te regelen. In' het bestuur zullen zowel de werkge vers- als de werknemersorganisaties zitting moeten hebben. De raad zal naar buiten kunnen optreden, voorlich ting over het bouwbedrijf kunnen ge ven en gevraagd en ongevraagd advies uitbrengen aan derden. Tevens stelt men zich voor, dat de raad de samenwerkende organisaties wal adviseren over de inhoud van af te sluiten cao's en de daaruit voor de leden voortvloeiende verplichtingen. Ook wordt gedacht aan maatregelen ter stimulering van verletbestrijding en ter bevordering van de vakoplei ding. Wanneer de aanncmersorganisa- tie gezamenlijk overeenstemming heb ben bereikt over een dergelijke te stich ten bouwraad zal de zaak aan de orde worden gesteld bij de drie werkne mersorganisaties. (Zie ook ons commentaar) O UTRECHT Dc kas van het risico fonds voor de bouwnijverheid is uitge put. Een aantal opeenvolgende vrij strenge winters heeft de saldi van het fonds doen verdwijnen, zodat thans zelfs nog een schuld van 50 miljoen aan de Bank voor Nederlandse Gemeen ten moet worden afgelost. Tot het eind van het jaar zullen daardoor de m delijkse premie-opbrengsten voor fonds van 10 miljoen naar deze bank moeten vloeien. Voor het komende winterseizoen staat het fonds dus voor grote moeilijk heden. Vijf jaar geleden was er nog een voordelig saldo van 150 miljoen. De premie voor het fonds is toen ver laagd ten gunste van een ruimen loonsverhoging voor de werknemers. Zowel de werkgevers- als de werkne mersorganisaties in het bouwbedrijf, die tesamen het bestuur van het fonds vormen, weten op dit moment nog niet hoe komende winter de vorstverletuit- keringen gefinancierd moeten worden. Een beroep op de gelden van de Werk loosheidswet is zonder meer niet mo gelijk, omdat de betrokken bouwvakar beiders in geval van vorstverlet niet werkloos raken. Zij blijven namelijk in dienst bij hun werkgevers. DEN HAAG De minister van econo mische zaken heeft na overleg met het productschap voor zuivel toestemming ge geven de prijs voor melk en meikproduk- ten in het werkgebied van de algemene vereniging voor melkvoorzioning in Den Haag te verhogen- Deze prijsverhoging gaat in op 2 oktober. Uit een onderzoek is gebleken dat deze prijsverhoging nood Is gebleken dat deze prijsverhogir/f nood zakelijk is voor de rentabillteitsposltle van de melkstandaardisatiebcdrljven. Voor de andere delen van Nederland zullen de maximumprijzen van melk en melkprodukten voor 1 m-tober bekend worden gemaakt. Eerst moet het pro- duktschap voor zuivel een advies uitbren gen aan de minister over een eerste fase om te komen tot uniformering va prijzen van melk en melkprodukten. De prijs voor losse melk zal in gehele land per 2 oktober mot een cent mogen worden ver'nogd. Hieraan is de voorwaarde verbonden dat de marge voor de melkslijters voor losse melk ni?t hoger wordt dan die van melk in flessen. De prijsverhoging, waarmee het pro- duktschap heeft ingesteld, is nodig i; verband met de stijging van kosten voo levering van losse melk. de rand van de weg op het viaduct. Een band scheurde en de bus vloog door dc brugleuning. Uit een lijkschouwing is gebleken, dat Materne gezond was en geen al- colhol had gebruikt. Een diepgaand onderzoek wees uit, dat de bus tech nisch in orde was. Er is geen sprake van, zoals werd beweerd, dat de bus met kinderen door een andere auto van de weg is gedrongen. Menselijk Uit het rapport van dr. Schumacher blijkt verder, dat het drama zich 's morgens even over vijf op een droge weg en bij rustig weer voltrok. Sinds het vertrek uit het Oosten rijkse Ramsau hadden de twee chauf feurs van de bus drie keer gestopt voor rustpauze. Het inhaalverbod geldt over een afstand van tien kilometer Succes voor Wilson LONDEN Premier Wilson heeft gisteren een belangrijke overwinning behaald. Het vakverbond TUC keurde gisteren na een stemming, die een span nend verloop had, dc economische poli tiek van de Labourregering goed. Dit besluit betekent, dat de Britse werkne- s zich vrijwillig onderwerpen aan loonstop. Premier Wilson had tevo- gedreigd een loonstopwet in het parlement te brengen. Het vakverbond, dat in Blackpool bij- m was, nam zijn besluit met 4.936.000 stemmen tegen 3.814.000 stemmen. Een motie van de vakbond transportarbeiders (die geleid wordt door Frank Cousins) om de politiek van Wilson te verwerpen, werd af gestemd met 5.037.000 tegen 3.903.000 stemmen. Cousins, die onlangs uit de regering trad, omdat hij het niet eens was met het loonbeleid, kondigde aan dat zijn 1,5 miljoen leden tellende bond zich niet door de uitspraak van het congres gebonden achtte. Hij beschuldigde Wilson er van in het loonbeleid gieri ger te zijn dan welke Conservatieve regering ook. Labour vóór LONDEN Labour is de Conserva tieve partij in populariteit voorbijge streefd. Volgens de jongste opiniepeiling leidt Labour met twee en een half procent. Het ongeluk, aldus dr. Schumacher, is te wijten aan een menselijke fout van de chauffeur. Kind met karretje onder vrachtauto AMSTERDAM Het 7-jarige meisje Heintje Vierbergen is gistermiddag, toen ze met een zelfgemaakt zeepkistenwagen tje over de middenweg van de Valken burgerstraat reed, onder een achteruit rijdende vrachtauto gekomen. Het kind kreeg een van de achterwielen over haar hoofd en was op slag dood. VENLO De 42-jarige Belgische mili tair I. Cordon is gisteren in een zieken huis overleden aan de verwondingen, die hij een dag tevoren had opgelopen bij een verkeersongeval. Zijn vrouw werd hierbij zwaar gewond, en ligt in het zie kenhuis. Het Belgische echtpaar, dat in West Duitsland woonde, werd bij een bot sing uit de auto geslingerd. Het ongeval ontstond doordat een andere automobilist geen voorrang verleende. NIJVERDAL In het buurtschap Han- cate is de 55-jarige G. Brinkman uit Rljs- sen gistermiddag terwijl hij op de brom fiets reed onwel geworden. De man raak te van de weg en viel in een waterleiding waar hij verdronk. HILVERSUM De 78-jarige heer F. Veer uit Hilversum is gisteren door een personenauto geschept en later in het Diakonessenhuis in Hilversum overleden. De bejaarde man fietste op de Lorentz- weg toen het ongeluk gebeurde. Hij kwam op de motorkap terecht en werd zo enkele meters meegesleurd. Getuigen van dit ongeluk worden verzocht zich in verbinding te stellen met de plaatselijke Rode garde valt burgemeester van Kanton aan HONGKONG Volgens een krant In Hongkong zou de burgemeester van Kan ton, Tseng Syeng, door de „rode wach ters" zijn aangevallen. De verblijfplaats van de burgemeester is op het ogenblik niet bekend. Het blad schrijft dat Tseng door de gardisten werd mishandeld toen hij hen de raad gaf geen geweld te ge bruiken tegen Chinese reizigers uit Hong kong en de Portugese kolonie Macao. De Britse regering heeft gisteren scherp geprotesteerd tegen het optre den van de „rode wachters" ten aan zien van Britse eigendommen. Het pro test was gericht tegen de slechte behan deling van de Britse zuster Catherine Rogan, die met andere religieuzen door Peking werd uitgewezen, en bij aan komst in Hongkong is overleden, en het sluiten van het kerkhof voor vreemdelingen te Peking door „rode gardisten". De Chinese zaakgelastigdein Londen heeft de eerste klacht afgewezen omdat hij die ongegrond achtte en van de tweede gezegd dat dit een kwestie is die eerst moet worden besproken in Pe king. Eet nü Sunkist grapefruit - ze zijn er weer! wetüg gedeponeerd /et vevwMetiflU, fruilt uit °o Gesprek over Gibraltar vast LONDEN Het gesprek tussen Span je en Engeland over de toekomst van Gibraltar is gisteren weer vastgelopen. De afgevaardigden waren slechts drie keer bijeen geweest. Het overleg was gisteren weer begon nen na een onderbreking van zes weken. Het Britse ministerie van buitenlandse zaken liet weten, dat de onderhandelin gen spoedig worden hervat. De datum is echter nog niet vastgesteld. Dat is hij dan, John Lennon, kortgeknipt voor zijn rol in de film: Hoe ik de oorlog won. H\j was zelf benieuwd hoe hij er uit zou zien. Het „fondsbrilletje", dat op het ogenblik weer hele maal „in" is, maakte de vermom ming wel compleet. Desondanks de Beat is gebleven. Enorme golf breekt laadklep HIRTSHALS In een koken de zee, voor de westkust van De nemarken, is gisteren de 2703 ton metende Noorse veerboot Skage- rak lek geslagen en later gezon ken. In de „Jammerbocht", een berucht „zeemanskerkhof" in het Skagerak, werd de laadklep, die wordt gebruikt voor het aan boord nemen van auto's, door zware rol lers ingedrukt en stroomde het water het schip binnen. Twee van de geredde passagiers zijn later in een ziekenhuis overleden. Het schip maakte onmiddellijk slagzij. De Noorse kapitein Arnstein Dvergsnes gaf direct opdracht de reddingboten uit te zetten. Het merendeel van de 143 pas sagiers kon hierin echter niet overstap pen omdat de zee te ruw was. Velen van hen sprongen overboord en trachtten la ter in een van de reddingssloepen te klimmen. Spoedig nadat het schip in moellljkhe- _en was geraakt kwam een grootscheepse reddingsoperatie op gang- Schapen, vliegtuigen en een aantal heli kopters werden naar de plaaits van de ramp gedirigeerd. Gisteravond bij bet invallen van de duisternis werd bekend dat alle passagiers en bemanningsleden waren gered. Er waren ook Nederlan- Da kapitein en tien bemanningsleden bleven aanvankelijk aan boord om te trachten het schip te behouden. Later zijn ze met een helikopter van boord gehaald. De veerboot was van Kristlansand in Noorwegen met passagiers, spoorweg wagons en auto's op weg naar Hlrtshals in Jutland. Aan boord bevon den zich onder meer 28 Deense school kinderen die «en vakan'' - hat 'en door gebracht in Noorwegen. Aan de red dingsoperatie werd onder meer dee'ge- nomen door een Westduits smaldeel dat op manoeuvre was in het gebied, toen het alarm kwam, een Russisch® trawler, enkele vrachtschepen, vliegtui gen en helikopters. Een ziekenhuis in Hirsthals ontsloeg alle patiënten die niet ernstig ziek waren om ruimte te maken voor de overleven den van het schip, van wie de meesten lijden aan uitputting of shock. Britse politie wil toch geen ivapens LONDEN Districtshoofden van de politie zijn van mening, dat de Britse politie niet bewapend moet worden. Be wapening zou misdadigers aanmoedigen te schieten. De zienswijze van dc districtshoofden was door de regering gevraagd nadat drie ongewapende politiemannen In Lon den enige weken geleden waren dood geschoten. AANTAL GEESTESZIEKEN STIJGT (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG De mens ver bruikt gemiddeld per dag 1,6 liter water en 0,7 kilogram voedsel. Maar hij ademt 13 kubieke meter lucht in. Lange tijd hebben wij het nut ervan ingezien, niet-veront- reinigd water en voedsel te ge bruiken. Maar pas kort leggen we verband tussen gezondheid en luchtverontreiniging. Het was een van de ernstige, vaak ook zorgelijke opmerkingen die ge maakt zijn op het wereldgezondhcids- congres, dat deze week in Schevenin- gen gehouden is. Met name de gevarei die dichtbevolkte gebieden als de Randstad Holland en het Roergebied bedreigen, zijn hier aan de orde geko- Over de lucht die wij inademen: „de landen van West-Europa hebben een bevolking van 345 miljoen zielen, Zij verbruiken samen per jaar 550 mil joen ton vaste brandstoffen en 280 mil joen ton olieprodukten. Daardoor al leen al wordt 3 miljoen ton rook en 20 miljoen ton zwaveloxyde de lucht inge- DOOR Enige door mij in trams treinen hotels, restaurants en in privé gesprek ken gehoorde opmerkingen van bui tenlanders, verblijvend in ons lieve Engelse dame zielig kijkend naar het drupje inelk in haar thee: „Ik dacht dat ze in Holland zoveel koeien hadden". Frans ecu.paar na eerste maaltijd in restaurant; „Kun je hier echt niet beneden de twintig gulden per man Amerikaan. „Hebben jullie de ham Allemaal: „Wat vinden de Nederlan ders van de verloving van prinses Margrethe?" In Den Haag. „Hebt u hier een schouwburg cn nachtclubs?" In Amsterdam: „Een bed voor de nacht, alstublieft. Om elf uur 's avonds stonden ze van de week nog aan de balie van het V.V.V,-kiosk voor het Centraal Sta tion. Toeristen uit alle oorden. Dak loos voor ce nacht. Om zeven uur was het vriendelijke antwoord van V.V.V.-zijde: „Alleen nog bij particu lieren in Ho tfddorp of zo" Neen. het pad van de toerist gaat in onze Hollanase dreven niet over ro zen. Ze krijgen wel lijsten met fijne restaurants, maar weten niet waar een eenvoudie maal te xriigen Ze vinden ons notelontbijt, waai wij z< trots op zijn, klef en naar. Ze hebben heimwee naar hun sterke tnee, hun ijswater, hun goedkope wijn. Ze zijn niet als wij die spaghetti worstelen met de Italianen, gebakken garnalei eten met de Spanjaarden, olijven sab- Dat rare Holland al. In het stille avondlijke restaurant waar ik vergeefs nog wat te eten zocht en daarom mijn twintigste kop koffie van die dag dronk, vertelde de ober mij zijn zorgen Hij diepte uit zijr. zak een handvol munten op: lires shilllngen, marken, dimes en dollars. .Daar betaler, ze mee", zuchtte hij. O! ze wisselen na één glas bier 'n travel ler's cheque in. De hele dag reken ik me suf Sommigen geven gewoon hun portemonna.e en zeggen: zoek maar uit. Een mens heeft er moeite mee om eerlijk te blijven Net nog. een Ameri kaan. Gaf tien dollar en vroeg ƒ32. Mooi winstje geweest als lk het ge daan had. Mei een ander krijg je daverende ruzie om een dubbeltje omdat ze ergens anders de koffie goedkoper kregen In de boottrein Amsterdam-Hoek van Holland reisde ik met een paar Engelsen. In Haarlem grepen ze in paniek hun bagagè uit het net, maar geloofden nog net, dat het 'e vroeg is In Den Haag moet de conducteur er- bij komen om ze te overtuigen, dat de boot niet op het stationsplein klaar lag. „We dachten dat Holland zo klein was. in een uur ben je er door." Op het Gezondheidscongres te Sctae- veningen tijdens een discussie over het roken: „Sinds de laatste prijsver hoging van de sigaretten leven we niet meer in ae rook van de Britse tabak maar in die van de Hollandse fin tenslotte de toeristc 1 die Italië in de regen. O een stortvloed en Schotlam oui had bezocht: „lk heb dagen voor ik weer aar. u moet Kan ik net nog bijkleuren lk voel me ne. een plant, die een ooos in een kelder heef' gestaan Maar iedereen vond ons land wei heerlijk, vriendelijk, mooi ri interes- Wordt daar i uit wijs! jaagd." De opmerking is van dr. Albert Parker, voorzitter van het congres. De motorvoertuigen op de Westeu- ropese wegen vergen per jaar 45 mil joen ton benzine. Daarbij komt 20 mil joen ton koolmonoxyde vrij. Daarnaast wordt de lucht nog ver ontreinigd door chemische stoffen, stoom, gruis en stof van verschillende soorten bedrijven. Voorrang Iedereen van de overheid tot de gebruiker van een fornuis dient voorrang te geven aan het vraagstuk van dc luchtverontreiniging. Dat kan gebeuren door het gebruik van de juiste installatie en afvoersystemen. Zo lang de juiste brandstof en de juiste motor er nog niet is, moet een beroep gedaan worden op ieders gemeenschaps gevoel. De eerste beveiliging is volgens de Fransman J. P. Detrie goed onder houd van fornuis, verwarmingsappara tuur en automotor. Nederland bestudeert de mogelijk heid om de Hinderwet te wijzigen of te vervangen, zei ir. H. Eilers van de inspectie volksgezondheid. Dan kan de luchtvervuiling beter worden bestre- Weliswaar hebben de onderzoekin gen in en om Rotterdam en Geleen geen duidelijk verband aangetoond tus sen de luchtverontreiniging en ziekte of sterfte. Toch bleek in de textielgebie- den dat de betrekkelijk zuivere lucht daar een gunstige factor was bij het voorkomen van ademhalingsziekten. In een Belgisch preadvies werd het vervangen van de stoomtrein door elek trische treinen een pluspunt genoemd. Helaas maken de elektrische tram.< weer plaats voor autobussen, die weer zoveel uitlaatgassen produceren dat de hoeveelheid koolmonoxyde soms hoog stijgt... Het wordt tijd om te bestuderen of te veel „niets doen" niet al te veel werk aan de psychiater zal geven. Hoe kan de passieve belangstelling voor ra dio, TV en sport worden omgebogen in een actief, creatief bezig zijn? Veel vrije tijd niettemin neemt het aantal patiënten dat overspannen is of nog erger geestelijk ziek, sterk toe, zo werd op het congres geconsta teerd. Het hoge tempo waarin wc le ven, maakt het noodzakelijk dat artsen zich meer en meer gaan bezighouden met psychosomatische ziekten. Nog meer Minister Veldkamp, die het con gres opende, somde nog een aantal gevaren voor onze volksgezondheid op: waterverontreiniging; vergifti ging door sommige geconserveerde le vensmiddelen; resten van bespuitin gen van groenten e.d.; misbruik van stimulerende middelen; het lawaai; de steeds afschrikwekkender ver- keersrisico's. Ook de geestelijke gezondheid wordt belaagd. Dr. Veldkamp noem de: eenzaamheid in grote woonwij ken; gebrek aan beslotenheid („priva cy"); het ontbreken van recreatie; de eentonige arbeid in gemechaniseerde bedrijven; spanningen, opgewekt door massa-communicatiemiddelen als radio en TV Lcli"hei(l „Ledigheid is dc duivels oorkussen Oftewel: het probleem van de vrije tijd. Lord Cohen of Birkenhead, voor-1 zitter van het Britse Koninklijke ge nootschap voor volksgezondheid, waarschuwde dat verveling en onrust' Psalmen Door het invoeren van meer gezi ri sen worden minder psalmen in de kerken gezongen en voorzover dèt dan gebeurt, Hikt het of de lofpsal men de voorkeur hebben. Echter meen lk. zeker in een tijd als nu. de boetepsalmen niet op dc achtergrond mogen komen. Opvallend vind ik voorts, dat vele gezangen nog op hele noten worden gezongen, terwij] dit met de psalmen kennelijk per sé wèl moet. Vanzelfsprekend moet de c*ie psalm wat pittiger en vrolijker "psneeld en gezongen worden, dan de andere Als men niet alleen gewend is te zingen met de mond maar ook met het hart begrijpt men misschien wat 'k bedoel. Hoewel ik bepaald geen tegenstander ber. van ïgen van gezangen en andere geestelijke liede ren In de eredienst bemerk ik ook in onze huidige „zangpraktijken" tij- dons de erediensten een symptoom /an onze huidige geestelijke armoede. Mede uit dien hoofde pleit ik voor een ereplaats van èlle psalmen in on ze liturgie. Scheveningen M. Kroester Vrede De houdlne van Amerika ten op zichte van bijv. Dominica en, langer, van Vietnam w->ar zich bemoeit met binnenlandse aangelegenheden en waar men bovendien vele menren'e- vens aan opoffert bli.'ft op zijn zachtst gezegd betreurenswaardig. Hoe gunstig steekt in d't 'aotste ver band dc beheerste houding van het zo vaak als barbaars gekenschetste lnd, de USSR. af. In dit verband moge ik cr aan herinneren, dat het enige Ja n eeleden Rusland was dat bewerks 1- ""de dat het tussen India en Paleis in 'f-n slotte toch bij vrede bleet En als men daar dan misschien geen voor beeld aan werst te r«» cm. laat men dit dan aan Frankrijk doen. waar "»rc*ldcn« de Gaulle zich beijvert om te vrede te dienen. Merkwaardig 'Mft bet voor mij tr dat een •nan als het hoofd de- r.k-kcrk, de >au«. zich ten dezen zo stilzwijgend betoont. Is dal wellicht -en kwestie •»r hovere politiek? Den Hang S. A i ker

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 7