Weekagenda Geref. jeugd start met sociëteit „Boemerang'' OKKER DEMONSTREERT TENNIS IN VOORHOUT B. en W. Leiden verdelen werk MUNDI VICTOR il Jules de Corte, Pierre Jansen en de Oelewappers werken mee Kinderen brachtenf120.- bijeen voor RODE KR UIS C. van HeTden directeur L.B.F. Smarties melkchocolade dragees 'nHele boel voor maar één kwartje Waterskiën op 3 oktober Gasthuizen naderen voltooiing 196$ HIEUVE LEIDSE COURANT DONDERDAG 8 SEPTEMBER 1966 Er komt een leider in vaste dienst Donderdag DEN HAAG Koninklijke Schouw- t men burg, 8.16 u.: Haagsche Comedie met ,.Ik ioek Mioussow" van Valantin Kataiew (besloten voorstelling). t hur Vrijdag Speeltuin Ons Eiland, Kortenaerstraat 8 u.: tuinconcert Concordia. Stadsgehoorzaal, 8 u.: feestavond voet balvereniging RCL, cabaret met bal na, Galerie Walenkamp, Nieuwsteeg 11, 8.30 u.: opening tentoonstelling schilde rijen en objecten van Willem Breddels door de heer J. M. Joosten. Galerie Walenkamp, Nieuwsteeg 11, 8.3( uur: opening expositie Willem Breddels. DEN HAAG Koninklijke Schouw burg, 8.15 u.: Haagsche Comedie met .Jk zoek Mioussow" van Valantin Kataiew (besloten voorstelling). Pulchri-studio, 8.30 u.: Prager Duo met werken van Bach, Eben, Spohr, Kucera, Flothuis, Smetana en Flosman, fluit en Zaterdag Jacobazaal Den Burcht, 8 tot 12 u.: dan- gro.?- sen m.m.v. beat-groepen. LHJ-gebouw, Levendaal 101, 8 u.: ope ningsfeest jeugdcentrum In den Moriaen met cabaret en bal na. Muzikale mede werking van The Game Breakers. Busstation, 12.30 u.: vertrek excursie naar firma Maas en Stein te Hillegom (Tuinbouw en Plantkunde), Rapenburg 10: jongerensociëteit 't Roef- hoof je, openingsfeest m.m.v. The Sea Side Swing Society. DeDoelen' 4 tot 5.30 uur: receptie t.g.v. vijftigjarig jubileum de heer M. J, Blangé (Amro-bank). ekkt Herv. jeugdgebouw In den Moriaan, em Levendaal: openingsfeest m.m.v. Tho idoeni ^ame Breakers. erwij.; DEN HAAG Frank Kooman, 2.30 u.: »pdro-' poppentheater voor de jeugd: „Het mora brandneteleiland". latstaj Koninklijke Schouwburg, 8.15 u.: Haag. *öhft Comedie met „Professor Bernhardt' van Arthur Sohnitzler. r RIJSWIJK Kleine Schouwburg, 8.15 Pjj, u.: showavond met onder anderen Corry Brokken en The Mounties. Camera (2 en 7.30 uur): Gejaagd door —mm» de wind (14 jaar). 1 Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Ik. dokter 'Fu^nan-chu (14 jaar), j Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur); Bed in. bed uit (18 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): De trein (14 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Het meisje met de geweren (18 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Zeven tien (16 jaar). Avond- en nachtdienst apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136. Apotheek R. van Breest Smallenburg te irdert; Leiderdorp en Apotheek Voorschoten zijn de gehele week geopend. Dagelijks in Den Haag Theater PePijn, 8.30 u>: Opus 2, caba ret met Paul van Vliet en Liselore Ger- hef ritsen (tot 1 januari), fn^de Tentoonstellingen wor' Galerie Walenkamp, Nieuwsteeg 11: ex- df> positie Willem Breddels (van 9 september tot 2 oktober). Rijksmuseum van Oudheden, tot en met 10 oktober: „Kunst voor de eeuwig- Egyptische tekeningen en schilde- (Van onze stadsredacteur) LEIDEN De Gereformeerde jeugdverenigingen, overkoepeld door het Gereformeerd Jeugdverband, gaan het over een andere boeg gooien met het jeugdwerk. De plancommissie van dit jeugdverband heeft een nogal spectaculair programma opgesteld voor de in het Jeugdhuis aan de Bree- straat te houden jeugdsociëteit „Boemerang". Per 1 januari a.s. wordt bovendien een jeugdleider in vaste dienst aangesteld, wat het werk onge twijfeld in sterke mate ten goede zal komen. Het is de bedoeling, vertelde Bert Drohkert ons, dat wordt overgegaan op het zgn. „open" jeugdwerk. Men wil <ius ook jongeren, die niet bij een vereniging zijn aangesloten be reiken alsmede buitenkerkelijke jeugd. Een vrouwencomité bracht onder het motto „Wij vrouwen pakken het aan" ruim f 5.000 bijeen en afgelo pen zondag werden in de kerken on geveer tweeduizend kleurige boeme rangfolders uitgedeeld- Combodienst Zaterdag 17 september start het sociëteitswerk met een soosavond waaraan de band „The Clean Five1 Zoekt U een GOUDEN RING voor dame of heer JUWELIER v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 heeft het. ook in BRILJANT Altijd voordelig. Maandag de gehele dag gesloten. Aarzelt niet steunt Margriet LEIDEN In Leiden en omgeving wonen honderden moeilijke, nerveuze, zwakke en onevenwichtige kleuters, die dringend behoefte hebben aan ver pleging in een rustige omgeving en on der deskundige leiding. Het kleuterdagverblijf Margriet" probeert deze kinderen te helpen. Sinds 1945 heeft het al meer dan 2.000 kinderen opgenomen. Daar kregen ze de aandacht, die ze nodig hadden om weer op verhaal te komen. Maar voor deze verpleging is geld nodig, veel geld. Elk jaar opnieuw. Daarom zal „Margriet" ook dit jaar zijn jaarlijkse collecte houden en wel maandag t.m. vrijdag een huis- •huis-collecte, op vrijdag eveneens een collecte op de veemarkt en zater dag de grote straatcollecte. Dit alles in de week van 12 t.m. 17 september. Aarzelt niet, steunt Margriet! Promoties in Leiden LEIDEN Mejufrouw M. C. Jonge ling. vicaris van de Hervormde Ge meente te Deventer, promoveerde in de faculteit der godgeleerdheid op een pagina 2. De heer C. N. de Groot, geboren te Stompwijk en thans wonende te Leid- schendam. werd bevorderd tot doctor in de faculteit der wiskunde en natuur wetenschappen op een proefschrift ge titeld „Eigenschappen van hydroxy- en methoxynaftonitrillen en acetonafto- Promotor was prof. dr. E. Ha- ine-' Veel (jeugdige) belangstelling voor aantrekkelijke show at di VOORHOUT - Op de banen van de Voorhoutse tennisvereniging zijn 'id gistermiddag enkele bijzonder aardige en aantrekkelijke demonstratiepar- 53 tijen gespeeld door de Nederlandse topspelers Tom Okker, Hans van Dal- V'el i» sum, Els Spruyt en Lidy Jansen-Venneboer. Vele enthousiaste toeschou- kade-i wers, onder wie bijzonder veel jeugdigen, zagen de huidige nationale kam pioen Tom Okker in een enkelspel tegen de oud-Nederlandse titelhouder Hans van Dalsum vooral in de eerste set voortreffelijke dingen doen (62), Nieu- maar in de tweede set was de wel wat dik geworden Mets-directeur hem er'a* toch de baas: 46. Ook het gemengd-dubbelspel tussen Hans van Dalsum/ Eis Spruyt en Tom Okker/Lidy Jansen-Venneboer was de moeite van het vordl bekijken waard. Gemakkelijk spelend met een kreetje van wanhoop hier ge- en een „stampvoetshow" daar werd de winst naar verwachting gedeeld: n e» 6-2, 4—6. 'medewerking zal verlenen. De dag er na, op zondag 18 sept., wordt 's mid dags om 5 uur in de Bevrijdingskerk een zgn. combodienst gehouden met medewerking van de bekende Leider- dorpse combo. Kandidaat A. J. G. Dronkert gaat voor in die dienst, 's Avonds is er in het Jeugdhuis om 8 uur een „spiriibual-bijeenkomst" on der leiding van de combo en als dan het seizoen nog niet is geopend, weten Bert Dronikert en zijn mede werkers het ook niet meer.- Predikantencabaret Wat het verdere programma treft, valt op te merken, dat er elke zaterdag tot en met 20 mei „wat te doen is" in de Boemerang-sociëteit. Een kleine greep: Zaterdag 24 september komt Jules de Corte en wordt een cabaret uit gevoerd van de Leidse Geref. Dredi- kanten, Zaterdag 15 oktober is er een „Russische" avond en zaterdag 29 ok tober komt Pierre Jansen waarschijn lijk. Zondag 30 oktober wordt een be zoek aan de synagoge gebracht. In november is er een uitwisse lingsavond. Op 17 december een Su- riname-avond en de week daarna de riname-avond en de week daarna brengt de chr. toneelgroep Imperium een kerstnachtspel. Nieuwjaarsbal Zaterdag 7 januari wordt een niëuwjaarsbal gehouden en de zon dag daarna een Leger des Heilsavond. Dan komen zaterdag 21 januari de Dorpsvlegels" uit Dwingelo naar Leiden en de volgende zaterdag krijgt een Nederlandse toneelspeler het woord wie, is nog niet bekend. Carnaval krijgt ook de aandacht, en wel op 4 februari als De Oele wappers de boel komen opvrolijken. In maart is er nog een karate-avond, terwijl dan ook de Electro-boys zul len optreden, en in mei ten slotte nog een Charlie-Chaplinfestival. Prof. dr. Hidding de nieuwe rector LEIDEN Tot rector magnificus voor het lopende academiejaar is be noemd prof. dr. K. A. H. Hidding, die sedert 1948 hoogleraar is in de ge schiedenis van de godsdiensten in het algemeen en de fenomenologie van de godsdienst. Prof. dr. P. Muntendam, hoogleraar in de hygiëne en sociale geneeskunde, zal als secretaris van de senaat optre- De rectoraatsoverdracht heeft plaats maadag 19 september. Om drie uur die dag zal prof. dr. J. Dankmeijer in de Pieterskerk een rede uitspreken en vervolgens het rectorale ambt over dragen aan prof. Hidding. Moeders bakten taarten VOORSCHOTEN Acht jongens en meisjes in de leeftijd van 9 tot 14 jaar waren gistermiddag de gast van bur gemeester De Kool. Als voorzitter van de plaatselijke afdeling van het Roode LEIDEN Aan de directeur van de N.V. De Leidsche Broodfabriek, de heer J. Bosma, is per 31 augustus jl. eervol ontslag verleend in verband met het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd. Hij is nu benoemd tot commissaris van de N.V. Tot zijn opvolger werd benoemd de heer C. van Helden. De heer Van Helden, die in O ver veen woont, is 52 jaar en was direc teur van een broodfabriek in Haarlem. Voordien is hij ook directeur van en kele broodfabrieken geweest. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Jacobus P J M. z v: P G van den Eijkel en H J Vlasman: Franciscus M, z v: A Kee- reweer en C A M van den Ing; Saskia, d v: R van Halem en J M A Jelles; Jacob, z v: J Hoekstra en G J G de Haas. Gehuwd: P Verhoeven en E E de WinkeL Overleden: ABT Heemskerk 20 jr, zoon; B Swanenburg, 60 jr, man; J Devilee, 80 jr, echtgenote van H J van Klaveren; H de Jonge, 85 jr, weduwe v K ter Heide; B de Kier, 67 jr, man; H N Arnold, 80 jr maa. Kruis ontving de burgemeester de kin deren in de wethouderskamer en hij luisterde naar het verhaal van de 14- jarige woordvoerder Anton Vermet. Zaterdagmiddag hebben de kinde ren van de Oranjeboomflat aan de Raadhuislaan een soort kermis georga niseerd. Moeders bakten taarten, die vaders soms terug wonnen, dezelfde moeders kochten bij de kinderen een kopje koffie met koek, kortom 23 ge zinnen werkten mee aan de kinder feesten. Aan het eind van de middag hadden de kinderen eerlijk f 108.35 verdiend. Toen werd besloten een doel te zoe ken vor het geld en eensgezind beslo ten de kinderen het bedrag te schen ken aan het Nederlandse Jeugd-Rode Kruis. De flatbewoners maakten er toen een rond bedrag van f 120 van en de jeugd bood het officieel de bur gemeester aan. Burgemeester De Kool dankte de kinderen hartelijk en deelde mede het bedrag snel over te zullen maken aan het hoofdbureau te Den Haag. De jongelui werden door de burge meester getrakteerd op een flesje limonade. Twee Vietnamese kinderen in A.Z. Leiden genezen LEIDEN Twee van de vier Viet namese kinderen die dankzij de ac tie „Luchtbrug naar het leven" naar Nederland konden komen, zijn dins dag genezen uit het academisch zie kenhuis ontslagen. De laatste weken van hun verblijf in ons land brengen zij door in een Haags gezin. Nog de ze maand gaan ze naar Vietnam te rug. De andere twee Vietnameesjes blij ven nog in het ziekenhuis. Vannacht wordt een tweede transport oorlogs- slachtoffertjes in Genève verwacht. Er zullen zes kinderen bij zijn voor Nederland. Ze zullen eerst enkele we ken in Zwitserland in quarantaine blijven. Deze kinderen hebben rugge- graatletsel en er zijn ook poliopatiën tjes bij. GEMEENTE LEIDEN Oiliciil* publication Burgemeester en wethouders van Lei den maken bekend, dat gedurende de on langs aangevangen bouw van de Willem de Zwijgerbrug over de Haarlemmertrek vaart de doorvaartbreedte ter plaatse beperkt zal zijn tot 4.50 m, terwijl de doorvaarthoogte gedurende het tijdvak van 1 maart 1967 tot 1 november 1967, of zoveel korter of langer als nodig zal zijn, tot 1.50 m zal zijn beperkt. LEIDEN, 9 september 1966 Geen verandering LEIDEN Al spoedig na de -ver kiezing van de wethouders zijn B. en W. erin geslaagd de werkzaamheden binnen hun college te verdelen. De burgemeester zal zich belasten met de zaken betreffende de politie, de brandweer, de Bescherming Bevol king, militaire zaken, burgerlijke stand, de bevolking, het Oud-Archief, „De Lakenhal", de gemeentelijke voor lichting, de civiele verdediging en de Leidsche Duinwater-Maatschappij. LEIDEN Het programma voor het 3-oktoberfeest ziet er in het kort als volgt uit: Zaterdag, 1 oktober: 7.30 uur taptoe; 8 uur: opening Lunapark Schutters veld. Maandag 3 oktober: 7 uur: reveille; 7.30 uur: uitdeling haring en witte brood. 8 uur: koraalmuziek m.m.v Ex Animo en kinderkoor: 8.15 uur: poppenspel Lage Morsweg; 9 uur: idem P. Bothstraat; 9.45 uur: idem Zeemanlaan; 10.30 uur: idem Bevrij dings plein; 9 uur: demonstratie wa terskiën Kanaalweg, tussen Wilhel- Linkerarm gebroken LEIDEN Gisteren is de 13-jarige Gerda Devilee uit Voorschoten op de evenwichtsbalk gevallen waarbij zij haar linkerarm brak. Dat gebeurde in de gymnastiekzaal aan de Pieters kerkstraat. Na onder doktersbehande ling te zijn gesteld kon zij naar huis gaan. Geslaagde reünie „Dit moeten wij blijven herhalen, ook al zijn er nog maar twee reünisten over". Tot deze conclusie kwamen gis teravond in de Mor spoor tkazerne de gewezen beroepsofficieren van het voormalige 4 R.I. bij de feestelijke slui ting van de deze dag gehouden reünie. Nu al voor de vierde maal had de heer E. J. de Geus te Leiden voor de „offi cieren" en hun dames een dagje-uit georganiseerd. Het ging ditmaal in de richting Bloe- mendaal, het Gooi en Schiphol. Een interessante onderbreking was het be zoek aan het Vestingsmuseum in Naar- den, waar het gezelschap (54 deelne mers) werd rondgeleid door de direc teur van het museum, de heer J. Goed hart en enige bestuursleden. Vestings- werken en wapenen uit de zestiende •uw werden hier bezichtigd. Terug in Leiden sloten zich leden van de reünie-commissie van 't Oude Vierde bij het gezelschap aan. Ook de commandant van de Koksschool, kolo nel Th. H. Wessels, gaf hier van zijn belangstelling blijk. Tijdens de gasten- maaltijd, als steeds uitstekend voorbe reid door personeel van de Koksschool, mocht de heer De Geus de dank van minabrug en spoorbrug: 9.30 Joost de Draaier met een platenpro- gramma op het Bevrijdingsplein; 9.30 uur: parade; 10 uur: opening De Lakenhal. 10.30 uur: herdenkings dienst in de Pieterskerk met ds. Joh. Poort als voorganger: 13.00 uur: op- tocht „Tussen Keulen en Parijs"; 19.00 uur: dansen op de Lammer markt; 20.00 uur: musical in Gehoor zaal; 23.00 uur: vuurwerk. Leidse Spaarbank LEIDEN In augustus werd bij de Leidse Spaarbank ingelegd een bedrag van f 5.204.119,04 en terugbetaald f 4.381.827,93. Het aantal nieuwe boekjes bedroeg 571 en het aantal afbetaalde boekjes 421. Op 1.087 rekeningen van deelne mers aan de Afhaaldienst werd f 33.411 bijgeschreven. Er werden 1405 spaarbusjes ter ledi ging aangeboden met een gezamenlijke inhoud van f 51.947,36. Het tegoed der 62.233 inleggers be droeg aan het eind der maand f 78.549.930,25, PROMOTIES LEIDEN, 7 sept. Mej. M. C. Jonge ling, geboren te Amsterdam en thans wonende te Leiden is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der godgeleerdheid op proefschrift getiteld „Het zendings consulaat in Nederlands-Indië 19061942 (The missionary Consulate in the Nether lands Indies (with a summary in En glish) (Perwakilan Pekabaran Indjil Pa- aman Hindia Belanda dengan ring- kasan dalam bahasa Indonesia)". De promotor was prof. dr. J. N. Bakhuizen in den Brink. De heer C. M. de Groot, geboren te Stompwijk en thans wonende te Leid- schendam is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der wiskunde en natuurwe tenschappen op proefschrift getiteld .Eigenschappen van hydroxy- en ma- thoxybenzontrillen, hydroxy- en metho xynaftonitrillen en acetonaftonen". De promotor was prof. dr. E. Havinga. ACAD. EXAMENS Kand. ex. Duitse taal- en letterkunde de heer C. F. Meijer (Krimpen aan de IJssel). LEIDERDORP Het woonoord voor buitenlandse arbeiders aan de Zijldijk, naast de Touwfabrieken. zal over enige weken (officieel) geopend kunnen worden. Hoewel aan de inte- i rieurs nog het een en ander moet wor den gedaan en ook de tuinen er nog wat woest bij liggen, wonen er al een honderd man. De arbeiders, die in Leiden en omgeving werken, komen voornamelijk uit Turkije: verder zijn er in de tien paviljoens nog wat Ma rokkanen en Italianen gehuisvest. Het is de bedoeling dat bij de opening de ambassades van de desbetreffende landen vertegenwoordigd zyn. Foto N. van der Horst Wethouder Menken: sociale zgken (waaronder de gemeentelijke sociale werkvoorziening), de gemeentelijke werkplaats, de algemene personeelsza ken, de volksgezondheid (waaronder geneeskundige dienst en badhuizen) en de middenstandsbelangen (waar onder winkelsluiting). Wethouder Piena: Gemeentewerken, bouw- en woningtoezicht, volkshuis vesting, de stadsontwikkeling, weder opbouw en het grondbedrijf en sane- ringsbedrijf. Wethouder Sanncs: onderwijs, cul turele zaken, sportbelangen (waaron der zweminrichtingen), jeugdzaken, recreatie en het vreemdelingenver- Wethouder Harmsen: financiën, ver zekeringen, belastingen, Fabrieken van Gas en Elektriciteit, de dienst voor kasbeheer en kredietwezen, de accoun tantsdienst (waaronder organisatie en efficiency), de Markt- en Havendienst en de industriebelangen. Wethouder mevr. Den Haan zal zich belasten met de behandeling van de zaken betreffende het openbaar slacht huis, de inrichtingen „Endegeest" c.a., de reinigings- en ontsmettingsdlenst, de verdeling van woonruimte, de Wo ningstichting en het verkeer. Er is dus geen noemenwaardige ver andering in de verdeling van de werk zaamheden aangebracht sigaren van wereldfaam Voorburger in bergen verongelukt INNSBRUCK Een 52-jarige in woner van Voorburg, de heer W. J. Kottmeier is dinsdag nabij Inns bruck in Oostenrijk van een berg op 2100 m hoogte gestort en 150 m lager dood aangetroffen. De heer Kottmeier een wandeling gaan maken met de bedoeling „edelweiss" te plukken. Daarbij is hij tijdens de afdaling uit gegleden. Tegen 5 uur in de middag is hy door een op onderzoek uitgetogen groepje redders gevonden. Crematie B. Swanenburg LEIDEN De crematie van de heer B. Swanenburg, die onderwijsin- specteur was in Leiden, is bepaald op vrijdag 9 september om 4 uur in het crematorium Ockenbupglh te Den LEIDEN Mej. J. D. A. M. de G. te Leiden heeft gisteren een ongeluk veroorzaakt. Zij reed op de Lage Rijn dijk een wielrijdster aan en verloor de macht over het stuur. In haar val raakte zij een haar inhalende bestel auto. Zij liep een hersenschudding op. Koninklijke beslist 22 dezer over interim DEN HAAG De beslissing ten aan zien van een Interimdividend van de Koninklijke Nederlandschc Petroleum Mij. zal 22 september worden genomen. Loudense beun? onzeker LONDEN Zuidafrikaanse goudmij- »n herstelden zich 7 september goed op de beurs, na de daling van de vorige dag tengevolge van de moord op Ver woerd. Anglo-American Investment Trust en De Beers traden bU de ver betering voor goud en diamant op de voorgrond. Over het algemeen echter de markt onzeker met merendeels kleine veranderingen. Industriëlen be wogen zich tussen nauwe grenzen en olies boekten winsten van ongeveer een shilling door kleine steun van beleg gers. Britse regeringsobligaties waren rustig en onveranderd. Kopers waren vaster, dollar-aandelen lagen in over eenstemming met Wall Street. Inflatiegevaar in Amerika NEW YORK De Federal Reserve Bank of New York noemt het duidelijk dat de inflatie opnieuw een van de dringendste economische problemen wan Amerika is geworden. Zij verklaart dal prijzenbeeld zeer verontrustend blijft. Ngombezi: De sisalproduktic bedroeg in augustus 680 (vorig jaar C/0) ton, in de eerste 8 maanden 3791(4058) ton.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 3