TV RADIO Conflict Vietnam nagespeeld Eenzaam standpunt VRRO Omroepen: aanvulling van nationale programma's Varkensvleesprijs (iets lager) blijft hoog Puzzelhoek ,Die Schöpfung geheel via televisie DRAKACEL M Brand op schip in haven van New York en DONDERDAG 8 SEPTEMBER 1966 Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Op maandag 12 sep tember begint de VARA-radio met een reeks documentaire programma's over „simulatietechnieken", met een bekender woord: rollenspel. In het eerste program ma kunt u horen, hoe 30 dienstplichtige militairen gedurende twee dagen het con flict in Vietnam naar eigen idee hebben nagespeeld. 'Zij beeldden de rollen uit die de vijf in dit conflict betrokken partijen spelen. Elke „partij" kreeg een kamer ter beschikking, waarin men zich een dag lang voorbereidde op een de volgende dag gehouden „internationale conferen tie". Dit gebeurde op 14 en 15 juli en de VARA was er bij om overal radio-opna men van te maken. Een samenvatting hiervan kunt u beluisteren op Hilversum II, maandagavond a.s. tussen 8.55 en 9.35 Kostbaar apparaat voor VPRO-tv (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM De VPRO laat een kostbaar electronisch apparaat construe ren voor zijn televisie-uitzending „Ja, neen, geen mening", waarin ongeveer 250 Nederlanders hun mening over actuele onderwerpen moeten geven. Het wordt een systeem met drukknoppen, waardoor ieders opinie op een soort scorebord wordt aangetoond. Dit apparaat is nog lang niet kraar en daarom zal het pro gramma voorlopig nog niet aan bod ko- Jubileum wordt (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Nog altijd houdt de VPRO, op eenzaam standpunt, vast aan zijn ideeën voor een nationale omroep. Bij de nieuwe overheidsmaatregelen ziet men grote kansen: de gezamenlij ke programma's van NTS en NRU worden door de VPRO toe gejuicht als een begin ervan. Liefst zou de VPRO die pro gramma's nog veel groter hebben: „Niet de gezamenlijkheid moet het werk van de omroepen aan vullen zoals de minister het voor stelt, maar de omroepen moeten principiële aanvulling geven op de gezamenlijke programma's", aldus ds I. van Houte, radioprogramma- directeur, die gisteren de jaarlijk se persconferentie van nu nog de kleinste omroeporganisatie leidde. in Houte pleitte ook voor invoe ring van het Britse radiosysteem, d.w.z. drie radiozenders met elk een eigen ka rakter: licht, serieus en ingesteld op „de stilering voor de die toch moeten blijven!) moest worden toegepast. Toegegeven werd, dat drs. Van Laar, voorzitter van de coördinatiecommissie, voor deze idee is geporteerd VPRO als enige omroep bestuurslid (de heer J. Kassies) in commissie heeft en dus sterk staat. De VPRO, die zich van het begin af met vragen gevierd (Van soc.-econ. redactie) UTRECHT De Nederlandse consument blijkt de voorkeur te geven aan het thans betrekkelijk goedkope rundvlees boven het steeds duurder wordende 1 kensvlees. De toegenomen rund vleesconsumptie heeft de afge lopen weken reeds tot gevolg ge had, dat de prijs voor varkens vlees in geringe mate is gedaald. deelde gisteren in de openbare zitting van het schap mede, dat de producenten prijs voor varkens thans is gedaald van ƒ3,06 tot 3 per kg voor varkens in de gewichtsklasse van 68 tot 85 kg. Het aantal geslachte varkens per week beweegt zich thans om de 120.000 stuks. De wekelijkse uitvoer bedraagt circa 25.000 geslachte of levende varkens. De handel is wat trager en de afzet moei lijker. De varkensprijs handhaaft zich Kruiswoord-puxxel Horizontaal: 1. soort koffie, 5. lyrisch gedicht, 9. 1ste boek van Mozes, 11. son ordre (afk), 13. kattekruid, 14. algemeen kiesrecht (afk), 15. zeeëngte tussen See- land en Zweden, 17. bevlieging die vele mensen meesleept, 19. vogel, 20. voor voegsel, 22. deel van het oor, 23. op die plaats, 24. niet gesloiten, 25. onderricht, 26. klap, 28. gravure, 30. onbep. voor- naamw., 32. palmboom, 33. scheik. ele ment (afk), 34. meisjesnaam, 37. scheik element (afk), 38. rivierroofvis, 40. plaats in Drente, 41. vrijstaand dak palen. Vertikaal: 1. stad in Italië, 2. gewicht (afk), 3. graafschap in Engeland, 4. dorp je onder de Over. gem. Gramsbergen, 5. boom, 6. aardworm, 7. rund, 8. afzonder lijk, 10. plaats in Z-Limb., 12. mening, 14. vertegenwoordigster, 16. nevens, 18. alvo rens, 20. lichaamsdeel, 21. hoogste punt, 25. inhoudsmaat, 27. rivier in Duitsland, 29. gem. in Friesl., 31. Zeeuwse hoeve, 32. muziekonderwijzer van David, 35. kippen loop, 36. morsdoekje, 38. deel van het jaar (afk), 39. adellijke titel in Engeland (afk). OPLOSSING VORIGE PUZZEL 1. d, 2. ark, 3. stiel, 4. kamer, 5. termiet, 0. steeL 7. alles, 8. pen, 9. n. DRIMME- LEN. De indruk bestaat, dat met de prijs van 3 een evenwichtssituatie is ingetre den. In de andere Europese landen zijn de eerste maanden geen overschotten aan varkens te verwachten, zodat de kans op een verdere daling van de var- kensprijzen niet aanwezig is. In Frank rijk en West-Duitsland is de produktie zelfs gedaald en kan hier niet yoldaan worden aan de vraag. Daarentegen zijn ln heel Europa de rundvleesprijzen aan de lage kant. In alle landen van de EEG zijn heffingen gelegd op de Invoer van rundvlees uit derde landen. In Nederland Is deze hef fing het hoogst, zodat er nog wel wat doorgeschoven wordt. Het in Frankrijk tegen een lagere heffing ingevoerde rund vlees wordt dikwijls doorverkocht naar Nederland, waar de prijzen hoger zijn. De Nederlandse producenten en de han del ondervinden hiervan de schadelijke invloed. Het bestuur besloot „Den Haag" te verzoeken deze kwestie ln Brussel aan de orde te stellen. Oorzaak van deze moeilijkheid is het feit, dat voor de EEG-landen verschillende oriëntatieprij zen zijn vastgesteld, waarboven heffin gen gelegd mogen worden op invoer uit derde landen. Schoolboeken bij de vijftig beste (Vane r verslaggevers) AMSTERDAM De uitgevers Wolters en Querido hebben in 1965 goed verzorg de boeken uitgegeven. Dat blijkt uit het aantal bekroonde werken van deze uitge vers op de expositie in het Amsterdamse Stedelijk Museum van de 50 best verzorg de boeken van 1965, die nog enkele we ken bezocht kan worden. Voor Wolters is dat opmerkelijk, om dat deze uitgever met vijf school- en studieboeken bij de 50 beste is vertegen woordigd. In tegenstelling tot verleden jaar prijkt er slechts één kinderboek onder de bekroonde werken. Het is een luxe uitgave van de Sprookjes van Moeder de Gans, een uitgave van Kruseman, zorgd door Aldert Witte. De meest bekroonde typografen waren Ary Langbroek, Helmut Salden en Frits Stoepman. De jury bestond uit de heren J. N. van Wessem, D. Dooijes, Chr. Leef- lang, Mart Kempers en Wim van Stek. Soldaat wilde niet naar Vietnam: 3 jaar FORT DIX De 25-jarige Ameri kaanse soldaat Dennis More, die heeft geweigerd naar Vietnam te gaan, is gisteren door de krijgsraad van Fort Dix (New Jersey) veroor deeld tot drie jaar gevangenisstraf. More had gezegd lid te zijn van de WEB Dubois-club, die in de VS als een subversieve organisatie wordt beschouwd. Tot zijn verdediging had More aan gevoerd, de situatie in Indo-China sinds 1940 te hebben bestudeerd en tot de slotsom te zijn gekomen „dat de VS in Vietnam niets te maken hebben" samenspel van door afzonderlijke zendge machtigden geproduceerde programmaY verheugt zich er wel over dat er nu door de grote porties zendtijd aan NRU en NTS toebedeeld, meer van gezamen lijkheid gaat blijken. Wellicht wordt een tijdvak afgesloten en een nieuw geopend, wanneer de voorgestelde wet er door „Juist op dit punt van overgang", al dus ds. Van Houte, .jubileert de VPRO. Daarom zullen aan dit jubileum geen spektakulaire programma's worden ge wijd en zal er slechts in zeer beperkte mate worden teruggeblikt. Wel zullen met het oog op de toekomst, een aantal vragen aan de orde worden gesteld en dat middels een televisie-avond gewijd aan een teach-in over de toekomst van het christendom (11 oktober) waarbij christenen en niet-christenen zullen debat teren over de vragen van kerk en geloof ln een wereld op weg naar morgen (in het radioprogramma zal dit onderwerp gedurende de wintermaanden herhaalde malen dienen) en een congres met 300 genodigden uit de omroepwereld, de bestuurlijke scetor, het volksontwikke lingswerk en de pers, over vragen van cultuur en omroep." Deze vragen zullen het overheidsbeleid inzake de omroep van 1926 tot heden en voor de toekomst raken. Daarom wordt het congres, dat op zaterdag 17 septem ber a.s. in Amsterdam wordt gehouden, „19262000" genoemd. Er bestaat overstelpend veel belangstelling voor ze bijeenkomst (met vier inleiders een panel-gesprek), maar met het oog „een vruchtbare discussie" houdt dé VPRO het bij 300 genodigden. Publieke feestelijkheden zal de VPRO niet geven bij zijn 40-jarig bestaan. Eigen karakter In tegenstelling tot omroepen die hun radioprogramma's meer bij het televisie werk gaan aanpassen, doet de VPRO dat juist andersom: de programmaleiding vindt dat er teveel verschil bestaat tus sen het gezicht dat de VPRO toont via radio en televisie. Daarom wordt ernaar gestreefd in het radioprogramma af te stappen van de afstand scheppende beschouwende lezingen en meer aan dacht te besteden aan actuele onderwer pen in o.m. klankbeelden verwerkt. Ook voor cabareteske satire en lichte muziek (Hilversum ni!) is plaats ingeruimd. Het accent op de religieuze opdracht blijft echter en dat wordt juist in de televisieprogramma's wat meer ontwik keld: „Tot nog toe," aldus ds Van Houte, „had de VPRO als het ware twee gezich ten. De televisie vertoonde uitgesproken artistiek-progressieve trekken met een zeer bescheiden religieus glimpje, de trekken van de radio echter werden be paald door een verleden, waarin de VPRO een aanvullende religieuze boodschap bracht in de vorm van expli ciete verkondiging". Met de verruiming van de zendtijd kan de VPRO zijn programma's meer op el kaar instellen. Niet tevreden is de omroep met het feit, dat hem slechts 55 minuten per week in het radioprogramma zijn toege wezen. Volgens berekening zouden dat twee uren moeten zijn. Op onze vraag, of de VPRO zoveel prijs stelt op avonduitzendingen, welke volgens het kijk- en luisteronderzoek de minste luisterdichtheid hebben, terwijl men elke dag zendtijd heeft voor een ochtendwijding (iets wat geen enkele an dere omroep is toegevallen) antwoordde ds. Van Houte: .,Ja, want het is gebleken dat juist onze luisteraars op vrijdagavond liever naar ons cultureel radioprogramma luisteren dan het amusementsprogramma van de tv bekijken." Moeten wij hieruit opmaken' dat de VPRO voor een speciale eigen groep dioprogramma's uitzendt?" „Neen, al lijkt het wel zo. Wij hopen er ook andere luisteraars mee te dienen, hoewel we zeker rekening houden met de verlangens in eigen kring". Op onze vraag naar het ledental van de VPRO luidde net antwoord: „De VPRO had op 1 januari 1966 117.855 leden-abonnees en 12651 contribu anten. Wij hebben toen de contributie op een minimum van 5 gesteld en op 1 augustus j.l. hadden wij 116.259 leden-a bonnees en 19.605 contribuanten, die gro tendeels ook lid zijn van een andere omroeporganisatie dan wel een ander programmablad lezen. In totaal hebben wij dus nu 135.864 leden, die voldoen aan' de door de overheid gestelde criteria. HILVERSUM Enkele weken geleden heeft de NCRV-televisie in Utrecht opna men gemaakt van een uitvoering var Haydn's oratorium „Die Schöpfung". Deze worden uitgezonden op de avond van donderdag 15 september a.s. via Ned.2. Voor muziekliefhebbers een pro gramma „om ervoor thuis te blijven". U hoort en ziet in deze uitvoering Die Wolfsburger Chorgemeinschaft, de Nord- westdeutsche Philharmonie en de so listen Thieux Lax cembalo, Agnes Giebel sopraan, Naan Pöld tenor en Robert Tit- bas. Dirigent is Heinz Meyer-Kundt. ftd3-Va.. zo'n fauteuil-uil.... ...wordt zo nu en dan wel eens geknapt. Maar of men er van óp- knapt? Och, men is 'n beetje uit- geslapen.Maaruitgerust?Welnee. Dat is men pas na een nacht op een Drakacel matras. Commentaar Treffend T~\E SUBLIEME wijze waarop Gabri de Wagt het medium televisie weet te bespelen, bleek gisteravond eens te meer bij de vertoning van zijn documentaire „Handen verhalen van mensen", waarvoor hij zich oriënteer de op de Dordtse Sociale Werkplaats, waar 800 gehandicapten en zwak be gaafden gevarieerde arbeid vinden. Gabri de Wagt behoeft geen onder vragingen te laten horen en geen uit eenzettingen, hij licht met eindeloos geduld bij de geluidsmontage juist dat enkele veelzeggende zinnetje eruit, die ene frapperende opmerking, welke de levenssituatie van een man, een vrouw of een zorgenkind als met één pen- nestreek schilderen. Geluid en beeld blijven elk hun ei gen rol spelen. Maar Gabri'o meester hand maakt er een harmoniscn geheel van, dat in alle nuchterheid, zonder sentimentaliteit of drama een treffend stuk sociale bewogenheid in de huiska mers overbrengt. Zagen wij gisteravond de Dordtse werkplaats? Ja en nee. We kregen geen idee van de totale behuizing, van exterieur noch interieur. Maar de in druk van wat daar geschiedt, gaf een imponerender beeld van het geheel dan een nauwkeurige registratie van oppervlakten en inrichting. ^.cliter het nieuws" had met slapte in interessante gebeurtenissen te kampen. We kregen het zoveelste oppervlakkige praatje over „Het dorp" te horen en we weten nu, dat het daar beter dan goed moet worden. De rest van de uitzending bleef aan de zwak ke kant met o.a. iets over de wethou dersverkiezing in Ede: men liet de ge kozen wethouder van de Boerenpartij, die een volslagen leek bleek te zijn op het terrein van gemeentezaken, rustig jor aap staan. Bij de NCRV was de Nederlandse bijdrage aan de serie „Zomaar een dag in vredestijd" nogal een teleurstelling. Er werden te veel concessies gedaan aan de spelverpakking om een werke lijk beeld van Nederland te schetsen. De reeks Koningsgambiet kwam aan een einde. En dat zal vele kijkers spij- Eindelijk, het is er! Een zak-tv van 10 bij 6,4 bij 5 centimeter met een beeldschermpje van 5 centi meter. Dit toestelletje, waarvan de pryjs nog niet bekend is, was te zien op een vakbeurs te Londen. VANAVOND TE ZIEN Ned. 1 KRO 7.35 uur avontuur van Ivanhoe. 8.50 uur ironische thriller „Het is uw tyd, me neer!" van Saul Kahan. 9.25 uur optreden van het Concertgebouw onder leiding van Bernard Haitink. 10.00 uur kruidige cabaretliedjes, gepresenteerd door Jasperina de Jong, niet voor mensen die snel geërgerd zijn. Ned. 2 AVRO 8.05 uur film over leven en gewoonten op Formosa. 8.40 uur „Hogans helden", eenakter over een Duits krijgsgevangenkamp. 9.05 uur BBC-show met Dusty Springfield als mid delpunt. 9.30 uur afleverng van De lange hete zomer. VANAVOND TE HOREN Hilversum l NCRV 7.45 uur Hootenanny. 8.30 uur amusement uit de Prot. Militaire Club i Den Helder. 11.15 uur poëzie van Jan F. de Zanger in Vers ir 't gehoor. Hilversum 11 AVRO 7.05 uur sportrubriek. 8.05 uur optreden van het Radio Kamerorkest. 9.10 uur hoorspel „De doek van Veronica". Verloofde van Margrethe wordt Prins KOPENHAGEN Met een kus heeft prinses Margrethe van Denemarken giste ren afscheid genomen van haar aanstaan de verloofde, graaf Henri Laborde de Monpezat, die terugkeerde naar Londen. Terwijl de prinses en de graaf afscheid namen opende een chauffeur in livrei de koffer van de auto van de prinses en legde er een grote bos blauwe orchideën in. Hij verklaarde dit te hebben gedaan in opdracht van de graaf. Nadat het vliegtuig was vertrokken reed Margrethe snel weg zonder de bloemen te hebben gevonden. Deze verrassing wachtte haar nog als ze het kofferdeksel van haar auto open zou maken. Intussen lijkt het waarschijnlijk dat Koning Frederik zijn aanstaande schoon zoon de titel Prins van Denemarken zal verlenen. Bovendien zal de Monpezat misschien hertog worden. Zijn naam wordt dan Prins Hendrik, de Deense naam voor Henri. JUFFROUW JONCS «Hf BRIGHYSTIA* «w JAN H. EEKHOUT iif 68 Maar er zijn ook andere moordenaars, beklagenswaardig# zielszieken, bezetenen door een zwart idee fixe. D# pollti# staat ook tegenover hèn, zoekt ze, schakelt ze uit. O, er zijn nog zoveel moordgenres, doch geen daarvan kan geduld worden. En deze moord... Opnieuw verstomde Huil. Het was heel stil in het vertrek. Harper leek zich nog geringer gemaakt te hebben door de handen nu tot over de polsen tussen de knieën te duwen, waardoor hij uitgesproken grotesk voorovergebogen zat. Zo ongeveer, herinnerde Huil zich, had hij ook Lister eens zien zitten; het was wellicht de klassieke ontredderingshouding— Juffrouw Jones had de dikke lippen naar binnenwaarts opeengeknepen, wat haar gezicht de expressie van zuurheid verleende. Haar ogen schenen donker. Niemand bewoog zich. Bulten toeterde een auto zonder de stilte te raken. Hulls stem sprak: Ik heb in Londen met mijn collega Fenwlck lange gesprekken over deze moord gevoerd en herhaaldelijk de mij door hem verstrekte gegevens bestudeerd. Ik poogde achter de ogenschijnlijke steriele gegevens door te dringen, eensdeels met het brein, anderdeels met wat men noemen kan: de menselijke intuïtie. Ik ben psycholoog. Voor psychologen is de intuïtie, dat zesde zintuig, onontbeerlijk. Zonder haar zou hij niet veel vermogen. Mijn intuïtie duidde mij toen reeds de moordenaar van notaris Brooks aan. Maar men mag zich op haar nooit volledig verlaten. Immers zij denkt niet, stoort zich niet aan de lijnen der logica. Ze is puur spontaan en— meestal raak. Dit blijkt evenwel eerst achteraf, nahet hersen werk. En daarom telde ik, na de hoofdverdachte, nog een viertal bij-verdachten. Voor mij staat het onwrikbaar vast, dat de moordenaar van notaris Brooks zich binnen de wan den van deze kamer bevindt! Hulls mond sloot zich. Tot het einde toe had hij zonder stemverheffing gespro ken. De laatste volzin klonk welhaast droog. Nu verbeidde hij het effect, hield allen in het oog. Er heerste een stilte ale na een schot. Drie, vier tellen. Toen brak de reactie los. Uit Listers keel hikte het geluid als van een snik en ztfn linkerhand rees naar zijn borst. Harpers gelaat vertrok plotseling tot een panische uitdruk king. Angst besprong hem, redeloze angsten hij wilde van zijn stoel opstaan als zou hij gaan vluchten, maar de hand van Griffith drukte hem resoluut terug. Juffrouw Jones zag het en zij knikte, keerde het gezicht naar Huil en knikte, bij wijze van verstandhouding met hem, nog eens en haar lippen hadden weer de gewone negerachtige stand. Huil reageerde vrijwel niet, wist zich te bedwongen. Jenkins' houding werd die van een hulpeloze, iemand die een schrik te verwerken krijgt en dat niet kan. Van nu af aan restte er voor hem geen ruimte meer voor twijfel. Huil was de man, die onomstotelijk wist en hij zou dit nagenoeg voor allen zijn. Neels gelaat was zeer rood geworden, van de hals tot de slapen. Van ergernis. Hij bevond Huil niet „recht-uit" te zijn. Waarom zat Huil zo lang te zwijgen? Indien hij het zo goed wist, waarom noemde hij dan niet een naam? Hij, Neels, hield niet van een „voorstelling" zoals nu, hier, door Huil werd opgevoerd. Welke bedoeling of bedoelingen had hij ermee? Iedereen vrees aan te jagen? Welnu, hem. Neels, joeg hij geen vrees aan, als hij dat maar begreep. Wie ls het? Neels snauwde het Huil kwaad toe. Huil keek hem kalm aan, schudde het hoofd. Wie...? herhaalde Neels swakker. Hüll-deed alsof hij het niet hoorde, keek van Neels naar het kistje sigaren midden op de tafel en waaruit niets gepresenteerd was. Huil dacht aan zijn pijp, verwierp da gedachte, concentreerde zich op het vervolg van zijn uiteen zetting. Hij hernam: A De moordenaar bevindt zich onder ons. Mijn IntuitiQ of noem het desnoods een soort van helderziendheid heeft mij niet bedrogen. Een taak als de mijne is uiteraard een pijnlijke, gedoogt geen scrupuleusheid van mijn kant. Even onscrupuleus als de moordenaar optreedt tegen zijn slachtoffer, dienen wij tegen hem op te treden. Het gaat hard om hard. Wij van de Yard moeten minstens even listig, even berekenend en even fantasierijk zijn als hij en ik kan u verzekeren, dat de moordenaar van Brooks dit was en is. De moordenaar heeft de misdaad knap en koelbloedig be« dacht en ten uitvoer gelegd. (Wordt vervolgd) NEW YORK Kort voor het vertrek uit de haven van New York is gistermorgen brand uitgebroken op het 30.000 ton metende Duitse passagiersschip Hanseatle. De brandweer, die met groot materieel uitrukte, had ruim zes uur werk om de vlam men te doven. De vijfhonderd bemanningsleden en enkele van de 318 passagiers die reeds aan boord waren konden het schip veilig verlaten. Het schip ls zwaar sëhadigd. FERDNAND TELEVISIE VAN WOVD Nederland I. NTS: 19.00 Nieuws in het kort. 19.01 Klaas Vaak. 19.05 De Verrekijker. In ternationaal Jeugdjournaal. 19,18 Van Gewest tot gewest, regionaal Journaal. KRO: lf 19.00 Nieuws en weerpraatje. 19.10 Radiokrant. 1930 Muz. v.h. Leger des Hells (gr). 19.45 10.18 De gro- (4). 20.30 herhaling" SOS-toer. ZzSmSmSc? bcspr. 22.45 Kerkorgelconcert. 23.15 Voordracht en muziek. 23.40 Gram .muz. 23.tu-24.00 Ivanhoe, 22.35 Epiloog. NTS: 19.30 ■■■■■■■■- Jiuzlek (gr). 20.00 Nieuws. 20.05 Radio Kamerork. en solist. 21.10 De dock van Veronica, hoorspel. 22 30 Nieuws. 22.40 Actualitei ten. 23 00 Stereo: Nieuwe gram. platen 23 65-24 00 Nwt. Nieuws RADIO VANAVOND Nieuws). 7.58 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.10 Lichte gram.muz. met vaoantletlps. (6.30-8.32 NI e u w 8.40 Voor da huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor ou dere luisteraars. LI .00 Voor de zieken. 11.40 Lichte gram.muz. 12.00 Angelus. 12.03 Gevar. pla tenprogr. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.40 Actualiteiten. 12.50 Metropole-ork. 13.35 Voor de vrouw. 13.45 Gevarieerd mu- ziekprogr. 14.30 Schoolradio. 15.00 Populaire gram.muz. 1530 Vor de zieken. 1830 Planoreci tal. 1650 Gram.muz. 17.00 Voor de jeugd. 1730 Muziekprogr. voor de jeugd. 1830 Internatio naal Vocallaten Concours 's-Hcrtogenbosch I960. Haver 9.00 Informatief progr. voor weg- en waterweggcbrulkers. VPRO: 9 40 Morgenwijding. VARA: 10.00 Stereo: Roman tische balletmuz. (gr). 10.40 Mo- (gr), U30 l I. 402 7 00 Nleuwa. 7.10 Meditatie. 7.J6 Lichte gram.muz. (7.30-732 Licht instrumentaal ena. 12.27 18.40 Electronisch orgelspel. 1255 Actualiteiten. AVRO: 13.00 Nieuws. 13.10 Journaal en beurder. 1330 Muzikaal vakan- tleprogr. 14.16 Lichte gram.muz. 16.15 Ohlnee» volkamuz. ena. (opn). 15.45 Licht instrumentaal ens. VPRO: 16.00 Nieuws. Aansluitend: Thuis, praatje. 1630 Holland Festival 1966: Instrumentaal kwartet. 1730 Voor de jeugd 1750 Actualiteiten. Hilversum III, 240 m en FM-kanalen. NRU/AVRO: 0.00 Nleuwa. 9.02 Vrolijk ochtend- progr. (Om 10.00 en 11.00 I Nieuws). 12.00 Nleuwa. 1232 O- peretteklanken (gr). NRU/VARA: 13 00 Nleuwa. I 13,02 Pittige lunchxnuz. (gr). I 14.00 Nieuws. 14.02 Gevar. gram.muz. 16.00 Nieuws. 15.02 Pittig platenprogr. NRU/AVRO: 16.00 Nleuwa, I 16.02 Licht gevar. muziekprogr. I (opn). 17.00 Nieuwe. 17.02-18.00 Gevar. platenprogr. voor a

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 11