Geen provinciale bijdrage voor Koudekerks zwembad Twee nieuwe schoolhoofden geïnstalleerd in Katwijk Rijnsburgse Boys verslaat Ripperda Er is geen streekbelang mee gediend Wethouder Smit en ontvanger Corts namen afscheid SCHEPEN^ Ootmoed en eerlijkheid belangrijk bij opvoeden Nieuw schoolhoofd blij begroet te Leiderdorp Rembrandtsplein gaat weer gezellig worden Neger gewond rassenr el Leerkrachten verlaten Veenendaal NSR sticht een studiefonds NIEUWE LEIDSE COURANT DONDERDAG 1 SEPTEMBER 1966 KOUDEKERK De openbare vergadering van de raad stond gistermiddag in het teken van afscheidnemen. Het komende zwembad zorgde voor een flinke staart aan de bijeenkomst. Men giste naar de eind-thermometer-eind stand op zaterdagavond, wanneer de driedaagse actie zal zijn beëindigd. De zwembad-pool" bracht een bedrag van bijna honderd gulden op. Tevoren was afscheid genom wethouder P. Smit (AR) en meente-ontvanger G. J. Corts. Tot op volger van de Corts werd met alge mene stemmen tot tijdelijk gemeente ontvanger benoemd de heer C. G. M. Burgemeester Q. Waverijn, had graag een teken van provinciale bij val voor het zwembad laiten horen. Helaas werd de brief van B. en W. aan Prov. Staten met een verzoek om pro vinciale subsidie negatief beantwoord. G. S. zijn van mening, dat het hier al leen een lokale behoefte betreft er Vrede onder winkeliers hersteld WARMOND Onder voorzitter schap van de heer J. C. Mentink hield de winkeliersvereniging „Warmond" haar algemene ledenvergadering, die zeer druk bezocht was. Wel een bewijs dat deze vereniging in de volle belang stelling staat, in tegenstelling met de geruchten daaromtrent. Zoals in elke vereniging wel eens het geval is, aldus de voorzitter, waren er in het verleden enige interne moei lijkheden, maar deze zijn thans geheel opgelost. Het bestuur had voor haar aanblijven de voorwaarde gesteld dat de door haar ontworpen nieuwe statu ten en het huishoudelijk reglement met grote meerderheid zouden worden aan genomen en dit was ook gebeurd. Ook de plaatselijke zegelactie kon de goed keuring van de leden wegdragen, om dat in het verleden is gebleken dat deze actie de verkoop in niet geringe mate stimuleert. Door dit vertrouwen, aldus de voorzitter, is weer een goede samenwerking tot stand gekomen. Wat de te voeren zegelactie betreft, hiervoor zullen een 20 winkeliers dezer dagen bijeenkomen om het voorgeno men plan een definitieve vorm te geven; het was de bedoeling de actie te doen aanvangen op 17 september. Hierna hield de heer L. Trijsselaar, voorzitter van de winkeliersvereniging uit Oegstgeest, een causerie over het belang van samenwerking tussen de winkeliers, vooraj in deze tijd. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd druk gebruik gemaakt. De voor zitter dankte de spreker voor zijn boeiend betoog en hoopte dat de on derlinge verstandhouding voortaan niets meer te wensen zal overlaten. Tafeltennis Warmond WARMOND De bekercompetitie staat weer voor de deur. Vandaag speelt het eerste team zijn eerste wed strijd uit tegen Rustenburg. Het twee de team speelt tegen Docos. Zaterdag 3 september speelt het jongensteam tegen de Salamanders. Het meisjes team speelt deze dag thuis tegen Gos- sima. Maandag 5 september speelt het 4e herenteam tegen Durisol. Op 8 september gaat het le damesteam naar Cebusta. Het 2e damesteam speelt zijn eerste wedstryd op 8 september tegen V.V.V geen streekbelang. Vooralsnog kan het verzoek niet in overweging worden genomen. „Tot onze spijt zijn wij in Zuid-Hol land nog (niet zover als in Utrecht", aldus de voorzitter, „waar men van provinoiezijde, naar ik meen, 20 mille bijdraagt in dergelijke gevallen. Niet temin geloof ik, dat het hier kin, zij het, dat we het met „z'n allen" moe ten doen". De benoeming van de heer Van der Ven als opvolger van gemeente-ont vanger Corts is tijdelijk. Misschien dat volgend jaar een nieuw systeem kan worden gevolgd, omdat men niet strikt is gebonden aan een gemeente-ont vanger. Sommige gemeenten kennen een kassier voor de interne betalingen. Begroting-1967 sluit De rekening '65 vertoonde aan wer kelijke uitgaven een bedrag van 1.631.642, aan werkelijke inkomsten 1.565.405; een netto batig saldo van 211,68. De kapitaalddenst vertoont een batig saldo van 132.674. Op voor stel van de heer Dorrepaal werd de rekening voorlopig vastgesteld. Voordat de gemeentebegroting dienst 1967 werd vastgesteld bracht de voor zitter dank aan het personeel van de secretarie voor het spoedige opstellen. In de zeven-en-een-halfjarige periode, dat hij hier burgemeester was, is dit de eerste begroting, die B. en W. slui tend kunnen aanbieden. De gewone Burgemeester Waverijn in een dubhelroi. Links reikt hij een erepenning uit aan wethouder Smit (naast hem wethouder Van der Vegten), rechts aan secre- tariecheif Gort. dienst vertoont aan geraamde inkom sten 1.602.521, geraamde uitgaven 1.602.521; kapitaaldienst: geraamde inkomsten 4.687.900, uitgaven 4.481.936. Een batig slot dus van 205.964. Zilveren penningen Met het vertrek van wethouder Smit werd de openbare vergadering be ëindigd. „Een vertrouwd gezicht in de raad verdwijnt", zei de burgemeester. „U heeft het wethouderschap een avontuur genoemd, maar ik heb veel van u mogen leren als burgemeester, veel van uw bezadigdheid kon ik over nemen". De heer Smit ontving de zil veren legmedaille van de gemeente en een boekwerk. Namens de raad sprak de heer Van Heemskerk (KVP) een woord van dank tot de heer Smit. Mede-wethouder Van Vegten typeer de de heer Smit als een progressief man. Wethouder Smit dankte ten slot te voor de grote waardering die zijn werk had mogen ondervinden. In een bijzondere raadsvergadering, in het bijzijn van mevrouw Waverijn. mevrouw Corts en het voltallige ge meen tepersoneel, werd hierna afscheid genomen van gemeente-ontvanger Corts, 47 jaar lang in gemeentedienst. Vijf burgemeesters heeft de heer Corts meegemaakt. Vele miljoenen gingen door zyn handen, zo zei de burgemees ter tot de heer Corts, die bij zijn veer tigjarig jubileum al onderscheiden was met het koninklijk goud en die thans als dank en uit erkentelijkheid de zil veren legpenning van de gemeente ontving. Alphen aan den Rijn Klachtendienst via onze agent DE HEER C. DEELSTRA P. Floriszstraat 156 alleen 's avonds van 6.30 tot 7 uur. Telefoon 2339. Raad Hillegom HILLEGOM De eerste bijeen komst van de nieuwe raad zal worden gehouden op dinsdag 6 september, des avonds om 8 uur. In deze bijeenkomst zullen de raads leden worden beëdigd en de wethou ders worden benoemd. Ook de leden van de raadscommissies en andere collegees worden in deze vergadering benoemd Ten slotte vindt ook de be noeming c.q. herbenoeming van de leden van de woonruimte-adviescom missie plaats. De thans zittinghebben de leden, M. Buurman, B. C. Nyman Jr., A. van Rooden en H. Seijsener, stellen zich herkiesbaar. Voor de heer J. van der Vegt, die vanwege de leef tijdsgrens niet herkiesbaar is, zal een nieuw lid worden gekozen. HILLEGOM Hedenavond houdt de Hiilegomse EHBO een grote oefe ning op het terrein van de NV „De Ringvaart" aan de Meerstraat, in menwerking met de brandweer. Na de oefening worden in de kantine van de NV „De Ringvaéirt" de diploma's uit gereikt. Wedvlucht De Blauwband SASSENHEIM De postduivenhou- dersvereniging „De Blauwband" hield op zaterdag een wedvlucht met oude Jonge duiven, vanuit Duffel (126 km). In concours' waren 391 duiven. Aan komst eerste duif 13.29.29. Snelheid 972 per minuut. Laatste duif 13.52.09. Snel heid 828 m per minuut. Uitslag G. Am- merlaan 1, 28, 57, 75; H. v. d. Lans 2, 10, 35 61; Th. Onderwater 3, 13, 23, 25, 48; L*J Drost 4, 8, 9, 24, 29. 45. 53; J. "Krogt 5, 37, 41. 49. 74, 76; Th. v. d. Krogt 6. 69; L dé Ridder 7, 43; J. aver 11, 56; A. v. d. Kwast 12, 16. 36; W. v. d. Krogt 14; H Spaargaren 15, 20, 26, 50, 59, 66; A. de Goey 17; G. Mens 18, 22, 42; T. v. Haaster 19. 31; mevr. D, Slootweg 21, 34, 65, 72; A. Schrama 27 36; A. v. Dam 30, 54; J. Wowijs 32, 51, 58; J. Koelewijn 33; Gebr. Möhlman 39, 47. 77; P. v. d. Kraan 40, 44; Gebr. Krom 46, 55, 67; W. Zwart 52, 64, 78; J. Kruik 60; P. v. d. Post 62; A. Ouwerkerk 63; W. v. Harskamc 68, 71. Burgerlijke stand van Sassenheim SASSENHEIM GEBOREN: Karl Heinz z v K Eireiner en A van der Lans, Zuiderstraat 9, Johanna Maria Josephus d v J de Bruijn en J Saeijs, Rusthofflaan 33, Gerardus Alphonsus z v J van R< sen en W Morselt, W Warnaarlaan 2 Anna Paulowna Johanna Geertruida d G van Nobelen en A van der Niet, Verkleijstraat 20, Petronella Alexandra d v B Bax en P van Rossem, Tijloosstraait 18. ONDERTROUWD: C Berg te Noord- wijkerhout en E Ritmeester; B Barnhoorn» te Katwijk en P van Duijvenvoorde. GETROUWD: A Zuidhoek te Lisse T van der Voorn: C Smits te Amersfoort en G Benschop; T van der Voort en M Clemens. OVERLEDEN: P van der Plas (1882) KATWIJK AAN ZEE Veel harte lijke woorden zijn gisteravond gespro- in de hal van de Groen van Prinstererschool bij de installatie van de beide nieuwe schoolhoofden, de heren W. L. van Kempen (was ver bonden aan de Groen van Prinsterer school) en J. D. van Leeuwen (ge komen uit Stolwijk). De heer Van REILEN EN ZEILEN r Eomi 31 QZO Guardefui PHILLDORA 3 |oe«tdUk3 TJU)od«i30 v Hankong n O 'Recife J DenHmig31 NWAzorcn Thuredrecht 3 Kempen gaat de school aan de Re misestraat leiden, de heer Van Leeu wen de Oranjeschool (vacature Van der Graaf). Ds. Jac. de Vos zei, dat installatie in de richting van het ambt wijst. „Zij heeft niet uitsluitend een zakelijke kant, maar duidt veel meer op een goddelijk beroep waarin wij hebben te dienen. U beiden bent geroepen leiding te geven aan kinderen die door de ouders en de Kerk aan uw zorgen worden toevertrouwd. Van beslissen de betekenis hierbij is. De opvoeder heeft ongetwijfeld tot taak de kinderen gereed te maken voor een functie in de maatschappij, maar dat is niet alles. Hij moet er met na druk de aandacht op vestigen, dat het leven geen doel heeft in zichzelf. Een schoolhoofd is pas een goed school hoofd als hijzelf bij Jezus op school gaat. Dan wordt zijn werk dienstbaar gemaakt aan dat van God." Baldadigheid Omdat wethouder H. Haasnoot zijn verjaardag vierde, werd het gemeen tebestuur vertegenwoordigd door de heer Noordhuis. Deze deed een drin gend beroep op de schoolhoofden te By de installatie van de twee nieuwe schoolhoofden in Kat wijk. Links vooraan de heer Van Kempen met echtgenote, rechts staande de heer Van Leeuwen en ds. De Vos. Foto Kruyt. helpen de jeugdbaldadigheid te beteu gelen. De jeugdbaldadigheid berok kent gemeente en particulieren erg veel schade. Ds. \V. Vrocgindewcy sprak na mens de centrale kerkeraad. Hij zei dat het de Kerk vaak zorgen baart, dat bij het onderwijs zo sterk de nadruk wordt gelegd op het materiële. Er is meer nodig: het zoeken van het koninkrijk Gods. Vriendschappelijk voethal hoewel competitie reeds begonnen is ('Van een onzer verslaggevers) RIJNSBURG Hoewel de compe titie reeds van start is gegaan, speelde Rijnsburgse Boys gisteravond toch nog een vriendschappelijke wedstrijd te gen de Haarlemse (zondag) derdeklas ser Ripperda. Het werd begrijpelijk na de moeilijke wedstrijd tegen NDSM (21) en met het zware duel in Werkendam tegen Kozakken Boys voor de boeg geen al te hoogstaand voetbalgevecht, waarin de geelzwar ten tenslotte met 10 aan het langst eind trokken. Het elftal van Rijnsburgse Boys gisteravond met Gerrit Starkertburg, Jan van Egmond en Jan Bredijk op de plaatsen van Jac den Heyer, Dick Heemskerk en Bab Kralt is nog lang geen eenheid en dat kwam ook Waterpolo DE ZIJL TWEEDE IN WADDINXVEEN (Van onze waterpolomedewerker) WADDINXVEEN De Waddinx- veense zwem- en water po lovereniging De Gouwe heeft gisteravond het eigen waterpolotoernooi gewonnen. De Ve- ners bleven in de halve competitie te gen De Zijl (Leiden), Surea (Breda) en Brandenburg (Bilthoven) onge slagen. Het Leidse De Zijl legde door overwinningen op Surea (10) en Brandenburg (31) op de tweede plaats beslag. Hot spel in het 15 °C. koude water was niet van de beste kwaliteit. Brand in opslagplaats TER AAR Gisteravond ontdekte d* beer P. Rodenburg aan de Korte- <»weg dat er rook uit het dak 'ijn, met brandbaar materiaal ge- v 'de opslagplaats kwam. Een poosje daarvoor had hij nog in deze omge ving gewerkt. die snel ter plaatse was. De moeilyk- De brandweer werd gewaarschuwd, heid was dat de plaats van de brand helemaal aan het eind van de lange schuur was. De brand is waarschijnlijk door kortsluiting in een lamp ontstaan. Eerder dan men had verwacht, was het vuur geblust. Kansen bedrijfsleven in Midden-Oosten WASSENAAR Het Nederlandse be drijfsleven heeft in het Midden-Oosten nog vele kansen, die niet of onvoldoende worden uitgebuit aldus de heer Willy Le Comte, voorzitter van de Contactgroep Exportdeskundigen op de Midden-Oosten- Middag. Gedegen kennis van markt, be volking, zeden en gewoonten en van de Arabische taal is nodig, voorts goede ep rooral vertrouwelijke relaties met de be- laokken ambtenaren. Er zijn klachten dat Nederlandse bewindslieden, politici en ook persvertegenwoordigers wat schichtig zijn tegenover koppeling van handel aan ontwikkelingshulp. Bij de steeds groter wondende economische en financiële moeilijkheden, kan Nederland zich niet permiteren het Nederlandse bedrijfsleven als belangrijke deviezenbron niet of nau welijks te bevoordelen in een multilate- riale weldadigheidsmist, menen zij. Ook woreft samenwerking met buitenlandse concerns onvermijdelijk Brieven van Ne- derlnadse ondernemers zijn vaak wat hautain. De manier van adverteren door bepaaWe bedrijven is wat armzalig. Er zijn bedrijven die niet denken aan spe ciale verpakking als hun produkten er niet dinekt in gaan. Men moet ook eens denken aan uitnodiging van Arabische afnemers en het wijzen op opleidingsmo gelijkheden in Nederland. De verkoop brieven zijn dikwijls wat houterig, brief hoofden onbegrijpelijk. Folders worden grondig gjelezen. Een Arabische vertaling daarom wenselijk. Men denkt te wei- g aan advertenties, toezending van foto's, cliché's e.d., reclame op bestelwa gens. Monsters worden per zeepost ver zonden en komen daardoor te laat. George Dröge is voor de orders in 1966 matig optimistisch. De nieuwe collectie is in het algemeen goed ontvangen en na het bevredigende eerste halfjaar is nau welijks terugloop te verwachten. Enige wekt htet feit dat confectiefabri kanten steeds meer pas orders plaatsen als de afzet verzekerd is. temeer daar de kleinhandel terughoudend werd, zodat de produktiegang in gevaar komt. De toe komst is nog >niet duidelijk daar men tussen twee seteoenen in is en de meeste orders nog komen moeten. Voor wollen stoffen is Dröge voor 40% en voor rond gebreide weefsels voor 30*/„ aangewezen op uitvoer. De heer J. Vink vertolkte de gevoe lens van de collega's. Hy zei, dat de ootmoed een onmis baar element is van het geven van onderwijs. Ook de eer lijkheid is een beflangrijke factor. Ten slotte sprak<> nde beide nieuwe hoofden hun erkentelijkheid uit over 'n hen gestelde (vertrouwen. LEIDERDORP Uit alles bleek vanmorgen, dat de Chr. school in het „Zijlkwartier" blij was in de heer W. Stolk een nieuw hoofd te hebben ge kregen. In de aula van de school werd het nieuwe hoofd ontvangen door vlaggende leerlingen en uit een wel komstlied bleek ook, dat de heer Stolk van harte welkom was. Het bestuur van de Hervormde schoolvereniging stelde de heer Stolk aan de leerlingen voor. In een leuk toespraakje tot de jeugd zei de heer Stolk blij te zijn op deze wijze te wor den ontvangen. Ik heb er vandaag 179 nieuwe vrienden en vriendinnen by gekregen. Wij moeten echt ons best doen om dat zo te houden. Voorzitter Swarts sprak er ook zijn blijdschap over uit, dat de Chr. school in het Zijlkwartier in dk- heer Stolk een nieuw hoofd heeft gekregen. „Wij hebben er het volste vertrouwen in, dat de school onder zijn Jeiding tot grote bloei zal komen". Zoals wy reeds eerder schreven, was de heer Stolk tot heden werkzaam als hoofd-onderwijzer te Vlaardingen. Het zal voor de heer Stolk niet moei tegen Ripperda weer duidelijk aan het licht. Weliswaar konden de Haarlem mers, die overigens pas op 11 septem ber aan de competitie beginnen, hier van geen gebruik maken, maar willen de Rijnsburgers in het komende sei zoen hoge ogen gooien, dan moet hier toch wel spoedig iets aan veranderen Doelpunt De beslissing viel gisteravond tegen het einde van de eerste helft. Uit een hoekschop van Hans Roem scoorde Bert Pauw. Ripperda-doelman Honing voorkwam in het verdere verloop van de strijd nog enige zeker schijnende doelpunten. Ook Driebergen was onder de Rijnsburgse lat goed op dreef. De ontmoeting werd enkele minuten voor het einde afgebroken omdat de vroeg invallende duisternis verder spelen onmogelijk maakte. Eeuwenoude broodjes LISSE Woensdagmiddag is de onderwijs-tentoonstelling „Granen en hun bewerking', die in dc r.k. Jon gensschool wordt gehouden, geopend. De heer Ammerlaan sprak namens de Stichting Onderwijstentoonstellingen een welkomstwoord en gaf over deze tentoonstelling een beknopte beschou wing. Het is bijzonder aardig te rien ,-hoe het vroeger allemaal ging", vanaf de lijd dat de pharao's van Egypte de scepter zwaaiden over het graanland rondom de Nyl. het centrum van de toenmalige wereld.. De panelen die deze tentoonstelling vormen zyn zeer instructief. In Nederland komt van de drie boterhammen er slechts één van eigen bodem. Wat aan de aanvulling allemaal verbonden is, laat de ten toonstelling duidelijk zien. De heer Ammerlaan noemde in zijn openingswoord verheugend dat in Wa- geningen aan de Landbouwhogeschool veel buitenlanders studeren die met hun kennis straks over de hele wereld uitzwermen om overal waar het mo gelijk is betere bestaansmogelijkheden en voedingsmogelijkheden te scheppen. Ook het bereiden van het dagelijks brood wordt duidelijk gedemonstreerd. Het verse broodje van de hotels komt vaak heus niet zó van de bakker, maar kan soms 5-6 weken oud zijn, omdat men het in de diepvries weken lang goed kan houden en na op tempera tuur gebracht te zijn als „vers" op- (Van onze kunstredactie) AMSTERDAM Gisteravond is een belangrijke stap gedaan naar een vernieuwing van het bekendste en veel bezongen plekje in de hoofdstad: het Rembrandtsplein. Dit plein had het gezicht verloren en was ernstig in verval geraakt. Het Rembrandttheater brandde uit. Café „De Kroon" werd geslo ten. De lunchroom Heek deelde la ter dat lot. Geen gezellig terras lokte meer paard ging. En terecht, want het cing niet om de opening van het theater al leen doch veel meer om de aandacht te vestigen op dit uitgangscentrum, dat tot oude luister wil brengen. De koploper van dit initiatief is de heer M. Caransa. Hij loopt met grootse plannen rond die het gezicht van dit centrum zullen vernieuwen. Het is zijn bedoeling onder het plantsoen rond het beeld van Rembrandt, een ondergrondse Earkeergarage t« bouwen. Verder wil hij et plein laten afsluiten voor het keer en de tram. In velband daarmede wil hij de AmBtel- oever die achter het plein loopt met zet meter verbreden tot een grote ver- keersw^. De Kroon zal veranderd wor den in een arcade met 32 winkels en or de plaats waar eens het Rembrandtthea- Bandieten doden schaapherders NUORO Twee schaapherders op Sar dinië zijn gisteren door bandieten ge dood. De 45-jarige Giovanni Latte werd met een machinegeweer neergeschoten toen hij trachtte de bandieten te weer houden van het stelen van zijn schapen. De 27-jarige Matteo Floris werd In een hinderlaag door een kogel gedood terwijl hij op zijn motorfiets naar zijn kudde reed. De politie meent dat het hier een vete-moord betreft De 15-jarige zoon van Latte wachtte verlamd van schrik tot de ochtendschemer voordat hij de moed kon opbrengen om de politie te waarschuwen. bij CHICAGO De burgemeester van het ongeveer honderd kilometer ten noord oosten van Chicago in de staat Michi gan gelegen Benton Harbour heeft giste ren in zijn stad de noodtoestand uitgeroe pen en de staat verzocht leden van de nationale garde te sturen, die de politie moeten helpen de orde te bewaren. Gou verneur Romney van Michigan heeft dit verzoek echter afgewezen. Dinsdagavond hebben blanken een ne gerjongen van achttien jaar neergescho ten en zwaar gewond. Ongeveer driehon derd negers hielden een mars door de stad als protest tegen tekort aan recrea tiemogelijkheden. Dit leidde tot scher mutselingen met de politie, die de de monstranten uit een bepaald stadsgedeel te wilde houden. Ook de avond tevoren waren er wanordelijkheden. Vader liet zoon verongelukkend geld verdienen TOKIO De Japanse politie zoekt naar een man van 45 jaar, die. naar zij vermoedt, zijn zoon opzettelijk voor rij dende auto's laat springen om ter plaatse schadeloosstelling te kunnen eisen. Ver moedelijk heeft hij op deze manier de laatste drie maanden bijna zeven en een half duizend gulden „verdiend" «an zestien autorijders in verschillende filaatsen van Japan. Eind juli werd de ongen geraakt door een auto. die slechts tien kilometer per uur reed. De jongen werd naar het ziekenhuis gebracht met wonden aan armen en borst Hij zou een maand moeten worden verpleegd. Maar de vader wilde niet dat het kind werd opgenomen en hij regelde de zaak onder ling met de chauffeur, van wie hij zeshonderd gulden schadevergoeding kreeg. Er zijn vijftien dergelijke zaken bij de politie gemeld en men meent, dat zij a)le dezelfde man betreffen WEST-BERLIJN Een dronken Wcst- berlijner had gisteren meer geluk dan een „collega", die drie dagen geleden door Oostduitsc grenswachten is dood geschoten. De Westberlijner bleef steken in de prikkeldraadversperring aan dc grens, toen hij erover wilde klimmen. Twee Vopo's richtten hun geweren op hem, maar schoten niet. In plaats daar van riepen zij naar Wcstduitse douanebe ambten: „Als u die man niet weghaalt, moeten wij schieten". De douane-beamb ten betraden daarop Oostduits grondge bied en bevrijdden de jongeman. ter heeft gestaan, zal een groot hotel worden gebouwd, waarvoor de eerste Ëaal eind volgend Jaar de grond ingaat, 'aarmede zal dan ook het smalle Balk in Oogsteegje verdwijnen. Tenslotte zal de Bakkerstraat een 39 meter brede straat worden en daarmede zal dan het plein in oude glorie herrezen zijn. Deze plannen van de heer Caransa slui ten wonderwel aan bij de plannen var de dienst stadsontwikkeling en de sane ring van dit deel van de stad. Maar de heer Caransa wil daarop niet wachten cn spoedig beginnen met de parkeergarage, waaraan dringend behoefte Wtaat. VEENENDAAL Omdat er voor hen geen hulzen beschikbaar «ijn, is ini Veenendaal een uittocht van leerkrach ten begonnen, die grote bezorgdheid bijl de schoolbesturen heeft gewekt. In on-i derwijsbladcn komen de laatste tijd] veel advertenties voor van Vcenenda-I Iers die teleurgesteld naar elders wil-! len vertrekken. Ervaren leerkrachten moeten daar-< oor noodzakelijkerwijs vervangen) worden door gepensioneerden ea ge huwde dames. Schoolhoofd A. Visser! die tevens raadslid is, bekritiseerde het beleid van B en W tijde.is de laatste, raadsvergadering. Veenendaal heeft ini onderwijskringen een slechte naam ge-I kregen, zo stelde hij. Andere raads'e-i den vielen hem bij. Men verweet hetj college fouten gemaakt te hebben. Dei gemeenteambtenaren wonen in eenge-l zinswoningen, de onderwijzers krijgen) in het gunstigste geval een dure flatH werd er gesteld. Men drong aan opj nota, waarin het college zijn beleid! dienaangaande toelicht. AMSTERDAM De volgende week: zal een studiefonds in werking treden dat is gevormd onder auspiciën vani de NSR. Studenten die door de bezui nigingen op de rijksstudietoelagen te kort dreigen te komen kunnen daaruit ten hoogste duizend gulden krijgen., Bedrijfsleven, werkgevers- en werk nemersorganisaties hebben voor een deel definitieve en voor een deel voor lopige financiële toezeggingen gedaan. De verwachting is dat men over meer dan een miljoen gulden kan beschik ken. Het studiefonds, dat de vorm zal heb- en van een stichting, krijgt een cura torium waarvan prof. dr. J. E. de Quay wellicht voorzitter wordt Ook verte genwoordigers van de geldgevers krijgen er zitting in. Als vertegen woordiger voor het bedrijfsleven wordt genoemd oud-minister S. J. van den Bergh. Napels getroffen door noodweer NAPELS Een hevige regenstorm en een verwoestende blikseminslag hebben gisteren in Napels een chaos veroorzaakt. Tal van mensen werden gewond en er werd grote schade aan gericht. Voor het aanbreken van de dag be gon het geweldig hard te regenen, waardoor straten onderliepen, honder den huizen en winkels blank kwamen te staan, alle openbare vervoer vast liep, rioleringsbuizen sprongen en de bouwgronden op de hellingen van de Vesuvius schade leden. Een persoon werd ernstig gewond door een val in een gat, dat plotseling ontstond in de door de regen door weekte grond. Twee anderen vielen in een riool. Op de helling van de Vesu vius vloog een schuur in brand door blikseminslag waardoor 20 koeien In de vlammen omkwamen. Martinikerkhof voor provo's GRONINGEN De provo's krijgen in de Groningse hoofdstad straks de beschikking over een plaats waar zy happenings kunnen organiseren. Over leg tussen hoofdcommissaris van po litie K. J. Müller cn burgemeester J. J. A. Berger heeft er toe geleid dat het Martinikerkhof is aangewezen als ..witte plek". Aan de officiële vergun ning zijn geen disciplinaire maatrega^ len verbonden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 5