Evangelische orthodoxie zoekt nauwer contact De PvdA wacht Prinsjesdag af PREMIE SPAARPLAN Ds. Pels (46) overleden Lutheranen naderen de 75 miljoen Hoe denken bisschoppen over nieuwe inzichten? Rabbijn Soetendorp meent: Geen conflict tussen Joodse kerken Een levensverzekering beschermt uw gezin en helpt u sparenelk jaar neemt het Rijk 20% van de premie voor zijn rekening. Een woord voor vandaag In Zijn Bergrede, zegt de Here Jezus tot de discipelen acht maal: .Zalig". Zalig zijn de armen van geest, die treuren, de b armhartig ende vredestichters. Maar dan ineens, bij de ne gende maal zegt de Heer: Zalig zijt gij". Kan dat zo maar? Moeten die discipelen niet nog veel leren, door een diepe weg heengaan? Zou de Heiland dat ook zo maar tegen ons zeggen? Een mens wordt toch niet zo maar zalig. Natuurlijk word je niet zalig door goed te leven, door goede werken. Maar de weq naar de heerlijkheid komt toch pas open te liggen als we door de diepte zijn gegaan7 Er zit een geweldige kern van waarheid in het feit dat er geen kroon is zonder kruis. Christus wijst daar op. Hij zegt niet zo maar: Zalig zijt gij". Hij zegt: „Zalig zijt gij, wanneer men u smaadt en vervolgt en liegende allerlei kwaad van u spreektMaar als we ons verzetten tegen het evangelie dat te gemakkelijk zalig spreekt, moeten we opvassen dat we niet in de valkuil terecht komen van een evangelie dat alleen maar moeizaam zalig spreekt. Ook hij heeft de blijde boodschap onvolledig en daarom onjuist gebracht. Christus zegt meer. Hij zegt: ..om Mijnentwil". Wie het woord jzaligwil gebrui ken, moet bij Christus terecht komen. Buiten Christus is geen zaligheid. Maar wie voor Christus kiest moet beseffen dat hij dan ook de hele wereld tegen zich krijgt, maar de eeuwigheid voor zich. We lezen vandaag: Handelingen 25:13-27. Prof. Drogendijk (VU) voorzitter Centrale Raad Volksgezondheid DEN HAAG Tot voorzitter van de Centrale Raad van de Volksgezond heid is met ingang van heden prof. dr. A. Drogendijk benoemd. Dr. Dro gendijk is in 1902 te Rotterdam gebo ren en deed in 1928 zijn artsexamen. Hü promoveerde in 1935 op het proef schrift getiteld: „De verloskundige voorziening in Dordrecht van 1500 tot heden". Hij was jarenlang huisarts in Dordrecht. In 1955 werd hjj benoemd tot directeur-geneesheer van het dia- conessenziekenhuis en van het zieken huis „Refaja" aldaar. Sedert 1958 is hij buitengewoon hoogleraar en sedert 1962 gewoon hoogleraar in de sociale geneeskunde aan de Vrije Universiteit te Amster dam. Van zijn huidige functies moge nog genoemd worden het lidmaatschap van de Ziekenfondsraad sedert de nieuwe samenstelling van die raad in 1965. Zijn bouwkranen vei Hg genoeg? DEN HAAG - Het soc. Tweede Ka merlid Vellenga heeft de ministers van sociale zaken en volksgezondheid en van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening Wereldcongres voor evangelisatie (V< nze kerkredaclie) schriftelijk gevraagd of de bepalingen en regels ten aanzien van het gebruik van bouwkranen niet dienen gepast. Ook vroeg hij of de bestaande regels worden nageleefd en of er op die naleving voldoende controle bestaat. De heer Vellenga stelde deze vragen in ver band met recente ongelukken met bouw kranen. waarbij, zo hstel<*e h'ï- in In een ander geval moesten cle een blok hui: LEEUWARDEN Op weg van Minnertsga naar Leeuwarden is gister avond ds. F. F. Pels. vrijgemaakt ge reformeerd predikant te Leeuwarden- Huizum, door een hartaanval getroffen. Hij o verleed vrijwel onmiddellijk. Ds. Pels, die consulent van Minncrtsga was, had in deze plaats een vergadering bijgewoond. De overleden predikant is 46 jaar geworden. Verlies in Europa BERLIJN Op het bureau van het wereldcongres voor ngelisatie in Berlijn dat eind oktober en begin november wordt gehouden komen nu dagelijks de definitieve aanmeldingen binnen de gedelegeerden uit de gehele wereld. Het ziet er naar uit dat de grote Kongresshalle maar krap groot genoeg zal zijn om al de deelnemers en de journalisten te bergen. Tien dagen lang zullen zij zich bezinnen op de vraag hoe de Kerk van Christus het beste het ïgelie kan uitdragen in deze wereld van vandaag. Het congres komt bijeen van 26 oktober tot en met 4 november. reldniveau. Het is de eerste maal dat de zogenaamde ..conservative evangeli cals", de evangelisch-orthodoxe christe nen elkaar in een dergelijk groot ver band gaan ontmoeten. In de Neder landse taal ontbreekt nog steeds een duidelijke naam voor deze groep. De eerste grote wereldconferenties van kerken werden in de eerste helft van deze eeuw gehouden. Daaruit is de Wereldraad van Kerken gegroeid. Maar overal ter wereld zijn kerken en individuele gelovigen die toch huiverig tegenover deze beweging bleven staan. Hun grootste bezwaar is wel dat op de (Van onze kerkredactie) GENEVE Volgens de Lu- Ds. Pels werd op 20 oktober 1919 in Den Haag geboren. Hij studeerde aan de Theologische Hogeschool Ie Kampen en aanvaardde het predikambt op 28 therse Wereldfederatie zijn er op h. °^b"k .rond miljoen trede in de gemeenten van Almelo en lutheranen in de wereld. De laat- Nijverdal. Op 1 november 1953 ver- ste statistiek dateert uit 1963, toen bond hij zich aan de kerk in Armadale kwam men tot een totaal van (Australië), die hij op 2 juni 1957 ver-;7« n0I wisselde voor die van Leeuwarden- j Op alle continenten Huizum. werd winst geboekt behalve in Voorts was ds. Pels de laatste tijd jEuropa, leraar aan de vrijgemaakte kweek school te Groningen cn voorzitter van Niet al deze lutheranen behoren tot: de vrijgemaakte schoolvereniging in een Lutherse Kerk. In dit aantal zijn Nog altijd wonen in Europa de meeste lutheranen (82 procent zelfs), maar daar werd juist verlies geboekt. In 1963 waren er nog 60,4 miljoen, nu is hun aantal gedaald tot 60,2 miljoen. Op alle andere continenten werd winst geboekt, maar niet altijd voldoen de om de groei van de wereldbevolking bij te houden. Vooral de Verenigde Sta ten en Canada vertonen grote groei, van 8,4 naar 9.1 miljoen. Azië groeide van 1.5 naar 2,1 (dank zij Indonesië), Afrika en Madagaskar van 1.3 naar 1,5 miljoen en Latijns-Amerika van acht honderdduizend naar net over de mil- Leeuwarden. Utrecht: accent in groentijd op kennismaking C7 UTRECHT De zeven studentenver enigingen in de Domstad verwachten volgende week bij het begin van de groentijd ongeveer 1500 novieten, die zich op 5 en 6 september zullen inschrijven. Het accent valt ook dit jaar op kennismaking en informatie over de universiteit. De meeste studen tenverenigingen trachten zoveel moge lijk de nieuwelingen op voet van gelijk heid te behandelen. Bij Veritas zullen de ongeveer 300 novieten tijdens een werkweek in verschillende fabrieken de handen uit de mouwen moeten steken. De ver diensten moeten zij afstaan voor de sociëteit. De enige vereniging waar het kaalscheren nog wordt toegepast is het Utrechts Studenten Corps, dat ruim 1100 leden telt. De meisjes die zich voor de Vereniging voor vrouwelijke studenten aanmelden moeten een kleed knopen voor de sociëteit. Unitas heeft de groentijd uitgebannen en spreekt van novitiaat. Bij Prometheus en SSR ligt het accent vooral op de kennisma king. jook de lutheranen opgenomen die beho- I ren tot bijvoorbeeld de verenigde ker ken in Duitsland, die zowel de lutherse (als de gereformeerde belijdenis erken- i nen. Trekken We die van het totaal getal af dan blijven er 57.049.877 echte lutheranen over in de wereld. I Op 4.7 miljoen na, behoren al deze lutheranen tot kerken die bij de Lu therse Wereldfederatie zijn aangeslo ten. Van de 4.7 miljoen behoren er ongeveer 2.8 miljoen tot de Ameri kaanse Lutherse Kerk-synode van Mis souri. die allang niet moer alleen in de staat Missouri te vinden is. Deze kerk verhoudt zich tot de Lu therse Wereldfederatie en de Wereld raad als de Gereformeerde Kerken in ons land tot voor kort tot de Gerefor meerde Wereldbond en de Wereldraad. Het ziet er naar uit dat zij het gerefor meerde voorbeeld binnenkort zal vol gen en tot de LWF zal toetreden, maar toetreding tot de Wereldraad nog wel Fotosafari voor zending en bijbelgenootschap opdracht van vijf bij- (waarondér het Neder- ijbelgenootschap) en de zendings weinig aandacht wordt geschonken aan de grote taak: we reld-evangelisatie. Kleinere kerken hebben zich vere nigd in de Internationale Raad van Christelijke Kerken, vaak aangeduid als een concentratie van het fundamen talisme. Maar velen die aarzelend te genover de Wereldraad staan, voelen al even weinig aandrang om zich bij deze beweging aan te sluiten. Men vindt de geest te negatief, de organisatie te zeer een reactie op de Wereldraad. En men vindt vooral dat ook daar te weinig de prediking van het evangelie in de we reld van vandaag op de voorgrond redacteur van het nieuwe blad „Christianity Today" leiding te gaan geven aan de vage gemeen schap van evangelische-ortho- doxen. Hij was het ook die het plan op tafel legde om een wereldcongres voor evangelisatie te beleggen. werk. Daar is in Wereldraadverband veel over geschreven en gesproken. Maar de „conservative evangelicals" staan over het algemeen toch vrij scep tisch tegenover de gedachten die in Wereldraadkring naar voren worden gebracht. Men wijst ze niet af, maar meent dat daar te eenzijdig gesproken wordt. Men heeft het gevoel dat daar toch eigenlijk het werk wat een evange list als Billy Graham doet terzijde wordt geschoven, dat er te weinig oog is voor de noodzaak om aan te drin gen op bekering. nn\T)KBD\r. 1 SEPTEMBER 1966 Vaticaan vraagt: ROME Kardinaal Ottaviani heeft in een brief de regionale ns-katholieke bisschoppen conferentie gevraagd hun gordeel te geven over „vreemde en ge waagde meningen" die op het ogenblik geleerd worden in de Rooms Katholieke Kerk. Het is kennelijk een nieuwe stap in een poging om een halt toe te roepen aan de toenemende invloed in deze kerk van de vrijzinnigheid. Jubileum Blad belgenootscl landse Bijbc organisaties die in Afrika werf graaf Hans Samsom en de ds. Ype 15 september naar Afrika. Zij 8 december in vijftien dia's maken. De negatieven gaan - naar het Zendingscenti ionaal gebruik van het intei beigenootschap in Londen. Op deze manier hoopt i hoofdkantoor van het internationale bij- richten met t het stellen met „amateur" foto's en die de zendingsarbeiders ter plaatse n bandrecorder Tien jaar geleden kregen deze conser vative evangelicals, waarvan velen lid zijn van kerken die bij de Wereldraad zijn aangesloten een spreekbuis in het blad ..Christianity Today." Van meet af aan wilde dit blad meer zijn dan een nationale Amerikaanse uitgave. Voor aanstaande theologen uit de gehele we reld werden als medewerkers aange trokken. In Nederland onder meer prof. dr. G. C. Bcrkouwer. De groei van het blad was fenome naal en de oplage overschrijdt al enige jaren de 200.000. Door speciale service van de KLM wordt het blad in Europa vanuit Amsterdam per post bezorgd, waardoor de lezers het nauwelijks een dag later krijgen dan de Amerikaanse abonnees. Dat betekent een groot voor deel boven het andere Amerikaanse oe cumenische blad met een wereldwijde lezerskring „Christian Century", dat per zeepost en dus altijd te laat komt. In kringen van de Wereldraad heeft men dc laatste jaren open oog ge kregen voor deze nieuwe beweging, j Terwijl de ICCC nog altijd met een schouderophaal voorbij wordt gelopen, hoort men op vergaderingen van de Wereldraad steeds meer spreken over ..conservative evangelieals". Velen me nen dat het tijd wordt dat ook met hen het gesprek begint, omdat zij een we zenlijke bijdrage te leveren hebben in het gesprek tussen de kerken. genomen worden. Organisatorisch is er nauwelijks enig verband tussen de mensen die tot deze groep gerekend worden. Op wereldniveau is het blad „Christianity Today" een soort bindend element, in Engeland een blad als het snel groeiende weekblad „The Christi an". Een wereldorganisatie van evange lische, orthodoxe Christenen heeft in het verleden wel bestaan, maar is er eigenlijk alleen nog maar op papier. Over oecumenische vraagstukken lo pen de inzichten in deze groep nogal uiteen. Vele „conservative evangeli cals" vooral op het Europese continent, in Afrika en Azië werken van harte mee met de Wereldraad van Kerken, ze hebben vaak kritiek, maar ze willen die kritiek laten horen in de vergade ringen. In de angelsaksische landen, en vooral in Amerika, staan zij vaak sterk buiten en ten dele ook wel tegenover de Wereldraad. Vijf jaar geleden werd op de redac tie van het blad Christianity Today voor het eerst gesproken over de moge lijkheid om een speciaal congres te or ganiseren gewijd aan het evangelisatie werk. Twee jaar later viel het besluit: de conferentie zou door het blad zelf georganiseerd worden als hoogtepunt van de viering van het tienjarig bestaan. Juist omdat men in wereld verband bijeen wilde komen viel het besluit om het congres niet in Amerika te beleg gen. Een studie werd gemaakt van de mogelijkheden in een groot aantal Eu ropese steden. Uiteindelijk bleek de Kongresshalle in Berlijn het best geschikt, terwijl ook de hotelsituatie daar het gemakkelijkst lag. De Ameri kanen beseften niet dat zij het de Oosteuropeanen onmogelijk maakten om te komen. Organigator Stan Moon- eyham zegt nu dat men achteraf beter toch naar een andere stad had kunnen uitzien, maar het was al te laat toen men de consequenties ten volle ging beseffen van deze keus. In Berlijn worden ongeveer 1200 con gresgangers verwacht, uit negentig lan- den. De oudste kerk ter wereld, de Indiase Mar Thoma-kerk, waarvan ge zegd wordt dat zij gesticht werd door de apostel Thomas zal vertegenwoor digd zijn en de jongste kerk, die van de Auca's, de indianenstam die pas langs het evangelie heeft gehoord. De twee eerste ouderlingen van deze beiden schuldig indertijd aan de moord op de vijf zendelingen die hen het eerste het evangelie wilden verkondi gen, zullen aanwezig zijn. Internationaal Hoewel dit congres door Amerikanen wordt georganiseerd en in de Duitse kerkelijke pers al wat laatdunkend is beschreven als een Amerikaans con gres is van meet aan geprobeerd om werkelijk tot een internationale opzet te komen. Vooraanstaande sprekers Conferentie I de genaamde heilig officie nieuwe stijl. In de brief wordt door Italiaanse bladen een overzicht gegeven van de leerstel lingen die verkeerd, te gewaagd of te subjectief zijn. Het Vaticaanse secreta riaat wilde deze mededeling nog niet Bij de bisschoppen zou er op aange drongen worden onderscheid te maken tussen zaken welke als leer der kerk buiten discussie staan en aangelegenhe den welke wel voor verschillende inter pretaties openstaan. Als „vreemde en gewaagde" opvattin gen worden onder meer de volgende inzichten genoemd: De verwerping van de goddelijke inspiratie van de bijbel, de loochening van de oorsprong van de ziel, de neiging om het leergezag van de kerk aan te tasten, r'e verwerping van de gedachte dat g -sproken kan worden over een objectieve waarheid, de verwerping van de opstanding van Christus, het in twijfel trekken van de zijn, behalve dr. Carl F. H. Henry, hoofdredacteur van Christianity Today en dr Billy Graham, bijvoorbeeld de Chinese bisschop Thimothy S. K. Dzao, de Zwitser René Pache, de Duitser, prof. Johannes Schneider, de Nig' aan dr. Ishaya Audu en bisschop C i- du Ray uit Pakistan. Het onderwerp is: Evangelisatie. Maar als de voortekenen niet bedrie gen dan kon dit congres wel eens een veel wijdere betekenis krijgen. Uit dit thodoxe christenen voortkomen. Daar om zendt de Wereldraad van Kerken dan ook waarnemers naar Berlijn. Het congres kan de vage wereldwijde ge meenschap van „conservative evangeli- duidelijker omlijning cals" i De Wereldraad wil een gesprek met deze groep, i „De evangelische orthodoxie" is eer der een mentaliteit dan een omlijnde beweging. Maar er zijn vele voorbeel den te noemen die er op wijzen, dat er gezocht wordt naar meer contact. Zo kwamen vorig jaar de zendirtgsmensen meestal georganiseerd in zelfstandige zendingsorganen, in de stad Wheaton bij Chicago bijeen. Europa was daar nauwelijks vertegenwoordigd, de Ame rikanen beheersten de conferentie, maar het aantal Aziaten en Afrikanen was niet gering. Wheaton kan zijn voor deze beweging wat de zendingsconfe rentie van Edinburg in 1910 was voor het ontstaan van de Wereldraad. Weer was het dus vanuit de sterk verdeel de zendingswere^J waar het eerste DEN HAAG Het bestuur van de Partij van de Arbeid neemt tegenover het dekkingsplan van de regering een afwachtende houding aan. „liet par tijbestuur", zo wordt qué gezegd, „wacht met belangstelling de nadere bijzonderheden af, die hier over in Troonde en Miljoenennota worden verstrekt." Het bestuur herinnert aan het stand punt van de P.v.d.A., dat in deze ka binetsperiode géén nieuwe lasten zul len worden gevraagd, die de eerste i- I levensbehoeften van de bevolking ra- IHDOSESIi: Volgens deze statistiek zijn de Lu- therse Kerken in Indonesië het sterkst' gegroeid. Daar wonen nu in totaal 1.3 miljoen lutheranen. Indonesië is nu het! zevende land dat kan melden meer danj een miljoen lutheranen te tellen. In deJ statistiek worden vier Indonesische ker-j ken genoemd. Alleen de Batakkerk telt; reeds een miljoen leden en is •de' grootste lutherse kerk van Azië. (Van een onzer medewerkers) AMSTERDAM Het feit dat dc opperrabbijn A. Schuster het kerkbestuur van de Ncdcrlands- Israëlietische hoofdsynode ver boden heeft dc opening van het centrum voor de liberaal-Joodse gemeente by te wonen, zal geen einde maken aan dc samenwer king tussen beide Joodse kerk genootschappen. Dit deelde de be kende rabbyn dr. J. Soetendorp gisteren op een persconferentie Het verbod vloeit alleen voort uitj® een verschil in godsdienstige opvattin- gen. maar heelt geen betrekking op administratieve samenwerking. Soe tendorp was van mening dat de opper rabbijn helemaal geen conflictsituatie wilde scheppen, toen hij het besluit Op uiterst hoffelijke wijze is de in trekking van het aanvaarden van de uitnodiging ter kennis van de libe raal Joodse gemeente gebracht. Ook de voorzitter van deze gemeente, dr. M. Goudeket, benadrukte dat op vele pun ten tussen beide Joodse kerkge nootschappen van samenwerking spra ke is. maar dat de religieuze verschil len een hechtere band buiten de admi nistratieve lichamen in de weg staan Bij het in gebruik nemen van het Progressief Joods Centrum zal worden gestreefd de band tussen het Jodendom en dr Joden, die geen belangstelling hebben voor dc synagoge godsdienstig verzamelpunt te herstel len. Daarom zal meer de nadruk wor den gelegd op het begrip ..centrum", dan op het godsdienstige karakter van het gebouw. Het zal het middelpunt dienen te worden van Joods Amster dam en mogelijk ook In internationaal opzicht. Verscheidene Joodse congres sen zullen in het gebouw worden be legd. Rabbijn Soetendorp zei zich voor te stellen de contacten te herstellen met die Joden die dreigen te verzanden. In het door architect L. Ph. Waterman ontworpen gebouw zijn daarom vele zalen. Ten einde rabbijn Soetendorp te ontlasten van zijn vele werkzaamheden: zal mogelijk een tweede rabbijn wor- noodzakelijk oortdurend groeit, van jongeren. Naast uitgebreide sociale en culturele, evenementen zal worden gestreefd een zo groot mogelijk aantal leden te wer-: pi Ionen getooide! gebouw, waartussen de stenen tafelen zijn geklemd met het eerste woord van elk der tien geboden, is uiterst modern van architectuur. Op tal van plaatsen overheerst de symboliek. NEKKRAMP BIJ SOLDAAT UIT KAZERNE EDE 4 Juliana ziekenhuis •n 22-jarige dienstplic -n.,c nekkramp-verschijnselen als! opgenomen. Zijn toestand is redelijk. I Een levensverzekering geeft u en uw gezin zekerheid. Met periodieke betalingen (waarvan u zelf de hoogte bepaalt) vormt u waardevol bezit. Het Rijk geeft hierbij daadwerkelijke steun.met het Premie Spaarplan. Hoeveel? Over maximaal f 500,jaarlijks aan ver zekeringspremie ontvangen u en uw vrouw 0 na vier volle kalenderjaren een belastingvrije spaarpremie van 20%, dus maximaal f 100,2). Hoe? Bij uw betalingen laat u eenvoudig aan tekenen, dat u en uw vrouw deelnemen aan het Premie Spaarplan. Na verloop van 4 jaar krijgt u de spaarpremie uitgekeerd. Voorbeeld Als u dit jaar 500,aan ver- Spa«rpreml« p«r zekeringspremie betaalt, krijgt u begin 1971 de spaar premie van 100,Het betaalde bedrag mag natuur lijk ook minder zijn dan f 500,—, de spaarpremie is altijd 20 Op die manier kunt u vanaf 1971 ieder jaar de spaarpremie verdienen, zolang als u aan uw verzekering betaalt. De bijdrage van het Rijk kan zo in de loop van de jaren tot een flink bedrag oplopen. Wie? U kunt aan het Premie Spaarplan deel nemen als: 1. uw belastbaar inkomen in het voorafgaande jaar ten hoogste f 15.000,was; 2. u ten minste 21 en nog geen 60 jaar bent (en niet reeds deelneemt aan de Zilvervloot). Waar? Bij de Levensverzekeringmaatschappijen en de Assurantie-tussenpersonen. Vraag de gratis brochurel BASIS VOOR PERSOONLIJK BEZIT de regering is het bestuur tevreden. Over het vraagstuk van de Kroon domeinen wordt gezegd, dat de tegen woordige voorziening niet meer beant woordt aan de eisen van deze tijd. Scherp laat men zich uit over de NAVO en de eventuele vestiging van het hoofdkwartier in Zuid-Limburg: Er bestaat tegen een dergelijke vesti ging geen overwegend bezwaar, mits de NAVO-gedachte niet wordt onder mijnd door het handhaven van gene raal Von Kielmansegg als comman dant van het hoofdkwartier." Dit gevaar, aldus de P.v.d.A., moet tij, de heer E. Meester, heeft gister avond in het Friese Balk een toelich ting gegeven op dit standpunt: Een handlanger van Hitler, die met zoveel hartstocht een boek heeft geschreven over de verdel-- ging van de Poolse joden, hoort niet aan de top van de NAVO thuis en zeker niet in een NAVO-vesti- ging in Nederland. De heer Mees ter zei letterlijk: „Ik hoop, dat de Nederlandse regering alle po ten, die zij heeft, stijf zal houden, dat deze benoeming niet door gaat." Verder betoogde de heer Meester nog, dat van de inkomsten uit par- i ticuliere eigendommen van de Ko- j nirigin belasting moet worden geheven. I De kosten van een ambtswoning met j personeel en de representatiekosten van de Koningin moeten ten laste ko men van de Rijksbegroting. Beroepineswerk I NED. HERV. KERK r Putten: J. C- Schuur- Berocphaarstcllmg. De heer C. Petri, zendingspredikant met vérlof te Oegst- geest is beroepbaar. GEREFORMEERDE KERKEN Alblasserdam-Nieuw-Lek- kerland (bij accl.) J. van Dijk en M. Vliedt,* B wmuiaen OUD-GEREF. GEMEENTEN roepen te Grafhorst: J. van Trooyen

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 2