TV Eerste wereldprogramma op Dag van VN in oktober MOBIELE BRUGWACHTER 9Theater' vanavond in GoldonVs Kabaal' Puzzelhoek DRAKACEL Radioschandaal in Oostenrijk DONDERDAG 1 SEPTEMBER 1966 Commentaar Tiemen Heel Nederland, dat kon en wilde afstemmen op het tweede televisienet, heeft gisteravond Tiemen Groen's tri omf kunnen zien: zijn onderbroken rit in de halve finale, die hem toch de zege bracht en zijn verovering van het wereldkampioenschap achtervolging amateurs, later op de avond. Dat deed het vaderlandse hart weer goed. Men moest er wel een flink stukje van de nu beter geregisseerde uitzen ding Brandpunt-post voor over heb ben. De oproep, die een in Rotterdam wonende Turk richtte tot zijn landge noten die in Nederland werken, om de aarbevingsslachtoffers financieel te steunen viel gelukkig buiten deze tijd. Zoals gewoonlijk was Brandpunt- post gericht op het aan de kaak stel len van mistoestanden (vooral op wo- ninggebied) en een beetje gebedel, o.a. om bijdragen voor de opvoeding van een negental Franse kinderen in eigen land. Zonder de sympathieke Neder landse pleegmoeder van dit gezin ook maar iets in de weg te willen leggen, vragen wij ons toch af of deze kwestie niet eerder voor de Franse televisie had moeten dienen. Terwijl de KRO nog eens terugkeek naar Kerkrade en zijn muziekconcours, zond de AVRO een bijzonder fraai ge speelde komedie van Shaw, overgeno men van de Duitse televisie uit. Hier van viel heel veel te genieten. Paul McCartney wil nog niet trouwen LONDEN Paul McCartney, een van de Beatles, heeft gezegd dat alle geruchten over zijn huwelijk met de toneelspeelster Jane Asher verzinsels zijn van de Amerikaanse kranten. De Beatles hebben gisteren hun tocht door de Verenigde Staten be ëindigd. Zij kwamen ZVz miljoen gul den rijker terug na een toernee die niet overal even succesrijk is geweest. In Londen hadden ongeveer honderd meisjes geduldig een nacht staan wachten op de zangers. Trein machinist vond vrijheid WEST-BERLIJN In het station bij de dierentuin, de op een na laatste stop plaats van het spoorwegtraject van München naar Oost-Berlijn. heeft de Oostduitse maohinist van de sneltrein dinsdagavond de benen genomen. De trein kreeg bijna anderhalf uur vertra ging, er moest een andere machinist uit Oost-Duitsland komen eer er verder kon worden gereden. Gewoonlijk rijden op dit trajeot uitslui tend Westduitse machinisten. Reeds veel Oostduitse spoorwegmensen hebben GENÈVE De Zuidafrikaanse rege ring zou honderden politieke tegenstan ders in het geheim hebben berecht ir afgelegen dorpen. De Internationale com missie van juristen (ICJ), die dit giste ren bekendmaakte, meent te weten dat deze processen al drie jaar aan de gang zijn. De slachtoffers waren leden van de SATELLIETEN TOEKOMST VOOR TV? (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Op maandag 24 oktober a.s., de Dag der Ver enigde Naties, zal het eerste we reld-televisieprogramma worden uitgezonden. Men denkt aan een uitwisseling tussen Amerika, Afri ka en Europa, maar het program ma wordt nog geheim gehouden. Voor deze exclusieve uitzending werken de V.S. en de Sovjet Unie samen want voor de relay'ering worden zowel de Russische com municatiesatelliet Mol-Niya I als de nieuwe Amerikaanse satelliet „Big Bird" gebruikt. Eurovisie zal dan worden bediend door In tervisie. De Amerikaanse „Big Bird", die veel grotere capaciteiten krijgt als de „Early Birds", moet echter nog worden gelan ceerd. Men wil de „grote vogel" midden september afschieten van Cape Keiuiedy en hem dirigeren naar een „vaste" stand plaats boven de Atlantische Oceaan in de buurt van Early Bird I, welke hij zal .aflossen". „Big Bird" zal permanente verbindin- Amsterdam schonk penning aan Max Tak AMSTERDAM In de hal van theater Tuschinski, waar hij zo veel jaren lang de muziek en shows heeft verzorgd voor de bezetters hem naar Amerika dreven, heeft Max Tak gisteren uit han den van burgemeester mr. G. van Hall de zilveren penning van de stad Amster dam gekregen als bewijs van zijn grote verdiensten voor de hoofdstad. Het waarschijnlijk de enige feestelijke rassing bij de viering van zijn 75ste jaardag, want dat er honderden vrienden en bewonderaars Tak zouden komen feli citeren stond van te voren vast. Max Tak was in een meer dan zonnig humeur en nam urenlang cadeautjes en com plimentjes in ontvangst van zijn in Ne derland achtergebleven vrienden, waar onder b.v. Toon Hermans, met wie hij een klein hartelijk gesprekje over Broad way voerde. D. Pereboom doet 't rustiger aan (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM De heer D. Pereboom, die de 75 jaren al geruime tijd achter zich heeft niettegenstaande zijn vitaliteit en zijn jeugdig uiterlijk, gaat het wat rustiger aan doen. Daarom heeft hij zich teruggetrokken uit het dagelijks bestuur van de NCRV, waarin hij werd opge volgd door de heer J. van Mastrigt, 2e voorzitter van het CNV die reeds jaren bestuurslid van de vereniging was. De heer Pereboom blijft echter werk zaam als leider van de afdeling organisa tie en propaganda van de NCRV, een positie waarin hij zijn levenstaak heeft gevonden. gen voor telefoon, telegraaf en televisie moeten onderhouden tussen Amerika, Eu ropa en Afrika. De satelliet zal met de aarde meedraaien en daardoor „onbe weeglijk" lijken te zijn. Op de 24ste oktober zal het dus weer een groot moment worden in de geschie denis van de televisie, want via de satel lieten en verder zenderrelais zullen alle tv-landen ter wereld naar één program ma kunnen kijken, want via Japan wordt het naar Azië overgebracht. Op zichzelf een verbijsterende gedach te: de afstanden zullen teniet zijn ge daan, onderdelen van seconden zullen no dig zijn om geluid en beeld om de gehe le aarde te doen vliegen. Voor de leek een mededeling om aan te nemen, niet om te begrijpen. Dit zal het eerste zijn, wat „alle mensen" tegelijk kunnen zien en beleven, zij het dan op verschillende uren van dag of nacht. Een geweldig, maar toch ook beangstigend idee verwer kelijkt door de hoge graad van technisch kunnen, welke de mensheid thans heeft bereikt. Privé-manen Intussen gaat in Amerika het touwtrek- ïn om „eigen kunstmanen" voor de drie grote networks lustig door. Toen de kleinste maatschappij ABC verleden jaar FCC (senaatscommissie voor radio- en tv-aangelegenheden) toestemming vroeg om een eigen relaissatelliet voor betere bediening van afgelegen zenders te mo gen aanschaffen, is de opwinding begon nen. NBC en CBS deelden de overheid direct mede, dat ook zij een eigen kunst wilden hebben. FCC, die het ver zoek van ABC eerst niet ernstig (Van onze radio- en tv-redactie) BUSSUM De NCRV voldoet van avond met een voorstelling van „Kabaal in Chioggia" door de Toneelgroep Thea ter aan de smaak van het kluchtlievend publiek. Want dit werk van de Italiaanse komediant-schrijver Carlo Goldoni mag blijspel heten, het hangt toch dicht tegen de klucht aan met al zijn malle verwik kelingen, gebaseerd op een fikse dorpsru zie in de 18e eeuw. We hebben te maken met een speci men van klassiek volkstoneel, waarvan Gol-doni in zijn tijd (1707-1793) een ware yoorvechter was. De werkelijke waarde van dergelijke door de eeuwen heen bewaarde stukken is gewoonlijk niet het verhaaltje, maar de situering in het toenmalige leven, de uitbeelding van de types, die de schrij ver-van-eigen-tijd graag spottend in het Jicht stelde. Goldoni was een geletterd man: hij studeerde voor advocaat en was in dit beroep tot 1748 werkzaam in Venetië en Florence. Zijn hart ging echter uit naar het toneel en zijn humoristische kijk op personen en zaken om hem heen brach ten hem ertoe, het traditionele toneel van zijn dagen eens een opfrissertje te geven. Hierdoor heeft hij zich de titel „vader van de Italiaanse komedie" vero verd. Dit „Kabaal" zit vol jeugdherinnerin gen aan een eenvoudig vissersdorp, waar Carlo Goldoni zijn jongensjaren door bracht. In het dorp wonen driemaal zo veel vrouwen als mannen en dus wil er nog wel eens om de mannen worden gekibbeld. Deze zijn nl. zo'n maand of tien van het jaar op zee en de eenzame vrouwen raken dan gemakkelijk slaags. Zo'n ruzie waaraan het hele dorp te pas komt speelt zich" af in dit stuk. Als de mannen zullen terugkomen wordt de her rie voor het oog een beetje bijgelegd, maar zodra zijn zij binnen of het spekta kel wordt algemeen. .potverrotte potvis") en zelfs moord aanslagen beraamd... en dan komt bet hele zaakje voor de rechter en daarmee natuurlijk op z'n pootjes terecht, want het blijft een klucht en daarin kan in twee volzinnen alles tot een goed einde worden gebracht, logisch of niet. In de opvoering zult u minder bekende televisiegezichten zien, dat is dus weer eens iets nieuws. Maar Margriet de Groot zult u zeker herkennen in Orsetta Trees van dei Donck in Pasqua. „De grote race", 'n snelle radiostrip Bij ComSat is dit voorstel allerminst i goede aarde gevallen. „Dat nooit!" heeft de firma laten weten, „lancering van privé-satellieten is een vorm van versnippering, die wij niet kunnen accep- Maar zij deed er geen aannemelijk ei gen aanbod bij. FCC zit nu met de papieren op tafel. Natuurlijk is het uiterst aantrekkelijk voor de Amerikaanse overheid, wanneer zij „gratis" vier satellieten voor binnen lands gebruik in de lucht krijgt, maar zij heeft ook te rekenen met de machtige positie van ComSat. Een enorm bedrijf als Ford durft deze concurrentie echter wel (en graag!) aan. Het geld zal bij de beslissing een voor- ame rol spelen, maar niet minder be langrijk is het voordeel voor de educatie televisie, die Amerika niet kan mis- vanwege de grote kosten voor zo'n pro ject, hield later een beslissing aan, maar liet merken dat zij er niet veel voor voelde. Zij werd hierin gesterkt door de maatschappij ComSat, die de Ameri kaanse communicatiesatellieten bouwt en een ongelooflijk hoog bod deed aan ABC, dat prompt werd afgewezen. ComSat heeft al dikwijls verwijten te horen gekregen, dat zij veel teveel geld vraagt voor relais met Europa: Eurovisie kan zulke sommen maar af en toe aai belangrijkste uitzendingen spenderen. Had ComSat het tot nu toe in haar monopolie-positie voor het zeggen, plotse ling is dat veranderd, want de Ford Foundation is er tussen gekomen met de aanbieding, vier satellieten te lanceren voor de drie networks, elk voor zes uur om elf programma's tegelijk te relaye- ren. De commerciële netten zouden daar van 6 kanalen krijgen (dus voor elk twee) en vier wil Ford ter beschikking stellen aan de noodlijdende educatieve Amerikaanse zenders, die voortdurend met faillissement worden bedreigd omdat zij geen reclame mogen voeren. Het elf de kanaal zou dienen als reserve in nood gevallen. tellieten voor zijn rekening nemen, de networks behoeven slechts (redelijke) huur te betalen. En wat een uitkomst Want natuurlijk gaat dit project hon derden miljoenen dollars kosten. De ruimtetuigen moeten worden ontworpen n gebouwd, er moeten bodemstations errijzen en deze moeten aparte installa- ies voor uitzending van educatieve tele visie krijgen, de exploitatie en onder houdskosten dienen op tafel te komen.... en wanneer bij dit alles zou blijken dat Comsat aan de dure kant is, zijn er nog onverkwikkclijkhcdcn te verwachten Anderzijds erkent men, dat de toe komst van de televisie ondenkbaar is zonder het gebruik van steeds meer satel lieten voor goed en snel relais dat boven dien een geweldig stuk arbeidsbesparing inhoudt. Dat die toekomstverwachtingen het be- van privé-satellieten moeten inslui ten, kan evenmin worden weggerede neerd. En over deze puzzle, die ook het Ki-titsu-oorrf-piizzel Horizontaal: 1. vruchtje, 3. jon gensnaam, 6. gravure, 9. voorvoegsel, 10. soort sleutel. 12. water in Friesl., 13. brandstof, 15. Europeanen, 17. zijtak Weichsel, 19. rivier im Rusland, 21. dicht bij komen, 25. plomp, 26. woedend, 27. betrekking waarin zaken of personen tot elkander staan, 31. bedrog, 32. vreemde munt, 34. tuchtroede, 36. een der mid delste Cycladen, 38. water in Friesland, 39. korter, 41. scheik. element (afk.), 42. Vertikaal: 1. hijswerktuig, 2. zoon Seth, 3. houten vat, 4. voorzetsel, 5. bep. voornaamw., 7. twijg, 8. vreemde munt, 10. meisjesnaam, 11. ontgonnen land, 14. stad in Frankrijk, 16. rond ge bouw, 18. muzieknoot, 20. groente, 22 woedend, 23. knaagdier, 24. boom, 28 plaats in Z.-Limb., 29. bijwoord, 30. zij tak Elbe, 31. water in Limb., 33. interval van negen tonen, 34. verstandig (Barg.) 35. stuk stof, 36. boom, 37. geit, 40. mu zieknoot. (Vai e radio- en tv-redactie) HILVERSUM De NCRV-radio be gint vanavond om 8.15 uur (Hilversum I) met de uitzending van een hoorspelstrip in tien delen van 15 minuten elk, „De grote race" genaamd. Het spel behelst het verhaal van de legendarische autora- Peking-Parijs in 1907, een gevaarlijke stunt waaraan vijf equipes meededen. voor de educatieve tv, het hartelapje vai de Amerikaanse overheid, dat het analfa betisme helpt bestrijden en het onder wijs verlicht door het uitzenden van tallo ze cursussen, ook en vooral voor afgele gen gebieden! In het officiële voorstel, dat Ford de regering deed toekomen, staat, dat ComSat het monopolie voor internatio nale verbindingen kan houden: Ford houdt zich bij de nationale. .Dat nooit Scène uit Goldoni's komedie „Kabaal in Chioggia", die de NCRV vanavond op Ned. 1 in een opvoering door de Toneelgroep Theater op het scherm brengt. Op het dorpspleintje, waar de warmbloedige zuidelijke tem peramenten tot heel wat opvliegendheid leiden in een kabaal dat niets om 't lijf heeft, ziet u van luiks naar rechts Wim Kouwenhoven als Toni, Sjoukje Hooy- maayer als Luciëtta, Hans Pauwels als Beppo en Trees van der Donck als Pasqua. De foto toont al iets van de vlotte sfeer, waarin het spel tot recht komt als een luchtig niemendalletje voor een nazomeravond. zo'n dek-dommel.~ ...begint meestal met lodderogen, gaat over in een kriikkebol-sluimer en eindigt meteen serieuze siësta. Mooi werk. Hoe echter wordt men wakker: uitgeslapen? Misschien. Maar: uitgerust? Welnee. Dat is men pas na een nacht op een Drakacel matras. De „harde" matras F3Ö met alle comfort van een „zachte". LN H 1 OPLOSSING VORIGE PUZZEL Horizontaal: 1. koter, 2. stuur, 3. rakel, 4. gazet. 5. lijn, 6. n. 7. o., 8. Spa, 9. stiel, 10. kreet. 11. patat, 12. basis. Vertikaal: 13. Tuk zijn op iets. STADSKANAAL Oude-Pekela heeft een mobiele brugwachter die per bromfiets van de ene naar de andere brug rijdt om de schepen vrije door vaart te verschaffen. Uniek is de wijze waarop deze brugwachter ervan in kennis wordt gesteld dat er schepen in aantocht zijn. Dit gaat via de PTT in Smilde. Deze wordt telefonisch gewaarschuwd wanneer er schepen in de richting Oude-Pekela varen. Smilde geeft dit dan radiografisch door naar Oude-Pekela. waar de brugwachter dit kan opvangen op zijn megafoon, welke hij op zijn brommer met zich mee voert. Oude-Pekela dat al meer dan 300 jaar brugwachters heeft, kon door dit systeem het aantal brugwachters terugbrengen van acht tot een. WENEN Een naar geval heeft de Oostenrijkse radio in opspraak gebracht. Dit betreft het programma „Erbschlei- cher-Sendung", waarin muzikale geluk wensen voor jarigen worden uitgezon den. Ieder die wil, kan tegen betaling van ongeveer 14 gulden een jarige een plaat aanbieden en daarbij een geluk wens laten uitspreken. Nu is aan het licht gekomen, dat sinds geruime tijd gelukwensen werden aange boden aan mensen die overleden zijn. De zaak kwam aan het rollen toen op 13 augustus j.l. ene Michael Rubner uit de Rauchergasse in de hoofdstad werd gefe liciteerd. Verontwaardigde familieleden lieten weten, dat deze man reeds in 1964 as gestorven. Reden voor deze zwendel bleek te zijn, at er niet meer genoeg mensen gebruik maken van de gelegenheid tot ge'.uk- en om de zendtijd te vullen. De ntator van het programma haalde jm namen uit oude lijsten om het programma niet te verliezen. Er ontstond een groot schandaal, waar bij de Oostenrijkse pers zich nie. onbe tuigd heeft gelaten. Men eiste stopzetting van het programma en strafmaatregelen tegen de presentator. Als enig verweer heeft de radiopro grammaleiding voor de microfoon ver klaard. „dat gelukwensen, aan overleden personen gericht, niemand schade berok- Schedels gevonden SANTIAGO De Belgische je- zieten-pater Le Paigne heeft in Chili drie schedels gevonden die uit de tijd van de Neanderthalers stammen. Voorts heeft hij twee plaatsen ontdekt waar in het begin van de christelijke jaartelling mensen moeten hebben ge woond. Deze ontdekkingen werden gedaan in San Pedro de Atacama in de Chi leense provincie Antofagasta. VANAVOND TE ZIEN Ned. 1 NCRV uur: (NTS) Gewestelijk nieuws, uur: Lucy Show: Lucy wil van een boerenjongen een platen-ster maken, uur: Blijspel „Kabaal in Chioggia" van Goldoni. ir: Actualiteiten. Ned. 2 VARA (Eurovisie) Europese kampioenschappen TT. ï-^.1 avonturenfilm „Een .vondst Herhaling (zilverschat) i Actualiteiten. Aflevering var Herhaling van kinderen". de Indische Oceaan. VANAVOND TE HOREN Hilversum I NCRV uur: Hootenanny op de plaat. uur: Eerste aflevering van de hoorspelstrip „De grote uur: Amusement uit de Prot. Militaire Club in Ermelo uur: Jan Brandwijk bespeelt het orgel in de Rotter damse Pauluskerk. Hilversum II AVRO uur: Muziek voor de jeugd. uur: Concert van het Holland Festival: optreden van het Noordelijk Filharmonisch Orkest onder directie van Charles de Wolff, met koor en solis ten (Sweelinck, Handel en Vivaldi), uur: Blijspel „Om de dame", uur: Optreden van De Zaaiers, uur: Jazz-cocktail op de plaat. Reclame voor tv per 2 januari DEN HAAG Minister Vrolijk (CRM), heeft besloten om aan de stich ting tot uitzending van reclame met ingang van 2 januari 1967 een zend machtiging te verlenen voor het uitzen den van reclameboodschappen op de televisie. De reclameraad heeft de werkzaam heden met betrekking tot de voorschrif ten voor de Nederlandse televisie-recla me voltooid en aan de belanghebben den bekend gemaakt. Hiermee is vol daan aan alle voorwaarden, waarop de invoering van reclame in de televisie tot dusver moest wachten. JUFFROUW JONES UIT BRIGHTSTEAD ..'yiotf 'Ij' '5 JAN H. ££KHOtlT Gelukkig had hij meer gedaan dan de sleutel in het slot omdraaien en erin laten steken, wat hij trouwens altijd deed, ook voor de moord. Hij had één der stoelen met de leuning schuin onder de deurknop opgesteld en hij wist, dat het dan nagenoeg tot de onmogelijkheden behoorde om de deur te openen. Eigenlijk had deze wetenschap hem gerust moeten maken: hij was voor de moordenaar onbereikbaar. Doch je had nog het venster. Dat zat op de pin. En om dat venster te bereiken, zou men een ladder nodig hebben. Neen, het ging om de deur, uitslui tend om ded eur. Hull had hem daar duidelijk op gewezen. Intussen was het zo geen leven. Hij had nacht na nacht de neiging gevoeld, de elektrische kroonlamp in volle glorie te laten branden, had dit zelfs één nacht gedaan. Maar hij werd van het licht nog nerveuzer en vermoeider. Het was of er iets van beveiliging school in het heersen van duisternis in het vertrek. Het was alsof... Hij hield zich aan dit „alsof beet. Voor alle zekerheid echter had hij onder zijn hoofdkussen een elektrische staaflantaren gelegd en met één greep kon hij deze hanteren. Hij was uitgeput en was ziek ervan. Als de hachelijke toestand nog lang voortduurde, zou hij zo ziek worden, dat men hem naar een ziekenhuis zou dienen te vervoeren. Wérd hij maar naar een ziekenhuis gebracht, morgen al. Daar zou zijn vrees luwen en zijn vertrek zou niets hebben van een verdachte vlucht Hijlag en luisterde, luisterde. Hij had elke uurslag gehoord en de slagen geteld. Zoëven had het één uur geslagen. Gek dat hij het meest beangst was voor het uur tussen middernacht en één. Of liever: niet gek. Tussen twaalf en één was ret spook uur. Dat vertelden je alle oude sprookjes en legenden. Misschien had de klok te vroeg geslagen en was het nog geen één. De klok liep steeds wat voor, gedroeg zich te haastig, die rotklok. Vernam hij daar iets? Neen, de verbeelding speelde hem parten, hij was totaal overstuur. Ja, er was toch iets en het was aan de deur. Hij duwde zich wat omhoog op de ellebogen, luisterde, poogde met de ogen de donkerte te doorboren. Er was iets, er was iets. Neen, het was geen vergissing: er was iets, een gerucht, een voorzichtig gemorrel. Hij moest zich overtuigen, de lantaren te voorschijn halen. Hij steundezichop één elleboog en de vingers van zijn andere hand kropen onder het kussen, sloten zich rond de lantaren. Het geluid had opgehouden. Het zou wel niets geweest zijn, goddank niets. Hij drukte de knop in, richtte de lichtstraal op de deur, op de kruk. Niets. Niets. Of bewoog de kruk daar toch? Wanneer je lang uit angst naar een deurknop kijkt, zie je hem bewegen, al beweegt hij helemaal niet Deze deurkruk bewoog wél. Hij zag het wit metaal naar omlaag gaan over het hout van de stoelleuning heen. Hij vergiste zich niet. Het gebeurde. Het gebeurde! En toen ging de kruk omhoog. De moordenaar op de gang had geen succes. De deur was niet te openen. Of toch? Zou de stoel het niet houden, uitglippen...? De moordenaar morrelde nog aan het slot en even bewoog de kruk opnieuw. Dan niets meer. Neen, niets meer. Maar hij stond er nog. Stellig stond hij er nog en zon na over een andere methode. Moordenaars geven hun voornemen nooit spoedig op, een moord geeft men niet zo maar op. Hij stond er nog en- Dat hij er nog staan zou, verlamde Harper totaal. Harper kreunde en zijn duim drukte niet langer op het knopje van de lantaren. In de ontstane duisternis zeeg hij opnieuw achterover. Hij ademde amper nog en prikkelend gloeide de angst rond zijn enkels en zijn borst. Zijn hele borst deed vreemd pijn. Hij vernam geen enkel geluid meer, doch de stilte was als een dreunen. Kon het, dat de stilte dreunde...? Ja, het kon. En de moordenaar was daar nog achter de deur en elk ogenblik... Om hulp schreeuwen was het enige wat hem, de bedreigde, redden kon. Maar hij bracht het niet verder dan dat kreunen... En de tijd... Er was geen tijd, er zou geen tijd meer zijn, want dit wasd e dood, ook dit... Het was een voorspel ertoe. Zo dadelijk zou de deur openspringen, de stoel onderuit glijden en... Toen schreeuwde Harper. Tot tweemaal toe. De eerste schreeuw had iets gorgelends, de tweede schoot schel uit. Die tweede schreeuw wekte Huil, wekte hem uit de lichte slaap, waarop hij zich ingesteld had. Hij wist onmiddellijk wat het betekende, trok het licht aan, tegelijkertijd de dekens van zioh afwerpend. Hij verliet het bed, stapte in zijn huispantoffels en ging door zijn beide kamers naar de deur op de gang. Zonder aarzelen opende hij deze, betrad de mat door de nachtlamp overschenen overloop. Hij zag Jack, die verschrikt door zijn onverwachtse verschijning naar de trap holde en letterlijk naar omlaag dook. Hull was doodstil blijven staan, luisterde naar het hele huis. Er waren geen geluiden. Alléén... (Wordt vervolgd) etrse dwpplt oook. t/me-top ets kVffT 7EZECHT /N CE CPA/7XW.4T- VLIESEND VOORWERP WEL 20 <S»25T AL«S EEN corps v.h. Leger des He.U» 1» 45 Lichte gram 20 J5 De gro te race. hoorsp. (dl. 1) Avondpermissie, gevar. Aansl.: avondslul"-" Nws. en herh SC_ -- ----- boekbespr. 22.45 Kcrkorgel- conc. 23 15 Cello en plano. 23.40 Lichte gram. 23.55-24.00 Nws. progr. 19.05 19.10 Sportparade 19.30 Jeued 15.10 en ritme 20.00 Nws. 20 05 Hol- land Festival 1966: Noordel. Fil- harm. ork. 21.15 Mod. kamcr- 10.30 Morgendienst. 11.00 Oude muz. 11.15 Voor oudere luiste raars. 12.00 Lichte gram. 12.27 Meded. t.b.v. land- en tulnb. 12.30 Nws. 12.40 Instrum. en voc. progr. 14.00 Vrijdag-week endt! ps. 14.20 Stereo: Oud-Ncd landae liederen. 14.45 Klassieke I'1'1 r» 21.25 Hommage f Ct] 8*55 Op 1 NRU/KRO 13.02-18.00 G H. VARA: 7.00 (Om 14.00 Nws. 13.10 Journ. 13.30 Seml-klass. liederen en amermuz. 14.15 Cult, progr. In roord en muz. 15.15 Lichte ram. VPRO: 16.00 Nw». Aansl.: Thuis, praatje. 16 30 Stereo: Holland Festival 1966: Nederl. kamerork. en sol. 17.30 V.d. Jeugd. 17.50 Act. m. 240 m co FM-kanalen. NRU/AVRO: 9 00 Nws. 9 02 Vrolijk platenprogr (Om 10.00 en 1100 Nw 1202 Operetteklanken Dc Verrekijker: internationaal Jcufdjourn. 19 15 Regionaal Journ NCRV: 19.35 De Lucy Show, tv-film. NTS: 20.00 Journ 20.20 Kabaal ln Chlog. gla blijspel. 22.00 Attentie. 22.25 DagsIulUng. NTS: 22.35 22.40 Journaal. Nederland II. NTS: 19.00 Eu ropese atletlekkamp. te Boeda pest 20.00 Nws. l.h. kort. VA RA: 20.01 Een vondst ln de Indische Oceaan, docum. film. 20.30 Achter het nieuws. 20.55 Dan O'Brien: Do waarzegger tv-/llm. 21.45 Jar moet: kinderen. 22.15-22.20 Journ.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 11