Diamant in Rozenboomstraa' Rijkste expositie ooit in Gemeentemuseum bijeen VISSERIJNI6UWS Ter Aar wacht met zijn aardgas op Leiden Anti-stankapparaat in Alphen voldoet goed NIEUWE LEIDSE COURANT 4 DONDERDAG 25 AUGUSTUS 19i fi IJ MUIDEN' Voor de meeste haring schepen in de omgeving; van F lam bo rough was een goede visserij weggelegd. De VL 1 Uminus liet een dagvangst van ruim 1000 kisten aantekenen. Slechts en kele schepen visten met trekken van zes tig kisten achter het net. In deze omge ving zijn op het ogenblik ongeveer 50 Nederlandse vaartuigen in actie. BU el kaar haalden zU een zeer groot dagtotaal. In de Noord wordt de visserij voorna melijk beoefend door de grote hek- en vriesschepen. Ook zij kwamen tot be hoorlijke vangsten. De belangrijkste soort was ook ditmaal de kleine schelvis. Om aan wat koolvis te komen moest men zich veel grotere Inspanningen getroos ten. Aan bijvis trok men wat makreel, gul, wijting en kabeljauw boven water. Onder de Nederlandse kust noteerden de loggers en kotters uiteenlopende re sultaten. Sommige vaartuigen deden soms trekken voor ruim vijftig kg tong en een paar manden andere vis. voor namelijk schol en wijting. Andere sche pen moesten tevreden zijn met dertig kg en minder bijvis. Over de hele linie liet de tarbot in teleurstellende mate ver stek gaan. Aanvoer Aan de IJ muider markt zorgden 12 vaartuigen voor een aanvoer van 8335 kisten vis, waarvan 350 kisten schelvis. 10 kisten wijting, 45 kisten gul en kabel jauw. 7400 kisten haring. 2280 kleine kis ten haring, 340 kisten makreel. 90 kis ten schol. 60 kisten diversen. 160 stuks stijve kabeljauw en 2000 kg tong. Het draaide dus vrijwel geheel om de haring. De aanvoer van de andere vis soorten had niet veel om het lijf Zy haalden door het geringe aanbod hogere prijzen. De grote en de grootmiddel schelvis die een paar dagen geleden voor rond f 25 te koop waren, bereikten nu op de eerste afslag een hoogste notering HALLO HIER IS JAPIE Katwijk opgelet - vrijdagmarkt Zeer speciale aanbieding damesschorten ook grote maten 5,98 nu alle maten 2,98 Damesblousjes tot 50 5,98 nu alle maten 3,98. Grote badlakens 2,98 twee stuks vijf gulden. Meisjes zwempakjes tot 12 Jaar alle maten 2,98. Heren net sporthemden korte mouw, ook grote maten nu 4.98 Automatische damesparaplu's 12,98, nu 7,98. Automatische herenparaplu's 19,50 nu 12,98. Let op de rode naamborden. JAPIE van f 61. Onder de f 55 kon men later niet terecht Voor de kleinmiddel be taalde men steeds f 50. De pennen hadden met een notering van f 46 tot f 36 ook de stijgende lijn te pakken evenals de braad9chelvis met een koers van f 42 tot f 36. Om het beetje wijting werd bijna gevochten. De ge- .-cripte soort zat tussen de f 40 en de f 36. De dichte wijting liet zich meer met een koers van f 30 eveneens behoor lijk betalen. Gul De gul zat ook al in de lift. Voor de grootste soort moest men op de eerste afslag f 55 betalen. De slotnotering lag op f 47. De middelgul profiteerde even van de gestegen vraag en schom melde tussen f 47 en f 40. De kleine gul bleef met een koers van f 28 tot f 23 ïim boven het minimum. De totale gang van zaken aan het rond- visfront leidde ertoe, dat de katencen- trale van werk verstoken bleef. Dat kan niet worden gezegd van de vismeelfa- briek. Dit bedrijf kreeg behoorlijke par tijen verse haring toegewezen. De handel kan door de grote aanvoer van de laat ste tijd niet alles meer opnemen. Daar komt nog bij dat de kwaliteit dikwijls door het lange wachten op een losbeurt achteruit gaat. Ditmaal kwam de beste koers niet boven f 13 60. Makreel De makreel vond een betere aftrek. De beste kwaliteit ging op de eerste afslag voor f 50 van de hand. De mindere soort deed nog altyd f 30. De tong was ook bijzonder schaars en dat bracht vooral >r de kleinere soorten een flinke prijs stijging met zich mee. De tong die en kele dagen geleden onder de twee gulden werd gedrukt, kwam nu op de eerste af slag met een koers van f 3.75 ruim bo de drie gulden. Meer dan twintig cent behoefde men later per kg niet prijs te geven. Ook de slips herstelde zich met een koers van f 2.97 tot f 2.52 krachtig. De hoogste notering was op de eerste af slag met f 7.11 weggelegd voor de groot ste soort De schol was zeer dun gezaaid. Men kon bij lange na niet aan de vraag vol doen. De kleinmiddel en de schol wer den met een constante koers van f 81 bijzonder hoog gewaardeerd. De grote en de grootmiddel sloten op een notering van f 55. De schol 2 was met een hoog ste notering van f 63 eveneens zeer ge- Kabeljauw De kabeljauw die geruime tijd in de verkeerde hoek zat. zorgde eveneens voor een kranig herstel. Dat was vooral het geval met de kisten middel die in het eerste uur een notering van f 144 voor zich opeisten. De slotkoers van f 130 gaf geen enkele reden tot klagen. De kisten grote kabeljauw werden iets lager ge waardeerd, maar de koers van f 132 tot f 128 log stukken hoger dan de laatste dagen. De regels grote kabeljauw zet ten met een notering van f 114 uitste kend in. Op de laatste afslag was dit peil gedaald tot f 94. Het gemiddelde was echter beter dan men langzamerhand gewend was geraakt. De regels kleine trokken zich met een koers van f 64 tot f 52 op redelijke wijze aan de ge stegen vraag oo. Vandaag aan de markt Voor de IJmuider markt meldden zich vandaag de KW 41 Elisabeth Christina met 1800 kisten, de SCH 117 Onderne ming 3 met 750 kisten en 510 kleine kisten haring, de IJM 99 Egmont met 1570 kisten en 130 stuks stijve kabel jauw. de VL 1 Ursinus met 1600 kisten, de KW 8 Deining met 785 kisten, de KW 55 Johanna Lydia met 600 kisten en 180 kL kisten haring, de KW 49 Antje met 1150 kisten, de VL 112 Bets en Gerda met 1050 kisten, de KW 85 Rijnmond 4 met 725 kisten haring en de IJM 15 Emma met 1005 kisten en 5 stuks styve kabeljauw. Ook ditmaal betrof het voor namelijk haringschepen- Alleen de Eg mont en de Emma kwamen met rondvis uit de Noord. Allerlei Een van de grootste eenheden van de Franse visserijvloot is voor Griekse re kening omgebouwd tot een diepvries schip. Het betreft de 1113 ton metende treil er Pingouin die werd omgedoopt in Delfin i 3. Ook Australië heeft thans een hektreiler. Het zeer modern uitge ruste schip zal in de wateren van Nieuw- Zuid-Wales opereren. Het ligt in de be doeling nog meer van dergelijke vaar tuigen in bedrijf te 9tellen. In Scheveningen In Scheveningen werden aangevoerd 30 kisten rondvis. 3500 kisten haring. 1150 kleine kisten haring en 4 kisten makreel. Wijziging van het parkeerverbod in Dorpstraat NIEUWVEEN Met ingang van 1 september zal het maandelijks wis selend parkeerverbod in de Dorpsstraat komen te vervallen. Van die datum af mag alleen worden geparkeerd aan de zijde van de Dorpsstraat waarvan de woningen voorzien zyn van „even" huisnummer. Aan de zijde van deze straat waaraan huize St. Ursula gele gen is, mag niet meer geparkeerd wor den. G. G. Koelewijn (82) heeft 60 jaar gewerkt ALPHEN Dinsdag 6 september van 5 tot 6 uur hoopt het echtpaar Koe- lewijn-de Graaf uit de Rozenstraat in hotel Centraal aan de Hooftstraat re ceptie te houden ter gelegenheid van zijn diamanten echtvereniging. Zestig jaar geleden op 6 september teerden G. C. Koelewijn (nu 82) en C. de Graaf (nu 81) rn het gemeente huis van Oudshoorn getrouwd. De heer Koelewijn werkte toen al twaalf jaar. Op 10-jarige leeftijd was hij daarmee begonnen b\j een boer voor 12 stuivers per week. Tot zijn 70ste heeft hij gewerkt; 58 jaar lana bij brikettenfabriek Jongenburger. Het echtpaar, dat zeven kinderen heeft gekregen, woont al 30 jaar in de Ro- - 1 öft! In! Vl m'ril""i IhiFi; Burgerlijke stand van Koudekerk KOUDEKERK Geboren: Peter Anna z v: A Oudshoorn en J Woudsma. Yvonne. Helene. d v K van Kuilenburg en J H Pont. Ondertrouwd; Johannes Louis Maria Visseren, 22 jaar en Maria Daanan, 20 jaar. Russische kunstschatten aangekomen Directeur Wijsenbeek: Stukken onvervangbaar Oud-Katwijk trok 6750 bezoekers KATWIJK aan ZEE Reeds meer dan 6.750 betalende bezoekers heb ben de foto-tentoonstelling van het Genootschap Oud-Katwijk in het ge bouw Voorstraat 44 bezocht Deze tentoonstelling Is t.m. zaterdag 27 augustus geopend van 35 u. n.m. en van 7-3010.00 u. n-m. Zaterdag avond worden de deuren gesloten Het genootschap heeft met deze tentoon- DEN "AAG De Russische archeoloog I. I. Artemenko was dolbly stelling vooral de oudere Katwijkers toen maandagmiddag de verhuiswagen met Russische kunstschatten het ter een grote dienst bewezen, maar ook, rein van het Gemeentemuseum waren opgedraaid. Allerlei musea en we- fS25dlVta,,td,?»,ïïl tenschappelök, instituten hadden hun mooiste stukken .ff»daan voor een expositie van oeroude Russische kunst zoals Rusland zelf er nog nooit een by elkaar had gezien. Den Haag heeft de eer voor het eerst deze zeer bijzondere collectie in het Gemeentemuseum te kunnen exposeren. Daarna is Parys aan de beurt, vervolgens twee andere Europese steden cn ten slotte gaat de expositie naar Rusland zelf, waar hy eerst in Leningrad cn ten slotte in Moskou zal worden tentoongesteld. Katwijk veel belangstelling gewekt. Het drukke bezoek was voor bestuur aanleiding de tentoonstelling ling Un. zaterdag 27 augustus te ver lengen- Het bestuur is zeer erkentelijk voor de medewerking bij de inrichting van de tentoonstelling ondervonden, met name van het gemeentebestuur, enkele bruikleengevers, de assuradeur (die de premie gaf), de eigenaresse van het pand. fa- De Gruyter, en dan vooral de leden van de werkgroep to pografie- Verder wordt dank gebracht aan de heren Imthoorn, Van Zuylen. Schaap en Harteveld. die met veel enthousiasme de zaak elke middag op perfecte wijze draaiende houden. Orgeldraaien trok veel bekijk ts KATWIJK aan ZEE De draaior gelwedstrijd voor gasten en ingezete nen. door de VVV georganiseerd, is een groot succes geworden. Enthou siast en vol concentratie werd aan het wiel gedraaid om er een behoorlijk stuk muziek uit te halen. De publieke belangstelling was groot. De jury heeft 2 prijzen beschikbaar gesteld: als eerste-prijs-winnaar kwam uit de bus de heer J. van Rijn. de tweede prijs werd toegekend aan de heer P van Duijvenbode. Wedvlucht Katwijk KATWIJK AAN ZEE - De Rij reor ders hield een wedvlucht met jonge dui ven van Creil af. Afstand 354 km. In concours 153 duiven. De uitslag: G. Noteboom 1 18 21 24 26 28 33 34 35. B. Pauw 2 30: B. Mulder 2 14 29 36 38: M. Souverein 4 7 8 16 20 37; W. van dc; Niet 5 6 23; Th. de Kluyver 9 12 15 22 J5; T. de Liefde 10. A. de Vreugd 11 17: A. Stravers 13 17; B. Gosllga 19; T. de Mooy tl; J. Pennaarts 32. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE - Vrijdag: hoog water 11.55 uur; laag water 7,17 en 19.55 uur. KATWIJK Het nieuwe schaaksel- zoen wordt dinsdag 6 september a s. ge opend met de jaarlijkse ledenvergadering, te houden in de kantine van Gemeente bedrijven aan de Van der Vcgtstraa*.. Aanvang 20 uur. Ook niet-led en worden hartelijk uitge nodigd deae avond aanwezig te zijn. Onscheping De fotografen en televisiemensen drongen erop aan. dat alvast een enkei kistje werd opengemaakt. De heer Artemenko had er niet het minste be zwaar tegen, zij het dat niet mocht worden afgeweken van het schema, dat voor het lossen van de kostbare vrach ten was opgesteld. Uiteindelijk kon den een paar van de kleinste kisten worden open geschroefd. De houten kisten bleken kluizen te bevatten, waarvan de heer Artemenko de sleu tels bewaarde. Vol trots toonde hij de adjunct-direc trice voor schone kunsten, mejuffi dr. B. Jansen, en andere leden van personeel van het museum een fraai be werkte stola uit de veertiende eeuw. met gouddraad, edelstenen, honderden parels, gouden en met emaux ingelegde medaillons van het kostbare liturgisch kledingstuk van een priester. Ook kwam~,i twee bijbehorende man- ■heiten uit de kluis, voorts een gouden wierookvat, zilveren ringen, armbanden en een reliquiedoosje alsmede een paar stukken van een soort benen mesje, vond sten uit het stenent\)dperk. umarvan da ouderdom op 300.000 jaar is vastgesteld s Morger.s was de collectie in de Rot terdamse Waalhaven gelost uit de rui men van het Russische vrachtschip Ko lomna (naam van Russisch plaatsje bij Moskou, bekend uit Russische revolutie» Op het terrein van pakhuismeesteren aan pier twee tilde een kraan vijftig kisten met deze belangrijke Russische archeo logische kunstschatten op de wal, die van 16 september tot 20 november in net Haagse Gemeentemuseum worden ten toongesteld. De ontscheping, op zichzelf geen lastig karwei voor de geroutineerde havenwerkers van pakhuismeesteren. had ook de belangstelling van de Rotterdam se politie De Russen, die voor de eerste maal in de geschiedenis een dergelijk be langrijke tentoonstelling aan net bui tenland leenden, hadden er namelijk op gestaan dat de kunstschatten een dege lijke bewsking kregen. Zo kreeg het transport van dc vijftig kisten naar Den Haag. dat geschiedde in twee grote ver- buiswagens. ook een politie-escorte. Tot Voorburg begeleidden motorrij ers van de Rotterdamse politie de kost baarheden. Daar nam de Haagse politie de bewaking over voor het laatste stuk van de rit naar het Gemeentemuseum. De directeur van het Gemeentemuseum mr. L. J. F. Wijsenbeek had. gezien het grote belang van de Russische kunst schatten, zware eisen gesteld aan het materiaal, waarmee de vijftig kisten wer den vervoerd. Het transport vond plaats in zogenaamde tapissièrs, dat zijn ver huiswagens die van binnen zijn bekleed Gebruihsvoortverpcn De kunstschatten, die uit de ruimen van de nietig* Kolomna werden gelost, zijn door bet archeologisch instituut van de Academie voor Wetenschappen in Moskou bijeen gebracht uit het bezit van tientallen ovf hee) Rusland verspreid tiggende musea. Nadat de collectie, die uit 1078 nummers bestaat in Moskou was verzameld, werden de kisten getranspor teerd naar Leningrad om daar aan boord van de Kolomna te worden geladen. Dit schip, dat een geregelde dienst Rotter dam-Leningrad onderhoudt en eigendom is van de Russische Staatsrederlj, bracht de kostbaai .den naar Rotterdam. De collectie, die straks in het Ge meentemuseum te zien zal zijn, bestaat voor een belangrijk deel uit gebruiks voorwerpen uit de tijd van het begin der mensheid tot aan de late middel eeuwen. Er zijn vele gouden en bron zen voorwerpen bij. De expositie om vat verder kunstschatten van de Or thodoxe Kerk. copieën van rotsschil deringen en vele ikonen. Goud voor f30 miljoen Voor mr. Wijsenbeek, die het initia tief nan- voor deze eerste grote expositie van Russische archeologie in West-Euro pa. Is de waarde van de in Rotterdam aangevoerde tentoonstelling niet te schatten. ..De stukken zijn onvervang baar". zegt hij, ..De hele tentoonstelling :s verzekerd voor een bedrag van rond f 30 miljoen, waarvan de gouden voor werpen alleen al voor f 27 min. Vooral dit gedeelte van de expositie zal in het Gemeentemuseum een extra zware be waking krijgen. Mr. Wijsenbeek is uiteraard zeer ge lukkig er in geslaagd te zijn een derge lijk belangrijke Russische expositie naar Nederland te krijgen. „Tien jaar geleden was het nog beslist niet mogelijk een zo grote Russische tentoonstelling naar West-Europa te krijgen. Het is een dui delijk aanwijsbaar begin van het herstel der culturele betrekkingen tussen Rus land en Nederland" vindt mr. Wijsenbeek. Na Den Haag gaat de expositie naar Zürich en vervolgens naar Rome. Essen en Parijs. De tentoonstelling zal daarmee ongeveer anderhalf jaar in West-Europa blijven. De Russische conservatoren Ti- tov en Artemenko zullen de kunstschat ten op hun toernée nauwlettend in de gaten blijven houden, zoals zij dat maan dagmorgen in Rotterdam ook deden. Speelweide aan Nieuwe Sloot ALPHEN De toestand waarin het de gemeente in eigendom toebehorende braakliggende terrein aan de Nieuwe j Sloot tegenover de Ruisdaelstraat ver-1 keert, is hoogst onbevredigend. Mede I door het ontbreken van een doelmatige afrastering dreigt hier een stortplaats voor vuil en afval te ontstaan. Aan de grond kan een nuttige be stemming worden gegeven door daarop een speelweide te doen aanleggen, waaraan in de omgeving van Heul- kamp grote behoefte bestaat. Het plan voor de speelweide is zodanig ontwor pen dat aan de zijde van de Nieuwe Sloot ook nog een parkeerhaven kan worden aangelegd. Mede ten gevolge v ainn die omgeving van kracht zijnde verkeersmaatregelen doet de behoefte aan enige parkeergelegenheid zich daar sterk gevoelen. De kosten van aanleg van de speel weide en de parkeerhaven worden in totaal geraamd op f 9.100. ALPHEN Ten behoeve van het meren van een kantoor- en een ma^a- zijnschip heeft de Nederlandse Pijp leiding Constructie Combinatie, geves tigd te 's-Gravenhage. een verzoek tot B. en W. gericht de hiervoor nodige kade, ter grootte van ongeveer 600 m2. gelegen nabij de Ondernemingsweg aan de zijarm van de Rijnhaven, van de gemeente te huren voor 4'i maand of langer. Voorts heeft het college een verzoek bereik; van de Landelijke Hij- vereniging „De Alphense Ruiters" al hier om, zowel voor het beoefenen van de paardesport als voor het grazen van paarden, het perceel grasland, ter grootte van ongeveer 0.68 ha. gelegen achter de boerderij Oudshoornseweg 54. van de gemeente te mogen huren- ALPHEN De gemeente is In de gelegenheid van mevrouw S. Oosthoek- Kolk te Oegstgeest (Laan van Oud Poelgeest 3) de woningen Emmalaan 151 en 153 met de daarbij behorende opstalten en grond, ter grootte van 528 m2, voor een bedrag van f 50.000,- in totaal, aan te kopen. Het bezit van deze percelen Is voor de toekomst van belang in verband met de bouw van een brug over de Oude Rijn. Deze brug zal te zyner tijd een der verbindingen vormen met het ge bied, gelegen in plan „Noord" Raadsagenda Alphen ALPHEN De agenda voor de mor genavond 'e houden openbare raadsver gadering vermeldt de volgende voor- Voteren van een crediet voor de aan koop van een Robot-oxydeur ten behoe ve van de bestrijding van de door Aar veroorzaakte stankhinder; voteren van een krediet voor de aanleg van een speelweide en parkeergelegenheid nabij de Nieuwe Sloot; aankopen van mevrouw S. Oosthoek-Kolk van panden Emma laan 151 en 153; verkoop van een perceel bouwgrond in Noord aan mevrouw C. van Onlangs; verkoop van een perceel grond achter de Jongkindt Coninckstraat mejuffrouw .E. en mejuffrouw N. v. Egmond; aankoop der boerderij Krom me Aarweg 1 van mevrouw W. P. van mevrouw W. P. van Aardenne-Heykoop te Driebergen; aangaan van een over eenkomst met de gebr. C. J. P. J. er G. Kempen tot pachtontbinding; verhu ring van een perceel grasland en kade aan respectievelijk De Landelijke Rij vereniging „De Alphense Ruiters" Alphen aan den Rijn en de Nederlandse Pijpleiding Constructie Combinatie. 's-Gravenhage; aangaan van een over drachtsovereenkomst inzake de levering van drinkwater aan de gemeente Wou brugge: voorstel leer- en hulpmiddelen voor de te stichten lagere school aan d< J. W. C. Bloemstraat. ALPHEN Mevrouw C. van On langs, Talingstraat 3, wenst ten be hoeve van de bouw van een bungalow een perceel bouwgrond ter grootte van ongeveer 725 m2, gelegen ten noord oosten van de President Kennedylaan, fan de gemeente aan te kopen. Met de koopster is overeenstemming bereikt over een prys van f 29.540.in totaal. ALPHEN Onze plaatsgenoot ihr. Z. J. J. van Asch van ""lick zal dins dag 30 augustus in Den Helder wor den geïnstalleerd als adelborst voor de zeedienst van de Kon. Marine. zenstraat op nummer 47. Er is tuintje bij met een kippenhok, w: dagelijks watkakelverseeitjes i komen. In huis kan het echtpaar ook aardig de weg; beide echtelieden zijn vt hun leeftijd nog goed gezond. De diamanten bruidegom bezoekt gelmatig de bejaardensociëteiteni het IJsclubaebouw om bezoekt 1 ensociè'teiten] i in Nabij. Mq r niet: die uii TER AAR Gisteravond kwam de raad in zijn oude samensteling voor de laatste keer bijeen. Interessant was de discussie over het aardgas die volgde op mededeling van de burgemeester het te maken rapport. De raad gaf vorig jaar een krediet van f 1 per in- er om door het Gasinstituut een rap port te laten maken over de aansluiting van onze gemeente op het aardgasnet. De burgemeester liet nu blyken dat nog geen opdracht was gegeven tot het sa menstellen van dit rapport. De reden hiervoor was dat bU de gemeente Lei den het plan was ontstaan voor het aard gas een groot streekbedrijf te maken. Door Leiden zou een studiecommissie i het leven worden geroepen, waarin de gemeenten in het verzorgingsgebied zouden worden gekend, om een onder in te stellen naar de meest effec tieve gasvoorziening. Toen dit bekend geworden, hadden B en W met de uitvoering van het raadsbesluit voor het maken van het rapport van het gasinsti tuut nog wat gewacht. Jammer De heer Den Hollander vond het jam- er dat deze gang van zaken zo stil was gehouden. Er zijn verscheidene mensen die informeren naar het aardgas, omdat ze daarnaar hun plannen moeten rege len. Nu is weer een jaar weg zonder dat enige vordering is gemaakt en het zal weer een jaar duren voor het rapport Leiden klaar is. Wij stelden ons toen een neutraal rapport te laten ma ken. zo vervolgde de heer Den Hollander, en als Leiden nu dit rapport laat maken, ben ik bang dat het een bepaalde rich ting voor aardgasaansluiting zal uitgaan. Waarom maakt men voor deze zgn. „witte gebieden' niet wat meer haast met het onderzoek? De burgemeester bleef bü de mening dat het te maken rapport zal aantonen wat de beste aansluiting op het aardgas- net zal zyn. De raad krijgt het rapport ter Inzage en zal toch zelf kunnen beslis sen hoe men de aansluiting op het aard- gasnet tot stand wil brengen. Riolering Wethouder Volgering gaf inlichtingen over de riolering in plan Aardam-west', dit naar aanleiding van vragen van de heer Heemskerk. Bij het onderzoek is gebleken dat de riolering in dit uit breidingsplan aan de eisen voldoet Maar ze is nog maar voor de'helft in werking. Straks als de zuiveringsinstallatie klaar Wedvlucht Nieuwveen NIEUWVEEN De Witpen nam deel aan een wedvlucht uit Roosendaal. De duiven werden gelost om 8 uur N.O. wind. Afstand 81 km. Snelheid eerste duif 994.57 m. Aankomst eerste duif 9 uur 21 min. 51 sec. J. Bartels 1 15, T. Braam 2, G. Epping 3 4 9 16 20. M. Markman 5 10 12. J. Berg 6 7 17, H. Verhaar 8, C. v. Leeu wen 11. J. Verhaar 18 19. NIEUWVEEN De collecte ten behoeve.van de Chr. blindenhulp „De Fakkels Bijeen" bracht netto f 164.43 komt er een pomp op te slaan het rioolwater wegzuigt en dan is al in orde. Het bestuur van de christelijke kleut school vroeg medewerking voor van een nieuwe kleuterschool Aardam-west met 2 lokalen die pla kan bieden aan 47 kleuters. Om wachtlijst op te heffen wil men een het Dorpshuis gaan gebruiken tijdelijke kleuterschool. Deze zaal mi worden ingericht en gemeubileeerd. kost' f7783 De raad voteerde hiervi :n krediet. In de rondvraag vroeg de heer m Harten om markeerstrepen bij gevaarlijke kruispunt Aardam, ook de Kerkweg. De heer Den Holland s( vroeg nog eens naar de mogelijkheid rj in voorrangskruising van te maken Dat het niet het zwembad z gaat. was de burgemeester met de h( P. J. Uyttewaal wel eens. maar to zijn heden de plannen ingezonden de instanties ter verkrijging van t goedkeuring. De heer Sassen had zondag bij t wandeling over de Paradijsweg naar Smidskade bijna een been gebroken de plank die de oprit vormt naar de vaterkering. Hij vroeg om verbeterii Deze oprit is echter particulier eigenda De heer P. C. van Rijn had va moeite ondervonden bij een teleft nisóhe brandmelding. Hij wilde tot ten waar men nu een brand mot melden aan de brandweer. Het nwm mer voor brandmelding is nog steei 3x3 en dat nummer wordt altijd op genomen voor de melding van bram In de toekomst komt er een andt nummer als de telefonische alarmt ring gereed is. In deze vergadering werd afscheid g nomen van de heren F. Sassen, Heemskerk en J. Treur, die in nieuwe raad niet terugkeren. De he Sassen is 21 jaar lid van de raad g weest, de heer Heemskerk 8 en heer Treur 4 jaar Stroomstoring in Hazerswoude HAZERSWOUDE Een gedee h van de gemeente heeft het gister enkele uren lang zonder elèktricil moeten stellen. De bewoners en bedr 31 ven in de wijk Rhynenburch en naas 0 omgeving merkten om ongeveer hs 0 elf dat er geen spanning meer o het lichtnet stond. De Koedekerk brug moest met de hand worden b diend. Om twee uur was de zaak i in orde. De oorzaak van de storing was h beschadigen van een kabel langs spoorlijn waar een zanddam weir aangelegd. Een in de grond gedrevt biels raakte de kabei. Onderwijsexpotitie in Hazersivoude OV. j HAZERSWOUDE Van 6 tot 20 NIEUWVEEN Pastoor P. L. J. i temb«r wordt in de ulo-school aan 1* M. Schretlen, die 21 jaar de pastoor H«'ene Swarthplanlsoen een onderwfr van de Nieuwveense parochie van de j tentoonstelling gehouden onder de tl* H. Nicolaas is geweest, gaat zich als - -Waarvan moet Nederland bestaan?'' D rustend pastoor vestigen in de woning opening wordt dinsdagmiddag 6 seplec Dorpsstraat no. 80 alhier, die eigendom is van de genoemde parochie. ALPHEN In mei 1j66 stelden B. en W. de raad in kennis van het voor nemen ter bestrijding van de door De Aar veroorzaakte stankhinder een proef te nemen met een zogenoemde Robot Oxydeur. Bedoeld apparaat, dat bestaat uit een robot met propellor, voorziet het water van meer zuurstof en brengt het tevens in beweging. Blijkens een mededeling van de di- Elsje Smit werd circusmiss in Katwijk KATWIJK AAN ZEE Elsje Smit, Witte dc Withstraat 18. is gisteren als circusmiss gekozen. Binnenkort komt zij tegen de meest lieftallige meisje uit andere standplaatsen van het cireus uit om te laten bepalen wie Miss Beat wordt. Zowel de middag- als de avondvoor stelling van circus Boltini gisteren was uitverkocht. Ook in Katwijk hadden Rob de Nijs en Johny Lin erg veel succes. KATWIJK AAN ZEE Hedenavond om acht uur hoopt ds. G. Boer in de Kapel een spreekbeurt te vervullen voor de afdeling van de Gereformeerde Bond. Albert de Klerk speelt in Katwijk KATWIJK Vanavond om acht uur eeeft Albert de Klerk, organist van de Bavo-kerk te Haarlem, een orgelconcert in de Triumfatorkerk. recleur van Gemeentewerken moet de proef als geslaagd worden beschouwd. De afgelopen maanden is vrijwel geen stanlkhinder ondervonden. Het vorenstaande is voor B. en W. aanleiding de raad voor te stellen tot aankoop van bedoeld apparaat over te gaan. De kosten bedragen f3200. ALPHEN In verband met het feit. dat de gemeente Woubrugge heeft be sloten haar waterleidingdistributie, over te dragen aan het waterleidingbedrijf „De Rijnstreek", gevestigd te Boskoop, stellen B. en W. de raad voor dc bestaande overeenkomst met Wou brugge die geen verandering brengt in de feitelijke situatie te beëindigen. Een regeling voor financiële afwikkeling, in verband met investeringen wordt voor gesteld. ALPHEN Onderhandelingen met mevrouw W. P. van Aardenne-Heijkoop wonende te Driebergen, hebben tot over eenstemming met de gemeente geleid omtrent de aankoop van haar boerderij „Wilhelminahoeve". Kromme Aarweg 1, met de daarbij behorende opstallen, per celen weiland en water, tezamen groot 41.70.72 ha. voor een koopsom van f 860.000 totaal, een en ander niet vrij van pacht. Deze boerderij is begrepen in het be stemmingsplan „De Bijlen", plan in hoofdzaak, plan Noord I en het ontwerp plan „Zegersloot". Raadsvergadering in Leimuiden LEIMUÏDEN Vrijdagavond om 8 uur vergadert de raad. De agenda ver meldt onder meer begrotingswijziging; bijdrage in de voorzieningen die zul len worden getroffen in de ambtswo ning van de burgemeester. vier uur verricht door de houder van onderwijs, de heer L. M. c Boer. Van 7-20 september zal deze exposi'. bezocht worden door de leerlingen v 5e en. 6e klasse der lagere scholen i klassen 1 tot en met 4 van de ulo-schok Ook de leerlingen van de hoogste tw klassen van de lagere scholen in de meente Koudekerk aan den Rijn zullen staat worden gesteld deze tentoonstelli te bezichtigen. Hazerswoude Is in de provincie ZuL' Holland de eerste gemeente waar d» expositie wordt gehouden. Slagvaardig zonder damesteam HAZERSWOUDE Dc tafcHcnjlb \ereniging Slagvaardig zal het korpet de seizoen met vijf teams uitkomen de competitie.' drie heren-, een jon eens- en een meisjesteam. Begin sep tember zullen deze drietallen deelrn men -»an de bekercompetitic van d NTTB. Dit jaar zal Slagvaardig niet uil komen met een damesteam. De niging worstelt, met een tekort aai vrouwelijke senior-leden. De tafeltennisvereniging Avan' houdt zaterdag 3 september in de gym nastiekzaal van de school met de bel te Hazcrswoude-dorp de tafelt» niskampioenschappen van Hazert woude. ALKEMADE Wethouder N. Tuo is wegens ziekte niet in staat zij- laatste raadsvergadering morgenavot- om half acht bij te wonen. Twintig ontslagen bij Holl. Basaltine DORDRECHT De N.V. Holli, Basaltine-Tegelfabriek gaat de produkt beperken wegens de bestedingsbeperkitt van de overheid die afzet van de doe mechanisering verhoogde produktie: mogelijk maakt. Ze acht het on verruig lijk ontslag aan te zeggen aan een ti«* tigtal werknemers, die merendeelstt jaar of korter in dienst zijn. Onder m» met de vakbeweging is overleg gepleefi

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 4