?PROEF MET MAXIMA OP DERTIEN RIJKSWEGEN V erdeling hulpgoederen verloopt chaotisch Uit de Haagse hof geplukt t n Ook generaal Heinz Trettner vraagt om zijn ontslag Ook proeven minimum - snelheden Nieuwe fusie in Nederlandse fietsindustrie FRAUDE VAN TURKEN Mannen verbruiken 14 miljoen overhemden 5 WOENSDAG 24 AUGUSTUS 1966 IC tin"11 Th1"1 Tinni Tinn; nnn nnnW^—m DEN HAAG Rijkswaterstaat gaat twee jaar lang op een der tiental rijkswegen proeven nemen met maximum-snelheden. Op vijf weggedeelten gaat deze beperking 1 september in, op de acht andere 1 oktober. Tevens zullen per 1 september op twee rijks wegen (niet verplichte) adviessnelheden worden aangegeven. Doel ervan is in de toekomst een zodanig beleid mogelijk te maken, dat een optimale verkeersveiligheid en een vlotte ver- keersdoorstroming wordt verkregen. -rj Nieuw gebouw van Jaarbeurs Aan de oostzijde van de Croe- selaan in Utrecht wordt een expositiecentrum gebouwd, dat één van de grootste ter wereld zal worden. Het nieuwe Jaar beursgebouw krijgt een lengte van 131 meter, een breedte van 85 meter en een hoogte van 35 meter. De inhoud zal ca. 400.000 kubieke metei bedragen. Op de plaats van het tegenwoordige Jaarbeursgebouw zal de nieuwe Utrechtse schouwburg gebouwd worden. BONN De inspecteur van de f® Nestduitse luchtmacht, vierster- e a-generaal Heinz Trettner. heeft omzijn ontslag verzocht. Dit is te-avond in Bonn meegedeeld. jVaar het blad Münchener Mer- r bericht, zou het ontslagver- 1 ek van Trettner al sinds twaalf lid igustus op het ministerie van de- oud. ;nSie ^ëSen* terdi Op dezelfde datum diende ook de lit f< specteur van de luchtmacht, generaal evei snitszki zijn ontslag in. Beide zaken e v/i iuden echter geen verband met elkaar de gouden. Stond „het geval-Panitszki" in ver- elerl aid met de Starfighteraffaire, gene- 2 al Trettners wens om heen te gaan gro >u ingegeven zijn door zijn afkeer vakbondsactiviteiten in de kazer- waarvoor minister Von Hassel estemming heeft gegeven en omdat niet in was geslaagd ••venveel ggenschap te krijgen als de staatsse- itaris van de minister van defensie. Op grond van het besluit van Von Hassel vakbondsactiviteiten in de ka zernes toe te staan zouden de ontslag- 450 jaar reformatio n het interessante artikel Oost- tötsland bereidt zich voor op 450 ïrlaJ #r reformatie werd melding ge el va tokt van ene mevrouw Cotta, „die iet fe1 de kerkgeschiedenis is tereehtgeko- !rj ;en als de hospita van gymnasiast j «arten". Ik zou hierop de volgende -aal anvu,lir>g willen geven. Getroffen .aai Mr Zjjn schone zangstem en zijn irtelijk bidden in de kerk nam rsula Cotta, geb. Schalbe. Luther in tor huis op. De Cotta's en de Schal ks behoorden tot de aanzienlijkste imilies van Eisenach. Zijn verblijf in lande en harmonische mi- Luther een gelukkig fami- deven leerde kennen, heeft veel bij- fdragen tot de ontplooiing van zijn erlai lenten, ook zijn muzikale. Verder ion reeg hij zo nauw contact met een en por de familie Schalbe ondersteund Bel roster. dat veel voor hem gedaan eiceleeft: het Schalbese Collegium. Zijn ven lang is Luther zijn edele gast- rouw dankbaar gebleven. (Ds. H. H. 50 fl &rger vermeldt deze gegevens in het den „Maarten Luther in zijn leven m 1483 tot 1525"). Mr. dr. Ja. C. de Meyere Óv.jaar reformatie (5 "r Uw artikel spreekt het licht van de of _r ook in dat van de resultaten van grol et tweede Vaticaanse concilie. M.i. itatil toft echter Luther met de oecumene ig X 'ets uitstaande. En tussen het werk tand Luher en het Rome van nu ^aPt naar mijn mening nog steeds kloof die onoverbrugbaar is. J. Brunklaus lerpt Wederdoop (3) eret r mi i0r<^ een valse eed af te leggen Van lun wordt een ja verlangd terwijl ze Jheen maar in de kerk plegen te •omen als er een van hun kinderen >t moet worden. Om van andere gheden maar te zwijgen, henhoek Jac. v. d. Kooij Voor commissie Intussen heeft de geschorste generaal Panitszki gisteren gezegd bereid te zijn te verschijnen voor de defensie-com missie van de Bondsdag. Deze commis sie heeft aangekondigd een onderzoek te zullen instellen naar de uitlatingen van Panitszki. „Wat ik gezegd heb zei ik uit eigen beweging, en wat ik niet wilde zeggen heb ik verzwegen", zo zei Panitszki. Hoewel er in het algemeen veel kri tiek wordt geleverd op de manier waar op Panitszki zijn mening naar voren heeft gebracht, beginnen de leiders van de oppositie en een deel van de pers om het aftreden van Von Hassel te vragen. Helmuth Schmidt, vice-voorzit- ter van de SPD, verklaarde dat Von Hassel en zijn staatssecretaris op staan de voet moeten aftreden. De oppositie zal niet dulden dat de generaal als zondebok wordt gebruikt voor de schandalige fouten aan de top van het ministerie, aldus Schmidt. Roofoverval op Duitse bank FRIEDRICHSHAVEN Bij een roof overval op een bijkantoor van de volks bank Friedrichshaven is gisteren 16000 Mark buitgemaakt. De dader vluchtte in een personenauto. Later is een jongeman aangehouden onder verdenking de over val te hebben gepleegd. De een kwart miljoen gulden kostende, proeven, die worden, uitge voerd door de Stichting Wetenschappe lijk Onderzoek Verkeersveiligheid (SWOV), sluiten aan op zojuist voltooi de onderzoekingen, waarmee Rijkswa terstaat een beeld heeft gekregen van de huidige situatie. De nieuwe onder zoekingen zullen moeten aantonen in hoeverre maximumsnelhedcn reële verbeteringen betekenen. Eveneens zullen proeven worden genomen met minimum-snelheden, gecombineerd met maxima, omdat pas door deze combinatie een opti maal effect zal worden bereikt. Dit deel van het onderzoek zal echter pas in een later stadium kunnen worden ingesteld: de wet biedt de minister nog geen mogelijkheden om minima voor te schrijven. Dat zal pas kunnen bij de invoering van de nieuwe verkeerswet, waar aan nog wordt gewerkt. De be voegdheid maxima in te stellen, heeft de minister krachtens het hui dige verkeersreglement (sinds 1963) Een en ander deelde ir. S. A. Posthu mus, staatssecretaris van verkeer en waterstaat, gistermiddag mee op een persconferentie in Den Haag. Weg vakken De weggedeelten, waar per 1 septem ber maximum-snelheden zullen gelden, Amsterdam - Burgerveen (rijksweg 4 110 km per uur), Voorburg - Wad- dinxveen (rijksweg 12 100 km per uur), Maarsbergen - Oosterbeek (rijks weg 12 110 km per uur), Emmel- oord - Lemmer (rijksweg 38 100 km per uur) en Zutphen - Winterswijk (rijksweg 47 80 km per uur). Adviessnelheden zullen eveneens per 1 september worden aangegeven op de wegen: Amsterdam - Utrecht (rijksweg 2 80 tot 110 km per uur) en Hendrik Ido Ambacht (rijksweg 15 70 tot 110 km per uur). Op deze wegen zullen nieuwe aanwijzingen komen: blauwe rechthoe kige borden met in witte cijfers en letters de geadviseerde snelheden De wegen, waarop per 1 oktober maximum-snelheden gaan gelden, Burgerveen - Voorburg (rijksweg 4a), Beverwijk - Alkmaar (rijksweg 9), de Afsluitdijk (rijksweg 9), De Klomp - aansluiting rijksweg 12 (rijksweg 24), Meppel - Heerenveen (rijksweg 32), Zwolle - Almelo (rijksweg 35), Bolsward - Heerenveen (rijksweg 43), en Nijmegen - Venlo (rijksweg 54). De grootte van de maximum-snelheden op deze wegen zijn nog niet bekend. Metingen Als vuistregel bij het vaststellen van deze maxima, heeft gegolden, dat deze door niet meer dan 15 procent van de automobilisten worden overschreden. Öm deze zg. „85 procent-waarde" vast fe stellen heeft de SWOV (in samenwer king met Waterstaat, de Delftse TH en de Rijkspolitie) de afgelopen maanden snelheidsmetingen verricht: op 53 meet punten werden in totaal van ongeveer 300.000 auto's de snelheden en volg- afstanden geregistreerd voor iedere richting afzonderlijk. Deze gegevens fungeren als basis voor de snelheid en dichtheid van het verkeer, die in de toekomst is te ver wachten zonder snelheidsbeperking. Tevens werd het aantal ongevallen per afgelegde voertuig-kilometer op de onderzoek- en controlewegen over een periode van vijf jaar berekend. Op grond hiervan wordt thans nagegaan wat tijdens de komende onderzoekperi- ode kan worden verwacht aan ongeval len, wanneer geen snelheidsbeperking zou worden ingevoerd. Daardoor hoopt men straks een duidelijk beeld te krij gen van de mate waarin de maxima effect hebben. Voor dè komende proeven is een aan tal wegen gekozen, die representatief voor het hele Nederlandse wegen arsenaal. Men koos autosnelwegen, tweestrooks-wegen met gemengd ver keer. Deze wegen moesten aan o.m. de volgende eisen voldoen: geen re constructies tijdens de proefperiode en geen reconstructies in de twee jaar voorafgaand aan de proef, een ver keersintensiteit van tenminste 15.000 voertuigen per dag (autosnelwegen) en 5000 per dag op de tweestrookswegen. Bij de proeven zullen ook helikopters van de Luchtmacht met camera's aan Het nieuwe bord met de advies- snelheid erop: een flauw fond met witte letters en cijfers. 1?R wordt heel wat van je longen gevraagd om als tien-jarige geluid te krijgen uit zo'n levens grote saxofoon. Dit muziekinstru ment is gemaakt in Frankrijk en is te zien op een muziekinstrumen tententoonstelling in Londen. worden ingeschakeld. Voorts werken werken mee de Delftse TH en TNO. Wat verwacht men van het onder zoek? Op het ogenblik is daarover nog weinig te zeggen. Weliswaar heeft buitenlandse ervaringen op schrift staan, maar een duidelijk beeld geven deze niet: er zijn positieve en negatie ve resultaten geboekt mét hel voorschrijven van maxima. Ir Duitsland bijvoorbeeld, zag men op de autoweg Keulen - Bonn het aantal gelukken en doden met een kleine der tig procent dalen, maar op het traject Frankfort - Bazel steeg dit weer, reden waarom de maxima hier weer snel wer den afgeschaft. Vast staat in ieder geval wèl, dat de ernst van de ongelukken zal afnemen. Ook, dat het aantal gevaarlijke inhaal manoeuvres zal dalen. Maar of dit laatste ook tot uiting zal komen in het aantal ongelukken, is niet zeker Het ,snel even passeren" zal onmogelijk worden, wat inhaalmanoeuvres langdu riger maakt en dus gevaarlijker. Toezicht naleving van de nieuwe voorschriften zal de rijkspolitie toezien De surveillance en controle zullen ech ter dat is nadrukkelijk bepaald worden uitgevoerd op een wijze, die ook over langere perioden gerekend, realistisch is en verwerkelijkt kan wor- Ondanks die belofte echter toch een beperking in de bewegingsvrijheid van automobilisten. Maar de ver- keersbonden zeggeh: De weerstand on- automobilisten tegen maxima neemt af. Was enkele jaren geleden 80 procent nog fel tegen, thans is dit per centage al gedaald tot 50. Meer dan vroeger ziet men het nut van snel heidsbeperking thans in. JUNCKER GAAT OP IN SIMPLEX-LOCOMOTIEF AMSTERDAM In de Nederlandse rijwielindustrie is een nieuwe fusie tot stand gekomen. De Verkoopmaatschap pij Simplex-Locomotief N.V. in Amster dam en de Juncker Rijwielfabriek in Apeldoorn hebben besloten hun reeds bestaande samenwerking uit te breiden tot een volledige samenwerking Op deze wijze willen zij het hoofd bieden aan de verscherpte concurren tie, die de verwezenlijking van de Euromarkt en een verdere economische integratie van Europa met zich zal meebrengen. Anderzijds biedt de grotere be drijfseenheid de kans om beter te kun nen profiteren van de mogelijkheden van de Euromarkt. Verwacht wordt ook dat de fusie een bijdrage zal kun nen leveren tot de oplossing van de ook binnen de Simplex-Locomo- tief-Juncker groep bestaande perso neelsproblemen. Voor de werkgelegenheid binnen het Belasting voor rampenfonds WENEN Het Oostenrijkse kabinet heeft gisteren tijdens een bijzondere zit ting, besloten dat de burgers belasting zullen moeten betalen tot instandhouding van een rampenfonds, waaruit het herstel van de jongste watersnoodschade kan worden bekostigd. Bij de overstro mingen van vorige week kwamen negen tien mensen om het leven. De totale schade wordt geraamd op een ongeveer 140 miljoen gulden. De belasting zal wor den geheven over de jareu 1967 tot 1970 Het parlement zal naar verwacht wordt volgende maand goedkeuring hechten dit regeringsbesluit. concern zal de fusie voorshands geen of nagenoeg geen consequenties heb ben. Tegen betaling in contanten heeft Simplex-Locomotief de beschikking ge kregen over alle aandelen Juncker. De huidige Verkoopmij Simplex-Locomo tief zal worden omgezet in een houd stermaatschappij, die de nieuwe combi natie overkoepelt en die de naam N.V. Verenigde Nederlandse Rijwielbedrij- ven zal krijgen Logisch gevolg In vakkringen acht men de volledige samenwerking tussen Juncker en Sim plex-Locomotief een logisch gevolg van de reeds geruime tijd bestaande ban- Er wordt rekening gehouden met een nieuwe fusie tussen de Verenig de Nederlandse Rijwielbedrijven en een andere rijwielproducent m ons land. Als fusiekandidaat vordt bij geruchten de N V. Gazelle in Dieren genoemd. Overigens legt men er in vakkringen de nadruk op dat er in onze rijw'elin- dustrie nog enkele andere concentra ties te verwachten zijn, alle geïnspi reerd door zorg over do positie van onze industrie in de EEG. Vorige week werd reeds de voorgenomen samenwer king tussen de Union rijwielfabriek in Den Hulst en Kaptein in Utrecht be kend gemaakt. Afgekeurden toch in dienst in VS NEW YORK De Amerikaanse nister van defensie, McNamara, heeft gisteren gezegd dat dit jaar 40.00C man onder de wapenen zullen komen die eer der op medische gronden of vanwege hun intelligentie-test waren afgekeurd De minister zei op een Dijeenkomst van oorlogsveteranen dat de rekruten gedegen opleiding zullen krijgen hun fysieke toestand op het vereiste niveau zal worden gebracht. De komende jaren zullen in totaal 100.000 afgekeurden alsnog in de strijdmachtonderdelen wor den opgenomen. ISTANBOEL De verdeling van de hulpgoederen slachtoffers van de aardbeving in Oost-Turkye verloopt chaotisch. Vele goederen zjjn in de afgelopen dag niet op de eindbestemming aangekomen omdat burgers, be last met de organisatie, zichzelf bevoorrechten. Het leger heeft nu de verdeling op zich genomen. In het gebied van Varto DOOR In alle 1950 gemeenten van Neder land worden de wethoudersverkiezin gen bekokstoofd. Dat is een politiek karwei van hogere orde, uitgevoerd door de wijze mannen en vrouwen, wie wij onze gemeentelijke belangen hebben toevertrouwd. Als gewoon kie- zertje hoef je er helemaal geen zorg over te hebben. Met het altijd stompe puntje van het rode potlood heb je, pende geschiedenis. En toch zullen er altijd meer gega digden dan plaatsen zijn. Een wethou dersstoel en een ministerszetel (voel u de fijne nuance) schijnen toch machtig mooie plaatsen te zijn. Al jaren ben ik doende er achter te komen waarom. baarheid zeer wisselend van sa menstelling. Maar dan de kinderen. Het allereerste wethouderskind dat lk In mijn leven kende, zat bij me in de klas op de lagere school. Het was een pienter en fel knaapje. Toen de onderwijzer dan ook, zo op het eind van het schooljaar, de grote vraag toen in dat hokje van het stemlokaal, je zegje gezegd. Maar ik heb altijd wel zorg om die bijna-wethouders. De zadelvaste figuren kunnen een lustig deuntje fluiten, maar die zal-ik-nou- wel-of-zal-ik-nou-niet Wat een spanning. De mooie plaats had hij een volkomen eigen antwoord Maar alle andere liet hij voorgaan. Pietje, die bakker wilde worden en Jantje, die dokter zou wensen te zijn. De giechelende meisjes die zer- Knap vind ik het, dat alle kandida ten met opgeheven hoofd dit alles ondergaan. De voorbeschouwingen in de kranten, waarbij hun kwaliteiten en politieke aspiraties onverhuld in de weegschaal worden gelegd. En dan nog de kans, dat je valt ais sen baksteen. Of je schaal schiet omhoog en daai zit je dan. Gisteren veehouder of aan nemer, kantoorman of kruidenier en De wethouders en ministers zelr lebben allemaal hetzelfde antwoord: net algemeen belang dienen, bouwen aan de toekomst van gemeente (land), het fascinerende van een dyna- misché maatschappij en het prima 4mbtenarencorps, dat hen in hun zwa re (maar mooie) taak terzijde staat en zelfs het wicht, dat achteloos zei: ontdekkingsreizigster. De onderwijzer vergat hem echter niet: „En jij. Karei, wat wil jij la ter?" Hij zweeg nog even, bekeek ons en de man voor de klas en de aan dacht gespannen wetend, sprak hij de nooit te vergeten woorden: „Genoemd worden, net als mijn vader!" Dat is lang geleden weten van uitbreidingsplannen, win kelsluiting, het aanleggen van sport velden en zwembaden, het onderwijs, de kunst, riolering of aardgas. En vier jaar lang houd je de kan*- dat iemand plotseling in de ande.e schaal een keisteen gooit en je plots weer naar beneden duikelt. Eerlijk, het lijkt me een zenuwslo nun mening. Officieel glimlachen ze en drukken handjes. Onofficieel vin den ze de karikaturen van hun brave mannen die nu de kranten sieren, he emaal niet leuk. maar gloriëren weer als ze mee mogen om de eerste paul e slaan, de kleuterschool te openen of een lint door te knippen. Bij hen het zuur en zoet van eer en dienst lenkring een nieuw meisje. De achter naam ging verloren in het gedruis. 2e dolde en swingde de avond mee. Toen kwam het ogenblik, dat hoe dan ook. de naam wél viel. Een pientere riep: .Ben jij de dochter van de minister?" Het kind keek pijnlijk getroffen op en snibde: „Dat kan «k toch niet hel- voeld. Het ministerie van binnenlandse zaken deelde mee dat de ramp totdus- ver al aan 2241 mensen het leven heeft gekost. Dit is echter nog niet het definitieve dodencijfer. Wellicht zul len het er nog meer zijn, aldus een regeringswoordvoerder. Intussen stromen op de luchtmachtba sis Erzurum de hulpgoederen voor de slachtoffers binnen. Het Nederlandse Ro de Kruis heeft 2000 dekens en voor een ■aarde van ƒ10.000 aan verbandmateri aal naar de getroffen gebieden gestuurd. En de Nederlandse regering neeft in aansluiting op de spontane hulpverlening bedrag van ƒ50.000 in geld of goede- van de Turkse regering ter beschik king gesteld Secretaris-generaal Than/ heeft 10.000 dollar aangeboden aan Tur- ije voor de slachtoffers. T erug Vele Turken in ons land hebben de wens te kennen gegeven naar hun land terug te willen gaan omdat één of meer van hun gezinsleden zijn omgekomen of omdat familieleden in zodanige toestand opnieuw zware aardschok ge- Oostduitsers schoten vluchteling dood UELZEN Oostduitse grenswachten hebben gisteravond een medesoldaat doodgeschoten, toen hij naar het westen probeerde te ontsnappen. Dit hebben westerse grensautoriteiten meegedeeld. ~e naam van de man werd niet opgege- Intussen is in West-Berlijn de 34-jarige Wolfgang G. gearresteerd op beschuldi ging van landverraderlijke betrekkingen met Oost-Duitsland. Jarenlang heeft hij tegen geldelijke beloning' voor de Oost duitse staatsveiligheidsdienst gespioneerd en deze honderden berichten verstrekt. Wolfgang G. heeft zich zelf bij de politie aangegeven. Strokarton fabrieken ontslaan 30 man STADSKANAAL De directie van de strokarton-fabrieken Sparreboom en Ce res in Nieuwe Pekela en Oude Pekela heeft een aanvraag ingediend bij de ge westelijke arbeidsbureaus te Veen dam en Winschoten voor het ontslaan van 25 tot 30 arbeiders. Bij de kartonagc-fabriek in Nieuwe Pekela moet men door het aanschaffen van nieuwe machines het personeel inkrimpen. De fabriek in Oude Pekela moet wegens slapte in het bedrijf tot ontslag ovtrgaan. In samenwerking met de vakbonden zal men trachten de arbeiders in andere fabrieken in de Peke- la's onder te brongen. verkeren dat hun aanwezigheid daar ge wenst is De Turkse ambassade deelde mee dat zij hen alle medewerking wil geven. Maar op het ogenblik acht de ambassade het niet gewenst dat de arbei ders zonder meer naar de getroffen gebie den gaan. Er is daar op het ogenblik genoeg verwarring. De toestand behoeft niet nog onoverzichtelijker te worden door een toevloed van menesn die geen taak hebben bij de huidige werkzaamhe den in het rampgebied. De ambassade dringt er bij de arbeiders op aan niet om emotionele redenen naar hun land te gaan. Over enkele dagen kan de kwestie nog eens worden bekeken aldus de woordvoerder. Een plotselinge uittocht van Turkse ar beidskrachten zou volgens hem ook in strijd zijn met de arbeidsdiscipline. Dood von tien kinderen Belgische chauffeur krijgt geen rijbewijs meer BRUSSEL De Belgische chauffeur, die In april in beschonken toestand tien kinderen op het trotto'r doodreed is giste ren door het Hof van Apel tot 23 maan den gevangenisstraf en ontzegging van de rijbevoegdheid voor het leven veroor deeld. De chauffeur, de 43-jarige E- B. was door een lagere rechtbank veroordeeld tot 21 maanden gevangenisstraf. waarvan drie voorwaardelijk en ontzegging van de rijbevoegdheid voor twee jaar. Het ongeluk gebeurde, toen de scholieren, jongens van 7 en 8 jaar, bij een voetgan gersoversteekplaats verkeersles kregen van hun onderwijzer. Beatrix en Claus naar Salzburg WENEN Prinses Beatrix en prins Claus zullen op 28, 29 en 30 augustus in Salzburg een deel van de Festspiele bij wonen. Het bezoek draagt een zuiver particulier karakter. Het prinselijk paar gaat vanaf Porto Ercole in Italië naar j Salzburg. Tijdens hun verblijf zullen ook de koning en koningin van Thailand daar zijn. Premier Ky wil uitwisseling van gevangenen SAIGON Premier Ky van Zuid-Vlet- nam is bereid Noordvietnamese gevange nen uit tc wisselen tegen Amerikaanse piloten die In Hanoi gevangen gehou den worden. Dit zei gisteren rabljn Ru bin die een gesprek heeft gehad met Ky. Rubin meent uit de opmerking van Ky te kunnen opmaken dat deze bereid is meer Noordvietnamezen uit te wisse-en tegen minder Amerikanen. „Ik wil ahes doen om de Amerikaanse piloten yrij te krijgen", aldus zou Ky tegen de rabijn hebben gezegd. De socialistische of positieleider Arthur Calweli heeft gisteren in het Austra lische parlement gezegd, dat het zenden van troepen naar Vietnam de ergste fout is die Australië ooit in zijn buitenlandse politiek heeft gemaakt. „Wij zijn daar niet op grond van een of andere ver dragsbepaling; we zijn er alleen ornaat Amerika dat wilde. De mensen die eerst aan de rokken van moeder Engeland hin gen, bungelen nu aan de jaspanden van Uncle Sam een droevige vertoning", aldus Calweli. Nog geen Indonesische ambassade in Maleisië leisië moeten uitstellen wegens gebrek aan geld, zo heeft minister van buiten landse zaken Malik gisteren in Djakarta gezegd in een toespraak tot een groep Maleisische journalisten. Zoals bekend hebben beide landen bij de kort geleden gesloten overeenkomst ter beëindiging van het conflict beloofd direct diploma tieke betrekkingen aan te knopen. Bomaanslag op Schotse roekeloze chauffeur GLASGOW Een man uit Glasgow, die nog terecht moet staan, omdat hij twee mensen zou hebben doodgereden heeft gisteren letsel opgelopen bij een bomaanslag, die zijn schoonmoeder het leven kostte. De aanslag gebeurde niet ver van de plek, waar de man volgens de aanklacht op 14 mei door zijn roeke loos rijden de dood van twee mensen eroorzaakte. De politie trof na de ontploffing op de chassis van zijn auto een explosieve substantie aan. Politie arresteert duizend Indiërs BOMBAY De politie heeft gisteren 1000 mensen gearresteerd, een dag voor dat een algemene staking van 24 uur zou worden gehouden uit protest tegen de stijgende prijzen. De staking was door demonstratie hielden. AMSTERDAM De te Amsterdam wordt gr- liefst zes miljoen broe- Nederlandse man is ken- houden, verbruiken de ken verbruikt. Deze neluk bijzonder Besteld Nederlandse mannen i» broeken, die op zijn op zijn overhemd. Vol- een jaar niet minder .1—t.» gens een publikatie van dan 14 miljoen overhem- Macks de 21ste herenmodebeurs, den. Daarnaast worden worden genoemd, komen die op 5, 6 en 7 septem- bijna anderhalf miljoen grotendeels voor rekt- ber in het RAl-gebouw losse jasjes en maar ning van de jeugd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 5