M.E.A.B. Golfterrein gaat gemeente Noordwijk 3 miljoen kosten Woelige stal' geopend in Benthuizen In november Boerenburg Jacqueline Auener Boltini-miss Geweldige show morgen op Boulevard Katwijk Supermarkt in kern van Voorschoten Alphen bouwl Financiële kunstgreep voor gymnastieklokaal NIEUWE LEIDSE COURANT WOENSDAG 24 AUGUSTUS JGUSTUS lJ BENTHUIZEN Gistermiddag was het een gezellige drukte Dorpsstraat. Genodigden en andere belangstellenden begaven zich m de nieuwe kleuterschool „De woelige stal" aan de Dr. Alb. Schweitzerla Onder de aanwezigen zagen wy behalve burgemeester en wethouder inspecteur van het kleuteronderwijs, de heer J. G. A. Smoorenburg, vrouw E. J. Nagel, schoolarts, de aannemers Van Noort en vele and' die direct of indirect by de bouw betrokken zyn geweest. NOORI)Ir IJK In ar gemeen teraadsvergadering van gisteravond deelde de voorzitter, loco-burgeUaiIWOII 11"! meester G. Vogelaar meedat een UOUWcIl 111 taxatie is gemaakt van de kostprijs van het duinterrein in de Moord, dat de gemeente in eigendom wil verkrijgen. Dit terrein waarop de golf velden zijn gelegen en dat als bestemming recreatie heeft, zal ongeveer 2 miljoen gulden moeten Bovendien komt er nog ongeveer 1 miljoen bij als afkoopsom voor de Noord- wijk* Golfclub. Per m2 zal dez« grond ongeveer f 2.90 gaan kosten. Woningbouw De raad ging met deze prijs akkoord. De heer Benschop verklaarde zijn stem alleen eraan te kunnen geven omdat er een goede kans bestaat dat op het terrein aan de Oranje-Nassaustraat woningen kunnen worden gebouwd. Recreatie is natuurlijk van belang maar een betrek kelijk kleine gemeente als de onze kan zich nu eenmaal niet alles veroorloven ten behoeve van de recreatie. B. en W. stelden voor bij de Kroon in beroep te gaan tegen het plaatjen op de monumentenlijst van het pand Offero- weg 67. De heer Alkemade zet met angst en beven de monumentenlijst te heb- ben tegemoetgexien. In on*e gemeen te is men al Jaren bezig twee oude kerken voor verder verval te behoe den en daarvoor I* zelf, geen geld beschikbaar. Als men nu nog diverse willekeurige gebouwen als monumen ten gaat beachouwen, waarvan het overigens helemaal niet vaststaat dat zU historische waarde hebben, neemt men veel te veel hooi op xUn vork en is de kan, groot dat er nergena wat gebeurt. De voorzitter was het hiermee eens ei zeide dat daarom dit beroep moet wor den ingesteld. De raad ging akkoord Hoofdfilm De hoofdfilm zoals de voorzitter het noemde, was het voorstel van B. en W. tot bouw van woningwetwoningen en verkoop van bouwgrond in het plan Boe- renburg. De voorzitter gaf een uitvoerige toelichting op het voorstel. Het is de bedoeling dat in dit plan al lereerst 144 woningwetwoningen en 48 bejaardenwoningen worden gebouwd. Als de raad dit plan aanvaardt, gaat het naar het bouwdistrict en als alles goed ver loopt kunnen wij in november beginnen. Met veel piin en moeite is dit plan tot stand gekomen, omdat wij met nieuive voorschriften moesten wer ken en allerlei moeilijkheden moes ten overwinnen. Er is een gunstige verhouding bereikt tussen woning wet- en premiewoningen enerzijds en bouw in de vrije sector anderzijds. We rijn blij dat, ondanks de grote risico's die daaraan verbonden zijn, de Fa. De Raad deze bouw weer wil aanpakken VISSERUNIEUWS B'J DE UMUIDEN De harlngvIssertJ onder de Engelse kust leverde weer goede resultaten op. Trekken van 50 tot 80 kantjes waren eerder regel dan uitson dering Het Is In deze omgeving overigens een heel gedrang geworden. De Neder land* schepen worden omringd door vele buitenlandse. Ons land Ls niet alleen vertegenwoordigd door de trellera, maar ook door een aantal grote kotten. In de Noord was sprake van een rustige visserij. De schelvis en dan meer in het bijzonder de kleine soort had weer de overhand. Uit één trek haalde men soms 80 manden van deze vissoort op. Daarbij kwamen dan nog door de bank genomen een mand of twintig hoops, voornamelijk koolvis, sche'vis en gul Onder de Nederlandse kust troffen de loggers en kotters een redelijke visserij aan. De tong verblijft nog In ruime mate In deze omgeving en daarvan werd gretig geprofiteerd. Ook de schol liet zich in behoorlijke hoeveelheden vangen, zodat men over het geheel genomen niet veel te klagen had. Voor enkele schepen waren bovendien lonende trek ken aan kleine gul weggelegd Tarbot en wijting waren niet zo gemakkelijk t» verschalken. Gisteren Aan de IJmuider markt namen 22 vaartuigen een aanvoer van 11.542 kisten vis voor hun rekening, waarvan 1400 kisten schelvis, 460 kisten wijting. 80 kisten gul en kabeljauw. 1080 kisten kleine gul. 250 kisten koolvis, 7500 kisten haring. 1200 kleine kisten haring. 300 kleine kisten makreel. 250 kisten makreel 310 kisten schol. 2 kisten tarbot. 190 kisten diversen 720 stuks stlive kabel jauw en 2500 kilo tong. Aan haring was ook nu weer geen gebrek. De handel liet deze vissoort niet helemaal links liggen maar toonde toch minder belangstelling dan op de voor gaande marktdagen De hoogste koers lag op f 13.60 De grote en betere kwaliteit makreel ging op de eerste afslag voor f32 van de hand. Later betaalde men niet meer dan f20. Met de schelvis was het wat beter ge steld. De grote cn de grootmiddel haalden op de eerste afslag een notering van f 42 en moesten in de loop van de morgen slechts zes gulden prijsgeven Het ge middelde lag aanzienlijk hoger dan op de vorige dag. De kleinmiddcl sloot zich hierbij met een koers van f40 tot f36 goed bij aan. Pennen De pennen bereikten met een notering van f42 tot f34 vrijwel hetzelfde ge middelde Zelfs de braadschelvis her stelde zich door op de eerste afslag tot een koers van 143 te komen. Men kon echter niet verhinderen dat op den duur het minimum zich aandiende Voor de kattencentrale bracht dit het nodige werk met zich.' Er was alleen geztripte wijting. Die ging tegen een koers van 122 tot 115 van de hand. Voor de gul kon ook een iets grotere interesse worden genoteerd De grootste soort zettte met f41 heel wat beter in dan men langzamerhand gewend was geraakt De markt sloot op een koers van f 30 Een notering van f 35 tot 126 voor de middel soort was welis waar nog niet om over naar huis tc schrijven doch in ieder geval beter dan enige dagen geleden. De kleine gul startte met een koers van 125 ook beter en slaagde er in een gulden boven het minimum te blijven. Kabeljauw Bij de kabeljauw was de hoogste notering voor de regels grote. Die haal den op de eerste afslag f 130. Lang duurde het prijsfeest niet want weldra mijnde men niet boven de 167 Voor de regels kleine liep men niet warm. Na een inzet van 150 sloot de markt op het lage peil van 128 De kisten grote kabeljauw begonnen et een notering van f 120 niet slecht, doch konden zich niet handhaven. Het werd tenslotte een koers van 182. Voor de middel kabeljauw kwam een notering f 110 tot f78 in de boeken van het Staatsvissershavenbedrijf te staan. De grote leng haalde met f81 een de laatste Ujd gebruikelijke notering. De koolvis was alleen vertegenwoordigd door de kleine soorten. Voor de zwarte betaalde men 128 tot 122. voor de witte 135. De tong die met 2500 kilo zeer matig present was kon iets hogere prijzen be dingen De tong 1 en de slips kwamen ruim boven de twee gulden met een hoogste koers van f2.71 voor eerstge noemde soort Schol Ook de schol was vrij dun gezaaid Voor de grote en de grootmiddel was een hoogste notering weggelegd van f62 Het laagste peil lag op 153. De kiein- middel en de schol 1 zaten tussen 160 en 148. De beter soort schol 2 was bijzonder ln trek en eiste zonder blikken of blozen op de eerste afslag een koers voor zich oo De scholletjes van de onderkant war den heel wat minder gewaardeerd en brachten het niet verder dan tot een koers van f 27. De tarbot moest met lantaarntje zoeken. Toch is de koers wel eens hoger geweest dan die nu werd genoteerd: 16.30 tot 15.80. De kleine haai bereikte met f45 tot f26 een aanvaard bare koers. Voor de paar kisten poontjes wenste men niet meer ta betalen dan f20 Vandaag aan de markt Voor de LJmuider markt van vandaag lagen al enkele dagen binnen de VL 34 Anita met 850 kisten en 380 kleine kisten haring, de SCH 261 Onderneming 1 met 1200 kisten en 400 kleine kisten haring, de VL 131 Petronella met 1100 kisten er 400 kleine kisten haring, de VL 16 Voor loper met 450 kisten en 500 kleine kisten haring, de KW 141 Willy met 1325 kisten en 250 kleine kisten haring, de VL 103 Voorbode met 1305 kisten, de VL 121 Willem met 750 kisten, de VL 7 Ada met 660 kisten, de IJM 211 met 505 kisten en 110 stuks stijve kabeljauw en de KW 41 Elisabeth Christina met 1800 kisten. In de loop van dinsdag kwamen nog binnen de SCH 117 Onderneming 3 met 000 kisten, de KW 87 Albatros met 400 kisten en 415 kleine kisten haring, de KW 8 Deining met 650 kisten en 270 kleine kisten haring en de IJM 99 Egmont 1570 kisten en 130 stuks stlive kabel jauw Hoewél de havenarbeiders de laatste dagen in een zeer snel tempo een groot aantal vaartuigen hebben gelost, konden ook zij niet voorkomen dat voor vele trellera de wachttijd zeer lang werd. oplossing voor dit vraagstuk is moeilijk te vinden De meeste schepen de jacht op de haring binnen een week terug met grote ladingen. Het is niet mogelijk alle gegadigden op één dag t« helpen. Trouwens, ook aan de dage lijkse opnamecapaciteit van de handel is een grens, zodat men helaas met deze onvolkomen toestand tevreden zal moeten zUn. Engeland Met de Ross Vanguard is het aantal vries- en fabrieksschepen in Engeland tot 22 gestegen. Op het ogenblik zijn tien van dergelijke vaartuigen in aanbouw Tegen 1967 zal deze vloot 40 eenheden tellen. De Ross Vanguard kan elke reis 550 ton invriezen. Het schip heeft een lengte over alles van 70 meter, een breedte van 12 meter en is uitgerust met een dieselmtor van 2160 PK. De be manning bestaat uit 25 koppen. In Scheveningen In Scheveningen werden aangevoerd 30 kisten wijting. 30 kisten gul en kabel jauw 4600 kisten haring. T800 kleine kisten haring en 50 kisten platvis. Er bleek nogal w'at ooDositit tegen het plan te zijn. De heer Alkemade was. evenals vroe ger, gekant tegen de zogenaamde koppel- bouw. Ook het type woningen (3- en 4- kamerflats) beviel hem niet. De heren Faase cn Benschop hadden eveneens bezwaren, evenals de heren Duindam en Passchier. Deze bezw wogen echter niet zo zwaar dat ztJ tegen zouden stemmen, want zij waren het met de voorzitter eens dat het feit dat er weer kan worden gebouwd het belang- Niet billijk De heer De Geus wees er nog op dat het niet helemaal billijk was zoveel kri tiek te uiten. In de voorschriften vooi de bouw zit ook veel goeds, zoals vergro ting van de inhoud der woningen en ver mindering van de geluidshinder. Boven dien hebben wij, naar verhouding, nog een vrij groot contingent woningwet- e premie woningen uit het vuur gesleept. De heer Grevelbik bleef een af wijzend standpunt huldigen. HU vond het plan niet verantwoord en meende dat nifn dit maar eens duidelijk moest stellen. Als de regering on juiste richtlünen geeft hoeven wU dat niet te slikken. Het voorstel werd aangenomen met de stem van de heer Grevelink tegen. De voorzitter deelde na de rondvraag mee, dat op 5 september een vergadering gehouden wordt waarin van de aftreden de leden afscheid zal worden genomen. Op 6 september komt de nieuwe raad byeen Wedvlnrlit Saseenheim SASSENHEIM De Blauwband hield zaterdag een wedvlucht met oude jonge duiven van Roozendaal. 76 km. In concours 468 duiven Los 8 uur 50 min Aankomst eerste duif 10.03.27. Snelheid 1050 meter per minuut. Laatste duif 10.17.46. Snelheid 868 m per minuut. Th. Onderwater 1. 59. 60 75: A Schrama 2. 65; J v. d. Krogt 3. 35 44: G Mens 4 12. 36. 74. 89, 92; A. P. de Goey 5 9. 20. 54. 62 66. 83. 85: G Ammeriaan 6 38. 53. 69. 76: J Luyten 7. 25 48. 50. 57. 78. 86: T. v. Haaster 8, 31, 63: J Wowys 10. 19. L J. Dros» 11. 18. 22. 61, 68. 87. 93; H. Spaar garen 13 14 16: J. Koelewijn 15. 23, 26. 42 58. 72; W v. Harskamp 17; Th v. d. 'rogt 21. 32. 55: L de Ridder 24 46. 94: 1. v. d Lans 27. 29. 37. 91: W v d Zwart 28, 49. 88: Gebr. Krom 33. 41: R Preenen 34. 40; mevr D. Slootweg 43. 67 84. P d. Post 45. 71; P Wolvers 47. 80: A. v. Kwast 51. 79: B de Boer 52: W. v Krogt 56: Hennie Hogervorst 64; Ouwerkerk 70, 73; Gebr. Möhlmann 77; J. Kruik 82. Wandeltocht trok opnieuw meer deelnemers KATWIJK Op veelvuldig verzoek werd gisteravond de zesde wandeltocht, georganiseerd door V.V.V., gehouden. Er waren weer heel wat meer deel nemers dan de vorige keer. Aan de organisatie was wederom de grootste zorg besteed. Daarvoor verdient de heer J. van Rijn een compliment. Draaiorgelwedslrijd KATWIJK Hedenavond om acht jr wordt op het Andreasplein een draaiorgelwedstrijd gehouden. Men kan zich ter plaatse opgeven. Het gaat by de wedstrijd om het produceren van de mooiste muziek. Strandfeest KATWIJK Het programma van de strandfeesten voor morgen: 9.30 uur vlaggetjesteken; 10.15 uur: kruiwagen race; 11.30 uur: wasophangen; 2 uur: autopedwedstrijd; 3 uur: water halen; 4 uur: behendigheidswedstryd. Opgave om 9 uur v.m. op het parkeerterrein by café-restaurant De Zwaan. Zuid- Boulevard. Alvorens het gebouw werd geopend, onthulde mevrouw E. Keijzer-Nieborg de naam van de school: „De woelige stal" die met moderne stalen letters op de muur is aangebracht. Ook een glim mend koperen bel werd zichtbaar (een geschenk van het gemeentebestuur). Na deze handeling, die haar eerste of ficiële daad in Benthuizen was, kreeg mevrouw Keijzer de sleutel in handen waarmee zij het gebouw opende. In een der lokalen heette de heer G. C. Diephout alle aanwezigen harte lijk welkom. Hij las Psalm 127. in het bijzonder wijzend op het eerste vers: „Zo de Here het huis niet bouwt, te vergeefs arbeiden deszelfs bouwlieden daaraan". Na de geschiedenis van het bouwen te hebben gememoreerd, gaf hij het woord aan de burgemeester. Deze zei onder meer. dat ..De woelige stal" als voorportaal kan worden be schouwd van het plan Zuid. Hy sprak de wens uit, dat onder Gods Zegen het werk op de school zal gelukken. Klokken De inspecteur, die hierna sprak, was blij, dat Benthuizen nu zo'n mooie kleuterschool heeft. Namens de Coöp. Raiffeisenbank werd gesproken door Uitgekozen uit propvolle tent met Alphenaren ALPHEN Zowel de middag als de avondvoorstelling van cir cus Boltini was gisteren geheel uit verkocht. Het traditionele program ma van voor de pauze werd afge sloten met het ontreden van Rob de Nijs en zijn orkest, waarvoor naar spoedig bleek tal van tieners naar de tent waren gekomen. Het succes van De Nijs was overweldigend. Tijdens het optreden van Johnny Lion met zijn orkest The Jumping Pop-ins werd een Alpheuse miss ge kozen. Mejuffrouw Jacqueline Aue ner, een pupil uit de Martha-stich- üng, was de gelukkige.. Zij gaat straks met winnaressen uit andere plaatsen strijden om de titel Miss Beat. Op de foto krijgt Jacqueline de overwinningskus van Rob de Nijs en Johnny Lion. Offerblokken gelicht van kerk in Voorhout VOORHOUT In de nacht van maandag op dinsdag is een inbraak ge pleegd in de kerk van de Bartholo- meüsparochie. Twee kort tevoren nog geleegde offerblokken worden vermist. De buit kan enkele guldens groot zyn. Via het dak van de garage en het verwijderen van een 2.5 m hoge glas- in-loodruit zyn de „kerkgangers" het gebouw binnengedrongen. Zij hebben geprobeerd ook verankerde offerblok ken te openen of mee te nemen, zelfs tot de tabernakel toe. TER AARVoor de afdeling van de Gereformeerde bond spreekt don derdag ds. Van Kooten van Delft om 7.30 uur in gebouw Jonathan. Aardam- seweg. KATWIJK Als afsluiting van de reeks evenementen door de Ver. voor Vreemdelingeverkeer georganiseerd, wordt morgenavond om acht uur een taptoeparade gehouden, waaraan vele bekende korpsen deelnemen: de Trom- melaers van Rossendaels, K. en G. uit Leiden (wereldkampioen), Ahoy uit Rotterdam, tamboer- en trompetter korps Prins Bernhard uit Den Haag. jachthoorn- en pijperkorps Bronswerk uit Amersfoort. D.W.S. 'lit Rijnsburg en de beide korpsen uit Katwijk aan Zee Amicitia en D.V.S. Door een roulatie-systeem kunnen de shows op elke willekeurige plaats op de Boulevard worden gevolgd. Ge meentebedrijven van Katwijk heeft een speciale verlichting aangebracht. Om acht uur geeft de directeur van V.V.V.. de heer Chr. Verplancke, de korpsen het startsein om van het Em- maplein achter het V.V.V.-bureau naar de Boulevard te vertrekken. Ieder korps neemt daarna het opgegeven ak in beslag en brengt een show. Om kwart over acht begint het eerste op treden. In elk vak wordt een show gebracht van een kwartier, waarna het korps een vak overslaat en daar weer byzonders voor het voetlicht brengt. In elk vak wordt zes maal op getreden. steeds weer door een ander korps. In het centrum heeft om ongeveer 10 uur de finale plaats. Ruilavond Katwijk KATWIJK AAN ZEE In de Oran jezaal van het Jeugdhuis aan de Voor straat hield Philatelica zijn derde inter nationale ruilavond. Evenals vorige avonden was de zaal weer goed bezet met leden en belangstellenden. Behalve een verloting was er een veiling. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK aan ZEE Donderdag: hoog water 10.27 en 22.58 uur; laagwatex 5 50 en 18.25 uur. VOORSCHOTEN Reeds in 1962 gaf Albert Heyn NV het Voorschotense college van B en W te kennen in de dorpskern een supermarkt te willen stichten. Albert Heijn deelde daarbij optie te hebben gekregen op het terrein van de woningen Leidseweg 16 30 (Pilatusbuurt), alsmede op de gronden van Leidseweg 32 (villa Hen- riëtte). Intensief hebben B en W zich bezig gehouden met de vraag of dit in de winkelplanning paste. Zij hebben ad vies gevraagd aan de stedebouwkun- dige, het Economisch Technologisch Instituut voor Zuid-Holland (ETI) en de Commissie van Advies en Overleg Middenstandsaangelegenheden. Na een gunstig rapport van de drie geadviseerden stellen B en W de raad thans voor: een strook grond ter grootte van plm. 810 m2 van de Maatschappij AHORN (dochtermij. van Albert Heyn) om niet over te nemen voo aanleg van een gedeelte van de bindingsweg tussen Raadhuislaan de Molenlaan met toebehoren. 2. om niet over te nemen een strook grond van plm. 1478 m2 voor de aan- van sierbestrating, een gedeelte rijweg, parkeergelegenheid en groen strook en wel zodra de voor de wed. EgginkBoot (bewoonsters villa Henriëtte) bedongen woon- en ge bruiksrechten op enigerlei wiize zullen zijn geëffectueerd; bovendien van Albert Heijn te aan vaarden een bedrag van f 80.000 ei te wenden voor de bovengenoemde voorzieningen en aan de NV AHORN niet over te dragen een strook grond groot plm. 18 m2 voor de bouw van een flatgebouw aan de Leidseweg. (De woningen van de Pilatusbuurt zyn reeds enige jaren ontruimd met uitzondering van een bloemenwinkel met woning). Eerste liulp duurder in Voorschoten VOORSCHOTEN Met ingang van 1 november 1960 is in werking ge treden de Verordening op de heffing en invordering van de eerste-hulp- verleningsgelden. In september 1964 werden de tarieven reeds verhoogd. Intussen blijkt het noodzakelijk, aldus B en We de tarieven weer aan te pas sen en B en W stellen voor de veror dening te wijzigen en de tarieven voor hulpverlening en vervoer van resp. f 18.50 en f 20 te verhogen tot f 22.50 en f 32.50. De officieel erkende Middenstandscursussen (één- en tweejarige opleidingent ONDERWIJS-INSTITUUT M. VAN DER HORST beginnen de volgende maand in: 3W KATWIJK AAN ZEE Inlichtingen 'vragen staat vrij'» in KATWIJK aan ZEE. heden woensdagavond van 7-9 uur bij de firma Van Rijn, Princestraat 27, telefoon 3819, waar u zich ook kunt opgeven voor de DUITS EN/OF ENGELS WIE ZEKER ZIJN WIL VAN SUCCES. DIE NEME BIJ DE ..M.E.A.B." LES de heer P. Graper, die een bronj plaquette aanbood. Het hoofd van de Haischool, de he D. G. van Hoeven, feliciteerde name het schoolbestuur. Hij bood 2 ele trische klokken aan voor de twee L kalen. De heer M. V. d. Ruit. hoi"', der o.l.s., sprak ook een felicitat woord. Hy overhandigde een gescht onder couvert. Aannemer P. van No t bedankte voor de goede samenwerk -n bood een vlaggestok en vlag a Ds F. Harinck (Geref. Gem w ft op het grote nut het kind op te voed f- bij Gods Woord. Het moei kinderl i' gebracht worden, doch eerlijk, sprak de wens uit. dat juffrouw Kegel en haar hulp dit in Gods krac zullen doen. Voorzitter, de heer G. C. Diepho bedankte alle sprekers. ALPHEN Hieronder volgt overzicht van de bouwactiviteite Noord: In aanbouw zijn: 1 48 flatwoningen van het Bouwfoj Nederlandse Gemeenten. Van doelde woningen, welke bestemd voor verkoop en waarvoor vestiging geldt zijn er inmiddeli voltooid en als modelwoning ing richt. Er wordt naar gestreefd 1 gehele project in november 19 voor bewoning gereed te hebben- 2 82 eengezinswoningen van Muys De Winter. Momenteel zijn van complex 16 panden voor bewoni gereed. De laatste woningen zuil eind 1966 begin 1967 zijn volta De woningen zijn eveneens besten voor de verkoop, met vrije ves ging. 3 476 flatwoningen (waarvan 238 ningwetwoningen) en 192 eenj zinswoningen. Het gehele copli wordt gerealiseerd door de N.V. A phense Bouw Combinatie, flatwoningen worden toegewezi door het college van burgemeest en wethouders. De eerste van de woningen zullen vermoedelUk laatste kwartaal van 1966 gerei komen. Daarna volgt wekelijks ei woonlaag van 7 woningen. De 192 eengezinswoningen woningwetwoningen. 66 premiev koopwoningen en 66 vrije secto verkoopwoningen) verkeren in beginfase van uitvoering. In behandeling of in studie zijn plannen om te komen tot de bouw v: 450 flatwoningen" in de woningsecto 52 eengezinswoningen in de premii sector. 34 bungalows in de vrije sec tor alsmede een plan voor de bc van een verzorgingsflat bestaande 93 flatwoningen. Feest in Hazerswoud t HAZERSWOUDE Hazerswoud! B Rijndijk gaat vrijdag en zaterd 0| feestvieren. De burgerij krijgt dit ft sp tijn aangeboden door de Oranjevei in niging cn de exploitanten van de wi Uc kelgalerij Rhynenburch aan de I >ui Costasingel. De vrijdag staat vooi in het teken van de jeugd, zaterd: St kunnen jong en oud zich op velerl wijzen amuseren. Op beide dagen i «1 er aan de Da Costasingel een gro n lunapark worden gehouden. m ts. Raacfcagenda Ter Aai f TER AAR Vanavond om half ai E komt de raad voor het laatst in oude samenstelling bijeen. De agem h vermeldt o.m. verpachting gronde u subsidie-aanvragen; aanvrage van h bestuur van de christelijke kleute school om medewerking voor de aa sohaffing van meubilair en leermidd len; aankoop grond uitbreidingspl^ Langeraar. VOORSCHOTEN In de vergade ring van 25 maart 1966 besloot de raad tot de stichting van een vierde gymnas tieklokaal in de wijk Adegeest. In sa menwerking met een aantal gemeen ten zouden gymnastieklokalen in se rie worden gebouwd. Voorschoten vo teerde een krediet van f 426.000. Hoe wel de gemeente goedkeuring op dit raadsbesluit verwachtte en dit ook ge kregen lieeft van GS, werd de defini tieve beslissing verdaagd in verband met de liquiditeitsDositie van de ge meente. De gemeente ziet geen kans tot fi nanciering uit eigen middelen en om toch tot de bouw te geraken, menen B en W een aanvaardbare oplossing gevonden te hebben door deze bouw te doen financieren door een derde en van deze derde de opstal te huren ge durende een periode van 25 jaar. De huur gaat dan bedragen voor de eerste 5 jaar f 24.000 per jaar, na verloop van 5 jaar heeft de gemeente recht van koop, waarbij als koopprijs zal gelden de contante waarde van de 20 toekomstige jaarhuren. Indien de gemeente geen gebruik maakt van het recht van koop na verloop van de eer ste periode van vijf jaar. dan wordt, wanneer de rentestand gestegen is. de huurprijs aangepast. Aangezien door deze vorm de bouw eveneens kan worden gerealiseerd, daar voor een bedrag beneden f 25.000 geen financieringsmiddelen behoeven te worden aangewezen, menen B en W dat er aanleiding is het eerder geno men besluit in te trekken tot onder handse aanbesteding en tot votersing van een krediet van f 255.000 en in te stemmen met het huren van een gymnastieklokaal, dat gebouwd gaat worden aan de Richard Wagnerli Teslotte hangt de mogelijkheid dit tweede voorstel nog af van het ft c of de andere deelnemers in de sen F bouw (6 gemeenten) gelegenheid zi m de bouw van het gymnastieklokaal^ financieren. Servicestation in plan Adegeest? VOORSCHOTEN Shell Nederlai NV wenst een quick-servicestation stichten met twee etagewoningen een perceel grond aan de Van Btt hovenlaan naast het wijk-winkelcd trum Adegeest Hiervoor is benodigd ca 1450 grond, waarvan een deel in handen van particulieren nl. 70 m2. Met de pi ticulieren is overeenstemming berei over de overdracht van de grond tegi f 35 m2; met de gemeente kan ov( eenstemming worden bereikt over verkoopprijs van f 40 per m2. B en geven de raad in overweging in stemmen met de verkoop van de gr« en de stichting van het servicestati waarvan het bouwplan een gunstig vies heeft ontvangen van de Welstand commissie. r' Wandelen in Sassenheiin SASSENHEIM Woensdag 14 sej tember houdt de wandelsportverö ging „Hou koers" ten gerieve van i Oranjevereniging een wandeltocht W personen van 8 jaar en ouder; af stil h 10 kilometer. Inschrijving dinsdagmi J11 dag 30 augustus tussen 4 en 6 uur4*_ „Het bruine paard".

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 4