eekagenda Gemeente bereikte akkoord over aankoop Overdekte Felle brand in Leiden LEIDSE VERORDENINGEN EN BELASTINGEN VOOR GEANNEXEERDEN BEHANG Eén school in Leiclen-Noord voor imbeciele kinderen Triomf van verloren in K. en G. ging massa finales Wijziging aardgastarief voor verwarming -Ü QECWE LEIDSE COURANT DINSDAG 16 AUGUSTUS 1966 Gemeenten. ?skun m. Burcht, "ke,ii eiden. aude jQ (je HH iissenaar Dorpskerk. 8.15 uur: orgel- weert Gerard Akkerhuis met medewer ing van de violist Willem Noske. lACJ itwijk aan Zee Nieuwe Kerk, Voor- LLul raat g uur. orgeiconcert Feike Asma. dien Haag Diligentia, 8.15 uur: oecu- lenisch cabaret Fons Jansen. cheveningen Kurhaus-paviljoen. 8.3( plaat ur: Wim Kan en Corry Vonk. grafe cheveningen Kurzaal, 8.15 uur: Israë- rledei sche folkloristische dansgroep. ^zo°' Woensdag e Ho- jeterskerk, 7.30 uur: oecumenisch 'a' e' vondgebed. tadhuis, 4 tot 6 uur: spreekuur sociaal aadsman. 1." »en Haag Zuiderpark, 2.30 uur: He1 'onderpaard van Marjolein, in de kn IIaaS Nieuwe Kerkt 8.15 uur: or- voord elconcert Jiri Ropek. n ceDen Haag Diligentia, 8.15 uur: oecume- velesisch cabaret Fons Jansen, an H. Cheveningen Kurzaal. ®ern' reelgroep Harlekino met „Het geheim van het Kokos-eiland". Seheveningen Oude Kerk. 8 uur: gelconcert Sander van Marion, niet Seheveningen Kurhaus-paviljoen, 8.30 1 uur: Wim Kan en Corry Vonk. Donderdag Den Burcht. 6.15 uur nam.: ver. Oud- Leiden, rondwandeling door oudste deel van de stad. Satvgk aan Zee Triumfatorkerk, 8 u.: orgelconcert Nico van den Hooven. 2oé\ DeBiag Zuiderpark, 2.30 uur: Toon- Flippie in het circus. Den Haag Diligentia, 8.15 uur: oecu- ,rse menisch cabaret Fons Jansen. ..er- Seheveningen Kurzaal. 8.15 uur: Resi- ïderj ilentie-Orkest, met pianosolist. Seheveningen Kurhaus-paviljoen, 8.30 uur: Wim Kan en Corry Vonk. Vrijdag Noordwyk-Binnen Grote Kerk, 8 uur: •gelconcert Piet van Egmond. Den Haag Diligentia, 8.15 uur: oecu menisch cabaret Fons Jansen, D. J. Den Haag Zuiderpark. 2.30 uur: Dik Trom en de ruimtevaart. Seheveningen 10.30 uur nam.: vuur werk op zee, tussen de twee uiterste pier- eilanden. Zaterdag Den Haag Diligentia, 8.15 uur: oecu menisch cabaret Fons Jansen. Den Haag Kon. Schouwburg. 8.15 uur: Haagsdie Comedie met „Ik zoek Mious- rence Restauratie kost zeker 8 ton B. en W. van Leiden Geen huurcontracten met tijdsbeperking LEIDEN In een pre-advies laten B. en W. de raad weten, dat de in december ingestelde studiecommissie inzake huisvestingsvraagstukken tot de slotsom is gekomen, dat een in oktober van dat jaar door het raadslid dr. Roorda gedaan voorstel om te onderzoeken of de toewijziging van woningen aan een beperkte tijdsduur kan worden gebonden negatief moet worden beantwoord. B. en W. kunnen zich met deze conclusie ver enigen. Als ..pleister op de wonde" geven zij de verzekering, dat hun beleid r?- richt blijft op de zo gewenste „door stroming". Vergoedingsregelingen, voor lichting. individuele benadering van huurders en overleg met de woning bouwverenigingen kunnen dit bevorderen voegen B. cn W. hieraan toe. LEIDEN De heer W. ten Have, te Oegstgeest, eigenaar van de zwem inrichting „De Overdekte" aan de Haarlemmerstraat 262, heeft B. en VV. medegedeeld de exploitatie van dit bad te willen beëindigen. Hy biedt de zweminrichting aan de gemeente te koop aan onder voorwaarde, dat bevredigende oplossing wordt gevonden voor het personeel dat in de in richting werkzaam is. icht. Seheveningen Kurhaus-paviljoen, 8.1 uur: Wim Kan en Corry Vonk. Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen: Zuiderapotheek, Lammenschansweg 7, tel. 23553. Films Camera (2.30 uur): Sjors van de re bellenclub (alle leeftijden): 7 en 9.15 uur: Ontsnapping uit de Oriënt (18 jaar). Lido (2.30 en 8 uur): The great raco (alle leeftijden), tuxor (2.30, 7 en 9.15 uur): De gen darme van Saint Tropez (alle leeftijden) Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): De dui zend tomahawks van Winnetou (14 jaar). behalve op zondag): de gorilla (alle 5 uur: Liefde '65 De „Overdekte" is in 1937 ingericht een voormalig r.k. kerkgebouw. Het gebouw was uiteraard voor dit doel niet zonder meer geschikt. Thans verkeert het bovendien in een min der goede staat van onderhoud. Slechts het deel van het complex waarin zich het zwembassin bevindt, verkeert in een redelijk goede toe stand. De gebouwen achter de zwem- zaal en de ruimten op de verdiepin gen. die als jeugdcentrum worden gebruikt, zijn verwaarloosd. Ook de kleedgelegenheden en de verschillen de installaties behoeven vernieuwing .q. verbetering. Schoolzwemmen „De Overdekte" is de enige over dekte zwemgelegenheid in Leiden, die is berekend op publiek zwemmen. Voorts vindt er een belangrijk deel van het schoolzwemmen plaats. Aangenomen moet worden, dat, dien de gemeente niet tot kopen zou besluiten, de eigenaar niemand be reid zal vinden de zweminrichting te kopen om haar als zodanig te exploi teren. In dat geval zou Leiden gedu rende een reeks van jaren van over dekte zwemgelegenheid verstoken zijn (afgedacht van het instructiebad de Zweilandlaan). De kans, dat de gecombineerde open en overdekte zweminrichting in de Pesthuispolder, spoedig tot stand zal kunnen komen, is nl. gering, mede omdat het nog niet gelukt is grond hiervoor te ver werven. Andere mogelijkheden om tot spoe dige bouw van een overdekt bad te geraken zijn niet aanwezig. Aange zien het in Leiden-Zuidwest geprojec teerde instructiebad vermoedelijk eerst over enkele jaren zal kunnen worden gebouwd, zou voorts schoolzwemmen voorlopig sterk orden ingekrompen, en W. achten daarom de aan koop van „De Overdekte" noodza kelijk en de bedongen prijs aanvaard baar. Een eerste globale raming var de kosten der voorzieningen, die op korte termijn aan de zweminrich ting moeten worden getroffen, wijst :n bedrag aan van f 800.000. Aan de door de eigenaar gestelde voorwaarde ten aanzien van het per soneel kan worden voldaan door over neming van het personeel in gemeen tedienst. Het ligt in de bedoeling het bad beheer en exploitatie te geven aan de Sportstichting. Studio (10.30 i Sjors en Sjimmie leeftijden); 2.30, 7 er (18 j: Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Some like it hot (18 jaar) I'entoonstellingeD Museum VulKennuDde. giule zomerten toonstelling „De mens van u>en «tot einc septembei open van 10 tot 5 uui zondags van 1 tot t> uur) De Lakenhal: tentoonstelling van schilderijen van Gabriël Metsu. tot 5 September IDft u.. zondags 1—5 uur Galerie Walenkamp: zomertentoonstel ling Leidse kunstenaars '66. tot 8 septem- Katwijk Voorstraat 44: fototentoon stelling Genootschap Oud-Katwijk dage lijks (behalve op zondag) 's middags van 3 tot 5 ur en "s avonds van half acht tot 10 uur (tot en met 27 augustus). NOORD WIJK AAN ZEE - De Baalt. Koningin Astrid-boulevard 23 Galerie Walenkamp aan Zee. internationaal Art Show, dagelijks geopend van 10 tot 22 uur. tot 23 augustus WASSENAAR - kunstzaal lleufl. Hof- laan 7: tentoonstelling van werken var Fr;ts Klein en sieraden van Ruih Fausch. van 8 aug tot en met 25 aug dagelijks van 10 tot 5 uur, ook op dinsdagavono van 8 tot 10 uur. Zondags gesioten Cursuslokaal voor K. eu O. LEIDEN. Enige tijd geleden heel door de Stichting „Leidse Werkplaat sen" enkele lokalen ontruimd in de dé pendance van de dr. A. van Voorthuy- senschool, Pieterskerkhof 4a. Eén lo kaal is inmiddels als speellokaal van die dependance in gebruik genomen. Het andere lokaal, links van de ingang ge legen, achten B. en W. als cursuslo kaal ten behoeve van de Leidse Volks universiteit K. en O. In verband met de bestemmingswij ziging van school- in cursuslokaal, die nen enkele voorzieningen te worden ge troffen. waarvoor een bedrag 17160 nodig wordt geacht. Leidse vuilverbranding kost f 1,5 min. extra LEIDEN Nu de bouw van de vuilverbrandingsinstallatie thans zover is gevorderd, dat dit najaar de instal latie in gebruik kan worden genomen zijn ook de werkelijke kosten nauw keuriger bekend geworden. Uit een opsomming van B. en W. aan de raads leden blijkt, dat boven de tot nu toe beschikbaar gestelde bedragen met een totaal van f 5,7 miljoen, nog f 1,5 mil joen extra nodig is. Betere verlichting voor deel Haarlemmerweg Hoe pover en verwaarloosd de accommodatie van De Overdekte ook is. Leiden heeft maar één overdekte zweminrichting en het is dus van het grootste be lang, dat de gemeente deze over neemt nu de gelegenheid zich voordoet. Grondige restauratie kan veel ten goede veranderen. Materieel voor Leidse politie LEIDEN In verband met de uit breiding van het grondgebied van Lei den stellen B. en W. de raad voor f37.862 te voteren voor aanschaf van een uibruka-uto met uitrusting, drie mo bilofoons. twee portofoons en enkel» andere zaken. Geen toegangsprijs meer voor Lakenhal LEIDEN Omdat er jaarlijiks toch maar enkele duizenden guldens entree binnenkomt en omdat op vele dagen het stedelijk museum De Lakenhal toch al gratis te bezichtigen is. stellen B. en W. de raad voor geen toegangs gelden meer te heffen voor bezichti ging van het museum. LEIDEN B. en W. hebben de raad uitvoerige voorstellen doen toe komen, die beogen op korte termijn een einde te maken aan de „baby- Echtpaar J an Zijp in het goud LEIDEN Vandaag zijn de heer J. van Zijp (81) en mevrouw J. van ZijpGrasman (71) vijftig jaar ge trouwd. Zij vieren het gouden feest samen met hun vier zoons en acht kleinkinderen. De heer Van Zijp die aanvankelijk in de metaalindustrie werkzaam was, vestigde zich in 1922 als rijwielhande laar. Bruid en bruidegom genieten een nog heel goede gezondheid. Vanmid dag om vier uur recepiëren zij in de Turk. LEIDEN De gemeente Leiden heeft van de NV Bank voor Ned. Ge meenten een geldlening aangeboden gekregen, groot f 2.022.000. Het geld zal worden bestemd voor de financie ring van de kosten van de invalsweg van rijksweg 4, een aanvullend krediet voor de bouw van het zwembad De Vliet en de investeringen voor de bouw op aardgas. Ionische spraakverwarring", die na de recente grenswijziging is ontstaan op het gebied van verordeningen en belastingen. Het betreft hier de ge meenten Oegstgeest, Zoeterwoude, Voorschoten, Wassenaar en een uiterst klein deel van Leiderdorp. Het college wil een aantal (straf-) erordeningen op 1 september en 1 oktober a.s. doen ingaan met gelijktij dige vervallenverklaring van de ver ordeningen der omliggende gemeen ten laatstgenoemde datum betreft de winkelsluitingsverordeningen. De belasting verordeningen (honden belasting, rioolbelasting e.d.) willen ii W. op 1 januari 1967 doen gaan, eveneens met gelijktijdige ver vallenverklaring der verordeningen van omliggende gemeenten. meer dan 1000 dessins Haarlemmerstraat 111 LEIDEN Voor verbetering van de verlichting van de Haarlemmerweg tussen Maresingel en Groenoordstraat vragen B. en W aan de raad een krediet van f13.700.—. Zoekt U een Gouden armband of collier voor 70.- en 100.- of 300.- en f 800.- JUWELIER v. d. WATER Grote keuze in alle prijzen ALTIJD VOORDELIG Maandag de gehele dag gesloten De voormalige R.-K. Mon Pèrekerk aan de Haarlemmer straat. waarin de zweminrich ting De Overdekte is onderge bracht. die thans door de ge meente kan worden overgenomen. Commissie voor beroepschriften LEIDEN Naar aanleiding van e bij de behandeling der gemeentebegro ting voor 1964 door de raadsleden Frans, De Bruyn en Van Weizen inge diend voorstel tot instelling van een commissie voor bezwaren, geschillen en beroepschriften, stellen B en W de raad thans voor een dergelijke com missie in het leven te roepen. Het wordt een adviserende comis- sie, die de door de raad te nemen be slissingen over beroepszaken voorbe reidt. Wat de samenstelling ervan be treft, denken B en W aan een vijftien tal commissieleden, onder wie twaalf raadsleden en drie niet-raadsleden. De commissie dient dan te worden ge splitst in drie afdelingen en als voor zitter en waarnemend-voorzitter zul len volgens het college bij voorkeur juridisch geschoolde personen moeten worden aangetrokken. Orgel Stadsgehoorzaal f 46.000 duurder LEIDEN B. en W. vragen de raad een extra krediet van f45.750 voor het orgel van de Stadsgehoorzaal. In juni 1962 heeft de stichting Burgerijfonds de bouw van het orgel opgedragen voor f92.350 maar er werd toen afgesproken dat loonstijgingen tot verhoging van het bedrag zouden kunnen leiden. LEIDEN Er is een plan ontwor pen voor de bouw van een gezamen lijk schoolgebouw voor de Dr. Van Voorthui jsenschool (openbare school oor zwakzinnige kinderen) en de R.-K. school voor imbieciele kinderen, ressorterend onder het bestuur van het Liefdewerk van de Heilige Cune- Van eerstgenoemde school komt i het nieuwe gebouw, dat aan de Willem de Zwijgerlaan nabij de Ko ningstraat zal verrijzen, een afdeling imbeciele kinderen, die thans is ge huisvest in het gebouw Pieterskerk hof 4a. De R.-K.- school is momen teel tijdelijk gehuisvest in drie nood- lokalen achter het internaat Zoeter- woudsesingel 33 en in de consistorie kamer van de Gereformeerde Zuider- De Dr. van Voorthui jsenschool krijgt in het nieuwe gebouw twee klasse-werklokalen, een overblijflo kaal, een persooneelskamer,. een bad kamer en toiletten; de R.-K. school krijgt eenzelfde accommodatie alsme de drie gewone leslokalen. Voor ge meenschappelijk gebruik zullen i: nieuwe gebouw onder meer een lo kaal voor motorische therapie en een dokterskamer worden onderge bracht. Prot.-chrniet De kosten van de nieuwe school worden geraamd op f 1,3 miljoen de bouw zal, als de raad akkoord gaat met de plannen van B. en W., on derhands worden aanbesteed onder drie in houtbouw gespecialiseerde fir- Door de beperkte ruimte kan niet worden voldaan aan een verzoek het bestuur van de „Prot.-chr. eniging voor BLO voor Leiden omgeving" om ook in het plan te worden opgenomen ten behoeve een aan de chr. school voor debiele kinderen te verbinden afdeling imbecielen. LEIDEN Het pand Hooigracht 51, waarin de zaak in tweedehands goederen van de firma Van der Pluym is gevestigd, werd gister middag, zoals we al berichtten, door een felle brand getrof n. Op de eerste verdiepin- "oont een echtpaar in. waarvan de rouw een pan met vet op het gas had staan. Zij werd naar beneden geroe pen voor de telefoon en vergat blijkbaar het pannetje met vet. De vlam sloeg er in of de poes gooide het om maar in ieder geval stond het geïmproviseerde keukentje kort na één uur in lichterlaaie. Ook de twee kamers brandden in een minimum van tijd als een fak kel en het is aan het zeer snelle op treden van de brandweer te dan ken, dat de brand kon worden be perkt tot de eerste verdieping van het huis. De omlijsting van het zonne scherm van een naast gelegen wo ning had ook al vlam gevat, zoals op de foto te zien is. De twee ka mers op de eerste verdieping brand den geheel uit en beneden was er waterschade. De bovenste verdie ping kon echter worden behouden. De schade is aanzienlijk en be draagt zeker f 15.000. Foto N. van der Horst Van een onzer redacteuren) LEIDEN Vele Leidenaars hebben verwonderd opgekeken dat het za terdag behaalde wereldkampioenschap van Kunst en Genoegen niet op radio en televisie en nauwelijks in de landelijke bladen is behandeld. Is dat wereldkampioenschap nu werkelijk zo belangrijk, vragen velen zich af. Het antivoord is duidelijk „ja". Een verklaring is dat het wereld- i nationale kampioenschap in de af deling Marswedstrijden door de on middellijk volgende beëindiging van het Wereldconcours bij da andere categorieën in het niet is gevallen. Want wie wil een tamboer- en pijper korps gaan vergelijken bij het voor f 50.000 gehuurde en voor het eerst buiten het IJzeren Gordijn spelende Groot Symfonie-orkest van de radio en televisie van Moskou! Of het Na tionaal Jeugdorkest van Israël of de magnifieke, 300 man sterke Cardinal Dougherty High School Band met zijn weergaloze show, maar povere muzikale kwaliteit. En dat deed K. en G. de muzika le publiciteitsdas om. Het Leidse korps heeft getriomfeerd over 50 ver gelijkbare (wat opzet, niet wat kwa liteit betreft) korpsen in die muzi kale zaterdagafdeling van de Mars wedstrijden. Maar de glamour gaat naar de zondagafdeling van zulke korpsen, die het accent op de show laten vallen. De beroemde High- schoolband uit de V.S. bij voorbeeld heeft 60 atletische majorettes. Maar muzikaal kreeg het korps een derde prijs in een derde divisie. Daarom Izit het ook in een andere afdeling. In Leiden: LEIDEN Mede door de scherpe concurrentie als gevolg van de dalende olicpryzen bleken de verwachtingen ten aanzien van de toepassing van aardgas in de verwarmingssector te hoog gespannen, zo delen B. en W. de raad mee in een preadvies betreffende herzieningen van de aardgastarieven. Door herziening van de inkoopprijs worden de tarieven van de vierde, te vens laatste categorie veranderd, als de raad met het voorstel van B. en W. akkoord gaat. De regeling is nu: 2100100.000 ni3 jaarverbruik f 108 vastrecht en 9 cent per m3. Het nieuwe tarief dient te worden: 2100180.000 m3 jaarver vastrecht f 150 en 7 cent per m3. Wordt dit nieuwe tarief ingevoerd, dan is de Gasunie bereid voor de hoe veelheden aardgas, die ten behoeve van de verwarming van een woning blok door middel van één centrale ketel worden geleverd (blokverwar ming) een reductie van 2 cent per m3 op de inkoopprijs te geven mits deze reductie aan de verbruiker ten goede komt. Deze reductie geldt tot 1 novem ber a.s. en zal volgende stookseizoenen telkens opnieuw worden vastgesteld. De hele organisatie van het W.M.C. in Kerkrade is hoogst ingewikkeld. Opgezet als wereldconcours voor mu ziekkorpsen groeide het uit tot een muzikale manifestatie met een dool- afdelingen, duizenden deel nemers en steeds imponerender in ternationale gezelschappen. Galavoor stellingen van Concertgebouworkest en andere beroemde beroepsmuzikanten verduisteren de prestaties van ama teurkorpsen, waarvoor W.M.C. dus eigenlijk is opgezet. Het W.M.C. kent deze afdelingen, namelijk concourswedstrijden en marswedstrijden. De eerste is ver deeld over de categorieën fanfare, harmonie, symfonie, mandoline cn accordeon en brassbands. Van de twaalf beschikbare erevaandels krijgt elke categorie er twee (een nationaal en een internationaal), be halve symfonie en brassbands, om dat L'ederland geen nationale ama- teur-syin.onie-orkesten of brassbands heeft. De resterende vier vaandels zijn voor de afdeling marswedstrijden, twee voor de muzikale korpsen op zaterdag en twee voor de show korpsen op zondag. Door in die mu zikale categorie bovenaan de lijst van 51 in drie divisies uitkomende korpsen te eindigen, is K. en G. dus zowel nationaal als internationaal kampioen geworden. Maar weinigen hebben er behoefte aan K. en G. met b.v. het Concertgebouworkest te ver gelijken. Men moet elke afdeling op haar mérites beoordelen. Populariteit valt echter niet buiten beschouwing. Een spektakelshow van kleurrijke exercitie trekt meer toeschouwers baart meer opzien dan musiceren de drumbands. De komende aanbiedingen voor Kunst en Genoegen en de daarvoor geboden bedragen zullen de waarde van het wereldkampioenschap duide lijk maken. De KRO-televisie maak te zaterdagmiddag van het optreden van de Leidenaars opnamen voor een uitzending op 30 augustus. Dus toch nog erkenning. Het is aan de ene kant betreurens waardig dat de categorie van K. en G. op het eind van het toernooi na vier hele zaterdagen de finale be leefde. Was het eerder gebeurd (maar men moet de amateurs op za terdag laten spelen, anders is er een snipperdag voor nodig), dan zouden de communicatiemedia daar onge twijfeld ruime aandacht aan hebben besteed. Nu ging het verloren in do maalstroom van uitslagen en finales.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 3