Koudekerkers gaan samen bijzonder zwembad maken Weekagenda kreeg gratis zwembadplan Sierlijkheid en sfeer krijgen bijzondere aandacht Mevrouw Van Zuylen (101): ik voel me veel ouder Tour de Frats in Sassenheim en Leiden Kans Oudejaarsconference voor K. en O. in Leiden Toch V.V.V.-bureau in Noor d wij ker hou t nieuwe leidse courant woensdag 10 augustus 1966 Woensdag Schuttersveld, 3 en 8 uur: circus Heros Pieterskerk, 7.30 uur: oecumenisch tvondgebed. Den Haag Goede-Vrijdagkerk, 8.15 uur: Haagse Orgelweek, concert doo1- Nico van den Hooven. Den Haag Diligentia, 8.15 uur- oecumenisch cabaret Fons Jansen. Scheveningen Kurzaal, 2.30 uur: groot kinderfeest met Anneke Elro. j Scheveningen Kurhaus-paviljoen, 8.30 uur: Wim Kan en Corry Vonk. Donderdag Schuttersveld. 3 en 8 uur: circus Heros. Bospark Kikkerpolder bij slecht weer I in Gehoorzaal), 2 uur: jeugdvakantiebe- I zigheden toneelgroep Den Haag met ..De I avonturen van kapitein Kid". In Gehoor- I zaal ook om 10 uur. I Breestraat 49. 8 uur: spreekbeurt evan- gelist C. van der Schans Den Haag (Ge- ref Gemeente onder 't Kruis) Katwijk aan Zee Triumfatorkerk. 8 uur: orgelconcert Gerard Akkerhuis I Den Haag m m v. Maarten Ka.-res. hobo Den Haag Lutherse kerk. 8 uur: or- gelconcert Feike Asma. Den Haag Goede Vrijdagkerk. 8.15 uur: Haagse Orgelweek. halve finale improvisatie derde nationale orgelcon cours voor amateurs. Den Haag —Diligentia, 8.15 uu- oecumenisch cabaret Fons Jansen. Scheveningen Kurhaus-Paviljoen, 8.15 uur: Wim Kan en Corry Vonk. Scheveningen Kurzaal. 8.15 uur: Residentie-Orkest met pianosn.'iste. Vrijdag Pieterskerk, 8.15 uur: orgelconcert Wim Van Beek, Groningen m.m.v. Everhard Spelberg, hobo. Haarlemmerweg 41, 6 tot 10 uur nam.- Datsun-autoshow. Den Haag. Zuiderpark, 2.30 uur poppentheater Bert Brugman met „Dap pere Dodo". Den Haag Nieuwe Kerk, Spul. 8.15 I uur: Haagse Orgelweek, orgelbespeling door juryleden. Den Haag —Diligentia, 8.15 uur I oecumenisch cabaret Fons Jansen. Scheveningen Strand. 10.30 uur nam yuurwerk. Zaterdag Haarlemmerweg 41, 10 u. voorm. tot 10 u. nam.: Datsun-autoshow. Den Haag Diligentia. 8.15 uur- oecumenisch cabaret Fons Jansen. Den Haag Goede Vrijdagkerk. 230 uur: Haagse Orgelweek finales interpre tatie en improvisatie van het derde na tionale orgelconcours voor amateurs. Scheveningen Kurhaus-paviljoen 8.30 uur: Wim Kan en Corry Vonk Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek Herdingh Blanken. Hoge woerd 171, tel. 20502. falie leeftijden); 7 en 9.15 uur: The Conancheros (14 jaar). Lido (2.30 en 8 uur): The great race (alle leeftijden). Luxor (2.30. 7 en 9.15 uur): De gen darme van Saint Tropez (alle leeftijden) Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Agent X 1-7, Operatione Oceano (14 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): The Gold- rush (alle leeftijden); 's morgens 10.30 uur: Sjors en Sjimmie (alle leeftijden) Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Fanto- mas slaat weer toe (14 jaar). Flims van donderdag af Camera (2.30 uur): Sjors van de re bellenclub (alle leeftijden); 7 en 9.15 uur: Ontsnapping uit de Oriënt (18 jaar). Lido (2.30 en 8 uur): The great race (alle leeftijden). Luxor (2.30. 7 en 9.15 uur): De gen darme van Saint Tropez (alle leeftijden) 9.15 uur): De dui- in Winnetou (14 jaar). behalve op zondag): i de gorilla (alle 1.15 uur: Liefde '65 9.15 uur): Some Rex (2.30, 7.15 I zend tomahawks Studio (10.30 u Sjors en Sjimmie leeftijden); 2.30, 7 ei (18 jaar). I Trianon (2.30, 7 like it hot (18 jaar) Tentoonstellingen Museum VolkenKunoe gmte zomerten toonstelling „De mens vaD toen tol emc september open van 10 rot 5 uur j zondags van 1 tot 5 uur) De Lakenhal: tentoonstelling van schilderijen van Gabrië) Metsu. tot 5 september. 105 u„ zondags 1—5 uur Galerie Walenkamp: zomertentoonstel- ling Leidse kunstenaars '66. tot 8 septem ber. Tot 12 augustus: Ab Steenvoorden. Rob Rotteveel, Jan Kuiper. Jan Maas- kant, Pieter Geraedts jr.. Frans de Wit. Katwijk Voorstraat 44: tototentoon- i stelling Genootschap Oud-Katwijk dage lijks (behalve op zondag) 's middags van I 3 tot 5 ur en 's avonds van half acht tot 10 uur (tot en met 13 augustus) NOORDWIJK AAN ZEE - De Haak, Koningin Astrid-boulevard 23 Galei ie Walenkamp aan Zee. internationaal Art I Show, dagelijks geopend van 10 tot 22 uur. tot 23 augustus WASSENAAR kunstzaal Heuff, Hof- laan 7: tentoonstelling van werken var. Fr;ts Klein en sieraden van Ruih Fausch. j van 8 aug tot en met 25 aug dagelijks van 10 tot 5 uur. ook op dinsdagavono yan 8 tot 10 uur. Zondags gesiolcn. (Van een onzer redacteuren) KOUDEKERK. Met medeuer- king van vrijtcel alle 2600 ii ners icillen B. en ff', van Koude' kerk zo mogelijk nog volgend jaar een voor ons land uniek zwembad- complex gaan bouwen. Het com plex is een Oostenrijks ontwerp en de complete constructietekeningen zijn gratis afgestaan door ontwer per en door het gemeentebestuur van het plaatsje Möllbrücken. Het omvat o.m. een enorme zonnewei deeen speelweide, een vrijtcel rechthoekig diep bad van 25 x 12,5 meter ,een groot komvormig poel- bad met een eilandje plus een fon tein, en een klein kleuterbad. Voorts zijn er 24 cabines, 200 op- berghokjes voor kleding, toiletten, een terrasje met een buffet, een filterhuis, opbergruimten en een verwarmingsgebouivtje bij. Leidse aannemer opnieuw dronken achter liet stuur DEN HAAG „U bent wel bijzon der hardleers', zo constateerde de Haagse politierechter jegens de 53- jarige aannemer uit Leiden, die thans voor de zesde maal terecht moest staan, omdat hij onder invloed van drank verkerend, een auto had be st uurd. Tooh waren al forse straffen opgelegd. Na op ziekenbezoek te zijn geweest, legde de man te Noordwijk in enkele café's aan. Dronken waggelde hij naar de auto, maar andere cafébezoekers waarschuwden de politie, die op de Hogewoerd de gevaarlijke bestuurder aanhield- De man bleek volkomen de kluts kwijt te zijn. ,.U bent hier wel een recordhouder zei de rechter. ..Waarom ondergaat u niet een kuur tegen drankmisbruik?" .,Ik ben bang van die pillen dood te gaan", antwoordde de man. ,,Maar op die manier kunt u zelf, maar ook anderen dood gaan bij een ongeluk." Verdachte wilde graag zijn auto, die in beslag is genomen, terug, opdat hij zich door een chauffeur kan laten De officier van justitie eiste nu vier maanden gevangenisstraf en ontzeg ging van de rijbevoegdheid gedurende een jaar. Het vonnis werd drie maanden ge vangenisstraf en een jaar intrekking van het rijbewijs. De auto zal worden teruggegeven. Datsun-autoshow LEIDEN Vrijdag en zaterdag houdt de directie van de Auto-Super markt N.V., een dochteronderneming van de Elam N V. te Leiden, Haarlem merweg 41, een show van Datsun- automobielen. Onder de naam Auto- Supermarkt N.V. heeft deze zaak het dealerschap op zich genomen. De show wordt gehouden in Japanse sfeer. Geen initiatief van B. en W. Leiden inzake landkaarten LEIDEN B. en W. hebben het raadslid de heer E. R. Frans op zijn vragen betreffende landkaarten in treinen van de Deutsche Bundesbahn geantwoord, van oordeel te zijn dat het niet op de weg van het college ligt in dit opzicht initiatieven te nemen. Zij geven de heer Frans in overweging zich hiervoor te richten tot de betrok ken instanties. Vooral in de zomermaanden doen treinen van de genoemde spoorwegon derneming het Leidse station aan, zo deelde de heer Frans B. en W. mee Een van zijn vragen luidde: ..Is het het college bekend dat het interieur van deze treinstellen versierd is met een landkaart van het Derde Rijk anno 1937 en dat hieruit de conclusie kan worden getrokken dat de directie van deze spoorwegen behept is met het zogenaamde Duitse revanchisme?" Zilver bij Roto LEIDEN Ter gelegenheid van zijn veertigjarig jubileum heeft de heer E. J. H. Alt, wonende te Oegst- geest en als tekenaar werkzaam bij de Rotogravure, gisteren uit handen van burgemeester mr. Van der Willi gen de zilve, en medaille van de Orde van Oranje-N assau ontvangen. Alleen de directie van de Roto was daarbij tegenwoordig. Door famihe-omstandigheden bij de heer Alt kan het jubileum pas over enkele weken in ruimer kring worden gevierd. Niet alleen de vormgeving is bij zonder voor ons rechthoekige- baden-landje. Het complex, zoals dat op 12 juni jl. in Möllbrücken officieel in gebruik is genomen, valt vooral op door sierlijkheid en sfeer. Het is, aldus B. en W., een familiebad voor urenlang bezoek en de speels-artistieke accommoda tie daarvoor. DRIE TON B. en W. denken ongeveer driehon derdduizend gulden voor de bouw er van nodig te hebben. Daarbij is reke ning gehouden met de kosteloze grond (eigendom van de gemeente) en de ruim 350 aanmeldingen voor het ver richten van werkzaamheden, hetzij voor inzamelingsacties, hetzij in bouw technisch opzicht, hetzij voor de leve ring van materialen. Het enthousiasme voor de bouw van een eigen zwembad is bijzonder groot. ENTHOUSIAST Zo maakte een voorheen bij Span beton te Koudekerk werkzame inge nieur gratis de berekeningen in over eenstemming met de plaatselijke grondwaterstand en -druk. Werknemers bij plaatselijke beton- fabrieken maken al maanden lang van restanten cement zwembadtegels, waarvan er 3600 nodig zijn. Enkele grondbedrijven zegden ma terieel en mensen toe. Kinderen hiel den een jeugdcircus en brachten 6.58 bijeen. In de spaarvarkens bij feeste lijke gelegenheden wierp men al hon derden guldens, zodat in totaal al en kele duizenden guldens aanwezig zijn. De raadsleden brachten eergisteren spontaan 1300 bij elkaar. ASFALTLAAC In de geraamde drie ton is opgeno men het bekleden van het betonnen bassin met een 7 mm dikke, isolerende, stroeve lichtblauwe asfaltlaag en een verwarmingsinstallatie voor het wa ter. Gerekend is op ongeveer 30.000 „zelfwerkzaamheid" en een even groot bedrag uitgespaarde ontwerpkosten, die reeds in de 300.000 gulden zijn ver disconteerd. De eerste drie dagen van september gaat het gemeentebestuur de inwoners mobiliseren voor een financiële actie. Een dertigtal medewerkers zal rond gaan met intekenlijsten. Men hoopt dat Koudekerk dan een groot bedrag bij een zal brengen, vooral ook omdat bij het aanvragen van de rijksgoedkeuring in Den Haag een groot bedrag de be reidheid van de bevolking iets voor een zwembad over te hebben, van bijzon der groot nut zal ziin. MOET KOMEN De gemeente rekent erop een be drag van ruim 200.000 gulden te moe ten lenen. Een plaatselijke spaarbank bood reeds een aantrekkelijke lening aan. Pensioenfondsen van eigen be drijven hoopt men ook te interesseren. Want, zeggen B. en W. en de raads leden, het zwembad moet er komen. Het is nodig. De waterrijke ge meente heeft geen zwemgelegenheid. De Rijn en het polderwater zijn in hoge mate verontreinigd. En door onvoorziene omstandigheden kunnen de schoolkinderen geen zwemles in Hazerswoude meer krijgen. Gezond heids- en recreatieve overwegingen zijn eveneens zeer belangrijk. De be volking heeft in elk geval al bijzon dere bereidheid getoond. Het bad zal er best komen. (Van een onzer redacteurenj KOUDEKERK De manier waarop Koudekerk in het bezit van zjjn op zienbarende zwembadplanncn is ge komen, mag niet onvermeld blijven. Die is namelijk even ongebruikelijk als plezierig. En voordelig. „Goed en voordelig", met nadruk op het eerste, is toch al de lijfspreuk in het 2600 inwoners lellende en niet zo bijzonder rijke Koudekerk. De voorbeelden van zelfwerkzaamheid (voetbalkantine ed.) leerden dat het niet slechts een kreet i*- Vakantie 1/ORIG jaar bracht het burgemees- tersgezin zijn vakantie door in Oostenrijk. In de plaatselijke krant Karinthische Nachrichten las de heer Wave'ïj enkele regels -ver het in aanbouw zijnde zwembad van her naburige dorp MöUbriicken (1300 inwoners). Hij ging er kijken en zwemmen. Zeer onder de indruk van de bijzondere doeltreffendheid en sierlijkheid, in formeerde hij bij zijn collega-burge meester naar de achtergrond. Hij werd steeds enthousiaster, vooral omdat Koudekerk aan een zwembad Na 1186 km I €ET de wethouders Smit en Van Vegten en gemeente-architect Kuipers ging hij kort na de vakantie terug, met lunchpakketten en andere zelf betaalde voorzieningen in de autokoffer. Het werd een tocht van 1186 kilometer, met aan het eind de ene verrassing na de andere. Hetzelfde zwembad in de plaats van uan herkomst, het Oosten rijkse Möllbrücken. Hier zijn bassinbodems en -wanden voor zien van de isolerende en beton- beschermende „Unterwasser- haut" (onderwaterhuidvan ze ven mm dik asfalt. De zonne weide is maar eenderde van die in Koudekerk. Bovendien is er geen verwarmingsinstallatie. Links en voorgrond is het mid- denbad in komvorm (40 cm tot 1,40 m diep) met het eilandje; schuinrechts het 25-meterbad 2,40 m diep) met startblokken. De geweldige gastvrijheid het ge meentebestuur van Möllbrücken be taalde alle verblijfskosten werd nog overtroffen door het pakket ont werptekeningendie ontwerper ir. Mario Camaur en het gemeentebe stuur gratis afstonden. Zeer onder de indruk en voorzien van kleuren films. foto's en dia's reed het ver heugde college de 1186 km terua. Volgend jaar J7N daarmee is het allemaal begon nen. Nu zijn de plannen klaar. De financiële actie van Koudekerk staat voor de deur en de uitslag daarvan zal voor een groot deel bepalend zijn voor de voortvarendheid in de toekomst. Het is mogelijk dat er vol gend jaar al kan worden gezwom- Links van het zwembadterrein (1,25 ha) is de (vólkomen reuk loze) zuiveringsinstallatie. On deraan de foto is de Kerklaan. Van het verder duidelijke ont werp kan nog worden gezegd, dat ondanks de beperkte finan ciële mogelijkheden een speciaal accent op de kwaliteit zal wor den gelegd. Het landelijke Ad viesorgaan voor bad- en zwem inrichtingen kan in principe ak koord gaan met het ontwerp, zo dat technisch geen moeilijkhe den worden verwacht. Estheti sche vormgeving (terrasvormen, tegelpaden, beplanting, bloem bakken en dergelijke) is een belangrijk onderdeel. (Foto N. v. d. Horst) Twee burgemeesters op bezoek LEIDEN Vandaag is mevrouw de weduwe Grietje van Zuylen-Riethoven 101 jaar geworden. Vanmiddag kreeg zij twee burgemeesters op bezoek: bur gemeester Van der Willigen van Leiden en burgemeester Koomans van Rijns burg. Zij brachten elk een aardigheidje voor haar mee. De burgemeester van Rijnsburg was aanwezig omdat mevrouw Van Zuylen in Rijnsburg is geboren en daar tot voor kort altijd heeft gewoond. Begin dit jaar verhuisde zij naar Leiden, waar ze haar intrek nam in de verpleeginrich ting Zonnewende aan de Boerhaavelaan. De 101-jarige is bedlegerig maar overigens nog erg kwiek. Ze praat honderd uit. waarbij ze het vooral graag heeft over haar kinderen. Ze vindt zichzelf erg oud. Naar haar gevoel is ze zelfs al reel meer dan 101 jaar op de wereld. „Als ik aan m'n trouwdag terugdenk, die lijkt wel tweehonderd jaar geleden". De echtgenoot van mevrouw Van Zuylen overleed in 1933. Het echtpaar kreeg vier kinderen. Aqua Hortus trok 45.900 bezoekers LEIDEN De aquariumtentoonstel ling Aqua Hortus heeft in totaal 45.900 belangstellenden getrokken. Gister avond is zU gesloten. Maandag en dins dag zijn er nog 900 mensen geweest. Het aantal betalende bezoekers be droeg 39.900. Zesduizend mensen, on der wie bejaarden, hadden een vrij- kaartje. De organisatoren en leden van De Natuurvriend zijn gisteravond na de sluiting nog even bijeen geweest bij Van der Heyden aan de Breestraat. Daar werd in alle toonaarden de alge mene tevredenheid over de tentoon stelling en haar opmerkelijke resultaat bezongen. Natuurlijk werden ook dank woorden gewisseld. Burgerlijke stand van Tuiden LEIDEN GEBOREN: Jolanda Maria, d v H W Otot en J M Blik- man Annemarie, d v J M Stouten en J G Fasel; Jcanete tCatharina Paulina, d v J Ogtaar en J M Bas- tiaan: Jacco, z v J Kulk en J van Rooijen; Eric Stefan, z v R P La ba- die en M M T van Velzen; Berndine Frederike, d v L Lindenhovius en A Klok; David Jan, z v C Passchier en R J van der Wouden; Wilma. d v H Pater en G M Kok: Nicoline Marjan, d v A Bos en J Verschoor; Martha Antonia, d v A J B N Houba en J Koppenol. OVERLEDEN: C J Bell, 14 jaar, zoon: J J Schipper. 45 jaar. man: E Pestachowsky. 39 jaar. echtgen van B N Bachra; A van Nierop. 72 Hervormd Leiderdorp LEIDERDORP De nieuwe jaar gids van Hervormd Leiderdorp is ver schenen. Daarin wordt meegedeeld, dat de Hervormde Gemeente uit. 1704 mannelijke en 1793 vrouwelijke leden bestaat. Belijdende lidmaten 681 man nen en 868 vrouwen, doopleden 892 nen en 814 vrouwen, geboorte leden 131 mannen en SASSENHEIM De tweede etappe van de Tour de Frats zat er gister avond weer op. Met mooi weer waren de 138 jongens gistermorgen in hun fleurige shirts om negen uur uit Naald wijk vertrokken om over Kijkduin naar Den Haag te rijden, waar Ma- durodam werd bezichtigd. Vandaar ging het naar Scheveningen voor een bezoekje aan de Pier. Op Duinrell in Wassenaar werd ge picknickt, waarna in de duinen tussen Wassenaarse Slag en Katwijk een tijd rit werd gehouden. Via Katwijk. Noordwijk en Piet Gijzenbrug bereikte de enthousiaste karavaan in een drui lerig buitje regen de finishplaats Sas senheim. In het KSA-gebouw was onder lei ding van de heer Niese inmiddels een uitgebreid maal voor de hongerige ma gen gereed gemaakt, 's Avonds volgde ecu bont feestprogramma, waarin o.m. de Amsterdammer Uriot als cloton en sneltekenaar optrad. Ben Kluts uit Leiden en de Arnhemse Marijke Coen- raads speelden accordeon en verder zorgden de Nilano's voor gezellige mu- i in het KSA-gebouw de nacht te hebben doorgebracht, vertrokken de jongens om rond negen uur via Leiden naar Oude-Waler. Slechts twee cou reurs" beiden uit Leiden ver schenen niet aan de start. Boete van f250 en 8 mnd. ontzegging voor ex-wethouder LEIDEN K. en O. heeft in eèr folder iets prijsgegeven van het pro gramma 1966-1967. In de afdeling toneel zullen de ge zelschappen Centrum, Nieuw Rotter dams Toneel en Theater optreden. Er komen vier series toneelstukken. Wim Kan hoopt zijn Oudejaarscon ference weer als hors d'oeuvre voor K. en O. in de Leidse schouwburg te brengen. Paul van Vliets tweede Pepijn-programma komt viermaal in K. en O. kondigt in deze folder ook goedkope jeugdabonnementen aan. Er zijn twee mogelijkheden voor niet- scholieren van 15 tot en met 20 jaar, Concert Pieterskerk LEIDEN Vrijdagavond kwart ver 8 geeft de organist Wim van Beek (Groningen) een concert in de Pieterskerk met medewerking van Everhard Spelberg, hobo. Het pro- ma is: Joh. Seb. Bach: Prelude en fuga in e kl.t., orgel; Jean Baptiste Loeillet: hobo en orgel Sonate in C gr.t. Largo cantabile - Allegro - Largo espressivo - Allegro; Joh. Seb. Bach: orgelsolo. twee ko raalvoorspelen: Herr Jesu Christ, dich zu uns wend; Nun danket alle Gott; Georg Philipp Telemann: hobo en orgel, Sonate in a kl.t. Siciüana - Spi- rituoso - Andante - Vivace; Charles John Stanley: orgelsolo. Vo luntary; Bernard v. d. Stigtenhorst Meyer: hobosolo: drie Landelijke Miniaturen; Joh. Seb- Bach: orgelsolo, Passacag- ia en fuga in c kl.t. Nieuwe bouwverordening LEIDEN Van de gemeenten wordt •erwacht, dat zij de bestaande bouw erordeningen vóór 1 augustus 1968 in overeenstemming brengen met de op 1 aug. 1965 in werking getreden nieu we Woningwet. B. en W. van Leiden hebben grote waardering voor het aan geboden model maar kunnen het niet geheel ongewijzigd volgen. Het aantal afwijkingen van het model is evenwel zo gering mogelijk gehouden. Het is niet uitgesloten dat speciaal bij toe passing van de nieuwe bouwverorde ning nog enkele wijzigingen nodig zullen zijn. Voorop staat echter dat zo spoedig mogelijk voor het gehele nieuwe Leidse grondgebied één rege ling van kracht wordt. Op dit ogenblik gelden nog zes bouwverordeningen, namelijk van Leiden, Oegstgeest. Lei derdorp, Zoeterwoude, Voorsohoten en Wassenaar, te weten drie concerten in de Gehoor zaal en drie toneelvoorstellingen in de schouwburg. Ook is een gecombineerd abonnement mogelijk, dus voor toneel en muziek. 'In de afdeling ballet heeft de directie van K. en O. een afspraak gemaakt met het Russische gezelschap Irina Grje- bina. Het programma toont vooral de folklore van de Slavische dansen. K. en O. organiseert verder bezoeken aan de Nationale Ballet en het Ned. Dans theater. Ten slotte staan weer lezingen, film avonden, excursies, werk- en talencur sussen en studie- en werkgroepen op het programma. Filmclub 16 brengt weer een aantal bijzondere films. Enke le studiecursussen: „Achter de scher men van de pers", ..Het jaar 2000" en „Schijnwerpers op Griekenland". In de afdeling muziek komen het Re sidentie-Orkest en het Rott. Philhar- monisch Orkest naar Leiden. Het Broadway-succes van het jaar in New York. Fiddler on the Roof. kan men met K. en O. zien nu binnenkort de Europese première in Carré te Am sterdam zal gaan. K. en O. vergeet de lichte Muze niet: de Hoofdstad-Ope rette met een Weense operette in de Gehoorzaal. ROTTERDAM Dc Goudse ex-wet- lioudrr II. L. is maandag: veroordeeld tot een geldboete van f 250 en een ontzeg ging van de rijbevoegdheid voor acht maanden met aftrek. In de rechtszaak van vorige week don- j derdag, waarin de verdachte primair het rijden onder invloed van alcoholhouden de drank en/of een stof die de rijvaar digheid nadelig kan beïnvloeden ten laste was gelegd, had de officier van jus titie f 100 boete en een jaar ontzegging geëist. Het primaire achtte de officier toen niet bewezen, wel het subsidair ten laste gelegde: overtreding van artikel 25 van de Wegenverkeerswet: het in gevaar brengen van het andere verkeer. De rechtbank bleek hét niet eens te zijn met het pleidooi van de raadsman, mr. E. G. James. Deze had aangevoerd dat de verdachte geen schuld trof voor het subsidaire, omdat hij de eventuele uitwerking van dc libriumtabletten, vermengd met alcohol, niet kende. De vrouw van L. had immers, aldus de rechtbank, van te voren bijzonder duide lijk tegen haar echtgenoot gezegd, dat hi) slecht reed en dat hij telkens op de lin ker weghelft zat. Zij was zelfs uit de wagen gestapt, omdat ze niet langer wil de meerijden. Dientengevolge kon L. heel goed beseffen had althans moeten besef fen, dat zijn rijvaardigheid verminderd was. aldus de rechtbank. Argentijnse peso gedevalueerd BUENC AIRES In financiële krin gen in Buenos Aires is bekend gemaakt, dat de Argentijnse peso heden gedeva lueerd is. Hierdoor zal het verschil tus sen de officiële koers en de koers op de „parallelmarkt" (zwarte markt) verdwij nen. De Argentijnse centrale bank heeft vandaag alle valutatransacties verboden en meegedeeld dat een nieuwe koers voor de peso zal worden bekendgemaakt. Vorige week vrijdag noteerde de peso op de parallelmarkt 225 per dollar tegen een officiële koers van 202/202,50. NOORDWIJKERHOUT De grond ruil met de L.E.M. en de wijziging van de bijna 50 jaar geleden tussen de ge meente en die maatschappij gesloten overeenkomst, waartoe in de laatstge houden raadsvergadering werd beslo ten, zullen het de L.E.M. mogelijk ma ken haar plannen met de tussen d* Gooweg. de Langelaan en het West einde gelegen teelgronden te verwe zenlijken. Deze grondexploitatie-maat schappij, waarvan de heer P. S. v. Leeu wen directeur is. wil namelijk dat gebied, waarin verscheidene kwekers als pachter hun bedrijf uitoefenen, be ter toegankelijk maken. Eenzelfde ont wikkeling dus als enige jaren geleden in de zanderij tussen de Herenweg en de Langevelderweg. De teelgronden tussen Gooweg. Schulpweg. Kerkstraat en Langelaan zijn inmiddels toeganke lijk gemaakt door een langs de Gooweg aangelegde Parellelweg, die tevens als fietspad dienst doet. Het opheffen van he4 vaarrecht in de L.E.M.-sloot stuitte in de raad nog wel op enige bezwaren met het oog op een mogelijke omwikkeling van de watersport in Noordwykerhout. Maar de mededeling van wethouder Hogex- vorst. dat het vaarrecht van de Haar lemmertrekvaart tot de losplaats bij het seminarie gehandhaafd wordt werkte geruststellend. In de op 12 juli j.l. gehouden verga dering ontmoette he; door B. en W. ingediende voorste] tot beschikbaar stelling van een krediet voor het stich ten van een gebouwtje voor het VW- bureau zoveel bezwaren, dat het punt werd aangehouden. Nu brachten B. en W. een geheel nieuw, door architect Wicsman gemaakt ontwerp ter tafel, en besloot de raad met algemene stem men het krediet te verlenen. De kos ten van het gebouwtje zullen volgens dit ontwerp belangrijk lager zijn. Het ziet er nu dus naar uit, dat binnenkort met de bouw van het VVV-bureau zal kunnen worden begonnen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 3