meer dan f40.000? Hartelijke woorden voor de twee scheidende raadsleden Capitol-biosc oop straks centrum gebedsgenezing Johan Maasbach moet nog voor 3 ton zorgen Jongetje vond waterput uit de zestiende eeuw Motorlogger in openbare verkoop te Katwijk Nu al meer dan duizend zoekers naar een huis Busdiensten tijdens corso NXEUVE LEIDSE COURANT 4 DONDERDAG 4 AUGUSTUS 1966 Gemeenteraad van RIJNSBURG RIJNSBURG De vergadering van de gemeenteraad begon met een korte herdenkingsrede van burgemeester Koomans in verband met het overlijden van de heer J. Kromhout, oud-gemeente-ontvanger. De over ledene werd op 1 oktober 1918 benoemd tot gemeenteontvanger en werd op 1 nov. 1951 op zijn verzoek in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd op de meest eervolle wijze ontslagen. In verband met de vakantie van de burgemeester hebben loco-burgemees ter De Mooy en secretaris Geelhoed de familie namens de gemeente ge condoleerd. De heer Kromhout heeft nog 15 jaar van zijn pensioen geno ten, waarvan de laatste jaren helaas in slechte gezondheid. De heer Kromhout heeft als een Christen geleefd, en wij ge denken hem met eerbied, zo be sloot de burgemeester. Hierna nam de raad enkele ogenblik ken stilte in acht. In plaats van mej. E. P. M. Jonker werd als waarnemend gemeente-ont vanger benoemd de heer G. Noort, ADVERTENTIE Haasnoot's Kleding Voorstraat 45 - Katwijk aan Zee is van 8 augustus tot en met 12 aug. wegens vakantie GESLOTEN De vergadering werd geschorst om een commissie van drie raadsleden de gelegenheid te geven de geloofsbrie ven van twee nieuw gekozen raadsle den, de heren C. Leeuwenbrug en A. Haasnoot, te onderzoeken. De heer C. van Egmond rapporteerde dat de ze in orde waren bevonden. Grond Oriëntatie-rit VVV KATWIJK AAN ZEE Aan dc lijst van evenementen gedurende het bad seizoen wordt door VVV ook steeds een drietal oriëntatieritten toegevoegd. Voor de tweede maal dit seizoen wordt een oriëntatierit met auto's, motoren, scooters en bromfietsen (op maandag, 8 augustus) gehouden. Deelnemers die reeds eerder aan deze ritten meededen behoeven geen aansporing te hebben om mee te doen. De uitzetter van deze rit is de heer J. de Wit, secretaris van de B.C.V. Voorschoten en Omstreken. Het be stuur van de WV stelt het op prijs dat deze autoclub spontaan de zorg over de rit op zich neemt. Verder ver leent de club telkenjare haar gewaar deerde medewerking voor wat betreft wedstrijdmateriaaL Deelnemer nr. 1 start om 6.45 uur n.m. van benzinepompstation ..Aral". Secretaris Varkevisserstraat 160 A te Katwijk aan Zee, alwaar ook de in schrijving zal zijn van 6.30—7 uur n-m- De prijsuitreiking is in hotel ,,Riche" Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Vrijdag: hoog water 5.34 en 17.56 uur; laag water 1.38 en 13.51 uur. Expositie Oud-Katwijk KATWIJK Dat de tentoonstelling ..Oud-Katwijk", gebouw Voorstraat 44 gedegen van opzet en bijzonder d« moeite van het bekijken waard is. heb ben al vele Katwijkers en toeristen kunnen beamen. ..Je kunt er wel een uurtje rondkijken" „Om alles nog eens beter te zien en te begrijpen kom ik nog eens terug" waren de uitlatingen van vereohillende bezoekers. .De foto-tentoonstelling is dagelijks geopend van 35 en van 7.3010 uur Klokkenspel Katwijk KATWIJK Zaterdagavond om acht uur wordt de beiaard in de toren van de Oude kerk bespeeld door de heer C. Don, beiaardier van Vlaardin- gen. Het programma luidt; 1. Trumpet Voluntary (Jeremiah Clarke) Van de heer H. C. den Haan werd een stuk grond van 660 m2 aangekocht langs de oude Vlietweg voor f 24.000. De heer C. van Egmond vroeg of hier uit geen renteverlies zou ontstaan- Waarom laten we het de heer Den Haan niet rechtstreeks aan particulie ren verkopen? Burgemeester Koomans stelde dat de gemeente hier een bemid- lingspositie inneemt. Wethouder De Mooy vestigde er de aandacht op dat op deze manier ook de kos ten van aanleg van trottoirs e-d. kunnen worden gedekt. Op deze grond zullen vijf huizen worden gebouwd. Er blijken al enkele aanvragen In het raadhuis te lig gen voor aankoop van de desbe treffende grond. De heer J. Kromhout suggereerde de oude muur die nu als erfafschei- ding dient, te gebruiken voor het mau soleum voor de graven van het Hol landse Huis- B- en W. zullen deze sug gestie met deskundigen bespreken. Zonder hoofdelijke stemming be- slolot men tot aankoop van het pand Smidstraat 22 van de heer A. Schone- veld tegen een prijs van f 11.500. De ze woning is begrepen in het sane ringsplan „Centrum". Waardering Burgemeester Koomans wijdde ver volgens waarderende woorden aar het adres van de scheidende raadsle den dokter E. E. van der Laan en J- den He.V.-r. Dokter Van der Laan kon aanwezig 'zijn in verband met een blessure. De burgemeester wees erop dat dok- r Van der Laan gedurende zijn 20- jarig raadslidmaatschap vele waar devolle adviezen heeft gegeven. On danks zijn drukke praktijk heeft de heer Van der Laan zich altiid met in teresse en enthousiasme vet zijn taak gekweten waarvoor de gemeenschap hem grote dank is verschudigd. De heer Den Heijer was 5*6 jaar raadslid. Plezierig was hei vertrou- dat ook hij in B. en W. stelde. P/e: i eng De heer C- van Egmond nestor van de raad dankte als AR-frac- tieleider dokter Van der Laan vooral voor het feit dat hij altijd naast zijn mede-ra.adsleden stond. Tot de heer Den Heijer zei de heer Van Egmond dat deze in het algemeen het goud van het zwijgen verkoos boven het zilver van het spreken. De samenwer king met de heer Den Heijer was zeer plezierig. Prijsvraag in corso voor Het Dorp ARNHEM Door een goede sa menwerking tussen Stichting „Rijns- burg's Bloemencorso" en de Stichting „Het Dorp" te Arnhem is het moge lijk geworden dat in het corso van zaterdag 6 augustus extra aandacht aan Het Dorp wordt geschonken. Zoals bekend, is er door de grote offervaardigheid van het Nederland se volk, tijdens de grote TV- en radio- aktie „Open Het Dorp" in november 1962. ruim 20 miljoen gulden bijeenge bracht. Deze 20 miljoen gulden wor den thans aangewend voor de bouw- Daar zullen, te beginnen in november a.s., ernstig lichamelijk gehandicap ten mogelijkheden vinden tot het verkrijgen van levensgeluk in een eigen gemeenschap. Van 1969 af zul len 405 lichamelijk minder validen in Het Dorp hun eigen woning, ver- 'zorging. arbeid, kerkelijk en kultu- reel beleven en ontspanning vinden. Een en ander zal mede gefinancierd worden uit susidies. Men hoopt onder de bezoekers van de tentoonstelling van vrijdag avond en zaterdagmorgen in Flora te Rijnsburg. en onder de toeschouwers van het corso zatermiddag vele nieu we vrienden van Het Dorp te vinden. Ieder, die zich als blijvend „Vriend van Het Dorp aangeeft, kan aan een prijsvraag deelnemen. De prijsvraag bestaat uit het raden van het juiste aantal bloemen in wagen 40, onder het motto „Het Dorp". Wie het juiste aantal bloemen raadt, of hei aantal zó dicht mogelijk be nadert, wint de prijs van een prima verzorgde gratis wintersportvakantie tv. ra personen voor 14 dagen. Diamanten huwelijk LEIDEN De heer J. E. Rietker ken (84) en mevrouw E. M. Riet kerken-de Vroede (81) zijn op 15 augustus zestig jaar getrouwd. Bij de viering van dit diamanten huwelijks feest zullen de twee kinderen, vier kleinkinderen en twee achterklein kinderen natuurlijk niet ontbreken, maar verder zullen de festiviteiten van beperkte omvang zijn. De heer Rietkerken, die nog op 70- jarige leeftijd deelnam aan de wandel- marsen van het muziekkorps Werk- mans wilskracht, heeft zijn hart ver pand aan de muziek. Als vrijwilliger in militaire dienst in Alkmaar in het begin van deze eeuw, vervulde hij de functie van tamboer-hoornblazer. Na korte tijd brugwachter in Leiden te zijn geweest, kreeg hij een burger functie in de Morspoortkazerne, waar hij tot zijn pensionering is gebleven. Z wemwedstrij den SASSENHEIM De zwemvereni ging Sassenheim houdt haar clubkam pioenschappen op zaterdag 20 augustus in het gemeentelijk zwembad. De in schrijving is kosteloos. Tevens is de toegang tot het zwembad gratis. De zwemnummers zijn: schoolslag, vrije slag, vlinderslag, rugslag, wisselslag 4 x 50 m. Persoonlijk in diverse leef tijdsgroepen. Wedstrijdtijden 1012 u. 's morgens en 's middags van 2 tot 4 u. Aanvang 10 uur. Inschrijving aan het zwembad iedere dag tot 13 augustus. Wereldling loopt makkelijker binnen Harde wind doofde de lampions niet KATWIJK Vele honderden kin deren hebben gisteravond ondanks de harde wind meegelopen in de lampion optocht, die door de VVV was georga niseerd. Overal stonden belangstellen den langs de route om de „lichtstoet" voorbij te zien trekken. De organisatoren moesten na rijp beraad besluiten wegere de harde wind de route te verleggen. Vele belangstel lenden hadden inmiddels een plaats op de Boulevard ingenomen. Op het ge luid van de muziek verplaatste de me nigte zich naar Emmaplein en Prin- cestraat. Wedstri jd om drie gouden garnalen HARLINGEN De vLsserijdagen in Harllngen worden dit jaar gehou den op 1, 2 en 3 september. Op zater dag 3 september zullen 100 gepavoi- Gavotte' uit Don Juan (Chr. W. scheptn »ee kteen - Gluck); 4a. Frühlinigslied (F. Mendels sohn); b. De winter is vergangen (Oud Nederlands); 5. Sonate: allegro an dante menuet rondo (Ferd. Tim mermans); 6a. Auld Lang Syne (Scotch air); b. Londonderry air (Irish Melody); 7. Pizzicato ballet uit Sylvia (Leo Delibes); 8a. Home, sweet home (S. H. Rowley Bishop); b. Beautiful dreamer (St. Foster); 9. Postludium (C. Don). vuiunuiiy wracmta'i -• leriusliederen: a. Glijck den grootsten j °P rapsack; b. Gelukkig vaderland; vlootsehouw, die door de commissa ris der Koningin in Friesland van het „Statenjacht" af zal worden afgeno men. Verder vermeldt het programma voor deze dagen om. een kaatswed strijd om de drie gouden garnalen, een mank concouns. roeiwedstrijden er een voetbalwedstrijd van het Neder lands militair elftal tegen een eredi visieclub. ALPHEN Zoals we enkele weken geleden hebben gemeld, lag het in het voornemen tijdens dc bouwvak- vakantie een serieus onderzoek in te stellen of de bouwput achter de Al- phense Bank. waar het nieuwe ge bouw verrijzen zal, historische voor werpen bevat. Toen ongeveer tien jaar geleden de oude Schoolstraat omgebouwd werd tot de Castellumstraat in zijn huidige vorm werden bij de aanleg belang rijke historische vondsten gedaan, die volkomen bevestigden, dat in het hui dige centrum een Romeins castellum stond, zoals men die aanlegde langs de heirweg van Valkenburg, langs de kunststrook, op bepaalde afstanden tot ver in Duitsland. Paalwerk1 Wat men aan paalwerk blootlegde, wettigde de gedachte dat in noorde lijke richting meer te vinden zou zyn. Men dacht dan in de eerste plaats aan de vormgeving van het castellum als zodanig. Deze verwachting is niet bewaar held b\j het vorige week geëindigde onderzoek. Wel zijn opnieuw bewij zen gevonden op enkele meters diepte dat de nederzetting hier was. Dat bleek wel uit de sporen in de grond. Maar van het complex (als men hiervan mag spreken) aan ge bouwen, kwam verder niets aan het licht. Niet onmogelijk heeft het castellum zich minder ver in noordelijke rich ting uitgestrekt en bevindt de begren zing zich onder het huidige pand van de Alphense Bank en de verdere per celen aldaar, die nog afgebroken zul len worden. Misschien dat binnen en kele jaren hier dan nogmaals een on derzoek kan worden ingesteld, maar dat is dan ook wel de laatste kans. Want het centrum hoge zijde zal dan zijn definitieve vorm hebben verkre gen. Stenen ring Niet onaardig is te vermelden, dat een zoontje van de directeur van ge noemde bank, die op zijn manier ook aan het onderzoeken was, een stenen ring blootlegde, een deel van een wa terput uit de 16c eeuw. Voor oudheid kundigen was de vondst van weinig belang, niet oud genoeg namelijk. Uit gevonden scherven met op schrift heeft men kunnen afleiden welke Romeinse legioenen in het begin van onze jaartelling in Albini- ana, zoals Alphen toen heette, gele gerd waren. Het Capitol-vheater; nu nog (een niet zo best florende) bioscoop, straks eind oktober centrum (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Evangelist-gebedsgenezer Johan Maasbach (47) gaat per eind oktober zijn evangelisatiebijeenkomsten in het Haagse Capitol- theater houden. Zoals wij gisteren al in een deel onzer edities berichtten is het voorlopig koopcontract getekend. Enkele tonnen zijn op tafel ge legd, drie moeten er nog komen. „Binnen ruim twee maanden moeten we ze hebben", zegt financieel directeur van de Stichting Volle Evangelie Zen ding G. D. Grootveld. „En we hebben het volste vertrouwen, dat het be drag er komt. De spontaniteit, waarmee de eerste aanbetaling (ongeveer in de orde van grootte van de afbetaling) bijeen werd gebracht, geeft ons daartoe alle reden. Er zyn al enorm veel giften binnen". Met zijn duizend zitplaatsen is het theater een ideaal centrum voor de massabijeenkomst van de evangelist. Tot nu toe werden de wekelijkse dien sten (zondag- en woensdagavond) in de Duitse kerk aan het Bleyenburg gehouden. ..Maar", zegt directeur Grootveld, chef van het 23 man vast personeel tellende hoofdkantoor aan de Koningstraat, ,.een bioscoop is voor ons veel aantrekkelijker. We zijn er tenslotte tm de wereldling aan te trek- ken en die loopt gemakkelijker in een theater binnen dan in een kerk'. De viermaal per jaar te houden massameetings, waarvoor thans gebou wen a-ls de Haagse Dierentuin en de Amsterdamse RAI worden gehuurd, zullen in principe eveneens in Capitol worden gehouden. Aan het gebouw zal weinig veran derd hoeven te worden. „Aleen met de verlichting zal wat moeten gebeu- zegt de heer Grootveld. ,,De rest wordt gehandhaafd, oo het podium- aVn preestoelen houden we niet. Het enige, dat moet worden ingebouwd (maar dat is voorlopig nog toekomst) is een waterbassing, waarin bekeerden kunnen worden gedoopt". Tot nu toe maakte men daarvoor gebruik van zwembaden. ACTIE Al direct wordt begonnen met een grote actie. Want, zo is de stichting te verstaan gegeven, alse ind oktober de drie ton niet op tafel ligt, gaat de koop niet door. In het 25.000 abonnees tel lende stiohtingsorgaan Nieuw Leven is al een oproep geplaatst en ook zal in de radio-uitzendingen via Radio- Luxemburg (75.000 gulden voor 26 zenduren per jaar) aandacht worden gevraagd voor de actie. „Ons directe plan is", zegt de heer Grootveld, „de 1000 zitplaatsen voor 300 gulden per stuk te verkopen. Daar door kunnen de mensen dan een aan deel krijgen in ons evangelisatiecen trum: zij worden in de gelegenheid ge stelde en stoel ter beschikking te stel len van het zendingswerk". De stichting is ervan overtuigd daar voor een beroep te kunnen doen op (Van een onzer verslaggevers) KATWIJK AAN ZEE Zaal Haasnoot aan de Dwarsstraat ver toonde nog de wat troosteloze spo ren van een vrolijk bruilofstfeest gekleurde papieren slingers in de hoogte en een hartelijke heilwens in zeepschrift op de spiegel. Maar Acpia Hortus langer open LEIDEN De duur van de tentoon- stleling Aqua Hortus, die 7 augustus zou worden gesloten, wordt verlengd tot 9 augustus. Bushalte Mendelssohnkade LEIDEN In verband met de her bestrating van de Mendelssohnkade in zuidwest is de halte van buslijn 41 daar sinds vanmorgen tijdelijk opge heven. Als het weer een beetje mee werkt. zodat de stratenmakers aan het werk kunnen (blijven), zal deze opheffing van korte duur zijn. gistermiddag ging het er helemaal j niet luidruchtig meer toe en de I feestgangers hadden plaats ge- J maakt voor vijftig ernstig kijkende mannen, die stil luisterden naar een lange reeks artikelen die no taris A. WC. Verhees hun voorlas. Aan de orde was de openbare verkoop van de stalen motorlogger Pietcr Anna KW 169, gemerkt: 514 V 's Hage 1931, bestemd voor de zee- en kust visserij, metende 314,35 kubieke me ter, voorzien van een 6-cilinder In- dustrie-scheepsdieselmotor van 333 pk, type 6 D 6, met een hydraulische Brevo-omkeerkoppeling met reduc tie, met al het aan boord aanwezige scheepstoebe.horen. Begrepen Nadat de ellenlange verkoopvoorwaar den waren voorgelezen, vroeg de no taris gemoedelijk of het de heren allemaal duidelijk was. Op de vraag of de aan boord aanwezige zendapparatuur bij de koop was in begrepen, kon echter niet direct een antwoord worden gegeven. De voorzitter van de vereniging schipperseigenaren, de heer N. van Duyn, stelde voor radio-Becker in Zeist te bellen. Pas, toen dat was ge beurd, kon de notaris vertellen, dat de zender er niet bij hoorde, omdat die door de scheepseigenaar var dio-Becker was gehuurd. Sprongetjes De afslager zette in op f 23.000. En met duizend gulden tegelijk ging het om hoog tot omstreeks f 35.000. Daarna werden sprongetjes van f 500 ge maakt. Veertigduizend gulden geboden. Wie biedt er meer dan f 40.000. Wie biedt er meer dan f 40.000. Wie biedt meer dan 40.000? Het werd f 40.500, Gemeenteraad van Hillegom HILLEGOM Gisteravond vergaderde de gemeenteraad. Gexien het landelijke karakter van het deel van de Elsbroeker- laan van de Lodewfjk van Deijsellaan tot de Ringvaart wilden B. en W. hier aan de naam Elsbroekerpad geven. Op voorstel van de heer J. G. Stokman werd het Elabroekerend. Besloten werd dertien woningen in de Amerikastraat en de De Ruyterstraat aan te kopen voor in totaal f57.500. De vrijkomende grond zal worden gebruikt voor de bouw van eengezinswoningen. Het is. aldus de voorzitter, nog maai de vraag of er voor de bewone s nieuwe woningen ter beschikking kunnen wor den gesteld. Het aantal woningzoeken den is tot over de duizend gestegen. Bij het voorstel tot herbestraten van de Industriekade werd opgemerkt, dat de Meerstraat cn Molenstraat ook dringend aan verbetering toe zijn. De Meerstraat zou levensgevaarlijk zijn. De voorzitter zei. dat deze straten eveneens aan de beurt komen. Ten aanzien van de vervanging van de ophaalbrug in de Stationsweg merkte de voorzitter op, dat het nog wel even zal duren voordat het zover is. Dit in verband met de moeilijke financiële positie van het rijk Voor de verbetering van het speelveld van Concordia werd f23.000 beschikbaar gesteld. De heer T. Bakker zou gaarne een ouderwetse drainering zien toege past met takkebossen. De nieuwerwetse draineringen zinken volgens hem alle maal de grond in. Of er van de plannen nog iets komt voordat het wedstrijdseizoen begint, werd betwijfeld, temeer omdat er ver schil van mening is over de door Open bare Werken gemaakte plannen. Over het onderhoud van de gemeen schappelijke tuinen bij de nieuwe woningen werd uitvoerig van gedachten gewisseld. Met 7 tegen 4 stemmen be sloot men. dat de gemeente het onder houd voor haar rekening zal blijven houden. geboden door de heer D. van Plas uit de E. A. Borgerstraat. Bij de afslag werd het dubbele bedrag ingezet, maar hoewel de afslager ten slotte in guldens aftelde, de stilte onder de belangstellenden werd niet verbroken, zodat de heer Van der Plas de nieuwe eigenaar van de motorlogger werd. Teleurgesteld „Dat schip is niet meer dan f 20.000 waard", bromde een teleurgestelde visser in Urker dracht, die nu voor niets een middag er tussenuit gebroken. De Pietcr Anna was het enige schip van rederij P. van Duyvenbode. Het is in 1917 gebouwd bij Uitdenbogaard te Maassluis. De meeste interesse van de belangstellenden ging uit tiaar de vrij nieuwe motor, een Industrie uit 1961. 1 Koper D. van der Plas is nu eigenaar van drie schepen. Onlangs kocht hij de KW 69 en de KW 70. Aardgas in Wassenaar WASSENAAR Kreten van schrik en verbazing klonken gisteravond in zeer veel keukens in Wasse- naarse woningen. De argeloze huisvrouw die een keteltje warm water wilde hebben kwam voor zéér grote verrassingen te staan. By het opendraaien van de gei ser schoten de vlammen aan alle kanten uit het omhulsel, en gasfornuizen hadden vlammen die angstig dicht by de jurk of schort reikten. De gasdruk te hoog Was er ergens iets gebeurd Iedereen draaide angstig de gaskranen dicht. De meer nuchtere inwoners dachten: „Och, het zal zo wel weer over zyn". De reden van veel paniekgevoelens was toch wel merkwaardig. Door on oplettendheid was in het gasdistri- butiegebied Leiden een afsluiter van het aardgasnet open blijven staan, met als gevolg dat er door het nor male stadsgas (alleen Voorschoten heeft aardgas) een hoeveelheid van 2000 kubieke meier aardgas stroom de. De calorische waarde die nor maal 4250 bedraagt, was hierdoor opgelopen tot maar liefst 6000! Geen wonder dat het gas we] wat feller brandde De gehele nacht zyn technici van het Leidse gas- en elektriciteitsbedrijf bezig geweest het gas „af te blazen' Met behulp van pijpen laat men ht aardgas ontsnappen, waardoor de calorische waarde weer terug loopt. Vanochtend was de toestand weer nagenoeg normaal. Het is mogelijk dat er nog sporen aardgas in normale stadsgas zitten, maar deze zuillen niet zulke desastreuze gevol gen kunnen hebben. Gelukkig is het daar gisteravond niet toe gekomen. Trouwens, de échte overschakeling op aardgas begint in Wassenaar op 15 augustus. Financieel directeur van de stich ting G. D. Grootveld: „Nog drie zeer velen, „Hoewel wij het begrip lidmaat niet kennen en dus niet kun nen spreken over een ledental be draagt het aantal sympathisanten hon derdduizenden", aldus de heer Groot veld. „Wij hebben een zeer grote kring van mensen, die met ons meeleven en beschikken over een groot aantal be langrijke relaties". NOG MEER Op steun rekent de stichting. „Dit unieke centrum van gebedsgenezing zal er komen, daarop vertrouwen wij", zegt de directeur. „En bij dit ene cen trum zaïl het zeker niet blijven. We hebben het oog ook op andere steden gericht. Op Amsterdam in de eerste. Zodra wij een mogelijkheid zien gaan we ook daar beginnen". Urker overboord en verdronken DEN HELDER De 33-jarige visser F. Koelewijn uit Bunschoten is gister middag in zee verdronken. Samen met andere opvarende van de UK 106 sloeg hij op 20 mijl ten westen van Het Molengat bij Den Helder door een enorme grondzee van het achterschip. Schipper J. van Sloten wierp een boei naar de 22-jarige H. Nieuwsen uit Tol- ■lebeke. die zich zwemmende boven water kon houden. Voor de 33-jarige F. Koelewijn kwam de hulp te laat. Mond-op mondbeademing baatte niet meer. Zij aankomst in Den Helder werd de heer Nieuwsen naar het zie kenhuis Parkzicht gebracht, omdat de dokter water in zijn longen consta teerde. Zijn toestand is nu gunstig. Kwartaalcijfers Philips EINDHOVEN De cijfers van Phi lips over het tweede kwartaal ver schijnen 18 augustus in de namiddag. enige ^taalprijzen CHICAGO Inland Steel Co. heeft 2 augustus prijsverhogingen van 2,1 pet. voor drie belangrijke walsproduk- ten aangekondigd aan het einde van de werkdag zodat de andere staalpro ducenten hun reacties nog niet kon den bekendmaken. Zij noemt de ver hogingen „matig en niet inflationis- tisch". LEIDEN Wijzigingen van de routes der busdiensten in verband met bloemen corso Rijnsburg op zaterdag 6 augustus. L(jn 11. Leiderdorp—Oegstgeest: Van 14.30 u tot ca 16 u kan niet wor den gereden tussen Leiden station en Oegstgeest v.v.; van 15 u tot ca 16.30 u wordt tussen Leiden station en Korevaarstraat gere den via Witte Singel en Morsweg. L(jn 13/14 ringlyn: Van 15 uur tot ca 16 uur wordl niet naar en van het Diaconessenhuis en Houtkwartier gereden: van 15 u tot ca 16 rijdt lijn 14 van resp. tot de Haarlemniertrekvaart, i.p.v Lei den station; van 15 u tot ca 16.30 u wordt i.p.v. het Noordeinde via de Morsweg gereden; van 17.45 u tot ca 18.45 u wordt niet via de Tomatenstraat en Zoeterwoudse- weg. doch via Rooseveltstraat, event Churcrilllaan gereden; van 18 tot ca 19 u niet via Boshuizer- kade, doch via Churchilllaan; van 18.15 u tot ca 19 u niet via Haag- weg. L\jn 15. LeiderdorpMorskwartier: Van 15 u tot ca 16.30 u wordt tussen Leiden station en Korevaarstraat gere den via Witte Singel en Morsweg; van 18.30 u tot ca 19.15 u niet naar en van het Morskwartier, LUn 21, LeldenKatwijk: Van 13 u tot ca 15.45 u niet via Rijns- burg en Oegstgeest, maar via Valken burg. Lijn 30, LeidenKatwjja: Van 15 u tot ca 16.30 u niet via Kort RapenburgNoordeindee maar via Morsweg- Hjn 40, Leiden—Rijnsburg—Noordwijk: Van 13 u tot ca 15.45 u niet- via Rijns burg en/of Oegstgeest maar via Val kenburg; van 15 u tot ca 16.30 u wordt tussen Leiden station en Korevaarstraat gere den via Witte Singel en Morsweg. Lijn 41. Leiden—Rijnsburg—Katwijk: Van 13 u tot ca 15.45 u niet via Rijns burg, doch via Valkenburg, event Noordwijk; van 15 u tot ca 16.30 u wordt tussen Leiden station en Korevaarstraat gere den via Witte Singel en Morsweg; van 17.45 u tot ca 18.45 u niet via Ko- ninginnelaan en Vijf Meilaan. doch via Lammenschansweg en Churchilllaan. Lijn 42, Leiden—OegstgeestNoordwijk: Van 14.30 tot 16 u niet via Oegstgeest, maar via Haagsche Schouw; pendel dienst O egstgeest—Noordwijk v.v.; I van 15 u tot ca 16.30 u niet via Bree- straatMarktroute. doch via Witte Singel cn Morsweg. Lyn 43, LeidenWassenaarDen Haag: Van 15 u tot ca 16.30 u wordt niet via Kort Rapenburg en Noordeinde maar via de Morsweg gereden; van 18.15 u tot ca 19 u wordt niet via Haagweg, maar via Churchilllaan en Witte Singel gereden. Lijn 45 LeidenVoorschotenWasse naar. Zie lijn 43. Lijn 46. LeidenVoorschotenDen Haag: Van 15 u tot ca 16.30 u tussen Leiden station en Korevaarstraat via Witte Singel en Morsweg. Lijn 50, LeidenHaarlem: Van 14.45 u tot ca, 15.45 u tot resp. van de Warmonderweg. Lijn 60, LeldenVoorhoutNoordwijker- Van 1445 u tot ca 15.30 u van resp tot Leidsebuurt. Met vertraging moet rekening gehou- den worden. Tussen 15 u. en ca. 16 u. wordt ver trokken van rotonde bij het belasting- kantoor. Er werd gespaard in de vakantie AMSTERDAM Ondanks de vakan ties hebben de spaarders in juli kans- gezien geld op zij te leggen. De spaar bank voor de stad Amsterdam over schreed het half miljard door een spaaroverschot van f 2,6 (vorig jaar 2,9) miljoen, de spaarbank te Rotter dam had f2 (1,9) min. overschot, in het eerste halfjaar f 31,2(27,1) min. De Nutsspaarbank te 's-Gravenhage was een uitzondering met f 1 (v.j. 1,2) min. intering in Juli

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 4