Doofpot voor een vuilnishoop Weekagenda FRIESCHE VLAG GOUDBAND Buren gaven de moed maar op Houdt uw stad schoon! Maar naar een dode kat tussen het afval kijkt niemand om Corsoroute BEZORGERS KIEUTFE LEIDSE COURANT 3 DONDERDAG 4 AUGUSTUS 1966 Donderdag JEUGDDORP Voorschoterweg geopena Katwijk aan Zee Trjumfatorkerk, 8 uur: orgelconcert Wim Daim, Amster- Schevenlngen Kurzaal. 8.15 uur: Re. sidentie-Orkest, met Willem Noske, viooi Schevenlngen Kushaus-paviljoen. 8.30 uur: Wim Kan en Corry Vonk. Den Haag Diligentia, 8.15 uur: ca baret Lurelel. Vrijdag JEUGDDORP Voorschoterweg geopend Rjjnsburg FLORA-HALLEN, 6 tot 11 uurd nam.: tentoonstelling corsowagens Den Haag Diligentia. 8.15 uur: ca baret Fons Jansen, „Hoe meer zielen." Den Haag Kloosterkerk. Lange Voor hout 4. 1 uur: orgelconcert Bernard Re- Den Haag Waalse kerk. Noordeinde 25, 8 uur: orgelconcert Willem Hendrik Den Haag Zuiderpark. 2 uur: Asse- Srhevenlngen Kurzaal. 8.15 uur: danstheater Internationaal. Zaterdag Rijnsburg FLORA-HALLEN, 9 tot 12 uur: bezichtiging corsowagens. Schevenlngen Kushaus-paviljoen. 8.30 uur: Wim Kan en Corry Vonk. Schevenlngen Kurzaal, 8.15 uur. Cilli Wang, One Woman Show, De we reld van Cilli Wang. Den Haag Nieuwe Kerk, Spui 8 15 uur: Residentie-Bachorkest. met Rineke Cornelissens sopraan eri Wim van Beek orgel. Den Haag Diligentia. 8.15 uur: ca baret Fons Jansen. „Hoe meer zielen STEENSTRA AT t HESENSTSAAT 'HAARLEMMERSTR. 204 1 e i p e Speciale aanbieding 3x2 7 dat wil zeggen: als U 6 flessen van deze wijnen (al of niet gesorteerd) bestelt, ontvangt U de de zevende GRATIS Rosé d'Anjou. demi sec per fles f 3.25 Boissac, vol geurige bor deaux per fles f 3.25 Vin Perlé parelt als cham pagne per fles f3.25 Klosterberg machtumer riesling per fles f3.25 Alléén onze zaak Herenstraat 6 is we gens vakantie gesloten van 8 t/m 15 augustus. Corso Rijnsburg— Leiden Half 2: vertrek van Flora Kijns- burg; in OEGSTGEEST .Rijnzich:- weg) omstreeks halt 3; id LEIDEN (StationsDlein) omstreeks 3.10 uur. op de Breestraat omstr 3 45 uur; 5.15 uur; vertrek na paur.e in Doe lenkazerne van het Noordeinde. ten slotte avondroute door Rijns- Voor de routebeschrijving zie men onze courant van donderdag 4 en vrijdag 5 augustus. Dienst apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek D. C. Kok, Rapenburg 9. tel. 24807 Films Camera (2.30 uur): Flipper, de dolfijn (alle leeftijden); 7 en 9.15 uur: The Conancheros (14 jaar). Lido (2.30 en 8 uur): The great race (alle leeftijden). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): De gen darme van Saint Tropez (alle leeftijden). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Agent X 1-7, Operatione Oceano (14 jaar). Studio (2.30. 7 en 9.15 uur): The Gold- rush (alle leeftijden): 's morgens 10.30 uur: Sjors en Sjimmie (alle leeftijden). Trianon (2.30. 7 en 9.15 uur): Fanto- mas slaat weer toe (14 jaar). Tentoonstellingen Museum VolkenKunae giuie zomerien toonstelling „De mens vaD toen <tot eind september - open vaD 10 tol 5 uur zondags van 1 tot 5 uur) De Lakenhal: tentoonstelling van schilderijen van Gabriel Metsu, tot 5 september. 105 u„ zondags 1—5 uur Galerie Walenkamp: zomertentoonstel- ling Leidse kunstenaars '66, tot 8 septem ber. Tot 12 augustus: Ab Steenvoorden, Rob Rotteveel, Jan Kuiper. Jan Maas kant, Pieter Geraedts jr., Frans de Wit. (Van een onzer redacteuren) LEIDEN Elke dan komt er weer wat bij. Zienderogen wordt de berg vuil op het kleine binnen plaatsje achter het leegstaande, vervallen en allang onbeivooitbare huis hoger. Als ratten dromen, doen ze het hiervan. Trouwens, voor een heleboel ratten is de droom al maanden en maanden werkelijkheid. Het krioelt ervan. Soms zie je ze op klaarlichte dag rondschieten. Er zouden er nog veel meer zijn als ook niet hun doodsvijanden lucht van de prooi hadden gekregen. Ook het aantal katten dat om de berg lieenzwermt is nauwelijks te tellen. Een ervan gaat nooit meer weg, maar dat is dan ook nauwelijks meer een kat te noemen: half tussen het vuil verborgen ligt een kadaver, in verregaande slaat van ontbinding. In de twee maanden dat het daar al ligt, heeft niemand er ooit naar omgekeken. Er is wel met afgrijzen naar gekeken. Het binnenplaatsje ligt niet ergens in een wildernis van verlaten krotten, maar grenst aan een huis dat wel wordt bewoond. De bijna ge pensioneerde metaalarbeider A. Lepe laar en zijn vrouw, die met hun kleinzoon in dat huis in de le Groen- steeg zitten hebben vanaf hun plat een onbelemmerd uitzicht op de voor hen weinig paradijselijke toestand naast de deur. Of liever: ze zouden da: hebben als de heer Lepelaar het gaas aan één zijde van het plat niet had vervangen door een planken schutting, dde tot schouderhoogte komt. Ze hoeven de vuilnishoop dus niet meer te zien, als ze niet willen. Maar omdat de Lepelaars geer struisvogels zijn. is hij met die schutting nog niet verdwenen. Niet alleen op warme da gen, wanneer het afval zich atmosfe risch begint op te dringen, blijft de zelfs als katten kerkhof dienst doende binnenplaats een bron 'van ergernis. Sleutel „Laatst stond ik hier de was op te hangen", oertelt mevrouw Lepe laar, „toen ik opeens zó'n kanjer van een rat hier over het plat zag rennen, achterna gezeten door een kat. Ik heb de was de was gelaten en ben naar Pinnen gtiend. Het heeft een hele tijd geduurd voordat ik weer naar builen durfde te komen. En zo lang die toestand daar zo blijft, houd ik m'n hart vast.'' Als je weken lang van het kastje ver van mijn bed naar de muur bent gestuurd, is het vastihouden van je hart het enige wait er nog op zit. Twee jaar geleden al (itioen het vuil nog geen twee meter hoog lag, zoals nu, maar toch al aar dig wat centimeters) heef' het echt paar Lepelaar zich Lot allerlei in stanties gewend om de situatie onder de aandacht te brengen, maar alle moeite bleef onbeloond. De geneeskundige diens' vond het een misschien ongezonde, maar dan toch anderen rakende zaak en ver wees de heer Lepelaar naar het stad huis. Maar ook daar was geen vuil nisvat voorhanden, wel een doofpot. Zonder nog de moed verloren te hebben, wendde de heer Lepelaar zich tot de gemeentereiniging. Daar bleek de zaak minder eenvoudig te zijn dan hij leek. In het belendende perceel verbleef toen namelijk nog de als Koos bekend staande bloemen- of ex-bloemenkoopman, die daar 's nachts een weinig weelderig leger op zocht en overdag op het blinden instituut werkzaam was. Deze Koos nu, was als bewoner van het huis in het bezit van een sleutel. Voordat er gesaneerd kon worden, moest met die sleutel de onder meer tot de binnenplaats van handeling toe gang gevende deur worden geopend. Dat lijkt simpel, maar was het niet. Zelfs de politie die voor het verkrij gen van die sleutel werd ingescha keld, slaagde daar kennelijk niet in; ze liet althans ondanks alle beloften niets meer van zich horen. Leuzen De bedreigde buren hebben toen verder maar geen moeite meer ge daan. Sindsdien heeft het vuil zich opgehoopt. Het huis staat weliswaar leeg, maar aan de andere kant van de binnenplaats ligt de fabriek van Bron's plasticeerinrichting, gevestigd aan de Middelstegracht. De fabriek loost haar afval op deze belt, via het leegstaande huis. waar toch geen ruiten meer in zitten en waar ver moedelijk een gat in de muur is ge- Als de heer Lepelaar daar iets van zegt, krijgt hij te horen: „Het is ir van mijn bed". Over zijn schutting naar beneden kijkend, zegt hij bitter: „Niemand die iets aan doet. Ze hebben wel mooie leuzen van „Houdt de stad schoon". En als je je vuilnisemmer even te lang buiten laat staan wan neer de wagrn weg is, krijg je een boete op je lichtrekening te betalen". Zaterdag trekt dan het corso Ryns- burgLeiden door Rijnsburg, Oegst- geest en Leiden. Het rydt de volgende RIJNSBURG 1.30 uur namiddag: Vertrek van ter rein „Flora", Oegstgeesterweg, Brou werstraat. Noordeinde, Petronella van Saksenstraat. Evertsenstraat, Piet Heinstraat, De Ruyterstraat, Kanaal straat. Katwijkerweg, Langevaart, Sandtlaan, Herenweg, Kerkstraat, Vliet N.Z., Koestraatbrug, Vliet Z.Z., Smid straat, Oegstgeesterweg. Van Rijnsburg naar Oegstgeest via Rijnsburgerweg en Rijnzichtweg. OEGSTGEEST 2.30 uur namiddag: Rijnzichtweg, Van Assendelftstraat. Rhijngeester- straatweg, Endegeesterlaan, Gevers straat en via Leidsestraatweg en Rijns burgerweg naar Leiden. LEIDEN 3.10 namiddag: Stationsplein, Sta tionsweg. Steenstraat. Blauwpoorts- brug, Haarlemmerstraat, Pelikaan straat. Hooigracht, Hogewoerd. Bree straat (ongeveer 3.45), Noordeinde. Rembrand ts traat. PAUZE IN DOELENKAZERNE 5.15 uur namiddag: Noordeinde. Wit te Singel. Zoeterwoudse Singel. Lam- menschansweg, Tomatenstraat, Zoeter- woudseweg, Vijf-Meilaan. Boshuizerka- de. Ter Haarkade. Haagweg, Rijnzicht- brug, Morsweg, Morssingel, Stations plein, en via Rijnsburgerweg naar Oegstgeest. naar Rijnsburg. Avondroute door Rijnsburg: Flora, Rijnsburgerweg, Oegstgeesterweg, He renweg, Sandtlaan, Langevaart. Ka naalstraat. Burg. Mey boomstraat. Noordeinde. Koestraat, Vliet Z.Z., Smidstraat, Oegstgeesterweg, Rijns burgerweg, Flora. Kraakje» in Leiden LEIDEN, Een inbreker met, naar het schijnt, grote plannen om de stra ten in Leiden of omgeving te verbete ren heeft in de nacht van 2 op 3 au gustus een kraakje gezet in een werk- keet aan de Voorschoterweg. Ont vreemd werden onder meer twee straatmakershamers, een breekijzer en een stel rubberen knielappen. Tijdens de bouwvakvakantie is uit een perceel aan de Oude Vest een elek trische handboormachine ter waarde van 200,ontvreemd. De NIEUWE LEIDSE COURANT vraagt voor spoedige indiensttreding (Leeftijd 15 jaar of ouder) Voor wijken in de omgeving van de Herensingel, de Kooi en Oude Vest. GEEN VAKANTIEWIJK EN AANMELDEN: STEEN STRAAT 37 LEIDEN TEL. 31441. HAAGSE POLITIERECHTER Papieren moeilijkheden van verdachte chauffeurs DEN HAAG Volgens de ehauf feur uit Alphen aan den Rijn, die zich voor de politierechter moest verant woorden, was er geen sprake van dat hij zijn werkgever onrechtmatig had verlaten. Integendeel; het arbeids bureau had zelf bemiddeld bij het vin den van een nieuwe. Hij was naar dat arbeidsbureau toege- stapt toen bleek dat hij het. ondanks een loonsverhoging, niet zo best kon vinden met zyn baas. Dank zij de bemiddeling was hy toen in dienst getreden bij een andere expediteur, die de chauffeur had aangenomen omdat het arbeidsbureau meedeelde dat de zaak in orde zou komen omdat de man anders geen werk zou hebben. De officier vond het toch niet in de haak dat de vereiste vergunning ont brak en eiste 40 boete. De rechter bleek milder; hij kon er wel inko men dat de verdachte, zoals deze zei, van al die wettelijke voorschrif ten weinig of niets afwist Gezien ook de rol die het arbeidsbu reau had gespeeld, ontsloeg hij de chauffeur van rechtsvervolging; hét Bouw in Boerenburg gaat beginnen NOORDWIJK. In afwijking van het rooster wordt de eerstvolgende raadsvergadering gehouden op 23 au gustus. Dan komt onder meer een voorstel ter tafel over de eerste bouw- stroom in plan Boerenburg. Overhoop Ook een chauffeur uit Nieuwe Wete ring bleek met papieren overhoop te liggen. Hij had zonder vergunning een vracht vervoerd. Die vergunning was er wel. zei de chauffeur, maar hij had hem ver geten. De politierechter merkte op dat het dan mogelijk is er een dub bel gebruik van te maken. De officier wilde clement zijn en eiste 10 boete, waarmee de rechter ak koord ging. Wedvlucht Sasgenhcim SASSENHEIM De Blauwband hield zaterdag een wedvlucht met jon ge duiven van St. Quenitin, 278 km. In concours 260 duiven. Los 9 uur 15 min. Eerste duif 12.28.56. Snelheid 1444 me ter per minuut. Laatste duif 13.01.57. Snelheid 1230 meter per minuut. W Harskamp 1 3; Gebr Krom 2 9 17 50; J v d Krog: 4 7 24; W v d Zwart 5 26 38; J Wowys 6 8 25 37 45; L de Ridder 10 32; G Ammerlaan 11 28 40 47 51; W v d Krogt 12; A de Goe.v 13 22 23; A v Haaster 14 15 18 19 34 49; C Drost 16; A Schrama 20; G A Rewijk 21; G Mens 27 33 41; P Wol vers 29; CVonk 30; H v d Lans 31 43; Th Onderwater 35 48; mevr. D Sloot weg 36 42; J Haver 39 44 46; H Spaar garen 52. SASSENHEIM In juli werd bij de Rijkspostspaarbank ingelegd f 103.000 en uitbetaald f 100.000. Subsidie voor een juridische studie LEIDEN De Nederlandse Orga nisatie voor Zuiver-wetenschappelijk onderzoek heeft de „Vereeniging tot uitgaaf der bronnen van het oud-va- derlandsch recht" een subsidie ver leend voor de uitgave van het eerste deel van de bronnen van „De voor geschiedenis van de codificatie 1798 1810". Het bewuste materiaal is in de loop van zijn leven bijeengebracht door thans wijlen mr. H. Aa, die op dit onderwerp had willen promoveren. Door prof. mr. J. Th. de Smidl', hoogleraar in het oud-vaderlands recht aan de rijksuniversiteit in Leiden en aan de universiteit van Amsterdam, zijn de bewuste s'.ukken bewerkt en persklaar gemaakt, waarbij hij ter zijde werd gestaan door zijn Amster damse wetenschappelijke medewerker de heer A. H. Huussen, doctorandus in de geschiedenis. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN GEBOREN: Jelka Am- rita dr v S T E Parabir en E M Rik- menspoel: Katinka Valentina dr v A R Hitijahubessy en M Muller; Jan Rudolf zn v B H Tooms en A E H van Klaveren: Gerrit zn v G Va ders en A Zuijderduijn: Eliette Ma- non dr v K N de Vrij en G H Steen- wijk: Marianne dr v C G van Diest en A Boeder: Karen dr v A A Groo- tens en M P S A T Haest. OVERLEDEN: G van Duijn 73 jaar wed van W Kick: A E Obdam 66 jaar echtgen van C T van der Zwet: J J Aalbersberg 65 jaar man. De nauwe le Groenesteeg met (rechts) het onbewoonde huis waar de ratten vrij spel hebben. Zoekt U een GOUDEN RING voor dame of beer JUWELIER v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 heeft het ook in BRILJANT Altijd voordelig. .•laandag de gehele dag gesloten Natuurlijk hebt u, mevrouw, uw eigen manier om het lékkerste kopje koffie te zetten. Veel beproefd (en graag ge proefd!) is koffie, die gezet is volgens de handige snelfiltermethode (zgn. Me- littal). Schenk het kopje vol met hete koffie, voeg suiker toe naar smaak en dan een héél klein scheutje „Friesche Vlag'' GOUDBAND Resultaat: een ex tra lekker kopje koffie met een vóllere smaak, een kostelijk aroma en een prachtige, goudbruine kleur Er zijn veel soorten koffiemelk. Maar niet voor niets is Friesche Vlag" GOUDBAND de meest gebruikte koffie melk in Nederland. Een klein scheutje in het heerlijke kopje koffie, zoals u dat zet, mevrouw, en proef maardat is een zon dags kopje koffie, waarmee u uw man en uw gasten écht kunt verwennen de meest gebruikte koffiemelk in Nederland

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 3