Vissers lieten zich door de regen niet uit het veld slaan Weekagenda Lage aanval op f eestlampjes in Rijnsburg Turk en Varkevisser in uitstekende vorm in simultaan te Rijnsburg Katwijks mannenkoor zong in Rijnsburg Strijd om zetels van wethouders ontbrand Vier mannen onwel bij plaatsen van nieuwe aardgas-afsluiter VROUWELIJKE EMPLOYE NIEUWE LEIDSE COURANT WOENSDAG 3 AUGUSTUS 1966 Woensdag JEUGDDORP Voorschoterweg geopend Pieterskerk. 7.30 uur: oecumenisch avondgebed Stadhuis. 4 tot 0 uur: zitting sociaal raadsman. Schevenlngen Kushaus-paviljoen 8.30 uur: Wim Kan en Corry Vonk Den Haag Dlligentia. 8.15 uur: ca baret Lurelel. Den Haag Luth kerk. 8 15 uur: or gelconcert Jan J van de Berg. Donderdag JEUGDDORP Voorschoterweg geopeni Bospark Kikkerpolder 2uur vakantiebezlgheden. variété-orogramma (bii oneunstig weer In gehoorzaal) KatwJJk aan Zee Triumfatorkerk 8 uur: orgelconcert Wlm Daim. Amster- Schevenlngen Kurzaal. 8 15 uur: Re. sldentie-Orkest. met Willem Noske. viool Schevenlngen Kushaus navfljoen 8.30 uur: Wim Kan en Corry Vonk. Den Haag Diligentia. 8.15 uur: ca baret Lurelel Den Haag Zuiderpark. 2 uur: clow nerie, sprekende hond. goochelen enz VrUdag JEUGDDORP Voorschoterweg geopend RUnabnrg - FLORA-HALLEN tot 11 uurd nam.: tentoonstelling corsowagens Den Haag Diligentia. 8 19 uur: ca baret Fons Jansen. ..Hoe meer zielen Den Haag Kloosterkerk. Lange Voor hout 4. 1 uur: orgelconcert Bernard Ra- Den Haag Waalse kerk. Noordeindo 25. 8 uur: orgelconcert Willem Hendrik Zv art. Den Haag Zuiderpark. 2 uur: Aase Schevenlngen Kurzaal, 8.15 uur danstheater Internationaal. Zaterdag RtJnsbnrg - FLORA-HALLEN 9 tot 12 uur: bezichtiging corsowagens Schevenlngen Kushaus-paviljoen. 8.30 uur: Wim Kan en Corry Vonk Schevenlngen Kurzaal. 8.15 uur Cilll Wang. One Woman Show. De we reld van CI1U Wang. Den Haag Nieuwe Kerk. Spui 8 15 uur: Residentie-Bachorkest. met Rlneke Cornellasens sopraan en Wlm van Beek orgel. Den Haag Diligentia. 8.15 uur: ca baret Fons Jansen. „Hoe meer zielen Corso Rijnsburg— Leiden Half 2: vertrek van Flora Kiins- burg; In OEGSTGEEST Rijnzichi- weg) omstreeks half 3: te LEIDEN (Stationsnleln) omstreeks 3 10 uur. op de Breestraat omstr 3 45 uur; 5.15 uur: vertrek na pauze in Doe lenkazerne van het Noordelnde, ten slotte avondroute door Rijns- Voor de routebeschrijving zie men onze courant van donderdag 4 en vrijdag 5 augustus. Dienst apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek D. C. Kok. Rapenburg 9, tel. 24807. Filmt i 9.15 uur): Mary Pop- KATWIJK AAN ZEE Gistere//, op het zesde orgelconcert van de reeks in de Nieuwe Kerk was evenals vorige week Piet van Egmond de solist. Hij besloot hiermee tevens zijn aandeel eraan. Van de zeven te spelen werken heb ik er vier gehoord; mijn aanwezigheid was ook in Rijnsburg vereist voor een concert ter gelegen heid van de feestweek aldaar. Na de gunstige beschouwingen verleden week had ik echter voldoende gelegenheid deze indrukken opnieuw bevestigd te In het openingsnummer, het Con certo I van Joh. Seb. Bach, was Piet van Egmond nog niet geheel op dreef; het tindelende Allegro klonk niet exact in deovergangen naar de triolen. Camera '2.30 uur): Flipper, de dolfijn Het Grave daarentegen was bezonken <alle leeftijden); 7 en 9.15 uur: The waarna de solist echter in het Presto Conancheros (14 jaar). weer in een zekere nuchterheid ver- Lido (2.30 en 8 uur): The great race viel. (alle leeftijden). i Van deze bedenkingen was echter Luxor (2.30. 7 en 9.15 uur): De gen- niets meer te bespeuren in het frag- darme van Saint Tropez 'alle leeftijden) 'ment uit Handels concert Cuckoo and Rex 12.30. 7.15 en 9.15 uur): Agent X Nightingale; dit overbekende en ge- 1-7, Operatione Oceano (14 jaar). I liefde prachtige stuk vertolkte hij zeer Studio <2.30, 7 en 9.15 uur): The Gold- j doorvoeld, rush alle leeftijden); "s morgens 10.30- De volgende werken, alle daterend uur: SJors en Sjimmle (alle leeftijden).1 uit de romantische tijd, kregen inter. Camera (230 u): Sneeuwwitje en 9.15 uur: De vrouw die hij begeerde (18 jaar) Lid o (2.30. 7 Luxor (2 30, 7 en 9 15 uur): Le gen darme de Saint-Tropez (a.l.) Rex <2.30. 7.15 en 9.15 uur): Fluiten naar je duiten Studio (2 30 7 en 9.15 uur) The Gold- rush (a.l.); 10 30 uur: (behalve op i dag): Sjors en Sjimmle en de gorilla Trianon (230. 7 en 9 15 uur): Fantamos slaat weer toe (14) Films van donderdag af RIJNSBURG De feestweek is ingezet met een viswedstrijd in het Oegstgeesterkannal. Het weer werk te niet mee, maar tal van liefheb bers trotseerden de regenbuien38 senioren en 47 junioren. Bij de se nioren won de heer R. Faas de eerste prijs met drie bovenmaatse vissen, J. van Wint werd tweede en J. Koe- Bram de Mooij was met acht vissen de eerste bij de junioren. Jan van der Meij werd tweede met zes stuks en Kees Bouwman derde met dTie stuks. Grootste vis Om de prijs voor de grootste vis. een werphengel, moest worden geloot. Een senior en een junior hadden elk een vis van 22 centimeter lengte ge vangen. Het lot besliste in het voor deel van de junior. Jammer was dat de deelneming aan de allegorische optocht, vooraf gegaan door Caecilla uit Voorhout, te wensen overliet. Van dc groepen behaalden de groep P. Heemskerk met „Glaasje op laat je rijden" en de groep J. de Mooij met „De Mooij's winker een eerste prijs. Bij de individuelen waren de eerste prijzen voor Anneke Zwaan (tover- meisje) en Roelie Zwaan (vorstverlet) Marja van Delft (haremmeisje) en Janneke van Iterson (Japans meisje) kregen een tweede prijs. VerdeT werden met een prijs geluk kig gemaakt Dineke Kralt (bloemen meisje), Geesje de Mooij (fruitmeisje), Bea van Tilburg, Gonnie van Egmond, Gert Wlm Kndpscheer, Wim de Mooij en Janneke van Delft- Aan de klaverjaswedstryd in Vliet- hof namen 68 personen deel. Uitslag: 1 A. Monster (5504), 2. J. van Delft (5323). 3. H. L. van Iterson (5318) J. van der Meij (5297), 5. P. Francken (5226). Boos Gisteravond om zeven uur opende Oranjevereniging-voorzitter D. Heems kerk het vermaakcentrum aan de Hof- tuin. De heer Heemskerk prees vooral Gisteravond is het vermaakcen trum in Rijnsburg geopend. Er was al spoedig grote belang stelling. Foto N. van der Horst de buurtverenigingen die weken bezig zijn geweesit de feestverlichting in orde te brengen- Minder goed te spreken was hij over lieden die in de Brouwer straat voor enkele honderden guldens schade aan de verlichting hebben aan gebracht. „Het is een schande. Het geld voor verlichting en versiering is met kwartjes tegelijk bijeengebracht". Foil Egmond voor het laatst in Katwijk RIJNSBURG In het kader van de feestweek organiseerde de Oranjever eniging voor schakers en dammers eer simultaanwedstrijd in Vliethof. De belangstelling hiervoor was zeer goed: 22 schakers en 24 dammers zet ten zich om 8 uur na een welkomst woord van de heer P. van Klaveren, bestuurslid van de O.V., achter de borden om tegen de bekende dammer C. Varkevisser uit Katwijk en de Noordw ijker schaakkampioen J Turk de strijd aan te binden. Sterk Beide simultaanspelers behaalden met groot vertoon van macht een hoog percentage: de heer Varkevisser scoorde 83yj pet, de heer Turk zelfs 86 pcL Na afloop overhandigde de voorzit ter van de Oranjevereniging een aan denken aan de simultaanspelers en bekers aan de prijswinnaars. Opvallend was, dat van de leden van de Rijnsburgse Schaakclub slechts één remise speelde. De overigen die een vol of een half puntje scoorden waren niet-leden. RIJNSBURG Morgen is het raad huis voor het publiek gesloten. Voor het doen van aangiften betreffende de burgerlijke stand kan men er evenwel terecht van negen uur tot half tien. RIJNSBURG Vrijdag a.s. hoopt ds. P. Verkade uit Nieuwe Tonge voor de Hervormde Evangelisatie te spreken in de zaal achter de Chr. Geref. Kerk. Aanvang 8 uur. De prijswinnaars zijn; dammen: G. van Zuylen, D. Kromhout en H. Ver kuil (allen winst). G. de Jong en W. Leeuwenburg (beiden remise). Schaken: Enno Bijleveld (winst), W. van Veen, T. Meirink. H. de Raad, Jac. Heemskerk en D. Schoneveld (allen remise). ADVERTENTIE En hier de DUBBELZEGEL- AANBIEDINGEN van de SPAR - RIJNSBURG THEE. roodmerk 0.86 17 zegels Literfles KOFFIEMELK 1,73 35 zegels Literfles KOFFIEMELK hotelkwaliteit 2,00 40 zegels Blik GROENTESOEP 1.08 22 zegels SPAR EUROPRIJST in kookbuiltjes 0,68 14 zegels Groot pak SPAR SPRITS 0,89 18 zegels 8 CHOC. REPEN melk of puur van ƒ1.voor 0,89 10 zegels LIMONADESIROOP van 1,65 voor 1,49 15 zegels SARDINES Spar Europ 0.48 10 zegels En nog veel meer koopjes. Zie de aanbiedingen in de winkel. v. d. Meij's Zelfbediening IN DE HOFTUIN RIJNSBURG Burgemeester Breen geïnstalleerd LEIMUIDEN Gistermiddag Is de heer H. L. Brecn geïnstalleerd als bur gemeester van Lelmuiden. De ambtske ten werd hem omgehangen door loco-bur gemeester J. den Haan. De nieuwe burgemeester zei onder meer, dat hy van het vlakke land houdt en van de mensen hier en dat hij Leimui- den graag in alle opzichten wil dienen". De heer Breen werd van tal van den hartelijk toegesproken. Hij is de opvolger van burgemeester Kammenga, die zijn ambt ongeveer een half jaar ge,leden neerlegde in verband met het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd. De nieuwe Durgemeester ls tevens be noemd in Rijnsaterwoude en Nieuwveen. Vandaag en morgen heeft hij zich daar om nog eens aan installatieplechtigheden te onderwerpen. Toerit rijksweg bij Oegstgeest dicht HILVERSUM De verkeerscentrale van de rijkspolitie maakt bekend, dat de toerit van de bebouwde kom van Oegstgeest naar de rijksweg Amster dam-Wassenaar-Den Haag bij het Rijn- zichtviaduct is afgesloten voor het ver keer rijdende in de richting Den Haag. Weggebruikers dienen om te rijden via de Postbrug te Sassenheim of via Lei den. De toerit zal ongeveer zes weken afgesloten blijven. Voorts wordt bekendgemaakt, dat op verscheidene plaatsen op de autosnel wegen in het westen en in het midden van het land vertraging kan ontstaan door wegversmallingen in verband met de uitvoering van werkzaamheden. Weggebruikers die langdurige vertra ging die op de route Den Haag-Utrecht voor het verkeer in beide richtingen kan ontstaan, willen voorkomen, wordt geadviseerd deze route te mijden. Meisje brak pols in Avifauna ALPHEN De 11-jarige Anneke Lindenburg uit Nieuwkoop kwam gis termiddag bij het trampolinespringen in Avifauna naast de mat terecht. Bij deze val brak het meisje haar linker pols. Zij is opgenomen in ziekenhuis Rijnoord. RIJNSBURG Doordat ik elders op dezelfde avond indrukken van een concert voor de lezers moest garen, kwam ik dank zij een snelle race nog midden in het programma van het concert in de Maranathakerk te Rijnsburg. Ik heb er het Katwijks Christelijk Mannenkoor, dirigent Leen Manneke in een zestal en de organist Dirk Schoneveld in drietal werken kunnen beluisteren, voldoende dus om een mening te vormen. Beginnend bij het mannenkoor viel aanstonds te constateren, dat hier goed materiaal onder schuilt, of beter gezegd: uit naar voren komt. In een mannenkoor valt de melodievoerende stem het meest op, dus de partij der eerste tenoren veelal. In de zachte en tussentinten zou ik gaarne wat meer glans horen, wat te bereiken i 9 15 IentoonatelltnKen Museum VuiKeoKuttae -ie romerter. toonstelling „De men» van men Hot einr september open vin lü lot 6 uui zondags van 1 tol 5 uur) De Lakenhal: tentoonstelling van achilderijen van Gabriël Meuu. tot 5 september lü5 u. zondags 1—6 uur Galerie Walenkamp: zomertentoonstel- ling Leid se kunstenaars '66. tot 8 septem ber. Tot 12 augustus: Ab Stecnvoorden. Rob Rotteveel. Jan Kuiper. Jan Maas kant. Pieter Geraedts jr.. Frans de Wit. Katwijk Voorstraat 44. fototentoon stelling Genootschap Oud-Katwyk dage lijks (behalve op zondag) 's middags van 3 tot 5 ur en 's avonds van half acht tot 10 uur (tot en met 13 augustus) Oud-Fvelgeest WASSENAAR: kunstzaal Heutt, Hof- laaQ 7: tentoonstelling van schilderijen door Tilla Terwindt en beeldhouwwerken van Wlm Rijvers (van 18 Juli tot en met 4 aug.. dag 10 tot 17 uur. ook dinsdag avond van 8 tot 10 u., zondags gesloten) pretaties. zoads men die van Van Eg mond gewend is. Het derde Choral van Cesar Franck. eerder in deze reeks gespeeld en besproken, was indruk wekkend, vooral in de klank. De stu wende cantilenes uit het middendeel fraai van registratie Interessant was ae vergelijking met het volgende stuk. de Derde Fantasie van Saint Saens dat naar mijn smaak beter vóór Franck gespeeld had kun nen zijn. Het stuk mist de diepgang van Franck. heeft minder inhoud en is zeer afhankelijk van secondaire fac toren zoals registratie. Maar dit is voor Van Egmond geen bezwaar; hij weet het aannemelijk te maken. De laatste werken heb ik niet ge hoord en dus ook niet de slot-impro- Henrl Welbooren Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Donderdag: hoog water 5.03 en 17.26 uur; laag water 1.03 en 13.21 ui Raadsleden boos heen LISSE Ir. A. II. J. Paardekoper en dokter N. Bet (KVP) hebben hun ontslag ingediend als gemeenteraads lid. Zij kunnen zich niet verenigen met de gang van zaken ten aanzien van de te benoemen wethouders. De heren Paardekoper en Bet wil len graag de juiste man op de juiste plaats zien. waarbij niet zozeer wordt gelet op de persoon van de kandidaten maar temeer op hun capaciteiten voor het vervullen van het wet houdersambt. Zij menen dat gezien de snelle ontwikkeling van Lisse uitermate bekwame wethouders nodig zijn. Er moet hun inziens een zo krachtig mogelijk college van B. en W. komen. Nieuwe raadsleden LISSE Nu de heren Paardekoper en Bet het raadslidmaatschap hebben neergelegd, komen volgens de lijst als hun opvolgers in aanmerking heren W. Schelberg (Lisse-Engel) Hugo de Vroomen (Lisse-dorp). Over de bezetting van de wet houderszetels is in de KVP-fractie uitvoerig van gedachten gewisseld. De heren Paardekoper en Bet kwamen hierbij in botsing met andere menin gen in de KVP-fractie. Zy besloten het raadslidmaatschap neer te leggen, omdat zij zich niet verantwoordelijk sen te stellen voor de verdere gang van zaken. Bloemeiuiut ornaat LISSE Ook Lisse heeft thans een bloemenautomaat. Hij is geplaatst door de firma W. L. Onderwater bij de ingang van de tuin op het adres Heereweg 305 - hoek laantje Kwekers- lust. 's Avonds is de automaat ver licht. LISSE BIJ de Rijkspostspaarbank werd in juli ingelegd ƒ119.017,— rug betaald ƒ87.802.—. LISSE Vrijdagavond om half acht spreekt ds. Van de Woeetyne uit Bar neveld voor de Gereformeerde Gemeen te in Nederland in gebouw Salvatori aan de Wagenstraat. is door een betere stemplaatsing in de/resonans. Het forte klinkt frisser, mits men zich hoedt voor ruwheid. In mindere mate gelden de bezwaren voor de andere partyen, die der tweede tenoren, baritons en bassen, welke laatsten een goede grond aan het ensemble geven. Wat de nuancering betreft gaat dirigent Manneke naar mijn smaak wel wat simpel te werk. Een voudig lied als Houd Gij mijn han den Beide wordt met te veel pathos gezongen, te weinig legato (gebonden klank) terwijl geen onderscheid wordt gemaakt tussen betoonde en onbetoonde lettergrepen, de belang rijkste voorwaarde voor een juiste tekstuitbeelding. Dit laatste werkt tevens het zakken in de hand. Toch hoorde ik ook verdienstelijke vertolkingen als het Sanctus Stalmeier, en de bekende werkjes van Bortnianski, Sprey en Rinck. Het Domine Salvam fac Reginam nostram Giesen werd met orgelbegeleiding doorleefd gezongen. Met dit grote mannenkoor is stellig veel te be reiken, mits men zich losmaakt van tn enigszins verouderde aanpak. Doordat de solist al evenveel haast had als ik. echter om geheel andere redenen (een blijde gebeurtenis ten zijnen huize!) werden de werken. hij een aandeel had reeds in het begin van het programma achter elkaar uitgevoerd. Caro mio ben, van Giordani, door Leen Manneke be werkt. de Zwölf Rauber van Imjalof, die nog zeer geliefd blijken te zijn, Landerkennung van Grieg. Over de bariton Aat Hasenoot kan ik dus niets anders vermelden dan het tus sen haakjes geplaatste. Tenslotte de organist Dirk Schone veld. Van hem hoorde ikeen zeer goed en rustig gespeeld Allegro van DELFT Het kan 144 keer goed gaan i dan toch de 145ste maal fout. Dat be merkten vier personeelsleden van firma Hanab uit Valkenburg (Z.H.) gis termiddag tot hun schade. Ze waren de Asvest by de vroegere Rozemarijn- steeg bezig met het plaatsen van grote afsluiter voor het komende aardgas. Daarvoor moest een stuk van enkele tien. tallen centimeters lengte uit de daar liggende en reeds zeventig jaar oud lijnde gasleiding worden verwijderd wor de passtukken en de afsluiter plaats le maken. Er werd met gasmaskers ge werkt die verse lucht over een afstand enkele meters door een klein tortje kregen aangevoerd. Zoals altijd DELFT Dat er bij het nakaarten over het zo gelukkig afgelopen gas- incident opgelucht gelachen kon worden, blijkt wel uit het kwasi- zakelijke verslag van een chef: „We hebben de zaak van de over kant van de weg ontdekt. Er kroop namelijk een man uit de kuil die erbij ging liggen. U weet hoe scherp we bij de ambtenaren tegen duide lijke luiheid waken. Er moest dus een opzichter aan te pas komen die een en ander corrigeerde Om streeks half zes was alles uiteraard over en konden de slachtoffers huis waarts keren". boorde men een klein gaatje in de gas buis en duwde daar een „blaas" door. Door krachtig oppompen van deze „voet bal" zou men de gastoevoer tijdelijk slui ten. Dit ls een normale werkwijze die door deze firma in geheel Nederland wordt toegepast en die nog nooit onge lukken heeft opgeleverd. Vermoedelijk door de aanwezigheid van iets scherps in de buis, mislukte deze opzet gistermid dag met zeer kwalijke gevolgen. Toen de vier mannen de buis gingen doorzagen ontsnapte een grote hoeveel heid raffinaderijgas dat ongeveer tien procent koolmonoxyde bevat. De eerste minuten voldeden de gasmaskers nog. Toen de gaswolk echter niet door de wind werd meegenomen, zoog het mo tortje binnen enkele ogenblikken kolen damp naar de gasmaskers. De werklie den werden onwel. Een van hen wist de kuil uit te kruipen en daardoor de aandacht te trekken van een machinist het gemeentelijk gasbedrijf die aan iverzijde van de weg net naar buiten keek. Deze alarmeerde ogenblikkelijk de GGD en schoot met een opzichter toe hulp te bieden Drie mannen waren weliswaar niet Walter, de z.g. kleine C-dur van Bach, waarvan ik me het tempo iets hoger denk, en een liedbewerking van Feike Asma, die hij briljant en volkomen beheerst vertolkte. Een spontaan applaus klonk op in Maranathakerk. Zij nog vermeld, dat de voorzitter der Oranjevereniging de avond in- en uitleidde met goed gekozen woorden, waarin hij het talryke gehoor liet delen door samenzang van Psalm 138 aan het begin en het Lutherlied aan het slot. Henri Welbooren RAIFFEI5EN-BANK „KATWIJK AAN ZEE" vraagt voor spoedige indiensttreding leeftijd tot 20 jaar. GEBODEN wordt een goed salaris en een prettige werkkring. Sollicitaties te richten aan het kantoor der Bank, VOORSTRAAT 150, KATWIJK AAN ZEE. geheel buiten bewustzijn, maar toch wel zover bedwelmd dat ze naar het Oude en Nieuwe Gasthuis vervoerd moesten worden. Het waren de heren J. Keyzers, 29 jaar, uit Raamsdonkveer, T. v. d. Pluym, 44 jaar uit Raamsdonk en C. v. d. Plas, 23 jaar. uit Katwijk. De vierde man. de chauffeur, werd even later onwel. Hij behoefde slechts even frisse lucht in te ademen om weer op verhaal te komen PERSLUCHT Personeel van het gemeentelijk gas bedrijf nam het werk over. Nu echter met persluchtmaskers uit eigen bedrijf, waarbij men 't nadeel had dat de cylin ders om het kwartier verwisseld moesten worden. Het gasbedrijf beschikte zelf over zeven stuks. Er werden er twee van de brandweer geleend, terwijl de lege cylinders bij de Haagse brandweer wer den bijgevuld- Zo kon het werk dus toch doorgaan. Tegen drie uur was er, na\at de tweede ook leeggelopen was, een aterde „blaas" ingebracht die het hield. De afsluiter kon op zijn plaats gehesen worden en omstreeks half zes was alles voor elkaar. De opzichter J. v. Nieuwkoop en ma chinist J. de Ruiter die beiden als eer sten te hulp waren geschoten, hielpen verder ook met het werk SECTIE-SLUITER Het ging hier dus om het plaatsen van nieuwe afsluiters die dienen om de om schakeling op aardgas vlot te doen ver lopen. Met deze afsluiters kan men kleine wijkdelen secties gasloos maken, zodat na 't ombouwen van de toestellen het aardgas kan worden geleverd. Zater dag jl. schreven wij hier reeds over De maanden augustus en september zullen voor het aanbrengen van deze afsluiters gebruikt worden. Half oktober verwacht men in de omgeving van het Konings plein het eerste aardgas te kunnen leveren. Op de foto ziet men de mannen van het gemeentelijk gasbedrijf met het plaatsen van de afsluiter bezig. Mid- dcnoncler de nieuw aangebrachte pas stukken, waar de afsluiter met een pakking tegenaangeschroefd zal wor den. Ds. 0. T. Hvlkema 40 jaar predikant DEN HAAG D8 O. T. Hylkema, Doopsgezind predikant, wonende Hof- zichtlaan 1. hoopt jp 29 augustus zijn veertigjarig amptsjubileum te berdenken. Ds Hylkema werd op die datum in 1926 bevestigd te Terschelling. In 1928 ver trok hij naar Almelo, waar hij elf jaar stond. In Bussum-Naarden vond hij zijn volgende gemeente. Op 16 april 1944 deed hij intrede in Den Haag. Ds Hylkema was een der oprichters der Beweging van Europese Federalisten (1946—1947). Van het Degin af aan had hij zitting in het bestuur en ui commis sies van de Nederlandse Raad der Euro pese Beweging 1948)Dit is een overkoe pelend orgaan van het Europese werk. Op 4 november werd ds Hylkema voorzitter van het Uitvoerend Comité van de Neder landse Raad der Europese Beweging. Hij was tevens voorzitter van de huidige Europese Beweging, welke functie hij op 24 mei 1962 heeft neergelegd. Burgerlijke stand van Sassenheim SASSENHEIM Geboren: Marinus Wilhelmus Maria, z v: G J Moerkens ea J J C van der Lans; Jan, z v: C Geldof en M J Sira; Yvonne Johanna, d v; P W Rewijk en E B Steen voor den; Jeannet Suzan, d v: C Ph van Dijk en A W J Lips. Ondertrouwd: C J Smits, 24 jaar en G Benschop 24 jaar; J F Beckers, 27 jaar en M A Spoelstra. Overleden: M Beijk-van der Voort, 74 jaar.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 4