Olie, dat is een rustig idee Nieuwe hervormde federatie kan in 1970 feit zijn Middelbare scholieren uit heel Europa naar Zeist GEEN EIGEN GESPREK MET R.K. KERK Een woord voor vandaag Reeds nu praktische samenwerking Bond van 125 kerken met 55 miljoen leden Uw probleem is het onze Pius XII wilde Yaticaan in Jeruzalem herbouwen Omstreden debat op Joodse congres gaat door Nyborg V nog altijd dakloos Vernedert u voor de Here en Hij zal u verhogen" (Jacobus 410). Onderwerpt u aan God. Biedt weerstand aan de duivel. Nadert tot God. Reinigt uw handen en zuivert uw harten. Beseft uw ellende, treurt en weent. Als hamerslagen zijn Jacobusaan sporingen geweestom te verbrijzelen de trots, de hoogmoed van zijn Izers. En nu, aan het eind van deze perikoop her haalt hij nog eens, waarmee hij is begonnen. God wederstaat de hoogmoedigenmaar de nederigen geeft Hij genade. ..Ver nedert u voor de Here." Vernederen wilzoals we gezien hebben, zeggen van genade leren leven. Wij willen ons leven zelf bepalen. God is voor ons meestal een verre, vage kennis, die we in de noodsituaties van ons leven ontmoeten, maar die in ons gewone leven van elke dag praktisch geen rol speelt. Wij denken dat we zo vrij zijn. maar beseffen niet. dat we in feite slaven zijn van de duivel en de zonde, zolang we niet leven van Gods genade. Want met het bevel „vernedert u" is God nooit uitgesproken. „En Hij zal u verhogen." De plaats van berouw en bekering is tegelijk de plaats van de herstelde gemeenschap met God. Want zo zegt de Hoge en Verhevene, die in eeuwigheid troont en wiens naam de Heilige is: In den hoge en in het heilige woon Ik en bij de verbrijzelde en nederige van geest, om de geest der nederigen en het hart der verbrijzelden te doen opleven. Wij lezen vandaag: Handelingen 13 13—25. Boze Duitsers mijden mis PRAAG De „mis in de landstaal" heeft in Tsjechoslowakije tot gevolg gehad, dat het aantal kerkgangers in de Rooms-Katholieke Kerk is terug gelopen. In dit land wonen nog altijd 140.000 Duitsers, die voor het merendeel rooms-katholiek zijn. In de Latijnse mis vonden zij een stukje van het verleden terug, tot de Tsjechische taal werd ingevoerd. Velen hebben daarin aanleiding gezien, de kerk voortaan te mijden. Beroepinsswerk NED. HERY. KERK Beroepen te Gorkum (toez. vac. dr. B. Klein Wassink): L. Hoving te Ruurlo; te Oosterwolde (F.): H. Brouwer te Bergen op Zoom. Bedankt voor Medemblik (toez.): M. Ruster te Anjum. GEREF. KERKEN Beroepen te Alblasserdam (vac. A. J. Stolte»: H. K. Poelman te Berlikum; te Maartensdijk <U.kand. J. Stolk te Utrecht: te Zaamslag: H. J. Diekema te Monnickendam: (Van onze kerkredactie) OTRAATSBURG De fusie van twee grote confessionele wereld- bonden is dezer dagen een stap dichter bij haar verwezen lijking gekomen. Het rapport van de gemeenschappelijke com- Het uitvoerend comité keurde nu al een serie voorstellen goed betreffende samenwerking tussen beide lichamen, die „wenselijk en uitvoerbaar" werden genoemd, zelfs als de fusie nog zou afspringen. Men gaat meteen beginnen met gemeenschappelijke uitgaven en gemeenschappeiljke stafbesprekingen. Wanneer de fusie een feit wordt, zal de nieuwe organisatie de grootste con fessionele wereldbond zijn. De Lu therse Wereldfederatie is nu nog de grootste met 74 ledenkerken. die geza menlijk 52 miljoen zielen tellen. De Baptisten Wereld Alliantie telt missie van de Hervormde Wereldbond (HWB) en de International j Baptisten, waarbij i Congregational Council (ICC), waarin voorstellen voor een ver eniging worden gedaan, zijn. zoals we gisteren nog konden melden, goedgekeurd door het hoofdbestuur van de HWB. dat momenteel in Straatsburg vergadert. DINSDAG 5 AUGUSTUS 1966 Werkgroep beraadt zich op binnenvaart beleid de „werkgroep toekomstige binnenvaart- beleid" heeft tot taak zich te beraden op het toekomstige binnenvaartbeleid in ver band met de te verwachten gevolgen van de EEG-vervoerpolitiek voor het thans geldende bevrachtingsregime in de wilde vaart. Dit zegt minister Suurhof (ver keer en waterstaat) en antwoord op vra gen van het christelijk "historische Twee de-Kamerlid Van der Peijl- Bijbel zwart-wit van V. d. Burgt AMSTERDAM Tot 29 augustus ex poseert de grafisch kunstenaar Flip van der Burgt in het Anne Frankhuis. Zijn tentoonstelling heet de Bijbel zwart-wit. Het betreft litho's en houtsneden enz van bijbelse voorstellingen. woonacht. te Hengelo GEREF. KERKEN (vrjjgem.) CHRIST. GEREF. KERKEN ft Het hoofdbestuur besloot de beginse- vfanên:"k.*d7 CÏërber van vereniging, de voorstellen van de commissie en de ontwerp-statuten te zenden aan de ledenkerken met een hartelijke aanbeveling. In deze voorstel len wordt als streefdatum voor vereni ging het jaar 1970 genoemd. Dat kan, als twee derde van de leden in beide bonden zich voor juni 1968 voor vereni ging heeft uitgesproken. Aangenomen naar Nieuwe Pekela: kand. A. v. d. Veer te Vlaardingen. die bedankte voor Dokkum. Ermelo, Frane- ker. Goes. Gouda. 's-Gravendeel. Maars- sen, Meppel. Naarden. Noordeloos. Zaan dam en Zwaagwesteinde. Brieven die niet zfln voorzien van naam en adres kannen niet In behandeling worden genomen. Geheimhouding ls verxekerd. Vra gen die niet onderling met elkaar In verband staan moeten to af zonderlijke brieven worden ge steld. Per brief dient een gnlden aan postzegels te worden tngeslo- Onder auspiciën van de WSCF Vraag: Tegen mijn huis aan de zuid kant groeit een blauwe regen. Jaren lang heeft deze niet gebloeid. De laatste jaren heb ik haar geregeld drastisch gesnoeid met het gevolg dat zich nu wel trossen vormen, overda dig veel zelfs. Het vervelende is ech ter dat wanneer de trossen beginnen uit te groeien en langer worden, de kleine bloempjes waaruit dan de trosjes bestaan, afvallen, voordat ze open gaan, zodat geen enkele tros tot volle ontwikkeling komt. Wat is hier tegen te doen? Antwoord; Voor dit afvallen moet toch een of andere oorzaak te vinden zijn. Over het algemeen heeft de blauwe regen geen last van dit ruien. Zit er ook de een of andere ziekte in? Hiertegen moet u herhaaldelijk spuiten met 350 gram kopercarbonaat of 500 gr. koperoxydechloride per 10 liter water. Hoe staat het met de wa tervoorziening? Lijdt de plant soms aan droogte, bijvoorbeeld onder een goot of afdak, of aan een teveel aan water, bijvoorbeeld door lekken? Hoe staat het me de bemesting nu de plant zo hard groeit en veel trossen krijgt? Het kan ook zijn dat slechte bestuiving de oorzaak is. Zet er dan een ander exemplaar bij. U zal dit zelf moeten nagaan aangezien de oor zaken uit de verte niet zijn aan te geven. Vraag: Hoe kan men geel geworden pianotoetsen wit maken zonder ze te Antwoord: Met ongebluste kalk 'zeer voorzichtig» opgelost in water. Dit moet u herhaaldelijk doen. Ook kan u de toetsen inwrijven met ter pentijn en dan de zon er op laten schijnen. Pianotoetsen blijven wit. wanneer men ze regelmatig met spiri tus behandelt. Vraag: Hoe lang is de broedtijd van een zwaan? En hoe voedt deze zich in de broedtijd? Antwoord: De broedtijd wisselt van 26 tot 29 dagen. De zwaan voedt zich zelf en verlaat daarvoor meestal een maal op een dag voor korte Üid het nest. Ze voedt zich met wier. blad en gras. alsmede de in het water voorko mende insekten. Vraag: Welke temperatuur bereikt een brandende sigaret? Antwoord: Een brandende sigaret bereikt de hoogste temperatuur in het midden van de vuurzone. wanneer men trekt. De temperatuur kan dan 400 graden Celsius bedragen. UTRECHT Voor de eerste maal zal een conferentie j worden gehouden voor Euro pese middelbare scholieren in het conferentie-oord Woud- schoten bij Zeist van 9 tot 17 augustus. Het geheel staat on der auspiciën van de World Student Christian Federation (WSCF) in Genève. De voorzitter van de WSCF, dr. Philip Potter zal dan ook een van de spre kers zijn. Dr. Potter, die tevens voor zitter is van de afdeling van de We reldraad van Kerken voor zending en evangelisatie, is een Westindiër. Hij is vooral bekend door zijn werk onder de jongeren. Een andere spreker is onze landgenoot Henk van Andel. die secretaris is van de International Christian Youth Exchange in Genève. Onder de 150 deelnemers bevinden zich groepen uit Polen. Tsjecho-Slowakije, Frankrijk, Engeland, West-Duitsland, België en Scandinavië. Het thema van de bijeenkomst is verzoening. De conferentie valt uiteen in twee sec ties: wie is mijn naaste? en Zie de mens. Deze secties zullen de huidige Dr. Marcel Pradervand, secretaris-ge neraal van de Hervormde Wereldbond, en dr. Ralph Calder, secretaris-gene raal van de ICC, die de vergadering in Straatsburg samen met de oud-voorzit ter van de ICC dr. Norman Goodall al; waarnemer bijwoont, toonden zich alle bei optimistisch, dat de kerken in hun organisaties de vereiste toestemming zouden geven. De Amerikaan dr. James I. McCord, voorzitter van de theologische sectie van de HWB, maakte bekend, dat besprekingen met de ICC-waarnei hadden geleerd, dat men het eens was over de theologische betekenis van. de term „hervormd". Men neemt aan, dat hierdoor het aantal wantrouwenden te gen de fusie in beide bonden aanmerke lijk zal dalen. Bruggroep De Hervormde Wereldbond en de In ternational Congregational Council bestaan allebei uit kerken van her- Kennedy-ronde kan van start gaan GENèVE Aan de laatste fase van de Kennedy-ronde. die begin september in gaat. staat nu niets meer in de weg. Gisteren is het aanbod van de EEG op I landbouwgebied voor de Kennedy-ronde in Genève gedeponeerd. Het zal onmid- dellijk aan alle deelnemers aan de onder- handelingen terkennis worden gesteld. Het gezamenlijke aanbod van de EEG betreft de invoer van landbouwproduk- i ten ter waarde van ruim 1.25 miljard gulden. Tot de produkten waarover de I EEG niet wil onderhandelen behoren I wijn. groenteconscrven. tomaten, vroege aardappelen en wijndruiven. I LEIDEN Het bestuur van de, N.S.R. heeft naar aanleiding van de arrestatie van negentien studenten enj j lectoren in Rhodesië in een telegram I aan Ian Smith scherp geprotesteerd j tegen deze arrestaties. De N.S.R. spreekt van een schending van de de- j mocratische rechten van het Rhode- sische volk. situatie en hedendaagse problematiek van intermenselijke relaties bespre ken en dc betekenis van het christe lijk geloof in deze problematiek. Deze conferentie, waarvan de Neder landse organisatie berust bij de Ne derlandse Christen-studenten Vereni ging, is mede mogelijk gemaakt door een subsidie van het Prins Bernhard Fonds. De World Student Christian Federation is een studentenbeweging, toeganke lijk voor studerenden van ieder ras] en nationaliteit. Zij vertegenwoordigt ongeveer tachtig landen. Leden var alle kerken kunnen zich aanslui ten. Het middelbare scholierenwerk. de zogenaamde Student Christian Move- ment in Schools, neemt in de bewe ging een belangrijke plaats in. Zij zet in een vijftigtal landen oecume nische activiteiten op touw. Bejaarden dupe van fantast Als Italië communistisch zou worden fantast die de beide bejaarde sen was komen vertellen dat hun naar Australië geëmigreerde kinderen hen hadden uitgenodigd voor een bezoek. 1 Een man. die zich als Willemse voor stelde. belde bij de familie Van Koppen aan. Hij vertelde een broer te hebben I die naast de Australische kinderen woont en op diens verzoek kwam hij de groe ten overbrengen en tegelijk de invitatie lover te komen per vliegtuig. Willemse is die dag de gast van de familie Kop pen gebleven. Er werd luxueus gegeten NEW YORK Paus Pius XII heeft ernstig met de gedachte rekening ge- en de vriendelijke boodschapper bleef houden, dat hij het Yaticaan zou moeten ontruimen, indien Italië communis- slapen. De volgende morgen zou hy een tisch ,ou worden. Hij had don een nieuw Vaticaanstad willen stichten in Je- holen om hrojr^" ruzalem. echter nooit meer iets van zich laten ho- Volgens dr. C. II. Voss, voorzitter van de Amerikaanse christelijke Palesti- ren De van Koppen heeft na-commissie, die dit in een lezing voor de Hebreeuwse universiteit in Ame--s nacht de deur van de slaapkamer rika onthulde, zou dit de reden zijn geweest, dat de paus destijds afwijzend 0p slot gedaan, maar er wordt niets ver stond tegenover de stichting van de staat Israël. mist. YMCA (CJV) stelt vier jarenplan vast GENEVE Een vierjarenplan voor het werk van de wcreldalliantie van YMCA'S (CJVS) en een rede van dr. W'. A. Visser 't Hooft markeerden de zitting van het hoofdbestuur van de YMCA'S. Afgevaardigden uit 48 landen hielden zich verder bezig met de gevol gen van het Vaticaans concilie voor hun werk.* In een toespraak over de rol van de YMCA in de tegenwoordige oecumeni sche ontwikkeling verklaarde dr. Vis ser 't Hooft, dat de YMCA op de proef gesteld wordt evenals de kerken in een nieuwe elementair veranderde situatie. Als minderheid zijn de christenen niet in staat het gebeuren in de wereld te bepalen, maar men verwacht overal de hulp van de christenen bij de oplossing van de grote problemen van onze tijd. De YMCA heeft op grond van lange oecumenische ervaring de taak verder te werken als pionier, aldus dr. Visser 't Hooft. In het vierjarenplan valt het zwaarte punt op oecumenische bijbelstudie, de uitbouw van het werk in Afrika, le- kenscholing, internationale jeugduitwis seling e.% een uitgebreid sportprogram. Utrechts student naar Rusland UTRECHT Het comité Jeugdorga nisatie van de Sowjetunie heeft de Utrechtse studentenvereniging „Uni- tas" uitgenodigd, een vertegenwoordi ger te zenden naar een congres over „sociale vooruitgang", dat van 12 tot 30 augustus in Leningrad wordt gehou den. „Unitas" viert deze zomer haar elfde lustrum. De festiviteiten staan in het teken van de contacten met de Sowjetunie en de lustrum-slogan is dan ook „tussederusse". De lustrumcommissie heeft een van haar leden, de vierdejaars student geschiedenis A. P. Helmond, uitgekozen i de Sowjetunie. Goudoever uit de reis Onderlinge van 24 jaar MONNICKENDAM Mevr Hulleman-Westerneng is ver moedelijk het jongste kerke- raarlslid van ons land. Onlangs is zij bevestigd tot ouderlinge can de lutherse gemeente van Monnickendam. Mevrouw Hul- leman is 24 jaar oud. De laatste lutherse synode heeft de mini mumleeftijd van kerkeraads- leden teruggebracht van 25 tot 23 jaar. vormde traditie. Het verschil heeft in hoofdzaak betrekking op de structuur de kerken. De leden van de HWB hebben in hun kerken classes en syno des als „meerdere kerkelijke vergade ringen" (om de term uit het oude Ne derlandse kerkrecht te gebruiken), ter wijl de congregational isten sterk de zelfstandigheid van de plaatselijke ge meente accentueren. Men zou de con- gregationalisten daarom een „brug groep" kunnen noemen tussen kerken van calvinistische origine en kerken van een vrijer type, zoals baptisten, vrije evangelischen en dergelijke. Het congregationalisme vindt zijn ontstaan in de independentistische rich ting van het zeventiende-eeuwse En gelse puritanisme en heeft zich daar verspreid in de gehele angelsak- sische wereld. In 1891 werd de Interna tional Congregational Council opgericht, waartoe thans 21 kerken met ongeveer vijf miljoen leden behoren. Een bijzon dere plaats neemt in de ICC de Neder landse Remonstrantse Broederschap in, omdat deze broederschap historisch ge zien niet tot het congregationalisme be hoort. De Hervormde Wereldbond telt 104 kerken met meer dan vijftig miljoen christenen van hervormde (gerefor meerde) of presbyteriaanse belijdenis. Tot deze bond, die in 1875 werd opge richt, behoren in Nederland de Neder landse Hervormde Kerk en (sinds het begin van dit jaar) de Gereformeerde Kerken. Verenigingen Dat het tot een fusie tussen deze twee wereldbonden moest komen, was al lang duidelijk door enkele verenigin gen op landelijk niveau. De grootste kerk van de ICC, de United Church of Christ in de Verenigde Staten (2 mil joen leden, in 1958 ontstaan door fusie van congregationalisten en Duitse her vormden) is ook lid van de Hervormde Wereldbond, evenals enkele andere ker ken, die in recente jaren door vereni ging van congregationalisten en her vormden of presbyterianen ontstaan zijn. In Engeland, Wales, Australië en Nieuw-Zeeland zijn samensprekingen tussen presbyterianen en congregationa listen in vergevorderd stadium. Wereldraad niet in wielen rijden (Van onze kerkredactie) STRAATSBURG Het uit voerend comité van de Hervorm de Wereldbond (HWB) blijft vast houden aan de beslissing, die het vorig jaar heeft genomen, om geen gesprek met Rome aan te knopen. Niet omdat men tegen een dergelijk gesprek is, maar omdat men vindt, dat de confes sionele wereldbonden de leiding van dit gesprek aan protestantse kant moeten overlaten aan de We reldraad van Kerken. CALVIJN De vergaderweek werd geopend met een kerkdienst in de historische kerk, waarin 1538 door Calvijn de eerste Franse vluchtelingengemeente werd gesticht. De gastvrouwe van deze week, de Hervormde Kerk van El- zas-Lotharingen, voert haar ontstaan rechtstreeks terug op de arbeid van Calvijn in deze stad (van 1538 tot 1541). Dc dienst werd geleid door bis schop Tibor Bartha uit Hongarije. Bis- I schoppen doen ons wat vreemd aan in Indirect betekent dit kritiek op het ',alvinisti:cï E«-"Ischap maar het .leid van de i.„.her,. Wer.idfed.ea. Hongaarse calvinisme heeft van meet aan bisschoppen gekend. Behalve bis schop Bartha telt het uitvoerend co mité nog een bisschop, de Tsjech Var- beleid van de Lutherse Wereldfedera tie en van de Wereldbond van Metho disten, die wel elk apart een dialoog met de Rooms-Katholieke Kerk zijn begonnen. In de discussie spraken verschillende leden hun vrees uit, dat het gesprek, dat de Wereldraad met Rome voert, ondermijnd zou kunnen worden als de verschillende pro testantse kerkfamilies nog weer eens apart met Rome gaan praten. Iemand zei: „We worden op die manier alle maal spaken in een wiel, waarvan Ro me het middelpunt is". Dertig personen, vertegenwoordigend 102 kerken met meer dan vijftig mil joen christenen in 68 landen, vergade ren deze dagen als uitvoerend comité („hoofdbestuur") van de Hervormde Wereldbond. Onder, hen zijn drie Ne derlanders. Dr. E. Emmen, de secreta ris-generaal van de Nederlandse Her vormde Ker|c, is één van de zes-vi- ce-presidenten van de HWB. Mej. dr. W. Timmermans, voorzitster van de af deling vrouwenwerk van de HWB, Kwestie: Duitsland en de Joden ga. Het totaal aantal leden steeg tot 104, doordat het uitvoerend comité twee In donesische kerken als lid accepteerde. Het zijn de Evangelische Kerk in Bor neo en de Pasoendan Christelijke Kerk in West-Java. De eerste, die is voort gekomen uit de Bazel-zending, telt meer dan driehonderd gemeenten met 64.000 gedoopte leden in Centraal-, Zuid- en West-Borneo. De Pasoendan Christelijke Kerk telt maar tiendui zend leden. (Van onze kerkredactie) GENÈVE Het is nog steeds niet zeker, waar de conferentie van Europese kerken volgend jaar zal worden gehouden. Werd onlangs een voorstad van Wenen als serieuze kandidaat genoemd, nu wordt er weer gesproken van een mogelijk conferentieoord in het oosten van Zwitserland. In ieder geval zal deze conferentie toch de naam „Nyborg V" krijgen, om dat men de traditie van deze Europese kerkenconferenties, die in 1959 In de t BRUSSEL Verscheidene Is raëlische afgevaardigden op het Joodse wereldcongres hebben gis teren kritiek geoefend op het be sluit, een speciaal debat te hou den over de verhouding tussen de Duitsers en de Joden. Toch werd in een met emotie geladen atmosfeer met overweldigende meerderheid besloten het punt op de agenda te handhaven over „Duitsland en de Joden" een on opgelost vraagstuk". De president van de zitting, dr. Nahum Goldmann. deelde mee, dat de beraamde bespreking geen „feest van verzoening" zal zijn. „De bespreking is noch om te vergeven, noch om te vergeten. Ik zou mij als Jood scha men als dat het doel was van dit symposium." De discussie is echter bedoeld om aan de Duitse leiders te tonen dat dit vraagstuk nog niet is opgelost en dat zij hun volk moeten waarschuwen te gen neo-nazistische stromingen in Duitsland. Goldmann voegde eraan toe niet te geloven, dat de huidige generatie het vraagstuk zal oplossen. Wat toekomstige geslachten zullen doen zal afgewacht moeten worden. r r- y Deense havenstad Nyborg ontstond, wil m\nn!ïCii?ïüHcrrpr7TslloPW^Ga°t van de Columbia-universiteit uit New Deelnemers Aan het debat, dat donderdag zal worden gehouden, in een speciale zit ting met Goldmann in de voorzitters zetel. zal worden deelgenomen door dr. Eugen Gerstenmaier, president York en prof. Gersjop Sjolem Hebreeuwse universiteit uit Jeruza lem. Goldmann zei, dat Gerstenmaier beloofd heeft op alle vragen te ant woorden, „zelfs de meest hinderlijke' en hij bracht bijzondere hulde aan di Duitse leider, er de nadruk op te leg gen dat na Adenauer hij de man in Duitsland is, die het meest heeft ge daan voor het Joodse volk. Om er de nadruk op te leggen, dat de kwestie Duitsland-Joden niet is uitgewist door het op handen zijnde debat, zei Goldmann, dat hij van plan is vrjjdag een korte hulde te brengen bjj de barakken in Mechelen, vanwaar 24.161 Joden naar dodenkampen wer den gedeporteerd. Aflossing wacht in Singapore AMSTERDAM Ds. P. D. Steegman hoopt donderdagmiddag op Schiphol aan te komen na drie jaar koopvaardijpredi- kant te Singapore te zijn geweest. Zijn werk aldaar wordt overgenomen door ds. J. B. van Heerde. die 23 augustus per ss. Annenkerk van Rotterdam hoopt te Thomaskerk te Amsterdam worden be vestigd en intrede doen als predikant voor buitengewone werkzaamheden bij de Nederlandse Hervormde Kerk voor de geestelijke verzorging van de koop vaardij te Singapore. Hij wordt beves tigd door ds. J. W. Schokking uit Rotter dam. goede hoop 1 Nyborg tc kunnen vergaderen, heeft de secretaris, dr. Glenn Gar field Williams, meegedeeld. Gelijk bekend moest „Nyborg IV" worden gehouden op een schip in in ternationale wateren, omdat de Oost- duitse conferentiedeelnemers geen vi sum konden krijgen voor het NAVO- land Denemarken. Daarom werd be sloten „Nyborg 5" in een neutraal land te houden. De conferentie, die volgend jaar van 29 september tot 5 oktober zal worden gehouden, krijgt als thema „Dienen en verzoenen de taak van de Europese kerken nu". Men zal zich bij zonder bezighouden met de verwachtin gen van de jonge kerken overzee. Daar toe heeft de eerste werkgroep contact opgenomen met de regionale kerkencon ferenties van Afrika. Oost-Azië, het Na bije Oosten en van Latijns-Amerika. De werkgroepen II en III behandelen de verschillende ontwikkelingen in Eu ropa en zullen vooral de resultaten bestuderen van de conferentie voor Kerk en Samenleving in Genève. Twee verdere werkgroepen onderzoeken vra gen van theologie en diakonie. Het openingsreferaat zal weer wor den uitgesproken door dr. W. A. Visser 't Hooft. Men verwacht 250 afgevaardigden uit de 76 ledenkerken. Ook wordt gere kend op de aanwezigheid van Engelse deelnemers. De conferentie van Euro pese kerken is tot dusver tot het conti nent beperkt. Van de 76 ledenkerken zijn 25 geen lid van de Wereldraad, terwijl omgekeerd tien Europese leden van de Wereldraad geen lid zijn van de conferentie van Europese kerken. PUBLIKATIE VAN OE STICHTING VOORLICHTINGSCENTRUM OLIESTOOK. RIOUWSTRAAT S3. OEN HAAG Wie is de winnaar? Olie. De oliehaard is winnaar. Want olie is schoon. (1 En betrouwbaar. (2-0) En makkelijk. (3-0) En efficiënt. En stabiel-in-prijs - want u betaalt voor olie nauwelijks meer dan 10 jaar terug. (5-0) En onafhankelijk - want u heeft uw eigen voorraad thuis. (6-0) Trouwens: waarom zou u niet gewoon 1 de brandstof kiezen die u het veiligst vindt?

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 2