Nieuw hart en nieuw gezicht voor Flora Weekagenda Bloemenpaleis nu van alle gemakken Niet geheel bevredigend concert van D'Hooghe voorzien Op knopjes drukken in serene stilte Grote aanvoer op de Leidse veemarkt F van Flora in vignet Leidse kunstenaars op zomertentoonstelling fiewe leidse code ant s ZATERDA0 30 JULI ]<JSS Minister Biesheuvel opent Vebo LEIDEN Minister Biesheuvel heeft zich bereid verklaard de V.E.B.O.-ten- toonstelling die gehouden zal worden op woensdag 21 september te openen. Zaterdag (30 juli) Afd. Leiden Tuinbouw en Plantkunde I excursie naar handelskwekerij gebr Lain te Alphen aan den Rijn. Scheveningen Kurzaal, Afrikaanse balletten. Maandag (1 aug.) JEUGDDORP Voorschoterweg geopend. 'I Luxor, Stationsweg 19, 10 uur: jeugd- I yakantjebezigheden, „De schat i Scheveningen Kushaus-paviljoen. 6.30 uur: Wim Kan en Corry Vonk Scheveningen Kurzaal. 8.15 uur: Re- I pienditie Orke9t, met vioolsolist. Den Haag Zuiderpark, 1! uur: De avonturen yan Polletje Piekhaar. Dinsdag I JEUGDDORP Voorschoterweg geopend J Stadhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bouwfonds j Ned. Gemeenten. I Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur I Chr. Emigratiecentrale. Luxor. Stationsweg 19. 10 uur: jeugd rakantiebezigheden, „De schat van de I abdij". Katwijk aan Zee Nieuwe Kerk. i Voorstraat. 8 uur: orgelconcert Piet van I Egmond. Scheveningen Kushaus-paviljoen. I 8.30 uur: Wim Kan en Corry Vonk. j Den Haag Diligentia, 8.15 uur: ca- I baret Lurelei. Den Haag Zuiderpark, 2 uur: De I geheimzinnige kluizenaar. Wassenaar Dorpskerk. 8.15 uur I concert organist Piet Post Grote Kerk Leeuwarden) en bariton Max mond (werken van Ruhnau, H;indel. Bach. Mendelssohn, Röntgen en Post). Woensdag JEUGDDORP Voorschoterweg geopend j Pieterskerk. 7.30 uur: oecumenisch avondgebed, j Stadhuis, 4 tot 6 uur: zitting sociaal raadsman. i Luxor. Stationsweg 19. 10 uur: Jeugd vakantiebezigheden. .JDe schat van do abdij". Scheveningen Kurzaal. 2.30 uur: to- I neelgroep Harlekino. I Scheveningen Kushaus-paviljoen I 8.30 uur: Wim Kan en Corrv Vonk. i Den Haag Diligentia. 8.15 uur: ca- I teret Lurelei. Den Haag Zuiderpark. 2 uur: De I avonturen van Bartje Eenwiel. Den Haag Luth. kerk. 8.15 uur: or gelconcert Jan J. van de Berg. Donderdag JEUGDDORP Voorschoterweg geopend Bospark Kikkerpolder. 2uur: Jeugd- vakantiebezigheden, variété-orogramma (bii ongunstig weer in gehoorzaal). Katwjik aan Zee Triumfatorkerk. 8 uur: orgelconcert Wim Daim, Amster- Schevenlngen Kurzaal. 8.15 uur: Re. sidentie-Orkest. met Willen) Noske, viool Scheveningen Kushaus-oaviljoen 8.30 uur: Wim Kan en Corry Vonk. Den Haag Diligentia, 8 15 uur: ca baret Lurelei. Den Haag Zuiderpark. 2 uur: clow nerie, sprekende hond. goochelen enz Vrijdag JEUGDDORP Voorschoterweg geopend I Rijnsburg FLORA-HALLEN 6 tot 11 uurd nam.: tentoonstelling corsowagens Den Haag Diligentia. 8.15 uur: ca baret Fons Jansen. „Hoe meer zielen Den Haag Kloosterkerk. Lange Voor hout 4. 1 uur: orgelconcert Bernard Re- Den Haag Waalse kerk. Noordeindc 25. 8 uur: orgelconcert Willem Hendrik Zwart. Den Haag Zuiderpark. 2 uur: Ass<* poester. Scheveningen Kurzaal, 8.15 uur danstheater Internationaal Zaterdag Rijnsburg - FLORA-HALLEN 9 tot 12 luur: bezichtiging corsowagens Scheveningen Kushaus-naviljoe* F 8 30 uur: Wim Kan en Corry Vonk Scheveningen Kurzaal. 8.15 uur I Cilli Wang One Woman Show. De we f reld van Cilli Wang. Den Haag Nieuwe Kerk Sdu>' 8 11 uur: Residentie-Bachorkest. met Rineke Cornelissens sopraan en Wim van Beek Den Haag Diligentia. 8.15 uur- ca baret Fons Jansen. ..Hoe meer zielen (Van een onzer redacteuren) RIJNSBURG TT el dra zal vei- ling Flora niet alleen meer de grootste bol bloemen veiling ter we reld zijn. maar ooi: de mooiste en modernste. Het nieuwe aan de oude gebouwen toegevoegde miljoen complex is gereedgekomen ep be halve op wat afwerkbezigheden is het wachten nu op landbouwmi nister Biesheuvel, die door het veilingbestuur is uitgenodigd op 15 september de officiële opening te verrichten. Het architectenbureau Kraan, Van Nieuwkoop en Hüner te Oegstgeest en het Katwi.ikse bouwbedrijf Van Rhijn hebben met de miljoenen ge woekerd. De architecten maakten een strak ontwerpdat een prettig aanzien verenigde met doelmatig heid. Aannemer Van Rhijn en zijl mannen zorgden ervoor, dat het luchtkasteel perfecte werkelijkheid Hoofdingang jyE hoofdingang van de veiling komt aan de Oegstgeesterweg, waa- Rijnsburgse tuinarchitect J. Rootselaar dezer dagen begint met de aanleg van een grote tuin. In 1964 was een aanvang gemaakt met de eerste fase van de uitbrei ding: de bouw van een immen. grote aanvoerzaal, die vorig jaar klaar kwam. In deze hal rijden de bloemenauto' af en aan. waarbij een krachtige af zuiginstallatie maakt, dat de bloe men niet te lijden krijgen van d< uitlaatgassen. Kantoor rpOEN deze hal gereed was, begon Van Rhijn aan het nieuwe kan toor en de verlenging van beionzalen. Boven de royale algemene kantoor ruimte bevinden zich de bestuurs kamer en werkkamers voor voorzit ter, secretaris en algemeen be- stuwrsvertegenwoordiger. Restauratie KJE-V goede aanwinst is de restaura zaal, die plaats biedt aan twee honderd personen. Daarnaast ligt een keuken waarvan de inrichting alleen al meer dan een halve ton heeft gekost. Van deze keuken uit kan aan de andere kant ook de per- soneelskantine worden bediend. Onder het hele gebouw door lopen kelders, waarin werkplaatsen en het archief worden ondergebracht. Voorts is aan een expositieruimte gedacht waaraan al lange tijd be hoefte was. Corso Rijnsburg— Leiden Half 2: vertrek van Flora Rijns burg: in OEGSTGEF.ST <Rijnzich.- weg) omstreeks half 3: in LEIDEN (Stationsolein) omstreeks 3.10 uuc op de Breestraat omstr 3.45 uur. 5.15 uur: vertrek na pauze in Doe lenkazerne van het Noordeinde ten slotte avondroute door Rijns- Voor de routebeschrijving zie men onze courant van donderdag 4 en vrijdag 5 augustus. Dokter nodig Dokter Jasperse, Witte Singel 72. telefoon 24961; dokter Van Leeuwen v. d. Brandelerkade 28, tel. 20412: dok ter Postel. Witte Singel 69. tel. 23089: dokter Sastrowijoto. Toscaninilaan 18, tel. 34779: dokter Teeuwen, Lorentzkade 5, tel. 21491. Dienst apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek D. C. Kok. Rapenburg 9, tel. 24807. Op zaterdag 30 juli is in Leiden voor spoedeisende gevallen, 's morgens van 8 tot 12 uur bovendien geopend: apotheek Tot Hulp der Menschheid. Hooi gracht 48. tel. 21060. Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp en apotheek Voorschoten rijn de gehele week geopend. De Oegstgeestse apotheek is op zondag A juli gesloten van 8 uur tot 24 uur. De nieuwe aanvoerzaal, ruim 124 meter lang en 30 meter breed. Een sterke afzuiginstalla tie zorgt ervoor, dat de bloemen niet te lijden krijgen van de uit laatgassen der auto's. Foto N. van der Horst kleedlokaal, een garderobe waarin eventueel natte jassen worden ge droogd en de accommodatie voo: hulpkantoren van de Algemene Bank Nederland en de Raiffeisen- Koelgebouic J?EN helangrijk onderdeel van het nieuwe complex is het koelge- bouw, dat door aannemer Van Rhijn in recordtijd is opgetrokken. Het bevat zes grote cellen en vier kleine die als preparatieruimte voor fresia's en dergelijke worden ge bruikt. Vorige maand zijn de cellen in gebruik genomen. Met dit project was een bedrag van f 700.000 ge moeid. Het oude kantoorgebouw wordt op geknapt en helemaal opnieuw inge deeld. De ruimten die dan ontstaan zullen als kantoren worden ver huurd aan handelaren en expor- De expositieruimte in het nieuwe Flora-gebouw. Foto N. van der Horst. LEIDEN Na Louis Toebosch was gisteravond de beurt aan Ka- miel d'Hooghe uit Brugge om het or gel van de Pieterskerk te bespelen. Opnieuw trof ons het vrij grote aan tal bezoekers van deze door K. en O. in samenwerking met de Ned. Herv. kerkvoogdij georganiseerde reeks or gelconcerten. Bij Toebosch schreven we over het gebrek aan homogeniteit van het programma; 'n dit opzicht werden we deze keer geheel bevredigd: D' Hooghe bepaalde zich tot Couperin en Bach, tijdgenoten dus en beiden ex ponenten van een hoog ontwikkelde barok-stijl. We waren nu wel weer in een an der uiterste nare'Jht gekomen, temeer omdat de Messe des paroisses van Couperin uit 1690, hoe interessant ook in historisch en stilistisch opzicht, rnogal lang is -:n weinig expressieve contrasten bevat. Deze vele korte korte stukken waien can ook bedoeld als alternatieven van net koort in een gecelebreerde mis, als liturgie dus waarbij de aandacht niet uitsluitend voor de muziek wordt opgeëist Er zijn toch wel heel boeiende stuk ken bij en d'Hooghe speelde deze muziek met grote kennis van zaken, met virtuositeit, maar ook met wat onritimsche onstuimigheid, soms in de snelle delen voor het volle werk. Als leerling van Floor Peters konden we deze combinatie van virtuositeit en pathos verwachten, we zouden intus sen wat meer strakheid hebben ge- Tanden uit mond geslag en DEN HAAG Ondanks zijn 67 ja ren bleek een inwoner van Leiden nog krachtig genoeg, om tijdens een ruzie- partij zijn tegenstander vier tanden uit de mond te slaan- Na de mishandeling werd het slacht offer eerst naar het ziekenhuis ge bracht. omdat de vier tanden warpn afgebroken en de wortels verwijderd moesten worden. De oorzaak was een ruzie tussen de twee autobestuurders omtrent parke- „Dat komt tegenwoordig maar al te vaak voor dat automobilisten eigen rechter willen spelen", constateerde de officier van justitie bij de Haagse politierechter, en hij eiste tegen ver dachte, die verstek liet gaan, f 100 boete, ,Daar kan nog wel eens een aardige civiele vordering bij komen", opperde de rechter, die verdachte conform de eis veroordeelde. W" BRILLANTEN SIERADEN Moderne diamantcollectie Ringen met briljant reeds vanaf 75. Altijd voordelig. Maandag de gehele dag gesloten Weldra in Rijnsburg (Van een onzer redacteuren) RIJNSBURG In de nieuwe veiling wordt straks volautomatisch geveild. Daaraan zal even moeten worden gewend. Inplaats van het tegenwoordige rumoer rondom de veilingklok gaat er een serene stilte heersen. Knopjes, microfoontjes en luidsprekertjes leiden ertoe, dat alles goed draait. De snelheid zal belangrijk worden opgevoerd doordat over twee klokken wordt geveild. Door middel van vernuftige apparatuur kan men zowel via de ene als via de andere klok kopen. De bloemenkarren behoeven niet meer te worden geduwd. Ook al weer door de druk op een knop laat de keurmeester ze machinaal voor de klok trekken. Het aantal veilingplaatsen wordt verdubbeld. De boekhouding wordt eveneens gemechaniseerd. En over een jaar zullen bovendien de ponskaarten van de boekhoudmachines aan de vei- lingklokken worden gekoppeld, zodat de op hun knopjes drukkende kopers eigenlijk tegelijkertijd boekhoudkundig werd voor Flora ver richten. De boekhoudmachines worden voor f 5000 per maand gehuurd. De koppeling van de ponskaarten aan de veilingklokken gaat anderhalve ton kosten. LEIDEN Leuk was het gisteren niet op de markt. Het regenweer in de vroege morgen veroorzaakte veel hinder en alles liep dan ook minder vlot. j Overigens schijnt de schade door de enorme hoeveelheden regenwater in j het midden van het land nogal mee te vallen. Toch was de invloed van al die regen gisteren wel merkbaar, vooral btf de handel in schapen. Op alle afdelingen waren de aanvoeren van goed tot groot. Vooral wolvec was er veel, zelfs meer nog dan vorige week. Films i>: Sneeuwwitje (a.l.); 7 vrouw die hij begeerde n 9.15 uur>: Mary Pop- Luxor (2.30. 7 en 9.15 uur>: Le gen darme de Saint-Tropez (a.l.). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur»: Fluiten naar je duiten (a.l.). Studio '2.30. 7 en 9.15 uur): The Gold- rush (a.l.): 10.30 uur: (behalve op zon dag': Sjors en Sjimmie en de gorilla'. Trianon (2.30. 7 en 9.15 uur»: Fantamos slaat weer toe (14). Tentoonstellingen Museum VoikenKunae gi-ue zomerter. lm instelling ..De mens var, (oen (tol emc september open van 10 (ot 5 uui De Lakenhal: tentoonstelling van schilderijen van Gabriël Metsu, tot 5 september. 105 u.. zondags 15 uur Hortus Botanicus: aquariumtentoonstel ling, van 22 juli tot en met 7 augustus. Oegstgeest: wijnzolder Mansarde De Kempenaerstraat. tot eind juli van woensdag t.e.m. zondag 5-^12 uur. expo sitie van werk van Beatrice Jonk. Katwijk Voorstraat 44: fototentoon stelling Genootschap Oud-Katwijk dage lijks (behalve op zondag) 's middags van 3 tot 5 ur en 's avonds van half acht tot 10 uur (tot en met 13 augustus). OEGSTGEEST - van 20 juli tot 1 aug 15de oecumenisch Europees jeugdcongres Oud-Foelgeest. WASSENAAR: kunstzaal Heuff. Hof- laan 7: tentoonstelling van schilderijen door Tilla Terwindt en beeldhouwwerken van Wim Rijvers (van 18 juli tot en met 4 aug.. dag. 10 tot 17 uur. ook dinsdag avond van 8 tot 10 u., zondags goeu.ton' Hoge prijzen voor narcissen LISSE De grote aanvoer op de donderdagveiling bij Rebaho was overwegend van prima kwaliteit. Dat de stemming vlot was bleek wel uit het feit dat praktisch de gehele aan voer door de export werd afgenomen. De prijzen van de tulpen lopen nog steeds zeer uiteen, maar gemiddeld waren ze toch hoger dan in de voor gaande veilingen. De belangstelling voor de groep botanische tulpen wordt allengs groter. Gezien de zeer hoge noteringen voor verschillende varië teiten is het duidelijk dat ze goed ver kocht zijn. Ook de dubbele vroege tulpen en vele enkele vroege tulpen komen met goede prijzen uit de bus. De grote groep Darwin Hybride kwam er in verhouding tot de andere in deze vei ling het slechtst af. Reeds een behoorlijk kwantum van de aangevoerde 7.000 mand bestond uit narcissen. Ze zetten de goede start die ze in de vorige veilingen gemaakt hadden in opwaartse richting voort. Vrijwel alle partijen werden voor zeer hoge prijzen verkocht. Enkele voor beelden: Inglescombe I 21.90, II 19.40. III 10.90; Golden Harvest I 26, II 16.80, III 10.60; Aflame II 22.20, Texas I 25.60; Carbineer I 19.90, II 19.10; Rem brandt I 23, II 12.80; Fortuna III 9.50; Scarlet Elegance III 15.25; Dutch Mas ter I 23.05. II 19.20; Queen of Bicolor I 22.30 en La Rianta I 15.30. Ook het bijgoed was goed vertegen woordigd en droeg in belangrijke mate bij tot het bijzonder vlotte ver loop. De crocussen worden vlot tegen goede prijzen verkocht. Zift 10/op van witte crocussen komen boven de zes gulden en ook de andere maten van alle kleuren doen heel best mee. De Colchicum's zijn in tegenstel ling tot voorgaande jaren ook goed aan de prijs. De diverse partijen Muscari's vonden snel een andere eigenaar en ook sneeuwklokjes v ?~n 7'"u Ongelukken Leiden LEIDEN Gisteravond om negen uur botsten op het kruispunt Chur chill laan-Haagweg twee auto's op el kaar, doordat één geen voorrang ver leende. Een twintigjarige Leidenaar inzittende van één der auto's liep een snijwond aan zijn rechterbeen en een hersenschudding op. Een zestienjarige bromfietser raakte met het rechierpedaa] de hoge stoeprand van het Havenplein waar door hij viel en een schedelbasisfrac- tuur opliep. Feike Asma speell in IV oord wijk NOORDWIJK In dc serie orgel concerten die de Stichting Orgelcen trum in samenwerking mei de Noord- wijkse Evenementencommissie organi seert. zal de in binnen- en buitenland bekende organist Feike Asma op vrijdag 5 augustus in de Grote Kerk een concert geven Aanvang 20.00 uur. Asma zal het volgende programma uitvoeren; 1 Praeludium et Fuga in Es-dur (BWV 552) van J- S. Bach: 2 Choralvorspiele van J. S- Bach, a. ..An Wasserflüssen Babylon" (BWV 653). b- ..Herr. Gott nun schleusz den Himmel auf". c. „Wit glauben all' an einen Gott (BWV 680): 3- a. Andante (Air wi*h variation) van Charles Avison, b. Trio in Dance Form van William Boyce. c. Intro duction and Toccata van William Walond; 4 Evocation a la Chapellc Sixtine van Franz Liszt, a. ..Miserere" (Alle- gri). b. .Ave verum corpus" (Mozart); 5 Fantasie over het Lutherlied van Jan Zwart („Een vaste burcht is onze God"). Groot vee was er ruim voldoende, ook wat meer dan een week geleden. De han del in melk- en varekoeien had een rus tig verloop met over het algemeen de zelfde prijzen. Jongvee lag. bij weinig aanvoer, traag in de markt. Van slachtvee was de aanvoer ruim voldoende. Er komen nogal wat Engelse dieren binnen en het eigen vee komt ook wat meer vrij. De handel was dan ook lui. Op alle andere markten was deze week hetzelfde beeld te zien. Aarzelend in een bijzonder grote belangstelling. Gisteren werd bij Hobaho de eerste hyacintveiling van dit seizoen gehou den. Er was voor deze eerste veil ine "•>ds een aardige aanvoer. rriOT de modernisering van Flora behoort ook de in voering van een vignet, ont worpen door reclame-adviseur F, Huisman uit Oegstgeest. Be halve op het postpapier en de hoge schoorsteen is het aange bracht op een van de nieuwe gevels. Het geslaagde ontwerp stelt de veilingklok voor, waarin de F van Flora is opgenomen. Verder zal binnenkort een boekje over de veiling ver schijnen. waarnaar vooral bij excursies veel wordt gevraagd. Het zal worden geschreven door algemeen best uursverte genwoordiger N. H. Hemmes. v "an der Horst werd er begonnen en de meeste 3-klas- dieren hadden aflopende prijzen. Vette kalveren werden behoorlijk ge vraagd;: daar er gisteren iets minder waren was de handel zeer vlot. Er wer den op deze afdeling hogere prijzen be dongen. De s'.achtvarkensmarkt bleef stevig aan de prijs. De hogere prijzen, die voor al op de beurzen werden verwacht, wer den gerealiseerd. In de vleeshandel zijn de fijne delen hoog in prijs. Vooral de ribben zijn weer duurder. Biggen en lichte varkens waren er meer dan vorige week. De prijzen kon den zich handhaven. Alles was redelijk goed te plaatsen. Ook de slachtzeugen gingen vry vlug van de eei) naar de ander. Als gevolg van de grotere aanvoer en het regenachtige weer konden de prijzen van wolvee zich niet geheel op het oude peil handhaven. De ejporteurs talmden aanvankelijk bij hun inkopen. Gaande weg werd het iets beter. Doch de handel bij de schapen bleef traag en de vette lammeren, zuiglammeren en weidelam- meren doden het kalmeraan dan vorige week. Men deelde ons mee dat in Parijs de prijzen lager lagen, en dat vindt op een exportmarkt als Leiden zijn ■•veer slag. Er was een aanvoer van 2400 stuks Geen ruime aanvoer van kaas en wei nig animo tot kopen zodat de handel stug was. Goudse kaas 5 partijen tol f 3,65: Leidse kaas 2 partijen tot f 3,43. „Op vakantie..." DEN HAAG „We zijn op vakan tie". zo schreef een huismoeder uit Leiden aan de Haagse politierechter als reden waarom ze verstek liet gaan. Voordat zij „op vakantie" was gegaan, had ze in een Leidse zelfbedienings winkel zich van allerlei artikelen voorzien, zonder te betalen. Ze had een en ander onder haar hoofddoek in het boodschappenmandje verborgen. .ik heb er veel spijt van", schreef de vrouw, en omdat het de eerste maai was wilde de officier volstaan met, f 75 boete, waartoe de rechter haar veroordeelde. prefereerd evenals een grotere rijk dom aan kleur-contrasten in de regi stratie. Op dit laatste punt echter valt d'Hooghe waarschijnlijk weinig te verwijten: hij had hier nu eenmaal geen Frans har >kporgel tol zijn be schikking en het Pielerskerk-orgei is een zeer beschaafd subtiel instrument doch het mist de kleurige ruigheid, die hier door de componist wordt verwacht blijkens de titels van zijn onderdelen die naar een heel karak teristieke registratie verwijzen. Na deze knappe doch niet helemaal bevredigende Couptrinverklanking volgde nog een concert van Vivaldi in a uit op. III. in de bekende or geltranscriptie die Bach ervan maak te in de jaren, toen bij te Weimar kennis maakte met het overrompelen de van de Italiaanse concertstijl. Het stuk werd knap, virtuoos gespeeld, doch velen zullen zulk een concert liever in de oorspronkelijke orkestra le vorm horen en ook wij hadden hier een oorspronkelijk orgelstuk van Bach liever gehoord. Al vrij vroeg "erlieten we de kerk weer en we hadden het gewoel, dat deze organist uit Brugge ons iets substantiëlers had mogen voorzetten. Dr. J. van der Veen. Brandstichting in huis DEIN HAAG De Haagse rechtbank veroordeelde een 23-jarige varensgezel te Voorhout tot negen maanden gevan genisstraf waarvan twee maanden voorwaardelijk met aftrek van voor arrest, benevens opneming in een psy chiatrische inrichting en voorwaarde lijk terbeschikkingstelling van de re gering, terzake van brandstichting- Er waren thuis allerlei moeilijkhe den en nadat de jongeman enkele ca- fé's had bezocht, stak hij op 10 maart met een stuk papier zijn bed op de zolderverdieping der ouderlijke wo ning in brand. De woning brandde gedeeltelijk uit. De officier van justitie had acht maanden gevangenisstraf en voorwaar delijk terbeschikkingstelling van de regering, benevens opneming in een psychiatrische inrichting geëist Middag vol attracties SASSENHEIM Voor de attractie middag op het sportveld voor het muziekpodium waren ruim 600 kinde ren aanwezig. De grote zaal van het KSA-gebouw was "s morgens al ge reserveerd, maar behoefde gelukkig geen dienst te doen want Pluvius was de jeugd goed gezand. De middag begon met optreden van Panders kindertoneel uit Amsterdam, dat het stuk „Pluim en Knop in het circus" heel leuk opvoerde. Dat het •in goede aarde viel bleek wel uit de bijval. Dit was ook het geval met de poppenkastvoorstelling en het snel- tekenen van onze plaatsgenoot, de heer N. Koelewijn. De tekenprestaties van Johan Meeuwissen en Ineke van Schaik kwamen hierbij ook goed van pas- Dank zij goede gevers konden de kjqderen getracteerd worden en kre gen zij feesttoeters, kleppen en ballons. De prijswinnaars van de kijkdozen waren bij de meisjes 1 Lisetje Wip- kink. 2 Rosa en Yvonne van 't Veer, 3 Carla van Haaster. Bij de jongens 1 Bennie Baak. 2 Tonny van Haaster. 3 Jan van Haaster, 4 Leo v- d. Krogt. Bij de wedstrijd zelfgemaakte boten was Henk Jan Wipkink nummer I. Het programma voor de volgende week: woensdag verzorgt de Katho lieke Jeugdraad een filmmiddag in het KSA-gebouw. aanvangstijden half 10. half 2 en 4 uur. Donderdag is er een fietstocht met als einddoel Schip hol- Zaterdagavond om 7 uur is er op het schoolsportveld een judo- en jiu- jitsu-demonstratie. Bloembollen maken wegdek spiegelglad SASSEINHEIM Gistermiddag reed op de Provinciale weg een vrachtwa gen met gemalen bloembollen, waar van kennelijk de achterklep niet goed was gesloten, zodat de inhoud halver wege de brug en het viaduct op het wegdek terecht kiwam. Het verkeer werd als gevolg van de spiegelgladde plekken sterk gehinderd. Personeel de provinciale waterstaat en de plaatselijke gemeentereimging hebben van half zes tot ongeveer negen uur druk werk gehad om met behulp van een brandspuit het wegdek te reini gen. De politie moest het verkeer over baan leiden. Russische atleten brachten records op Jtoog' niveau ORDSCHONIK1DSE Onder Mexi caanse" omstandighedenop een hoogte van 2000 meier boven de zeespiegel kwamen de Russische gewichthefferx vrijdag in Ordschonikidse tijdens test wedstrijden tot drie wereldrecords. In het middengewicht bracht Vladt- ir Kaplunov zijn eigen wereldrecord drukken van 150 kg op 150J> kg en in het lichtgewicht kwam Eugene Katsura bij het drukken tot 145.5 kg. Katsura kwam tot een totaal voor de dirie Olympische oefeningen van 435 kg. hetgeen eveneens ecu nieuw wereld record betekende. LEIDEN Bij Galerie Walenkamp wordt onder de naam „Leidse kun stenaars '66" tot 8 september een grote zomertentoonstelling gehouden. Vrijwel alle in Leiden wonende schilders, beeldhouwers en pottenbakkers zullen aan de expositie deelnemen. Omdat ze het moeilijk allemaal tegelijk kunnen doen in de beperkte ruimte, komen er elke veertien dagen anderen aan de beurt. Sinds gisteren hangt er, tot 12 augustus dus, werk van Ab Steen voorden, Jan Kuiper en Rob Rotteveel. Onder de toekomstige expo santen bevinden zich Kamerlingh Onnes. Kees Buurman. Bert Jonk, Frans Pieck, Willem Breddels, Rob den Tonkelaar. Pieter Geraedts jr.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 3