Tunieklijn bepalend voor nieuwe mode Het nieuwe Premiespaarplan: Grijp de kans! Het was zo'n grote dag voor China Chinezen hebben de tijd in Den Haag Want Mao zwom zo maar 16 km Waar wordt verkeer opgehouden? DONDERDAG 28 JULI 1966 Taille ivordt verdoezeld (Van c e moderedactrice) I kleine ronde bontkraagjes. Veel mantels BiDIIt nu- X-hadden een lange pelerine. De kleuren PARIJS» De huizen N'na Ricci en waren hier heel triest: beige en bruin. Lanvin hebben wat rust gebracht na de De mantels zijn 7 8 en dus komt er al- mo.Me" een Stu^)e ro^ onderuit. Er was een schuine strepen: blauw, paars. combinatie die enig Allereerst dan: de tuniek i algemene modeverschijnsel. Een tuniek, die boven dc knie eindigt en waaronder de vrouw, die niet gek wil doen, een smalle rand van de rok doet zien. Die rand kan van het materiaal van de tu niek zijn, ipaar ook een brede rand sensationale eerste dagen week. Men kan nu toch wel al enige lijn mantel" gaan ontdekken in de collecties. zwart e idee geeft van de onmogelijke mogelijk" 1 j heden van Parijs. Ten tweede: de taille is een verdoezeld ieta geworden. Op borst- en heuphoogte sluit de tuniek tegen het lichaam, in de taillestreek is een duidelijke ruimte gela- Twee kleuren In de Rechte Straat verschijnt nu ook in het Engels tailleurs drie types: spencers, fareuses bolero's. Ze vallen ongeveer tot de taille, alleen de fareuses. die slechts aan de hals sluiten zijn belangrijk langer. (Vai rslaggevers) Nu is de tuniek een elegant kle dingstuk en zeker wanneer deze gemaakt is door Gérard Pipart. de ontwerper van de collectie Nina Ricci. Hij werkt louter naties als paars met oranje, met scnuingeknipte materialen en liefst nog in schuine strepen Voor wie iets van de techniek van het vak weet het bewijs van een grote kundigheid, want het is moeilijk, heel moeilijk werk. Juist door de schuine verwerking is de lijn hyperslank. De mantels zijn duidelijk in twee groe pen te verdelen: of zeer wijd of in koker- vorm. Evenals de tailleurs hebben ze VELP liet bestuur van de Stichting In de Rechte Straat heeft besloten zijn gelijknamig maandblad (voor het getui- Ook hier weer schuine naden. De rok gende gesprek met Rome) ook in de reikt van achteren tot in de knieholte en Engelse taal te laten verschijnen. Her- tipt voor iets omhoog. Onder de hoog- haalde verzoeken uit de Verenigde Sta- gesloten jasjes werden mousseline blou- i ten> Canada, Australië en Nieuw-Zeeland ses gedragen of crêpe japonnen. Die ja-gaven hiertoe aanleiding, ponnen %'allen recht als een koker en hebben weer de schuine naden. Voor de De stichting is tot een Engelse editie avond prachtige bedrukte Chinese zijde van het maandblad in staat gesteld door of zijden gabardine. Deze toiletten zijn i een voormalig rooms-katholiek uit Enge- voor hoog opgesneden en hebben een land die in Nederland is opgegroeid. Hij diep rugdecolleté. In deze collectie veel bo°d aan het blad gratis te vertalen. De geel, groen, grijs en rood en felle combi- naam van de Engelse editie zal zijn On Twee lustmoorden in Engeland LONDEN In een tuin in Han:pstead een noordelijke voorstad van 1 Kinden s in de nacht van dinsdag op woensdag het ontklede verminkte lijk gevonaen van een naar schatting 18jarige negerin. Het slachtöffer was geboeid en in bruin pa pier verpakt. Volgens de politie vertoont dit geval overeenkomst met de dood van zes andere vrouwen, die de afgelopen twee jaar in Londen het slachtoffer zijn geworden van lustmoorden. In de Westengelse naver.plaats Bristol werd gisteren ook een vermoorde jonge vrouw gevonden. Zij bleek te zijn gewurgd. De geborduurde korte avondtoiletten hadden zelfs schuine strepen van op gestikte steentjes bijv. In rood, rose en wit. Als hoofdtooi droegen de manne quins opgedraaide vlechten, waarin een nertsstreng verwerkt was. Lanvin Ook Crahay had voor het' huis Lanvin de tunieklijn gekozen. Bij de mantels weer de kleine bontkraagjes. Opvallend waren de tamelijk hooggewerkte schou ders, die toch niet verbreed waren. De meeste mantels waren soepelvallende re dingotes met twee rijen knopen en liefst afgezet met een rand bont. Hierbij wer den hoge leren laarzen gedragen in de kleur van de mantel. Ze sluiten boven de kuit met een vetertje. De knie blijft vrij. Crahay heeft veel werk gemaakt van de tailleursluitingen, die soms zigzag ge werkt zijn. Bij de japonnen ook hier weer veel strepen. Bij de avondjaponnen smaakvol borduursel in randen langs de zoom en rond de hals. Doe mee aan het Premiespaarplan. Spaar in spaar- bewijzen. Verdien een premie van 20%. Dat be tekent f 50,- per jaar extra (Echtparen f 100,-). Bovendien rente - op - rente. Inlichtingen bij de [Ö)/Stlt'M spaarbank en alle bankzaken the road to Damascus. In Nederland zal in de komende maan den een propaganda actie worden ge voerd om het aantal abonnees op In de Rechte Straat op te voeren. Daartoe is bij het juli-augustus- nummer een goed verzorgd Informatieblad gevoegd, dat uit voerige informatie geeft over het doel en de werkwijkze van de stichting. Elke abonnee kan gratis honderd van deze informatiebladen toegezonden krijgen voor verspreiding. In het ex-priesterhuis De Wartburg (het enige in Europa) hebben onlangs weer vijf Italiaanse priesters onderdak gevraagd. De Wartburg onderhoudt thans veertien uitgetreden rooms-katho- lieken (waarvan negen geestelijken), na melijk tien Spanjaarden, twee Nederlan ders. een Italiaan en een Argentijn. In de vier jaar dat het ex-priesterhuis bestaat heeft het zestig uitgetreden priesters geholpen. Vos Teixeira doet beroep op Vondeling AMSTERDAM Dc heer Vos heeft zich namens het comité van gedupeerden in de zaak-Teixelra de Mattos telegra fisch tot minister Vondeling gewend met de mededeling dat „de meeste gedupee-- den ten einde raad zijn". Zij worden volgens de heer Vos met een kluitje in het riet gestuurd. Hij vraagt de minister te willen ingrijpen nu van geen enkele z(jde medewerking wordt verleend om de gedupeerden tegemoet te komen. Het co mité vertrouwt dat de minister, in samen werking met de Nederlandsche Bank. 2al overwegen de gedupeerden op korte ter mijn 2» procent van hun for lering' «Is voorschot te-doen uitbetalen. Vah de zij de der bewindvoerders is hierop gerea geerd met de mededeling dat zij volgens de wet nog niet mogen overgaan tot enige uitkering. Produktschap opgeheven DEN HAAG Eerst thans ls bekend geworden dat het Produktschap voor tuinbouwzaden sinds 1 jannar. geen werkzaamheden meer verricht. Minister Blesheuvel heeft dit meegedeeld In ant woord op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid Ilarmsen (Boerenpar tij). De wachtgeldverplichting voor het personeel wordt, met inbegrip van alle sociale lasten, begroot op ruim een half miljoen gulden. Dit bedrag heeft betrek king op een tijdvak van negentien jaar. Een wetsontwerp tot liquidatie van het schap zal binnen afzienbare tijd bij de Tweede Kamer worden ingediend Generaal al vijf dagen spoorloos Verrast kijkt mevrouw Adoela, echtgenote van de Kongolese ambas sadeur bij de Benelux door de microscoop naar grote vijanden, die in haar land de oogstopbrengst belagen: zij ziet z.g. aaltjes of ■nemathoden, die zoveel schade toebrengen aan het gewas. Met haar echtgenoot, die naast haar staat, bezocht zij gisteren Philips Duphar die zich intensief bezighoudt met de bestrijding van plantenziekten. Adoela is oud-premier van de republiek Kongo. (Vervolg van pag. 1) Indien dit zo is. en indien e kans bestaat dat ze bij een verhoor door de rechter-commissaris door de mand zouden vallen, dan kan dat ook een verklaring zijn, waarom de Oliinezem niet te voorschijn komen. Het gaat naar alle waarschijnlijk heid om een voor Peking belangrij ke zaak die bij een eventuele arres tatie geen openbaarheid verdraagt. Niet zeker is of de verblijfsvergun ningen van de acht Chinezen al ver lopen'zijn, of pas morgen of overmor gen het laatste toegestane uur passe ren. Wel zeker is dat er niets aan is te doen, als de technici weigeren (of misschien wel niet in de gelegenheid worden gesteld) het legatiegebouw te veriaten. Elke verblijfsvergunning kan weliswaar van de ene minuut op de andere worden ingetrokken, maar van een wegsturen, in casu over de grens zetten, kan geen sprake zijn zolang de plaats van oponthoud niet waar te nemen noch bijzondere reële ex-terri toriale grenzen heeft. SAN FRANCISCO Vijftig Amert kaanse vliegtuigen, een vliegdekschip en verscheidene andere vaartuigen nemen deel aan de opsporing van brigade-gene raal Joseph Stilwel-!, dit sinds zondag 'n het gebied tussen San Francisco en Hono- loeloe wordt vermist. De generaal-zoon van de bekende generaal ..Vinegar Joe" Stilwell uit de Tweede Wereldvoriog verdween met twèe metgezellen aan boord van een Thallands rtiilitaa vlieg tuig. De vermiste generaal is '•ommen- dant van een speciaal opleidingskamp te Fort Bragg waar soldaten worden opge leid voor dienst 'n Vietnam en elders. Attractie Voor de bezoekers, die dagelijk naar het legatiegebouw komen kijken, zo mede naar de twee witte politieauto's, die de uitgangen voor en achter dag en nacht bewaken, kwam er gisteren nog een attractie bij. Op niet veel meer dan een steenworp afstands staat de Indonesische ambassade, waarop in de nacht van dinsdag op woensdag een aanslag met Molotov-cocktails is ge pleegd, die het voorname pand bijna in de as heeft gelegd en die door een betrokken woordvoerder aan Zuidmo- lukse jongeren wordt toegeschreven. De deftige Haagse wijk Sorghvliet staat dus wel in het nieuws, hoewel de politie over beide zaken de mond stijf gesloten houdt. I Degene, die nu nog met een lijstje komt. waarop alle vlieg- en bootver bindingen staan vermeld, waarop de acht Chinezen in het lopende etmaal het land kunnen verlaten, wordt met een hoongelach begroet. Men is lang zamerhand verleerd en wel om reden dat het alleen mtt om gissin gen gaat te-denken ot te verklaren dat de ondoorgrondelijk» vreemdelin gen „vandaag wel zullen vertrekken". Naast het belletje bij het met een hangslot verzegelde hek houden zich nogal wat jongeren op, die met tran sistor-radiootjes de politieberichten proberen op te vangen. Ze hebben kennelijk wel eens gehoord dat dit kan, maar er is niet byverteld dat het afgestemde toestel een FM-band moet bezitten. Licht 's Avonds brandt er vaak licht in de grote salon van de aan de straat kant bijna geheel geblindeerde vil-; la. Wat daar op het Chinese tapijt I en bij de vitrinekasten met groene! jadebeeldjes gebeurt, is niet moei-1 lijk te raden. Overleg en nog eensj overleg, al of niet in aanwezigheid van degene om wie de belegering eigenlijk gaat. Uit persoonlijke er-j ervaring is ons bekend dat er in die salon ook nog een reusachtig ge borduurd schilderij aan de wand hangt, namelijk een. zeker op dit moment, toepasselijk vergezicht op Peking. (Van een correspondent) LONDEN Het is voor de 700 miljoen Chinezen een grote dag ge weest, toen partij-voorzitter Mao 17 juli j.l. in de Jangtse Kiang zwom. „Ontspannen en gemakke lijk" 7.0 onthulde het officiële nieuwsagentschap „Nieuw China" gisteren aan de natie, heeft hij zich vorige week zondag te water bege ven. „de winden en golven trotse- Waarom het niet alleen voor de Chinezen, maar voor de volkeren van de gehele wereld zo'n grote dag was. vertelt het officiële nieuwsagentschap ook: ..Het blijde nieuws over voorzit ter Mao's laatste zwemtocht in de Jangtse heeft zich snel door Woe- han verbreid. De hele stad ontstak in vreugde, toen het nieuws van de ene inwoner aan de andere werd overgebracht. Iedereen zei: Onze zo gerespecteerde en geliefde leider, partijvoorzitter Mao. verheugt zich in zo'n voortreffelijke gezond heid. Dit is het grootste geluk voor het gehele Chinese volk en voor alle revolutionaire volkeren ter we reld." Partijvoorzitter Mao is 72 jaar en de corrupte krabbelaars van de kapitalistische pers hebben geschre ven, dat Mao's voortdurende afwe zigheid bij officiële gelegenheden er op wijst, dat zijn gezondheid niet helemaal in orde is. Daarom reageerde vermoedelijk iedereen in Woehan zo spontaan op de fitheid van kameraad Mao. Hij stond, zo vertelt het nieuwsa gentschap, aan dek „met blozende rode wangen en grote veerkracht" en toen het grote ogenblik was aan gebroken liep hij „vastberaden" de loopplank af. Toen gebeurde het: „Na zich te water begeven te heb ben. strekte hij de armen uit raakt waS. „Toen voorzitter Mao de golven tegemoet zwom, praatte hij genoeglijk met degenen, die hem vergezelden.... tot hij ontdekte, dat een van de jonge vrouwen maar één zwemslag beheerste. Voorzitter Mao leerde haar de rugslag. Hij zei: „De Jangtse is diep en hnar stroming is snel, zo kan men z'n lichaam en wilskracht opbouwen". Naar het schijnt is er een korte tijd van paniek sprake geweest, toen „een wind met een kracht van tien meter per seconde over het brede wateroppervlak van de ri vier blies en daarbij hoge golven voortstuwde". Een boot naderde voorzitter Mao om hem aan boord te nemen. De eerste secretaris verzocht hem her haaldelijk toch even uit te rusten. „Welgemoed antwoordde Mao ech ter: „Ik ben nog geen uur bezig". En hij vervolgde zijn zwemtocht. Maar de partijfunctionaris bleef aandringen en precies een uur en vijf minuten na het begin van het avontuur, zei voorzitter Mao, nog steeds zeer opgewekt, met scherts in zijn stem tot hem: „Jij bent de eerste secretaris van het provincia le partijcomité hier. dus moet ik je order gehoorzamen. De grote krachtsexplosie was voorbij. Mao hij met stevige slagen voor- had dertig li oftewel iets minder 16 km. gezwommen. Stroomaf waarts natuurlijk. waarts". Laat nu niemand denken, dat ie mand anders van 72 dit ook zou hebben kunnen presteren. „De Jangtse was sterk gezwollen. Haar stroming was snel. Op het brede wateroppervlak zwom partijvoorzit ter Mao af en toe op zijn zijde, waarbij hij snel de golven door kliefde. Soms liet hij zich uitdrij- op zijn rug liggend had hij al die miljoenen mensen in China en daarbuiten die denken dat hun geliefde leider zijn leven niet op êen dergelijke wijze in de waag- Wel eeht? Hoe voldaan de Chinezen dan ook mogen zijn, de Engelse Daily Mirror gooit danig roet in het eten. Het Londense dagblad gelooft er namelijk niets van dat de foto van Mirror, is nooit gehouden. Want heeft u ooit een foto gezien van een zwemmer, waarop geen enkele arm is te zien. En wat dacht'u vun Naast hem zwommen .in de wijl Jangtse de eerste secretaris van het provinciale partijcomité en „een groep potige jongelui en jonge vrouwen, die dicht bij hem :n de buurt bleven." Ook moet niemand denken, dat hij door zijn krachtsinspanning buiten adem ge- o'n sterke stroom stond? De Mirror geeft de Chine zen nog een advies om te bewijzen, dat Mao werkelijk zo gezond is als een vis: hij zal gefotografeerd moe ten worden, terwijl hij invalt voor de midvoor van het Noordkore- aanse elftal. De vraag wordt intussen wel ge steld wat er zou kunnen gebeuren, als zo'n vijftig Chinezen in Nederland wonen er honderden het legatiege bouw en bloc zouden betreden. Dui delijk is dat ze dan stuk voor stuk hun papieren aan de postende politieman nen moeten laten zien, maar even dui delijk is dat hun niet kan worden ver hinderd het gebouw binnen te gaan.. De weg terug zou wéér en bloc kun-1 nen worden afgelegd, maar het zou koud kunstje zijn de „acht van de De journalisten en fotografen, dieiAdriaan Goekooplaan" er tussen te BREDA De 35-jarige J. Kdie op 211 nu al net zo lang als de politie voor schuiven. Naar onze opvattingen lijken Wachten juli samen met de eveneens gedetineerde j de Chinese legatie rondhangen, r P. L. uit het Bredase huis van bewaring ten zich langzamerhand wel I slachtoffer van de omstandigheid wist te ontsnaonen, heeft zich dinsdag- het i zijn komst op de hoogte gebracht. Hij zit inmiddels slot en grendel. niets meer te beleven. Hoe langer In" Breda "achter het beleg duurt, hoe geslotener wor den de bronnen. Chinezen nu eenmaal op elkaar, ter wjjl de Chinezen weer zeggen dat wij, j Nederlanders, weinig opvallende ver schillen hebben. Het zijn allemaal maar speculaties, maar dat is tenslotte het enige, dat in de afgelopen dagen wordt gedaan. LEEUWARDEN-GRONINGEN: Tus sen Hardegarijp en Grote W'elen in- haalverbod en max. snelh. 70 km/u ZWOLLE-ASSEN: Bij xruispuul Tweelo bij Meppel over 2 km max. snelheid 50 km/u. Omleiding verkee» richting Meppel HOVELAKEN-ZWOLLE: Even voor Harderwijk (bij aansluiting ou de rijksweg) max snelheid van 50 km/u beide richtingen. AMSTERDAM - AMERSFOORT: Brug over Amsterdam-Ritnkanaal t.h.v. Muiden. Verkeer over 2 van de 4 rijstroken. Max snelheid van 50 km/u. Ter hoogte van Laren (bil kruising Hilversumse Weg) omleggin gen. VERKEERSPLEIN OUDENRUN: Bij alle aftakkingen moet rekening worden gehouden met inhaalverbo- den, max. snelheden, verleggingen en oponthoud. UTRECHT-DEN BOSCH: Biug ovei Merwedekan lal bij Vianen: voor ver keer uit beide richtingen inhaalvei- bod en max. snelheid 50 km-'u Afslui ting middenstrook. verkeer over i venstroken. Op de Maasbrug t.h.v. I del over .530 m. inhaalverbod max. snelheid 50 km/u. DEN HAAG-AMSTERDAM: Tussen de Haagsche Schouw en het Rijnsbui - gerviaduct wegversmalling. iDhaalvei- bod en max. rnelheid van 5v km/a Bij Hoofddorp (aansluiting nieuwe weg) verkeer richting Amsterdam over één striok. Over 1000 m inhaal verbod en max. snelheid 70 knvu. BREDA-EINDHOVEN: T.hv. Moei gestel over iOOO meter inhaalverbod en max. snelheid 50 km/u. Verbod tot afslaan. WEERT-ROERMOND: Ter hoogte van Keipen aansluiting E-9 Inhaal verbod en max. snelheid 50 km /u. BUITENLAND: Antwerpen-Brussel; Ter hoogte van Wolverthem verkeer over 1 km ovei één rijbaan. BRUSSEL-A RLON: Tussen Sari Bernard en Assesse eenbaacsverkee. en max. snelheid 40 km u over 600 m Te Emptinne max. snelheid 30 km/u Te Pessoux max snelheid J** km u er. eenbaansverkeer Tussen Gem- bloers-Beuzst max snelheid Sé km/u (Beter traject is vanaf Belgrade via Nijvel). Tussen Bastogne en Wardin (9 km) gro'e vertraging, everals te: hoogte van Martelange over 10 km LYON-AVIGNON: Omleiding tus sen Piolenc- tn Pomtet: Noord-Zuic via Orange en Chateau Neuf du Pape. Zuid-Noord via Monteux en Sarrian.- mogelijk. ST GOTïfARDPASS (ZWITSER LAND-ITALIE': Tussen Goeschenei en Andermnt op werkdagen 'niet .a om 19.00 uur werk met GRENOBLE-CANNES: Omleidiii» tussen St. Michel les Portes en M.» □estier de Clermont te Percy 4' km/ u BORDEAUX-PARIJS: Omleiding ter hoogte van Bourg de Pézou over 500 m. Te Carbon BJanc en Lormom eenrichtingsverkeer (beter hier: via St Andredu en Libourne) REIMSOTJONHerstel brug vai, Donjeux over Marne-Saónekanaal. Omleiding via St Urbain LOIBLPASS (OTK-JOEG». Te Mn- den door caravanrijders (23 orocent) Beter ls via grenspost Seeberg (Kla- genfurt - Voelkermarkt - Eiserrkap- pel Kranj Ljubljana). WUERZENPASS (OTK-JOEG): lt mijden door caravanrijders '22 pro cent). Beter is via Thoer maglern naar Tarvisio (Italië) en dan via Drie landenpunt naar Podkorer en Kranjska Gora. Voor nadere informaties over Je toestand van de wegen ook tenge volge van weersinvloeden oi vcr- keersdrulote kan men terecht den. todh minstens 4 rijstroken ter bij de Wegeninformatiedienst KNAC/ beschikking het verkeer ANWB. teL 070-814391. Ook als patiënt in een zteken huis moet je soms met verkeers deelnemers rekening houden. Dat ondervond een zieke, die op een gegeven ogenblik, liggend in de serre van hel Stadszieken huis in Leeuwarden, een grote vrachtwagencombinatie op zich zag afkomen. Onder veel tu mult werkte de wagen zich naar binnen. Door een koene sprong kon de zieke zich nog juist red den. voor zijn bed order een instortende muur werd bedol ven. De wagen vloog uit de bocht, vermoedelijk doordat de remmen blokkeerden. President De Gaulle gaat met vakantie PARIJS President De GaulTt m gisteren uit Parijs vertrokken uaar zijn buitenverblijf te Colombeyles-deux-Egli- ses waar hij elk jaar zijn zomervakan tie pleegt door te brengen. De president bereidt zich voor op zijn wereldreis van volgende maand, waarco hij achtereenvolgens Djiboeti. Adois Abe- da. Pnom Penh. Noemea (Nieuwe Calodo- nië) en Tahiti zal aandoen,

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 9