APPELSAP .CU albert: heijn. Benthuizen op zoek naar parmantig ooievaarspaar Vriidagprijzen zijn speciale pri|zen Zoeterwoude heeft een nieuwe bouwverordening Doesbrug Leiderdorp op zondag open ook Drink NU Moselblümchen Choc. Pastilles" 'Leverpastei..»,. Rabat Koffie- 11 AH-Pils 25 Gebraden Gehakt4115 Koffiemelkliterfles ooft gram) l49 Choc. HagelI?9 Knackebröd 59 V~ra. MIMI-tafeltjes indePMC NIEUWE LEIDSE COURANT DONDERDAG 28 JULI 1966 Per meter )4 Op kamerbreedte 380 cm breed Brengt uw kamermaat mee! Pi 2e eta "59. VROOM DREESMANN Oranjefeest met kindercorso ROELOF ARENDSVEEN' Het plaatselijke Oranje-comité is al weer geruime tijd bezig met de voorberei dingen van het programma voor de jaarlijkse Oranjefeesten op 22, 23 en 24 september. Op vrijdag 23 september Ds. Hottinga niet uaar RVoude RLINSATERWOUDE Ds. W. J. Hot. tinga te Baambrugge heeft bedankt voor de toezegging van beroep van de Her vormde Gemeente. ALPHEN Aan het rioleringssys teem van de bebouwing langs de Jacob van Damstraat, de Kerkvaartweg en Ihet Van der Leeplein te Aarlander- veen kleven ernstige technische en hygiënische bezwaren. Om hieraan te gemoet te komen willen B en W. aan het einde van bedoelde riolering in het bewuste gebied een Imhofftank met overpompinstallatie doen aan brengen. Kosten f 26.000. ALPHEN De bouw van een drie- klassige bijzondere kleuterschool aan de Anna van Burenlaan. op het terrein van de van hetzelfde schoolbestuur uit gaande J. W. Hoornenborgschool voor g.lx».. zal aan stichtingskosten f 225.500 vergen, vermeerder met f 21.000 voor grondkosten en f 47.058,53 voor kosten tijdelijke voorzieningen. Aan financie ringsmiddelen za'. benodigd zijn f 225-500. verminderd met f 55.561.71 (waarborgsom) f 169.938.29. Naar verwachting zal dit jaar met de bouw worden begonnen. ALPHEN De eerstvolgende open bare gemeenteraadsvergadering wordt vrijdagavond gehouden om 7.30 uur. Woningcommissie Rijnsburg RIJNSBURG ..De woningcommissie zal op maandag 1 augustus van 7.30 tot 8.30 uur 's avonds zitting houden in het raadhuis. VOORSCHOTEN Geboren: Pas cal D L. z v R Brender Brand is en I Ebeling; Gerhardus, z v G H van der Wal en T de Wilde; Elonka, d v G Winkelman en C Hermsen; Coenraad J A, z v P A A van den Bos en Th J M Roeleven; Silvia, d v A M Reitsema en A Verschoor; Martin J, z v T Taal en H P de Zoete; Albert F. z v W van der Woude en D van der Wal. Ondertrouwd: H Meijer en E E BENTHUIZEN Het is niet uitgesloten, dat Benthuizen binnen afzien bare tijd een ooievaarspaar binnen zijn grenzen krijgt. De gemeenteraad heeft zich gisteravond beraden op het nemen van maatregelen tot het aan trekken van ooievaars. De nestor van de raad, de heer Van Leeuwen, wilde zelfs laten onderzoeken, of het mogelijk is jonge ooievaars te importeren en op een nieuw nest te Benthuizen te plaatsen. Besloten werd inlichtingen in te winnen bij de Vereniging tot bescherming van Vogels. Het Staatsbos beheer is bereid gratis een mast ter beschikking te stellen voor het op stellen t paalnest. De gemeenteraad kwam hierover te spreken naar aanleiding van een brief van de Vereniging van Zuid- Hollandse Gemeenten. Men schreef: „Wij moeten de ooievaar zien te be houden. Uitgestorven is hij al in En geland. België, Zwitserland en West- Duitsland". Wanneer binnen acht jaar niet wordt bezet, moet worden aangenomen, dat# de ooievaars geen interesse voor hebben. Aan het begin van de vergadering era stilte betracht ter nagedachte- nip ■ggggBMHMg in Mé Nieuwe leden De heer P. de Vrij meldde, dat de geloofsbrieven van de nieuwe raads leden in orde zijn bevonden. De raad zal als volgt zijn samen gesteld: Jos. van der Eijk, Geerweg 3; D. van Leeuwen. Molenstraat 12; A. van Noort. Beelaertspark 11; A. Voorwinden, Dijk 12; P. de Vrij, Dorpsstraat 210 en R. Zonneveld, v. Leeuwenhoekweg 22. Bij de mededelingen werd gespro ken over de aanleg van een gedeelte van de Roode Kruisstraat en de Och tendstraat, alsmede de doortrekking van de Prinses Beatrixstraat, die is opgedragen aan de N.V. Aannemings- Maatschappij De Vries en Van Schie te De Lier voor ƒ115.000.-. De heer D. van Soest (arb. bel.) wilde wat vragen stellen over de technische uitvoering van de grond werkzaamheden. Dit met het oog op door hem geconstateerde verschillen in het aanbrengen van de lagen zand. De heer De Vrij stelde vragen met betrekking tot speelruimte voor de kinderen. Hij wilde tijde lijk de grond benutten waar de toekomstige openbare lagere school komt. De burgemeester zei, dat dit weinig effect zou hebben omdat het niet onmogelijk is dat nog binnen dit cursusjaar met de bouw van de nieuwe openbare la gere school wordt begonnen. De woningen Dorpsstraat 116 en 118 werden onbewoonbaar verklaard De heer G. van Malkenhorst werd be ëdigd als waarnemend ontvanger. Vereniging „Een Christelijke Kleuterschool te Benthuizen" kreeg vergoeding toegekend van 3792 behoeve van 80 kleuterstoeltjes. 36 kleutertafeltjes, 2 groepstafels, 2 .•erkwanden klassebureaus 2 klassestoelen. De heer De Vrij wil de weten wat met de oude meubeltjes gaat gebeuren. De voorzitter wees er op dat dit een aangelegenheid van het schoolbestuur is. Duizend gulden werd ter beschik king gesteld voor het aanschaffen van Snackbar. De snackbar Anti Venus zal een ander aantrekkelijk vestigingspunt in Benthuizen krijgen. Op basis van wederzijds vertrouwen tussen de ge meente en de heer Jac. Bregman Pzn. zal voor een in alle opzichten bevre digende oplossing worden gezorgd. De grond waarop de snackbar thans staat, werd in eigendom overgenomen door de gemeente van de firma Groen en Bregman. De gemeente zal in ruil voor de grond een beplanting op de ze 115 m2 laten aanbrengen. Mevrouw A. Smits-Muller werd be noemd tot vakonderwijzeres hand werken aan de openbare lagere school. Het is mogelijk, dat eind 1967 de nieuwe algemene begraafplaats kan worden geopend. Raad Leiderdorp LEIDERDORP Maandag kwart voor 8 komt de gemeenteraad bijeen. Agenda: onderzoek van de geloofsbrieven van de op 1 juni gekozen leden: voorstel tot aankoop van de onbewoonbaar verklaar de woning Achthovenerweg 45'47 van N. J C. Koot; inzake de bediening van de Doesbrug: tot wijziging vande ver ordening regelende de beloning van het brandweerpersoneel: tot het verlenen van eervol ontslag aan J. Planting als lid der commissie tot wering van schoolver- lid; tot verhoging van de subsidie voor uitzending van kinderen naar gezond heids- en vakantiekolonies: tot het ver lenen van een voorschot op de vergoe ding voor het medegebruik van het gymnastieklokaal der Christelijke ulo school voor 1966: tot het uitvoeren van grond-, riolerings- en bestratingswerk zaamheden in Zijlhof III en tot onder handse aanbesteding daarvan: tot het be schikbaar stellen van een krediet voor het aanbrengen van een plafond in het padvindersclubhuis aan de Hoogmadese- weg en tot verhoging van de huurprijs: tot het uitbreiden van de ambtswoning van de burgemeester met een slaapka- Leiderdorp. 26 juli 1966. LEIDERDORP, Onlangs bood de heer N. J. C. Koot te Hazerswoude zijn woning Achthovenerweg 4547 de ge meente te koop aan. Het betreft een onbewoonbaar verklaarde woning, die is ontruimd. De gemeente is in de koop geïnteresseerd in verband met de ver breding van de Achthovenerweg. Een makelaar t l de waarde op ƒ2.400. LEIDERDORP In 1961 besloot de, B. raad de bediening van de Doesbrug voor vijf jaren op te dragen as heer R. Marbus te Leiderdorp, vergoeding van f 3.500 per j; Omdat de heer Marbus in verband met zijn beroep veelal niet thuis heeft hij zich veelvuldig laten vangen door de heer J. Crama, Jaag pad 34. Deze is schoenmaker roep en wel in de gelegenheid de brug te bedienen. Hij heeft dit werk de af gelopen jaren onder verantwoordelijk heid van de heer Marbus verricht. De heer Marbus geeft er de voor keur aan dat de gemeente de bedie ning van de brug na 1 augustus recht streeks opdraagt aan de heer Crama Deze heeft zich gaarne daartoe be reid verklaard. De vergoeding kan o f 3-500 per jaar worden gehandhaaf< De overeenkomst dient een looptijd van één jaar te hebben, omdat de heer Crama de mogelijkheid van verhoging van de vergoeding bij het eventueel drukker worden van de doorvaart niel wil uitsluiten. Op grond van artikel 7 van de over eenkomst blijft de brug op zondag ge sloten. tenzij bijzondere omstandighe den. ter beoordeling van de burge meester. het openen van de brug bil lijken. B. en W. is gebleken dat met name bij de leden van de watersportvereni ging Doeshaven behoefte bestaat aan het openen van de brug op zondag. ZOETERWOUDE De raad kwam bijeen onder voorzitterschap van bur gemeester Detmers. De voorzitter ant woordde dc heer Straver op reeds eer der gestelde vragen, betreffende de Zuidbuurtseweg. Niet is gebleken, dat auto's van hengelaars aldaar overlast veroorzaken of het verkeer in de weg staan. Klachten over het zwemwater in de Noord Aa ''bleken ongegrond. Het pad tussen Zwetkade en Schen- kelweg is particulier terrein. De raadsleden mevr. Neuwahl en de heer Th. W. Pet die door de grens- wijzdging géén deel van de raad meer uitmaken, hebben afscheid genomen. Het hoofdstembureau heeft in hun plaats benoemd verklaard de heren J. H. van Mil en W. J. de Jong. Demping sloot Ingekomen was een verzoek, van de bewoners van Zuidhof over te gaan tot demping van een sloot achter hun wo ningen. Kosten f 9000 ten laste van het grondbedrijf. De heer v. d. Pioeg vroeg aanhoudiftg van dit voorstel om dit te bezien in de commissie van openbare werken. Aldus werd beslo ten. Op voorstel van B. en W. zal tot de minister een verzoek worden gericht om een hogere uitkering uit het ge meentefonds in verband met het feit. dat de gemeente door grenswijziging 1000 inwoners plus 400 ha grond aan Leiden heeft moeten afstaan. Bij het voorstel van B. en W. overeenkomstig dc wens van de minister de bezoldigingsverorde ning te wijzigen, vroeg de heer v. d.- Ploeg waarom deze verbeterin gen niet belden voor de gemeente werklieden. De voorzitter zal bij G.S. er nogmaals op aandringen hierin wijziging te brengen. B. en W. stelden voor m het belang van de veiligheid van het verkeer op de Zuidbuurtseweg tussen de Nieuwe- wegbrug en de Bakkersbrug een ver bod in te stellen voor het parkeren met auto's aan de linkerzijde van de weg. Na ampele bespreking ging de raad akkoord. De losplaats aan de Antonius- straat zal worden opgeheven. Stemmen B. en W. stelden voor de vastste'ling van een nieuwe bouwverordening (landelijke bouwverordening) aange zien de oude niet meer te hanteren is. De heren Straver en J. van Vliet vroe gen B. en W. dit voorste! aan te hou den opdat men de tgd zal krjjgen zich Het voorste! van de heren Straver en J. van Vliet werd met 4 tegen 6 stem men verworpen. Het voorstel van B. en W. ging er door met 6 voor. twee tegen en twee onthoudingen. De heren J. van Vliet en C. J. van Leeuwen ont hielden zich van stemming. Het voorstel een krediet vast te stellen voor verbetering van de sohoeiing langs de Noordbuurtseweg werd op voorstel van de heer v. d. Ploeg aangehouden voor nader on derzoek. Ook de kredietaanvraag voor het aan te leggen sportpark werd verschoven naar een volgende vergadering. Als lid van het college van bijs-tand werd benoemd de heer J. Ausma. Margrietstraat 1. De heer Straver vroeg B. en W. stappen te ondernemen, opdat de be talende ingelanden van Rijnland meer inspraak krijgen. Hij wil maatregelen tegen de wateroverlast als het boezem water van Rijnland het peil heeft be reikt. De voorzitter zegt toe hierover bij G.S. te zullen reclameren. Wethou der Van Hofwegen lichtte een en an der nader toe. De heer v. d. Zon ves tigde nogmaals de aandacht op de watervervuiling in de Noord Aa. De voorzitter zei. dat de inspecteur van de volksgezondheid hierover geen beslis sing kan nemen. De klachten zijn dik wijls de ene dag gegrond en de andere uiling geen sprake. BHI.an de heer C. J. van Leeuwen zal de voorzitter op spoed aandringen ten aanzien van de aanleg verzoek Spaak trekt zich terug uit politiek BRUSSEL Paul-Henri Spaak, de gewezen Belgische minister van buiten landse zaken en se de Nato, trekt zich ;-generaal uit de politiek. vandaag bekend gemaakt. Hij heeft aan de voorzitter van het huis van afge vaardigden een brief gestuurd waarin hij zijn zetel ter beschikking stelt. De 67-jarige staatsman kwam 34 jaar geleden in het parlement. 31 jaar geleden werd hij voor het eerst minister, en 30 jaar geleden minister van buitenlandse zaken. Hij wordt beschouwd als een van de grondleggers -- rti Hij 'schijnt te overwegen zijn advoca tenpraktijk weer op te nemen met de verdediging van een van moord beschul digde verdachte in de herfst. Hij is aan zijn memoires bezig. Helder, natuurzuiver sap van eerste kwaliteit appelen. Vitaminenrijk. Heerlijk. Verkwikkend Welgelegen Eieren' 10 NU IA STUKS 10 NU 29 v» ..j documentatieblad GRATIS bij 3 pakjes/} Queen margarine In deze documentatie: de won- 1 derraketThunderbird3,inbril- jante kleuren. Technische te- 'V keningen en boeiende W beschrijvingen. Uit- q. een 39c, 46„ laai, zwart gelakt. Bladen: PMC-Clnbpriis I 52.- SJS: Vergelijkbare winkelwaarde f70.-. Bestelrt- F-210. Vraag folder In de AH-winkel. Weekaanbiedingen t.m. woensdag 3 augustus W. hebben daartegen geen be zwaren. terwijl de heer Crama bereid is de brug gedurende de periode 1 mei tot 1 oktober ook op zondag tussen 8 30 cn 9.30 uur en tussen 18.30 en 19.30 uur te openen. In dat geval zou de vergoe ding met een bedrag van f 350 per jaar dienen te worden verhoogd. Omdat in hoofdzaak leden van de watersportvereniging van het openen van de brug op zondag zullen profite ren. achten B. en W. het billijk dat niet de gemeente doch Doeshaven de kosten draagt. Het bestuur heeft zich bereid verklaard jaarlijks f 350 aan de gemeente te vergoeden. Vergoedingen L'dorpse brandweer het laatst herzien in 1962. B. en W. stellen voor de verhogingen ingaande 1 januari 1967 als volgt vast te stellen: Commandant van f 600 tot f 750; ondercommandant van f 450 tot f 600; brandmeester van f 300 tot f 400; onderbrandmeester van f 70 tot f 150; hoofdbrandwacht van f 60 tot f 120; chauffeur-pompbediende van f 60 tot f 120: brandwacht le klas van f 50 tot f 100: brandwacht 2e klas van f 40 tot f 80; adspirant-brandwacht van f 30 tot f 60. Toch perspectief voor hoogbouw lang» de Engeleiidaal LEIDERDORP Tot nu toe is de gemeente er steeds in geslaagd gron den. waarop gebouwd zou worden, tijdig bouwrijp op te leveren. Om de hoogbouw langs de Engelendaal zo snel mogelijk in uitvoering te nemen, was het zaak op korte termijn met het bouwrijp maken te beginnen. Daarom is een gedeelte aangeduid met Zijlhof UI. reeds bouwrijp gemaakt. De onderhandelingen met de eerste helangstellendende voor de realise- de hoogbouw langs de Enge- endaal ziin afgesloten zonder dat overeenstemming werd bereikt. Thans zijn B. en W. bij onderhande lingen met een ander zo ver gevor derd. dat over de situering van de houwblokken overeenstemming is ver kregen. Dit heeft tot gevolg, dat enkele stra ten met de rioleringen in Zijlhof III Tewijzigd moeten worden. De directeur van gemeentewerken heeft berekend, dat met het aan brengen van de wijzigingen een be drag van ƒ473.800,- gemoeid is. Door deze wijzigingen zal de gemeente :een financiële nadelen ondervinden. )e nieuwe situering van de blokken :eeft namelijk gelegenheid meer wo ningen te bouwen dan oorspronkelijk vas geprojecteerd. Alle gekozenen hebben bui benoeming aangenomen LEIDERDORP De heren C. N. Boot. J. W. Boot, J. J. de Groot, A. M. Kleiss, G. H. van 't Klooster, L. Los, C. Meerburg, J. Nievaart, R. Poels, J. M. Tieken. E. J. Veldhuijzen, J, Vlie ger en mej. M. van der Voort hebben allen hun benoeming aangenomen. sinds 1963 het houten gebouwtje a Hoogmadeseweg in gebruik. Voor dit gebruik is aan de gemeente een huur van f 240 per jaar verschuldigd. Het troepenhuis kan 's winters niet voldoende warm worden gestookt, om dat door het ontbreken van een plafond veel warmte in de kap verdwijnt. De kosten voor een plafond zullen ongeveer f 180 bedragen. B. en W. zijn de kosten in de huurverhoging, worden vergoed. De leiding van de padvindsters gaat met huurverhoging van f 16 per jaéir ak koord. LEIDERDORP. Bij de behande- ng van het voorstel tot reconstructie an een gedeelte van de Mauritssingel heeft de heer W. van der Sluijs voor rang bepleit voor de aanleg van een parkeerhaven langs de Mauritssingel boven de reconstructie van een gedeel- van deze weg. De heer L. Los drong erop aan de reconstructie met spoed ter hand te de aanleg van de parkeer haven gelijktijdig met de reconstruc- de weg te doen geschieden. W. delen mee dat zij besloten hebben eerst de reconstructie van de Mauritssingel ter hand te nemen en daarna te trachten de grondstrook aan te kopen voor de aanleg van een par keerhaven voor vrachtautocombinaties. LEIDERDORP, Naar aanleiding in de door de heer J. W. Boot in de raadsvergadering gestelde vraag t.a.v. het aantal onbewoonbaar verklaarde oningen, delen B. en W. mee, dat er i de na-oorlogse periode 47 woningen onbewoonbaar werden verklaard, de volgende nog worden be woond. Hoofdstraat 168, bewoond door de Groot; Jaagpad 61. J. Koenen; Zijldijk 35, J. S. M. Mansvelder en ge- Zijldijk 38, G. van Putten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 8