Weekagenda Vrije markt voor man en paard Benevelde Katwijker liet vrouwen niet met rust Wind maakte rare draai op laatste wedstrijddag Standwerkers in de kinderschoenen Jahn onderstreept 50-jarig bestaan OTEtrSTS LETDSE COURANT DONDERDAG 28 JULI 1966 Donderdag Katwük aan Zee Triumfatorkerk, 8 Iuur: orgelconcert Bert Matter <Zutphen) met Aafje Heynis (zang, alt). Scheveningen Kurzaal. 8.15 uur. Residentie-Orkest, met pianosolist. Vrijdag Pieterskerk, 8.15 uur: orgelconcert Ka- miel d'Hooghe, organist te Brugge (K. en O.-concert). Scheveningen Kurzaal, 8.15 uur: Afrikaanse balletten Den Haag Kloosterkerk, Lange Voor hout 4, 1 uur: orgelconcert Bernard Re- nooy Den Haag Zuiderpark, 2 uur: „Re- I pelsteelt je". Den Haag Waalse kerk. Noordeinde 25, 8 uur: orgelconcert Wim van der Panne, Zaterdag (30 juli) Afd. Leiden Tuinbouw en Plantkunde excursie naar handelskwekerij gebr. Lam te Alphen aan den Rijn. Scheveningen Kurzaal, 8.15 uur: Afrikaanse balletten. Dienst apotheken Geopend voor spoedeisende gevalleD Doeza-apotheek. Doezastraat 31, tel. 21313 en Haven-apotheek, Haven 18. tei. Film* Camera (7 en 9.15 uur): Incident op Cyprus (18 jaar); (2.30 uur, zondags 2.30 i 4.45 uur): Sneeuwwitje en de zeven dwergen (a.l.). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur: Mary Poppins (a.l.). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Boeing- boeing (14 jaar). Rex (2.30, 7 en 9.15 uur): De wrede heerseres van Babyion. Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): De jacht op het boterbriefje (18 jaar); dagelijks behalve zondags, 10.30 uur: Sjors en Sjimmie en de gorilla. Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Kaar ten op tafel (14 jaar). van donderdag af Camera (2.30 u): Sneeuwwitje (a,l.); 7 °n 9.15 uur: De vrouw die hij begeerde (18 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Mary Pop- jins (a.l.). Luxor (2.30. 7 en 9.15 uur): Le gen darme de Saint-Tropez (a.l.). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Fluiten naar je duiten (a.l.). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur)The Gold- rush (a.l.)10.30 uur: (behalve op zon dag): Sjors en Sjimmie en de gorilla). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Fanitamos slaat weer toe (14). Tentoonstellingen Nieuwsteeg 11 (galerie Walenkamp): werk van Kees Buurman, tot zat. 30 juli. Museum VolkenKunde. giute zumerier. toonstelling ..De mens van toen" (tot eind september open van 10 tot 5 uur zondags van 1 tot 6 uur) De Lakenhal: tentoonstelling van schilderijen van Gabriël Metsu. tot 5 september. 10—5 u., zondags 1—5 uur Hortus Botanicus: aquariumtentoonstel- ling, van 22 juli tot en met 7 augustus. Oegstgeest: wijnzolder Mansarde De Kempenaerstraat. tot eind juli van woensdag t.e.m. zondag 512 uur. expo sitie van werk van Beatrice Jonk Katwijk Voorstraat 44: fototentoon stelling Genootschap Oud-Katwijk dage lijks (behalve op zondag) 's middags van 3 tot 5 ur en 's avonds van half acht tot 10 uur (tot en met 13 augustus). KATWIJK AAN ZEE - Fotohandel j Kruijt, Voorstraat 9. tentoonstelling I schilderijen Die Zandbergen (dag van 9 tot 21 uur. behalve zondags) I OEGSTGEEST van 20 juli tot 1 aug j 15de oecumenisch Europees jeugdcongres Oud-Fuelgeest WASSENAAR: kunstzaa] Heuff. Hot- laan 7: tentoonstelling van schilderijen door Tilla Terwindt en beeldhouwwerken van Wim Rijvers (van 18 juli tot en mei 4 aug.. dag 10 tot 17 uur. ook dinsdag avond van 8 tot 10 u zondags gesloten) DEN HAAG Een gezellige drin- ;r was de 26-jarige Katwijkse arbei der die voor de rechter stond niet. Zijn vrouw wist daarvan mee te pra ten en ook de buren konden zich prettiger gezelschap voorstellen. Op een avond in oktober was het weer eens zover: de man kwam thuis even later liep zijn vrouw bebloed en gehavend naar buiten. Alsof dat nog niet genoeg was, ging de Katwij- naar zijn buren, waar hij aanbel- •n toen er niet vlug genoeg naar zijn zin werd opengedaan, aan de deur rammelde. De buurvrouw deed open en ver dachte pakte meteen stevig uit. Buur man lag al op bed, maar zijn zoontje nam de honneurs waar, door met een bezem aan te komen. Dat was koren op de molen van de arbeider, want hij griste het wapen af en gaf er zijn buurvrouw zo'n klap mee dat er later drie krammen nodig waren om de wond op haar hoofd te hechten. „Ik wilde zeggen dat ze nooit meer bij me over de vloer hoefden te ko en", vertelde de verdachte. De aanklacht wegens mishandeling vond hij maar onzin: het was duide lijk dat hij uit noodweer had gehan deld. De officier vond dat er geen Zoekt U een GOUDEN RING voor dame of heer JUWELIER v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 heeft het. ook in BRILJANT Altijd voordelig. Maandag de gehele dag gesloten. Leidse jongen in Frankrijk gewond LEIDEN De 19-jarige Leidenaar R. J. Veltman uit de Hugo de Groot straat, met vakantie aan de Middel landse Zee in Frankrijk, heeft gister middag zijn ruggegraat gebroken toen hij te Veuillet bij het zwemmen een te diepe duik in zee nam en met het hoofd een steen raakte. De jongeman wiens familie daar ook vakantie houdt, is opgenomen in het Pasteur-zieken huis te Nice. BON GRATIS TOEGANG AQUA-STEREO-SHOW dagje uit? fijn... naar WASSENAAR sprake was van zelfverdediging: ten slotte had de Katwijker niets bij zijn buren te zoeken. Hij vond het een kwalijke zaak dat verdachte in militaire dienst al eens tot twee weken gevangenisstraf was veroordeeld: ook toen bleek hij iemand hoofdletsel te hebben toege bracht. De officier geloofde dat eenzelfde straf ook hier op zijn plaats zou zijn en de politierechter bleek het daar mee roerend eens te zijn. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN GEBOREN: Ronald Jo- han zn v J Westbroek en M E van der Heden; Hendrika dr v J Vermeer en M van Leeuwen; Maria Anna clr v C P van Maanen en A R A Fonteiq; Marcel zn v I Moerland en M schui- te; Leendert Jan zn v L J H Bal en M L van der Have: Ronald Alfred Rudolf zn v L de Winter en H E Been: Joost zn v A Hogewoning en J D M M de Ruyter; Nicolaas Johan nes zn v N J Schoemaker en C J J Schilperoort; Jacob zn v P Pos en M Dorsman: Helena Cornelia Joanne Maria dr v A A J M van. Roessel en H Stuart: Florentius Antonius zn v H A C Kempers en C E van Engelen. OVERLEDEN: J N M Bonnet 65 jaar man; J Zwart 8 dagen dochter. UEFA-jeugd moet naar Turkije BERN Het 20ste UEFA-jeugd voet baltoernooi is voor 1967 toegewezen Turkije. Het toernooi wordt van 5 tot 13 mei gehouden. Evenals dit jaar Zuid-Slavië worden slechts 16 landen tot het eindtoernooi toegelaten. De slui ting van de inschrijving is bepaald op 31 augustus. De loting vindt plaats op 15 september in Zürich. Russische invitatie voor tennismeisjes DEN HAAG De Russische Tennis Bond heeft Trudy Groenman, Betty Stöve, Elly Krocké en Tom Okker uit genodigd om in augustus deel te ne men aan de internationale tenniskam pioenschappen van Moskou. De dames hebben de uitnodiging aan vaard. Tom Okker zal echter niet mee doen wegens zijn militaire verplichtin- Een „meester -lijk huwelijk VALKENBURG. Voor mej. Anne- marie den Hollander uit Leiden was het gisteren een „meester"-lijke dag: zij trad in het gemeentehuis van Val kenburg in het huwelijk met de heer ■V van der Nagel, onderwijzer aan de Prinses Margrietschool te Leiden. Na de voltrekking werd het huwelijk in de hervormde kerk ingezegend. Even daarvoor schoot onze fotograaf bovenstaande plaat. Foto N. van der Horst. VOORSCHOTEN Onder luid ge hinnik van hengsten, merries en veulens van alle soorten en maten heeft burgemeester De Kool van morgen in de Voorstraat de jaarlijk se paardenmarkt geopend. De be langstelling van Voorschotenaren en toeristen voor dit spectaculaire eve nement was overweldigend. Desondanks was het voor de politie mannen een rustige dag; ook daag hoefden ze althans geen eventueel rondlopend gespuis arresteren ze mochten dat zel/s niet. De paardenmarkt is namelijk vanouds een vrijmarkt, waar iedere door politie en justitie gezochte vrij mag rondlopen. Ten teken daarvan sloeg de burgemeester weer het tra ditionele kruis aan de paal, die bij het begin van de Voorstraat was opgericht. Er waren dit jaar ongeveer 180 paarden op de markt minder dan ini gaande jaren. De oorzaak hiervan was dat ook in Zwolle een paarden markt wordt gehouden. De sfeer was er vanmorgen niet minder feestelijk om. Roemenen versloegen Ned. Studentenelftal PONTEVEDA De Roemeense stu denten hebben in Ponteveda in groep A van het toernooi om het Europese universitaire voetbalkampioenschap 'n ge makkelijke 5—2 overwinning op de Ne derlandse studenten behaald. Bij rust had den de Roemenen reeds een veilige voor spong van 4—0 opgebouwd. Nederland bezet in deze goep samen met Frankrijk na vier wedstrijden met 0 punten de laatste plaats. Retour-estafette over Het Kanaal DOVER Zes Jongens van het gym nasium van Manchester, in leeftijd va riërend van 14 tot 18 jaar, zijn gis teravond om kwart over negen var Shakespearebeach vertrokken in een po ging het Engelse Kanaal in beide rich tingen in estafette binnen 24 uur over te zwemmen. Zij zullen elkaar om uur aflossen. De heen- en terugtocht in estafette over Het Kanaal is nog nooit gedaan. Eer? Ie verlies van dames-hockeyteam KAAPSTAD Het Nederlandse da mes-hockeyteam heeft woensdag zijn eer. ste nederlaag op de trip door Zuid-Afrika geleden. De Nederlandse dames werden met 21 verslagen door een westelijke selectie-elftal, dat bij de rust, dank zij goals van Cynthia Vincent reeds een 20 voorsprong had. In de tweede helft scoorde Benine vati Leede het enige Ne derlandse tegenpunt. BRENDA SHERATT: Eerste zwemster over Loch Ness INVERNESS De 18-Jarlge Brenda Sheratt uit Macclesfield (Engeland) is er als eerste in geslaagd het Loch Ness af vemmen. een afstand van 35 km. Zij heeft er ruim 30 uur over gedaan. Van ochtend om 1 uur klom zij zonder hulp le oever van het meer, dat Schot- lands legendarische monster zou bevat- Vele lange-afstandzwemmers hebben voor Brenda geprobeerd het meer af te zwemmen, maar zij moesten het allen opgeven. STOKE MANDEVILLE Meer dan 350 deelnemers uit 26 landen waaronder Nederland en België zijn in het Engelse Stoke Mandeville bijeen voor de vijftien de internationale paralympisch, spelen invaliden in rolstoelen. Op de eer ste dag heeft de Amerikaanse ploeg gis teren al zeventien gouden medailles ge ien. Engeland won er gisteren zeven, Italië zes. Frankrijk vijf, Israël vier en Oostenrijk twee. Nieu u-Loosdrech tweek besloten LOOSDRECHT Met een weinig interessante wedstrijddag is woem- dag de 25e Nieuw-Loosdrechtweek besloten. Oorzaak was de wind die een half uur na de eerste start bijna negentig graden draaide waardoor de banen praktisch bezeild werden. Het was toen voor de deelnemers carout» sel varen en dat maakte verschuivingen in het klassement bijna onmo gelijk. De vereniging Het Witte Huis, die deze jubileumweek voortreffelijk organiseerde, trof onmiddellijk maatregelen en zette andere banen uit, maar opnieuw draaide de wind en ook deze banen raakte door de wind- schifting onbruikbaar. Bijzonder jammer, want in heel wat klassen was de strijd om de hoofdprijs nog niet beslist en hing alles af van de laatste wedstrijd. Zo verschenen bijvoorbeeld in de val ken vier zeilers met praktisch gelijke kansen op de eindzege aan de start. Na melijk Egon Rolf van den Baumen, De Vries. Stenhuis en Van Bueren. Maar geen van allen kwamen zij er vandaag aan te pas. Al in het eerste rak. waarin de wind sterk veranderde, kwamen ze ver achter de kopgroep om de boei en in deze volgorde kwam weinig verande ring. Aldoor zeilden de boten achter elkaar rond de boeien en het was onmogelijk om winst te maken. Stenhuts haalde nog op tot een zevende plaats, maar dat was voldoende voor de hoofdprijs. Het was al lemaal koren op de molen van Ogon Rolf van den Baumen. die aan zijn matige vijftiende plaats ruim voldoende had. Bromfietsende vrouw aangereden VOORSCHOTEN Gisteren ver leende de 33-jarige mevrouw J. J. M. J. wonende aan de Prof. Asserlaan, op de hoek van de Curielaan en de Prof. Asserlaan geen voorrang aan een personenauto. Zij bereed een brom fiets. Bij de aanrijding liep zij een ernstige hoofdwond op. Zij moest in het Acad. Ziekenhuis te Leiden wor den behandeld. Benoemingen aan Leiclse u n i ver si tei t LEIDEN, Curatoren van de uni versiteit hebben benoemd: P. J. Ale- man. arts, tot wetenschappelijk hoofd medewerker in tijdelijke dienst bij de thorax-chirurgie; W. J. van Amstel. arts. tot wetenschappelijk medewerker le klasse in tijdelijke dienst bij de werkgroep nierziekten: mej. drs. M. Hoeke. wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de analytische en farmaceutische chemie tot wetenschap pelijk medewerker le klasse: drs. R. P. Labadie tot wetenschappelijk mede werker in tijdelijke dienst bij de far- macognosie; T, E. Meindersma, arts tot wetenschappelijk hoofdmedewerker in tijdelijke dienst bij het instituut voor radiopathologie en stralenbescherming; dr. J. L. Springer, wetenschappelijk hoofdambtenaar in vaste dienst bij de faculteit der godgeleerdheid tot weten schappelijk hoofdmedewerker; drs. H. L. Vos, wetenschappelijk medewerker in tijdelijke dienst bij de analytische en farmaceutische chemie tot weten schappelijk medewerker le klasse; drs. F. A. J. de Vries tot wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bi.i de toegepaste enzymologie en radiobiolo gie. Ileilgijiiiuastiek en massage LEIDEN Onze stadgenote Anke Platteel is gisteren in Den Haag ge slaagd voor het staatsexamen heil gymnastiek en massage. dat hü op de eerste dagen het beste had gevaren. HU haalde ook. na aftrek van de slechte wedstrijd In dit geval de wed strijd van woensdag, met ruim verschil de hoofdprijs. Ook jn de 16m2-klasse gaven de resul taten van de voorgaande dagen de door slag. Hoofdprijsiwinnaar werd Jan van Rietschoten, die op beide eerste dagen schitterende overwinningen boekte, op de tweede plaats gevolgd door Jan Schiet, Beide zeilers hielden elkaar op de slui tingsdag nauwlettend in de gaten en fi nishten resp. op de zesde en vierde plaats. Jan Schiet kwam met zijn vierde plaata een aantal punten te kort voor de hoofd prijs. SASSENHEIM De gistermiddag onder auspiciën van de jeugdrecreatie- missie gehouden kindermarkt is groot succes geworden. Er ivas veel belangstelling, niet alleen van de jeugd maar ook van ouders die een kijkje kwamen nemen. Er ivas van alles te koop, uiteraard veel speelgoed, boeken en srtoep, maar ook gebruiksvoorwer pen. Verschillende jongens en meisjes ontpopten zich als ware standwerkers. Natuurlijk werd er ook druk gebruik Ruiten ingeslagen van zaak aan HaarLstraat LEIDEN De politie heeft van nacht wegens vernieling een 49-jarige Leidenaar, colporteur van beroep, aan gehouden, die uit wraak tegenover zijn vroegere werkgever twee spiegelrui- iran een meubelzaak aan de Haar lemmerstraat met een schop had inge slagen. Dat gebeurde precies om twaalf uur. De ruiten hadden een waarde van samen f 600. gebruik gemaakt van de grabbelton, ballengooien en ezeltjet rijden. Er was een ruim batig saldo, wat de andere activiteiten ten goede kan komen. VOLLEYBAL Oosteuropese teams domineren in E.K. BOEDAPEST De Oosteuropese ploe gen domineren bij het eerste Europese volleybalkampioenschap voor de jeugd. De Nederlandse herenploeg, die nog in de strijd is om de negende tot zestiende plaats, won maandag met 30 van West- Duitsland (15—12. 1512 en 15—13)doch verloor met dezelfde cijfers gisteren van Turkije. Bij de jongens staan de Sovjet- Unie en Bulgarije samen op de eerste De Nederlandse meisjes, die nog in de strijd om de zevende tot twaalfde plaats zijn gewikkeld, verloren maandag met 30 van Hongarije (6—15, 2—15 en 5—15). Het Belgische meisjesteam nog in de strijd om een van de ereplaatsen klopte Polen met 32. Dinsdag verloren de Nederlandse meisjes opnieuw. Ditmaal toonde Joegoslavië zich met 30 de sterkste. Bij de meisjes is de ploeg vn de Sovjet-Unie nog zonder puntenverlies. Uitslagen Dc uitslagen van de wedstrijden ge zeild OP de laatste dag luiden: Flying Dutchmanklasse: 1. M Christian (Belg): 2. B. Smit; hoofdprijs: M. Chris- tian. Sharpies: 1. Ch. van Swol; 2. K. Duin jr; hoofdprijs Ch. van Swol. Val kenklasse: 1. mej. A. M. Roose; 2. H. Kirkenier: hoofdprijs E. Rolf van den Baumen. Streepklasse: 1, W. Spaargaren; 2. J. de Ruyter; hoofdprijs J. van Riet schoten. Flying Junior: 1. H. Ozinga; 2. Kruyer; hoofdprijs A. J. M. Otto. Oljrm- piajollen: 1. J. K. Corts; 2. W, v. d. Voort; hoofdprijs W. van der Voort. Vrij heidsklasse: 1. B. J. v. d. Laan,; 2. A. Hemmel; hoofdprijs G. A. Paulich. Pampusklassc; 1. C. P. Besseling; 2. C. Tjebbes; hoofdprijs O. Besseling. Stern: 1. G. van Dusseldorp: 2. T. Dike; hoofd prijs R. E. Vrolijk. Vaurienklasse: 1. J. Steenbergen; 2. G. de Bie; hoofdprijs G. de Bie. Spanker: 1. H. G. Rienks; 2. P. C. Kroes: hoofdprijs H. Rienks. Schakel: 1. C. Smit; 2. mej. E. van Maanen; hoofd prijs C. Smit. Soloklasse: 1. A. van Vem- de: 2. R. van Deursen; hoofdprijs J. Kers bergen. 12-voetsjollen: 1. J. Vlaming; 2. G. Kroon; hoofdprijs J. Vlaming. Nieuwzeelanders in populair es DEN HAAG Twee Nieuwzeelandse amateur-wielrenners, Norman Joyce en Peter Robinson, die op doorreis naar Duitsland voor de wereldkampioenschap pen in Frankfort Nederland aandoen, zullen vanavond op de baan van het Olympisch Stadion te Amsterdam deel nemen aan de populaire trainingswed strijden. Norman Joyce is kampioen op de sprint in Nieuw-Zeeland. Voortreffelijk jubileumnummer LEIDEN Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan heeft de Chr. Gymn. vereniging Jahn een even kleurrijk als interessant jubileumnum mer uitgegeven. Aan deze gouden uitgave van het clubblad Kontakt, waar in zowel het heden als het verleden van de Leidse turnvereniging wordt belicht, hebben niet alleen insiders, maar ook enkele vooraanstaande per sonen uit de medische en Christelijke sportbeweging en andere geïnteres seerden hun medewerking verleend: o.a. burgemeester rar. G. C. van der Willigen, ds. A. J. Lamping, ds. E. Haverkamp, ds. A. J. Kret, de heer J. G. Bazuin (directeur GG en GD) en de heer A. F. den Boeft (voorzitter KNCGV). Jahn heeft met deze jubileumuitgave het tiende lustrum, dat binnenkort het hoogtepunt bereikt 31 augustus (19.30 uur): Herden kingsbijeenkomst in de Marekerk; 3 september (Old Dutch): receptie van 3 tot 5 uur n.m. en verder de feestmiddagen en -avonden voor de leden waardig onderstreept.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 3