Glinsterlichtj es 3 onveilig sein Droge lucht en kou zijn gevaarlijk w w AF AF ï-s ■V mV - r n n m AW PUZZEL VAN DE WEEK 1 ZATERDAG 23 JDLI 1966 MISTRAL EIST ELK JAAR VELE MENSENLEVENS LE MÓLE D'ACDE (FRANSE ZUIDKUST) Sinds gisteren staat er een stevige mistral door en Claude heeft als redder moeten optreden. Toen heeft de strandpolitie maar ingegrepen: de groene puntvlag aan de mast werd vervangen door een gele en alle vaart met plezierboten werd kort en goed verboden tot de mistral voorbij zou zijn. De Middellandse Zee kent bij de Franse kusten geen ge tijden of verraderlijke zee stromen. Als iemand vraagt: wat doe je als je in een diepe onder water gelegen kuil raakt kan men antwoorden: er gewoon overheen zwem men. Bovendien is het zout gehalte er heel wat hoger dan in de oceanen en andere „open" zeeën, zodat het voor een mens héél moeilijk wordt, in de Middellandse Zee te „zinken". eigen Noordzee. Wij, noorderlin gen, die die geniepigheden niet kennen, moeten daarmee terdege rekening houden. De mistral is daar één van. Zo'n mistral is een zeer droge en stug doorstaande landwind, zo krachtig dat het waterpeil aan de oever de nodige decimeters daalt. Op ons, die heus wel wat ge wend zijn op het gebied van wind. maakt dat alles weinig Maar pech tijdens een mistral is voor een motorbootschipper fataal. Zijn boot wordt steeds verder zeewaarts gedreven en zonder hulp van anderen zal hij de kust niet kunnen bereiken. Tegen een mistral oproeien is een onmogelijkheid. Kuren Een beroepsvisser waagt zich onder die omstandigheden dan ook niet verder dan enkele hon derden meters van de kust en hij weet. dat van de oever af zijn schip gedurig in de gaten wordt gehouden. Hij vaart alleen uit als hij weet dat zijn motor betrouwbaar is. Maar de Middellandse Zee Sportvissers denken doorgaans heeft behalve plotseling opko- uit onwetendheid of onver- mende en zeer gevreesde stor- schilligheid niet aan dergelij- men. allerlei geniepigheden, ke voorzorgen. De soms niet al te waarmee zij zij het op een nieuwe buitenboordmotoren van heel andere manier zeker plezierboten vertonen bovendien even gevaarlijk kan zijn als onze nog al eens hoogst onaangename Dorst Dat was ook nu het geval: ergens aan de horizon lag een bootje en door de kijker van de strandpolitie was te zien, dat er aan boord hevig werd gewerkt aan het mogelijk op gang krij gen van de motor. Claude's boot ook al een pleziervaartuig met buitenboordmotor lag op het strand vaarklaar en omdat er direct moest worden ingegre pen mocht hij van de strandpo litie er op af. Hij bracht het ongelukkige vaartuig juist bij tijds naar binnen: de bemanning had reeds hevig te lijden van dorst. Daarmee komt men op een tweede gevaarlijke factor. Een mistral is bijzonder droog en de temperatuur van de lucht is hoog. De mistral heeft een zo sterk drogende werking, dat al na heel korte tijd men last krijgt van overmatige vochtonttrek- king. Men transpireert niet, maar gevoelt zich als maar droger worden en het drinken van grote hoeveelheden vocht is noodzake lijk ter voorkoming van lichame lijke narigheden. Vlaggen Een derde gevaarlijke mistral- factor is het extreme tempera tuursverschil tussen lucht en wa ter. De groene, gele of rode puntvlag op een Frans strand is er voor de baders en niet voor de scheepvaart. Groen betekent een veilige zee. Geel betekent, dat er gevaren zijn en dat in zee gaan alleen is toegestaan onder toezicht van de strandpolitie. Een rode wimpel betekent een ver bod om in zee te gaan. Een mistral opzichzelf is nog geen reden om de gele vlag te versterkte rijn positie climax toegroei Het bezwaar is echter, dat strijdleidi j tempel op de spelers drukt Bij aperte krachtsverschillen zal er niet veel stof tot praten overblijven, doch dit wordt anders zodra de spelers elkaar niet veel ontlopen. Inzake het aantal geplaatste spelers, vrijgesteld van voorwedstrijden, lopen is de situatie zo. dat de eerste orie uit het toernooi om het landskam pioenschap vrijgesteld zijn van voor wedstrijden. De overigen moeten zich weten te herkansen via de provinciale kampioenschappen. Uitbreiding van het aantal geplaat ste spelers tot b. ..-klemt de dat gereputeerde spelers zich oor het volgend jaar weten te itsen, doch sluit de mogelijkheid liet uit. Nemen wij W. F. redstrijden dan heeft uitbreiding 3 het aantal geplaatste spelers tot ook al geen betekenis meer. Daar is het wellicht juister niet te v N. BONIFACINO Duizenden glinsterlichtj es op kleine, naar buiten rollende golfjes geien de Middellandse Zee een feestelijk aanzien. Maar als het er aan de Franse zuidkust zn uitziet is het niet raadzaam met een buitenboord-sportbootje uit te varen. Als de motor het opgeeft is het héél moeilijk de kust te bereiken. hijsen. Maar het gebeurde nu om de baders te waarschuwen tegen het feit, dat de temperatuur van het zeewater slechts veertien graden was, terwijl de luchttem peratuur boven de vijfendertig graden uitkwam. Verdrinking sterke verdamping. Verdamping onttrekt warmte. Het gevolg is, dat de mistral op de blote huid aanvoelt als een koude wind en het gevolg is ook dat de tempe ratuur van de oppervlakte van het zeewater zeer sterk daalt. Een zo groot verschil in tem peratuur tussen lucht en water levert voor baders het gevaar op van bevangenheid door koude, en dus verdrinking, zelfs in on diep water. Elk jaar, zo vertelde de strand politie, kost de mistral ons do den. Na zijn kordaat optreden had Claude schoon genoeg van varen. Hij onttrok zich aan alle schouderklopjes, complimenten en bedankjes, greep z'n hengel en ging ergens op een rotsige kaap zitten mijmeren. Des avonds kwam hij thuis met een stuk of vijf zeebaarzen. Die smaakten voortreffelijk. Lekker lauw De zon zoekende vakantiegan ger behoeft zich door deze avon turen niet te laten afschrikken. Er waait heus niet elke dag een mistral aan de Franse zuidkust, en ook als die er is, is het verblijf daar hoogst aantrekkelijk. Het water van de Middellandse Zee is in veruit de meeste van de zomerdagen lekker lauw en die zee is meestentijds kalm en al lergenoeglijkst te bevaren met pedalo, motorboot of peddelkano. Er is in de onmiddellijke om geving van die kust altijd wat leuks te beleven. Al is het alleen maar een spannend partijtje pétanque met een paar goede vrienden, een glas vin blanc sec op een terrasje, een discussie over het prach tige Franse land of het pogen op te lossen van de puzzel, wélke van de honderd-en-zo veel soorten Franse kaasjes juist op dat geëigende ogen blik het lekkerst zou zijn. B B B_B B B DB Wit: 17. 27. 28. 31 t/m 40. 42. 45. Provinciale hoofdklassecompetitie "68. nd. doch liet liep heel anders i—22 18X27 dergelijke wijze t BARAMIDZE B. DRAGHI Wit: 22. 26. I 48. 50. Italiaans kampioenschap 1966 c 24—30 11X22 20X49 49X40 E. BRONSTRING a SI» 22. 26 t/m 28. 41. 43. 46, 49. B w m s„ Internationaal toernooi Soechoemi '60. 1 P W B De uitstekend spelende Jeidenaar BOB 24—19 14x23 37—32 27/29 W P 53 S3 B 43—38 26X37 41X32 28 X 37 "T PI 25—20 15X24 30X6 si. Correspondentie voor deze rubriek te richten aan de heer A. J. Ivens, B. GROUWSTRA Frankenslag 69, Den Haag. Kruiswoord - puzzel Horizontaal: 1. kanton in Zwitserland, 5. deel van een benedenhuis. 10. vlaktemaat. 12. vreemde munt. 13. dorpje in N.-Brab., 15. boom. 17. niet gevuld. 18. tweegevecht, 20. bijb. figuur. 22. landbouw werktuig. 23. dat is tnfk. Lat?, 25. water in Friesland. 26. voorvoegsel. 27. plaats in de N.O. Polder. 31. oude lengtemaat, 32. pers voornaamw.. 34. dorpsvertelling, 41. bijwoord, 42. foei. 43. lidwoord. 44. uitroep, 45. Nederl. dichter. 47. meisjesnaam. 49. bij elkaar behorende voor werpen, 51. mens, 53. overal, 55. eer, 58. spoedig, 59. verborgen, 60. stad in Italië. Vertikaal: 1. plaats in N.-H.. 2. jongensnaam. 3. verdriet. 4. voor zetsel. 6. voegwoord. 7. mikpunt. 8. eer. 9. bestuurder, 11. klasse <afk), 14. scherts. 15. aardrijkskundige aanduiding (afk). 16. familielid. 17. bereide dierenhuid. 19. water in Utrecht, 21. javaanse huisvogel. 24. meervoud (afk. Lat). 27. verouderd woord v. ivoor. 28. boomloot, 29. lichaamsdeel. 30. aanw. voornaamw., 33. stad in Duitsland, 35. bijb. figuur. 36. iemand die treitert. 37. nevenschikkend voegwoord. 38. vaarwel, 39. meisjesnaam. 40. jongensnaam. 45. jontger.-snaam, 46. lengte maat (afk). 47. scheik. element (afk). 48. meisjesnaam. 50. baan voor balspel, 52. spil van een wiel. 54. bid (Lat). 56. onbekende. 57. voedsel. Hoe gaat het met jullie allemaal? Genieten we fijn van de vakantie? Jammer dat de zon ons nogal eens in de steek beeft gelaten. Maarze kan nog genoeg om een hoekje komen kijken. We zullen maar moed houden. De vakantie is nog lang niet voorbij. Hartelijk bedankt voor de rapportcijfers die ik weer toegestuurd kreeg en voor de mooie kaarten die ik op mijn bureau vond. Hebben we al veel gewandeld, gefietst en niet te vergeten gezwommen? Jullie kunnen nu van de natuur genieten hoor. Die is zo mooi. Hebben we al veel mooie vogels gezien? Vooral de nichten en neven die in de bossen vakantie houden zullen er veel zien. Maar in dc duinen zijn ze ook hoor en wat een Hebben we al eens iets gemaakt op het strand? Als het zand een beetje nat is kunnen we mooie figuren maken zoals bijvoorbeeld een paard of een haasje, een ezel of een schaap. Probeer het maar eens. het is wat een leuk werkje. Tante Jos heeft al mooie figuren gezien hoor! Ja, en nu zijn er verschillende nichten en neven die Gijsje en Berrie in de vakantie een kaart willen sturen. Dat vind ik een reuze idee. Wat zullen zc blij zijn. Zij kunnen niet met vakantie gaan en nu denken jullie toch nog fijn aan ze. Weten jnllie de adressen nog? Tante Jos zal ze hier nog even vermelden. Berrie Alblas, Riiksstraatweg 212, Rijsoord en Gijsje de Jong. Mijzijde 85, Kamerik. Nogmaals, ik vind het geweldig hoor! Voor we nu verder gaan kij ken we eerst even naar de oplos sing van de pnzzel. Hier komt ze: Ais jullie alle dubbele let ters hebt weggeschrapt komt het woordje tulp tevoorschijn. De hoofdprijs gaat naa ke Fonte'ne. Willemstad. De troosprijzen krijgen gestuurd Arine de Graaf rak en Jaap Hagenaar Lang zullen ze leven!!!!! Margriet Drijver. Huibje Koen. Leny de Kooter en Dlte Ooste- rom van harte gefeliclteeerd met jullie verjaardag van de nichten i de brieven beant- Anne- thuis- Lange- moois. Hoe heet het boek? Is het mooi? Jammer dat de schoolsport dag niet door kon gaan. Wat heb jij mooi postpapier. Fijn dat ik weer een briefje van je kreeg. Ria Grimmerink Vlaardingcn. Ik dacht werkelijk dat jij tante Jos een klein beetje ging vergeten, maar dat is geluk kig niet zo. Hoe is het op school? Ging jij over naar de volgende klas? Ga jij dikwijls zwemmen in het Kolpabad? Prachtig dat jij het tweede di ploma voor het zwemmen hebt gekregen. Trudie de Groot Bergschcnhoek. Was het moei lijk? Waarom heb jij zo weinig geschreven? Dit is van het jaar je tweede brief. Je gaat tante Jos toch niet vergeten? Prachtig dat Rita is geslaagd. Waarom schreef ze niet? Veel plezier in Soester- berg hoor! Nou en of tante Jos al bruin is geworden, Annie Hagen Reeu- OPLOSSING VAN DE VORIGE PUZZEL Horizontaal: 1. broek. 5. sol. 7. droes. 11. reep. 12. met, 14. Ier, 16. leis, 18. elk. 20. koter. 23. sta. 24. eg. 25. nor, 27. pon, 28. kat, 30. sa, 31. salon. 33. netel, 34. To. 36. reder. 38. nopaL 39. de, 40. 42. Niger. 44. ben. 45. hé. 46. stal. 48. veger. 50. none. 52. rok. 53. label 54 nor. 55. toos. 57. belet, 59. eden. 61. on. 62. tel. 63. Lassa, 66. el. 67. c k.. 68. menie. 69. lotto. 71. km. 73. lende. 75. kelen. 76. re 78. toe. 79. pil. 81. nar. 82. en. 83. set 85. koker. 87. lei. 88. Turk. 90. ale. 91. nat. 93. gene. 94. Wales. 95. tas. 96. gelid. 0.1, 9. Ees. 10. sits. 11. Reest. 13. E.K.. 15. er. 17. Saaie. 19. dolen, 21. tot. 22. satan, 25. nar, 26. Ro din. 28. keper. 29. tel. 32. neg. 33. nobel. 35. ont, 37. Reval. 39. den, 41. Aaron, 43. rebel, 45. hor de. 46. set 47. los. 49. getal, 50. Noë. 51. een. 53. lelie. 56. ook, 57. bende. 58. Asten. 60. elk. 62. te nor. 64. sok. 65. atlas. 67. eerst 68. met. 70. oer. 72. manie, 74. bik. 77. eeuw, 79. poet 80. lens. 82. eend. 84. tra. 85. kl. 86. ra. 87. lei, 89. kl. 90. as. 92. tg. 93. gl. INZENDINGEN Inzendingen worden voor don derdag a.s. op ons bureau ver wacht. Oplossingen mogen uit sluitend op een briefkaart wor den geschreven. In de linker bovenhoek vermelden: „Puzzel- oplossing." Er zijn drie prijzen: /2O50.V Waarom schreef jij niets Cok- kle van Erk Waddinxveen? Zo moeilijk is het toch niet? Volgen de keer beter hoor! Wat ben jij verschrikkelijk ver wend op je verjaardag met zo'n mooie fiets Adje Ewijk Almkerk. Wat zal jij er van kunnen genie ten in de vakantie. Rijdt hij goed? Zijn je vriendinnen nog geweest? Geweldig dat jij er Weer een medaljc hebt bijgekre- zen. Had je geen last van bla- wonderlijke te<e- ren? mng? Ja, dat Schrijf jij voortaan als je let- lijkt het wel een ter aan de beurt is Joke van beetje, maar is Gamer.ii Rotterdam. Ik ver- j,et niet, hoor! wacht dan echt een lange brtet Ki]k maar eens VNat°nu?lUkr'mag jij een nichtje "".J'J" worden Rosina de Geus Capelle e^hte acrobaten. aan de IJssel. Hartelijk welkom Zoals ze hier in bij de nichten en neven hoor! de houding staan Heb jij nog meer zusjes en broer- stellen ze een let- tjes? Wanneer ben jij jarig? ter voor. Heerlijk dat jij zo hebt genoten Nu is het de be- in Gelderland. doeling dat jullie Allemensen jij bent ook.al en it ver weggeweest met vakantie. YVIIroa Goudkamp Den Bommel. ters' met tiLee °f Heb jij veel moois op de hand- meer, wooraen werkles gemaakt? Jammer dat er gaan maken. 3 weinig van de duiveneic- Hoe kwam het in de recht? Heerlijk die botsautootjes vind je niet? Jullie zijn maar bofferts. dat je zulke mooie din gen hebt gewonnen. Dat lijkt me leuk hoor met zo'n kruiwagen over een wip. Voor jou is het al gauw groot feest. Heb je een lan ge verlanglijst gemaakt? Wat is dat wel een groot feest geweest Jaap Hagenaar Gorin- chem. Wat zal jij hebben geno ten en natuurlijk veel gesnoept.... Jij boft maar dat je mag logeren. Je hebt niet geschreven wanneer je jarig bent. Jaap. Schrijf je dat de volgende keer? Geweldig dat jullie zolang mochten opblijven Trudl Hage naar Gorinchem. Is het toneelspe len goed gegaan? Fijn dat jij mag logeren. Ben je er helemaal alleen naar toegegaan? Natuurlijk mag jij een nichtje worden Trudy Hagenaar Ridder kerk. Hartelijk welkom bij de nichten en neven hoor! Ben jij een nichtje vap de andere Trudi? Hoe is het woensdag gegaan? Heb je nog een prijsje in de wacht kunnen slepen? 'k Geloof best dat het een leuke fietstocht was langs de Molens van Kinder dijk. Tante Jos is c-r ook nog kort geleden geweest. Mooi hoor! Grappig dat jij nog zo'n héél klein zusje hebt. Mag je het ook weieens helpen? Wat was jouw kleine nicht wel deftig met zoveel moois wat je voor haar maakte Jeanette Heus Oud Beijerland. Ben jij bruin ge worden aan het strand? Wat is het lang geleden dat jij een brief schreef. Hoe komt dat? Je gaat tante Jos toch niet vergeten? Als ik me niet vergis is dit de tweede brief van het jaar. Klopt dat? Volgende keer verwacht ik echt weer een brief van jou Waarom schreef jij niets Cor- rie v.d. Heuvel Werkendam. Zo moeilijk is het toch niet? Vo- gende keer beter hoor! Nee hoor, ik snap er niets van dat jouw papier ineens was ver dwenen, Ruud Hielkema Wil lemstad. Ik denk, dat er bij jullie veel kabouters wonen. Klopt dat? Zijn jouw vrienden niet op je verjaardag geweest" Je schrijft er niets over. Ben jij aan het logeren in Hilversum? Wat heb jij wel een pret gehad met het kamperen, Elly van 't Hof Rijsoord. Nou en of het in de Drunense-duinen mooi is. Tante Jos gaat voorlopig niet met va kantie hoor! Wat heb je allemaal op de handenarbeidles gemaakt? Jij hebt grootse plannen hoor! Vorige keer kreeg ik geen brief van jou. Niet meer zolang wach ten hoor! Allemensen wat zal jij deftig zijn met zoveel moois Gerry de Jong. Hardlnxveld. Jouw kleine je al veel getennist? Moet je lang fietsen naar Gorinchem? Gingen de vliegtuigjes echt de lucht in? Ga jij niet logeren? Prachtig dat het zwemmen al een beetje gaat. Nelleke de Jong B. Hardinxveld. Fijn zo'n boot- Jullie zult w zeggen: „V/at Hier komen de dat nu die „éne" duif groeit. Fijn dat ik nu weer brief van je kreeg hoor! Fijn dat ik nu een brief jou kreeg Connie de Graaf Rot- 1. Wagen 2. Jongensnaam 3. Schoeisel terdam. Jij hebt er goed je best Groente op gedaan hoor! Prachtig! Wil jij 5. Zonder haar een nichtje worden? Wanneer 6. Slede ben jij jarig? Schrijf je dat de 7 Deel van he' volgende keer? Fijn dat jij bij koren oma en opa bent geweest. Wat g Niet mis waren ze wel blij! o Deel van een Jij bent ook al zo verschrikke- ,aaen lijk verwend op je verjaardag Arlna d* Graaf Langerak. Fijn Gereed hoor! Wat zal jij straks goed kun- 11- Lokmiddel nen werken op school met zoveel 12. Bijbelse vrouwennua 13. Glanzende 14. Langzaam 15. Schoollokaal De oplossing moet worden in gezonden vóór dinsdag 26 juli. veel leeuwen en beren gezien. Wat heb jij verschrikken; veel op de handwerkles gemaal Riet Jumelet Rotterdam. Wat zal jouw Barbie deftig zijn met veel moois. Leuk dat jij al tan te bent. Nou en of daar schapen zijn. Jullie boffen dat je met je zus mee mag. Heb jij de rijksdaalder nog gekregen? Je schreef helemaal geen rapport cijfers. Fijn. dat je de volgende keer een versje schrijft. Wil jij een nichtje worden I- vonne v.d. Kaaden Berkel? Schrijf je dat de volgende keer? Ik verwacht dan echt een lange brief van jou hoor! Schrijf jij voortaan als je let ter aan de beurt is Mary Kanis Barendrecht? Ik krijg dan toch zeker c ?n lange brief? Bedankt voor jouw mooie teke ningen Kees Karman Schoonho ven. Fijn dat je nu naar school gaat en leert schrijven. Over een poosje kan je tante Jos al een klein briefje schrijven hoor! Wat heb je op de handwerkles ge maakt? Nou en of de apen leuk zijn. Heb je nog gezien hoe net jes ze aan een tafel kunnen eten? Prachtig dat jullie allemaal zijn overgegaan Klara Kerkhof, Rotterdam. Hoe komt het dat je zolang gewacht hebt met schrij ven? Was jij tante Jos niet een klein beetje aan het vergeten? Niet meer doen hoor! Ga jij niet logeren in de vakantie? Heb je veel moois op de handen arbeidles gemaakt Gerard Kerk hof. Rotterdam? Ga je nog veel wandelmarsen lopen? Die laatste zes op jouw rapport is de volgen de keer toch wel een acht? Dat kan best hoor! Probee'- het maar Jij hebt de puzzel goed opge lost Martin Knol, Vlaardingen. Krijg ik de volgende keer een briefje van jou? Hoe gaat het op school? Verdriet: Vader: „Waarom zt! Jan te huilen?" Moeder: „O, hij heeft bij gissing een heel bord zuurkool leeggegeten en er niet aon ge dacht, dat hij dat niet lust Jammer dat jullie jut school is weggegaan Nellie Kok. Rotterdam. Is er al een nieuwe juf? Heerlijk dat jij helemaal al leen mag gaan logeren. Waar ligt Spankeren? Wat heb je allemaal op de handwerkles gemaakt? Jammer dat het zwembad t jaar niet meer opengaat Hans Koen. Bergen oi> Zoom. Prachtig lat jij zelf een auto hebt gi maakt Welke kleur is het" Wl zal jij straks genieten Dishoek. We zullen hODen dat het danmooi weer is. Prachtig dat jullie de jongens een kaart zullen sturen. Wat ben jij verschrikkelijk wend op je verjaardag Huibje Koen, Bergen op Zoom. Wat was dat wel een mooi gezicht al die1 slingers. Wat zal jij een pret heb ben gehad met al die neven. Mmmm, wat heb jij van de drie in de pan en de taart gesmuld. Mamma heeft jullie maar ver wend hoor! De post heeft het de vorige keer zeker te druk gehad om alle brieven op tijd te bezorgen, Hen- ny Koerselman. Blciswijk. Daar gaan ook een „heleboel" mensen om beurten met vakantie hoor! Jij bent ver weggewe::' met va kantie! Was het mooi weer? Wan- *er moet jij weer naar school? Schrijf jij voortaan als je let- )r aan de beurt is Wlmmie de Koning. Bleiswijk? Ik verwacht dan echt een lange brief van jou 'k Geloof best dat de zeehon- n „een reuze hoop" vis kre gen Reinle Koole, Rotterdam. Al lemensen wat ben jij verschrik kelijk verwend op je verjaardag met zo'n mooie nieuwe fiets. Nou en of je in Eerbeek fijn kan fietsen. Wat zal jij kunnen ge nieten. Prachtig dat het zo goed gaat op school. Nou er of het prachtig is in Eerbeek Inge Koole, Rotterdam. Tante Jos is er wel een paar keer geweest hoor! Was het eend je helemaal niet bang van de grote tijger? De apen zijn grap pig. Wat zullen jullie deftig zijn met zoveel moois. Nu niet meer ig wachten met schrijven, In- Waarom schreef Heleentje lang weg? Hoe gaat het met je konijnen? Ga jij helemaal niet logeren in de vakantie? Jij boft maar dat je op een boerderij0 woont. Jammer dat het schoolreisje niet kon doorgaan Tonie Harkes, Hazerswoude. Is de meester nu al beter? Tante Jos is wel een beetje verdrietig dat dit jouw - eerste brief is van 't jaar. Hoe komt dat? Was jij tante Jos echt een beetje vergeten? Jij boft maar dal je zoveel kan gaan loge ren in de vakantie. Wat wil jij later worden? Nu niet meer zo lang wachten met schrijven Natuurlijk mag jij een nichtje worden Rietje Harteveld, Scheve- ningen. Hartelijk welkom bij de nichten en neven. Wanneer ben jij jarig? Schrijf je dat de volgen de keer? Leuk dat jij twee cor respondentie vriendinnetjes hebt. Nou en of tante Jos wel in Sche- veningen is geweest. Stel je voor! Jij boft maar dat je zo dichtbij het strand woont. Wat zal jij bruin worden. Ook jij mag een nichtje wor den Maike Helmlch, Leiden. Har telijk welkom hoor bij de nich ten en reven. Heb jij nog meer zusjes en broertjes? Oef, wat heb ben jullie een heel eind gefietst. Hoe gaat het op school? Krijg ik de volgende keer van jou een Jammer dat jij niets schreef Elsje Hoogendoorn, Woubrugge. Volgende keer beter hoor! Heb jij gisteren een fijne ver jaardag gehad Coby Kazenbroot, Ga jij dikwijls zwemmen Ine ke Koster, Schiedam? Waarom schreef jij het hele jaar geen brief? Jij was tante Jos echt ver geten. Niet meer doen hoor! Jam mer dat jouw vriendinnetje een andere school gaat. Oef. wat zijn jouw oom er ;r weg Jan Kraak. Oud-Beijër- land. Wat zou dat fijn zijn als oma met de Henry Dunant mee mocht gaan. Zou jij ook wel een hondje willen hebben? Heb jij ook bloemen in je tuin? Oma hartelijk gegroet hoor! Schrijf jij voortaan als je let ter aan de beurt is Janneke Eike lenboom. De Lier. Goed er aar denken hoor! Leuk is het bij de dolfijnen hoor! Wat heb jij we1 genoten van de boottocht op het IJsselmeer. Geweldig! Kreeg jij mooie cijfers? Prachtig dat het zwemmen z- goed gaat. Jij boft maar dat je elke dag een duik kan gaan nemen. Gezond hoor! Geweldig dat jouw vriendinne tje zo'n klein lief zusje heeft ge kregen Mieke Eikelenboom. Schipluiden. Prachtig dat jij het kleine kindje al hebt gezien. Ga jij niet logeren in de vakaritie? Ga jij weieens fietsen langs de Vaart? Ik heb verder helemaal geei klachien eehad dat het patroon van het iurkie niet duideliik go noe? was. Rir Erken* Den Haar Heb je het wel goed eedaan? Pro Fijn da? jij je vader zo got helDt en ook op de tractor ma- rijden. Gert de Haan, "ijnsburg Gaan de kalfjes kopje onder? Wat zullen ze te keer gaan! Hans is ver weg hoor! Blijft oma nog Den Haag? Zijn al je wensen i vervulling gegaan? Zijn je vrien dinnen nog geweest? Prachtig dat jij je zwemdiploma hebt ge kregen. Was het moeilijk? Wil jij een nichtje worden? Schrijf je dat de volgende keer? Fijn dat ik weer een briefje van jou kreeg Coby v.d. Kruk, Den Haag. Was jij tante Jos niet een klein beetje aan het verge ten? Niet meer zolang wachten met schrijven hoor! Wat zal jij genieten van het kamperen. Leuk hoor! Heb je al iets moois voor Barbie gemaakt? Wat was dat mooi van die slang, 'k Geloof best dat jullie veel pret hebben gehad. maal geen zwemles gehacf. vossenjach is enig. Tante Jos heeft er vroeger ook wel aan meegedaan. Leuk dat jullie ver dwaald waren in de duinen. Wat een avontuur! Fijn dat Kees zo is verwend. Jij bofte maar dat je van school een boekenbon kreeg voor je mooie rapport. Zo door blijven gaan, Wim! Bedankt voor je gezellige brief hoor! Ja nu heb ik nog een vraag Anneke Fonteine, Willemstad. Hoeveel jaar word je op 3 novem ber? Schrijf je dat de volgende keer? Geweldig, wat hebben jul lie een pret gehad aan het strand. Was de meester erg nat? Fijn dat Kees zo is verwend. Wat heb je allemaal op de hand werk- en handenarbeidles ge maakt? bus is helemaal leeg. Zorgen jul lie weer voor een volle? Deze week zijn de letters L t/m R aan de beurt. Heel veel plezier hoor en tot de volgende keer. te

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 16