Hongaren gaven voetballes Herstel Spanje met matige zege Hoe is de stand Wéka-krabbels Sensationeel verlies titelhouder Brazilië Thuisfront in mineur Fransen hadden geen kans tegen Uruguay Chili had handen vol aan dappere Koreanen Schoenfabriek vraagt uitstel van betaling Ill ZATERDAG 16 JULI 1966 VjÊFP-PWV Uruguay en Hongarije dienen zich als kanshebbers aan Zwitsers uitgeschakeld (Van onze sportredactie) SHEFFIELD Spanje heeft fister' avond in Sheffield Zwitserland met 21 verslapen. Met deze overwinning herstel den de Spanjaarden zich enigszins van de 21 nederlaag tegen Argentinië, hoe wel zij ook in de wedstrijd tegen Zwitserland geen groots voetbal speel den. Hetzelfde geldt voor de Zwitsers, wier coach Foni het elftal maar liefst op acht plaatsen had gewijzigd. Deze ingrij pende maatregel heeft niet moren baten en de Zwitsers kunnen onverrichter za ke terugkeren naar hun land. Voor de rust waren de Spanjaarden niet in staat geweest de weg te vinden door de muur van de in het wit gestoken Zwitsers. Suarez, zwierf van de ene vCeu- gel naar de andere om een gat te zoeken Maar al zijn passes, evenals die van Del Sol werden door de snel aanvallende Zwitserse defensie afgesneden. IJlt positie Het spel was reeds een half uur bezig toen het eerste doelpunt op het score bord verscheen. Gottardi kwam op rechts naar voren en zijn voorzet sprong af op het lichaam van Reija. De bal stnitte in het strafschopgebied. De Spaanse de fensie was nit positie en Quentln, die van de linkervleugel naar binnen rende, de minuut deed rechtsback Sanchis Na de wedstrijden van gisteren in het tornooi om de wereldbeker ziet de stand er in de vier verschillende groepen als 2 1 1 0 3 2—1 10 10 1 O—0 10 10 1 1—1 2 0 1112- 0 0 2 5—0 2 0 0 2 0 110 0 2 2 10 12 2 10 12 10 0 10 Groep A: Uruguay Engeland Frankrijk Groep B: Duitsland Argentinië Zwitserland Groep C: Portugal Hongarije Bulgarije Groep D: Rusland Italië Chili N-Korea Sclioll gedeelde eerste plaats AMSTERDAM Het zesde IBM-toer- nool is vrijdag geëindigd. Bij de prijsuit reiking werd o.a. het woord gevoerd door oud-wereldkampioen en winnaar van de Grootmeestergroep dr Ir. M. M. Botwinnlk en door de Deen Enevoldsen, één der winnaars van de meestergroep. Hij complimenteerde vooral de jonge Ne derlander Scholl met diens meesterresul- taat en zijn in de slotronde bevochten gedeelde eerst* plaats. Uitslagen grootmeestergroep slotronde: Zuidema-Van Scheltinga ^4-Mr. Baren- dregt-Kuijpers 0-1, robatsch-Pomar Flohr-Botwinnik Vi-Vi Szilagyi-Szabo 0-1. Slotstand: 1. Botwinnik 7%, 2. Pomar 3Vi. 3. Flohr 5. 4. Zuidema KVt. 5/8. Baren- dregt, Kuijper Van Scheltinga, Szabo 4, 9. Robatsch 3%. 10. Szilagyi 3. Uitslagen meestergroep slotronde: Ene- voldsen-Ghitescu Vt-Vi, Bakker-Scholl 0-1. Kerkhoff-Hartoch 0-1. Muller-Kon- stantinopolski 0-1, Ostojic-Diickstein 1-0. Slotstand: 1/3. Enevoldsen. Ghitescu, Sdholl 7, 4/5. Dóckstein. Konstantinopols- ki. 5. 6. Ostojic, 4Va, 7. Kerkhoff 3V4, 8/9. Bakker, Hartoch 2Vi, 10. Miiller 1. T urkstra-tornooi Sybrands haalt Schotanus in LEEUWARDEN Het internationaal damtornooi te Leeuwarden is vrijdag voortgezet met de partijen uit de achtste ronde. De uitslagen luiden: Kuy- kenSchotanus 11, WiersmaBandstra 1—1, GermainGordijn 20. Caze- mier—Varkevisser 11, SybrandsClaes- De stand op kop luidt: Schotanus en Sybrands 12 pnt., Germain 11 pnt. Van daag wordt de laatste ronde gespeeld. individuele poging om voor Spanje de gelijkmaker te scoren. Hij pikte de bal op de rechtervleugel vanaf de middellijn op, liep door het strafschopgebied en werkte zich langs twee Zwitserse verde digers. Doelman Elsener was echter red der in nood. Spanje toonde zich in het eerste half uur duidelijk de betere ploeg die met een geraffineerde techniek Zwitserland in de verdediging drukte. De Zwitsers speelden echter zeer consequent in de verdediging met Brodmann als opruimer zodat de Spanjaarden geen oplossing kon- lijk was gevallen, Liield op en dit inspi reerde de Spanjaarden kennelijk. Plotse ling konden zij openingen vinden in de vijandelijke linies. Negen minuten na de rust kwam dan de eerste Spaanse treffer. De kleine rechtsback Sanchis passeerde op het mid denveld de ene Zwitser na de ander. In het strafschopgebied gekomen schoot hij vanaf twaalf meter langs Elsener (1—1). Beslissing Vanaf dat ogenblik brokkelde de Zwitserse muur langzaam af en Spanje kreeg steeds meer ruimte in het doelge bied. Amancio, die de geblesseerde Unfar- te verving, en Pelro werden de gevaar lijke aanvallers van hét Spaanse team, doch het duurde tot de 74e minuut eer Amancio de zege veilig stelde. Zijn doel punt was een spectaculaire goal waarbij hij hoog opsprong naar een voorzet van 32-jarlge aanvoerder Gento die een ra zendsnelle rush langs de linkerzijlijn had gemaakt. Bij deze handeling raakte Amancio gewond. Zijn blessure was ech ter niet van ernstige aard. Enkele minuten voor de winnende goal zorgde de altijd gevaarlijke Suarez voor opwinding toen hij een vrije trap nam op de linkervleugel. De bal sprong van 3 de lat terug. Ook in de rest van de i speeltijd werd er niet meer gescoord, I zodat de wedstrijd eindigde in een 21 overwinning voor de Spanjaarden. TfEN spannend moment uit de boeiende wedstrijd Brazilië- Hongarije. Met een snoeksprong probeert de Hongaar Kalman Meszoley te scoren. Ook de Bra ziliaanse doelman Gylmar kan er niet bij. Maar er ontstaat geen doelpunt. Twee psychologen hebben een onder zoek ingesteld naar de factoren die var gewone voetballer een internationale ster maken. Ze zijn tot de conclusie ge komen dat die internationale ster niet bepaald „een aardige jongen is". De ster volgens hen op uit om roem te garen, hij is inzichzelf gekeerd en vliegend. Hij is eerzuchtiger dan andere spelers en zet alles op alles om uit te blinken. Hij geeft gauw kritiek op zijn medespelers en denkt meer aan zichzelf zijn club. De beroemde Russische keeper Lew Jashin heeft vrijdag gezegd dat hij de meest teleurgestelde man in Engeland zal zijn als hij niet zal kunnen meespelen het Russische elftal als gevolg knieblessure die moeilijk geneest. De 37-jarige Jashin werd dinsdag voor de eerste wedstrijd van zijn ploeg niet opgesteld. Pele speelde vrijdagavond niet mee in de wedstrijd tegen Hongarije, dat weid de middaguren bekend gemaakt. Het duidelijk dat zij hun tegenstanders hebben onschat en dachten zodoende Pele te sparen voor andere wedstrijden. De knieblessure van Pele was n.l. niet de reden, want hij trainde in de morgen- nog lustig mee. ZWITSERLANDdat weimg meer te verliezen had, heeft taaie tegenstand geboden tegen de Spanjaarden. Het lukte zelfs een voorsprong van 10 te ver overen. Hier zien we een ver geefse poging van Spanje om de gelijkmaker te scoren. De Zwit- serse doelman Elsener heeft de bal veroverd. Aanvaller Peiro heeft geen kans meer. Later moesten de Zwitsers toch zwich ten. Ze verloren met 2I. De grote verrassing van de vierde wedstrijddag van het tornooi om het wereldkampioenschap was natuurlijk de 3—1 nederlaag van titelfavoriet Brazilië. Het door een snel bereikte voorsprong opeens weer in eigen kracht gelovende Hongarije overspeelde soms de volkomen overblufte Brazilianen. Door Pele niet op te stellen hebben de Brazilianen een onvergeeflijke fout gemaakt. Zij dachten nl. dat Hongarije een „makkelijke" tegenstander zou zijn. De andere wedstrijden vielen hierbij in het niet. Uruguay behield zijn kansen, terwijl Zwitserland als eerste land definitief is uitgeschakeld. Vandaag zullen er misschien meer beslissingen vallen. (Van onze sportredactie) LIVERPOOL Zelden in de historie van de strijd om de wereldtitel voetbal is een serieuze kandidaat voor de eindzege zo overtuigend een nederlaag toegebracht als gisteravond op het veld van Everton in Liverpool. Een volkomen gedesillusioneerd Braziliaans elftal verliet na afloop van de wedstrijd tegen het verrassende Honga rije het veld. De overgelukkige Hongaren hadden een duidelijke triomf behaald op de trotse titelhouder, die echter zonder de befaamde Pele speelde. Maar zelfs met Pele zouden de Brazilianen deze wedstrijd waar schijnlijk niet gewonnen hebben, want van Hongarije, dat met een enorme snelheid, techniek en inzet speelde was gisteravond niet te winnen. De Hongaren toonden een prachtig herstel na de wed strijd tegen Portugal, die toen verdiend verloren werd. was gisteravond op de grasmat Everton een van dc fraaiste wedstrijden die tot nog toe in het tor nooi gespeeld zijn. Keihard en daarmee boeiend voetbal gaven beide ploegen ten beste waarbij opgemerkt dient te worden dat Brazilië een iets betere techniek ten toon spreidde, wat echter door dc Hongaren gecompenseerd werd door een formidabele inzet. Het En gelse publiek liet keer op keer na eer mislukte actie van de Brazilianen een fluitconcert horen. De Hongaren afloop met een ovationeel ap plaus bejubeld. Snel doelpunt Direct na de aftrap gingen de Brazili anen in de aanval en voor Hongarij- leek een debakle te zijn weggelegd. Een schot van Tostao van 40 m werd nog net tot corner verwerkt. Toen kwam echter de grote ommekeer, want reeds in de derde minuut namen de Hongaren een voorsprong. Rechtsbui ten Bene stond geheel vrij en kreeg de bal toegespeeld. Hij omspeelde twee Braziliaanse verdedigers en bekroonde deze dribbel met een zuivere schuiver de rechterhoek waarop doelman Gyl mar geen verweer had (1-0). Door deze snelle voorsprong ^begreep Hqpgarije dat het van de Brazilianen kon win nen. Het beheerste toen de strijd op alle fronten, terwijl het spel van Brazi lië een nerveuze indruk maakte. Vooral de verdediging werd soms voor zeer moeilijke problemen gesteld, temeer daar de Hongaren beter met de bal op het gladde veld overweg konden dan hun tegenstanders. Een hard schot van de gevaarlijke Farkas werd nog juist door Gylmar tot corner verwerkt. Aan de andere kant liet doelman Gelei de gladde bal vallen maar geen der Brazi-1 liaanse voorhoedespelers kon van deze misser gebruik maken. Een kwartier was verstreken toen de donkere Zuidamerikanen even buiten het strafschopgebied een door iedereen zo gevreesde vrije trap mochten ne men. Garrincha zette zich achter de bal. Tien meter voor hem stond mid- voor Tostao, die zijn werelddebuut maakte, bijzonder scherp opgesteld. Hij had geen moeite de listig genomen bal keihard in te schieten (1-1). constateerd had. Langzamerhand bevrijd de Hongarije zich van de druk en mid- voor Farkas vuurde weer enige schoten af die echter de juiste richting misten. Steeds liepen de Braziliaanse aanvallers in de listig opgezette buitenspelval. Zege veUig In de vijftiende minuut na rust kwam het tweede Hongaarse doelpunt tot stand. Het was een goal van de zuiverste soort. Rechtsbuiten Bene speelde zich vrij en gaf een voorzet op maat die door Farkas werd opgevangen. Hij liet het net trillen en maakte daarna de hoogste sprong zijn leven om uiting te geven aan vreugde (21). Hartstochtelijk aangemoedigd door het publiek bleef Hongarije aandringen, ter wijl de Braziliaanse aanvallen steeds vast liepen op de hechte verdediging de Hongaren ondanks de ongetwijfeld grote technische capaciteiten van de spor tief spelende Brazilianen. Het duurde tot de 28e minuut eer Hongarije zijn over winning veilig stelde. Bene snelde in het strafschopgebied Henrique voorbij. Dit was echter niet naar de zin van de forse Braziliaan en deze liet hem op grove manier kennis maken met de natte grasmat. De Hongaren kregen een penal ty toegewezen die door Meszoly onhoud baar werd ingeschoten (31). Even later kreeg Bene de kans van zijn leven door een fraaie voorzet van de in de tweede helft zeer goed spelende Albert. Hij kop te echter hoog over. Bijna had er voor de Hongaren een 41-overwinning inge zeten. Het fraaie doelpunt van Farkas werd ten onrechte afgekeurd. Tien minu ten voor het einde kwam de Hongaarse achterspeler Meszoly na een kopstoot on gelukkig ten val. Hij verliet krimpend van pijn het veld om later met een draag, verband aan zijn arm weer terug te ke-i ren. Een duidelijk bewijs van de enorme inzet van de Magyaren. Gisteren daalde neerslachtig heid over Rio de Janeiro na de nederlaag van 31 van het Bra ziliaanse elftal tegen Hongarije. De algemene stilte stak sterk af tegen de uitbarstingen van vreugde die volgde op de over winning dinsdag op Bulgarije. Een zeeman, die aan de luid spreker zat te luisteren zei: „Die scheidsrechter moet gearresteerd worden." Een ander zei: „Wat een verschil tussen deze scheids rechter en de Duitse scheidsrech ter die de wedstrijd tegen Bul garije leidde." De technische commissie kreeg er ook van langs omdat zij de de veteranen Garrincha fcn Bel lini in de achterhoede had opge nomen en Denilson van het mid denveld verwijderd. „Een goed ding is dat de commisie de op stelling nu zal moeten verande ren. De trainer moet weten dat oude mannen geen wedstrijden kunnen winnen", aldus een woe dende fan die de wedstrijd over de radio hoorde. Redding Een formidabele redding van doelman Gelei was het slotstuk van dit boeiend stuk voetbalkunst. Van dichtbij schoot Tostao enorm hard in. Gelei stond op de' goede plaats en hield daarbij zijn han den gebruikend zijn doel op fabelachtige manier schoon. De Brazilianen mochten een hoekschop nemen die weer op niets Dit betekende het sluitstuk van adembenemende wedstrijd tussen twee grootse voetbalploegen. Het betekende tevens het einde een roemruchte victorie van het befaam de Braziliaanse elftal. Sinds 12 jaar wa ren de Zuidamerikanen niet meer versla gen in wedstrijden voor het wereldkam pioenschap. Nu heeft het dappere Honga rije een overwinning behaald op de sterkste nationale ploeg ter wereld. Hoe- vele zullen er nog volgen...? Hachelijk Overwicht matig uitgedrukt 2-1 LONDEN Uruguay heeft toch wel duidelijk getoond tot de favorieten te behoren. In een prachtige wedstrijd wel ke gekenschetst kan worden als de beste van de tot nu toe gespeelde in groep A, won het met 21 van Frankrijk, een stand die reeds bij rust werd bereikt De Zuidamerikanen, die beducht zijn voor de uitgekookte tactiek van de Europea- nen. toonden door groot technisch Het spel werd daarna nog boeienderHlI„ „vorw|„& Het spei Asera uaarna nog ooeienac-r hun 0VerwIcht barbij vooral de door terifnaeerd opf™"» """'I'S ko,lhlo„]itlH-i,l van het Zuldamerl- v.n belde 't»»en -a-aarbij I k.aiise Itlnt op vlet. DU -nas vooral le tets sterker bleet Heel d' i bemerken toen de Fransen In de viittlen- hard inkopte RechïsbaelMSenrlque^stond -orspronp echter in het doel en kopte de bal van de doellijn weg. De cornerveirhouding kwam intussen sterk in het voordeel van de Magyaren. doch niet één hoekschop kon In een doelpunt worden omgezet. 1—1 het De ruststand 35.000-koppige publiek, en wij met hen, dacht dat de Brazilianen na rust zouden toeslaan. Dit leek waarheid te gaan wor den, want de eerste minuten na rust zag men een verwoed aanvallend Brazilië. Na twee minuten scoorde Garrincha een wondermooi doelpunt. Het kon echter geen genade vinden in de ogen van de scheidsrechter, die terecht buitenspel ge- hoek duiken om een harde schuiver van Hausser weg te stompen. De Fransen kregen echter kansen genoeg om gelijk te komen, maar de voerhoede faalde bij scoringskansen. Maar ook Uruguay miste een kans toen Het doelpunt kwam tot stand na een Rocha de bal in de handen van keeper overtreding door Manicera tegen Her- Aubour schoot, toen hij de Franse de- bert. De Fransen kregen een strafschop fensie al achter zich had gelaten. Overi- toegewezen die door Bourgoing in de gens was Rocha, die «ls schakelspeler vijftiende minuut Op fraaie wijze werd fungeerde de ster van de ploeg e benut. De Uruguezen gingen nu over tok zette zijn aanvalslinie voortdurend de aanval en zij belaagden keer op keer het Franse doel. In de 27e minuut kreeg Rocha magnifieke pass van Sassia en met keihard schot knalde hij op grote afstand de bal achter doelman Aubour (11). Troche groots TIFLIS Het Nederlandse volleybal team heeft in de tweede ronde van eer internationaal tornooi in Tiflis. door Bulgarije. Zuidslavië en wordt deelgenomen, met 23 van Georgië. De setstanden 1*-10, 14—16, 11—15, 1512, 14- Wielrenners geselecteerd voor WK in Duitsland DEN HAAG Evenals in voorgaande jaren zal voor de samenstelling van het team dat Nederland in de 10-km- ploegentijdrit tijdens het wereldkampi oenschap wielrennen in Duitsland zal vertegenwoordigen een selectiewedstrijd worden gehouden. Op 19 juli rijden op het bekende par cours in de Haarlemmermeer met start en finish in de Haarlemmermeer veer tien ploegen van vier renners. Onder de deelnemers bevinden zich o.a. Harry Steevens. Eddy Beugels, Eef Dol man. Rini Wagtmans, Piet Tesselaar, Leo Duyndam, Tiemen Groen, Fedor den Her tog, Jan van der Horst, Nol Kloosterman en André van Middelkoop. Maleisië laat de Indonesiërs vrij vrijwilligers vrij te laten die de afgelopen drie jaar in Ma-lakka. Singapore en Borneo zijn gevangen geno men tijdens de confrontatie Dit heeft kolonel Ali Moertopo giste ren gezegd na zijn terugkeer uit Ma- van een l leisië, waar hij heeft gesproken over de waaraan j betrekkingen tussen Indonesië en Ma- Georgië leisië. De gevangenen waren zo goed be- verloren handeld als kon worden verwacht. In- waren: dien zij dit wensen, kunnen de ex-gevan- S. I genen in Maleisië blijden. N.-Korea in eindfase gelijk De grootste speler bij Uruguay wel Troche, de man die in de laatste Instantie elk gevaar keerde. De verdedi ging van de Fransen trad de gehele wedstrijd onzeker op, zodat de Fransen steeds waren blootgesteld aan de onop houdelijke tegenaanvallen van de veelzij dige U'ruguezen. De Franse doelman Marcel Aubour moest vele prachtige reddingen verrich- ten om te voorkomen dat Uruguay de stand verder zou vergroten. Doelman Aubour kon ondanks zijn gro- MIDDLESBOROUGII De kleine Noord-Koreanen hebben gisteren vooi zo'n 15.000 toeschouwers voor een ware sensatie gezorgd door een gelijk spel te gen Chili te bemachtgen. Chili, geen schim van dc ploeg, die in eigen land in 1962 het brons veroverde, werd volko men verrast door de Aziaten. De Korea nen die tegen de Russen duidelijk de mindere waren, 6peelden gisteravond of hun leven er van afhing. Onophoudelijk bleven zij de defensie van de Chllenen met goed opgezette aanvallen beuken. De werkelijke verrassing in deze wedstrijd kwam pas in de 88e minuut toen Noord-Korea de gelijkmaker scoor de. De toeschouwers van het Ayresorrv park veerden overeind en met een don derend gejuich werd het doelpunt var Pak Seung Zin begroet De algemene verwachting was dal d< Chilenen met een grote overwinning uit de bus zouden komen, maar de ploeg stelde ronduit teleur. Zij had hun te genstanders onderschat. Inplaats van te overheersen speelden zij de bal te lang zaam. grepen vaak te laat in. waardoor fouten in de defensie ontstoaden. Strafschop Weliswaar namen de Chilenen in de 26 minuut de leiding door een strafschop die door Marcos werd benut (10> Dit was echter tegen de veldverhouding in. Vooral in de tweede helft kwam het overwicht van de Noordkoreanen duide lijk naar voren en Chili had de grootste moeite om het doel schoon te houden. De maker van het Koreaanse tegen punt Pak Seung Zin. was de man die eer groot aandeel heeft gehad in het aan valsplan van de Koreanen. Hij was hel die na twee mislukte pogingen in de 74e en 83e minuut zijn derde poging met een droog schot van 16 meter met succes bekroond zag. (11). De Chileen Landa miste in de 65e mi nuut wel de mooiste kans toen hij van vijf meter voor het Koreaanse doel naast schoot, waarmee de Chilenen de laatste kans om de zege alsnog veilig te stellen in rook zagen opgaan. Ondanks het fraaie gelijk spel van de Noordkoreanen heb ben zij zich onbewust de das aangedaan. Beide r'oegen die nu uit twee wedstrij den s' chts een punt hebben, maken geen kans meer om tot de kwartfinales door te dringen. te capaciteiten Diet verhinderen dat in de 32e minuut Uruguay met een naar later zou blijken zeer kostbaar doelpunt van de voet van Julio Cortez de leiding zou nemen (21). Drie Franse verdedi gers hadden nog geprobeerd de situatie te redden maar speelden de bal verkeerd af en Cortez sloeg toe. Frankrijk ging nu over in de aanval ■en later moest de keeper naar de het werk met korte en accurate Inplaats dat Uruguay verdedigde, ging het steeds meer over tot de aanval. Het speelde vaak met het welbekende 3-2-5-systeem, maar vooral door de regen die in grote getale in het Londense Whi te City stadion viel en waar zo'n veertig duizend toeschouwers waren vertegen woordigd, konden zij niet meer tot doel punten komen. Britse ere-kolonels Koningin gaf wel toestemming DEN HAAG Naar aanleiding ven Britse persberichten dat een samensmel ting van Britse regimenten moet wachten omdat koningin Juliana nog niet inge stemd zou hebben met het afzien van het ere-kolonelschap van het Royal Sussex- regiment, wordt uit Den Haag bericht dat hier sprake moet zijn van een mis verstand. Bij haar bezoek aan Engeland voor de onthulling van een gedenkraam ter ere van koningin Wilhelmina wist de Koningin hier al van. Zij stemde er on middellijk mee in dat prinses Marina ere kolonel van het nieuw te vormen regi ment zou worden. Later is het yerzoek via officiële kanalen nog eens gedaan. VS protesteren bi j Russen HEIDELBERG De Amerikaanse autoriteiten hebben gisteren bij de Russische militaire autoriteiten een pro test ingediend naar aanleiding van een incident waarbij een Russisch hefschroefvliegtuig boven Westduits grondgebied dezer dagen een Ameri kaanse helikopter tot landen dwong. Het protest was ondertekend door de Amerikaanse legerbevelhebber in Duits and, generaal O'Meara en gericht aan generaal Kirillovitsj, de Russische be velhebber in Oost-Duitsland. Nederland dingt naar Franse filmprijs AMSTERDAM Vier Nederlandse korte films zijn ingezonden om mee te dingen naar de „Prima a la qualite 1966", een door het Franse ministerie voor cul tuur ingestelde waarderingsprijs. Het zijn „Amsterdam" van Herman van der Horst, „Papa Boem" van Paul Rondel, „Facade" van Jan Wiertsema en „Een zondag op het eiland van de Grande Jatte" yan Frans Weisz. V akantiegangers namen de trein UTRECHT De grote vakantie-uit tocht was ook in de treinen heel goed merkbaar. De Nederlandse Spoorwegen schat het aantal vervoerde passagiers op Likwidatie enige oplossing UITSLUITEND TABAK, D, utttKuitaj - KAATSHEUVEL De schoenfabriek NV Schalken-Van Vugt te Kaatsheuvel heeft surséance van betaling gevraagd. Het bedrijf deelde mee, dat het in '65 en in bet eerste halfjaar van 1966 sterk ver liesgevend heeft gewerkt. De ook door het buitenland beïnvloede concurrentie en de hier te lande sterk gestegen produktiekosten zijn oorzaak van de geleden verliezen geweest. Nood zakelijke investeringen en belastingen hebben het vormen van voldoende reser- de NV onmogelijk gemaakt, al dus de mededeling. Voorts wordt gezegd dat de schoenfa briek nu in ernstige likwiditeitsmoei- lijkheden verkeert en de orderportefeuil le is uitgeput. Voortzetting van het be drijf behoort, naar het zich laat aanzien, onder de gegeven omstandigheden tot on mogelijkheden. Een likwidatie lijkt op dit moment de enige oplossing De aan vraag tot surséance van betaling zal vrij dag 22 juli worden behandeld door de rechtbank te Breda. gelden aan het 70 leden tellend perso neel. heeft de directie grote zorgen ge baard, doch daarvoor is nu een voorlopi ge oplossing gevonden. Na overleg met het arbeidsbureau te Waalwijk is men tot do slotsom gekomen dat de her plaatsingkansen voor het personeel in het algemeen niet ongunstig liggen. Aanklacht tegen regering Bonn BONN De Westduitsc raad zal voor de eerste maal in ziin bestaan bij het hoogste grondwettelijke gerechtshof een aanklacht indienen tegen dc Westduitse regering. Gisteren werd besloten dit te doen om duidelijk te weten te komen hoever de medewerking van de Bondsraad bij regeringsbesluiten gaat. De omstreden verordening gaat over maatregelen ten aanzien van buiten landse documenten. De zakelijke inhoud van de verordening wordt als onbedui dend beschouwd want het gaat hier om een proefproces.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 7