TV Pools spel van zinnen bijzondere beleving RADIO NTS-bestuur zwoegt aan indeling tv-zendtijd JUNKERS V Commentaar en J* Uur TROS een van de problemen DINSDAG 12 JULI 1966 Waar zitten de ouders...? (Van onze radio- en tv-redactie) NEW YORK Het Nielsen-burean voor opinie-onderzoek heeft uitjewezen, dat om middernacht in deze stad nog 3000 a 6000 kinderen van 2 tot 5 jaar oud voor de beeldbuis zitten om te kijken naar het nogal harde programma „Tonight", uitgebracht door de NBC. In Los Angeles werd eenzelfde onder zoek gehouden en hier bleek dat regelma tig meer dan 5000 kinderen tussen 6 en 11 jaar naar de Late Show van CBS kijken. Deze komt 's nachts om half 2 op het scherm. Deze uitkomsten hebben schrik en ontsteltenis teweeggebracht bij de tv-net- works, en bij vele ouders en opvoeders. NBC heeft ijlings opdracht gegeven om alle ev. aanstootgevende uitdrukkingen in 't vervolg te schrappen uit „Tonight"... maar wat bereikt men daarmee? Zulke heel kleine kinderen begrijpen nauwelijks, wat er wordt gezegd. Stuk ken erger is. dat zij niet in bed liggen op dergelijke uren. Je vraagt je af: waar zitten de ouders van al deze kinderen? Weten zij. wat er zich in huis afspeelt? Nemen zij daarvoor de verantwoorde lijkheid. of laten ze de kinderen maar gaan? Een schandelijke toestand in ieder HILVERSUM Zelfs zaterdag heeft het NTS-bestuur niet vrij kunnen nemen, zo zwoegt het on der hoogspanning aan de indeling van de televisiezendtijd. Op 23 ju ni j.L heeft minister Vrolijk vast gesteld, hoe de percentages moes ten liggen en toegestaan dat de zendtijd voor de TROS, een uur per week, alsmede voor ev. recla me bovenop de uren-van-nu mag komen en daarbij gezegd: „Nu, NTS-bestuur, u deelt de tijden dan maar in en ik hoor wel wat u voor stelt!" Daarmee begon het gepieker en het vergaderen, vergaderen, ver gaderen, waarin de omroep-nieu- we-stijl meer dan ooit is verzeild geraakt. Want... ga er maar eens aanstaan, de beschikbare tijd op twee netten eerlijk en naar ieders smaak ln te delen! Het meest zit men in de maag met dat Programmaraad nog steeds niet klaar (Van onze radio- over'n béste geiser gesproken...I Verróssende mogelijkheden met Junkers badgelsers. En: verrassend véél! Betrouwbaar, II regelbaar, vlug, vóél warm water. En wat een nóóm: Junkers! (met 66 jaar ervaring in keuken-1> geisers, badgelsers, cv-geisers, geisers, geisers, geisers TROS. Want de TROS wordt een vol waardige zendgemachtigde en moet zich dus in feite ook houden aan het wette lijk voorschrift „dat iedere zendorganisa- tie een totaalprogramma dient te verzor gen". Nu kan dat met een los uur per week beslist niet, of men moest een program- in miniatuur g .n geven. Gezien het voornamelijk hebben geroepen om meer en beter amusement, zou het er dus in zitten, dat dit uur per week heengaat aan ontspanning... en wat moeten de om roepen daar tegenoverstellen? Moet de TROS meedraaien in het grote geheel en op ongewisse uren in dc ether komen, of moet er evenals voor bijv. Openbaar Kunstbezit en dirverse NTS-rubrieken, :n vast uur worden toegewezen? In de boezem van het NTS-bestuur koestert men de wens, dat de TROS zijn uurtjes opspaart en bijv. eenmaal per vier weken en hele avond vult. Maar daar is de TROS tot nu toe niet voor te vinden: één avond per vier weken zot men wel met een totaalprogramma kun nen vullen, maar als verschijningsvorm t sporadisch op het scherm zijn toch zo leuk voor de leden, t is nog maar een klein onderdeel de perikelen, die op tafel komen. Men moet het eens woTden met de VPRO, die er 'n klein kwartier per week bij krijgt, met Socutera en andere be perkt verschijnende instellingen zoals Te- leac, NOT, en de kerkelijke zendgemach- tingspunt worden voor de verschillende geestelijke en maatschappelijke stromin gen in Nederland. De opzet daarvoor maken is de taak welke de programmaraad toevalt en ook deze laat maar op zich wachten, wat het voorstel aan het bestuur betreft. Voor 28 juli as vergadert de raad niet meer... en dan zal het toch moeten ko men. wil men nog met vakantie kunnen gaan. Bovendien Is de tijd dan al veel te krap geworden om de NTS gelegenheid te geven, op 1 oktober een „eigen gezicht ROTTERDAM Vaan al hetgeen gisteravond in de Rotterdamse Schouw burg is gezegd, hebben wij slechts enke le woorden verstaan, maar als iemand ons vraagt welke toneelvoorstellingen wij rekenen tot de meest memorabele theatergebeurtenissen van de laatste ja ren, dan zullen wij zeker de kennisma king noemen met het Pools Nationaal Theater uit Warschau. Met „Het leven van Jozef", een moraliteit uit 1545 van Nikolaj Rey, genaamd de „Vader van de Yoolse letterkunde" hebben de Polen op grindioze wijze de taalbarrière doorbro- ken en hun eerste bezoek aan ons land lot de grote verrassing in dit Holland Festival gemaakt. Hoewel Nikolaj Rey werd geïnspireerd door zijn Amsterdamse tijdgenoot Corne lius Crocius, onderscheidt zijn moraliteit zich van de zinnespelen uit ons taalge bied door een lichtere toets. Hij moet al dichter tot het renaissance-toneel zijn ge naderd; zijn werk is meer een psycholo gische bespiegeling dan moraalprediking. de bedoeling ge weest, dat het NTS-bestuur vrijdag J.L tot een definitief besluit was gekomen, maar er bleven zoveel haken en ogen (eufemistisch „details" genoemd)dat er zaterdag moest worden doorgewerkt. Ook dat hielp niet en men vestigde het vertrouwen op de vergadering van giste ren. Helaas kregen wij voor u opnieuw nul op 't request: de beslissingen waren ook gistermiddag nog niet compleet. Wij zullen dus allen geduld moeten oefe- En wat dan? Intussen wordt het knapjes laat tijd. De omroepen moéten nu toch weten, waar zij aan toe zijn, opdat zij hun win- terprogramma's kunnen indelen. Men moet het aantal zaterdag- en zondagavon den weten, aangezien die een speciaal karakter opleggen aan de uitzendingen, e.d. podia-in ere worden gehouden) lering en vermaak gescheiden, bij Polens e dramaturg gaan zij samen. Dat deze menging van ernst en luim niet behoeft te botsen of te schrijnen, maar integen deel als gave eenheid is te vertonen, heeft bewerker en regisseur Kazimierz Dejmek met zijn Warschauspelers sub liem gedemonstreerd. Pas als de programma's zijn gepland, kan de coördinatiecommissie aan h werk gaan. De minister is wel uitgega; van de huidige sitiiatle, wat de zendtij verdeling betreft en de NTS had al een flinke portie van de uren te vullen, maar er zijn nu ook bijzondere eisen gesteld aan het NTS-programma-nieuwe-stijl, dat niet meer klaar is met Eurovisie. lgemene reportages, sportuizendingen, rubrieken en films. De NTS moet eigen uitzendingen gaan maken en een ontmoe- PllZZelhOek Lering en vermaak Kruiswoord-puzzel Horizontaal: 1. vracht. 4. platvis. 7. vreemde munt, 10. bodem. 12. beneden, 14. achting, 15. verouderd woord voor ivoor, 17. Europeaan, 18. gebod, 20. bol rond vruchtje (spreektaal), 21. de hoofdstroom van W. Voor Indië, 22. voor zetsel. 24. baan voor balspel, 26. eind, 27. spoedig, 29. lied, 31. kubieke meter, 33. wezenlijk, 35. stad in Frankrijk, 36. - stad in Duitsland, 37. Zweedse jongens- Verticaal: 1. ongevulde. 2. laddertrede. 3. metaalsoort, 4. voorzetsel. 5. bestelling. 6. gepelde gerst, 8. vaarwel, 9. hoogste punt, 11. overschot, 13. verhoogde plaats in een vertrek 16. bereide dierenhuid. 19. bijrivier van de Rhone. 20. Europeaan, 23. meisjesnaam, 25. uitslag op metalen, 26. zijtak Douro. 27. boom, 28- arromdisse. ment (afk). 30. aanloop, 32. myth, figuur. 34. buurtschap onder de Drentse gem. Oplossing vorige puzzel Hor: 1. soms, 4. eter. 7. sip, 8- Oslo, 10. Ee, 12. eelt, 14. over, 16 dons, 18. oase, 20. ar, 21. laks. 23. Ens, 25. naar, 27. lire. 29. ten. 30. gaar, 32. de. 34. noor, 36. Iser, 38. raak, 40 mest, 42. pa 43. ever 45. ego. 47. nors. 48. gala. Vert: 1. si, 2. open, 3. sol, 4. el. 5. Toos, 6. ree. 7- soda. 9. stok. 11. Eris, 13. E§la, 15. veer 17.. Orne, 19. asla, 22. argo. 24. Nede. 26. Anna, 28. iris, 29. terp. 31. arme. 33. ergo. 35. oker 37. stel, 39. aan, 41. erg, 44 vs. 46. ga. „Lering ende v ermaak" worden ge presenteerd in een voor onze tijd haast voor onmogelijk gehouden harmonie. Dej meks prestatie houdt een geduchte les i voor alle zoekers naar toneelvernieu wing, die het tegendeel van harmonie 'oeogen en juist daardoor hun „Waterloo' vinden. De voorstelling van het Pools Natio naal Theater is gaaf als,een volkomen doorwerkt schilderij. Het tafereel elke scène vertoont een hechte com positie, is levendig en vol aansprekende details. De spelers van wie de meesten twee en zelfs meer rollen spelen heb ben een benijdenswaardige perfectie be reikt in alle onderdelen van de theater kunst. In karakteruitbeelding, dictie, be weging cn mimiek demonstreren zij, der uitzondering, talenten, die in gezelschappen niet in die mate aanwezig zijn. Er is in deze Poolseopvoering zoveel dat boeit en te genieten geeft, dat het zich in kort bestek niet laat beschrijven. De echte toneelliefhebber raakt hier jarstensvol indrukken, niet alleen door stuk en spel, maar ook door het zinver- rukkende en harmonieuze samenspel van decors en kostumering, de muziek van Poolse componisten uit de zestiende en zeventiende eeuw voortreffelijk uitge voerd door het Musica Antiquae Collegi um Varsoviense het kostelijk zingende koor van maagden en jongelingen hun charmante dansen. Trein grijpt bus: 25 doden in Z.-Afrika POTGIETERSRUS (Z.-A.) Vijlen- twintig Afrikanen kwamen gisteravond om het leven toen de bus waarin zij zaten op een overweg in Transvaal door een trein werd gegrepen en 300 meter meegesleurd. Er waren wonden. Wel heeft de nts een aantal hoofden van dienst aangetrokken en kan zij ook uit eigen personeel bepaalde plaatsen aanvullen, maar aangezien de program maraad nog geen voorstellen heeft ge daan kan het bestuur niet weten, hoe groot de bezetting voor het maken van de diverse programma's moet zijn. In duister Men blijft dus in het duister tasten, en kan geen armslag vinden. Het ziet naar uit, dat oktober begint met conti- jering van de huidige toestand en dat nts dus voorlopig haar bekende uit zendingen aanhoudt en die ook weer aan vult met keuze-programma's van de om roepen. Zij mag immers van de minister „een beroep doen op de omroepen" als zij in nood zit. Slechts langzamerhand zullen zelf-ge- produceerde NTS-programma's op het scherm komen. De b. ast, die de minister wilde maken met het overgangsbestel en de programmablijken daarvan, Is iets te groot geweest, omdat het vernieuwde om- roepapparaat, we zelden het al eerder, te log en te gecompliceerd is om vlot te kunnen worden gehanteerd. Mede daarom vloeien er in de drukke bestuursvergaderingen nu nogal wat zweetdruppeltjes en wordt er zwaar ge zucht om de zaak van de zendtijdinde ling (bij zoveel hoofden en zoveel zin nen) tot een oplossing te brengen. JUFFROUW JONES »if BRIGHTSÏiAD JAN H. KKHOtrr Liesbeth List, helemaal vertwijfeld, maar op deze nieuwe foto een van haar bekende gelaatsexpressies tonend, zingt vanavond in het KRO-programma Triadezoals U haar hier ziet de beroemde Franse chanson „Sans toi" (Zonder jou) uit de film „Oleo dê cinq a sept" van Agnes Varda. Hans van de Busken maakte deze Triade-film van drie Franse liedjes. Ze worden gezongen door drie Ne derlandse zangeressen, met figuratie op de achtergrond. Thérèse Steinmetz speelt zelfs haar chanson. Om 8.25 uur, op Ned. 2. grond zowel voor de Joodse, de Egyp tische als voor de Westers-middeleeuwse elementen van het spel. Het lijkt bijna symbolisch dat het ook op drie niveaus wordt bespeeld. De sporen van goud op décor en kleding (een vondst van een Veel te halen Er was gisteravond veel te halen van de beeldbuis en dut in een varia tie, bijna ongekend! Omdat de voet balwedstrijd wel prachtig doorkwam dank zij „onvertaald beeld" via BBC 2 (de zender die ook op 625 lijnen werkt) maar met blanke score toeinig opwindends bood, was het prettig uitstapje te kunnen maken naar kunstprogramma van de VARA. Hier werd diep-ernstig over literatuur ge debatteerd, totdat Harry Mülisch een door hem gepubliceerd hekelstukje over Oer'ard van het Reve ging Het heritttierde allemaal weer aan de jonge tachtigers, die elkaar ook ijverig in moderne tijdschriften uitkreten Gerard, wat benard ge- zijn witte dichterspak, dat hij toch nog maar een keer had cange- trok, wilde er wat kinderachtig- dwingend niet op ingaan, verlangend als hij was het kijkerspubliek verder te shockeren dan wel te grieven met voordragen uit zijn boek „Nader lot U". Daarna legde hij vervolgens „een verklaring" af over de redenen die hem ertoe hadden gebracht rooms- katholiek te worden: als we het goed hebben gevolgd was dat omdat alle roomsen zo vriendelijk voor hem zijn en zijn werk niet kritiseren, 't Was :-[ allemaal heel serieus bedoeld, al zal niet iedereen dat hebben begrepen. Na voetbal en kunst ontwikkelde zich op de éne zender een spannende politiefilm met natuurlijk de redding in de laatste minuut en op de andere een nieuw Rawhide-avontuur. En zo werd het kwart voor elf eer Knokke op de beeldbuis verscheen. Respect VANAVOND TE ZIEN Ned. I NTS en VPRO 7.05 uur journaal voor gehoorgestoorden. 7.30 uur wereldkampioenschappen voetbal: reportage ontmoeting West-DuitslandZwitserland. In rusttijd om 8.15 journaal. 9.15 uur magazine „Wereld op wielen". 9.45 uur De oude draaidoos met o.a. fragmenten uit de film „Dop Juan" van 1926. 10.15 uur sport en nieuws. 10.30 12 uur weer voet bal: BulgarijeBrazilië. Ned. 2 KRO 8.01 uur Bill Danashow. 8.25 uur gefilmde Franse chansons, gezongen door Thérèse Steinmetz, Liesbeth List en Martine Bijl. 8.35 uur Europese actualiteiten van buitenlandse te levisiestations. 9.30 uur België en Italië komen uit in Knokke. 10.15 uur (CVK/IKOR) eerste aflevering „Tot het uiterste", gewijd aan Maarten Luther. 11.30 uur sport. VANAVOND TE HOREN Hilversum l AVRO 7.05 uur optreden van het Ensemble „Sonata da Ca mera", Holland Festival, stereofonisch. 8.05 uur amusementsprogramma uit het vakantie oord Ellert en Brammert te Dieverbrug. 9.10 uur nabeschouwingen over de wereldkampioen schappen voetbal. 9.30 uur romantische muziek door het Promenade orkest. 10.00 uur pianomuziek, Pierre Palla. 11.00 uur moderne Franse-muziek voor orkest en ensembles. Hilversum 11 KRO 7.30 uur concert van het Holland Festival: het Rot terdams Filharmonisch orkest en het Ned. Filharmonisch koor en solisten in Missa Hispanica (eerste uitvoering) van Haydn (stereo). 8.40 uur hoorspel van de zee door Klaas Smelik „Ik beschuldig", eerste deel. 9.30 uur klassieke muziek in miniatuur. 11.45 uur muziek kent geen grenzen en komt dus van overal. 22 Notaris Brooks. De pikantste beetjes waren voor hem. Hoe weet u dat? Notaris Brooks placht alle maaltijden op zijn kamer te gebruiken. Ik heb mijn ogen niet ln mijn zak. Neem ik van u aan, neem ik van u aan, meneer Harper. Maar de notaris zal ervoorbetaald hebben. Juffrouw Jones is gek. Wat zegt u? Dat juffrouw Jones crazy is. Harppr tikte op het voorhoofd. Op wat voor gronden vertelt u me dat? Harpers wenkbrauwen sprongen in de hoogte uit verwon dering om zoveel onbegrip bij een politieman. U weet het niet. U smijt er zo maar iets uit. Hèbt u iets tegen juffrouw Jones? vroeg Fenwick geprikkeld. Neen, antwoordde Harper. Nou ja, zo funest bedoel ik het niet. Gelukkig dan, meneer Harper... Meneer Harper, waar was u gisteravond tussen elf en twee uur? In bed, waar anders! Hoe laat begaf u zich naar bed? Tegen tienen. Dat is vroeg. Ik ga altijd vroeg. Commissaris Fenwick rekte zich naar de kartonnen doos op tafel, ontdeed deze van het deksel. Kent u dit voorwerp, meneer Harper? Harper rekte zich op zijn beurt, steunde daarbij met de handen op het tafelblad, gleed haast uit juffrouw Jones armstoel. Dat is de kris. U herkent hem? O ja, gemakkelijk, zei Harper. Ik heb hem boven het dressoir in notaris Brooks' kamer zien hangen. Op twee haken. Fenwicks stem schoot naar Harper uit: Hoe kunt u dat weten? U hebt een ogenblik geleden pertinent beweerd nimmer een voet in die kamer gezet te hebben! Harper schrompelde plotseling ineen, werd in de stoel van juffrouw Jones tot een vodderig hoopje mens. Schuwig poogden zijn ogen die van de commissaris te ontwijken. Nou, hoe zit dat? Ik..., ik.... zei Harper en kwam niet verder. Ik zal het zeggen, meneer Harper. Tot tweemaal toe heeft juffrouw Jones u erop betrapt, dat u uit notaris Brooks' kamer kwam op een tijdstip dat hij afwezig was. Wat had u daar te maken, meneer Harper? Een vergissing. Spreekt u duidelijker. Wat zei u? Dat ik me in de deur vergiste, meneer. Ik kwam er direct weer uit. Waaruit? Uit de kamer. Maar niet eerder dan nadat u die kris aan de wand in zijn geheel grondig in u had opgenomen. Geloof me, meneer, het was werkelijk een vergissing. Uit onnadenkendheid. Zo iets kan een ieder overkomen. U hebt ook de kamer van de heer Jenkins per vergis sing bezocht. Ja, dat was eveneens een vergissing, meneer. U schijnt dat nogal eens te doen, u vergissen, meneer Harper. U kunt gaan. Harper glipte uit de stoel, liep met stijve passen naar do deur, de armen tegen de zijde geprest. De deur sloot zich achter hem. Fenwick zuchtte. De onsympathieke Harper had wat zou hij andera doen? ook geslapen. Terwijl commissaris Fenwick zich op Harper concentreer de, zat juffrouw Jones in de keuken met Jack breed en behaaglijk op haar schoot. Juffrouw Jones praatte tegen Jack en aaide hem voortdu rend over de huid, van de kop naar de staart. Jack,, lieve jongen, zei -juffrouw Jones, meneer Fenwick is een heuse heer. Haast zo'n heer als meneer Brooks was. We hebben gezellig met elkaar gebabbeld, meneer Fenwick en ik. Je kon niet merken, dat het een verhoor was. Zo menselijk is meneer Fenwick, Jack! We zullen hem zoveel helpen als we kunnen, ik, en jij ook, nietwaar? Het is burgerplicht, Jack. Maar hoe kwam je erbij, vanmorgen op dat bed te springen? Foei. Had je niet in de gaten, dat meneer Brooks dood was, helemaal dood? Het was onkies van je. Maar niettemin ben jij een lief beest, hoor, het liefste wat op de aarde rondloopt. En daarom ben ik dat van het bed al vergeten. Zij zweeg, ging door met strelen. (Wordt vervolgd) geraffineerde kleurkunstenaar) wekken!voor allen die deze reportage tot de suggestie dat de regisseur zijn prach- dernacht bleven volgen! Engeland tig gestileerde taferelen plaatst tegen het gouden fond van ikonen of van midde leeuwse schilderijen. De kluchtige tussenspelen onderbreken even de sfeer van Reys visie op het bijbels verhaal, maar schijnen tegelijke: igen. Het merkwaardigste dingseffect" dat we ooit hebben beleefd. Dat wij nu uit een „socialist.sche volksrepubliek" te zien krijgen hoe wo derbaarlijk suggestief de oerwaaid' van het menselijk bestaan dwars door de taalbarrière heen verstaanbaar en i»ok voor deze tijd geldig ziin te maken, moet ons hier toch wel te denken geven. Vanavond is deze belevenis te ondcr- gaan in de Amsterdamse Stadsschouw- Wonderlijk burg en morgen in de Kon. Schouwburg van Den Haag. Wie er niet bij kan ztjn. Het vaste decorbouwsel is een wonder- heel bijzonder, gemist ding: het vormt een frappante achter-' TON HYDRA Strakker verven? tesa plakband gebruiken! Goed materiaal is het halve werk! 'T PLAKBAND DAT KLEEFT! Duitsland bekampten elkaar eindeloze reeks liedjes in het smarte lijke genre, zo langzaam mogelijk en met wanhoopsgezichten voorgedragen, dikwijls bijzonder vals gezonden bo vendien. Dit alles met een heel enkele uitzondering. Een taai geval, dat 1 nig enthousiasme in de zaal teweeg bracht. Wat is er toch weinig vreugde onder jonge vocalisten en waarom moet het altijd over de verlatenheid gaan? Zijn dit de tieners, die de ouderen zwaar tillendheid en gebrek aan humor ver wijten? Kom. kom! Filmkeuring op de helling DEN HAAG Minister Smallenbroek (binnenlandse zaken) zal binnenkort een commissie instellen met als taak te ad viseren over de wenselijk.ieid, wijziging te brengen in het bestaande stelsel de filmkeuring. De bewindsman deelt dit mede in beantwoording van schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid J. J. Voogd (pvda) over films van Van Gasteren én Van der Keuken. Het antwoord is mede ondertekend door minister Vrolijk (cul tuur. recreatie en maatschappelijk werk). Dat de film ..Omdat mijn fiets daar stond" van Van Gasteren voor open bare vertoning is afgekeurd, vindt vol gens de bewindslieden zijn oorzaak in het gezagsondermijnende karakter. Op de televisie is slechts een fragment van deze film vertoond. Van de cineast Van der Keuken is de laatste tijd geen enkele film ter keuring aan de centraleis TELEVISIE VAN\VO,\l> Hilversum I. 402 m. AVRO: 18.00 Nieuws. 18.16 Actualitei ten. 18.25 Lichte orkestmuziek en zangsoliste. 19.00 Gesproken brief uit Parijs. 19.05 Stereo: Holland Festival 1966" Instru mentaal ensemble. 19.35 Na beschouwing van de Ronde van Frankrijk. 19.45 Muziek ma. 21.10 De wereld kampi oenschappen voetbal 1966 21.30 Promenadeorkest. 22.00 Piano recital. 22.30 Nieuws. 22.40 Ac tualiteiten. 23.00 Franse mu ziek van deze eeuw (gr) 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II. 298 m. KRO: 19.00 Nieuws. 19.10 Actualitei ten. 19.30 Stereo: Holland Fes tival '66: Rotterdams Phllhar- monisch Orkest, Nederland» Filharmonisch Koor en zangso listen. 20.40 Ik beschuldig, hoorspel. 2130 Klassieke ka mermuziek (opn). 22.00 Geeste lijke liederen. 22.25 Boekbespre king. 22.30 Nieuws. 22.40 Epi loog. 22.45 Muziek kent geen grenzen (opn.). 23.55 24.00 visie: Wereldkamp. .15 Magazine op automobi verkeersgebied. 21.45 De c 22.15 Extra: O- lympische Spelen 1972 in MUnchen. NTS: 22.30 Journaal. 22.35-0.05 Eurovisie: Wereld kampioenschap voetbal: Bulga rije—Brazilië. Nederland II. NTS. 20.00 Knokke. CVK/T- KOR22.15 ^Godsdienstig pro. Hilversum I. 402 m. VARA: 7.00 Nieuws en ochtendgym nastiek. 7.23 Lichte grammo- foonmuziek en reportages. (8.00-8.10 Nieuws). 9.00 Van al le markten thuis, praatje. 9.05 Klassieke grammofoonmuziek. kleuters. 11.00 Dixieland-muziek. het platteland, pr Mededelingen t.b.v land-^ en 13.00 Nieuws. 1310 13.45 Gesproken kalender. 13.30 Ste- entsmuzlek (gr). Noordhollandse Filharmonisch orkest, koor en solisten. 14.30 Pianorecital. 15.00 Voor de 1eugd. (Tussen 15.30-17 A0 Rechtstreekse reportage van de Ronde van Frankrijk). 16.00 Nieuws. 16.02 Voor de zieken. 16.30 Tips voor vakantie en 7.00 Nieuws. 7.20 Lichte gr (Om 7.30 Nieuws). 7.45 Radio krant. 8.00 Lichte grammofoon muziek. 8.30 Nieuws. 8.32 Klas siek vioolconcert (gr). 9.00 Voor de zieken. 9 40 Voor de ziek (gr). 10.30 Studiedienf 11.00 Klassieke en moderne or- iuziek (gr). 12.00 Nieuws dedelingen t.b.v. (Herhaling van 4 juli jl). 14.15 Lichte grammofoonir 1550 Bijbelver-telling vo-- jeugd. 16.00 Voor de jeugd. 17.00 Klassiek planoconcert (gr). 17.40 Voor de kir -* 1750 Overheldsvoorll< 18.00 Stereo: Lichte gr: foonmuzlek. 1850 Lichte mofoonmuElek. Hilversum III. 249 i_ FM-kanalen. NRU/KRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Licht gevarieerd platonprogramma. 10.00 Nieuws. 10.02 Actualiteiten. 10.05 Licht platenprogramma. 11.00 Nieuws. 11.02 Actualitei ten. 11.05 Licht platenprogram ma en praatje. 12.00 Nieuws. 12.02 Actualiteiten. 12.05 Gezel lige Hollandse plaatjes. 13.00 Nieuws. 13.02 Actualiteiten. 13.05 Licht muziekprogramma. 1450 Nieuws. 14.02 Actualitei ten. 14.05 Gevarieerd platenp Kamma. NRU/AVRO: 1! ieuws. 15.02 Lichte grami— foonmuzlek. 16.00 Nieuws. 16.02 Volksliedjes. 16.30 Rhythm and blues (gr). 17.00 N' 17.02-18.00 Platcnprogi voor automobilisten. TEIEVISIE MORGEN

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 9