Engeland - Uruguay: glansloze ouverture TOP Elvis Presley INDUS gaat niet trouwen Engels team faalde taktisch Bernard Haitink had ovationeel succes Vader schrijft brief: HITPARADE The Voice DINSDAG 12 JUtl 196* ■M- De uitstekende Uruguayse doel man Mazurkieviez is hier de Engels man Connelly even te vlug af. Op nieuw is een Engelse aanval gestuit. Kon. Elizabeth opende WK LONDEN Het belangrijkste voetbalevenement ter wereld, het tornooi om de wereldbeker, is maan dagavond in het Londense Wemblev- stadion officieel geopend. Om kuarl over zeven verklaarde koningin Elizabeth op uitnodiging van de FIFA-president sir Stanley Rous het tornooi voor geopend en heette alle bezoekers welkom. De openingsplechtigheid u-as be gonnen met het optreden van de verschillende drumbands van de JRoydl Guards", ivaarna om vijf over zeven de zestien deelnemende landen in alfabetische volgorde het stadion betraden. Bij deze vlaggenparade toerden de plaatsen van de spelers die in hun trainingskampen waren gebleven ingenomen door 352 Londense schooljongens, geheel ge kleed in de tenue's van de zestien finalisten. De scholieren wachtte na de parade nog een extra verrassing, toen zij hoorden dat z\j de kostbare voetbal kleding (tweehonderd gulden per uitrusting) mochten houden. (Van onze sportredactie) LONDEN Wat is de eerste wedstrijd van de wereldkampioenschappen een grote teleurstelling ge worden. Het Engelse team heeft geen kans gezien om het vaak irritant traag spelende en stug verde digende Uruguay te verslaan. Geen enkele redelijke scoringskans kregen de Engelsen, en zo er een sco- ringsmogelijkheid was, dan stond al gauw een verde diger of de betrouwbare doelman Mazurkieviez in de baan van het schot. Het was en bleef 00. Nu moet gezegd, worden dat de Engelsen het juiste tegenspel niet hebben kunnen vinden. Eindeloos combi neren was juist een kolfje naar de hand van hun te genstanders, die daardoor voldoen-1x de tijd kregen om zo no dig te her- groeperen. Vooral de als een soort i De Engelsen konden toch wel het slingerback spelende aanvoerder*P.®®ste °p de overwinning doen Het team heeft wel zeer teleur gesteld. Men mag van een voor hoede, waarin we namen tegenko men als Greaves, Charlton, Hunt en Connelly meer verwaéhten. Fantasieloos Wat de wedstrijd betreft die kun nen we vergelijken met Manchester United tegen Partizan. Een voortdu rend in de aanval zijnd Manchester zag geen kans de compacte verdedi ging van de Joegoslaven te verschal- Concert gbouworkest met solisten AMSTERDAM Stormen van applaus weerklonken na de in alle opzichten geslaagde weergave symfonie, i Mahler's tweede het concert door het Concertgebouworkest onder leiding van Bernard Haitink maandagavond werd be sloten. De dirigent, die verleden week plotseling door een griepaanval werd ge troffen, bleek gelukkig in zoverre hersteld, dat hij dit concert met volle overgave heeft kunnen leiden. rie van de Rotterdamse Doelen op 1 juni j.l., werd geopend met een buitengewoon doorzichtige en stijlvolle verklanking van Bach's Cantate nr. 202 „Weichet nur, betrübte Schatten", voor sopraan en or kest. In uitstekend samengaan met het verkleinde orkest onder Haitink zong El- ly Ameling de solopartij stralend en doorleefd. Veel lof ook voor de instru mentale solisten Cees van der Kraan, hobo, Jo Juda, viool, en Anner Bijlsma Het orkest, dat in Rotterdam al een schitterende uitvoering van Mahler's „Auferstehungssymfonie" heeft gegeven, leek hier nog weer beter op dreef, zodat er vrijwel geen wensen onvervuld bleven. De reproductie bewoog zich zonder inzin- Al voor elf mil joen eten naar India UTRECHT De stichting „Eten voor India" heeft sinds februari voor een totale waarde van elf miljoen voedsel verscheept naar India: 4700 ton melkpoeder. 6245 ton rijst, 940 ton ha vermout, 12 ton erwten en 60 ton tarwe bloem. „Eten voor India" is de grote overkoepelende instantie, waarin sa menwerken de NOVIB, de rooms-katho- lieke stichting „Mensen in Nood", het Unesco-centrum Nederland, het Uni- cef-comité Nederland en de stichting oecumenische hulp aan kerken en vluchtelingen. PARIJS Bij wedstrijden in Parijs heeft de Francaise Christine Caron maan dag haar eigen Europese record op de 100 meter rugslag geëvenaard. Zij maak te een tijd van 1.07.9. DEN HAAG De uitslagen van de maandag gespeelde waterpolowedstrijden voor de zomercompetitie van de KNZB luiden: Heren: hoofdklas: RZCNeptu- nus (Amersfoort) 34. Eerste klas A: Het IJMerwcde 73. Eerste klas B: ESC A (Arnhem)HPC (Heemstede) 2-2. kingen voortdurend op hoog niveau, vergetelijk mooi werd onder meer lastig uit te beelden begin van de Finale tot klinken gebracht, hetgeen een bijzon der hoogtepunt van de vertolking bete- De zangsolisten Elly Ameling en alt Aafje Heynis hebben met hun diepmense lijke voordracht ontroerd, evenals het voortreffelijk reagerende koor, samen gesteld uit het Toonkunstkoor (afdeling Amsterdam) en de Kon. Mannenzangver- kan wel worden opgemerkt, dat het strij kerscorps maandagavond meer glans be zat dan in Rotterdam, hetgeen niet wil zeggen, dat dit in de toekomst niet zal verbeteren r.a aangebrachte wijzigingen „ingespeeld" raken in De Doelen. Behalve het enthousiaste applaus moesten solisten en dirigent na afloop een ware bloemenhulde in ontvangst ne- P.V. de aanval, ook hun veldspel was beter, sneller. Het spel van de Uruguye- zen mocht dan wel technisch volmaakter zijn, het eindeloze gecombineer deed ver velend aan. Gevolg van dit alles was dat de Hon gaarse scheidsrechter IstVatt Zsolt een gemakkelijke avond had. Er vielen niet •eel grove overtredingen, al duurde het bal. Direct In de aanval De Engelsen, spelend in een 4-3-3, soms 4-2-4 opstelling gingen direct na de aftrap van Bobby Charlton in de aanval. De Uruguay-defensie kon echter telkens tijdig, zij het vaak ten koste van een hoekschop, ingrijpen. Al spoedig bleek dat het Engelse offensief weinig zou uit richten. Troche en de voor hem staande vier mans-gordel Ubinas, Manicera. Gon- calves en Gaetano toonde zich onpasseer- De eerste serieuze aanval van Uruguay kwam pas na tien minuten.' Overigens zonder gevaar, want hij werd voor bui tenspel afgefloten. Ondanks het feit dat de Engelsen voortdurend in de meerder heid waren, konden zij niet tot doelpun ten komen. Zo kregen Connelly en Bob by Charlton enkele goede schietkansen, die echter niet werden gebruikt. Ook de regelmatig naar voren komende spil Jack Charlton kon hierin geen verande ring brengen. Uruguay bepaalde zich tot het min of meer bevriezen van het spel en tot enke le uitvallen, die ondanks hun feitelijk simpele wijze van opzet niet van gevaar waren ontbloot. Even voor rust ging een schot van Goncalves nog maar juist Ook na de hervatting een zelfde spel- beeld. Een voortdurend aanvallend Enge land kon geen vuist maken. Het regende corners, maar geen ervan leverde succes op. De Engelsen raakten geïrriteerd, voor al Stiles en Ball, en het regende een ogenblik vrije schoppen, maar ook de Uruguvezen speelden niet vlekkeloos, in het bijzonder Gaetana beging nog al eens een overtreding. Ball was groots Toch had de geïrriteerdheid een gunsti ge invloed op de jonge Alan Ball, die na de rust tot grote daden kwam. Als een Wéka-krabbels Meer dan 5.000 Brazilianen zijn reeds in Liverpool aangekomen om hun land genoten in de strijd om het behoud van de titel te steunen. Een ruwe schat ting bracht aan het licht dat tachtig procent van de buitenlandse bezoekers in de Beatle-stad uit Brazilianen bestaat. Dat men zelfs in de meest luxueuse hotels nog wel eens met moeilijkheden te kampen kan hebben bleek een acht tal Chileense spelers. Toen zij zich met de lift naar hun kamers wilden bege ven bleef deze tussen twee etages ste ken. Ook het licht viel uit. De Chilenen sloegen direct alarm, maar het duurde bijna een uur voor zij uit hun donkere gevangenis bevrijd konden worden. ■#- Portugal zal het in de eerste wed strijd tegen Hongarije in Manchester zonder de 33-jarige Germano van Ben- fica moeten stellen. Germano heeft een kou gevat en zal worden vervangen door de 21-jarige Alexandre Baptista. Ik voel me geweldig in vorm". Alsof hij deze woorden wilde onderstrepen balanceerde de Braziliaanse ster Pele de bal van de voet op het hoofd en omgekeerd. Pele is geen grootspreker. Hij zal nooit zeggen: „Ik ben de grootste". Zijn devies luidt: „In 90 mi nuten op het voetbalveld zal ik ieder een laten zien dat ik Pele ben". De beste voetballer ter wereld draafde maandag vrolijk mee tijdens de trai ning. „Aan mij zal het niet liggen, als we geen wereldkampioen worden". Opstellingen van Brazilië en Bulgarije LIVERPOOL Vanavond spelen in Liverpool de landenteams van Brazilië en Bulgarije tegen elkaar. De Brazilia nen spelen met drie invallers. Gerson, Zito en Fidelis hebben allen last van blessures. De opstellingen lulden.: BRAZILIë: d. Gllmar; a. Santos. Bellini, Altair en Henrique; m. Denilson en Li ma: v. Garrincha, Alclndo, Pele en Jalr- zlnho. BULGARIJE: d. Naidenov; a. Schala- manov, Penev, Vutzov en Gagalenov; m Kitov en Zhechev; v. Dermendjiev; Aspa- rukov, Jakimov en Kolev. Int. damtornooi Leeuwarden Varkevisser met Germain eerste LEEUWARDEN De uitslagen van de j partijen die maandag werden gespeeld voor de tweede ronde van het Internatio nale damtornooi in Leeuwarden, lulden:] WiersmaVarkevisser 02, Gor-1 dijn—Claessens (Belg) 1—1, Schota-I nusSljbrands 11, BandstraCazemler (Zwits) 1—1, Kuyken (Zwits.)— Germain Haïti) 0—2. De stand is: 1/2 Germain/Varkevisser 4 pnt. 3. Sijbrands 3 pnt. IBM-tornooi Sterk spel Zuidema tegen Botwinnik in de zesde ronde de volgende resultaten i geboekt: Van Scheltlnga - Flohr 0-1. Szl- lagyl - Robatsch 1-0, Szabo - Barendregt 1-0. Botwinnik - Zuidema afg., Pomar - Kuijpers M-H. Opmerkelijk is het harde verzet van] de jonge Zuidema tegen de ex-wereld kampioen. De afgebroken stelling is niet duidelijk. -De stand luidt: 1. Botwinnik 5 afg., 2. Pomar 4, 3. Flohr 3)4, 4. Zuidema 3 en 1 afg., 5. Kuijpers 2)4 en 1 afg.. 6/7 Barendregt en Robatsch 2%, 8. Szabo 2. 9. Szilagyi 1)4 en 1 afg., 10. Van Scheltin- ga 114. Scholl meesterresultaat? In de meestergroep heeft Scholl, met zwart, Hartoch verslagen. Hij Is met nog 3 partijen te spelen nog slechts een punt van een zg. meesterresultaat verwijderd. De overige resultaten luid den: Ghltescu - Muller 1-0. Ostojlc - Kerkhoff afg.. Dückstein - Bakker 1-0, Konstantinopolski - Enevoldsen afg. De stand na zes ronden: 1/2 Ghitescu en Scholl 5. 3. Enevoldsen 4)4 en 1 afg. 4. Dückstein 4. 5. Ostojic 2"-4 en 1 afg., 6. Kerkhoff 2 en 1 afg., 7. Bakker 2, 8. Konstantinopolski 1% en 1 afg., 9. Har toch 1. 10. Müller )4. wervelwind ging hij door de defensie, maar telkens weer slaagde of een verde diger (meestal Troche) of anders de uitstekende doelman Mazurkieviez erin hem te stoppen. Wat een Greaves of een Charlton ookl probeerden, er was geen gat te vinden in de Uruguay-verdediging. Toen de arbiter voor het laatst floot, kregen de Engelsen nog een toegift van het eigen publiek. Uruguay beschouwde zich (en ook wel terecht) als overwinnaar. Als outsider tegen kanshebber Engeland een ge lijkspel behalen, blijft een uitstekende prestatie, al hebben de pessimisten voor wat betreft hun vrees voor defensief spel, tot nu gelijk gehad. compressor KENT U HET INDUS COMPRESSOR-SYSTEEM? Het Indus Compressor-systeem ie speciaal ontwikkeld voor het diepzee-onderzoek Daarom la het volkomen waterdicht onder alle omstandigheden. Hoe groter de druk, des te groter ook de weerstand tegen vocht. Condensvorming onder het glas Is uitgeslo ten. De nieuwe waterproof-konstruktle met de roestvrije elultingsring maakt het Indus Compressor horloge tot een begeerd bezit voor allen, die een betrouwbaar, waterdicht Eén jaar garantie. Twee Jaar verzekerd tegen verlies en diefstal. IN Duitsland hebben de vrouwelijke Beatles veel succes. De meisjes komen uit dezelfde stad als de echte Beatles, Liverpool, en ze noemen zich de Liverbirds. V.I.n.r. Valeri Geil, Sylvia Saunders, Mary McGlory en Pamela Birch. EP SIMON EN GARFUNKEL ELVIS PRESLEY gaat niet trouwen. De King heeft zelfs geen vage trouwplannen. Priscilla, genoemd als de toe komstige vrouw van de Ameri kaanse zanger, is nog steeds niet meer dan de charmante vrien din van Presley. De Nederlandse Elvis Presley Fan club heeft van vader Vernon Presley, die zich doorgaans nooit met de carrière van zijn zoon be moeit, een brief ontvangen, waar in alle geruchten worden tegenge sproken. Over het droomhuis en de kostbare ring met diamanten, die Priscilla van de King heeft ge kregen, schrijft Presley sr. echter met geen woord... De brief aan voorzitter Jan M. .Schmitz van de Nederlandse El- vis-fans luidt als volgt: „Beste Jan, Recente artikelen in nieuwsbla den en enkele tijdschriften bevat ten een verhaal omtrent Elvis' verloving met Priscilla. Ik meen de dat je het op prijs zou stellen, de waarheid hieromtrent te verne men. Het zijn allemaal geruchten. Elvis is momenteel niet met Priscilla of iemand anders ver loofd. Begrijp me echter niet ver keerd, ik zou in geen enkel op zicht bezwaar hebben of maken wanneer hij in het huwelijk zou treden met Priscilla of wanneer hij iemand anders zou kiezen om te trouwen, het zou niet juist zijn als ik dit wel deed. De voornaamste reden van deze brief is. te trachten opheldering te verschaffen wat de geruchten in de nieuwsbladen betreft. Aange zien er momenteel geen verloving bestaat en er geen sprake is van trouwplannen. In het maandblad van de fanclub, waarin dc brief is afgedrukt, krij gen dc Nederlandse muziekbladen een veeg uit de pan, omdat zc niet of niet voldoende over de King schrijven. Dit feit Is voor het fan club-bestuur voldoende om Muziek Expres. Muziek Parade en Teenbeat als „slecht" te kwalificeren. El- vis-fans krijgen de raad. deze bla den tot nader order niet meer te Wat de muziekbladen de King te kort doen, maakt het maandblaadje overigens ruimschoots goed. Dc zestien gestencilde pagina's staan vol met lieve stukjes over Presley: een ziekelijke verering, die de popu lariteit van de King op den duur geen goed zal doen! Twee van de belangrijkste verte genwoordigers van de nieuwe rich ting in de Amerikaanse volksmu ziek hebben voor de NCRV-came- ra's opnamen gemaakt: de 24-jari ge Paul Simon en dc evenoude Art Garfunkel. Het programma wordt op 10 augustus van 20.20 lot 20.45 uur uitgezonden via Ne derland I. Paul Simon en Art Garfunkel ken nen elkaar al van de schoolban ken. Zij vormden een duo en na enige tijd begon Paul songs te schrijven, doorgaans weemoedige, soms ook wrange beschrijvingen van het leven in de grote stad waar de grootst mogelijk hoeveel heid mensen saméngepakt leven en toch zo vaak alleen zijn. Verleden jaar december was Paul Simon tijdens zijn Europese tour nee ook in ons land. Art Garfun kel kon de reis niet meemaken, omdat hij zijn wiskundestudie nog niet had beëindigd. Tijdens de zomervakantie kunnen zij wel samen op pad. De Tielman Brothers hebben een receptie gehouden ter gelegen heid van het tienjarig bestaan. In het Scheveningse Pal ais de Danse gaven zij hun twintig minuten du rende show, die de groep zo'n grote bekendheid heeft gegeven, ten 4) Paint It Blark Rolling Stones Stranger» In The Night Frank Sinatra (10) Take It Or Lea^ It Searchers The Life I Live 0 63 The Russian Spy And I Trini Lopez komt weer voor de Nederlandse televisie. De NCRV zendt op 27 april een aflevering van het tienerprogramma Hullabaloo uit, waarin Trini o.m. ..What d I Say", „If I Had A Hammer". „Walk Right In", „Memphis Tennessee" en „Sad Tomorrow's' zingt. Zijn nieuwste plaat in Amerika is de ou de Nederlandse hit „La Bamba" met op de achterkant een eigen nummer, „Trini's Tune". „Sunny Afternoon" wordt de Kinks-hit aller tijden. De platen maatschappij Negram verkocht er de eerste de beste dag vijfduizend exemplaren van! MET Bert Kampfert's voortref- felijke song .Strangers In The Night" heeft Frank The Voice Sinatra opnieuw in enkele weken de wereld-platenmarkt veroverd Na Amerika klom de plaat ook w Engeland en in ons land zeer snel naar één van de bovenste plaatsen op de hitparades. In zijn meer dan 25-jarige car rière is Frank Sinatra om het hardst bejubeld en verguisd. Maar één ding moet men hem toegeven: hij is een topartiest, die zich al eeri kleine twintig jaar tot de grootste van de Amerikaanse showbusiness mag rekenen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 7