VERLEDEN AAN HET BLOK BEEN immmm Geteisterd land nog niet tot rust gekomen Chefarine 4 alles goed en( wel' Tao Tsjoe maakt kans op opvolging Mao Geef de detailhandel ruime branchegrens Uit de Haagse hof geplukt Lijk monteur opgedregd LUNS VIEL IN DE TREIN IN SLAAP DINSDAG 12 JULI 1966 kongo onderweg Bejaarden zagen l van huwelijk af ZAANDAM Aan de romance tussen de twee bejaarden uit Wormerveer, die in december met elkaar in het huwelijk wilden treden doch daarvoor geen toe stemming kregen op grond van de zo genaamde zwangerschapsbepaling van het burgerlijk wetboek, is een einde ge komen. Zij hebben besloten op zichzelf te blijven. De man, 70 jaar, en de vrouw, een we duwe van 82 jaar, werden vorig jaar door een ambtenaar van de burgerlijke stand er op attent gemaakt, dat een hu welijk tussen beiden eerst kon worden gesloten nadat de vrouw 300 dagen we duwe was. Dit betekende een tegenvaller, want nu konden ze ook niet samen een woning in het bejaardencentrum De Amandelbloesem betrekken. De man woonde al in dit tehuis, doch de directie stond niet toe, dat de weduwe bij hem De termijn van driehonderd dagen is inmiddels verstreken en het huwelijk zou dus doorgang kunnen vinden. Maar beiden hebben daarvan afgezien. Zij zijn ieder huns weegs gegaan. Minister achter motie-Klompé DEN HAAG Minister Diepenhorst heeft de Tweede Kamer meegedeeld lat hij bereid is het aantal studenten aan de medische faculteit te Rotterdam tot te beperken. De Kamer had deze v vorige week uitgesproken door de vaarding van een daartoe strekkende tie van mejuffrouw Klompé. Wel heeft de minister erop gewezen dat hierdoor de overige geneeskundige faculteiten onder een nog grotere druk komen te staan. 4 middelen doen wonde ren bij pijn of griep! V/er middelen In één tablet helpen elkaar endoen wonderen! De vier middelen, verenigd in één tablet Chefarine „4", zijn elk afzon derlijk in de hele wereld beroemd en hebben miljoenen mensen baat ge bracht. Tezamen werken zij nog beter en doen werkelijk wonderen. Eén der bestanddelen is het betrouw bare maagmiddel Chefarox, dat een teveel aan maagzuur neutraliseert. De combinatie is ideaal om pijn of griep doeltreffend te bestrijden. In de kerk (7 De oude psalmberijming was toch heus wel aan herziening toe. Men den- ke aan Psalm 78 vers 33; geen zinnig predikant zal deze laten zingen; de nieuwe berijming (Psalm 78 vers 23) is heel wat gepaster. Het in de oude berijming telkens gebruiken van het woordje „ai" mag dan heel dierbaar lijken, het is niet anders dan een stoplap, het lijkt op een uitroep van pijn. In de onberijmde psalmen vindt men dit woordje niet. In de nieuwe berijming zal men het vergeefs zoe ken. Er zijn in de oude berijming psalmen van onvergelijkelijke schoon heid. maar die vindt men in de nieu we berijming terug. Uitbreiding van het aantal gezangen wordt door de overgrote meerderheid van de kerk gangers alleen maar gewaardeerd. Zo heeft men naast het oudtestamen tische thans ook uitvoerig het nieuw testamentische lied. Teveel zingen in de kerk? Liederen tot Gods eer kun nen niet genoeg gezongen worden! De gemeente neemt actief deel aan de dienst. In sommige kerken hoort men de geloofsbelijdenis zittend aan: opstaan accentueert ons aller betrokken-zijn. In Handelingen 2 vers 14 lezen we: „Petrus stond op met de elven." De andere aposte len deden door hun opstaan mede belijdenis met Petrus' woorden. In veel kerken wordt de geloofsbelijde nis zingende beleden. Men behoeft heus niet bang te zijn dat „door dat vele zingen" de preek niet tot zijn recht zal komen. Spijkenisse G. D. van Bueren On bp<f rij pelij k Het is voor mij onbegrijpelijk dat de CHU bij de zojuist gehouden verkie zingen voor de Eerste Kamer liever met de VVD samenwerkte, dan dat zij dooT slechts één stem aan de SGP te geven deze partij vaster in het politieke zadel hielp. Is het aan de afgevaardigden van de CHU dan onbe kend dat de WD. blijkens haar zo juist gepubliceerde hecinselnrogram zich niet primair en uitluitend op Gods Woord wil baseren, zoals de SGP toch wel wil doen? Ik vind deze gang van zaken maar hoogst merk waardig. om het nu maar niet sterker uit te drukken. Lange Ruige Weide M. Molenaar Met vrachtwagen 20 MAASBRACHT De 26-jarige onge huwde vrachtautochauffeur G. de Wit uit Ospel is gistermiddag met zijn vracht auto op de nieuwe verkeersbrug tussen Wessem en Maasbracht op onverklaarba- wijze naar rechts uitgeschoten en door de brugleuning gereden. Hij viel met zijn auto twintig meter lager in de Maas. Duikers vonden spoedig de auto maar de chauffeur zat niet meer in de cabine. Hij is vermoedelijk verdronken. Het stoffelijk overschot is nog niet gevon- KINSHASA Zo groot bijna als West-Europa; Ne derland kan er niet minder dan 80 keer worden uitge knipt. Met deze en met nog veel meer gedachten in je hoofd, landt het straalvlieg tuig, waarin je zit, in de vroe ge morgen in Kinshasa, sinds kort de nieuwe naam voor Leopoldville. Zes jaar geleden was je er ook; precies zes jaar geleden, toen de nog steeds niet geconsolideerde onafhan kelijkheid van de Democrati sche Republiek Kongo begon. Het vliegveld, ligt zo'n 25 ki lometer van de stad vandaan. Maar voor je daar bentsta je lang in de rij met Belgen, die zich voor een kort verblijf in dit voormalige koloniale gebied een driedubbel salaris laten betalen zo prettig en veilig is het door Stanley ontsloten land ook tegen woordig nog niet en met Kon golezen, die met nieuwe kleren, gouden horloges en tassen vol luxe cadeautjes van Brussel uit zijn meegevlogen. Alleen de prijs van hun retourtje ligt twee maal zo hoog als het jaarsalaris van hun gemiddelde landgenoot, die het geluk heeft te mogen werken. buitenlandse been. Zolang alle Kongolese President Moboetoe (hand onder bankbiljetten nog het portret van k\n) met naas.:t Pch ziin a\s stamhoofd de afgezette president Kasavoe- S'nBomZZ boe dragen deze wiedt nu zijn tuintje in de buurt van het af gelegen Boma zolang er nog met Loemoemba als martelaar wordt gesold, zolang er nog ver ontwaardiging bestaat over de openbare executie van ex-minis- ters als Kimba, Bamba en Ma- hamba, zolang de stam belangrij ker blijft dan de natie en zolang persoonlijke ambities tot per soonlijke intriges leiden, zullen Kongo als staat en Boboetoe als president het niet gemakkelijk hebben. Ex-president Kasavoeboe, wiens beeltenis nog op alle Kongolese bank biljetten voorkomt. medegedeeld, „waait de rode vlag". Dat betekent dat de pont tussen Kinshasa en Brazza niet kan varen, Vervelend voor de KLM, die haar passagiers voor Europa voor een deel over de rivier Met verbazing, zo niet afkeer, consta- moet aantrekken. En die maar een keer teer je dat je als niet-ingezetene bent per week op Brazza vliegt. Nee, vraag uitverkoren de Kongolese deviezenpot me njej waj er precies aan de hand is. met harde valuta te spekken. Een on- £r schijnen moeilijkheden tussen het le- verschillig ambtenaar achter een bu- ger en de jeugdige partijmilitie te zijn." reau, waarop zich stapels nieuwe bank- jn verschillende Kongolese kranten, biljetten bevinden, vraagt je zo constateer je, wordt een gevaarlijke vermoedelijke duur van je verblijf. Hij hetze tegen de Belgen gevoerd. Vooral vermenigvuldigt het aantal dagen dan het dagblad Le Progrès en het nieuwe met 20 Amerikaanse dollars en verzoekt weekblad Afrique Populaire zijn de je met een pracht van een geeuw het spreekbuis van al degenen, die het totaal bedrag voor hem uit te tellen. restant van 40 000 Belgen zn spoedig mogelijk willen zien vertrekken, hoe wel ze voor de verdere ontwikkeling van het land (onderwijs, techniek) on misbaar zijn. Men fulmineert ook tegen de „kolonia le standbeelden", die er nog zijn. tegen straatnamen, die nog aan de Belgische tijd herinneren en tegen alle andere zaken, die de herinnering aan „de vreemde bezetter" levendig houden, vvreemde bezetter" levendig houden. NIEUWE REGELS Protesteren helpt niet; het zijn nieu we regels voor een nieuwe orde. Je mocht eens proberen voor diezelfde dol lars drie, of zelfs vier keer zoveel „zwar te" Kongolese francs te krijgen. En zo ontvang je voor je kostbare „groene ruggen" een handvol geld, dat zo duur is dat een beetje maaltijd je op 60 gul den komt te staan, een taxirit van enke le kilometers op een tientje en een ge frankeerde ansichtkaart op meer dan een daalder. Voor de door inflatie geteisterde eco- uvi onomie van het land is het allemaal hard directeur Niettemin is men gauw gestopt met het lukraak veranderen van straatna men, omdat Kinshasa, zelfs voor de oorspronkelijke inwoner, een waar dool hof dreigde te worden. En als je van dt het technische kabinet SCHULD VAN NEDERLANDERS KINSHASA Er doet een aardig grapje in Kongo de ron de. Hoewel het uit Europese koker stamt, kunnen de Kongo lezen er hartelijk om lachen. „Weet je waarom er bij ons zo'n chaos heerst?" vraagt in de bar van het Memling-hotel in Kinshasa een Kongolese amb tenaar aan zijn collega. „Nee, je kan er toch niet op komen ik zal het je meteen maar vertellen. Het is allemaal de schuld van de Nederlanders." „De Nederlanders?" „Ja, de Nederlanders. Die hebben de Belgen veel te vroeg hun onafhankelijkheid gege ven". (Met onze excuses overi gens aan het nabuurland Bel- nodig, maar voor de bezoeker is het wel wat zuur. Temeer als hij na deze gelega- tie - «..cuppc m liseerde diefstal merkt dat niemand zich banden krijgt gestopt, waarop met grote ook maar iets aan de officiële koers letters zelfs nog tweetalig „Belgisch gelegen laat liggen en de hoogste ambte- Congo" staat, dan kom je tot de con- naren bij hem om dollars komen leu- clusie dat geen staat er In slaagt in ren. ijltempo zijn koloniale verleden af te „Die belangchelijke koers moet je schudden, nooit betalen", zegt er een. „Ik geef je twee keer zoveel. Dat hij vergeet Ook de jongste geschiedenis M'iicrdubb^voo'r'e'ii trouwens is als een blok aan het moet je in een land. waar de corruntie welig tiert, als iets vanzelfsprekends aanvaarden. Anderhalf miljoen inwo ners telt Kinshasa nu, terwijl de Belgen het aanvankelijk voor 400.000 mensen ontwierpen. De werkloosheid is dan ook bijzonder groot; het verval, zowel in de Europese wijken als in de krot-achtlge bidonvilles, treft je als een doorn in hel oog. Een Belg, die de hoofdstad van Kongo nog als het welvarende Leopold ville heeft gekend „Het is nog maar zes jaar geleden, meneer" vertelt je te hebben uitgerekend dat van de 18 miljoen inwoners van dit geweldig gro- geweldig grote en geweldige rijk la wrk heeft. Alleen door de vruchtbaar- ke land slechts één op de dertien heid van de grond en het hechte stam verband behoeft niemand van honger om te komen. „NIEUWE RIJKEN" Gebedeld wordt er niet in het land van de 36-jarige generaal Moboetoe. Wel wordt er met alles en nog wat geleurd, in 't bijzonder voor de ingan? van grote hotels als Memling en Regina Daar worden gesmokkelde cigaretten en sigaren tegen de parallelkoers, of wel tegen torenhoge prijzen, aangeboden Daar staat een legertje van jongelui die ongevraagd op auto's passen en ge dienstig portieren openen, in de ver wachting voor hun opdringerigheid de nodige frankskens te kunnen Barkeepster stak met mes bezoeker in buik ARNHEM De 39-jarige Arnhemmer F. F. is tijdens cafébezoek door een bar keepster zodanig met een mes in de buik gestoken, dat hij in een ziekenhuis moest worden opgenomen. De Arnhemse caféhoudster is nog niet aangehouden. VVD-vragen over onderzoek A'dam DEN HAAG Het liberale Tweede- Kamerlid mr. W. J. Geertsema zal mor gen aan minister Smallenbroek monde linge vragen stellen over het door de bewindsman toegezegde onderzoek de gebeurtenissen in Amsterdam. heet Geertsema wil weten of de corr sie die minister Smallenbroek hiervoor zal instellen reeds is samengesteld er welke personen er deel van uitmaken. Indien de commissie nog niet is ingesteld wil mr. Geertsema nader worden inge licht over de vraag of er reeds personen voor gepolst zijn. Voorts informeert hij bij de minister van binnenlandse zaken hoe de opdracht luidt die deze commissi! zal krijgen. Tenslotte noemt de vra gensteller het „minder juist" dat men nu reeds personen voor de vacature var hoofdcommissaris van politie in Amster dam heeft gepolst voordat de heer Van der Molen officieel ontslag had gekre gen. SITTARD Uit de Geleenbeek te Sittard is gisteren het stoffelijk overschot opgehaald van de 68-jarige me juffrouw M. Keunen uit Geleen, die reeds vijftien dagen werd vermist. NA RECENTE ZUIVERING (Van een correspondent) LONDEN Na een lange pe riode in de schaduw der groten gestaan te hebben, is een van de meest capabele Chinese leiders op de voorgrond getreden om thans een vacature op nationaal niveau op te vullen, ontstaan ten gevolge van de recente zuiveringen in de partijgelederen. Tao Tsjoe, de eerste secretaris van het partijbureau voor centraal-zuid- China, dat een gebied omvat met een bevolking van omstreeks 100 miljoen inwoners en waarin de provincie Kwantoeng en de stad Kanton liggen, is nu toegetreden tot het nationale partijsecretariaat in Peking. Hij zal in het secretariaat vermoede lijk de functie toebedeeld krijgen van Peng Tsjen, de partijleider van Peking, die ervan beschuldigd is gepoogd^te hebben de partij-organisatie in king tegen de nationale leiders op te Deze post. gecombineerd met de func- e van hoofd van de afdeling propaganda m de partij, die Tao Tsjoe al eerder ten deel viel en diens onverdachte organisa tievermogen. zou wel eens een spring plank kunnen vormen voor de hoogste post in het land, wanneer die vrij komt. Het voormalige hoofd van de afdeling propaganda, Loe Ting-ji, die ook partij secretaris was, is al bijna vier maanden meer in het openbaar gesignaleerd. De aanvallen, die op de ambtenaren van zijn afdeling gelanceerd zijn, hebben uit gewezen, dat ook hU in ongenade ge vallen is. Indoctrinatie Een van de hoofdtaken van de afdeling propaganda is altijd geweest de partij het volk met „de denkwijze van M; Tse-toeng" te indoctrineren. De met de propaganda belaste ambtenaren houden zich ook druk bezig met de partij-ideolo gie en vandaar dan ook, dat zij in hur gelederen enkele zeer kundige Chinese marxisten telden. Het is niet onwaar schijnlijk, dat een deel van de kwaad aardige onzin met betrekking tot „de denkwijze van Mao Tse-toeng" hen nog al dwars gezeten heeft. De bijna gelijktijdige verdwijning uit het openbaar van Loe Ting-ji en Peng Tsjen wekt de indruk, dat zij zich of ge zamenlijk tegen het leiderschap van Mao Tse-toeng verzet hebben of dat mer er van verdacht, dat zij zich hiertegen verzetten, hetgeen hun ontslag ten ge volge had. Het ontslag van Peng Tsjeh werd pas in het begin van vorige maand bekend, toen er een nieuwe partijsecretaris in zijn Dlaats benoemd werd. Het ontslag van Loe Ting-ji werd pas zondag bekend, toen in een officiëel verslag over een re ceptie in Peking de naam van Tao Tsjoe als het hoofd van de afdeling propaganda genoemd werd. Het ontslag van het belangrijkste lid in de oppositie, de chef staf Lo Joei- tsjing. die sinds november van het toneel verdwenen is, is nog steeds niet vermeld. Ook is er nog geen opvolger voor hem benoemd. Zijn Dositie kan in de partij minder belangrijk geweest ziin dan die van de twee anderen, maar zijn houding ten opzichte van het leiderschap vormde Suggesties van studiecommissie DEN HAAG De commissie Vesti gingsvraagstukken van het Hoofdbe- drijfsschap Detailhandel meent dat mo menteel geen directe noodzaak aanwe zig is om tot instelling van één diploma voor de hele detailhandel over te gaan. De commissie, die onder voorzitter schap staat van mr. M. G. van de Kaa, schrijft dit in haar ontwerp-ad vies aan de staatssecretaris van et mlsche zaken. De bewindsman had op 2 maart 1964 het Hoofdbedrijfschap een advies over het vestigingsbeleid verzocht. De commissie meent dat het voor een goede uitoefening van de detailhandel noodzakelijk is om vast te houden aan De „nieuwe rijken", hun eigen landge noten, lopen er met een hautaine blik aan voorbij. Ze drentelen de bars bin nen, of gaan op schaduwrijke terrasjes zitten. De mannen in hun perfekt gesne den tropencostuum met een duidelijk air van verwaandheid; de vrouwen met hun lange gewaad en tulbandachtige JA kwette- Een vreemd land. dat nog steeds nlci tot rust gekomen Kongo een land dat nog worstelt met zijn pas verwor ven zelfstandigheid en de nadelen van het bijna totaal ontbreken van een ka der. Aan de overkant van de rivier, in Brazzaville, is het niet veel beter. Hoe wel de Franse koloniale politiek meei intellectualistisch was ingesteld, komen ook daar de nodige strubbelingen voor Het is lang, heel lang geleden be gonnen. Op een van de vele bazars, die ik uit pure meelevendheid of uit puur fatsoen heb moeten bezoeken. Niet alleen bezoeken, maar ook be gunstigen. Als kind kon je dat doen met een dubbeltje voor de grabbelton, maar met het stijgen der jaren werd groter draagkracht verondersteld en moest je er toch minstens een flink pak uitslepen. Nu op die bazar liep ik verschrikkelijk platzak rond. Zo hier en daar was er al een kwartje ontsnapt voor het lootje op de sprei, de raderij naar de erwten in een gla zen pot en de corsage, die elke dame verondersteld werd op de boezem te prikken. Maar het pak. het grote pak. dat bewijzen zou hoe ik mijn best geJ had en me tevens zou vrijwaren verder aandringen, ontbrak nog. Toen zag ik de boterpot. Een r grijze met blauwe decoratie, Keulse pot. Ik houd meer var. grove aardewerk dan van het verfijn de porcelein en de pot deed 1-buiten Hij nensen omringen mij. Zo groeide het S'tje gestaag en verdwenen tenslotte e andere plantenhulsels. Tot de dag kwam, dat ik meer pot en dan planten had. Wat echter de stroom niet stuitte Dat zou heel leuk geweest zijn, wa- e het niet, dat de goede gevers de hoe ik mijn best gedaan potten altijd ontdekten als ik ver van oor huis was. Eén keer heb ik eens drie weken met een Keulse pot rond ge- >oie reisd; een andere keer kreeg ik hem een toegestopt op een bruiloft bij hel den en moest ik in feestkledij huis van de bruid, via het stadhuis iets de kerk, de vestiaire bij de receptie De vriendin- En ze is meer. Ze is nog helemaal van het rustieke soort. Ze plukt de geurige aardbeien van het veld en maakt potten en potten jam. Ze dopt haar boontjes en weckt. Daar dacht ik helemaal niet aan toen ik mijn pottenschat toonde. Maar zij weL „Kind", riep ze. „Hoe kun je die hier zo leeg laten staan?" „Wat zou ik er in moeten doen?" vroeg ik onnozel. „Inmaak", zei ze gedecideerd. Ik kwam met de logica, dat in een stad het inmaken duurder is dan het kopen heel de winter door van diep vries of glaswerk. Maar ze wist het beter: „Augur ken", zei ze. ..Lekkere zure augurken. Niet die zoetzure dingen van nu, maar lekkere met wat kurkuma cn C11. mierikswortel.een enkel roodpeper- hei a«..." Een half uur later had ik de augur- huis. Door haar gehaald ter- stoer en vertrouwd, de oren en het fuifje na, steeds of slepen met wijl ik koffie maakte. Ik stond met de hand gevormd Ln lichte onge- mijn pot of het ding op veilige bewolkte lucht; het blauw eerlijk en diep als goede ogen. Do pot was betaalbaar, het pak werd lekker groot. Thuis kreeg de pot een plant. Maar toen stonden die andere glad de onpersoonlijke potten helemaa1 niet meer, Ze waren dood en kaal. Het ergerde me iedere keer blauw gebakken heeft. Iedere keer kon ik er oprecht blij r mee zijn. Nooit is er één gelijk aan vol augurken met de ander. Altijd doe je er een nieuwe ontdekking i Keuls blauw maken i nog te verbazen over de berg, toen ze al weer verdwenen was. „Ik kon het in één keer niet dragen.hijgde ze bij de tweede terugkeer. Al mijn plastic emmers staan nu HMj witte laag zout. De vriendin is terug naar haar ontstond in mijn omgeving de diepe dwijnt steeds n overtuiging, dat mijn hartewens uit- Alléén de ware liefhebbers krijgen bekijk... ik vrees dat ik er potten bij Keulse potten. Vele goede de ganse verzameling te zien. zal moeten kopen. bepaalde diploma-eisen. Anderzijds is zij echter van oordeel dat de tijd is aangebroken om de mogelijkheden die de diverse vestigingsbesluiten bieden te verruimen. Zij wil dit bereiken door meer rechten te geven aan hen die aan de eisen van vakbekwaamheid vol doen. Naar uit het ontwerp-advies blijkt denkt de commissie hierbij aan de mo gelijkheid om verscheidene bedrijven als zgn. blokken te beschouwen en het verkeer binnen deze blokken met meer of minder soepelheid te regelen. Ook kan men, aldus het rapport, de vakbe kwaamheidseisen voor de verkoop van bepaalde goederen opheffen of de menhangsbepalingen uitbreiden, commissie acht het niet gewenst on. vakbekwaamheidseisen te verzwaren wanneer men meer rechten aan de di ploma's zou toekennen. Zij geeft de voorkeur aan een ombuiging van de eisen wanneer de branchegrenzen ver ruimd worden. In het algemeen staat men afwijzend tegenover invoering van de ervaringseis de eis om prak tisch werkzaam te zijn als voorwaar de voor het gebruik maken van de grotere bewegingsvrijheid. De commissie schrijft in haar rap port dat zij getracht heeft zich een beeld te vormen van de opvattingen die over het toekomstig vestigingsbe leid voor de detailhandel leven. Het is meent de commissie echter moge lijk dat sommige organisaties nog geen gelegenheid hebben gehad om hun standpunt kenbaar te maken. Zij heeft het bestuur van het Hoofdbedrijfs schap verzocht eerst nog even de reac ties uit het bedrijfsleven af te wachten, alvorens het ontwerp-advies in discus sie te stellen. De commissie Van de Kaa kan dan desgewenst nog een aan vullend advies uitbrengen. Het Hoofd bestuur staat positief tegenover dit voorstel. Zij is voornemens het thans verschenen rapport eventueel met een aanvullend advies op 23 november in een bestuursvergadering aan de orde te stellen. veel gevaarlijker uitdaging, omdat ze gebaseerd op zijn bevel over de strijdkrachten gedurende een periode, dat de minister van defensie. Lin Piao. door voortdurende ziektes werd geplaagd. Gedurende de nog aan de gang zijnde zuivering wordt de loyaliteitscampagne ten opzichte van Mao door Lin Plao, al thans ln zijn naam geleid, maar of hij zijn streven naar de* opvolging van Mao be loond zal zien. is vanwege zijn slechte gezondheidstoestand nog steeds twijfel achtig. Tao Tsjoe. de hoogste partijman in Kanton, die thans op nationaal niveau op de voorgrond getreden is. heeft zijn tijd in de provincie op zeer bedachtzame wijze doorgebracht, waardoor hij buiten het gevaarlijke conflict gebleven is, dat naar uit de huidige zuiveringen blijkt nog onder de leiders in Peking voort duurt. De strijd om dc opvolging van Mao Tse-toeng is nog lang niet voorbij. Tao Tsjoe heeft thans waarschijnlijk de beste kansen om als de man, die niet rechtstreeks bij die strijd betrokken geweest is, de kandidaat van het com promis te worden. Zelfs als Tao Tsji slechts de remplacant voor het hoofd van de afdeling propa ganda blijkt te zijn en niet de vervanger van Tsjen Peng in het partijsecretariaat, dan nog zal hij meer zijn dan alleen maar i propaganda-ambtenaar. Zijn grote 'aring in de partij op bestuursgebied op het gebied van economische aange legenheden in een groot en belangrijk Chinees gebied zullen hem uitstekend van pas komen, wanneer de keuze van eer» we Chinese leider ter sprake komt. De rijkspolitie te water heeft gister avond, na de hele dag te hebben ge dregd, het lijk van het derde slachtof fer van de aanvaring geborgen. Het is de 24-jarige in Utrecht wonende monteur J. H. Loanjo. Hij is gehuwd. Zijn echtgenote verblijft met vakantie in Stuttgart. De monteur was gisterochtend op weg naar zijn werk. Inmiddels is de pont ook gelicht. Of er nog meer slachtoffers te betreuren zijn is nog niet duidelijk. Aanvankelijk was er sprake van vier slachtoffers. Er zijn tot nu toe bij de politie geen meldin gen ontvangen van niet thuisgekeerde arbeiders. CHs gaat naar Salzburg DEN HAAG Indien zijn werkzaam heden het toelaten zal de ministerpresi dent, mr. J. Cals het komend weekeinde de jaarlijkse confj.-entie van de Euro pese Unie van Christen Democraten bij wonen. Hij zal aan de vergadering een verslag uitbrengen over mogelijkheden en moeilijkheden van uitbreiding der EEG. De Nederlandse afdeling van de Europese Unie van Christen-Democraten bestaat uit prof. dr. G. C. van Niftrik (voorzitter) mej. dr. M. A. M. Klompé (kath.v.); dr. W. P. Berghuis (ax); drs A. D. W. Tilanus en mr. W. Scholten (beide c.h.) °ngeluk Chamonix eist twee levens CHAMONIX De vrouwelijke arts Olga Ambrositsh uit Wcst-Duitsland is gisteren overleden aan de verwondin gen die zij opgelopen heeft bij het on geluk met het kabclspoortje bij Chamo nix. Het dodencijfer bij deze ramp Is hier door gestegen tot twee. Gisteren over leed Richard Kleinschnitz, eveneens uit West-Duitsland, aan de verwondingen. De toestand van de vrouw van Kleinschnitz en een Italiaan blijft ernstig. Zoals bekend werden bij dit ongeluk negentien personen gewond. Een aantal werd na behandeling in een ziekenhuis naar huis gestuurd. ESSEN Minister Luns is in de trein ingedommeld en is pas in Diissel- dorf waker geworden terwijl hU in Oberhausen moest uitstappen. Vandaar sou hij naar Essen gaan waar hij een toespraak zou houden voor 200 voor aanstaande figuren uit de economische wereld van het Ruhrgebied Dc nre- "f®!™1 dCt i,ndUstrje; f? handelskamer had de bewindsman reeds veront schuldigd met de mededeling dat de trein te Iaat was aangekomen. Minister Luns meende echter met dit hoffelijk excuus geen genoegen te kunnen nemen. Hij bekende dat hij in de trein ingedommild en daardoor te verwas was gereisd. Onder laid gelach van zijn toehoorders voegde hij hieraan toT- „Zegt u dit alstublieft niet in Nederland. Wij hebben het volgend jaar ver kiezingen en dit zou op mijn carrière invloed kunnen hebben".

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 5