Conferentie over Kerk en Samenleving begonnen Een woord voor vandaag Waarom alleen mannelijke priesters Geweldig waagstuk van Wereldraad van Kerken Uw probleem is het onze. ;„rs i Ha, dat moet u vaker doen: Slagroom erop Zondagsrust schrijft papierfabriek MUN Dl VICTOR Ruzie in vrijgemaakte studentenvereniging K. Westergaard nieuwe leider Heilsleger DINSDAG 12 JULI ,Jk zou God wel willen bidden, dat én spoedig èn voorgoed, niet alleen gijmaar ook allen, die mij heden horen, ook zo werden als ik, uitgezonderd deze boeien" (Handelingen 26 29). Het is Paulus' antwoord op de tegenwerping, die Agrippa maaktGij wilt mij wel spoedig als chfisten laten optreden! En het is een antwoord dat getuigt van een rotsvast geloof. Hier is Paulus een gezant van Christuswege. Ja, een gezant in boeien, maar in weerwil daarvan toch gezant. Ik zou God wel willen bidden, dat gij allen zo werd als ik. Misschien is Agrippa een tikkeltje jaloers geworden. Voor hem staat een man, die onder de moeilijkste omstandigheden blijft getuigen van zijn Here en Zaligmaker, getuigen van zijn Koning. Zouden zijn onderdanen ook zo van hem getuigen als zij voor een vorst werden gebracht, die over hun leven en dood kon beschikken, of zouden zij hem verloochenen? Paulus durft het aan Agrippa te trotseren. En hij kan dat doen omdat hij weet van de Here aller heren, van de Koning aller koningen. Hij weet, wat mij ook overkomt het wordt nooit minder, altijd meer. Hij weet, dat niet Agrippa, maar Jezus het laatste woord heeft. Dat geeft hem de kracht te zeggen wat hij zegt, te doen wat hij doet. Zoals eens Maarten Luther uitriep: Hier sta ik, ik kan niet anders. Wij lezen vanavond Jesaja 29 vers 9 tot 24 (Van onze Kerkredactie UTRECHT Zowel voor He vrouw zelf als voor de gestalte van de kerk is het noodzakelijk, dat de positie van de vrouw binnen de kerk evenwaardig wordt aan die van de man. Dit is een van de conclusies over het probleem van de vrouw in de kerk waarover enkele werkgroepen van de Sint Adelbertafdeling in Rotterdam hebben gerapporteerd ter gelegenheid van het zesde lustrum. Het juli/a gustus nummer van Sint Adelbert aan het resultaat van de werkgroepen gewijd. Voorts zijn de Adeübert-studie- groepen van mening, dat de emancipa- l tie van de vrouw ln de kerk en in del GENÈVE ,.Het wordt top of flop. Een tussenwee is er niet", maatschappij niet los van elkaar kan wr.,. r i tt i mr i 11 i worden gezien. De evolutie in de verzuchtte dr. L. Wlikens, persman van de Hervormde Wereldbond, maatschappij kan het emancipatiepro- Een uur later herbaalde de Amerikaan Jim McCay die voor de Raad ces binnen de kerk gunstig beinvloe- v J den. maar dan zal de kerk haar pogin- van Kerken in zijn land televisieprogramma s maakt, deze woorden, gen de kloof tussen kerk en wereld te j We bespraken de mogelijke uitkomst van de Wereldconferentie voor willen overbruggen gestand moeten 0 doen. Kerk en samenleving, die vandaag in het hoofdkwartier van de Bij d, oplossing van het probleem Wereldraad van Kerken officieel begonnen is. van dc evenwaardigheid van man en vrouw in Ce kerk "speelt het verplicht priesterlijk celibaat echter een vertra gende rol, zo menen de Adelbert-werk- groepen. Slechts een ontkoppeling van priesterschap en celibaat en tevens een verbreking van priesterschap en man-zijn kan op den duur bevredigend werken. Brieven die niet voorzien van naam en adres kunnen niet ln behandeling worden genomen- Geheimhouding is verzekerd. Vra- rdie niet onderling met elkaar verband staan moeten ln af zonderlijke brieven worden ge steld. Per brief dient een gulden aan postzegels te worden lngeslo- Vraag: Ongeveer tien jaar geleden verkocht ik een gedeelte van mijn tuin voor bouwte-rein met het be ding, dat ik daarvan ongeveer 2 are met opweg in huur kon terugvorde ren voor 5 per jaar. wanneer ik daaraan behoefte gevoelde. De koper en ik zijn nu overeengekomen, voor 400 mijn huurrecht te laten verval len. Mijn vraag is nu: Is de koper wettelijk gedekt me* een mijnerzijds getekende verklaring van afstand van dit recht? Moet deze verklaring geze geld zijn? Antwoord: Een onderhandse akte is voldoende. Deze moet gesteld zijn op een formaatzegel dat u kan kopen bij de ontvanger van de registratie. Na ondertekening moet de akte gere gistreerd worden. Vraag: Moet ik over 1965 over 2.867.60 AOW en 462,84 pensioen ƒ41,40 loonbelasting betalen? Antjvoord: Deze yraag ia niet j.o maar te beantwoorden, daar de loon belastingberekening niet het gehele jaar 1965 op dezelfde wijze verliep. Naar het inkomstenbelastingtarief is echter over het door u genoemde inko men geen belasting verschuldigd, in dien u wat volgens ons het moet zijn in tariefgroepll komen, waarna u de loonbelasting kan terugkrijgen. U krijgt op dit ver zoek eerst een aangiftebiljet, waarop u de door u verschafte cijfers moet invullen J moet dit verzoek zo snel mogelijk indienen Vraag: Kan u mij een korte le vensbeschrijving geven van de beide personen die atgebeeld staan op de in 1960 uitgegeven postzegel- ter gelegen heid van het internationale jaar voor geestelijke volksgezondheid? Antwoord: J. C. Schroeder van der Kolk. Nederlands anatoom en psychia ter. wend 14 maart 1797 te Leeuwar den geboren en stierf 1 mei 1862 te Utrecht. Hij studeerde medicijnen te Groningen en werd later geneesheer aan het buitengastnuis te Amsterdam, in 1826 hoogleraar te U'.recht. Hij do ceerde psychiatrie. Zijn grote ver diensten heeft hij verworven ten aan zien van de krankzinnigenverpleging. Hij deed de opvatting veld winnen, dat men niet alleen de kankzinnigen moest opsluiten, doch dat men moest trachten hen 'e genezen. In 1841 verscheen van hem een ook nu nog beroemd rapport over de toenmalige krankzinnigenverpleging in Neder land. Johannes Wier werd in 1515 te Srave geboren en overleed in 1588 te Tec kien burg. Hij studeerde medicij nen en was enige jaren stadsge neesheer te Arnhem, later hertogelijk lijfarts van Willem III van Gulik en Kleef. Hij werd bekend door mijn moedig optreden tegen de heksenpro- Vierhonderd specialisten midden uit de kerk, maar tegelijkertijd ook uit het volle leven, gaan de actuele problemen bespreken waar voor de kerk vandaag in de wereld staat. De informatiedienst van de Wereldraad van Kerken heeft deze conferentie reeds de „be langrijkste over maatschappelijke problemen, die ooit door de Wereldraad is belegd" genoemd. geïnteresseerd is, kwam hij niet. En het zal de vraag zijn of velen wel zover gekomen zijn. Abrechts derde probleem was de huisvesting. Secretaris-generaal dr. W. A. Visser 't Hooft wilde graag nog één wereldconferentie in het nieuwe ge bouw van de Wereldraad, eer hij zijn functie neerlegde eind oktober. Dat bleek ook eerst best te kunnen. Maar toen de kerken eenmaal begrepen misschien ook wakker geschud door de enorme belangstelling in de wereld voor het Vaticaanse „schema 13" wat de bedoeling was, wilden zij steeds ensen zenden. Gasten wilden komen en waarnemers. Alleen al van de pers zijn er 150 mensen aanwezig. Ieder is het er over eens dat het ge bouw voor een conferentie van deze afmetingen veel te klein is, maar iets j anders was niet meer te vinden. BIJDRAGEN De optimisten blijven geloven dat de ze conferentie voor de kerken in de wereld even belangrijk zal worden als bijvoorbeeld de Dordtse Synode voor de Nederlandse kerken. De pessimisten bel blijven hopen dat hun ergste vermw. tjg dens niet bewaarheid zullen worden, namelijk dat deze conferentie dc ker- ken verder dan ooit uiteen zal drïjvenJ En de realisten zijn met de liefde vai heel hun hart vandaag aan het werï| gegaan onder het motto: „Laten maar eens zien wat we aan elkaar hek sar ben." Ker-, iveij va vai te De Nederlandse bijdragen aan dej wi( conferentie is enorm. Onder redacti Vo •an prof. Egbert de Vries verscheel 00] het boek „Mens in gemeenschap". Aa: dit en andere boeken werkten ook me .1 prof. dr. J. Tinbergen, dr. P. Kuin, Jat be: P. Thijsse, dr. Max Kohnstamm en drl A. Ph. van Leeuwen. Er is een „zware" hervormde delega-: 1 tie en de Geref. Kerken stuurden dr. j van Klinken van het Algemeen Diako- naai Bureau en dr. A. L. van Schelvt directeur van de Stichting Textielvj in Hengelo. Bovendien leidt dr. De Vries de s tie over de economische problemen. de man die de sectie over staafckui*" problemen leidt is ook voor Nederlar geen onbekende, generaal T. L. Simatu- pang, voorzitter van de Raad van I" ken in Indonesië. Sinds 1937 zijn de kerken niet meer bijeen geweest om over deze problema tiek te spreken. Deze conferentie is ech ter veel groter dan die van toen, omdat nu de helft van de vierhonderd offi ciële afgevaardigden komen uit Afrika. Azië en Latijns-Amerika, landen die toen in interkerkelijk verband nog niet of nauwelijks meetelden. In wezen komen dezelfde problemen aan de orde, die ook op het Vaticaans concilie in aller ijl en slecht voorbe reid besproken zijn. Maar er is een geweldig verschil. Het zijn nu niet de protestantse, oosters orthodoxe of angli caanse „vaders", die over economische, politieke en sociale problemen gaan spreken. Theologen behoeven wel niet hun mond te houden, maar op deze conferentie komen de leken vooral aan het woord. Er zijn economen, zakenlieden, vak bondsleiders, juristen, sociologen, psy chologen en pedagogen, die de kerken als zij dat tenminste kunnen moe ten laten zien, hoe zij in de wereld staan en te getuigen hebben. Een geweldig verschil met het conci lie dus -ook de ontzaglijke voorberei ding die aan dezé conferentie is vooraf gegaan. De Amerikaanse baptist ds. Prins Bernhard opende gistere*i in de aula van de Delftse T.H. een vergadering yaq het Inter nationaal instituut voor lastech niek. Naast de Prins minister Diepenhorst. Binnenkerkelijke doleantie Verontruste gereformeerden richten vereniging op 0ud-SS-er bedankt Oorlogsdocumentatie OSNABR'it-K Bij de Duitse uitgeve rij ..Der Freiwillige". die ook een be rucht reünis-enbUd van oud/«S-ers ver zorgt, Is uitgekomen het boek Die Wal- fen SS. «-'ne Jokumentac.jn" Het beschrijft dit wapen uitvoerig, maar on volledig, want van .noordpartijen en an dere gruweldaden wirdt niet gerept Het opvallendste is echter, dat de au teur, zekere er. G. K. Klietmarn brutaal weg in zijn voorwtord ondc meer het Rijksinstituut voor Oorlogsd icumen'aue bedankt voor de .voortdurend- hulpvaai- digheid" hem bij zijn onderzoekinger 'oe- Het blijkt, dat deze Klietmarm zich oij het Nederlandse rijksinstituut uitsluitend heeft voorgedaan directeur vao de internationale vereniging voor we tenschappelijke orde-kunde en zijn v„re bedoelingen heeft verzwegen. Op dreeit- de wijze heeft hij andere ?eallie°rde instituten benaderd, gebruikt en b,! neus genomen. In kringen van oorlogsdocumentatie is men ernstig gebelgd over deze gang zaken. (Van onze kerkredactie) HARDERWIJK Enkele le den van de gereformeerde kerk van Harderwijk hebben een vere niging opgericht van verontrus ten, die in doleantie zijn gegaan over de nieuwe theologie in de Gereformeerde Kerken en de daarmee samenhangende koers, die op allerlei terrein in het ker kelijk leven wordt gevolgd. De oprichting van deze vereniging is een gevolg van de bijeenkomst van ver ontruste gereformeerden, die eind vo rig jaar in Amersfoort is gehouden. Op deze vergadering, die georganiseerd was door enkele predikanten van de Waarheid-en-Eenheid-groep. gaf de spreker, de Vleutense predikant" drs. H. van der Laan, de verontrusten dit ad vies: niet uittreden, niet proberen een groep te excommuniceren (want in bei de gevallen zou er weer een Gerefor meerde Kerk bijkomen), maar binnen de kerk doleren. „Dat willen wij nu in praktijk bren gen". vertelt ons de voorzitter van de in Harderwijk opgerichte vereniging.! de heer W. van Veen. „Het gaat ons met name om de handhaving van het gezag van Schrift en belijdenis. Wiej tegen de belijdenis bezwaren heeft, moet langs de ordelijke weg een grava men indienen. De nieuwe koers in de Gereformeerde Kerken is echter op ve le punten niet gebaseerd op Schrift en belijdenis." Oecumene De verontrusten doleren met name over het oecumenisch streven in de Gereformeerde Kerken. „U moet daar bij niet denken, dat wij kerkistisch zijn", aldus de heer Van Veen. „Wij begeren eenheid met orthodox-her- vormden. christelijk-gereformeerden. j vrijgemaakt-gereformeerden, oud-gere- j formeerden, gereformeerde gemeenten, i baptisten, vrij-evangelischen." Maar de konkrete aanleiding en de doleantie is het feit, dat in Harderwijk sinds kort oecumenische gebedsdiensten worden gehouden. waaraan juist de hiervoor genoemde groepen niet mee doen en waarin de gereformeerden sa- bidden met de meer vrijzinniger hervormden, leden van de Nederland se Protestantse Bond en rooms-katho- lieken. Het doleren van de verontrusten zal bestaan in het zenden van zwaarschriften naar de kerkcraad en zo nodig vervolgens naar classis en sy nodes. Het ligt beslist niet in de bedoe ling met de Gereformeerde Kerken te breken. De heer Van Veen sprak de hoop uit, dat in meerdere plaatsen der gelijke verenigingen zouden worden op gericht. opdat men tot een landelijke organisatie zou kunnen komen. Beroem'n aswerk NED. HERV. KERK Beroepen te Marrum (toee.). J. van 't Kruis te Baardwijk: te Poortvliet, kand. J. L. Ravesloot te Delft. Aangenomen het beroep van de gen. syn. tot pred. -voor bgw. werkz. <alg. secr. oec. jeugdraad), kand. H. Seheepcr te Utrecht: naar Spijk-Losdorp ftoez.), D# Bouwstra te Witte veen; naar Poflde- rooyen, kand. A. van de Beek te Lun- teren, die bedankt voor Noordeloos en voor Waverveen (toez.i. Bedankt voor 's-Gravenzande (3e pred.pl.; toez.), H. C. van Itterzon te Rhoon; voor Nijkerkerveen, J. Vos te Rijssen. GEREF. KERKEN Beroepen te Aduard, J. de Lange te Lemmer; te Hollandscheveld, J. L. Bel te Zuidbroek; te Koudum, kand. S. Feenstra te Groningen. Aangenomen naar Enschede (vac. A. J. van Sluijs), B. Berends te Leeuwarden- Huizum; naar Papendrecht, G. H. Ger ritsen te Nieuweroord; naar Utrecht- Oost (vac. P. Heinen), drs. R. Strijker Paul Abrecht, secretaris van de Wereld raad afdeling voor Kerk en Samenle ving, heeft er drie jaar aan gewerkt. Onder zijn redactie zijn reeds vier dik ke turven verschenen, waarin de pro blemen worden ingeleid. Ook al zou de conferentie zelf een flop worden, dan nog hebben de kerken in die vier boe ken voldoende stof voor jaren van be zinning. De voorbereidingen liepen niet van een leien dakje. Een half jaar geleden had Abrecht onder de stafleden al de naam van de „meest geplaagde functio naris van de Wereldraad". Collega's vroegen zich af, of hij niet een veel te grote hap had genomen. Eigenlijk is het niet helemaal zijn schuld, want de conferentie, oorspron kelijk niet al te groots opgezet, groeide onder zijn handen tot formidabele af metingen. Hij wilde uit vele kerken specialisten op allerlei gebied er heen brengen. Maar er was afgesproken dat de kerken zelf officiële afgevaardigden zouden benoemen. Daar begon zijn eerste moeilijkheid. Iedere kerk in Australië of Ameri ka of Afrika heeft wel net toevallig een paar predikanten op reis in Euro- pa. Wat is eenvoudiger en goedkoper dan hen maar meteen tot afgevaar digden te benoemen? Maar dat was juist niet de bedoeling. Abrecht wil de mannen van het gehalte van een prof. dr. Egbert de Vries en prof. dr. J. Tinbergen. Eer hij dat veel kerken aan hun verstand gebracht had, er al heel wat tijd verstreken. BOEKEN De samenstelling van de vier boeken vroeg veel van zijn tijd en zorg. En eigenlijk zijn fsij toch nog te laat verschenen. Ds. F. H. Landsman vertel de mij, dat hij niet eens meer de tijd had gehad om ze allemaal te lezen. Verder dan het deel, dat handelt over het onderwerp, waarin hij speciaal Veendam, H. Peper te te Dieren. Bedankt Slootdorp. CHR. GEREF. KERKEN' Tweetal te Alphen aan de Rijn, B. Bijleveld te Bussum enH. van Leeuwen te Rotterdam-West; te Boskoop, kand. J. Dol te Valthermond en kand. A. van der Veer te Vlaardingen. Beroepen te Opperdoes, kand. J. Dol te Valthermond; te Ermelo (accl.), Franeker, Mep pel. Zaandam en te Zwaagwesteinde, kand. A. van der Veer te Vlaardingen. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor 's-Gravenhage-Zuid en voor Rhenen. A. Hofman te Zeist; voor Leiden. C. Harinck te Utrecht; vooi Rotterdam-Zuidwijk, G. A. Zijderveld te Middelburg. cent van de maximum rijksstudietoeiagc. verhoogd met 150 i.v.m. de vrijstelling van de betaling van collegegeld. Dit komt neer op ongeveer 55 per maand. De servicekosten zijn gesteld op 9 pro- Wii zij» in huren IsSJSKl* lotalc huur op 'M «I Differentiatie van de huren op grond van het woongenot der kamers wordt aan dc universiteiten en hogescholen overgelaten. De totale huuropbrengst moet echter gemiddeld per kamer 55 DEN HAAG Minister Diepenhorst bedragen. Voor gehuwde studenten zul- beeft in een brief aan de colleges van len op beperkte schaal gesubsidieerde curatoren van de universiteiten en ho- flats gebouwd worden. De kale huur hier- gescholen een nieuwe regeling bekend van zal twee en een half maal zo hoog gemaakt voor de vaststelling v ren van studentenkamers die ijzieing huren studentenkamers de kamers voor Vaak doen dit seizoen: aardbeien met slagroom. (Van onze kerkredactie) WAPENVELD De directie van de Berghuizer Papierfabriek heeft een schrijven ontvangen van dwe Nederlandse vereniging tot bevordering van de zondagsrust en de zondagsheiliging, waarin nogmaals een dringend appèl wordt gedaan, om niet over te gaan tot de invoering van de vol- continudienst. Gelijk bekend hebben de kerkeraden van verschillende kerken in Wapen veld en omgeving eind vorig jaar eei dergelijk schrijven tot de papierfa briek gericht. Onlangs is daar door de directie op geantwoord. De vereniging tot bevordering van de zondagsrust en de zondagsheiliging schrijft alle begrip te kunnen opbren gen voor de door de directie aangevoer de economische argumenten, maar da' de autoriteit van Gods Woord on derschrijft toch een beslist „non possu- (wij kunnen niet) moet laten ho ren. Niet uit halsstarrige bekrompen heid, maar alleen krachtens de eerbiedi ging van het vaste uitgangspunt en de onaantastbare norm, welke de Heilige Schrift met betrekking tot de heiliging van de rustdag laat horen. Zondagsrust is een elementaire voor waarde tot zondagsheiliging. Dit klemt te meer, waar in de formulering dit gebod tot uitdrukking komt, dat het gebaseerd is op een blijvende schep pingsordening. Het ontleent dan ook zijn geldigheid niet aan een speciale en tijdelijke verhouding tussen God Israël, maar verwijst ons naar rusten Gods na volbrachte schep- pingsarbeid, waardoor het rusten op deze dag een voor alle volken en tijden geldend karakter heeft gekregen. Volgens de vereniging dringt zich de vraag bij menigeen op, of d< bestaanszekerheid in onze huidige wel vaartsstaat reeds dermate disputabel i: geworden, dat Gods gebod inzake de rustdag hieraan moet worden opgeof ferd. Waar de economische factoren do mineren en de gehoorzaamheid aan Gods Woord wordt opgezegd, zal de invoering van de zondagsarbeid een wellicht slechts tijdelijke verhoging van de levensstandaard brengen, maai dan ten koste van de geestelijke weer baarheid en de trouw aan Gods Woord. De zondag is het laatste baken, voordat wij in de wateren van de antichrist geraken, zo meent de vereniging tot bevordering van de zondagsrust en de zondagsheiliging. de nederlandse sigaar van wereldfaam bij alle sigarenwinkeliers verkrijgbaar „Gespot met vrijmaking" (Van onze kerkredactie) GRONINGEN De moeilijkheden in het vrijgemaakt-gereformeerde kerke lijke leven werken ook in het vereni gingsleven steeds sterker door. Werd de heer L. P. Laning enkele maanden geleden door het Gereformeerd Poli tiek Verbond niet meer kandidaat gesteld voor de gemeenteraad, omdat hij enkele malen bij de afgezette predi kant ds. A. van der Ziel heeft gekerkt, thans is om dezelfde materie een scheu ring ontstaan in de Groningse Vereni ging van Gereformeerde Studenten „Hendrik de Cock". Gesteund door een aantal oud-leden heeft een tiental leden naast „Hendrik de Cock" een nieuwe Gereformeerde Studentenvereniging opgericht. Zij nen, dat in „Hendrik de Cock" steeds meer voet wordt gegeven aan „eei geest die spot met wat wij in blijd schap aanvaarden als vrucht van weder keer, die zich onder meer in de vrij: king heeft geopenbaard." „Hendrik de Cock" is de oudste en de grootste van de zeven „verenigingen j van gereformeerde studenten", die na, de Vrijmaking in verschillende acade-1 miesteden ontstonden, het Kampense studentencorps niet meegerekend. In deze VGS-en is statutair vastgelegd, dat alleen leden van de Gereformeerde Kerken (vrijgemaakt) lid kunnen wor den. Over deze grondslag is in „Hendrik de Cock" al enige tijd een diepgaande discussie gaande. Vooral de situatie in Groningen-Zuid heeft daarbij als een katalysator gewerkt. Een relatief groot aantal leden van de vereniging kerkt bij ds. Van der Ziel in het „Tehuis". De senaat heeft uitgesproken, dat de groep rond ds. Van der Ziel als een gerefor meerde kerk (vrijgemaakt) beschouwd moet worden in de statutaire zin des woords. Behalve de moeilijkheden veroor zaakt door de kerkelijke situatie zijn Betere coördinatie kinderbijslag DEN HAAG De minister van sociü le zaken. dr. J. Veldkamp zal met staats-) secretaris Hoefnagels financiën) overleg plegen over het verkrijgen van een bete re coördinatie tussen het verstrekken van kinderbijslag en het toepassen van kinderaftrek. De bewindsman heeft dit meegedeeld aan de vaste commissie voor sociale zaken uit de Tweede Kamer. Dr. Veldkamp zei voorts geen voldoen de aanleiding te zien voor de mogelijk heid om zieke en gebrekkige kinderen, die niet tot het huishouden behoren van de verzekerde op wiens kosten zij wor den onderhouden, in de algemene kinder bijslagwet voor drie kinderen te tellen. De minister acht de vraag naar de omvang van de kinderbijslagregelingen niet op zieh zelf te beantwoorden. Dit is naar zijn sociale mening een kwestie van het afwegen van prioriteiten. er dan ook nog leden, die de gi meenschap der heiligen niet beperr willen zien tot de Gereformeerde Ker ken (vrijgemaakt). Het gevolg is, dat vHendrik de Cock'} onlangs besloten heeft de discuss*; over de mogelijkheid van een openstel ling der vereniging en in het algemeen van een statutenwijziging in welke zin dan ook voort te zetten. Intussen blij ven de statuten gehandhaafd. De opposanten meenden niettemin, dat „Hendrik de. Cock" door dit besluit haar statutair karakter heeft prijsgege ven. „Deze vereniging kan en wil zich niet meer presenteren als een ge meenschap waarin de betekenis van de kerk des Heren, zoals Schrift en belij denis daarvan spreken, tot zijn recht komt", zo zeggen zij in hun oproep aan de aankomende studenten om zich bij de nieuwe vereniging aan te sluiten. (Van onze kerkredactie) AMSTERDAM Tot territo riaal leider van het Leger des Heils in ons land is benoemd com mandant K. Westergaard, die thans het Leger des Heils Noorwegen leidt. Commandant Westergaard zal zijn functie op 15 september aanvangen. De huidige Nederlandse leider, mandant W. F. Palstra, Is benoemd tot internationaal secretaris voor Europi in Londen. Commandant Westergaard is reeds ié de zestig en van geboorte een Deen. In 1925 kwam hij in de opleiding. Hij heeft gewerkt in Australië, in Enge land en in IJsland en op internationale posten. Zo was hij internationaal jeugdsecretaris. In Londen leidde hij de internationale kweekschool. De vader van de nieuwe comman dant heeft in ons land enige tijd de functie van landelijk chef-secretarii vervuld. Ds. Raven kriGt van PS ongelijk

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 2