Nota-Vondeling: druppel op een gloeiende plaat Weinig ruimte w Kongolees meisje is lieveling van Limburgs Puth SPD HOOPT CDU TE KUNNEN VERSLAAN Waar wordt verkeer opgehouden? ZATERDAG 9 JULI 1966 SS-arts Fischer geëxecuteerd OOST-BERLIJN De voormalige SS-arts Horst Fischer (53), wegens oor logsmisdaden ter dood veroordeeld, is I terechtgesteld. I Hij werd ervan beschuldigd zeventig duizend mensen naar de gaskamers te I hebben gestuurd- toen hij plaatsvervan- j gend kamparts was van Monowitz, één van de kampen in het Auschwitz-com- Voor zijn arrestatie in juni vorig jaar was Fischer huisarts in een dorp bij Frankfort aan de Oder. Na zijn veroordeling aan het slot van een proces, dat twee weken duurde, i had Fischer het Oostduitse staatshoofd om clementie gevraagd. Kees Scherer komt zondag teru» Tijdens zijn bezoek aan ons land maakte president Bourguiba van Tunesië ook een tocht door de Rotterdamse havens. Aan boord van de Peter Caland genoot de hoge gast gisteren van de drukke bedrijvigheid die aan de oevers de Maas heerst. Links van de president staat prinses Mar griet en rechts burgemeester W. Thomassen van Rotterdam. SCHIPHOL De Nederlandse jour nalist Kees Scherer, die twee weken geleden op Sardinië door bandieten j werd beschoten, is voldoende hersteld om naar huis +erug te kunnen reizen. Hij wordt zondagmiddag op Schiphol J verwacht. Kroonprins (19) aan de macht BOEJOEMBOERA De negentienja rige kroonprins Charles van de Afri kaanse staat Boeroendi heeft de rege ring van premier Leopold Biha aan de kant gezet en zelf de macht in handen genomen. Het is nog niet duidelijk of hij zijn vader, koning Mwamboetsa de Vierde, van de troon heeft gestoten. De vorst verblijft al enige tijd in Spanje. Prins Charles staat bekend om zijn hervormingsgezindheid. Hij vindt, dat de lonen in liet land moeten worden verhoogd en dat de corruptie krachtig moet worden bestreden. Enkele dagen geleden keerde hij in de hoofdstad Boejoemboera terug om het land tijdens de afwezigheid van zijn vader te besturen. Boeroendi, gelegen in het hart van Afrika, is van 1962 af onafhankelijk. Sindsdien is het het toneel geweest van stammentwisten Financieel weekoverzicht AMSTERDAM Met belang stelling volgt de effectenbeurs de berichten over maatregelen van Cals. De nota van minister Von deling over een vermindering der overheidsuitgaven vergeleek men bij een „druppel op een gloeiende plaat". Ter beurze hoopt men, dat de overheid geen overmatig beroep zal doen op de kapitaal markt voor de dekking van on vermijdelijke uitgaven, daar de beschikbare ruimte op de markt voor nieuwq leningen onvoldoende is. De rentevoet zou verder in de politieke conflicten, j knel komen, terwijl de mogelijk- heid voor investeringen van het PUBLIEK HIELP nog meer mgeperkt BIJ BEROVING AMSTERDAM Twee havenarbei ders die op 24 april een bankwerker op de Kloveniersburgwal een gouden ring afpersten, werden geholpen door nieuwsgierigen die uit de ramen hin gen. Ze kregen zelfs een stuk zeep om het afdoen van de ring te vergemakke lijken. Dat bleek gisteren voor de recht bank, waar achttien maanden m.a. te gen elk van de daders werd geëist. Ze hadden de bankwerker in een café met een andere man gezien, en besloten als zedemeesters op te treden omdat ze meenden met een homoseksueel te doen te hebben. Er ontstond een vecht partij en de daders eisten 's mans gou den ring als vergoeding voor een gescheurd overhemd. De officier van justitie, mr. H. G. van Everdingen, sprak van een typisch gewelddelict zoals ze tegenwoordig aan de orde van de dag zijn. effectenbeurs de -| de bezuinigings- voor leningen in het kabinet- o Barbarossa (2) De tv-reportage over de Duitse in val in Rusland was in geen enkel op zicht hatelijk voor Duitsers van deze tijd, maar toonde waarheidsgetrouw de wreedheden en de jodenhaat van de nazihorden en hun leiders. Ook ons land was een jaar eerder als door een dief in de nacht aangevallen en onder de voet gelopen. Dit kostte aan 117000 joder de ondergang. Het Russische optreden in Hongarije was even verschrikkelijk en is 'eerder door een soortgelijke reportage be licht. Wij hebben geen afkeer van Russen of Duitsers, maar blijven an ti-nazi en anti-communistisch. Beide gruwelregimes moeten in de geschie denisboeken en in reportages als deze naar voren blijven komen als tekenen aan de wand en ter herdenkin- van al die onschuldige slachtoffers. Den Haag D. Knoester Optreden politie De provo S. A. Bakker tracht het juiste optreden van politie op een niet passende, grappige manier in een kwaad daglicht te stellen. Ere jam mer, dat deze heer Bakker op de Promenade van de Schevenmgsr bou levard, '«'aar het erg druk kan i'.jn en waar men echt niet kan ballen, niet een mep van zo'n zg. lichte bal heeft gekregen, want een kennis van mij, een oudere dame. lachte heus niet toen ze onlangs, wandelende over het strand, zo'n bal tegen het hoofd kreeg, notabene nadat ze op beleefde wijze dc betrokken nozems had ge vraagd dat toch niet te doen. Als de inzender geen liefde tot de naaste voorstaat, dan zal hij toch wel kun nen begrijpen dat we een ander niet mogen hinderen, laat staan kwetsen En daar zorgt nu mede de politie Den Haag M. J. Eekmans Familiebezoek De Wet gebiedt ons in het vierde gebod de sabbat te heiligen. F" onze Heidelbergse Catechismus zegt in vraag 103 dat we tot de gemeente Gods naarstig moeten komen. Dan moet de mens wegvallen, al zou het onze liefste betrekkingen gelden Want ..wie vader of moeder, vrouw of kind liefheeft boven mij is mijns niet waardig". Lisse, A. Pals-van Werkhoven zou worden. De positie van de minister van financiën is bepaald niet benijdens waardig, nu hij tot taak heeft zich de bewaker van 's lands Schatkist ie tonen. .Met veel moeite zullen de rijksuitgaven over 1966 met 159 miljoen worden teruggebracht, een peuleschil vergelegen met het tekort van meer dan een miljard. Voor het begrotingsjaar 1967 zal er heel wat dieper ingrijpen nodig zijn, wil men tot een aanvaardbaar beleid komen. Dat in de boezem van het kabinet dezer dagen veel omgaat, kan men zich voorstellen, gezien het ambiti eus program waarmede men vorig jaar gestart is. Laten we hopen dat men gezamenlijk de kracht weet op te brengen, door de ,jmre appel heen te bijten", daar het algemeen belang dringend daarom vraagt en verder uitstel schade betekent. GUNSTIGER Intussen is de obligatiemarkt deze week iets gunstiger geworden. De jongste 7 pet lening Bank voor Ned. Gemeenten noteerde oijna 102 pet., zodat de lening reeds goed geklasseerd mag heten. Voor de uitgifte van 7Vèpct. obl. Peek Cloppenburg Nederland a 99 pet, bestond gisteren zeer grote belangstel ling, zodat de toewijzing op de inschrij vingen wel gering zal zijn. Als de markt als porselein werd behandeld, zou de kans bestaan op enige ontspanning, maar de vrees voor nieuwe emissies o.a. van de zijde der overheid, maakt ons in ons oordeel voorzichtig. Aan de markt is thans een uitgifte van ƒ75 miljoen 7 pet obl. Bank voor Ontwikkelingslanden te gen 99',a pet. De directie van de bank wordt waargenomen door de Nat. Investe ringsbank (Herstelbank) en men ver strekt leningen aan ontwikkelingslan den onder staatsgarantie. Op de aandelenmarkt was er deze week voor sommige internationale aande len een opvallende kooplust (vooral Ame rikaans» waar te nemen, die bewees hoe snel het getij kan keren, zodra de omstandigheden maar beter worden. Het leek een „ééndagsvlieg", maar voor de beursmensen was het toc.i een aanwij zing. dat de beurs-vulkaan nog niet hele maal uitgedoofd was. Philips Gloeilampen steeg van 100 tot 109. een hele verbetering, welke niet volledig vastgehouden werd, daar het slot gisteren op ƒ105 kwam. In Amerika werd door commissiehuizen de aandacht I gevestigd op Philips, vanwege de kansen welke dit concern krijgt bij de komende kleurentelevisie in Europa. Bepaald nieuw is dit aspect niet, maar men moet I er nu eenmaal op een zeker moment in brede kring aandacht voor krijgen. Unilever kwam ook flink van de grond en steeg van ƒ86 tot ƒ96, slot kwam gisteren op bijna ƒ93.- Kon. Olie leek even op „een spuiter", toen de koers van 140 tot 148 opliep. Gisteren werd te gen het slot gehandeld op 144.- Ons nationaal luchtvaartfonds kreeg weer flinke buitenlandse aandacht, toen het jaarverslag, keurig uitgevoerd, deze week verscheen. Er is nog een verlies in te halen van ƒ92 miljoen, maar fiscaal is compenseer baar per 31 maart 1966 een verlies van ƒ300 miljoen. Dat laatste bedrag is be langrijk. omdat men op winsten geen vennootschapsbelasting behoeft te beta len. zolang men nog kan terugvallen op het compenseerbaar verlies. Er komen nog zware jaren voor noodzakelijke in vesteringen. want de luchtvaart is een hard bedrijf, waarin de modernste en goedkooD "liegende toestellen de zware concurrentie kunnen weerstaan. En die vliegtuigen kosten enorme kapitalen. De aandelen KLM kwamen deze week van ƒ453 op 475.-. BEPERKT Op de lokale afdelingen was de handel nog beperkt. Lucas Bols kwam met een prachtig verslag voor de dag. De winst steeg van f'7 miljoen tot ƒ9 miljoen en er wordt ƒ5.60 (v.j. ƒ4.60) plus ƒ1.- (v.j. ƒ2.) in aandelen per ƒ20 nom. aandeel uitgekeerd aan dividend. Ondanks het feit. dat de borrel peperduur is, profi teert men flink van de welvaart, niet alleen hier te lande, maar ook in ht buitenland. De afzet steeg in het vorig boekjaar met ongeveer 20 pet. De koers der aandelen kwam van ƒ202 op ƒ210. Merkwaardig genoeg heeft de koers van de aandeden Fokker weinig gedaan op het bericht, dat de Britse regering het embargo voor de uitvoer van Rolls Roy- ce motoren naar Indonesië ingetrokken heeft. Vermoedelijk heeft men hier te doen met de nog bestaande onzekerheid over de financiering der grote order voor Fokker-vliegtuigen. De koers van het fonds steeg van 267 tot 273 procent. Van der Grinten Chem. fabriek steeg van 818 tot 835 pet. Kon. Zout-Ketjen van 518 tot 540 pet. Volgens de mening van deskundigen is aan de hoogconjunc tuur der chemische industrie in Inet alge meen nog geen einde gekomen. De snelle ontwikkeling gaat voort en wordt slechts geremd door een tekort aan chemisch personeel. AUTO'S De automaatschappij Riva N.V. te Amsterdam heeft het jaarverslag gepubli- j beschikbare winst bedroeg In Keulen werd dezer dagen de hoeden-mode voor de komende herfst en winter gepresenteerd. Links een sportieve hoed van rode velours en zwarte strepen en rechts een elegante pet van doorgestikt fluweel. wordt 18 pet. dividend utgekeerd, waar van 10 pet. in aandelen. In Nederland werden gedurende 1965 304.000 nieuwe personenauto's verkocht tegen v.j. 226.000. De groei van het autopark vindt vooral plaats in de klassen der kleinere cilinderinhoud. De verhoging van de omzetbelasting op auto's en prijs stijging der wagens heeft in het lopend jaar een rem op de ver koop van nieuwe wagens betekend. De directie van Riva verwacht voor 1966 een omzetdaling en een verdere kostenstij ging, waardoor de resultaten wel lager (Van een onzer verslaggevers) PUTH Een mollig Kongolees meisje is de lieve ling van het Limburgse gehucht Puth. De plaatselijkse kasteleinse vertelt in zuidelijk accent: ,,Ze heeft zwart kroeshaar, en een bol gezicht. En ze kan al goed Nederlands praten!" Haar speelkameraadjes uit de tweede klas van de Maria- school: „Tonny heeft veel vriendinnetjes, en veel speelgoed. Ze wordt erg verwend thuis. Als ze 's 'n keer haar zin niet krijgt, wordt ze gauw kwaad. Onderwijzeres E. Keulers (22), na een lichte aarzeling: Jn rekenen is ze wel goed, maar in taal is ze wat zwakker. Ze spreekt Vlaams: gewone Nederlandse woorden kent ze soms niet. Met het lezen gaat het dus ook nog niet zo best". Wat zeggen de pleegouders van negenjarige Tonny Maseka, die kort na haar geboorte te vondeling gelegd werd grootgebracht door de Zusters Oblaten van de Assumptie? Niets! Mevrouw Willems, uit het raam van de slaapkamer hangend, roept stug: „Ik vertel niets meer, er is al zoveel onzin over haar rondgestrooid". Haar verontwaardiging over de grote belangstelling voor haar pleegdochtertje is kennelijk voor een deel geïnspireerd door haar echtgenoot: „M'n man wil er helemaal niets van weten. Hij wordt woedend, als hij merkt, dat ik wat heb De gedachte aan woorden met haar man doet haar snel het raam sluiten. Mijnwerker Willems (45) kan het (eenzijdige) gesprekje hebben gehoord in de kamer ernaast, waar hij, thuisgekomen van de nachtdienst, ligt te slapen De geheimzinnigheid, die Tonny's pleegouders en in hun opdracht ook de onderwijzeres rond het Kongolese meisje weven, lijkt ongemotiveerd. Tot haar achtste jaar werd zij in kloosters opgevoed. Eerst by de Zusters Oblaten, die in I Kongo missioneerden en na de crisis van 1964 in België. Door bemiddeling van de Zusters Oblaten in het Limburgse Hulst- berg werd Tonny Maseka in december '64 toevertrouwd aan de goede zorgen van het kinderloze echtpaar Willems in puth. I Het meisje kon het weldra goed wennen in het eenvoudige mijnwerkershuisje. Haar pleegouders, die Tonny als hun eigen kind beschouwden, verwenden haar met het mooiste speelgoed en de mooiste kleren. Iedereen in de buurt vond het al de gewoonste zaak van de wereld, dat Tonny in het gezin Willems thuishoorde, toen een brief van de minister van justitie aan alle illusies een eind maakte. Het meisje moest naar België terug. De Raad voor de Kinderbescherming had de bewinds man geadviseerd, dat deze oplossing de beste was. „Het kind zou anders als gevolg van haar huidskleur in een kleine gemeenschap als Puth in haar wordende persoonlijkheid ten nadele worden beïnvloed". Tony Maseka komt uit school. De pleegouders, wanhopig van ver driet, protesteerden vergeefs. Tonny verhuisde naar een kinderhuis in het Belgische Henegouwen. Voorgoed, naar i het scheen. Maar mijnwerker Wilems ï5jX£j£",££: er n.et buitten. Z,in laatste hoop was gevestigd op een brief aan de Koningin. Het verzoek om haar tussenkomst had succes. Er werd een nieuw onderzoek ingesteld en het resultaat was, dat Tonny toch terug mocht komen in Puth. Toen zij begin dit jaar voor de eer ste maal sinds vele maanden weei dor haar pleegmoeder naar bed werd gebracht, vond zy haar kamertje pre cies zoals zij het had verlaten. Al die tijd hadden de heer en mevrouw Wil- Verkiezingen in RijnlandrWestfalen Apathie kiezers groot probleem Vrouw moet naar de elektrische stoel GENEVA Een 34-jarige vrouw is gisteren in Geneva (Illinois) veroordeeld tot de elektrische stoel omdat zij haar de vrouw toen zij het vonnis hoorde, en lachte naar haar man. De ba by zou door het echtpaar worden ge- Zeventig jaar getrouwd zijn zondag de heer F. Haxe en mevrouw G. Haxe-Smit uit Giethoorn, resp. 97 en 93 jaar oud. Ze lezen nog zonder bril. lems het speelgoed keurig plaats laten staan, omdat zij waren blyven hopen, Tonny eenmaal weer bij zich te hebben. Tonny Maseka kwam terug. Op school haalden de meisjes van de tweede klas haar met gejuich in. Met de pleegouders was de kleine gemeenschap van Puth, waar iedereen iedereen kent, verheugd over het weerzien met het Kongo lese meisje, dat helemaal niet de indruk wekt, dat „haar wordende persoonlijkheid ten nadele wordt beïnvloed". Botwinnik zet ouainrs voort AMSTERDAM Botwinnik heeft ook (Van onze correspondent) BONN De verkiezingscam pagne in de Duitse deelstaat Noord-Rijnland-Westfalen, waar morgen 11 miljoen kiezers naar de stembus zullen gaan om een nieuw plaatselijk parlement te kiezen, vertoont alle uiterlijke verschijn selen van de Bondsdagverkiezin gen van het vorige jaar. Hoewel de inzet van deze verkiezin gen niet zo belangrijk is. wordt aan de uitslag toch grote waarde gehecht, ge tuige de uitspraak van bondskanselier Erhard, die de geestdrift van zijn aan hangers na de nationale zege van de christen-democraten in september j.l. temperde met de waarschuwing: „We hebben pas een werkelijke overwin ning behaald, wanneer we er in slagen onze positie in Noord-Rijnland-Westfa- Een socialistische overwinning in deze deelstaat zou de regering in de Bun- desrat (de Westduitse Eerste Kamer) in een moeilijke positie brengen. De meer derheid van de CDU over de SPD zou dan nog maar één stem bedragen en daar door zou de mogelijkheid voor de socia listen openstaan vele besluiten, waarvoor de Bondsdag zijn toestemming gegeven heeft, tegen te houden. Maar nog belangrijker is het feit, dat de deelstaat Rijnland-Westfalen het best de stemming kan weergeven, die er in ln de 4de ronde vln het lBMto^nni ,°n hct gehele land heerst. Een nederlaag Ïoï, HL"™°r de CDU d« werd indrukwekkend uitgeschakeld, het geen o.i. inhoudt, dat elke werkelijke bedreiging voor de ex-wereldkampioen terzijde is geschoven. Verheugend voor Nederland was de eerste zege van de sterk vechtende Van Scheltinga op grootmeester Robatsch. I De andere uitslagen luidden: Szabp— Kuijpers, uitgest.. Szilagyi—Zuidema, Vz—Vt, Flohr—Barendregt. De stand na 4 ronden luidt: 1. Botwinnik 2. Pomar 2'fe: 3/4, Robatsch 2: 5. Zuidema 1% en 1 afg.: 6/7 Van Schellinge, Baren dregt 1%; 8. Kuijpers 1 en 1 afg. (uit 3): 9. Szabo 1 (uit 3). 1:. Szilagyi O en 2 afg. In de meestergroep versloeg Ghitescu de jonge Kerkhoff en is aldus bij de k<?pgroep gekomen. Scholl verloor name lijk van Dueckstein. die ook naar de top steeg. De andere uitslagen luidden: Muel lerBakker. 01: OstojicEnevoldsen, 01: KonstantinopolskiHartoch Vi De stand na 4 ronden luidt: 1/3 scholl, Dueckstein. Ghitescu 3: 4. Enevoldsen 2l,-> en 1 afg.; 5. Konstantinopolski l',* en 1 voor de CDU zo spoedig na de verkiezin gen voor de Bondsdag zou voor die par tij een gevoelige klap betekenen. Bij de laatste verkiezingen in Rijn land-Westfalen voor het plaatselijke par lement, in 1962, behaalde de SPD 43,3 procent van de stemmen tegen de CDU 46,4 procent. Sindsdien is de aanhang van de SPD bij gemeenteraadsverkie zingen en de verkiezingen voor de Bondsdag toegenomen. FDP De derde partij ln YVest-Duitsland, de liberale FDP, ging met slechts 6.9 pro cent van de stemmen naar huis en vecht thans hard om te trachten de 5 procent van de stemmen te behalen, die nodig is voor vertegenwoordiging in het parle- Dr. Erhard, vol vertrouwen in zijn dub belrol van bondskanselier en voorzitter van de CDU stroopt opnieuw alle markt pleinen van het Roergebied af, gebruik makend van zijn imago als architect van de welvaart. Hij waakt er daarbij wel voor er op te wijzen, dat Wirtschaftswunder duidelijk op zijn re- Hij treedt voor het volk op als zijn kanselier, die boven de partijen staat, daarbij aanvallen lancerend op zijn oude vijanden, de functionarissen en de pres siegroepen en de muffe ideologiëen van Spottend Tijdens de campagne van het vorige jaar liet hij zich spottend uit over de intellectuelen. Ditmaal viel hij fel uit tegen de nozems en nietsnutten. Maar in tegenstelling tot Konrad Adenauer, die in zijn 91ste levensjaar ook nog aan de verkiezngscampagne meedoet, heeft de bondskanselier geen vanuit Oost-Berlijn gesmeed communistisch komplot ontdekt om „de kiezers te beïnvloeden en hen er toe te brengen de SPD te steunen". wordt de weg van 2-baans tot 4-baans GRONINGEN: 1500 meter inhaalverbod. Max. snel- "i Grote Wielen heid 50 km/u. In weekeinden vrij. gemaakt Inhaalverbod Max snelheid AMSTERDAM - AMERSFOORT: aisiuiung ryoaan neming Amster- 70 km/u. Jrf ho°8te van Laren (by kruising dam. Verkeer door middenberm op 70 km,L ZWOLLE - ASSEN: Viaductbouw op kruispunt Tweelo bij Meppel Over 2 km max. snelheid 50 km/u. Omleiding verkeer richting Meppel AMERSFOORT - APELDOORN: Omleiding verkeer richting Meppel. AMERSFOORT - APELDOORN: Tussen Hoevelaken en Terschuur rij baanversmalling. Inhaalverbod. Max snelheid 60 km/u. HOEVELAKEN - ZWOLLE: Even inhaalverboden, voor Harderwijk (bij aansluiting de rijksweg) max. snelheid afsluiting rijbaan richting Amster- Hilversumseweg) verbetering wegpro- fiel. Omleggingen. Bovendien herstel wegdek brug over Amsterdam-Rijnka naal bij Muiden. Verkeer over 2 van de 4 rijstroken. Max. snelheid 50 km/u. VERKEERSPLEIN OUDENRIJN- Op alle aftakkingen van het ver keersplein wordt over een afstand van 1 tot 1% km gewerkt aan de aanleg van een nieuw verkeersplein rijbaan, tegenliggers. Ter hoogte Hoofddorp aansluiting nieuwe weg. Verkeer in richting Den Haag over 1 km over parallelweg. Inhaalverbod. ANTWERPEN - BRUSSEL: Ter hoogte van Wolverthem verkeer over 1 km over een rijbaan. BRUSSEL - ARLON: Tussen Sart BRIVE - TOULOUSE: Verkeer van Foix naar Toulouse wordt omgeleid door de Vallée de Leze. REIMS - DIJON: Herstel brug van Donjeux over Marne-Saone-kanaal. Omleiding via St. Urbain. KEULEN - FRANKFORT: Tussen Keulen/Oost en Siegbrug in de rich- Bernard en Assesse éénbaansverkeer ting Frankfort werk in uitvoering. Mw~„Ï" ""l ïimê'ma? snêlheid'30 km/u. tYpIÏ 1. Te Emp- Een rijstrook beschikbaar. Tussen snelheden ODonthoud. UTRECHT - DEN BOSCH: Herstel verkeer uit beide richtin- wegdek Merwedebrug bij Vianen. Voor verkeer uit beide richtingen in haalverbod. Max. snelheid 50 km/u. Bovendien afsluiting oostelijke rij baan over 3 km. Verkeer richting U'reeh» -iver westelijke baan. DEN BOSCH - NIJMEGEN: Tussen km/v gen. WEERT - ROERMOND: Ter hoogte van Keipen aansluiting E-9. Inhaalver bod en maximum snelheid 50 km/u. DEN HAAG - UTRECHT: Tussen Nootdorp en Zoetermeer o\ inhaalverbod. Max. snelheid Bovendien verkeer over 1 km ov< een baan. Tussen Bodegraven c Woerden verkeer over een baan. Ov< snelheid 20 km/u. éénbaansverkeer. Tussen Gem- bloers-Beuzet max. snelheid 50 km/u (Beter traject is vanaf Belgrade via Nijvel). Tussen Bastogne en Wardin (9 km) grote vertraging, nvenals ter hoogte van Martelange over 10 km. LYON - AVIGNON: Omleiding tus sen Piolenc en Pomtet: noord-zuid via dere helft. Limburg/Zuid en Camberg weg versmalling (beide richtingen). KARLSRUHE - MüNCHEN: Tussen Stuttgart en Heimsteln werk in uit voering over 1500 meter. INNSBRUCK - BRENNERPAS- Her stelwerkzaamheden op de Euro- Schönburg. De SPD is zeker van de overwinning in vele traditioneel socialistisch stemmen de delen van de deelstaat. Willi Brandt hoopt dat de crisis In de steenkool'n- dustrlc en de algemene wrevel over de financiële toestand van het land, voldoen de ontevredenen zullen opleveren voor het bereiken van zijn doel. De Vrije Democraten (FDP) zijn erg blij, dat de extreem-rechtse partij, de Nationaal Democratische partij, geen kan didaten naar voren zal brengen, daar dit laatste de FDP ongetwijfeld verliezen zou hebben opgeleverd. De apathie van de kiezers vormt het grootste probleem. Uit een publieke opi niepeiling, die deze week gehouden is, blijkt dat slechts de helft van de kiesge rechtigden in Noord-Rijnland-Westfalen weet, dat er een verkiezingscampagne aan de gang is. Tom Okker verloor van Bob Hewitt NEWPORT Tom Okker heeft de halve finales enjelspel van de internatio nale tenniskampioenschappen van Wales niet overleefd. Hij verloor in drie sets: van de Australiër Bob Hewitt. Okker liet in de eerste set, die drie kwartier duurde, ees subliem staal tje tennis zien. In dc tweede en derde set echter nam de Australiër het Initiatief over en overklaste dc snelle Hollander met slimme lobs en harde cross-drives. In het heren dubbelspel bracht Okker het er beter af. Samen met zijn Ameri kaanse partner Bill Hoogs bereikte hij de finale door een 6—3, 3—6, 6—2 overwin ning op de Britse davis cup spelers Mike Sangster en Bobby Mills. Maria Bueno heeft de dames-enkelspel titel van Wales gewonnen door in de finale vandaag de Zuidafrikaanse Anette van Zyl te verslaan met 6—%. 0. Na afloop zei de Braziliaanse: het ging vandaag echt lekker, maar wat zonde dat ik in de wimbledonfinale vorige week tegen Billie Jean King zo slechts in vorm In de andere heren halve finale won de Australiër John Newcombe met grote moeite van de jonge Brit Peter Curtis. De stand was 46, 119. 64. Verdere uitslagen: Halve finale heren dubbelspel: Tom Okker, Nederland, en Bill Hoogs, V.S.. versloegen Mike Sangster en Tony Mills, Engeland, 6—3, 3—6, 6-2. Halve finale dames dubbelspel: me vrouw L. W. King en Miss Rosemary. V.S.. versloegen Judy Tegart, Australië en Virginia Wade. Engeland 6—4, 63. München Vrijdag is op de Tegern- see bij München het Europees zeilkam- pioenschap voor Flying Juniors gehou den. Dc eerste van de in totaal zes wedstrijden werd gewonnen door de Italiaan Barziza. De Nederlander Groe- neveld werd op 200 meter tweede. i DEN HAAG De uitslagen van de rijdag voor de z nercomoetitie van de KNZB gespeelde wedstrijden: hoofdklas: Neptunus Arnh DZV 1—6, De Robbe—n HZPC 5—1. AZPC—De Meeuwen 3—3. Eerste klas b: MerwedeEsca 0—7, HPC—Het IJ 4—7. HILVERSUM Een groot aantal Eurovisie-landen heef' belangstelling ge toond voor de reportages, die de NTS gaat verzorgen van de Europese zwem- kamDioenschappen die van 20 tot en met I ?7 aufnetus a s. in Ut? t worden ge- 1 houden Tnt dusver hebben zich voor overne ming van de reportages I aangemeld: i-inland. Zweden. Noorwegen, Engeland. België. West-Duitsland. Frankrijk, Zwit- I seriand. Snanie Ttalië. Joegoslavië en Oost-Dultsland Het is niet uitgesloten, dat ook nog andere landen in Oost- Europa zich hierbij aansluiten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 7