TV RADIO Vanavond begint Knokke's populaire Songfestival Commentaar duet en VRIJDAG 8 JtTLI 1966 Voetbal verdringt Klaas en Flipper (Van o e radio- en tv-redactie) HILVERSUM Alles moet maandag avond opzij voor koning voetbal: zelfs de kinderen, groot en klein, zien zich dan hun eigen programma's ontgaan. Klaas Vaak blijft thuis en Flipper zwemt noch lacht, er is zelfs geen nieuws in 't kort op de televisie, want inplaats van om 7.30 begint de Eurovisiereportage uit het Het vervroegde uur hangt samen met de uitzending van de openingsplechtig heid, welke voorafgaan aan het spelen van de eerste wedstrijd in de kamp om de wereldtitel voetbal: EngelandUrugu ay. De kleintjes zullen dus getroost ten worden en de groteren moeten het één keer stellen zonder hun vriend de dolfijn, ditmaal is het vader en wie weet ook moeder, die zich bij de beeldbuis zetten als het klokje van 7 slaat. Prinses zoekt antiek voor haar ivoning DELFT Voor de tweede maal deze week bracht prinses Margriet gisteren een bezoek aan de Oude sunst- en an tiekbeurs. Ze bleef tweeëneenhalf uur. De Prinses maakte notities en liet blij ken dat de inrichting van haar toekomsti ge woning niet vreemd is aan haar be langstelling. Wellicht komt ze nog een keer, verklaarde ze. Feest van jeugd en vakantie (Van onze radio- en tv-redactie) KNOKKE Zomerzon of niet, het is vakantie aan het strand en in deze luxe-badplaats, waar aller lei talen worden gesproken, waar gepromeneerd wordt in de won derlijkste kledij, waar alle zorgen zijn thuisgelaten en men leeft als in één groot lunapark met allerlei toeristisch amusement van de snoep-, ijs- en souvernirtentjes af tot de grote dure auto's waarin men zich door lieftallige gastvrou wen kan laten rondrijden. En in deze sfeer van jeugd en vakantie (want ook wie al wat ge vorderd is in jaren voelt zich hier opnieuw jong in zijn vrije weken!) begint vanavond in het befaamde Casino het steeds populairder wor dend Songfestival. 't Is niet goedkoop, zon entreebiljet voor dit late-avondvertier (want niet voor tien uur begint het festijn), maar met vakantie is kijkt niet op tientjes en het is een mooie gelegenheid de nieuwe avondtoiletten te vertonen. Bovendien bevinden zich in ait internationale gezelschap dat straks avonden lang het publiek gaat vormen, bekende sterren, en voor wie geïnteres seerd is in de show-ibusiness valt er wel licht zaken te doen, want de platenmaat schappijen zijn dik vertegenwoordigd. 'Geen festival, of er zit een commer cieel tintje aan en dit Knokke-lied;es- feest, deze competitie tussen „vedetten van zes landen is geheel en al een pla'en maatschappijenkwestie... maar is tenslot te het bij ons zo gevierde Grand Gala du Disque Populaire niet precies hetzelfde' Het festijn aan dit stukje Noord zeestrand evenwel heeft de spanning van de wedstrijd om de 8e Europabeker op de koop toe. Het wordt een kamp, die zeven dagen duurt en het is wél de bedoeling .lat de artiesten die 's avonas optreden overdag zich in de algemene vakantieparade laten zien in liefst opval lende kleding, zodat degenen die teer plaats in de zaal hebben veroverd en hel met de televisie-uitzendingen van dc BRT moeten doen. hun favorieten trch „heel ongedwongen"zien rondlopen, zonnen, zwemmen en wat dies meer zij. Behoren de deelnemers aan het festi val al niet 'ot de topkiasse van de vedet- België, Duitsland, Engeland, Frankrijk, italië en Nederland, zij heb ben zich toch al een zekere faam verv ;n of zijn interessante nieuwkomers. Klinkende namen Klinkende namen zijn er toch wel: zijn grote artiesten uitgenodigd om afwisseling van de liedjescompetitie op te treden. Ten eerste de nestor van de Franse chansoniers: Charles Trenet (en wie hem niet eens graag tegenkomen op de boulevard van Knokke?), dan Udo Jürgens uit Oostenrijk, winnaar van het Eurovisie Songfestival '66, Hugues Anf- ray met zijn Skiffle-group en voorts o.a. Frank Fern'indel, zoon van de beroemde Franse filmkomiek Fernandel, die veel op zjjn vader lijkt, dat hij diens artiestennaam ook maar tot dc zijne maakte. Frank is in zijn vaderland op het ogenblik sterk in opkomst als lied jeszanger en in Knokke kijkt men graag Intussen ritten hier in Knokke de ho tels propvol, ook de dure luxe-gelegenhe den. Behalve de gebruikelijke zomerge- noegens van het strandleven en het overi ge amusement kunnen de toeristen nu genieten van dat heel bijzondere wereld je dat voor een paar weken hier is bin nengedrongen: dat van de artiesten en de velen die zich rondom hen groeperen: de managers, de vertegenwoordigers var pers, radio, televisieeen show op zich zelf. In deze bonte sfeer heeft Nederland twee jaren achtereen de felbegeerde be ker gewonnen. Het is een wisselbeker en zou het succes ditmaal opnieuw aan unze kant zijn, dan is het bezit ervan defini tief. Hoeveel kans? Hoeveel kans daarop is.... Jaten we ons maar niet aan berekeningen wagen. In 1964 waren het Willeke Aloerti, Shirley, Trea Dobbs, Ilonka Biluska en Rita Hovink, die de trofee bemachtig den, in 1965 Greet je Kauffeld, Liesbech Liszt, Connie van Bergen, Suzie en Jar Arntz. Ditmaal stelde Lou van Rees weer, naar hij meent, een „sterke ploeg" sa men, opnieuw vier meisjes en een jonge man. Janneke Peper (15). Karin Kent (17), Margie Ball (18), Martine Bijl (18) en Ronnie Tober (21). Dit vijftal komt eerst uit tegen de Franse groep, dan iegen de Italiaanse en, mocht er een kans in zitten, op de slot- avond tegen de andere finalisten. Verle den jaar waren dat de Belgen zelf. JUFFROUW JONES UIT 8R1GI4TSTEAD 5' <J<Wf JAN H, EEKHOUT Spannend Gisteravond heeft de NCRV-televi sie het tweede deel van de spannende geschiedenis van de Zweedse dubbel spion Wennerström uitgezonden. Deze Duitse produkties zijn bijzonder goed verzorgd en aangezien daarbij de be langrijkste feiten uit de dossiers in beeld worden gebracht door hoogst bekwame, met kennis van za<ken uit gezochte acteurs, geeft het hele ge beuren, op het scherm een illusie van echtheid, waaraan de kijker niet kan ontkomen. De leek valt daarbij van de éne ver bazing in de andere, want nu ziet men pas hoe beladen met valse romantiek spionageromans en -spelen zijn. Deze natuurlijke toch nog voorzichtige aan- spaar plezierigmet \YLO\S met gratis waardezegels van 15 en 25 ct. raking met de werkelijkheid is heel wat boeiender en verrassender. Wij mogen de NCRV dankbaar zijn voor deze uitzendingen. Op 31 juli zal de reeks worden be sloten met de geschiedenis van „de man die zich Abel noemde". Iets om naar uit te kijken! Milder dienen wij te zijn in ons kritiek op de voorstelling, welke de geslaagden van de Maastrichtse To neelschool gaven van een zelf ge schreven eenakter Eindelijk vakan tie", waaraan nog wel iets mankeerde. In een klucht mag alle logica zoek zijn en dat was een voordeel van Pe ter Hoeksema, die wel als acteur is afgestudeerd, maar met zijn schrijf talent nog iets te veel tegen amateu risme aanhangt. We moeten het spel zien als een studie-object en ja, dan gaf het gebrek aan vaart de jonge acteurs goede gelegenheid de moei lijke barrières van het zo geheten stille spel" te nemen. Regisseur Wim Bary had daar wel wat meer variatie in mogen brengen: de vele sigaretjes werden alle in dezelfde houding aan gestoken, om maar één voorbeeld te Niettemin kreeg het viertal gelegen heid voor hun acteertalenten een eerste applaus binnen te halen, de één wat meer dan de ander. Het valt te waarderen, dat de televisie ook voor een dubbel-debuut als dit openstaat, al had de NCRV beter gedaan, de beide genoemde programma-onder delen om te wisselen: na de formi dabele Duitse produktie viel het kluchtje te veel in het niet en dat was, voor het viertal in de eerste plaats, toch wel jammer. Gedenkboek van huwelijk DEN HAAG Bij de Staatsdrukkerij verschijnt binnenkort een officieel ge denkboek van de verloving en het huwe lijk van prinses Beatrix met prins Claus. Het bevat 125 foto's en werd in opdracht van de regering samengesteld. Hier is de Nederlandse ploeg, die alles op alles gaat zetten om nog eens de zilveren Europabeker (en dan voorgoed) in de wacht te slepen. Van links naar rechts: ploegleider Lou van Rees, Janneke Peper, Karin Kent, Ronnie Tober, Margie Ball en Martine Bijl. De Vlaamse televisieman Jan Theys, een bekende figuur in de Belgische hit-wereld, pas van vakantie terug, in vier talen het Knokke-festival de tv presenteren. Geld geblokkeerd Saneringsfonds DE*N HAAG Is het wair dat mi nister Vondeling (financiën) de door mi nister Biesheuvel toegezegde ƒ45 m-'jocn voor het Ontwikkeling?- en sane ringsfonds heeft geblokkeerd? Het Tweede-Kamerlid Van der Ploeg (otc.) heeft hierover schriftelijke vragen gesteld. De aanleiding is een mededeling van ir. C. Knottnerus. voorzitter van het Koninklijk Nederlands Landbouwco- hele carrière gemaakt, zij het i Duitsland. Zij werd al heel jong „ont dekt" door Gert Timmerman, die teen zelf zijn relaties had bij onze oosterbu ren. Haar opleiding kreeg zij van de Berlijnse orkestleider Werner Miiller, ter wijl zij al op de planken stond en wel dra werd net watervlugge meisje met de niet erg mooie maar voornamelijk neel niet erg mooie maar voornamelijk heel harde en pittige stem beroemd door ae Duitse radio en televisie. In Nederland verscheen zij het eerst in en programma van de serie „Mies-en- „cène", en sindsdien zagen we haar nog in de NCRV-uitzending „Bij Gert Tim merman thuis". Veel meer belang stelling heeft zij in eigen land no niet ondervonden en daarom is zij gewei dig blij lat zij werd uitverkoren n „naar Knokse" te gaan. Frank Fernandel. chansonier uit Frankrijk, die zoveel lijkt op zijn grote, wereldberoemde filmspelende vader Fernandel (Don Camillo), is een van de artiesten die het Songfestival VANAVOND TE ZIEN Kalm aan wordt gelogeerd bij een tante in Zee land. Doodeenvoudig: ze is ook wel wat jong voor net mondaine Knokke In persoonlijkheid is Martine Bijl Jan- neke's tegenhangster: zij heeft lijks enige ervaring als vocaliste met haar 18 jaren nog keurig op liet Amsterdamse Spinoza-lyceum. Zij is, als zangeres van het Franse chanson in talingen van Ernst van Altena, snel voren gekomen, maar ze weet meer Troje en Carthago dan van Knokke. dat kan geen kwaad. Karin Kent werd twee jaar geleden ontdekt bij een talenten jacht: zij wilde cabaretière worden met Conny Stuart als haar grote voorbeeld, maar omdat zij dadelijk een platencontract kreeg ging zij in de liedjesbusiness. Zij werkt nog doelbewust aan een toekomst. Margie Ball komt uit Bandoeng en viel op. toen zij m 1962 op een schoolavonuje in Leiden eigen liedjes zong. Maar het duurde twee jaar, eer zij een r*~ *J~ mocht maken. Zij zingt in Knokfi van haar eigen liedjes en dat is eens iets bijzonders. Over Ronnie Tober behoeven we niet veel meer te vertellen: hij is de jonge man die op driejarige leeftijd met ouders meeging naar Amerika, daar het kerkkoor zong en nauwelijks elf iaar oud meedead aan een talentenjacht, het geen hem een eerste prijs bezor°de. Dat was -oor de Amerikaanse tele voldoende om hem ijlings op het glazen scherm te brengen. Hij bracht het ''aar zelfs tot .*en eigen tv-show toen hij 16 jaar was -m hij genoot de eer, in J- Perry Como-show te mogen optre, Ronnie heeft het gladde, weinig-emotielo ze van de Amerikaanse kleinkunst zich eigen gemaakt en dat heeft hem, toea hij twee jaar geleden naar Nederland kwam met de idee. hier een ster te worden, wel eens wat dwars gezeten. Niettemin kent iedere televisiekijker hem allang en hij ook in het lieve vaderiland wel komen. Dit ploegje van vijf gaat het dus opne- De NTS neemt dit jaar veel meer re portages van het Knokke-festival over dan anders het geval was, elke avond wordt er tenminste drie kwartier aan Vanavond begint de pret: van 10 tot 10.45 uur op Ned. I zult u kunnen meebe leven, hoe Frankrijk en Engeland elkaar bekampen. Natuurlijk is de Vlaming Jan Theys, die zo prachtig in vier talen door elkaar kan spreken, weer presenta or. Wat zou de glamour van dit festival *ijn zonder die bcel speciale charmante bij drage van hem? 11 De „onmondigen' van Hilversum (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSU NCRV's secretaris de heer G. A. Kieft gaat in een hoofdartikel de nieuwe NCRV-gids verder met zijn waardering en kritiek op riet om- roep-wetsontwerp van minister Vrolijk. Hij noemt de duidelijke keus: geen o-aats- of commerciële omroep maar een bestel met vrije zendgemachtigden toe te juichen, acht een „redelijk overheidstoe zicht op de omroep" acceptabel aange zien het om besteding van belastinggel den gaat. maar stuit uiteraard ook op het teveel aan overheidsbemoeiingen. Die ziet hij als aantasting van de autonomie van de bestaande en ev. nieuwe omroep organisaties. Zijn slotconclusie luidt: „Met alle begrip voor de taken van dc overheid op hel belangrijke cultuurter rein, de overheidsinvloed is op dit stuk ten onrechte en onnodig ver doorge voerd. De vrije zendgemachtigden wor den in feite gedegradeerd tot onmondi gen." Ned. 1 AVRO en NTS uur avontuur van Robin Hood- teveel edelen, uur Top-pop-show Tien Tier. met The Clungels. The Blue Diamonds, The Three Good Reasons en Johnny Halliday. 8.20 uur korte reportages uit het land in Televizier. 8.45 uur „Ballade voor een ballerina", belevenis van Tod en Buz op „Route 66". 9.35 uur serie flitsen uit de nieuwe Sleeswijk-revue met Willy Walden en Piet Muyselaar. 10.00 uur reportage van het Songfestival in Knokke. 10.55 uur sport. Ned. 2 KRO 8.01 uur Amerikaanse documentaire over het gevaar van afluisterapparaten. 8.30 uur tv-operette „Rosemarie", vooroorlogs Amerikaans zangspel in nieuwe opvoering, met Nederlandse ondertiteling. VANAVOND TE HOREN Hilversum I VPRO en VARA 7.00 uur vakantie-impressies met hitparade. 7.35 uur literaire rubriek. 8.05 uur het Concertgebouworkest en het groot Omroep koor voeren „Psyché" van Franck uit (stereo). 9.00 uur Beethoven's pianotrio's uitgevoerd in het kader van het Holland Festival. 11.00 uur lichte plaatjes. Hilversum II NCRV .30 tot 10.15 uur: Paul Niesing presenteert „Promenade van prominenten", vooraanstaanden in het rijk der muziek trekken in bonte klankenrij voorbij. 19 Fenwick ried de oorzaak van Jenkins' nervositeit. Eigen aardig genoeg was het juist deze man, bij wie men wel haast enig motief tot de moord kon veronderstellen. Daar om wanhoopte hij ineens aan de uiteindelijke ontsluiering van de „affaire Brooks". Met onomstotelijke zekerheid wist hij op dit moment, dat de jonge man, daar voor hem, nog minder ooit tot een moord besluiten zou dan meneer Neels van zoéven. En ook de resterende ondervragingen zouden, voorvoelde Fenwick, op niets uitlopen. Zo meteen zou hij van Jenkins te horen krijgen, dat deze op de tijdstippen, waarop de moord uitgevoerd kon zijn, geslapen had, gesla pen zoals Neels. En straks zou Lister hem hetzelfde verha len. En daarna zou Harper een eensluidende verklaring afleggen, de onbeminde meneer Harper, aan wie toch wel ergens iets mangelde. De enige, die een direct motief kon bezitten, was de neef van notaris Brooks, was Charles Brent, de erfgenaam. Enfin, dat kwam nog. Verhoren afnemen was een triest maar onvermijdelijk bedrijf. Dood-onschuldigen moest je aan de tand voelen, zo, dat ze zich ten leste als verdachten dienden te beschouwen. Als politieman oefende je somtijds geestelijk sadisme uit. Doch de thee van juffrouw Jones smaakte excellent. Thee zetten was een kunst. Juffrouw Jones was een kunstenares. Nog nimmer had Fenwick zulke heerlijke thee geproefd- Hij wenste, dat er nog een tweede kopje zou opdagen, hetwelk dan door Jenkins zou kunnen worden genoten- Wellicht zouden diens zenuwen dan niet zo werkzaam zijn- Het drinken van thee, van déze thee, deed je gemoedelijk worden en Jenkins, het was hem aan te zien, had gemoede lijkheid, in de zin van rust en van kalmte, broodnodig. Maar er was niets aan te doen. Hij zou het met Jenkins kort maken. Fenwick ledigde zijn kopje, zette het op het schoteltje, en glimlachte Jenkins bemoedigend toe. Jenkins reageerde er niet op, wreef met de ene hand over de andere, met de andere over de ene. U maakt zich zorgen om niets, zei Fenwick warm. Ik weet het niet, antwoordde Jenkins onrustig. Kom-kom, zei Fenwick en vroeg hem de gegevens, welke aan elk verhoor voorafgaan. Jenkins gaf ze hem, en zijn woorden struikelden. Wilt u het alstublieft herhalen, meneer Jenkins? Jenkins herhaalde, nu langzamer. Zo is het beter, sprak commissaris Fenwick, en hij vervolgde: In deze doos ligt de kris, waarmee notaris Brooks gedood werd. Wilt u een blik op het wapen werpen, meneer Jenkins? Liever niet, zei de jonge man. Toch kijken, vind ik, heel even, meer niet. Ziet u het? Ja, meneer, die kris was. Hij stokte. U wilde zeggen, meneer Jenkins. Die kris was het eigendom van meneer Brooks. U twijfelt er niet aan? Neen, meneer. Tja, vertelt u me nu eens: hoe stond u met meneer Brooks? O, uitstekend, meneer. Ja, uitstekend. Jenkins wachtte even. Stort uw hart uit, meneer Jenkins! Het klonk Jenkins in de oren als een uitnodiging, welke niet kwam uit de mond van een politiecommissaris, 7.0 innig menselijk, dacht Jenkins erkentelijk. En hij begon te spreken met gans de inzet van zijn jeugd. Het leek of elke vrees van hem afgevallen was en bij tijden vlaagde de geestdrift door zijn woorden heen: Ik had een ontzaglijke eerbied voor meneer Brooks, eer. Hij was vriendelijk tegen me. Ik dacht wel eens: vaderlijk vriendelijk, doch dat zal wel een dwaling ge weest zijn, want meneer Brooks stond zo hoog!Menig keer informeerde hij naar het vorderen van mijn studie. Ik heb al drie examens achter me, moet u weten. En er komen er nog heel wat. fPordt vervolgd 18.30 Jazz-rondo. 18.50 K tisch kommentaar. 19,00 V<_ de oudere jeugd. ».30 Na beschouwing van De Ronde van Frankrijk 1966. 19.35 Lezen en schrijven, literair pi 22.45 Aktualiteiten, 23.00 Lich te grammofoonmuz. 23.45 So cialistisch nieuws in Esperanto. 1900 Nieuws en weerpraatje. 19.10 Radiokrant. 19.30 Licht muziekprogramma. 22.15 Radio- ding en oekumene. 23.01 grammofoonmuz. 23.55 - 24.00 TELEVISIE VA.VVVO YH Vaak. AVRO: 19 Hood, TV- film voor 19.30 Toppopshow TV-Film. 21.35 Dit revue-flitsen. NTS: 22.00 Song Festival Knokke NEDERLAND II NTS: Jieuws in het kort. KRO: 20.01 >e Luistervinken, documc e film. 20,30 Rosemarie, ette NTS: 22.20—22.25 Jour- naai. GRAMMOFOONPLATENP- ROGRAMMA DRAADOMROEP VANAVOND VAN 18—20 uur I. Jules Massenet Ouve: Georges Bizet .Phèdre"; Contcs d'Hoffmann". „Les I. 402 m. VARA: en ochtendgym- Lichte grammo- foonmuziek. 8 00 Nieuws. 8.10 Lichte orkestmuziek (gr.) 8.20 ipper- 10.00 Z.O. Jö5: gevarieerd pro gramma (Om 11.00 Nieuws). 12.15 Oosteuropese kroniek. 12.27 Mededelingen t.b.v. land en tuinbouw. Aansl.: postdui venberichten. 12.30 Actue« 13.00 méér inhoud, lezing. 15.10 Gi taarspel (gr.): klassieke mu ziek. 15.20 Stereo: Moderne koorzang (gr.) 1600 Nieuws. 'S.02 Stereo: Licht instrum 1625 Lichte •lioweek journaal. Illlv» .00 N yoord. foonmuziek. 720 Nieuws. 732 Geestelijke liederen. 7.55 Over weging. 8.00 Nieuws. Djlnn. gevarieerd progi. <8.30—832 Nieuws, plm. ii.15 Sportagenda). 12.00 Angelus 12.03 Licht instrumentaal en semble 123» Marktberichten 1227 Mededelingen t.b.v. land en tuinbouw. 12 30 Nieuws ■voorlichting. show. 14.10 Populaire mofoonmuzlek. 1430 Neder landse amusementsmuziek. i5.00 Openhartige gesprekken de realiteit van het Mis- m 1520 Stereo: Platen- son HAnrv tVkVAkl r>-„_ I neet licht program- Koning, pra."* je. 17.25 Populaire grammofoc... muziek. 1735 Metropole orkest 1820 Sportperlscoop. 18.30 Jazz- rubriek met commentaar. 1830 Lichtbaken, lezing. 10.02 Lichte grammofoonmu- NRU/ ziek. 11.30 Muziek van het Le ger des Hells (opn.) 11.50 Lich te orkestmuziek. (Om 12.00 Nieuws, eventueel actualitei ten). 12.30 Licht gevarieerd mu ziekprogramma. 14.00 Nieuws. 14.02 Platenshow voor de tie ners. 15.00 Nieuws. 15.02 Hoog tepunten uit operettes, musi cals en films. 16.00 Nieuws 16.02 Programma voor vrolijke I vakantiegangers met weerbe richten en wegeninformatie- dienst. 17.00 Nieuws. 17.02-18.00 Sportshow: reportages-, ultsla- TELE\ISIE >ioiu;e\ NTS: 1130-12.00 Teleac: De Attische tragedie: herh. les 16. Vara: 16.00 Dat moest onze iL 16.00 Henry Woöd~Prö-1 "ecf >ne wet«". TV-film. 1730- rten: Philharmo- U.45 Ieder diertje zijn ple- soliste. 17.00 Wil'ziertje, kinderfilm. i Orkest

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 9