MILJOENEN IN DE BAN VAN KONING VOETBAL Engeland tweede favoriet Onbekend Noord-Korea wil voor verrassingen zorgen Coach Ramsey optimistisch over kansen van zijn team TECHNISCH URUGUAY KANSLOOS IN POULE Gigantisch tornooi duurt drie weken Leo Horn toch naar Londen WK op TV Geschiedenis van het wereldkampioenschap inEWE_LEIDSE_COUBANT .m nVRIJDAG 8 JULI 1966 Maandag ontbrandt grote strijd (Van onze sportredactie) LONDEN Maandag begint in Londen het grootste voetbalspektakel dat de wereld kent, de wereldkam pioenschappen. Een keer in de vier jaar spelen de zestien landen die zich voor de eindstrijd hebben geplaatst om de hoogste eer. De eerste drie weken is aller aandacht op deze wedstrijden gericht en ook onze redactie zal zijn vertegenwoordigd. Onze sportredacteur Meindert Leerling zal de wedstrijden vanaf de kwart-finales voor U volgen. De grote favorieten zijn wel Engeland en Brazilië, de Zuid amerikanen nog wel het meest Een nieuwe eindzege betekent dat de kostbare coupe Jules Rimet (waarde ongeveer 10.000) defi nitief in hun bezit zal komen. De Engelsen hebben uiteraard het grote voordeel dat zij op eigen terrein spelen en ongetwijfeld zal het dikwijls fanatieke Engelse pu bliek hun idolen hartstochtelijk aanmoedigen. De Engelse coach Alf Ramsey is tenminste bijzon der optimistisch over het eind resultaat. De Brazilianen zijn heel nuch ter, hun oefenwedstrijden zijn niet overtuigend geweest, maar in Engeland zullen zij laten zien wat zij waard zijn. Engeland of Brazilië Ongetwijfeld is deze wedstrijd (En gelandBraziliëals finale niet waarschijnlijk, daar niet verwacht mag worden dat Uruguay, Frankrijk en Mexico het Engeland en Hongarije, Portugal en Bulgarije het de twee landen heel moeilijk zal maken, hoe wel Brazilië het in zijn poule niet ge makkelijk zal krijgen. In het bijzon der zullen de Hongaren proberen iets van hun oude roem terug te krijgen. Portugal en Bulgarije zullen geen kans maken. In poule B tippen wij West-Duits- land als winnaar met Argentinië als gevaarlijkste concurrent, terwijl Italië en Rusland de kanshebbers ziji poule D. Overigens is met name Duitsland een gevaarlijke outsider. Coach Hel mut Schön is overtuigd van het kun nen van zijn ploeg en bovendien heb ben de Duitsers al eens voor eet verrassing gezorgd (1954. Bern). De krgentijnen laten weinig van zich Toch houdt men er rekening dat zij zoals in '62 met een bijzonder sterk elftal uit de bus komen. Italië en Rusland zijn van gelijki kracht. De onderlinge wedstrijd zal hier moeten beslissen wie de sterkste Engeland zal de meeste tegenstand hebben te verduren van het onbe rekenbare Uruguay. De wedstrijd tus sen deze twee landen is tevens de openingswedstrijd van het tornooi. De NTS zal een directe reportage verzor gen op Nederland I (aanvang 19.30 u.) Ruw spel tegengaan Veel Is er te doen over het te verwach ten defensieve voetbal, veel wordt er gediscussieerd hoe dit te bestrijden. Maar niet dit zal het grootste probleem zijn. De scheidsrechters van het tornooi zitten met grotere zorgen: hoe het harde, het onsportieve spel tegen te gaan? De spelverruwing, die mede door de televi sie-reportages hand over hand toeneemt, is de grootste vijand van het tornooi. De bekende Franse scheidsrechter Gul- gue heeft jaren geleden al eens als oplos sing voorgesteld op elke speelhelft scheidsrechter te laten leiden, omdat man het niet meer kan overzien. Blijk baar is men in de internationale voetbal wereld nog niet rijp voor dit idee. Rest dus de hoop dat de spelers zich in de belangrijke wedstrijden die gaan komen, zullen beheersen. Inmiddels is een strafcommissie be noemd. onder het voorzitterschap van de voorzitter van de Antilliaanse voetbal bond, de ook in ons land niet onbekende heer Maduro. Bij elke wedstrijd heeft hij een spion zitten, die hem na afloop van de wedstrijd per telex verslag uitbrengt. De commissie vergadert dan en sluit zo nodig één of meer spelers voor één of meer wedstrijden uit. Dat Engeland nog steeds een voetbal land bij uitstek is, bewijst de voorver koop van de 30 wedstrijden, die bijge woond zullen worden door niet minder dan twee miljoen mensen. Ook vele bui tenlanders ondernemen de reis naar En geland. Een merkwaardig feit is anders dat de Engelsen niet eens aan alle tornooien hebben deelgenomen, nl. slechts 6 keer. Een land, Brazilië nam elke keer deel, acht maal. Als maandag Bobby Charlton of Urugu- ays topspeler Rocha de aftrap zal verrich ten, is de gehele wereld drie weken in de ban van Koning Voetbal. Niet minder dan zestien wed strijden van de wereldkam pioenschappen zullen door de NTS worden uitgezonden. Hier mede komen de voetballiefheb bers wel goed aan hun trekken. Hieronder laten wij een staatje volgen waar al deze wedstrijden op staan. Voor de kijker is het nog be langrijk te weten dat alle wed strijden zullen worden uitge zonden op Nederland I. behalve de tweede wedstrijd van zater dag 23 juli, de kwartfinale. MAANDAG 11 JULI: Enge landUruguay (19.3021.15) DINSDAG 12 JULI: West- DuitslandZwitserland (19.30 21.15); BulgarijeBrazilië 22.30—24 00 WOENSDAG 13 JULI: Spanje Argentinië (19.3021.15) VRIJDAG 15 JULI: Brazilië— Hongarije (19.3021.15) ZATERDAG 16 JULI: Italië— Rusland (14.5016.45): Mexico —Engeland (19.30—21.15) DINSDAG 19 JULI: Mexico- Uruguay (16.3018.15); Portu-, gal—Brazilië (19.30—21.15) WOENSDAG 20 JULI: Spanje West-Duitsland (19.3021.15) ZATERDAG 23 JULI: Shef field, kwartfinale (14.5016.45), Liverpool, kwartfinale (18.30 20.00). MAANDAG 25 JULI: eerste halve finale (19.3021.15) DINSDAG 26 JULI: tweede halve finale (19.30—21.15) DONDERDAG 28 JULI: strijd om derde en vierde plaats (19.30—21.15) ZATERDAG 30 JULI: finale (14.50—16.45). DE BESTE VOETBALLANDEN Voor achtste keer strijd om WK Teams zijn bang voor defensief voetbal HAMBURG Leo Hom, internatio naal voetbalscheidsrechter in ruste, heeft toch zijn zin gekregen; hij gaat naar de wereldkampioenschappen in Engeland. Weliswaar zal hij deze keer niet verge zeld zijn van zijn zo vertrouwde fluit, maar een eenvoudige pen en bloknoot. De sportredactie van het Duitse persbu reau DPA heeft hem namelijk toege voegd aan de rij voetbal-experts, die zijn uitgenodigd om een voorbeschouwing te geven van het tornooi om de wereld- voetbalbcker. Horn liet er geen gras over groeien en onder de voor zijn Duitse lezers veelbelo vende kop plaatste hij het volgende: Duitsland zal de halve finale bereiken; waarover hij de volgende ontboezeming gaf. „Naar mijn mening, bereiken Brazi lië, Engeland. Duitsland en misschien Ita lië de nalve finale". Hij was ervan overtuigd dat wanneer Duitsland tegenover Engeland komt te staan, de Duitsers er in zullen slagen Engeland te verslaan. Ook in 1354 was Duitsland outsider en toch werd het we reldkampioen. Momenteel is Duitsland weer outsider, alleen is de ploeg nu nog sterker dan in 1954. Koningin Elizabeth en Prins Philip zullen maandag de eerste wedstrijd, die tussen Engeland en Uruguay, in de we reldkampioenschappen voetbal bijwonen. Zij zijn ook tegenwoordig bij de ope ningsplechtigheid die aan de wedstrijd vooraf gaat. LONDEN Zullen alle zestien landen die deelnemen defensief gaan spelen? Ve le voetbaldeskundigen houden zich met deze vraag bezig. Fabbri, de trainer van het Italiaanse elftal heeft reeds gezegd een agressieve taktiek te gaan volgen. Dit houdt in dat de achterhoede van Inter Milaan, die puur defensief is, niet de hoofdschotel gaat vormen van de Itali aanse ploeg. De naam van achterspeler Salvadore van Juventus Turijn wordt steeds luider gefluisterd. Deze is ruimer maar pleegt ook mee naar voren te gaan als zijn voorhoede in de aanval is. Sportjournalisten menen dat Albertosi van Fiorentina de Italiaanse doelman zal zijn. Geen 4-3-3 De trainer van bekerhouder Brazilië, Feola, heeft zich laten ontvallen dat zijn vleugelspelers op hun plaats zullen blij ven. Dit zou betekenen dat zij zullen afstappen van het 4-3-3 systeem, waar mee de Brazilianen in 1962 wereldkam pioen werden. De spelers van de nationa le ploeg stellen zich momenteel geheel in op de hechte Europese defensies. Men speelt oefenwedstrijden tegen de Brazili aanse club Tupi omdat deze ploeg naar Europees voorbeeld speelt. Vooral ook de Hongaren maken zich zorgen over het puur defensieve karak ter van hun ploeg. In de eerste 42 Hon gaarse competitiewedstrijden van dit sei zoen zijn slechts 101 doelpunten ge maakt. En dit in een land dat eens be roemd was om briljante goalgetters als Puskas en Hidegkuti. De Hongaarse trai ner heeft een gebrek aan goede vleu gelspelers. Op zijn verzoek experimen teert de befaamde Bene momenteel als rechtsbuiten en dit voldoet prima. Ook Sir Stanley Matthews, tussen 1938 en 1960 een van de bekendste voetballers ter wereld, vreest dat tijdens de komen de wereldkampioenschappen de meeste elftallen een defensieve tactiek zullen volgen. Matthews uitte deze vrees in het laatste nummer van „F. A. News", het officiële orgaan van de Britse voetbal bond. Hij is echter ook van mening dat een aanvaller van klasse elke „verdedi gingsmuur" kan doorbreken. „Het genie van een Pele kan nu eenmaal niet aan de ketting worden gelegd". DEN HAAG De geschiedenis het wereldkampioenschap voetbal is nog jong zesendertig jaar. Het begon in Uruguay in 1930, waar van 13-30 juli het eerste tornooi om de wereldbeker werd gehouden met deelneming van dertien landen, waaronder slechts vier uit Euro pa: België, Roemenië, Zuidslavië en Frankrijk. Ht eerste land dat het we reldkampioenschap veroverde was Uru guay, dat twee jaar tevoren in Amster dam reeds Olympisch kampioen was ge worden. De wereldbeker veroverde zij door een overwinning in de finale op Argntinië met 42. De volgende landen die voor de tweede wereldoorlog de kampioenschap pen organiseerden waren Italië en Frank rijk, met beide keren Italië als kam pioen. Pas in 1950 werden de kampi oenschappen weer hervat en wel in Bra zilië. Voor het eerst werd nu met het nieuwe systeem gespeeld, n.l. poules, ge vormd door vier landen, waaruit de win naars overgingen naar de finalepoule. Voor de tweede keer was het Uruguay dat de beker, waaraan inmiddels de naam was verbonden van de toenmalige president van de FIFA, de Fransman Jules Rimet, veroverde. Voor de eerste keer nam nu ook Engeland aan het we- reldtornooi deel, wat echter een te leurstelling werd. Verrassing Het vijfde tornooi werd in 1954 in Zwitserland gehouden. Verrassend werd West-Duitsland winnaar met een 3-2 ze ge in de finale op het favoriete Honga rije, dat in de kwart-finales Brazilië (4-2) en in de halve finales titelverdedi ger Uruguay (4-2) had uitgeschakeld. Vier jaar later in Stockholm waren de Brazilianen oppermachtig en in 1962 was hun suprematie in Chili nog onaantast baar. In Stockholm zegevierden de Brazi lianen in de finale met 5-2 over Zweden, en in Santiago kregen de Brazilianen Tsjechoslowakije tegenover zich, dat met 3-2 werd verslagen. Nu, in 1966, hopen de Brazilianen in Londen een hattrick te verwezenlijken. Nog nimmer hebben zich voor de we reldkampioenschappen zoveel landen in geschreven als ditmaal: eenenzeventig, waarvan echter Zuid-Afrika wegens eer schorsing door de FIFA afviel en alle Afrikaanse landen zich terugtrokken waardoor er 51 landen voor de kwalifica tiewedstrijden overbleven. Behalve Nederland wisten zich ook niet voor het eindtornooi te plaatsen Tsjechoslowakije en Zuidslavië. In het eindtornooi komen nu uit negen Euro pese landen (West-Duitsland, Bulgarije Spanje, Frankrijk, Hongarije, Italië, Por tugal, Zwitserland en Rusland, alsmede vier Amerikaanse landen Chili, Argenti nië, Mexico en Uruguay en een Aziatisch land: Noord-Korea. Van de zestien landen, die in Engeland zullen uitkomen, hebben Brazilië en Frankrijk aan alle tot nu toe genouden wereldtornooien deelgenomen. De Brazili anen plaatsten zich evenzovele malen voor het eindtornooi. Frankrijk gebukte dit niet in 1950 en 1962. Noord-Korea zal dit jaar voor het eerst in het eindtornooi uitkomen. Bobby Moore, de aanvoerder van West Ham United en nu ook van het Engelse elftal, hier met de Engelse cup in handen. Maar wat graag zou hij op zaterdag 30 juli de wereldbeker willen veroveren. LONDEN Naast Brazilië is Engeland de grootste kanshebber op de eindzege. Als gastland van het tornooi om het wereldkam pioenschap voetbal, dat in juli van dit jaar wordt gehouden, hoeft Engeland zich geen zorgen te maken om de kwalificatiewedstrijden. De Engelsen hebben namelijk bijzonder veel geluk gehad bij de loting. Samen met Uruguay, Frankrijk en Mexico kwam het in groep A. De Engelsen krijgen hierdoor ongetwijfeld een goede kans om zich voor de kwartfinales te plaatsen. n van de meest gunstige fac- en. Hij heeft de weinig benijdenswaardi- de Engelsen is het spelen ge taak om de elf spelers aan te wijzen -■ die op 11 juli op de openingswedstrijd tegen Uruguay zullen spelen. Aan hem de beslissing, of dit team uit ervaren spelers dan wel uit „jong bloed" zal bestaan. Immers eigen publiek ïn het Wembleystadi- Slechts drie maal werd Engeland hier verslagen, sinds het stadion jaar geleden zijn poorten opende. Hongarije was het eerste land. dat in 1953 de Wembley-barrière nam. Zweden zegevierde zes jaar later en nog niet zolang geleden presteerde Oostenrijk het om de Engelsen met 3-2 te verslaan. één van de voornaamste rede keuzeheer Alf Ramsey zaken over een andere boeg te gooien. Met een 4-3-3 opstelling, zonder directe vleugelspelers, behaalde zijn ploeg in Ma drid een eclatante overwinning op Spanjaarden. Ramsey, die een paar maanden na het laatste tornooi om de wereldbeker de leiding van het Engelse team in handen kreeg, heeft aan dit team de afgelopen vier jaar met de grootst mogelijke zorg gewerkt. Maar nog steeds heeft hij niet de juiste samenstelling kunnen vinden om er zeker van te zijn, dat de Union Jack straks van de hoogste mast zal waai- LONDEN Twee spelers van het Ar gentijnse voetbalteam. Sivori en Maschio zullen niet mogen deelnemen aan de strijd om het wereldkampioenschap voet bal. Dit werd besloten door een commis- an de FIFA die de status van alle spelers onderzoekt. Volgens Cavan, de voorzitter van dit comité hebben beide spelers deelgeno men aan het wereldkampioenschap 1962 Chili en zijn toen voor Italië uitgeko men. Argentinië zal dus of met twintig man in Engeland moeten deelnemen of een telegram voor twee huis moeten sturen. 'Vaste kern plus jonge spelers Strenge straffen voor doping LONDEN Tijdens de we reldkampioenschappen voetbad in Engeland zullen 25 artsen gereed worden gehouden om zo nodig de spelers te onderzoeken op stimulerende middelen. De internationale voetbalfederatie zal deze week beslissen of zij hiertoe haar machtiging kan verlenen. Als het plan wordt aangeno men, nemen de artsen een urine-test op verzoek van de scheidsrechter, een ploegmana- ger of een clubdirecteur. De team-manager en de arts van de beschuldigde speler zullen hier bij tegenwoordig zijn. Als be wezen is dat een speler drugs heeft ingenomen zal een zeer zware straf worden toegepast. Hij wordt voor zijn leven uitge sloten en aan zijn land zal wor den verzocht zich uit het tor nooi terug te trekken. Vast staat echter wel dat de kern van het team zal bestaan uit Gordon Banks, George Cohen, Bobby Moore, en Bobby Charlton. Maar Alf RÏunsey heeft toch rif- deur opengelaten voor jongere spelers als bijvoorbeeld de 19-jarige Peter sP.urs. Ramsey is er rotsvast van over- Osgood, alsmede de 20-jarlge Martin Pe- tu'É>d> 21JQ land een goed figuur zal ters van West Ham United, die behalve!slaan- Hlï zei: -Mijn vertrouwen in het als vleugelspeler ook zeer goed als back Engelse spel is onwankelbaar. De sa- binnenspeler voldoet. menstelling van ons team hangt af van Van de zeven spelers van Liverpool onza tegenstanders, zodat deze van heeft Roger Hunt de beste kansen omi wedstrijd tot wedstrijd yerschillend kan zich van een plaats in het uiteindelijke zUn- elftal te vèrzekeren. Binnenspeler Huntj Vincent Feola. de Braziliaanse coach, een harde werker en uitstekend schut- noemde Engeland één van de gevaar» ter vormde samen mei Geoff Hurat.iijkete tegenstanders voor de Brazilian eb van West Ham United, een speler met en hij staat niét alleen in zijn mening, dezelfde stijl, een goede speerpunt tegen want velen van 's werelds grootste voet- dc Schotten. balcoaches en managers beschouwen En- Hun grootste concurrent is wel Jimmy geland een serieuze kandidaat voor da Greaves, de doelpuntenmachine van de1 trofee. Ondanks vroegere successen MONTEVIDEO Er leeft in voetbalkringen in Uruguay een vu rige hoop dat hun nationale elftal voor de derde maal de wereldtitel zal veroveren, maar weinig wijst erop dat die hoop in vervuiling zal gaan. In Uruguay werden de eerste kampioenschappen gehou den, dat was in 1930, en het iand van de gastheren won. In 1950 ver raste Uruguay alles en iedereen door Brazilië in de finale te verslaan, hoewel het toen een ..un derdog" was, omdat de meeste spe lers in staking waren. Ferenc Puskas behoort tot de weinige spelers die voor twee verschillende lan den in het tornooi om de wereldbeker is uitgekomen. In 1954 werd aet Hongaarse elftal met Puskas door Duitsland versla gen (32). Acht jaar later speelde Puskas voor Spanje mee in de wereld kampioenschappen. Hij hoopt nu vurig op een finale tussen Duitsland en Honga rije, waarbij de laatste ploeg zal winnen. Uit een vitrine van het informatiecen trum voor de wereldkampioenschappen voetbal te Liverpool zijn shirt, broek en kousen in de Braziliaanse kleuren gesto len. De dieven lieten een kostbare beker, die naast het tricot was uitgestald, echter ongemoeid. Voor eerste keer in eindstrijd Die hoogste top is sindsdien nooit meer bereikt en ook Londen zal geen verbete ring in die toestand brengen temeer daar Uruguay is ingedeeld in de groep met Engeland. Coach Ondino Viera heeft veel kritiek gekregen op de wijze van voorbe reiding op dit voetbalevenement. Er is te weinig getraind en de twee beste clubs in Uruguay, Penarol en Nacional hechten zoveel waarde aan het Zuidamerikaanse clubkampioenschap dat zij hun spelers slechts in mei af konden staan. Eerst toen kon Viera zijn ploeg selecte ren. Wel traiade hij voor die tijd met een dertig-tal spelers van de andere acht eerste klas-clubs. Dit aantal werd met de komst van de spelers van Penarol en Nacional teruggebracht tot 22. Deze ver trokken op 10 juni naar Engeland. Onder weg werden neg enkele oefenwedstrij den gespeeld legen resp. Venezuela, Israel, Roemenie, Spanje en Portugal. 0 Zeker van plaats Er zijn weinig spelers die zeker zijn Nederlandse Basketball Bond heeft giste- £a" p'aats .het "atl®nal® fl"al* ren op een persconferentie in Krlsna- ïïr™5 EK?*! <fe 23-i»'iS« polsky in Amsterdam de aanstelling van ?AA Ll' i?.. P, i spV een nieuwe trainer per cén oktober be-1 'rt J i v.oor p®n"°L kend gemaakt. Het betreft hier de Tsje- 1"* vï» i r° .rn»? ehische bouwkundig ingenieur, de heer R EmlHo Alvarez, Egon Steuer, voormalig' trained van het mCt R°C^ 'n Tsjechische eredivisie-team Slovan Bra- "ufwld^_mp,°ensc?appe? van 1962 Tsjech Steuer coach van Basketballbond PYONGYANG De spe lers van Noord Korea zijn klein van stuk. De langste is 1 meter 70. Zij zijn echter stuk voor stuk bijzonder snel en komen geen zelfvertrou wen te kort. In landen buiten het communistische blok ge niet het elftal weinig bekend heid, maar in sportkringen van het oosten wordt ge fluisterd dat het in Engeland de voetbalreuzen verrassingen kan bezorgen. De Noord-Koreanen zelf ge- staat van dienst heeft ven hoog op van de kwalitei- internationale de ploeg vol- - - _i de Tsjechische trainersscLiool. In zijn car rière als coach zorgde hij er onder voor dat het team Slovan Bratislava de eredivisie promoveerde. Ook is hij zélf als internationaal uitgekomen voor het Tsjechische nationale team. De Ne derlandse basketball bond kan Egon Steuer met zijn enorme ervaring dan ook met vertrouwen in zijn fulltime-job tegemoet zien. Bovendien spreekt hij per fect Duits, wat alleen maar het contact met de spelers ten goede kan komen. Een van zijn eerste en belangrijkste taken voor het nationale herenteam. is en onder druk tot grote din- zijn snel en kunnen uit elke Al gen in staat. De balcontrole is hoek op doel schieten. Pyong- gen goed. Zij spelen fair, hoewel yang-radio zei van de natio- loop en in het hun tackle hard Is. na|e rechtsbuiten: „Een voet- ben zij een enorme ervaring, I r2(i fehruari te Oldenhur, "7 uil d,e de wereldberoemde Noord-Korea telt ongeveer o.nabrück w"dt gehouden De ckelne- Zege op Rusland i7_°_ Ü.U„^=X?.etbf Cr _.ee,n I mende teams ditto rnn, i lettend het spelver-het behalen van een eerste of tweede - vitchen heb-plaats bij het kwalificatietornooi dat De linksbuiten Noord-Korea maakte zijn in- de topscorers v •- tegen genoemd. 170 clubs. Voetbal der populairste sporten, getui- dit tornooi zijn, ternationale debuut Spartak van Moskou, dat"in 1962 met 21 werd verslagen. De Noord-Koreaanse radio- omroep zei onlangs van de ploeg dat zij een schitterende jjn js ccii de vervult de rol 1 Ier h-t i ft-1 i-.-vv' ----- i West-Duitsland. Hongarije, Schotland en het elftal ge het feit dat fabrieken, vis- Nederland «„dorpen, landbonwp]jaCsen Em van belde pIaatsen geeft recht h-KK-I,0 r" e'Ren elftallen deel te nemen aan de Europese kampi- hebben. Een van de schelmen oensc.iappen op 1967 te Helsinki. Daarnaast zal hij zich bezig houden et de graining in de districten /4 f Stands SC llOt< li van het Noord-Koreaanse Ook middenvoor Pak Seung voetbal is ongetwijfeld het gevaarlijk man. Hij instituut voor lichamelijke op- schakelspe- voeding dat stelselmatige trai- werd mogeHj'k - .t. cu .au 9UU13 zeer verras- ningsmethoden en tap"-*- - ten van hun voetballers. Dat raffineerde ïchniek en adem- seT,d scoren dooi afstandsseho- bestudeert en overdraagt doet trouwens ook Jim Bayut-1 benemend© snelheid, uitste- ten fn de verdediging is aan- de voetballers, ti. de Italiaanse manager van i kend team-work en een vlam-vocrder sjin Yung Kyoe een De Koreanen gaan volgens Chili. Om deze drie stervoetballers zal Viera zijn ploeg opbouwen. Viera noemt het Europese voedbal atle tisch en tactisch, dat van Uruguay tech nisch. Hij bezit in balcontrole een effec tief wapen tegen de Europese ploegen. Niemand kan Uruguay daarin overtref fen, meent hij. De keuze van een zestal spelers staat Het 7Ün doelman Roberto Sosa. 26. SNEL. VAST EN MET GROTE IN TERNATIONALE ERVARING. Back Emilio Alavarez 25, sterk en zeker. Hij werdge kozen voor het elftal van de „rest van de wereld" tegen Engeland, maar is niet gegaan. Half Roberto Gil, jong en snel met geweldige energie enorme techniek. Binnenspeler Pedro, 22, geweldig schot en goede strategie, beste speler van Uruguay. Middenvoor bilva, 24 zeer snel en doortastend. Hij weet zich door de beste verdediging heen te wringen. taktiek a 2 jaar. door de belangrijke financiële steun van o-a. het NOC. .„...kend team-work de Australiërs en hij kan het mende strijdlust. rots jn dc branding." Hij Is Bayuttl onbevreesd de strijd j# OSLO Een lid weten, want In de voor-j Voor^de tegenstanders van door de demokratische volks- in. De wereldbeker zullen ze atletiekploeg die in Noorwegen is. heeft - niet winnen, maar ze zullen zich donderdag bij de politie gemeld en iets wedstrijden verloor zijn ploeg Noord-Korea zijn vooral de republiek van Korea 3-1. Volgens Bayut- vleugelspelers zeer gevaarlijk, derscheiden en speelde reeds de wereld laten zien dat Rechtsbuiten Him Bong Jin meer dan 80 internationale Noord-Korea kunnen voetbal- gen blijven. Dit heeft de politie len. meegedeeld. met 8-1 ti rijn de Noord-Koreanei verbazingwekkend snel i Engeland is tweede favoriet na Brazi lië. Als extra aansporing ineeft een Britse firma 1000 pond uitgeloofd voor de beste Engë.se speler en 500 dollar voor de ïtelling van deze trainer "IS". #td? meeste doelpunten maakt. Ook looft de firma 250 pond uit voor de beste van alle spelers, ongeacht de nationaliteit. I* De voetbalploeg van Portugal heeft een kelderruimte voor 600 flessen ge- de Roemeense vraagd. terwijl ook een eigen kok meege- 'dt. De Russen hebben voor gezorgd. In de slotvoorberei- linksbuit Kim Seung U wedstrijden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 11