LOENDERS' PASSIE VOOR PAARDEN Miles ongelooflijk fel Oude koeiestal begin van florerend bedrijf in Limburg Dodelijk ongeluk bij kapotte ruit Nieuw tienkamp-record van Amerikaan Toomey AVONDZESDAAGSE Eerste etappe na solo voor Leen Poortvliet Rolls Royce motoren voor Friendships Zeven personen gearresteerd „FLESSEHALS" DICHT VOOR VERKEER DINSDAG 5 JUI.T 1981 (Van een onzer verslaggevers) CHIN OP GEUL Jo Loenders, 38 jaar, getrouwd en vader merken: joviale Limburger; ongeremde passie voor paarden! drie zoons. Bijzondere hen- Zijn hartstocht voor alles wat met paarden heeft te maken laat zich moeilijk onder woorden brengen. Zelf zegt hij ervan: ,,Als ik moest kiezen tussen vrouw en kinderen en paarden, zou ik be sluiteloos blijven". Nog sprekender is, dat hij vijf jaar geleden een goede baan als uitvoerder op een fabriek eraan gaf om van zijn hobby zijn beroep te maken. Het impulsief genomen besluit was een sprong in het duister. Van zijn spaarcenten huurde hij een oude koeie stal en kocht hij een paar paarden. Reclame maken was eigenlijk niet no dig. Manege Eurenia verkocht zichzelf. Loenders' tochten door het prachtige Geuldal werden een toeristische attrac tie van de eerste orde. Toen de herfst inviel, had hij vijf paarden op stal. De zaken waren goed gegaan, maar bij vertrek van de laatste vakantiegangers hielden ook de inkomsten op. Aan het einde van de winter had hij nog slechts twee paar den over; de andere had hij verkocht, omdat er geld op tafel moest komen. TRACTATIE Dat was de eerste tegenslag. Er volg den er meer. Ook de tweede winter, de strenge van '62-'63. ging al het geld, dat hij in het vakantieseizoen met hard werken had verdiend, schoon op. Loen ders moest met bloedend hart weer enkele paarden verkopen. Met Sinter klaas kregen de kinderen geen cadeau tjes. Het kon er niet af. Bij de boeren in de omgeving probeerde hij met het opknappen van allerlei karweitjes wat centen te verdienen. Een enkele keer kwam hij met een stuk spek, dat een boer bijna had weggegooid, thuis. Dat was een tractatie.... Als het toen aan hem had gelegen, was hij weer naar zijn oude baas ge gaan. Zijn liefde voor paarden was flink geluwd. Loenders was bijna zo ver, dat zijn vader en vrienden, die hem hadden gewaarschuwd, geen dom me dingen te doen, gelijk begon te geven. Hij had het geprobeerd, hij had veel geld geleend, maar het ging niet. Na twee winters was hij nog steeds evenver als toen hij met zijn manege begon. Hij sprak er met zijn vrouw over, maar toen het hoge woord er eindelijk uitkwam, wilde zij van geen stoppen weten. Voor haar bestond er geen weg terug. Zij kende maar één devies: door zetten! Witte koets als status symbool bij bruiloften Loenders op de bok van zijn Victoria uit 1863 TAAIE WIL Tot de dag van vandaag is Loenders zijn vrouw dankbaar voor haar taaie wil. In feite redde zij de manége, toen Loenders, gedesillusioneerd en tot zijn nek in de schulden, ook de laatste paar den van de hand wildé doen. Na een lange winter brak het voor jaar aan. Het gezin Loenders ruilde zijn huis in Heerlen voor een donker hol in de koeiestal, vlak naast de paar den. Het forensen was dus niet meer nodig. Loenders kon de hele dag in de manége zijn, klaar om elk ogenblik met een groepje vakantiegangers te gaan rijden. Inmiddels was manege Eurenia een bekende naam geworden in het heuvel achtige Limburgse land. Een groot aan tal mensen uit de omgeving kwam naar Schin op Geul om bij Loenders rijlessen te nemen. Plezierig gevolg hiervan was, dat het uitgesproken sei- zoenbedrijf een „jaarbedrijf" was ge worden met zomer en winter een vaste klantenkring, die ook buiten de vakan tiemaanden een goed inkomen garan deerde. Langzamerhand kwam hij uit de fi nanciële moeilijkheden en kon hij zelfs over uitbreidingsmogelijkheden gaan denken. Hij nam weer een besluit, waar zelfs zijn vrouw geen raad mee wist. Bij een boer in Ede kocht hij een antiek rijtuig, een Victoria, in 1863 te Birmingham gemaakt. Voor 125 werd hij er eigenaar van. Dat was een spot prijsje, maar iedereen, die het rijtuig zag, vond het nog te duur betaaldIk was er bezeten van! In m'n fantasie zag ik het al rijden, getrokken door een prachtig paard met een mooi tuig". Voor het zover was, moest Loenders wel tweeduizend gulden voor de restau ratie neertellen, maar toen had hij ook een rijtuig, dat bewonderend werd na gekeken als het voorbij reed. STATUS De glanzend witte koets met de blau we bekleding werd in geen tijd het status-trouwrijtuig van heel Limburg. En zelfs daarbuiten. Elke dag krijgt Loenders een paar telefoontjes van ad- spirant-bruidegoms, die hun bruidjes in de Victoria naar de burgerlijke stand en rïaar de kerk willen rijden. Geen betere reclame dan mondrecla- me. Loenders: „De mensen zijn er gek op. Elke bruiloft levert na korte tijd twee d drie nieuwe opdrachten op. Als ik het bruidspaar na afloop naar de feestzaal heb gebracht, probeert de fa milie me zo lang mogelijk binnen te houden. Dat doen ze niet voor mij maar voor de koetsj. Iedereen moet zien, dat er 'n dure bruiloft aan de gang is. Met 'n witte koetsj". Nog deze zomer hoopt Loenders met twee coupé's en twee landauers te gaan trouwrijden. Hij heeft de rijtuigen in Valkenburg op de kop getikt en op het ogenblik worden ze zoveel mogelijk in oorspronkelijke staat gebracht. Daar is vakwerk voor nodig. Alleen wagenma kers weten wat daar voor komt kijken. De moeilijkheid is echter, dat wagen makers zo schaars zijn. Gielke Loenders reeds al op twaalfjarige leeftijd als een ge routineerde ruiter. HOTEL De manege is sinds een paar mi den niet meer het „zomerverblijf" het gezin. Aan de overkant van de weg heeft Loenders dit voorjaar een hotelle tje geopend, een bescheiden begin van nieuwe activiteiten. Dc bedoeling was, er een soort sociëteit voor zijn vaste klanten van te maken, maar van liever lee werd het achtereenvolgens restau rant en hotel. Consequentie is, dat Loenders nog wel „met paarden opstaat en naar gaat", maar dat er van paardrijden niet zoveel meer komt. Zijn vijftienja rige zoon Gielke, nu al een gevreesde jockey in Limburg, zorgt voor de ma nege (acht paarden) en gaat mee uit rijden, zomers van 's morgens zeven tot 's avonds tien. ERMELO Een vrachtwagenchauf feur die met een verbrijzelde voorruit op weg was naar een garage, had zo weinig uitzicht dat hij gisteren een jongen over reed. De 15-jarige H. Schreuder uit Erme- lo is aan de gevolgen overleden. Tijdens het melken is de 17-jarige J. W. Wiedemeijer uit Broek in Waterland gisteravond door de bliksem getroffen gedood. Het 18-jarige meisje E. J. Barnebroek uit Denekamp is gisteren om het leven gekomen bij een frontale botsing in Mep pen (Did.), waarbij nog twee Duitsers >m het leven kwamen en er acht werden gewond. Een 77-jarige fietser, die in Bergen (L.) onverwachts de rijksweg overstak, is gisteren door een auto overreden. Hij overleed korte tijd later. Meuleman nieuwe voorzitter KNVB DEN HAAG Het bondsbestuur van de KNVB heeft de heer W. A. G. M. Meu leman uit Den Haag kandidaat gesteld voor de functie van voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond. Reeds vorig jaar zou de huidige voorzit ter, de heer Schroder zijn functie neer leggen. Het mandaat van de heer Schro der werd echter een jaar verlengd dat men het niet e zijn opvolger. Er werd daarop het voorzitterschap ingesteld, bestaande uit de heren Hopster (sectie afdelingen), Remmers (sectie zaterdagvoetbal), Wij- dicks (sectie zondagamateur voetbal), Zon (sectie betaald voetbal) en Brink man, voorzitter van de landelijke bond voor amateurvoetbalverenigingen. De commissieleden hebben elk voor zich een aantal personen geraadpleegd en kwamen tenslotte eenparig tot de con clusie dat de heer Meuleman de aange wezen kandidaat is. De heer Meuleman. directeur van de algemene levensverzekeringsbank te Rot terdam is 56 jaar oud. Hij was eerder voorzitter van Be Quick te Zuphen en preases van de v.v. Eindhoven. Tot voor enkele jaren was de heer Meuleman voorzitter van de Surinaamse voetbal bond. Hij is momenteel lid van de finan ciële commissie en Plaatsvervangend-lid van de commissie van beroep van de KNVB Pas op zaterdag 12 november, als het vopth^noi-i^nient biieen'-omt. zal de be douwe bonds- vi'.ter Vijf jaar geleden dacht Loenders nog, dat hij met een eigen manege zijn passie voor paarden elke dag kon bot vieren. Dat is hem wel tegengevallen. Hij moet zijn tijd verdelen tussen de manege, het hotel, de „koetsj" en nog een stuk of wat dingen. Maar wat het ook is, het heeft altijd wel wat met paarden te maken. En daarover kan hij meepraten. Urenlang! lyrische muziek. Maar dat het radi caal anders kan, bewijst hij op de LP „Four and more" (CBS). Het zijn live-opnamen van een concert van twee jaar geleden. (Een gedeel te werd eerder uitgebracht op de LP „My funny Valentine".) Alle nummers worden gespeeld in een snel ritme. Het doet in het begin vreemd aan Miles op de'ze manier te horen. Maar ai gauw raakt men geboeid door het fel en geladen musiceren. Een live-concert bete kent in dit geval dat Miles nog wel eens een steekje laat vallen, maar juist deze foutjes verhogen de span ning. Miles wordt kundig bij gestaan door George Coleman (t.sax), Herbie Hancock (pi.,) Ron Carter (b.) en Tony Williams (dr.). Tezamen zorgen zij voor een zeer goede plaat. Een voorbeeld van de rustige Mi- les Davis vinden we Blue Moods" (Vocation). Een bijzondere session getuige de namen: Britt Woodman (tromb.). Teddy Charles (vibr.), Charlie Mingus (b.) en Elvin Jones (dr.). De plaat bevat vier lyrische nummers waarvan „Nature Boy" het beste overkomt, waarschijnlijk omdat Miles gestopt speelt. Wood man en Charles stijgen nergens tot grote hoogte. Het spel van Miles is af en toe mat. Het lijkt of hij zich in dit gezelschap niet thuis voelt. De enige rebel is bassist Charlie Mingus, die zich in zijn soli uit het lyrische keurslijf perst en speelt zo als hij wil. Van Charlie Mingus is op Interna tional Polydor een plaat versche nen met opnamen uit 1957. Naast Mingus horen we pianist Bill Evans, Jim Knepper (tromb.), Cur tis Porter (sax), Clarence Shaw (tp.) en Danny Richmond (dr.). Af gezien van de soli herkennen wij duidelijk de Charlie Mingus van he den. Boeiende, geheel eigen arran gementen, die nu nog als modern gelden. De soli van Mingus waren in '57 blijkbaar nog niet zo bikkel hard. Bijzonder is het pianospel van Evans, die geen moment van lyrische vrijheid krijgt. Uitermate rustig en romantisch speelt Evans op de LP „Bill Evans Via naald en plaat with Symphony Orchestra" (Ver ve). Beter is het te spreken van Bill Evans met strijkers. Het is een goede samensmelting van klassieke muziek en Evans-jazz, die het klas siek verjazzen, voorzover men er mee akkoord kan gaan, aanvaard baar maakt. Jammer dat de hoes niet vermeldt wie de bassist en de drummer zijn. „Fab" heet de nieuwe LP van Quincy Jones' big band (Jazz club serie van Fontana). Jones mikt te veel op een groot publiek om het echt jazz te noemen. Sommige stuk ken zijn goed gearrangeerde amuse mentsmuziek. Dave Brubeck gaat door met zijn vervelende, trage muziek. De LP „My favorite things" (CBS) staat er weer vol mee. Bij Brubeck i sen we elk enthousiasme, dat voor het spelen van jazz onontbeerlijk is. Een slaapverwekkende verto ning. Ann Burton heeft voor DECCA een EP-tje volgczongen met begelei ding van orkest cn combo o.l.v. Frans Eisen. Ann Burton is de laatste tijd (o.a. in Jazzwereld) nog al opgehemeld. Zij heeft ook wel een acceptabele stem, maar geen kans jazz te zingen. Een jazz-zangeres moet haar stem dur ven loslaten en vibreren. Ann Bur ton zingt nog te veel op één toon, als een dreun. Vooral in het num mer „Kansas City". In Jazzwereld verklaart zij dat dit het fijnste nummer was en dat zij met de com bo van Frans Eisen er stevig tegen aan was gegaan. Maar als men dan het eentonige gezang op de plaat hoort. Jazz oude stijl wordt gemaakt door de Down Town Jazz Band op de LP „Dixieland Jubilee" (CBS). Zestien nummers, waarvan twee met zangeres Ann van Duren. Als we bedenken dat de plaat is uitge geven ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan van het orkest, hadden wij minder commercialitei- ten als Katootje en Schuintamboers verwacht. Maar het orkest heeft het niet altijd voor het zeggen. Ge lukkig is er af en toe nog wel te genieten van de jazz oude stijl, die de Down Town Jazz Band goed be heerst. Twee tienkampers van formaat SALINA Bill Toomey, een 27-j- "ji Californiscbe onderwijzer (1.85 meter bij 79,5 kg) verbeterde dit weekeinde in Sali- na (Kansas) het toch reeds zeer scherp staande wereldrecord op de tienkamp met een totaal van 8234 punten. Het ge beurde tijdens de Amerikaanse tien kamp-kampioenschappen, die tevens selectie betekenden voor de wedstrijden tegen Polen cn Rusland aan het ".nde van deze maand in Berkeley en Los An geles. Het oude record was sinds 28 april 1963 in handen van de Amerikaanse nati onalistische Chinees Yang Chuan Kwang met 8087 punten (9121 punten voor de inwerkingtreding van de nieuwe punten telling bij de spelen in Tokio). Bill Toomey, die zich in 1964 in ver band met een blessure niet had kunnen kwalificeren voor het Amerikaanse olym pische team en -s Hodge (in Tokio negende) die met 8130 punten eveneens boven het record van Yang Chuan Kwang bleef hadden reeds op de eerste dag met respectievelijk 4430 en 4383 pun ten een aanzienlijke voorsprong op de Chinees. Geen grens Veel heeft Bill Toomey te danken aan de Duitse trainer Friedel Schirmer, de man die in West-Duitsland de tienkamp in nieuwe banen leidde en o.a. Willy Holdorf door nieuwe trainingsmethoden tot Olympische lauweren bracht. Want Toomey, die in 1965 Amerikaans j kampioen werd met een totaal van 7764) punten, verbleef het vorig jaar een I maand bij Schirmer cn deze wees hem op de fouten. Het huiswerk dat de Ameri kaan mee naar huis kreeg werkte hij conscentieus af met als resultaat een :re- reldrecord. dat voorlopig moeilijk zal zijn te verbeteren. Met Russ Hodge, een reus van 1.90 meter en een lichaamsgewicht van 100 kg, die eveneens de 100 meter afroffelde in 10.3 sec. en daarnaast over grote spring- en werpeigenschappen beschikt, heeft Amerika thans weer twee tienkam pers v?r> groot formaat. Want na het verdwi'l n van de nu reeds legenda rische ger Rafer Johnson is het de Yankees sinds 1958 niet meer gelukt van de Russen te winnen. Voor het overige bewees dit nieuwe verbazingwekkende wereldrecord, dat slechts van een mijl paal en zeker niet van een grens in het prestatieniveau van het menselijk kun nen kan worden gesproken. (Van e r sportredacteuren) Voor f130.000 een viool gekocht LONDEN Op een veiling bij Sotheby Londen heeft een Guarneriviool maandag 13.000 pond sterling (130.000 gul den) opgebracht. Dr. A. S. Playfair bood de viool uit 1741 ten verkoop aan en koper was de handelaar Ian Soutzer. Het instrument werd vervaardigd door Giuseppi Guarneri uit Cremona. Italië, een neef van Andreas, de eerste van de beroemde familie. Een viool van Antonio Stradivarius uit 1698 bracht 6500 pond sterling (ƒ65.000) op. DEN HAAG Het hoofd èn de be nen.... Leen Poortvliet moet het hebben begrepen. De sterke 22-jarige Herkingen bracht die oude wieier wijsheid gisteravond tijdens de eerste rit van de derde internationale Avond- zesdaagse voor amateurs, die op een par cours rond de Haagse Betje Wolffstraat werd verreden, overtuigend en met ces in praktijk. „Het ging lekker". Leen Poortvliet glunderde na het afloop tevreden voor zich uit: „Goed, ik was wel wat van plan van start af heb ik voorin gereden maar dat het zo fijn zou gaan... Toen ik zes ronden voor de finish demarreerde, dacht ik dat ik alles kon!" Met een brede glimlach op z'n gebruin de gezicht nam h(j dankbaar de toejui chingen van de vele toeschouwers in ont vangst. Bondscoach Middclink klopte hem waarderend op de schouders.... De eerste etappe van de internationale Avondzesdaagse is op het snelle, bijna 1500 meter lange parcours in Den T"aag een onverwacht felle strijd geworden. fel zelfs, dat drie ronden voor het einde alle gedubbelde renners zo'n vijftigtal moesten afstappen omdat het „slag veld" anders niet meer ENGELAND HEFT EMBARGO OP LONDEN Engeland heeft besloten het embargo op Britse Rolls Royce motoren voor door Nederland aan Indonesië te le veren Fokker-Friendship-vlieg- tuigen op te heffen. Minister Stewart (buitenlandse za ken), die dit gisteren in het parlement bekendmaakte, zei dat Indonesië het voornemen heeft zijn confrontatie politiek jegens Maleisië te beëindigen. Indonesische autoriteiten hadden hem tijdens een gesprek in Djakarta ver zekerd dat de Nederlandse vliegtuigen niet tegen Engeland of diens bondge noten zouden worden gebruikt. Hij verklaarde zijn Indonesische ambt genoot Malik duidelijk te hebben ge maakt dat de exportvergunningen voor de motoren zouden worden ingetrokken als de vijandelijkheden opnieuw zouden uitbreken. Met de aflevering van de twin tig motoren zou binnen een jaar tot an derhalf jaar worden begonnen. De directie van de Fokker-fabrieken en het ministerie van buitenlandse zaken te Den Haag zeggen ingenomen te zijn met het besluit. Hierdoor wordt het thans mogelijk te beginnen aan de leve ring van de 20 Friendships, die vorig jaar door de Indonesische luchtvaartmaat schappij Garoeda Indonesian Airways ';n hp.-'-id. Er is door de Engelse boycot geen vertraging gekomen in het produktiesche- ma. De levering van het eerste toestel zal zoals aanvankelijk in het leverings schema was vastgesteld in de herfst van 1967 worden afgeleverd. Ook de bouw van de Fokker-vliegtuigfabrieken bij Djakarta heeft hierdoor geen oponthoud ondervonden. AMSTERDAM De Amsterdamse re cherche heeft gisteravond zeven perso nen gearresteerd onder verdenking an openlijke geweldpleging op maandag avond 13 juni bij het uitbetalingskantoor voor de vakantiebonnen voor bouwvakar beiders in de Marnixstraat en bij het gebouw van De Telegraaf op dinsdagoch tend 14 juni. ingenomen wordt dat tot de nrrestan- ook bouwvakarbeiders behoren. Het onderzoek naar de ongeregeldheden, dat op last van de officier van justitie werd ingesteld, is uitgevoerd door de recher cheurs der afdelingsbureaus waar zich de ongeregeldheden hebben voorgedaan en door de centrale recherche, die haar Direct na de start kwam het spel op de wagen: de actieve Leen Poortvliet liet met Wim Liebrechts, Serpenti en Romijn het peloton achter zich. Weliswaar gaven zij hun voorsprong prijs toen een grote groep renners onder aanvoering van Ber- tou, Minnekus, Bregman en Van Leeu wen de achtervolging inzette, maar de sterk en gemakkelijk rijdende Poortvliet bleef zonder ook maar één ogenblik te verslappen hard doorgaan. En die inspan ning zou worden beloond. Het peloton viel na twintig ronden km) in twee stukken uiteen. Vanuit dat eerste groepje werkten Van der Valk er Burik zich na een korte solo naar Poort vliet toe cn even later maakten ook Kroon, Van Leeuwen met Zantigh, Tim- mers, Duiker, Wim Liebrechts, Van Don gen en Bruin (winnaar 1964) met succes de sprong naar dc kop. Het peloton geloofde niet in die vroege vlucht. Als een langgerecht, bontge kleurd lint slingerden de renners zich rustig over het parcours. Maar toen de voorsprong van dj eendrachtig samen werkende koplopers, van wie Van Leeu wen en Van Dongen later zouden moeten lossen, steeds groter werd en langzaam maar zeker de minuut naderde, begon nen de grote mannen in de karavaan ii_ te zien dat zij de slag hadden gemist. De pogingen van Duindam, Van Middelkoop. Bergman en Minneboo om dc dreigende nederlaag alsnog te ontlopen, mislukten echter. In de slotfase ontsnapten Serpenti, Van der Hulst, Rudi Liebrechts, Kettenis, Min neboo, Saintz. Busteau. Beun, Bregman, Jongkind, Van Leeuwen en Hoogzaad nog wel uit de verbrokkelde groep, maar de koplopers konden zij niet meer achter halen. Leen Poortvliet toonde zich de slimste en de sterkste. Hij liet het niet op een eindsprint aankomen en ging na een ponerende solo zegevierend over streep. De spurt om de tweede plaats werd gewonnen door Jan Timmers voor Guus Zantingh en Edward Kroon. Uitslagen De 83-jarige Hongaarse compo nist Zoltan Kodaly vertoefde gisteren enige uren in ons land. Hij was met zijn charmante 25- jarige echtgenote op doorreis naar Toronto, waar hij aan de universiteit gastlessen zal geven. Vrachtauto door berm ROTTERDAM Een dwars door de middenberm gereden en daarna gekantel de truck met aanhangwagen heeft van morgen urenlang het verkeer tussen Den Haag en Rotterdam in beide richtingen ernstig gestagneerd. Het ongeluk gebeur de ter hoogte van Delft in de „flessehals" vanmorgen omstreeks zeven uur. De politie, die op volle sterkte op de! been was gebracht, nam direct maatrege len en leidde het verkeer, zowel dat uit Den Haag als uit Rotterdam, door Delft, maar dit bleek in het drukke spitsuur i slechts een noodoplossing. Bumper aan bumper schoven de kilometerslange files] door de stad op alle kruispunten opstop pingen veroorzakend. Vele automobi listen kwamen door deze s' -natie te laat op hun werk. Pas in de loop van de ochtend kon l->t verkeer in de „flessehals" worden vrijge geven. Maar toen was het spitsuur allang voorbij. Bestuursmutaties in Prov. Chr. Sportunie ROTTERDAM De Provinciale Christelijke Sport Unie van Zuid Hol land, die ingesteld is door de Neder landse Christelijke Sport Unie en werk zaam ls ten behoeve van de regionale organisaties cn de plaatselijke verenigin gen. In het bestuur hebben de afgelopen twee jaar vele mutaties plaatsgevonden. Thans is het bestuur weer volledig sa mengesteld. De heer L. van der Jagt is als secreta ris opgevolgd door de heer Joh. van Wat- turn. Bentincklaan 37b, Rotterdam. Voor zitter is de heer W. Hagoort te Krimpen aan de Lek, penningmeester de heer J N. van Schanke te Rotterdam. Zij neb ben resp. zitting namens de gymnastiek- -.tslag luidt: 1. L. Poortvliet (Del- fe°ribal- en wandelsportorganisaties ta), de 80 km in 1 uur. 52 minuten en 441 Namens de gymnastiek hebben vener seconden; 2. op 14 sec. J. Timmers (Cou- ~ttinfTde heren H. H. J van Lummel te reur); 3. G. Zantingh (Bataaf); 4 E. 5eD Haag en S. Kenbeek te Voorbuig. Kroon (Sparta); 5. W. Liebrechts (Cou- De.heer S. P Wigman te Dubbe.aam reur); 6. C. Duiker (Kennemerland); 7. vertegenwoordigt het korfbal als odvoL- J. Burik (Delta); 8. A. van der Valk|?,er Yan de hee' H Windemuller uit - - - - - Voorburg De atletiek wordt vertegen woordigd de heer T. Dekker te Rot.ec- dam. Namens de voetbal heeft zitting de heer A. Wapenaar te Rotterdam, namens de volleybal de heer W de Jong te Rot terdam en namens de wandelsport de heer J w. v. d. Schoor te Rijswijk. De heer ir. J. Schippers te Barendrech vertegenwoordigd als opvolger van J ~fer» Na*te8aal Schiedam de plaatselijke christelijke sportfederaties. DEN HAAG De Arnhemmer J. F. Dorpmans jr., die het afgelopen seizoen vele malen de aandacht trok door zijn bijzonder goede wijze van arbitreren is rechtereZe" 3lS internationaal scheids- Er staan thans weer zes Nederlandse rechtsprekers op de lijst van de FI- FA-scheidsrechters, t.w. P. P. Roomer (Rdam), A. Boogaerts (Dordrecht) L. van Ravens (Schiedam). A. Aalbrecht (Hoek in Holland). W. J. M. Scha'' - (Leiden) jii J. F. Dorpmans (Arnhem). Leo Horn, die vele jaren op de interna tionale lijst stond, raakte r.:m olaats kwijt wegens het beëindig» "van zijn I). Ploegenklassement: 1. Coureur (Vlaar- dingen) 45 pnt.; 2. Delta (Spijkenisse) 42 pnt.; 3. Kennemerland (Beverwijk) 27 pnt.; 4. Swift I (Leiden) 26 pnt. **- taaf (Halfweg) 19 pnt. UTRECHT De uitslagen waterpolo wedstrijden, maandagavond gespeeld voor de hoofdklasse van de zo mercompetitie van de KNZo, luiden: Neptunus (Amersfoort) AZ en PC 2—4, RZC 90—DZV 4—6, HZ en PC —Neptunus (Arnhem) 7—3, De Rob ben—De Meeuwen 3—2. eigen onderzoek met dat der bureaus heeft gecoördineerd. De aanhoudingen van gisteravond zi'.i geschied op grond van de resultaten van het omvangrijke speurwerk, waarbij eer veel personen zijn gehoord. De gear resteerden zijn: J. A G.. G. J. F E„ G. T., J. H. S-, J. M.C., C. G. J., H. P. E. scheidsrechtersloopbaan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 6