FEITEN, DIE AAN HET LICHT KOMEN Zwakke bedrijven maken een moeilijke tijd door Ook beleid voorgangers Smallenbroek Drie maal verzet tegen China's Mao Bouw Operahuis niet te forceren vol RAI-gebouw Waar wordt verkeer opgehouden? Bonn tevreden over Parijs 7 ZATERDAG 2 JULI 1966 PEKING Ter gelegenheid van de 45ste verjaardag van de Chinese com munistische partij heeft Volksdagblad een overzicht gegeven van de strijd tussen regering en partij. Hierbij blijkt dat de partij in de afgelopen 16 jaar drie maal heeft moe ten ingrijpen tegen „ambitieuze stre bers en plannenmakers die zich listig omhoog hadden gewerkt." De huidige worsteling was de zwaarste geweest omdat de „kliek" zeer slim was. In 1953 was het de eerste keer geweest. Volksdagblad noemt twee namen: Kao Kang en Lao Sjoe-sjih die door Mao waren ontmaskerd. In 1958 moest de CP voor de tweede maal optreden te gen revisionistische elementen die met steun van Chroesjtsjef de macht wil den grijpen, in paniek geraakt door de idee van de volkscommunes. Volksdagblad wijdt verder een uit voerig artikel aan China's minister van defensie Lin Piao, volgens velen Chi na's tweede man. Financieel Weekoverzicht Overspanning De heer Koekoek in debat met een parkeerwachter, kort voordat hij gisteren het Amsterdamse ge rechtsgebouw betrad, waar het kort geding diende, dat hij had aangespannen tegen de uitgevers van het boekje „Boer Koekoek". De „wijze mannen" zullen in hun onderzoeknaar de zaak-Van der Molen veel ontdekken. Want ook de oorzaak van de moeilijkheden verdient de nodige aandacht (Van onzer verslaggevers) AMSTERDAM De vraag, die de commissie van „wijze man nen" moet beantwoorden is of het ontslag van hoofdcommissaris H. J. van der Molen gerechtvaardigd is geweest. De H.C. heeft aan minister Smallenbroek medegedeeld, dat hij „in het alge meen belang aan zijn ontslag zou medewerken". Daarmede heeft hij volgens sommigen het recht op een onderzoek verspeeld. Maar de meerderheid van de Kamer is van oordeel, dat de uitspraak van de H.C. het gevolg is geweest van de druk, die door de bewindsman op hem werd uitgeoefend. dam heeft het ministerie over leefd, maar van veel groter im- publiek kampt men ook met de proble- AMSTERDAM Het kabinet- Cals maakt moeilnke dagen door. 7 77 "V,00* - u Het Kamerdebat over Amster- ui buurlanden sterk gewijzigd hebben. Deze uitlating maakt het waarschijnlijk, dat voorlo pig een bod van 500 pet. op de aand. C.S.M., zoals dat een jaar geleden is uitgebracht, niet meer haalbaar is. Wel spijtig voor de aandeelhouders, die hun bezit nu op 270 pet. zien verhandeld. In de jaarvergadering van W. C. 't Hart Zoon Instrumentenfabriek werd van bestuurszijde medegedeeld, doende is aansluiting te portantie zijn de voorbereidende werkzaamheden voor de staats begroting 1967, waarbij het kap mes geducht gehanteerd moet worden. De grote vraag is, of het kabinet erin zal slagen zodanige maatregelen te nemen, dat de overspanning in de bestedingen wijkt en de gezonde groei der eco nomie kan worden voortgezet. Dejn Beigië, waarmede wij veel zaken sluiting van de Overijsselse Steen- doen, is de inflatore druk ook zorgwek- de overspanning en bestaat onzekerheid over de groei der econo mie. Het is best mogelijk dat slechts sprake is van een aarzeling, die van voorbijgaande aard is, maar als symp toom verdient de situatie bij onze Oostelijks naburen de aandacht. Voor land is de ontwikkeling fabriek te Deventer door gebrek aan rentabiliteit en liquiditeit is te beschouwen als een „klop op de deur", welke niet misverstaan mag worden. kend. De groei der Belgische economie is vertraagd, terwijl het regeringsbe leid tegenover de inflatie door velen in België onvoldoende wordt geacht. Voor ons land is de ontwikkeling in onze buurlanden van betekenis, met name hoe het daar gaat met de bestrijding De «wakke broeders in diverse be- S& £ls drijfstakken vallen uit zal verder voortgaan, naai tijden moeilijker worden, zich laat aanzien, moet rekening wor den gehouden met een toespitsing en het lijkt erop, dat het eind van 1966 en het begin van 1967 voor bedrijven, die onvoldoende financiële ruggegraat heb ben, noch voldoende winstmogelijkhe den, wel eens erg moeilijk kunnen wor den. AOW jonger (3) Vol aandacht heb ook ik,uw artikel gelezen over AOW op 60-jarige leef tijd voor de ongehuwde vrouw. Het gaat hier inderdaad om zeer moeilijke jaren voor de betrokkenen. Ben zelf bijna zestig jaar en werd op 55-jarige leeftijd officieel gepensioneerd. Heb het werk toch moeten volhouden tot mijn 59-ste en nu sta ik dan aan de kant zonder woning en met 85 per maand pensioen. De gemeente waar ik gewerkt heb heeft geen woning voor mij. Dat is de dank voor twintig jaar hard werken in een inrichting. Nu ik denk klaar t« zijn, kan ik opnieuw beginnen maar dat kan niet meer, daar ik mijn beste jaren aan „de Stichting" heb gegeven. Ik geloof niet, dat de overheid zozeer weet heeft van wat het betekent zonder woning en met zo'n laag pensioen te zitten. Ik hoop, dat de overheid aan deze brandende zaak eens aandacht besteedt, want mijn geval staat niet alleen. Scheveningen Zr. P. W. Kron Penvriend(in) gezocht Bijzonder zou ik het op prijs ste'lcn via uw bemiddeling (bijv. door een ingezonden stuk) een of enige pen vrienden te krijgen in Nederland. Ik ben een jongeman van 21 jaar. Ik kan in het Duits en het Engels correspon deren. Mijn veld van belangstelling is zeer uitgebreid (er is weinig wat me niet interesseert) en het doet er niet Karlstad Kjell Borgman Familiebezoek Mede door het autobezit neemt het op zondag bezoeken van familieleden die in andere plaatsen wonen steeus toe- Dat kan op zich zelf een goede zaak zijn. maar meestal gaat het als volgt. Men gaat 's morgens naar de kerk en 's middags op bezoek. Men arriveert dan kort voor de tweede kerkdienst en degene die het bezoek ontvangt blijft dan uit beleefdheid thuis. Vooral in die gezinnen, waar men vanwege kleine kinderen om beurten ter kerk gaat, komt het vaak voor dat een der ouders, meestal de vrouw, in weken niet naar de kerk kan Alleen vanwege al dat bezoek. Deze klacht is zo algemeen dat ik hem op deze wijze maar eens door geef. Om ter harte te nemen. Ook met hek bovenstaande rekening hoj- den is naastenliefde. Dtlfl J- G. Donge dit proces i buitenland de inflatore ontwikkeling gelang de!even er® of n°S erëer is dan biJ ons- Naar het dan bestaat voor ons land de kans, dat we met onze eigen inflatie „in de pas" blijven lopen. Als in het buitenland de prijzen stijgen door de inflatore krachten, dan bestaat de mogelijkheid, dat onze prijzen de concurrentie met het buitenland kunnen blijven doorstaan. Maar het zou verkeerd zijn het economisch beleid in ons land hier op te bouwen, want het zou een uiterst zwakke en wankele basis zijn. In Engeland is de zeeliedenstaking, welke het land veel geld heeft ge kost, eindelijk afgelopen. Unilever, dat veel belangen in genoemd land heeft (Unilever Limited), heeft er de gunstige weerslag deze week van on dervonden. Dit fonds liep op van ƒ83 tot ruim 88, maar het slot kwam op 86. Kon. Olie werd gevraagd en kwam van 137 op 141. In Wallstreet, dat de markt in Olies be heerst, was overigens de stemming niet opgewekt, met name door de oorlog in Vietnam en de rentestijging in Amerika. In de sector der lokale fondsen was de handel wederom beperkt. Expl. Mij „Scheveningen" kreeg even de wind in de zeilen, toen van bestuurszijde het bericht werd gepubliceerd, dat binnen kort het lang verwachte omwisse lingsaanbod zal worden gelanceerd. De publikatie van de verslagen van EMS en verbonden ondernemingen hangt sa men met dit omwisselingsaanbod. Er wordt naar gestreefd om een en ander te synchroniseren, zodat de jaarversla gen en het bericht inzake de omwisse ling wel gelijktijdig zullen uitkomen. Weer worden de aandeelhouders „zoet" gehouden, zonder dat er cijfers en feiten worden gepubliceerd. De term „binnenkort" is immers rekbaar en men moet opnieuw afwachten, wat er „straks" uit de bus komt. De koers van EMS sprong omhoog van 163 naar 174 pet., terwijl gisteren het aandeel werd verhandeld op 175 pet. Central^ Suiker verloor deze week 10 punten en kwam op 270 pet. terecht. In de vergadering van de Ver. coöp. Sui kerfabrieken (VCS) kwam de kwestie der onderhandelingen met de Centrale Suiker ter sprake. Duidelijk werd gesteld, dat de historie van een eerder Bondsrepubliek erg belangrijk, daar inrijgen bij een groter en sterker be het hier gaat om een zeer belangrijke drijf. De basis als toeleveringsbedrijf is handelspartner. te smal en voor de ontwikkeling nieuwe produkten ontbreken de fondsen, 't Hart beschikt over een mo derne fabriek, welke aantrekkelijk moet zijn voor eventuele partners. Het duidelijk, dat men „op vrijersvoe ten" is, maar het wordt een huwelijk uit noodzaak. De dividendpassering 1965 heeft dat wel geleerd. De koers der aand. werd door de medede lingen op de vergadering gestimuleerd, want men kwam van 85 op lOp pet. terecht. Amsterdam Rubber kwam met een teleurstellend verslag voor de dag. dat de verklaring vormt voor de dividend verlaging van 7 op 5 pet. De nettowinst liep over 1965 terug van 4.8 miljoen tot ƒ0.8 miljoen. De risico's van een cultuur werden weer eens duidelijk, daar de tegenvallende sisalprijzen met name de oorzaak van de winstdaling zijn geworden. De koers der aand. Amst. Rubber liep vrijwel niet verder terug en bleef rond de 80 pet. hangen. De nieuwe aluminiumfabriek te Delf zijl werd deze week door Hare Ma jesteit de Koningin geopend. In deze fabriek participeren de Hoogovens, Bil- liton Mij en de Zwitserse Alusuisse. Voor het Noorden des lands is deze fabriek van grote betekenis. Minister Den Uyl sprak van een belangrijke uitstralende invloed. De fabriek heeft 100 miljoen aan investeringen gekost, terwijl 300 man er directe werkgelegen heid zullen vinden. De aand. Billiton Mij liepen iets op en wel tot 399 pet. De jongste 7 pet. lening Bank voor Ned. Gemeenten liep op tot 101 U/16 pet., terwijl de V/t pet. leningen van twee liefdadigheidsinstellingen flink succes opleverden. Als de markt nu eens met rust werd gelaten, zou de si tuatie zich enigszins kunnen herstel len op rentegebied. Maar ,,répós ail- leurs" zullen we maar zeggen. Peek Cloppenburg lanceert een IVz pet. lening tegen 99 pet. Arif: geen genade voor samenzweerders BEIROET De Iraakse president Arif heeft gisteren meegedeeld dat bij de gevechten tijdens de mislukte staatsgreep acht militairen gedood zijn en veertien gewond. Ditmaal zou er voor de samenzweer ders geen genade gelden, zo verklaarde hij in een rede voor radio en televisie. Met deze laatste opmerking doelde hij op de machtsgreep die oud-premier Razzak vorig jaar september ook al tevergeefs ondernam. Razzak vluchtte destijds naar Egypte, maar kreeg later amnestie en keerde naar Irak terug. Generaal bewaakt souvereiniteit BONN Een Westduitse generaal zal optreden als speciaal vertegenwoordiger bij de Franse strijdkrachten, zolang Frankrijk bereid is hen daar een de fensieve taak in NAVO-verband te laten vervullen. Deze generaal moet waken over de Westduitse souvereiniteit. Dit staat in het memorandum dat in Parijs is overhandigd door de Westduitse ambassadeur. Frankijk heeft besloten de lucht en raketeenheden per 1 oktober uit Duitsland terug te trekken, omdat zij vanaf gisteren alleen maar conventioneel bewapend zijn. De Amerikanen hebben namelijk alle atoomwapens die deze Franse troepen in bruikleen hadden, te ruggenomen. (Van onze kunstredactie) AMSTERDAM De Amsterdamse wethouder voor kunstzaken, de heer W. Polak, heeft commentaar gegeven op de verklaring die dr. Maurice Huis man, intendant van de Nederlandse Operastichting maandag heeft af gelegd met betrekking tot een in de hoofdstad te bouwen „Festihal". Huis man zei, dat hij het stadium van im proviseren niet langer zal voortzetten als niet vóór september de beslissing valt. Wethouder Polak vindt het on gewoon, dat de intendant op deze wijze de zaak wil forceren. Reeds eerder is duidelijk gesteld, dat Amsterdam bereid is een Operahuis te bouwen maar niet om het over te dragen aan de Operastichting, mits het Rijk van dat moment af de financiering voor zün rekening neemt. Wethouder Polak acht het begrijpelijk dat het Ryk nog aarzelt, de toezegging te honoreren. De bouw van een Operahuis vergt ten minste dertig miljoen en daarna zal de exploitatie grote bedragen eisen. Kernvragen zijn dus. hoe de verdere ontwikkeling van de Opera stichting zal zijn en.'of er zekerheid is, dat Amsterdam niet de kans loopt én de bouw én een aanzienlijk deel van de bespelingen te moeten betalen. Biikomende storende factoren zijn de kapitaalsohaarste met als gevolg de hoge rentevoet van 7.5 Tr en de op gelegde investeringsbeperking, die de bouw tegenhoudt. Intussen is toch een voorstel m voorbereiding om 1,6 miljoen te voteren voor het bestemklaar maken van het gewijzigde bouwplan van archi tect Bijvoet, zodra het weer is toegestaan een nieuw project aan te pakken. „Als de heer Hi isman, die van dit alles terdege op de hoogte was, desondanks vertrekt, zal ik dat bijzonder betreuren", aldus wethouder Polak, „maar ik ben niet zo pessimistisch, te menen dat de Opera zonder hem geen toekomst heeft". Waar moet het onderzoek beginnen over welke periode moet het zich uitstrekken? De heer Van der Molen werd in 1956 benoemd, maar voor zijn benoeming waren er al spanningen in de leiding van het Amsterdamse poli- tie-apparaat. De voorganger van de H.C., de heer Kaasjager, was er niet in geslaagd deze spanningen op te heffen en dat juist de heer Van der Molen er niet een der Amsterdamse commissaris tot H.C. werd benoemd moet zeker in het licht van deze spanningen wor den gezien. De eerste conclusie moet dan ook lui den. dat ten tijde van de benoeming van de hoofdcommissaris op het depart ment van Binnenlandse Zaken al be kend was, dat het In de leiding van het lioofstedelijk politie-apparaat niet alles koek en ei was. De moeilijkheden Deze wetenschap is daarom zo be langrijk, omdat het enigszins duidelijk maakt, waarom de heer Van der Molen in Amsterdam altijd een wat „eenza- figuur is geweest, die weliswaar zijn representatieve verplichtingen nauwgezet nakwam, maar die toch wei nig kontakt had met zijn mede-commis sarissen. Men zegt, dat het Groningse karakter van de HC niet zo gemakke lijk was. Maar wie weet, welke moei lijkheden er in de top van het hoofdste delijk apparaat waren, begrijpt, dat de heer Van der Molen al in een geïsoleer de positie verkeerde toen hij werd be noemd. Men is over het algemeen vrij zwijgzaam als het over de moeilijkhe den gaat. Eén ding is zeker: de vrou welijke commissaris van Amsterdam, mej. mr. T. de Jong. speelt in het geheel een grote rol. Zij was destijds belast met de leiding van het bureau van de hoofdcommissaris een positie, die zij blijkbaar heeft gebruikt om in enkele gevallen haar persoonlijke visie op mensen door te zetten. H. J. v. d. Molen eengezet, of mej. De Jong ook betrok ken was bij de moeilijkheden, die vijf jaar geleden met de commissaris van de koningin, de procureur-generaal en de directeur-generaal van de politie werden besproken. Terecht worden in het openbaar de persoonlijke zaken niet afgedaan. Ook het rapport, dat de „wijze mannen" moeten uitbrengen zal zo weinig mogelijk persoonlijke zaken bevatten. De minister heeft al laten omstandighedenj weten, dat deze in een vertrouwelijke dus niet publieke bijlage EMMY EN CHRIS SPEELDEN Feestelijk concert in AMSTERDAM Het buitengewone concert van het Concertgebouworkest in het RAI-gebouw, dat zo langzamer hand een traditie is geworden, is vrij dagavond er waren 5000 bezoekers een feestelijke gebeurtenis gewor den. Niet alleen was het geboden pro gramma zeer aantrekkelijk, maar er waren niet minder dan drie solisten, die deze avond optraden, nl. de eerste concertmeester van het orkest, de meester violist Herman Krebbers en zijn beide leerlingen Emmy Verhey en Christian Bor, die tijdens het jongste Tsjaikowsky-concours zulke opmerke lijke resultaten behaalden. Reeds bij het binnenkomen werden de orkestleden en hun dirigenten Bernard Haitink op een ovatie onthaald. Als ope ningsnummer fungeerde de stralende ouverture .,La gazza ladra" van Rossini, •en ritmisch markante uitvoering ge noot en waarbij met name het slot een enorme vaart kreeg, zodat de toehoorders terecht enthousiast reageerden. Emmy Verhey die het deze avond wel bijzonder druk had, want zij moest later op de avond in de Kleine Zaal van het Concertgebouw nog Beethoven's con cert spelen en Christian Bor hebben met fraai zuiver en muzikaal spel hun Regenkapje stuk? tesa plakband gebruiken! Goed materiaal is het halve werk! 'T PLAKBAND DAT KLEEFT! begaafdheid getoond tijdens een boeiende weergave van Bach's concert voor twee violen, waarbij het tweetal tevens een op vallende homogeniteit aan de dag legde. De strijkers van het orkest onder Hai tink stonden de solisten bekwaam ter zijde. Na afloop natuurlijk warm applaus en een bloemenhulde voor de solisten, die bij terugkeer samen mei hun leer meester op het podium verschenen. Een grote prestatie leverden hierna al le strijkers van het orkest met enkele blazers op de achtergrond in eer uiterst gedisciplineerde vertolking van Pa- ganini's bekende Moto perpetuo op. 11. Hel werk, dat eigenlijk voor één solo-viool i.* geschreven, werd door de ruim dertig violisten van het Concertgebouworkest speciaal ingestudeerd onder leiding van Herman Krebbers die deze avond ook de scepter zwaaide. Krebbers trad hierna nog als solist op in het eerste deel van Paganini's concert in D op. 6. Met schitterende virtuositeit en. waar nodig, met prachtig zangerig spel heeft hij het publiek in verrukking gebracht. Het orkest heeft de overigens weinie betekenende begeleiding klankvol gerealiseerd. Na de pauze klonk nog Beethoven's ge liefde vijfde symfonie in c op. 67. Ook na deze uitvoering, die alle recht deed wedervaren aan deze grote toondichter, toonde het publiek zich buitengewoon er kentelijk. Het concert zal volgende week worden herhaald in de grote zaal van De Doelen in Rotterdam. P. Veenstra Oost-IF est debat voor radio/tv? BONN De leiding van de West duitse socialistische partij heeft giste ren voorgesteld dat de uitwisseling var sprekers tussen Oost- en West-Dults- land toch nog doorgang zal vinden en wel vla radio en televisie. Het presidium van de partij verzocht de Oostduitse communisten spoedig op niet alle gegevens in de publiciteit kun nen komen, maar men mag daarbij niet vergeten, dat de betrokken ambte- recht op hebben, dat hun persoonlijkheid en hun gezag door het onderzoek niet mogen worden aange tast. Natuurlijk kan men aanvoeren, dat persoonlijkheid en gezag al aan waarde hebben ingeboet, dat neemt niet weg dat men het „menselijke leed" zo veel mogelijk dient te beperken. Het begin Het zal voor de commissie van onder zoek bijzonder moeilijk zijn om juis* het begin van de moeilijkheden in de top van de hoofdstedelijke politie vol doende uit de doeken te doen. En toch kan zij dit punt niet omzeilen, omdat juist hier de achtergrond ligt van de stroefheid, die het belcid-Van der Mo len voortdurend heeft gekenmerkt en omdat hier ook de eerste beleidsvraag opduikt, n.l., waarom de heer Van Hall zo lang met de bestaande situatie ge noegen heeft genomen. De burgemeester zal dan aanvoeren, dat hij de kwestie toch heeft bespro ken met de betrokken autoriteiten en hij heeft gelijk, maar toen dit overleg niet tot resultaat leidde heeft hij zich geschikt. Dit feit ligt er en het is door de Kamerdebatten in de openbaarheid gekomen. Waarom de heer Van Hall in die vijf jaar geen nieuwe stappen heeft onder nomen als de situatie dan toch zo moe- lijk was, moet ook opgehelderd wor den. Uit het onderzoek naar de oorsprong van het conflict moet blij ken of het wel gerechtvaardigd is de heer Van Hall te laten „zitten" en de heer Van der Molen" naar huis te stu ren". Deze zaak kan men niet afdoen met de opmerking, dat er geen „ouwe koei en uit de sloot gehaald mogen wor den". Want de verantwoordelijkheid van het departement van Binnenlandse Zaken begint daar. waar de heer Van der Molen aLs H.C. de hoofdstad wordt binnen geleid. Het gaat daarbij niet in de eerst* plaats om het beleid van minister Smallenbroek, maar om dat van zijn voorgangers, de heren Struycken en Toxopeus. Zij zijn politiek verantwoor delijk. De directeur-generaal van po litie is naast de Commissaris van de Koningin, de procureur-generaal en de RDEN - GRONINGEN": bod en maximum snelheid 50 km-u. slijtlaag. Inhaalverbod ei /degarijp en Grote Wielen DEN HAAG - UTRECHT* Tussen beid km/u. Opspattem wordt de weg van 2-baans tot 4-baans Nootdorp en Zoetermeer ovêr 2 km keer tijdens werkuren gemaakt. Inhaalverbod. Max. snelheid inhaalverbod. Max. snelheid 50 km/u. 70 km/u. ZWOLLE - ASSEN: Viaductoouw kruispunt Tweelo bij Meppol. verkeer over Over 2 km max. snelheid 50 km/u.. ,SM '"baalverh Omleiding verkeer richting Meppel. AMERSFOORT - APELDOORN: tussen Hoevelaken en Terschuur rij baanversmalling. Inhaalverbod. Max. snelheid 60 km/u. Bovendien verkeer over 1 km een baan. Tussen Bodegraven CTUVUUH„ lJ.. w^?* afsluiting rijbaan richting Amster- 1500 meter inhaalverbod. Max. snel heid 50 km/u. In weekeinden vrij. AMSTERDAM - AMERSFOORT: Ter hoogte van Laren (bij kruising Verkeer Hilversumseweg) verbetering wegpro- fiel. Omleggingen. Bovendien herstel REIMS - DIJON: Herstel brug van dam. Verkeer door middenberm" op Matne-Saone-kanaal rijbaan, tegenliggers. Ter hoogte van ""leiding via St. Urbain. HOEVELAKEN - ZWOLLE: voor Harderwijk (bij aansluiting vaii de rijksweg) max. snelheid van 50 km/u 'u. voor verkeer uit beidg richtin Even g RgAS? ff LYON - AVIGNON: Omleiding tus Piolenc en Pomtet: noord-zuid via UTRECHT - DEN BOSCH: Herstel i baan. Max. snelheid 50 baan im u. Utrecht WEERT - ROERMOND. Ter hoogt" /an Keipen aansluiting E-9. Inhaalver- wegdek Merwedebrug bij Vianen Orange en Chateau neuf du Pape, Voor verkeer uih beide richtingen in- gjg gg c|r"' haalverbod. Max. snelheid 50 km u Bovendien afsluiting oostelijke rij- zuid-noord via Monteux en Sarrians GRENOBLE - CANNES: Omleiding tussen St. Michel les Portes en Mo- 3 km. Verkeer richting nestier de Clermont. r westelijke baan. BRIVE - TOULOUSE. Verkeer - richting Frankfort. Een rijstrook beschikbaar. Tussen Limburg/Zuid en Camberg wegversmalling (beide rich tingen). KARLSRUHE - MÜNCHEN; Tussen Stuttgart en Heimsheim werk in uit voering over 1500 meter. Voor nadere informaties over de toestand van de wegen ook tenge- 'olge van weersinvloeden kan i Grave aanbrengen nieuwe door de Vallée de Leze. 1 dit voorstel te antwoorden. Het was I burgemeester ambtelijk verantwoorde- oorspronkelijk de bedoeling dat op 141 J- jen 21 juli in Chemnitz en Hanr openbare bijeenkomsten zouden wor-1 i den belegd waarop West- en Oost- on",a8 van H.C. en de gebeurtenis- I djitse sprekers het woord zouden voe- van e 'aa^s*e maanden. Zij zal de ren. De plannen zijn echter getorpe- gebeurtenissen van de laatste maanden deerd door negatieve reacties van Oost-i ge" achtergrond van het verleden duitse zijde. Jo Haazen wint beiaardconcours HILVERSUM De beiaardier Jo Haa zen uit Antwerpen heeft de wisselprijs van de gemeente Hilversum gewonnen m het achtste internationale beiaardcon- £°"r.® -dat in. bet kader van het Holland Festival op het raadhuiscarillon van de radiostad is gehouden. De prijs voor de beste improvisatie, uitgeloofd door het bestuur van het Holland Festival, werd toegekend aan mevrouw Ria van Fliegen- nS f Driebergen. Burgemeester J. J. G. Boot reikte de wisselprijs uit, die is vervaardigd door de edelsmid Archibald Dumbar Mr J den Daas overhandigde namens het Holland Festival de improvi- satiepnjs. een kunststuk van de jonge edelsmid Hans Suasso de Limo de Prado BONN De Westduitse regering is tevreden over de resultaten van de Gaulles reis naar Rusland. Erhard is de Gaulle erkentelijk voor zijn afwij zing van de Russische eis de verdeling van Duitsland te handhaven. Ook de Amerikaanse regering betoonde zich daar tevreden over. Washington is niet van mening dat de zinsnede uit het communiqué, dat Europese zaken door Europa opgelost moeten worden, Ameri kaanse deelname aan die oplossing uitsluit. Tussen Nijmegen en Wychen isi De ovwl» J girtermiddac omslreeks kwart over aardiers Jaap van d™Ende"1" Schoen een die werkzaamheden aan: hoven Stat Mertcns uit HoogaSn de spoorbaan verrichtte gegrepen door <België) en Daan Vanhoecke uit Arnhem, een trein die van Nijmegen op weg „Te JurF bestond dit jaar uit André h. De man. de heerïa8emans, Chris -- Den Bosch. De man, de heer G. van Stiphout uit Eerde-Veghel werd De winnaar Bos en Wouter Paap. bet beiaardconcours in Behrië*hhetft ta niet verdedigd. ,aar 2,J" strofe.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 7