KATWIJK ZOALS HET WAS ïk Vuurproef voor jong Quick Boys Grote aanvoer op de Leidse veemarkt Meer dan 100 diploma's voor Jacoba van Beieren Oudshoorn-van Egmond Verkeersmaatregelen Katwijk RAIFFEISEN-BANK 5%1 „KATWIJK AAN ZEE» bij onze bank krijgt U 4 rente STICHTING SPAARBANK DER GEMEENTE KATWIJK NIEUWE LEIPSE COURANT ZATERDAG 2 JULI 1966 KATWIJK AAN ZEE Arendje Klinkenberg (al jaren geleden over leden in de Kerksteeg. Deze foto werd ons toe gestuurd door mevrouw Jonker-Hoek, Boslaan Vanavond tegen Haarlem KATWIJK Vanavond wordt een begin gemaakt met het attractieve zomerprogramma van Quick Boys. De Katwijkse blauwwitten komen om zeven uur op Nieuw- Zuid tegen het eerste elftal van het in de tweede divisie spelende Haarlem binnen de Ujnen en die strijd wordt voor de Katwijkers een vuurproef. De ontmoetflTvg tegen Haarlem is voor Quick Boys bijzonder belangrijk. Niet alleen, omdat de Haarlemmers verladen week tegen Noordwijk toon den over een zeer sterk team te be schikken de roodbroeken werden voor eiigen publiek naar een kansloze 07 nederlaag gespeel'd maar voor al, omdat zowel de toeschouwers als de verenigingen, die nog de reis naar Katwijk moeten maken, de strijd als een graadmeter zullen beschouwen. Nieuwe gezichten Het Katwijkse elftal, dat vanavond tegen Haarlem aantreedt, wijkt op verschillende plaatsen af van het team uit de afgelopen competitie: nieuwe gezichten zijn de junioren Wim van der Plas en Koos Klinken berg, die op de buitenplaatsen een kans krijgen, en verder zijn ook de „oudjes" Jan van der Oever (rechts half) en Andries van Leeuwen (rechtsbinnen) weer opgesteld. De opstelling van Quick Boys luidt: Gerrit Vooys; Aat Remmerswaal. Arie Haasnoot Leen Aandewiel en Jeroen den Hollander; Jan van der Oever en Leen de Best; Wim van der Plas. An dries van Leeuwen. Leo Pluimgraaf en Koos Klinkenberg. D». J. C. van Huimik bezoekt Katwijk KATWIJK ZEE Dinsdag brengt de pas beroepen ds. J. C. van Hun- nik met zijn vrouw een bezoek aan de Hervormde Gemeente, 's Middags om 3 uur zal hij kennis maken met het ministerie van predikanten en om half vijf met de kerkvoogden, 's Avonds om kwart over 7 voligt een ontmoeting met de wijkkerkeraad Zuid en de centrale kerkeraad en van kwart over acht tot kwart voor' negen krijgen de Gemeenteleden ge legenheid kennis te maken met het echtpaar Van Hunnik. Agendanieuws Katwijk KATWIJK ZEE Maandagavond spreekt de heer J. Klein Haneveld in de UNI-zaal voor de Bijbelkring Katwijk, aanvang 8 uur. Dinsdagavond opent de heer J. Minnee een brood- en banketbakkerij in het pand Secretaris Varkevisser- straat 275 en de firma Van Maanen opent diezelfde dag in het pand Var- kevisserstraat 55 een poelierszaak. Donderdagavond om 8 uur geeft de Harmonie Katwijk een concert op het Bosplein. Tenniskampioenen KATWIJK De heer De Groot werd in het tennistoernooi kampioen bij de senioren; Wil Bloot werd eer ste bij de junioren evenals Bennie Buissink. KATWIJK ZEE Ds. Toornvliet spreekt dinsdagavond om 8 uur op de Boulevard bij de Oude kerk. KATWIJK ZEE De heer W. E. Wouda slaagde te Amsterdam voor het examen van de Amsterdamse Grafische School U.T.O.. het pa troonsdiploma typografie, het examen assistent calculator en het examen kostprijsberekening. LEIDEN Na regen komt zonne- kens was gisteren vlug en reeds zeer schijn: d'at is deze week weer duide lijk uitgekomen. Enkele dagen koud en guur; gisteren prachtig zonnig weer en daar was iedereen blij om. De stem ming op de markt was opgewekt; de aanvoer groot vooral op de wolvee- afdeling er was kooplust en een goede belangstelling. Ook de toeristen komen weer op de markt Alles eens overwegend, mogen wij vaststellen dat het een goede en ge slaagde markt is geweest. Er blijven natuurlijk wensen en rriet alles deelt in de vreugde. De afdeling gebruiks- vee is niet de grootste in deze tijd van het jaar; de aanvoer was zeker niet groot Varekoeien waren praktisch niet te koop èn door het te (kleine aantal èn door de minder goede kwaliteit. Slachtvee daarentegen hoewel min der in aantal dan vorige week, deed het goed. De slagers hébben de afge lopen week goed verkocht althans be ter dan de week daanvoor, en dat geeft de verkopers goede moed. Opgemerkt moet worden, dat de En gelse schepen weer varen en er dus Engelse koeien binnen komen, hetgeen an invloed is op de marktnotering. Op de ve.tte-ka'-weremnaikt viel een grote aanvoer waar te nemen, een veel groter aantal dieren dan een week tevoren. Ditzelfde kan niet worden ge zegd van de kwaliteit. De meeste dieren waren zeker niet van de aller beste soort, zodat de vlugge handel niet tot uitdrukking kwam in de prijs notering. Er was echter deze week veel vraag voor export, zodat dage lijks iets meer moest worden betaald. Op de jongvee-afdeling had de han del een stug verloop, mede door gebrek aan kopers. Het mooie weer hield gis teren de kopers thuis (op de boerderij) De nuchtere (kalveren hielden zich bij een- kleine aanvoer rustig. Varkens De markt van slacht/varkens lijkt wat verdeeld. Het aanbod uit het zui den en oosten is niet groot, terwijl er het westen nogal ruim varkens zijn. De beursnotering (verwadhtingprijs), ligt behoorlijk goed. Het wat koelere weer van de afgelopen dagen heeft de vraag naar varkensvlees (en vooral ribben) sterk doen toenemen. Rem mend op de markt blijft de grote voor- buikspek uit de mond- en klauw- zeerperiode. Notering slachtvaifkens f 2.10 tot f 2.20 per kg levend gew. De markt van biggen en lichte var- Houthandel v/h P. M. en J. Jonge- neel meldt over 1966 lichte achteruit gang na het bijzonder gunstige 1965. doch het tweede halfjaar geeft veelal betere winst. Aandeelhouders achtten het verslag te kort. De directie weet niet of zij daaraan tegemoet kam ko- •De verzekerde waarde van ge bouwen en machines is f 19 min., te gen f 4,4 min balanswaarde, waarin nog 24 ha is begrepen. Het bestuur weet nog niet of het duurzame activa voor bedrijfseconomische waarde op de ba lans zal brengen. vroeg waren vele hokken leeg. Er wer den goede zaïken gedaan en de prij zen lagen hoger. Notering zeugen: f 350, 400. 450; biggen 65. 74, 78; lichte varkens 90. 110, 120. De aanvoer va-n wolvee was groot, in totaal bijna 2700 stuks d. dieren meer dan vorige week. Des alniettemin was de handel overwe gend goed tot willig. Ook de weide- Texelse lammeren gingen willig van- de hand. Deze week ontvangen, van één der beste kaasmakers uit de Rijnstreek de eerste goed doorgraasde boeren- graskaas, mei 1966. Een zalfje voor Uw tong. Probeer het eens! „DE LANDBOUWER" Voorstraat 36 Tel. 3136 Brocades maakt stijging van kosten goed MEPPEL De omzet van Brocades- Stheeman en Pharmaciais in 1966 ho ger en men hoopt de kostenstijging r goed te maken. In de groot- nandel die in feite dienstverlening steeg de produktiviteit weinig en de kostenstijging is groot zodat de druk op de marges aanzienlijk is. Aandeel houders waren teleurgesteld over 1965 doch voorzitter ir. J. T. Duyvis vroeg of weer 20 pet. dividend over to tf 1.3 miljoen gestegen kapitaal dan niet verheugend was. Een aandeelhouder vroeg of 2.5 pet. bonus wel verstan dig was. zonder winstgroei, doch het bestuur vond dit alleszins verantwoord en nodig in verband met de waarde vermindering van het geld. Ir. Duyvis zeide dat er zolang hij voorzitter is. geen geconsolideerde cijfers zullen ko men. Hij kon zelfs zo uitvoerig niét meer antwoorden als in vorige jaren gezien de grotere belangstelling, aandeelhouder zeide. dan tegen zijn her benoeming te zullen stemmen. Broca des verwacht in het tweede half jaar vruchten van de krachtiger bewerking van artsen. Volgens Brocades veroorza ken de toenemende verplichtingen, aan de geneesmiddelenindustrie opgelegd, ontstellend vertragend. Eind 1966 komt een nieuw combinatie-preparaat op de markt. De verbouwing van Simplex' ge bouwen komt dan gereed. Deze kost f2 min. KATWIJK Als gevolg van de openstelling van de gereconstrueerde Achterkerkweg is een aantal ver keersmaatregelen getroffen. Voor- rangsweg zijn nu: Achterkerkweg, Rijnstraat en het gedeelte Valken- burgseweg, gelegen tussen Rijnstraat en Molentuinweg. Ingetrokken zijn de volgende voor rangswegen: Kerkstraat, van Achter weg tot Achterkerkweg; Van Eg- mondstraat. Voorrangskruispunten worden: het kruispunt Kerkstraat Kerklaan, met voorrang van het verkeer in de Kerk straat Gesloten werden verklaard voor al le voertuigen (uitgezonderd rijwielen) rij- en trekdieren en vee: Achterweg tussen Kerkstraat en Achterkerkweg, in de richting van de Achterkerk weg; Van Egmondstraat in de rich ting van de Achterweg; Kerkstraat tussen Achterweg en Achterkerkweg in de richting van de Achterkerkweg; Baron van Wassenaerlaan, tussen de Zanderij en Commandeurslaan, in d< richting van de Commandeurslaan. Gesloten voor alle voertuigen, rij en trekdieren en vee: Willem de Zwij LISSE Tijdens een op 09 juni in huijzen, Sassenheim, Hermien van Keu- gebouw Rehoboth gehouden feest avond zijn aam de geslaagdte leerlin gen van de prot.-chr. huishoudschool Jacoba van Beieren de diploma's "uit gereikt. Van de primaire opleiding slaagden 56 leerlingen, van de assis tenten-opleiding 37 en van de Snrich- t in gs assistenten-opleiding 16. De avond werd geopend door twee de voorzitter A. van Maldegem. Na de diploma-uitreiking door directrice en bestuur showden de leerlingen eigen gemaakte kleding op de wijs van ,.Ik stond laatst voor een poppenkraam". Het succesnummer van de avond was een door de Inas opgevoerd stukje, waarbij de groene uniformen waren omgetoverd in gala japonnen, r-uimtepakken. strand'ensembles en zelfs een bruidstoilet. De leerlingen van de prii leiding lieten in vier gefii p sen zien hoe het op een huishoud school ftdfh tftegaafl w'aiihé&i- deftirec- tiricé'afwezig is en ook daarbij Was het weer lachen geblazen. DIPLOMA'S De volgende leerlingen ontvingen het diploma: Primaire opleiding: Riet Arensman. Nieuw Vennep. Mieke Haasnoot. Mar- jolijn Heusevelt. Riet Hoogenes. Cobie Kaak. Jannie Kamerman, Mienie Kamer man. Reinv Koster. Annie de Lange. Alie Mijnders. Ria Roodenburg. allen te Lisse. Gonny van Rijssel. Abbenes, Marlies Spaargaren. Lisse. Ina Spaargaren. Lisse. Truus van Tol, Abbenes, Corrie Tulen. Lisse. Marja Uittenbogaard. Lisse. Cor rie van Voorst. Lisse. Frouke Winter. Overveen. Janny Beishuizen. Benne- broek. Ankie Bos. Nieuw Vennep. Cobie Breijer Lisse, Anneke van Dijk. Nieuw Vennep. Joke Dol. Ellie Faas. Suze van Felius. Corrie Gabel. Cobi van de Graaf Marja Heij, Joke van der Jagt, Ellie Ka. rens. allen te Hillegom, Rieka van.Loe- nen, Lisse. Ria Roodenburg, Lisse, Hilly Tibboel. Bennebroek. Marianna Tolle. Lisse, Bep Vissers, Nieuw Vennep, Joke Batenburg. Sassenheim, Tineke Biemond De Kaag, Hetty Boon, Sassenheim. Con- ny Bonte, Sassenheim, Corrie Buurman, Sassenheim, Joke Clement, Abbenes. Jel- lie Dijkstra. Sassenheim. Marpon Hout- Voor Centrale Verwarming Grimbergen Noordermeer Vliet N.Z. 19-20 - Rijnsburg Noordwijkse hoofdboekhouder Marijt nam afscheid NOORDWIJK Gistermiddag we officieel afscheid genomen van de hoofdboekhouder der bedrijven de heer J. Marijt die wegens het berei ken van de 65-jarige leeftijd de ge meentedienst verliet. Toen de scheidende hoofdboekhou der en zijn vrouw de feestelijk ver sierde' raadzaal waren binnengeleid werd allereerst het woord gevoerd door de loco-burgemeester, wethouder G. Vogelaar. Deze schetste de loop baan van de scheidende hoofdambte naar. Enige tijd geleden, toen u werd onderscheiden met de gouden ere medaille in de orde van Oranje-Nas- sau wegens uw 40-jarig dienstverband bij de bedrijven, heb ik uitvoerig uw verdiensten voor de Noordwijkse ge meenschap belicht, aldus de heer Vo gelaar, die verder opmerkte: „Toen u in 1926 werd benoemd in gemeen tedienst op een salaris van f30 per week zult u niet vermoed hebben dat alle sporten van de ambtelijke lad der door u zouden worden betreden en dat u de top zou bereiken. U is een man van de oude stempel die zelf altijd aanpakte en hard werkte, want de bedrijven waren uw een en uw al. In de loop van de ruim veer- ZONWERINGSBEDRUF - DEKKLEDEN FABRIEK tig jaar die u in gemeentedienst heeft doorgebracht is het inwonertal meer dan verdubbeld. Uw werk is er daardoor niet gemakkelijker op geworden en namens het college en de hele raad dank ik u hartelijk voor uw grote toewijding, ijver en plichts betrachting. Na een persoonlijk woord uitte de heer Vogelaar ten slotte de wens, dat de heer Marijt nog een aantal jaren in goede gezondheid van de rust zou mogen genieten. Prettig De technisch directeur der bedrij ven, de heer J. Melse schetste de heer Marijt als een man met wie het zeer prettig samenwerken was. De beroemde Wet van Parkinson geldt niet voor u, aldus de heer Mel se, want hoewel bij voorbeeld het gas-, elektriciteits- en waterverbruik in de laatste jaren verdubbelde of zelfs verzesvoudigde, heeft u met het zelfde personeel deze uitbreiding op gevangen en verwerkt. Namens het personeel der bedrij ven bood de heer Melse een filmca mera aan. Mevrouw Marijt ontving bloemen. Vervolgens werd het woord gevoerd door het hoofd van de openbare la gere school de heer G. Crama, door de heer J. van Rijn van het verifi catiebureau van de vereniging van Nederlandse gemeenten en door de kassier der bedrijven de heer E. J. Boeters. Alle sprekers gaven een loffelijk getuigenis over de accuratesse en vriendschap die de heer Marijt sie- De heer Marijt dankte ten slotte voor de hartelijke woorden en ca deaus. len. Sassenheim. Paula van der Lip. De Kaag. Hennie Loef, Lisse. Ada degem, Sassenheim, Aafje van Nieuw koop, Sassenheim, Coby Perfors, Sas senheim, Coby Vos, Sassenheim, Nelly Vos, Sassenheim, Tineke de Vries. Sas senheim. Jidi Karim, Lelden, Ans Staal. Lisse. Emy v d Weerdt. Warmond. Assistenten-opleiding: Bep Biesheuvel, Lisse. Jodi Gehrels. Lisse. Adrie Grif fioen. Lisse. Wil Kuijpers. Abbenes, Corrie Hollander, Tineke Horsman. Lia de Jonge, Marike Karstens, Ria Kerk hoven, Nel Kortekaas. Marijke Krom hout, Chyla Nieuwenhuis. Joke Quartel, Olga Slagboom, Annelies Spaargaren, allen te Lisse. Corrie van de Wetering. Abbenes, Marineke Braam, Sassenheim Jenny Geerling, Sassenheim Riet Granne- man Hillegom, Lies den Hartogh. Hille gom, Cobie Hogewoning, Sassenheim, Sonja Kardol Hillegom. Corrie Krabbés Lisse, Nelleke ter Maat, Sassenheim. Ria Möhlmann, •Hillegom, Ria van der Niet, Sassenheim, Marjo Overvliet, Sas- senfcèiffl. - Riet Ven Praags S*ss«h*ngn Ina Sannes, Hillegom, Nel Schenk', Hil legom, Truus Jongbloed, Sassenheim. Inas.-opleiding: Truus Benschop. aSs- senheim, Aukje de Boer, Bennebroek Heidi Boere, Hoofddorp, Hanneke le Clercq. Sassenheim. Lily Gehrels. Lisse, Marga van Ginhoven, Lisse, Carla Her- kemij. Aalsmeer, Carolien Karstens. Lis se. Jopie Krabbers. Lisse, Aafje Marinus, Sassenheim. Diet Monster. Nieuw Ven nep, Bets Nieuwenhuis, Hillegom, Mar- got Oosterkamp, Eindhoven, Bets Schenk, Hillegom. Dedie Wessendorp. Sassenheim, Riet v d Weijden, Hillegom. Alex Adam geeft hoop niet op DELFT De president-commissaris van NV Koninklijke Fabrieken v/h Alex Adam. de heer C. M. Hage heeft verklaard dat de eerste helft van 1966 vrij veel gunstiger is geweest dan die van 1965. In 1965 had het verlies van de dochter Rubberfabriek v/h Gebr. Merens te Haarlem de f 16.000 posi tief saldo van Alex Adam en f50.000 van de dochter Waalwijkse chroomle- derfabr. v/h Van Dooren De Greeff geheel teniet gedaan. Merens geeft nog steeds verlies, maar de reorganisatie op 1 april' kan aanmerkleijke verbetering brengen en de vrees dat men de rub- berproduktie zou moeten staken verwerkelijkt. Een aandeelhouder vroeg of men ooit nog winst in geld zou ken. De optimistische klanken op rige aandeelhoudersvergaderingen den nooit door feiten bevestigd. Hij vroeg of het bestuur ooit rekening heeft gehouden met de mogelijkheid van liquidatie. De heer Hage ontkende dit zeide dat er geen enkele aanleiding voor zo'n sombere overweging. Ir W. ter Horst werd tot benoemd. Vergadering Braat Delft DELFT Het dividend van de Ko ninklijke Fabriek F. W. Braat is vast gesteld op 20 pet, waarvan '0 pet in aandelen. Een aandeelhouder vroeg of een hoger dividend niet mogelijk was, doch voorzitter prof. ir. H. C. J. H. Ge- lissen zeide dat dit dividend aandeel houders geeft wat hun toekomt. Spaaroverschot. Jongen versplintert ruif van auto SAKSENHEBM <r-*n Af «ibalaan is gisteravond om kwart óver zevcii een jeugdige bromfietser frontaal op een personenauto gebotst. De jongen kwam op de motorkap terecht en verbrijzelde met zijn hoofd de voor ruit van de auto. Wonder boven wonder liep hij slechts lichte verwondingen op. Hij kreeg een lichte hoofdwond en schaafwonden aan de arm. Na ter plaatse behandeld te zijn. kon hij naar huis gaan. De bromfiets werd geheel vernield. gerlaan tussen de Nieuwe Duinweg en de Zeeweg, in de richting van de Zeeweg; secundaire rijbaan van de Zeeweg over een lengte van 10 me ter, gemeten in westelijke richting vanaf de Koningin Julianalaan in de richting van deze laan. Gesloten voor rijwielen: Molentuin weg tussen de kruising Tulpstraat Wassenaarseweg en Provinciale weg in de richting van de Provinciale weg. Verbod van stilstaan: Rijnstraat tussen pand 66 en de Noordwijker- weg, Rijnstraat tussen de voor- en achtergevel van hotel De Roskam. Wachtverbod Wachtverbod: Van Egmondstraat noordzijde. Hyacinthstraat secundaire rijbaan naast de panden 1 tot 24 aan beide zijden. Kerkstraat noordzijde, Burgerlijke stand van Valkenburg VALKENBURG ONDERTROUWD: C P Smit, 20 jr en A van der Meij, 19 jr. OVERLEDEN: T van Zadelhof!, 25 jr. VALKENBURG In verband met va kantie van de burgemeester komt het we kelijks spreekuur op het gemeentehuis tot 25 juli 1966 te vervallen. O De index van Herstatt Bank voor 100 Westduitse aandelen is gedaald tot 75,12, of even hoog als in mei 1959, na een re cord van 153,31 van zomer 1962. De waar de van alle Westduitse aandelen wordt geraamd op 70 miljard DM of de helft van die in zomer 1962. Bankiers en ma kelaars schrijven dit toe aan het krap- geld beleid en vermindering van de hausse. Buitenlandse verkopen vooral Amerikaanse droegen daartoe bij. Re- geringsobligaties geven bij de huidige koers 9% rendement. Kerkstraat over een lengte van 20 meter, te weten 10 meter aan weers zijden van het midden bij pand 21 behorende uitrit zuidzijde, Kerkstraat tussen pand 62 en de toegangsweg naar de RK school zuidzijde. Ingetrokken worden: wachtverboden Van Egmondstraat zuidzijde, Kerk straat zuidzijde, Kerkstraat noordzij de bij pand 21 en wel 10 meter aan weerszijden van het midden, Kerk straat vanaf Kerklaan tot tegenover de toegangsweg bij de RK school noordzijde, Rijnstraat 66 en Noord- wijkerweg oostzijde, Rijnstraat tus sen voor- en achtergevel van de Ros kam aan beide zijden. kerkdienst in militair tehuis te Katwijk KATWIJK AAN DEN RIJN Door herstelwerkzaamheden kan de gymna stiekzaal van de Hervormde school in de Narcisstraat niet worden gebruikt. De kerkdienst, die anders daar wordt gehou den, is morgenochtend, ook om half elf, in het protestants militair tehuis in de Tulpstraat, Hoog en laag water Katwijk KATWIJK AAN ZEE Zondag 3 juli, hoog water 3-22 en 15.51; laag water 11.38 en 23.59. Maandag 4 juli, hoog water 4.05 en 16.34; laag water en 12.20. KATWIJK ZEE De polikliniek Dierenbescherming houdt tot half augustus 's maandags geen spreek- Lir; 's woensdags wel. KATWIJK Bij de rijkspostspaar bank te Katwijk aan Zee werd in juni ingelegd f 129.624,73 en uitbetaald f 106.801,44; in het hulppostkantoor te Katwijk aan den Rijn werd ingelegd 963.21 en uitbetaald I 53.915.38. Dinsdag 5 juli OPENING van Maanen's poeliersbedrijf SECR. VARKEVISSERSTRAAT 55 Wij nodigen U uit eens een kijkje' te nemen in ons moderne bedrijf. Wij bieden U aan: BRAADKIPPEN POULET JONGE HAANTJES BRAADKUIKENS POULARDES Wild en gevogelte, eieren enz. enz. Gebraden kip of haantjes uit onze moderne Grilapparaten. Onze jarenlange ervaring is waarborg voor prima bediening. Openingsreclame, bij aankoop 5.- kip 10 eieren gratis. Voor uw kinderen leuke verrassingen. van Maanen's poeliersbedrijf IJMUIDEN Voor de loggers kotters onder de Nederlandse kust opeens weer meer succes weggelegd. De meeste schepen zaten tussen Scheve- ningen en Egmond. Daar was voor som mige vaartuigen een totaal te balen 600 kilo over het algemeen kleine tong en een mand of twintig andere vis, in hoofdzaak schol en wijting. Een groot deel van de haringtreilers was onder de Engelse kust bij Harteloop ln actie. Ook hier had men over een tekort aan succes niet te klagen. De haring was weliswaar weer klein van stuk maar met dag totalen van zes tot zeven last was toch wel tevreden. Ook vanuit de Noord kwamen rede lijke vangstberichten binnen. In dat gebied was de koolvis in vrij ruime mate aanwezig met op een goede tweede plaats de schelvis. De IJM 26 's-Graven- hage moest een zieke man overgeven aan de SCH 64 Frank Vrolijk die aan de thuisreis begon Wat er was Aan de IJmuider markt verscheen het niet verwachte grote aantal 55 vaartuigen. Zij zorgden voor een aanvoer van 2440 kisten vis, waarvan 230 kisten schelvis, 170 kisten wijting. 250 kisten kleine gul, 130 kisten haring. 116 kleine kisten haring. 170 kisten makreel, 250 kisten schol, 40 kisten diversen, 60 stuks stijve kabeljauw en 60.000 kilo tong. Voor laatstgenoemde was dus een hoofdrol weggelegd. De grotere soorten waren echter aan de schaarse kant en dat kwam in de prijzen duidelijk tot uiting. De grootmiddel klom naar een hoogste notering van ƒ7,10 en dat is in tijden niet gebeurd. De tong 1 stak met een notering van ƒ3.84 niet slecht van wal maar toen er steeds meer vaartuigen met platvis binnenliepen daalde de koers vrij sterk tenslotte op ƒ2,19 te belanden. De slips schommelde tussen de ƒ2,90 en 1 Bij dc schol was de hoogste koers voor de betere soort tweetjes. De scholletjes van de onderkant stonden er minder goed op en brachten het niet •erder dan tot een koers van ƒ32 De grote en de grootmiddel stonden er met notering van 85 tot ƒ62 ook niet slecht op. De minste belangstelling ging uit naar de kleinmiddel en de schol maar die zaten nog altijd tussen 57 en ƒ53. Voor de haring betaalde men op de eerste afslag ƒ35. Deze animo verflauw de snel waardoor de slotkoers met ƒ20 aanmerkelijk lager kwam te liggen. Naar makreel bestond met een notering van ƒ38 tot ƒ33 een redelijke vraag. Dat kan niet worden gezegd van de grotere schelvissoorten. Die zaten tussen ƒ33 en ƒ30. Het was ditmaal de omgekeerde wereld want de pennen en de braad die de laatste weken steeds met de laagste noteringen genoegen moesten nemen haalden nu de beste koers. Laatst genoemde soort spande met een top van ƒ40 de kroon. Dit betekende tevens dat dc kattencentrale er niet aan te pas kwam. De pennen waren met een koers van ƒ35 tot ƒ32 ook redelijk in trek. Bij de wijting kon de dichte soort niet veel goed doen en betaalde niet meer dan ƒ17. Dan deed de gestripte wijting het met een koers van ƒ44 tot ƒ36 stukken beter. De gul was niet erg gewild doch smaakte wat de kleinste soort betreft het genoegen de katten centrale op een afstand te houden. De slotkoers lag nog twee gulden boven het minimum. De grote gul startte met een notering van 57 niet onverdienstelijk maar werd spoedig op een voor de laatste dagen meer normale koers van ƒ40 gedrukt. De middel gul zat eerst op een notering van 46 maar zakte weg tot ƒ40. De regels grote kabeljauw had den met een constante koers niet over een te kort aan belangstelling te klagen. Ook de regels kleine kabeljauw brachten het er met een notering van ƒ72 tot ƒ68 niet slecht vanaf. De tarbot was duur. Eerst moest men ƒ7,10 betalen, later ƒ6. De kleine haai die de laatste weken tamelijk goedkoop was ging nu voor de mooie notering van ƒ43 van de hand. Het beeje zalm deed ƒ6,10 per kilo. In Scheveningen In Scheveningen werden aangevoerd 40 kisten schelvis, 50 kisten wijting, 60 kisten gul en kabeljauw, 70 kisten haring, 900 kleine kisten haring, 10 kis ten makreel, 10 kisten schol en 400 kilo tong. B CA i aIAIAAA AAI O Voorstraat 50 Telefoon 2019 Uw dagelijks opvraagbaar spaargeld staat goed bij ons. Want wij vergoeden u 4% rente! Dat maakt voor u het sparen aantrekkelijk. Zo groeit Uw bezit snel, want rente-op-rente loopt op. Wilt u een spaarvorm die nóg meer rente geeft? Komt u dan eens langs, vandaag of morgen. EXPOSITIE VAN SCHILDERIJEN Gedurende de maand juli exposeren wij werken van DIC ZANDBERGEN Wij nodigen u gaarne uit tot het bezichtigen van deze fraaie collectie moderne doeken, waaronder een zestal werken, omvattend het scheppingsverhaal, wel een bijzondere plaats inneemt. Toegang vrij. Van 921 uur. Kunsthandel D VOORSTRAAT 9 Kruyt KATWIJK AAN ZEE HET kenmerk van spaar banken met een werkelijk spaarkarakter. De spaargelden worden daar alleen belegd in risicomijdende objecten; daardoor is de grootst mogelijke veiligheid voor de inleggelden gewaar borgd. Het spaartegoed dezer banken beliep in 1964 ruim 5 miljard gulden. lot die spaarbanken behoort ook de Kantoor KATWIJK AAN ZEE Voorstraat 88 Bijkantoor KATWIJK AAN ZEE Willem de Zwijgerlaan 59 Bijkantoor KATWIJK AAN ZEE School Suurmondstraat Bijkantoor KATWIJK AAN DEN RIJN: Rijnstraat 29.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 4