mooier Tegenstand bij instelling begrotingscommissie Musicus Adolf Busch in geboortestreek herdacht Leidseplein - jeugd meer schuldig Kleurenfoto's nu dan ooit Van Dijken en Tjalma niet in Senaat terug AGFACOLOR SPECIAL Dubbele promotie op één dag Politie begreep het niet Margareth Smith velde Trudy Groenman snel 9 WOENSDAG 2') J UNI 1966 (Van onze kunstredactie) De wereldberoemde Duitse vio list Adolf Busch, die dit jaar 75 jaar zou zijn geworden hij werd geboren 8 augustus 1891 en overleed 9 juni 1952 te Brattleboro is deze maand herdacht in zijn geboortestreek Siegerland in Westfalen. Het hoogtepunt van deze manifestatie was het con cert, dat in het „Gebrüder Busch Theater" te Dahlbruch werd ge geven door de violiste Pina Car- mirelli en pianist Rudolf Serkin, schoonzoon van de herdachte. dat evenals Dahlbruch op xorte afstand ten noorden van Busch' geboorte plaats Siegen ligt de „Brüder Busch Gesellschaft EV" opgericht. Deze instel ling heeft tot doel de artistieke nala tenschap van de gebroeders Fritz (diri- Busch bijeen te brengen. Tevens wil zij de herinnering aan de kunstenaars lr«vend houden, benevens de publicatie van boe ken en geschriften over de gebroeders en hèr-uitgave van grammofoonplaten steu nen. Voorts wil zij zich geheel in de geest van de gebroeders Busch met alle haar ter beschikking staande midde len te weer stellen tegen nationalistische en rassen-discriminerende tendensen op het culturele vlak. De vereniging, die reeds meer dan 150 leden telt het bestuur wordt gevormd door prof. Carl Ebert, Rudolf Serkin en dr. Günter Henle, muziekuitgever te Duisburg herdacht verleden jaar Fritz Busch, die als dirigent van de Glynde- bourne-opera wereldroem verwierf. O Voorbeeldig O Dit jaar heeft de zakelijke leider Wolf gang Burbach er voor gezorgd, dat de herdenkingsmanifestatie van de onverge telijke Adolf een grandioos succes is ge worden. De „Brüder Busch Gesellschaft' heeft zich in verbinding gesteld met vroe gere medewerkers, collega's, leerlingen en vrienden van Adolf Busch, met het verzoek, over de meester te schrij Op deze wijze is een boekje ontsi „In memoriam Adolf Busch", dat met vele vaak voortreffelijke bijdragen en interessante foto's een duidelijk beeld geeft van de voorbeeldige mens en kunstenaar, die Busch was. Naast biografische schetsen, waarin de voorspoedige ontwikkeling van wonder kind Adolf bespeelde al op zijn derde jaar een door zijn vader gebouwde viool Typerend was zijn grenzeloze bewon dering voor Toscanini, die hèm, omge keerd, eveneens buitengewoon waar deerde, hetgeen resulteerde in een uit nodiging voor een concert-tournee een unieke gebeurtenis! Zijn compro misloze levenshouding blijkt wel het sterkst uit de weigering van Adolf Busch om verder in Duitsland op te treden wanneer de nazi's eenmaal aan de macht zijn gekomen. Ook latere i biedingen in 1938 gedaan waarbij „alles vergeven en vergeten" zal wor den, slaat hij onomwonden af, aange zien hij fel tegen het brutale en on menselijke regime gekant is. Onder drukten en beproefden heeft hij zijn hele leven geholpen. Zo stuurde hij b.v. na de oorlog talloze „Care-pack- ets" naar Duitsland. Boeiend zijn ook de uitspraken van leerlingen, onder wie niemand minder dan Yehudi Menuhin. Van de collega's verrast Joseph Szigeti met een vooral uit violistisch oogpunt belangwekkende bij- Compositielijst Behalve dit boekje is er, voor het eerst, een lijst van de composities van Adolf Busch uitgegeven. Bijzonder veel dank is de vereniging hiervoor verschul digd aan de 84-jarige, maar nog altijd vitale prof. dr. Otto Grüters uit Düssel- dorf, zwager van de violist-componist. Nadat op 4 juni 's ochtends in Siegen een tentoonstelling, gewijd aan Adolf Busch, was geopend, en 's middags de jaarvergadering in Hilchenbach was ge houden, werd 's avonds door de violiste Pina Carmirelli er piar.':t Rudolf Serkin het herdenkingsconcert gegeven. Het „Gebrüder Busch Theater" in hét kleine plaatsje Dahlbruch, dat plaats biedt aan meer dan 500 personen, was geheel ge vuld met belangstellenden uit de gehele wereld. Tijdens een volgende plechtigheid hiel den violiste Pina Carmirelli, cellist Her- DEN HAAG Gisteren zijn bij het j Centraal Stembureau in Den Haag de officiële kandidatenlijsten vastgesteld voor de verkiezing van 37 leden van de j Eerste Kamer. De leden van de Provin ciale Staten van Zuid-Holland (groep (4) en van Gelderland, Overijssel, Gro- I ningen en Drenthe (groep 2) zullen vol- (gende week woensdag de 37 senatoren aanwijzen. Acht huidige Eerste-Kamerleden ko men niet op de ingediende kandidaten lijsten voor: mr. T. A. van Dijken, J. Tjalma (Beiden ARP), Kamervoorzitter mr. J. A. Jonkman, P. J. Kapteijn, drs. J. H. Mulder, dr. F. J. Polak (allen De PvdA heeft in de vijf betrokken provincies twee kandidatenlijsten inge diend. Het uitkomen met meer dan één lijst werd ook bij vorige verkiezingen wel toegepast met als oogmerk het ver krijgen van meer restzetels. De PSP zag een aantal kandidaten door de Kiesraad geschrapt, omdat de vereiste bewilligingsverklaringen van de betref fende kandidaten niet tijdig waren ontvangen. De lijstnummering is als volgt: 1: KVP, 2 en 3: PvdA, 4: ARP, 5: CHU, 6: VVD, 7: PSP, 8: CPN, 9: Boeren partij en 10: SGP. Automatenkraker gearresteerd AMSTERDAM De Amsterdamse recherche heeft een 22-jarige student gearresteerd die behoorde tot de jeugd bende waarvan ook enkele bekende provo's lid waren die zich bezig hield met het kraken van automaten en diefstal uit onafgesloten auto's. Het staat wel vast dat het niet blijft bij de 14 tot nu toe verrichte arrestaties. De bende blijkt zeer talrijk. mann Busch en pianist Rudolf Serkin enthousiast pleidooi voor het meeslepen de pianotrio in a-klein op. 15 van Busch. Duidelijk maakte een sterke ontroering zich vooral van de cellist en de pianist meester: vaak speelden zij vroeger dit zelfde werk samen met hun broer, resp. schoonvader! De dubbel-gemaskerde film voor maximale kleurzekerheid. 4^ Muziekschool naam van Adolf Busch, die behalve als solist, ook roem heeft verworven als kamermuziekspeler o.a. als primarius de naar hem genoemde wereldvermaarde strijkkwartetten en strijkorkesten, is on afscheidelijk verbonden .aan de op zijn instigatie opgerichte „School of music" in Marlboro in de staat Vermont (V.S.) Hier kunnen instrumentalisten van aller lei aard gedurende juli en augustus het ensemblespel beoefenen, waarbij cursus sen worden gegeven door de grootste meesters. Typerend is de instelling om lo-virtuozendom tegen te gaan! dat het pianisten niet geoorloofd is alleen op te treden: alles wordt in samenwerking met andere instrumenten gedaan. Serkin, die na _e dood van Busch ar tistiek directeur van deze school is ge worden, heeft sindsdien al internationale bekendheid met het orkest ervan gekre gen tijdens de grote Europese tournee het vorig jaar. Senaat akkoord met aanleg pijpleiding (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Het plan van de re gering om financieel deel te nemen aan de exploitatie van een pijpleiding tussen de Nieuwe Waterweg en het Noordzeekanaal Jieeft gisteren in de Eerste Kamer vrijwel geen kritiek ontmoet. De senatoren gingen ook akkoord met het wetsontwerp dat deelneming van de overheid regelt in de N.V. die deze pijpleiding zal aan leggen. De CPN en de PSP lieten aan tekenen dat zij geacht wensten te worden tegen te hebben gestemd. Minister Den Uyl zei in zijn ant woord dat naast economische motie ven ook de ruimtelijke ordening en het vraagstuk van de luchtveront reiniging een rol hebben gespeeld. Het samengaan van deze drie faktoren noemde hij kenmerkend voor het in dustrialisatiebeleid van de komende decennia. Ten zij de opvattingen over de ruimtelijke ordening of de situatie ten aanzien van de luchtvervuiling zich hiertegen verzetten, zal een tweede raffinaderij ook in het Noord- zeekanaalgebied gebouwd worden, zo deelde drs. Den Uyl mee. Vestiging van dit bedrijf ten zuiden van het Noordzeekanaal of Ln Zuid-oost-Flevo land is volgens de bewindsman tech nisch wel mogelijk. De pijpleiding kan afgetakt worden. Maar dit brengt wel financiële vragen met zich mee. (Van onze onderwijsredactie) UTRECHT De heer C. de Deugd uit Buurmalsen is op een dag twee keer gepromoveerd aan de Utrechtse universiteit. Hij is nu doctor in de wijsbegeerte en in de letteren. Een dub bele promotie op een dag is in Utrecht zelden of nooit voorgekomen. De titels van de proefschriften zijn: De betekenis van Spinoza's eerste soort kennis en Het metafysisch grondpa troon van het romantische literaire den ken. Promotors waren prof. dr. mr. K. Kuypers en prof. dr. H. P. H. Teesing. De heer De Deugd heeft het Marnix- gymnasium in Rotterdam doorlopen. Daarna studeerde hij aan het Calvin College in Grand Rapids, de Wayne-u- niversiteit in Detroit, de Havard-uni- versiteit en in Frankrijk. Hij behoort tot de wetenschappelijke staf van het instituut voor algemene literatuurwe tenschap in Utrecht. (Van o e parlementsredactie) DEN HAAG De Tweede Kamer zal vandaag een beslissing nemen over hel voorstel om bij wijze van proef eer algemene parlementaire begrotingscom missie in te stellen. Deze zou in de perio de, liggende tussen de begrotingsbehande ling in openbare vergaderingen van Ka mercommissies en de begrotingsbehande ling door de voltallige Kamer, de voor gestelde rijksuitgaven nader onder de loep moeten nemen en beoordelen of op zichzelf en in onderling verband v antwoord zijn. Daarbij zouden ook door de Kamer ingediende amendementen of bepaalde begrotingsposten in beschou wing moeten worden genomen. De Kamercommissie voor de parlemen taire werkwijze wil met de instelling van de algemene begrotingscommissie het hardnekkige euvel te lijf gaan, dat bij de begrotingsbehandeling Kamerfrac ties het ene moment aandringen op bezui nigingen en het andere ogenblik even zc Mr. Van Hall weigert weer toestemming AMSTERDAM Mr. G. van Hall heeft opnieuw toestemming geweigerd voor een demonstratieve optocht tegen het politiebeleid in de hoofdstad aan dezelfde jongerengroeperingen, die op 23 juni ondanks het verbod toch de monstreerden. Zoals bekend werden hierbij 55 arrestaties verricht. De organisatoren van de demonstra tie zeggen, dat de motivering van de burgemeester is, dat „de situatie in de stad, mede door uw negatie van het verbod van vorige week, nog niet zo gekalmeerd is dat de door u gevraagde vergunning kan worden verleend". Dit is een model van de Lockheed L-2000, waarvan het eerste type in 1970 zijn proef vlucht zal maken. Enkele ge gevens: Kruissnelheid bijna 3000 km per uur op een „werk- hoogte" van 20 km. Er kunnen 266 passagiers in deze reus, die als merkwaardig bij'k omst ighein heeft, dat zijn neus een echte wipneus is: de hele cockpit kan namelijk omlaag en omhoog bewogen worden, waardoor de vliegers bij start en landing beter grondzicht hebben. vrolijk uitgavenverhogingen bepleiten. De Kamer zal het voorstel wel aanvaar den, maar toch bleek de tegenstand gistermiddag, bij de voortzetting van het debat over het nieuwe ordereglement, groter dan aanvankelijk werd ver wacht. CHU De c.h.-fractie wilde er niets van we ten en ook de CPN en een deel van de KVP- en PvdA-fracties gavën niet thuis. De heer Kikkert (CH) meende, dat de Kamer op deze manier op de stoel van de regering gaat zitten. De heer Kieft (AR) voerde tal van bezwaren aan, maar bleek tenslotte wel bereid een proef met het systeem te nemen. Een amendement-Westerterp (Kath.v.) op het voorstel van de commissie parle mentaire werkwijze bracht zoveel ver warring teweeg, dat de Kamer op voorstel van mr. Toxopeus (Lib.) besloot de zaak nog even achter de schermen te bekijken en de eindbeslissing tot van daag uit te stellen. De indieners van het amendement beschouwden hun creatie als een „red dingsplank" terwijl de socialist Scheps en anderen er een „doodsteek voor de parlementaire verantwoordelijkheid" in Tevoren had de Kamer zich verenigd met het voorstel de mogelijkheid te ope nen om van de openbare commissieverga deringen een zg. analystiscn verslag te geven in plaats van een letterlijke Plan om alle negers te vermoorden LOS ANGELES De 43-jarige Her- man Lee Henry is gisteren schuldig bevonden van een samenzwering on alle negers in de Ver. Staten te ver moorden. Henry moet 27 juli voor het Hooggerechtshof verschijnen. Opperrechter Maurice T. Leader zei dat de verdachte „een duivels plan had uitgedacht, om de negerbevolking uit te roeien" door alle negers in de Vere nigde Staten vergiftigde voedselpaket- ten te sturen. Henry beweerde dat een lid van de aad van burgers van Los Angeles voor het eerst had gesproken over het vergiftigen van negers en hem tiendui zend dollar had geboden vpor moord op Martin Luther King. Volgens de ver dachte heeft hij alleen maar een onder zoek ingesteld naar het complot. Hij plan geweest de politie ervan in kennis te stellen. Rechter Leader zei dat het complot het produkt is geweest van een „zieke :est" maar dat Henry niet ongeschikt om te worden berecht. HvoltUie of revolutie in Amsterdam (II) (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM Jasper Grootveld heeft geen revolutie teweeg gebracht. De vreemde maar niettemin vriendelijke jon geman zou het zelf niet geloofd hebben als men hem had ver teld, dat zijn anti-rookcampagne nog eens zou culmineren in een unieke straatrel. Neen, men kan Jasper hier moeilijk verwijten maken. De Leidsepleinjeugd, die hem aanvankelijk aanspoorde tot zijn vreemde erediensten, is veel meer schuldig. Want onder die Leidsepleinjeugd bevonden zich wel jongeren, die beter moesten weten. We denken hier bijv. aan Simon Vinkenoog ondanks zijn voortdurend „high-zijn" een intelligent man. We denken hier aan Bart Hughes, de beginnend arts, die zichzelf een gaatje in het hoofd boorde. We denken aan de vele studenten, die het wat harde sociëteitsleven ontvluchtten en vergetelheid zochten in marihuana en LSD. hun leiding zouden onderwerpen, was het provotariaat geboren. De stille evolutie had zich voltrok ken voor de politie of zo men wil voor het gezag begreep wat er aan de hand was. Toen de „provo's" eenmaal de leiding hadden geno men, werden de bij relletjes gear resteerden plotseling van indivudu lid van een beweging. Ze genoten de bescherming van handige jon gens, die hun relaties hadden in de normale maatschappij. Vraagt men de echte „provo" Duco van Weerlee of zijn bewe ging op een rel uit is, hij zal u verontschuldigend aankijken. „Neen", zal zijn antwoord zijn, „wij zijn zelfs geen politieke groe pering, al namen we dan aan de gemeenteraadsverkiezingen deel. Wij staan een „new left-bewe- ging" voor- Een gerichte linkse groep. Maar wij moeten provoce ren, omdat dit voor ons de enige manier is ons misnoegen over bestaande toestanden tot uiting te brengen." Niet zo kwaad Misschien zijn Duco en enige an dere top-provo's de enigen, die kun nen omschrijven wat de „provo's" nu eigenlijk willen. En wie hen hun idealen hoort uiteenzetten, krijgt zelfs nog een beetje 'sympathie voor Jasper was we schreven het al eerder een willig werktuig van anderen die qua intelligentie-peil op een veel hoger plan stonden. Zij ge bruikten Jasper voor hun „spelle tjes" en toen zij de situatie niet meer in de hand konden houden, werd hun Jasper gewoon een sensa tie-object voor sensatie-fotografen. Had de politie nu maar bijtijds ingezien, dat de onschuldige Jasper voor eigen bestwil een poosje op gesloten diende te worden het was allemaal nog best meegevallen. Maar de politie liet Jasper behou dens een paar dagen „huis van be waring" telkens weer los op een massa, die zich van week tot week wijzigde. Van de wat vreemde, al tijd rebellerende Leidsepleinjeugd ging Jasper ongewild over naar de sensatie-zoekers en de straatjeugd. Maar „de gekke Jasper" kon deze groep niet boeien. Hij mochtwel de clown spelen en publiek trekken, maar zodra het publiek er was, was Jaspers rol uitgespeeld en begon het „kat en muis-spel" tegen de agen ten. Gefaald Wanneer de leiding van het Amsterdamse politiecorps gefaald heeft, dan is het hier geweest. Niet snel genoeg had men in de gaten, dat een grote groep in feite nihi listische jongeren alleen maar lei ding nodig hadden om een massa te vormen tegen het gezag. Er is in de gehele ontwikkeling in de hoofdstad een evolutie te onderkennen, die leidt van de simpele Jasper naar de intellectuele Neerlandicus Bernhard de Vries en de misschien nog wel intelligentere Irene Donner-v. d. We tering. Zodra de „nozems" wisten dat zij leiders hadden, sloten zij zich aaneen en zodra de „provo's" wisten, dat de „nozems" zich aan hen, omdat zij het heus zo kwaad niet menen. Maar ook Duco en zijn mede provo-stafleden kunnen niet ontkennen, dat de eigenlijke pro vo-groep nooit groter is geweest dan honderd tot honderdvijftig man. Alles wat misbaar op de straat maakt, is geen „provo", maar noemt zich alleen zo, omdat het nu een maal beter klinkt dan „nozem". Nu willen wij ook weer niet beto gen, dat de echte „provo" geen straatdemonstratie wil of kan hou den. Dat zou in strijd zijn met het gedrag der top-provo's. Maar om de provo's nu direct verantwoordelijk te stellen voor de gebeurtenissen van de 14de juni zoals burge meester Van Hall deed gaat te ver. Men dient eerst de zg. pro vo-groep volledig te analyseren en daarna pas een oordeel te geven. De moeilijkheden op en na de tiende maart kunnen weliswaar voor een deel op rekening van de provo's wor den geschreven, de werkelijke rel len zijn gevoerd door groepen, die zich van de naam „provo" bedienen. Wat de echte provo's willen zou men met een beetje goede wil nog kunnen zién als een politiek doel zoals b.v. ook de communisten heb ben maar wat de massage aan hang betreft, deze wil niets liever dan zo spoedig mogelijk en onder alle omstandigheden een gevecht met de politie aangaan. Krachten IRENE DONNER .intellect op de achtergrond Het Is die laatste groep geweest, die het op de 14de juni zo bont maakte in de hoofdstad. De provo's moet men echter verwijten, dat zij krachten hebben losgemaakt, die niet meer te stuiten waren en dat zij willens en wetens het gezag on mogelijk hebben trachten te maken. Anderen, minder intellectueel be gaafden hebben in dit streven de mogelijkheden van werkelijke anar chie gezien. De politic heeft in het onderkennen van de beweging en haar achtergronden gefaald. Zij zal dit misschien ontkennen, maar de feiten spreken een te duidelijke taal- In slechts 38 minuten: 6-0 en 6-4 LONDEN Wimbledon's achtste dag as nog maar 38 minuten oud toen Tru dy Groenman ontmoedigd het hoofd boog voor de onbetwiste koningin van het wereldtennis, Margaret Smith. Mag gie won de eerste kwartfinale met eon Nederlandse speelster sedert 39 jaar met 60, 64. Na een eerste set in dertien minuten, waarin zij de ballen links rechts langs de Groningse sloeg, en tweede waarin Trudy ineens haar volley vond en tweemaal door de service de titelhoudstcr heenbrak. Maar het en bleef een ongelijke strijd tussen de vaart, de vastheid en de op fysieke supe rioriteit gebaseerde pressie van de Australische en het typisch vrouwelijke, wat ingehouden tennis van de linkshandi ge Nederlandse Gelukkig voor Trudy en haar vele sup porters rond baan een van het eindelijk weer eens zonnige Wimbledon, capituleer de zij pas na dappere tegenstand, waar mee zij van 14 tot 4—5 terugkwam na op 3—5 twee matchpunten te hebben overleefd. Toen Margaret er op 4—5 op eigen service weer twee kreeg, maakte zij eerst een dubbele fout, maar toen was het gebeurd. Het was tenslotte een neder laag met ere. Margaret Smith krijgt in de halve eindstrijden Billy Jean King tegenover zich, maar het is voor de kleine gebrilde Amerikaanse een dubbeltje op zijn kant geweest, tegen de Zuidafrikaanse Annet te van Zijl. De andere halve finale gaat tussen Ann Jones en Maria Bueno. De Brazili aanse won in een matige partij tamelijk snel met 64 63 van Francoise Dürr, die zwak serveerde, maar Ann Jones moest eerst alle spoken van het centre court jagen voor zij de inzinking, die haar het verlies van de eerste set met 46 opleverde, te boven was. Nancy Ri- chey, die er met haar shorts, haar elastie- ke kniekous en haar enorme zonneklep uitzag als de op show beluste doelman van een Amsterdams schoolvoetbalelftal, werd van het ene op het andere moment van de overheersende speelster de leer linge. Duitse legioen in Engeland 't sterkst FRANKFORT Van de supporters, die hun landenploeg in het tornooi om het wereldkampioenschap voetbal, dat volgende maand in Engeland wordt ge houden, zullen steunen, zal het Duitse legioen het sterkst zijn. Totaal zijn er in West-Duitsland 5590 doorlopende toe gangskaarten voor het tornooi verkocht. Op de tweede plaats komt het Brazili aanse legioen. Ondanks de lange en toch zeker niet goedkope reis. die de Brazili anen ervoor moeten maken, nebben zij 5485 passe-partouts afgenomen Totaal zijn er door de Engelse voetbalbond aan 110 landen 33.000 doorlopende toegangsbe- wijzen verkocht, dit is 65 pet. van het beschikbare aantal passe-partouts. De waarde hiervan is 1,15 miljoen pond ster ling (ruim 11,5 miljoen gulden). DRESDEN Het Chileense voetbalelf tal voor het wereldtoernooi heeft dinsdagavond in Oost-Duitsland tegen Dynamo Dresden voor 30.000 toeschou wers een onverwachte nederlaag gele den. De Dresdener ploeg won met 2—1 na bij de rust reeds een voorsprong te hebben gehad van 1—0. Zaterdag speelt Chili een oefenwedstrijd te Leipzig te gen het Oostduitse elftal. LONDEN De Nederlandse jeugdkam pioen tennis Nanno Kranenborg werd dinsdag in de eerste ronde van het Wim- bledonjeugdtornooi uitgeschakeld. Hij verloor met 1-6, 0-6 van de Spanjaard Orantes. SANTANA FAVORIET Manuel Santana (nu favoriet) en Cliff Drysdale, die nog een ronde achter wa ren, bereikten de halve finales bij de heren. Drysdale na zijn moeizame zege (van maandag op de Deen Jan Lcschlv opvallend gemakkelijk met superieure overmacht op alle tenniswapenen, hoe- wel pas op het zesde matchpoint van Tony Roche (9—7 6—2 6—2). Daarmee verdween na Roy Emerson ook de J tweede getipte finalist uit het toernooi. Weer speelde een blessure daarbij dc beslissende rol. Roche, blesseerde zich destijds ernstig aan de enkel bij de kam pioenschappen van Frankrijk, waarvan hij nu nog last had. Santana versloeg Ken Fletcher (0—2 13—6 8—6 4—6 7—5). Het Nederlandse aandeel in de ten- nisvreugde was deze dag bijzonder klein. Behalve de verwachte nederlaag van Tru dy Groenman kwam later op de dag het on verachtte verlies van Tru''v en Elly Krocké in het dames dubbelspel tegen het Engelse paar Shaw en Willams (4—6 6—4 7—5). Tom Okker en zijn Austra- hsche partner Ray Ruffers werden in de kwartfinales van het herendubbelspel uit geschakeld door de als vierde geplaatste Australiërs Davidson en Bowrey Het "'as een strijd, die 78 games en drie en en nalf uur duurde. Het enige Nederlandse succes werd de ze dinsdag behaald door Elly Krocké, die met haar partner Gerrard (Ny Jeel.) k1^ T6 6—4 6—3 in hct gemengd dub- «xK ï.°n,van Salomon en Walkden (Rod.) Zij komen in de vierde ronde tegen de winnaar van de partij trssen rwt, u tcse" Kcn F-etencr/Margareth Smith,

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 9