Ruim 300 jongelui hielden ordelijke protestmars Geen onderdrukking van boeddhisten I m 74 Boeng onderwerpt zich aan congres Indonesië in september weer lid van VN ussen willen Europa foor de Europeanen goed/ enf wel' ,plEUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 20 JIM 1966 Vit vrees voor onderwereld Provo's gingen logeren in Blaricum AMSTERDAM Ongeveer 25 pro 's hebben het weekeinde doorge- acht in de villa van de Blaricumse .- Jnnisleraar en filosoof S. Cochius. Zij _|es' rlieten de hoofdstad, omdat zij niet j Iden worden aangezien als de aan- ikers van nieuwe relletjes. Hun ees voor de Amsterdamse onderwe- ld was ook een reden voor hun ver- Demonstratie Actiegroep Vietnam Krans hij Nationaal Monument Onder leiding van de heer Cochius icussieerden de provo's over de door tennisleraar ontworpen filosofie, et cochisme". Zij kwamen tot de nclusie, dat er „goede dingen" in Als tegenprestatie voor de logeer- rtij knapten de provo's de tuin van heer Cochius op. 'rovo-leider Roel van Duyn en het ovo-raadslid Bernard de Vries be- •hten dit weekeinde hun ouders in n Haag. AMSTERDAM Ordelijk, zich keurend houdend aan de verkeersregels, en drie aan drie wandelend op het trottoir, heeft een groep van ongeveer 300 jongeren gisteravond een stille protestmars door Amsterdam ge houden. De demonstratie ging uit van de Actiegroep Vietnam. Bij het Nationaal Monument op de Dam werd een krans gelegd, waarna in de bus van het Ameri kaanse consulaat-generaal op het Museumplein een brief werd ge- Premier Ky jaar aan het beivind Brief gepost hij consulaat Ver. Staten moer en wanordelijkheden in discre- diet te brengen. Mensen, die zich niet aan de spelregels zouden kunnen hou den, werden opgeroepen zich van deel name te onthouden. Geen vergunning ese hoofdstad is gisteren een ote parade gehouden ter gele- pheid van het eenjarig bestaan n het bewind van de generaals r en Thieu. Niet minder dan ^rduizend man nam deel aan parade, die werd gehouden een zwaar bewaakt militair jmp. Ook de Amerikaanse am- jssadeur in Zuid-Vietnam, Ca- Lodge, was getuige van deze rerschouw, die besloten werd st een demonstratie valscherm- Iringen. In een radio-uitending richtte pre- nier Ky zich daarna tot het gehele juidvietnamese volk. Hij benadrukte |at zijn militaire junta het boeddhis- tie zeker niet onderdrukt. Hij had je militairen naar de opstandige teden in het noorden van het land jezonden omdat de activiteiten daar 'adelig waren voor het prestige van et land. De strijd tegen de Vietcong is nog »en overwinning geëindigd, maar ben de donkere dagen zeker achter liggen'-, zo zei hij. Het afgelopen jaar i 47.000 leden van de Vietcong Jg jrdvMnamezen gesneuveld en 6 W 'angen genomen. In die tijd hebben w i 18.000 opstandelingen overgegeven, premier Ky, die er tenslotte op wees 9*™*. Zuid-Vietnam thans economische, Inische en militaire steun ontvangt van 0,98rtig landen. >,69 OPSTAND HOE-É r% Qoitussen is zaterdag de opstand in geëindigd, toen ongeveer tweedui- r> qoi regeringsmilitairen de citadel, het van de opstandige troepen, Meer troepen van VS naar Europa ASHINGTON De Verenigde Sta- iverwegen of meer troepen naar Eu- dienen te worden gezonden ter ver ing van de Franse eenheden die aan favo worden onttrokken. Dit blijkt et verslag van de Senaat, t verslag heeft betrekking op vra- die onlangs door de subcommissie de Senaat voor de militaire paraat- zijn gesteld aan generaal Harold ison, chef-staf van het leger. Senator ington had zich bezorgd getoond de Franse en Westduitse strijdkrach- in de Navo en de generaal gevraagd:: het noodzakelijk worden meer Ame- nse divisies naar Europa te zen- Het boeddhistisch instituut in Saigon, waar sinds zaterdag enkele honderden boeddhisten opgesloten zitten, wordt nog steeds door de politie omsingeld gehou den. Een aan cholera lijdende boeddhist van het instituut mocht vanmorgen een ziekenhuis worden vervoerd, hygiënische toestanden in het gebouw zouden erbarmelijk zijn. Er is geen water en elektriciteit meer. Vrouwen ei deren mochten zondag naar huis, de overigen moesten blijven omdat zich onder hen volgens de politie de moorde naar moet bevinden van de politieman die zaterdagmorgen werd gedood. President Jonhson heeft zaterdag nog eens verklaard dat de Amerikaanse koers in Vietnam onveranderd moet bleven „Wy zyn daar om agressie neer te slaan en om een jonge natie in staat te stellen haar eigen toekomst te bepalen", aldus de president, die de troepen te velde en het volk in de Ver. Staten de verzekering wilde geven dat niet van de ingeslagen weg zal worden afgeweken. Wat in het belang van het land en de zaak vrijheid nodig is, zal worden gedaan. Deze verklaring van de president kennelijk gericht tot het toenemend tal Amerikanen dat krachtiger maatrege len tegen Noord-Vietnam wenst. Het is voorts het gehele weekeinde bijzonder rustig geweest in de hoofd stad. De surveillancewagens van de marechaussee reden regelmatig hun rondjes door de binnenstad. Er be hoefde echter nergens te worden op getreden. Voor de demonstratie was, evenals de vorige keer, geen vergunning bij de •Van onze speciale verslaggever) burgemeester aangevraagd. Wel was bij het gemeentehuis opgegeven welke route zou worden gelopen. Bij de startplaats op het Nassauplein liet zich geen politieman zien. Wel gooid, waarin om stopzetting van d_™n^en vele nieuwsgierigen op die de bombardementen op Noord- Vietnam werd gevraagd, om erkenning van het Nationaal Bevrijdingsfront als onderhande lingspartner en om terugtrekking van alle buitenlandse troepen uit Vietnam. Het was de derde maal dat de Actiegroep Vietnam, welke door en kele vooraanstaande Nederlanders wordt gesteund, door de hoofdstad een protestmars hield. De datum die reeds lang van tevoren was vastge steld, viel in zoverre ongelukkig, omdat de relletjes van de vorige week in Amsterdam een geladen en gespannen sfeer hebben achterge- Vandaar dat de ordedienst van de Actiegroep pamfletten liet versprei den, waarin een ieder werd opgeroe pen geweldloos te blijven, en niet het ideaal, dat werd voorgestaan, met ru- Politeia laakt autoriteiten DELFT De besturen van de demo- cratisch-socialistische studentenvereni ging Politeia en de Federatie van dem. soc. studentendisputen stellen zich ach ter het protest van „de" arbeiders te gen het politieoptreden op maandag jl. in Amsterdam, keuren de inhouding van 2 pet. administratiekosten van het vakantiegeld af en trekken verder de onbevooroordeeldheid van de verant woordelijke autoriteiten bij de behan deling van de TRES-rechtzaak in twij fel. Bordapian en een Canadese trëilèr, den 12 opvarenden vermist. De treiler zonk zaterdag direkt na de aanvaring. niet begrepen wat Onder de demonstranten, van wie de gemiddelde leeftijd tussen de 20 en de 25 jaar lag, bevonden zich veel provo's. Ze waren herkenbaar aan hun witte pantalons en/of witte jasjes, zomede aan hun lange haren. Op de Dam hield een zestal leden van de gemeentepolitic en de Konink lijke Marechaussee de wacht. Er viel geen onvertogen woord; het défilé langs het Nationaal Monument werd zelfs gekenmerkt door een eerbiedig zwijgen. Het gebouw van het Amerikaanse consulaat-generaal op het Museum plein werd zwaar bewaakt. Mannen van de gemeentepolitie en van de rijkspolitie stonden voor en achter de hekken. De blinden achter de grote ramen van de benedenverdieping wa ren alle gesloten. De luitenant van de rijkspolitie, die de leiding had, salueerde stram, toen de kop van de groep voor het pand arri veerde. Hij verleende aan twee jonge lieden toestemming de petitie te posten, doch de laatsten werden pas binnengelaten toen de stoet gepasseerd was. Nadat de demonstranten nog een ronde om het gebouw hadden ge maakt, werd de protestmars tenslotte in het Vondelpark ontbonden. Open gesprek met studentenleiders DJAKARTA President Soe- karno is bereid de rol van con stitutioneel staatshoofd te vervul len en afstand te doen van zijn na genoeg dictatoriale macht van de afgelopen zeven jaar, zo schrijft „Kami" het blad van het anti communistische studentenfront. Volgens het blad heeft de president enkele dagen geleden tot leiders van de „Kami" gezegd zich te zullen on derwerpen aan het besluit van het voorlopige raadgevende volkscongres, waarvan de zitting vandaag is be gonnen. De president had de studen tenleiders op het Merdeka-paleis ont Voorspelling van diplomaten derzocht". De rest van Johnsons ant woord is ooi veiligheidsredenen niet vrij gegeven. Bezoek De Gaulle belangrijk IVoor het eerst na 25 jaar [OSKOU De Russische lei- vswrd zullen van het bezoek dat pre- nt De Gaulle deze week aan [kou brengt, gebruik maken om ,ëer van een „Europees Europa" Einceren. Volgens deze leer zou {rol van de Verenigde Staten jsteeds minder gewicht worden. 6 Sowjet-autoriteiten zouden het \A/i?agse bezoek van het Franse YVMioofd als de belangrijkste ge- tenis voor hun Europese diplo- ie van na de oorlog beschouwen. Voorbereiding zijn daarop de Rus- h-Franse contakten op verschil- I gebied in snel tempo uitgebreid, rigens is al van beide kanten igd dat men van de reis geen fenbarende gevolgen moet ver- nsland wil met name de kweslie- tsland als de toetssteen voor een B spanning tussen Oost en West naar in brengen. Men zou de steun van Gaulle willen krijgen voor een sische oproep tot een conferentie iindej de veiligheid in Europa, maar zonder deelneming van de Ver- Itfe Staten. )n Russische zijde zou men De lies vervreemding van zijn Navo- bondgenoten wel als een basis-ele ment in de huidige politieke verhoudin gen zien, maar men zou er niet zeker van zijn hoe het Franse ontwerp voor de inrichting van Europa in de Rus sische opvattingen zou kunnen wor den ingepast. Verrassingen van De Gaulle schijnt men niet uitgesloten te achten. De Gaulle is het eerste Franse staatshoofd dat sedert de eerste com munistische revolutie Rusland be zoekt. President Raymond Poincaré kwam er als laatste 52 jaar geleden. De Gaulle zou bij zijn aankomst op het Moskouse vliegveld Wnoekow vanmiddag, naar men verwachtte, legeruniform gestoken zijn. Hij krijgt een staatsontvangst op grote schaal, Dinsdagochtend begint de eerste van drie voorgenomen werk-biji komsten en donderdag begint De Gaulle aan een tocht van 9000 kilo meter, die hem eerst naar de we- tenschapsstad Novosibirsk in Sibe rië zal voeren. Vandaar gaat hij per vliegtuig naar Leningrad, Kiev en Wolgograd, bekende slagvelden uit de laatste wereldoorlog. Op 29 juni is hij in Moskou terug, waar hij dan nog twee dagen blijft. De Franse televisie zal verslag van de reis doen door middel van via de Russische communicatiesatelliet Mol- niya overgebrachte filmopnamen. De Gaulle zal waarschijnlijk 19 toespraken houden, voornamelijk in de vorm van heildronken bij lunches en diners. Nee, regenkleding behoeft echt niet somber te zijn. Zie deze regenjas met bijbehorende re genkap. Zij is gemaakt van ka toen, dat is bedekt met een laagje plastic. De kleuren zijn licht-bruin en zwart. NEW YORK Sommige diploma- n in New York voorspellen dat Indo ncsië op 20 september bij het begin van de algemene vergadering Verenigde Naties zal terugkeren. Ze verwachten niet dat Indonesië bij zijn terugkeer tegenwerking zal ondervin- Als Indonesië het lidmaatschap weer aanvraagt, zal het, naar wordt aangeno men, gemakkelijk de benodigde stem men in de Veiligheidsraad en de alge mene vergadering krijgen. Als het land dit niet aanvraagt, maar gewoon zijn plaats weer in neemt, wordt niet verwacht dat iemand bezwaar zal maken en dat Indonesië weer zonder stemming welkom is, mits het de achterstallige kosten sinds zijn uittreding geheel of ten dele aanzui vert. Oe TJiant Verwacht kan worden dat secreta ris-generaal Oe Thant zich er van tevo ren van zal verzekeren dat er geen bezwaren bestaan door de 15 leden van de Veiligheidsraad en de hoofden van de regionale afdelingen in de algemene vergadering te polsen nadat hij offi cieel bericht heeft gekregen dat het land terug wil komen. Indonesië trad begin 1965 uit de VN als protest tegen de benoeming van Maleisië tot lid van de Veiligheidsraad. Hoeveel het land als achterstallige con tributie zal moeten betalen, zal een Bij het verlaten van de VN betaalde het land zijn bijdragen over 1964, zijn de 370.498 dollar voor de gewone con tributie, 38.993 dollar voor de VN-strijdmacht in het Midden-Oosten en 37.676 dollar voor die in de Congo, die inmiddels opgeheven is. Indonesische missie in Maleisië KOEALA LOEMPOER Een uit 4 leden bestaande Indonesische missie is zaterdag in Koeala Loempoer aangeko men ter voortzetting van de vre desbesprekingen met Maleisische rege ringsleiders. Het is de tweede missie sinds begin vorige maand Indonesië de wens te kennen gaf het geschil met Ma- Laatste besprekingen geboorteregeling ROME De commissie van 16 kardina len en bisschoppen die zich bezighoudt met de kwestie van de geboorteregeling, is zondag met haar laatste reeks bespre kingen begonnen. Men verwacht dat ze een week zullen duren. De commissie, die onder leiding staat van de conservatief bekendstaande kardi naal Ottaviani, moet aanbevelingen doen de paus, die dan een beslissing zal Metropolekant i door kippegaas water afgesneden, kennelijk Terug van weggeweest. Om eerlijk te zijn niet De plannen ws je vaag denken w bossen en een waterval. En dan de plannen uitstellen er duizend en et„ Haag zijn, die hevig kunnen concurre ren met de slechts via een lange te bereiken natuurheerlijkheden. De toerist, die in Den Haag komt de grote "vierkante villa met koepel. kom. Die kom is Het lelijke eendje, zich zwaan we de rest van het tend, zeilde langs de afrastering, maar de de broertjes en zusjes lonkten slechts de terug en bleven het ouderlijk gezag er wel. Zo'n beet- eenden tegen te houden. Maar aan bergen en dalen, overkant zit een gaatje in het gaas 'al' E° dan de alle eendjes zwemmen nu juist in de Pa Zwaan keerde zich hoogmoedig ontdekken, dat kom. De eenzame zwaan die in de van het geval af. Ma werd steeds plekjes in Den vijver ronddreef alleen niet. Die zenuwachtiger. Ze maakte droeve gleed maar statig heen en weer, einde- klikgeluidjes. maar durfde toch kenne- loos eenzaam. Ging soms agressief lijk niet vaders wil breken en haar te staan klapwieken op het bordes van zelfstandig kind gaan halen, de grote vierkante villa met koepel. Dat kind had overigens allang ge- die Arnold van den Bergh eens met noeg van de escapade. Droevig pie- vele kamers liet bouwen en prompt pend snikte liet aan de verkeerde door de Hagenaars de Botervloot kant. Het zag er geen gat meer in. j j t-, i_ j_ ~i alleen het stugge vlechtwerk, heeft zijn lijstje van wat hij „moet' zien. Panorama Mesdag, Madurodam, de Scheveningse Pier en de Promena de, het Mauritshuis, het Vredespaleis en de Ridderzaal. Maar wie helemaal die niets hoeft, wie alleen werd genoemd. Deels om de koepel, die een knop van het vlootjesdeksel lijkt, deels door het margarine-kapi- voor de kleine snavel niet wijken bestemd dwalen wil, die ontdekt een taal waaruit dit gigantische werk voortkwam. Een uurtje Den Haag, dat onuitputtelijk heerlijkheden, Zoveel, dat zelfs een wekenlange vakantie nog niet vol doende is om alles af te werken. Dat komt ook omdat, wie er aan begint en zijn geestdrift gaat uiten, steeds nieuwe tips krijgt. Zo heb ik mijn vakantiedagen gesle ten. Slingerend en slenterend langs bereid zijnde onbegrepene. paadjes van parken, parkjes, groenstroken.... Een stukje van vijf honderd meter, strekkend van Metro- James Bond heeft me niet zo in benauwdheid laten zitten, als dit klei ne bolletje. Dan opeens was de manoeuvre er. Broertje scharrelde stiekem achter moeders rug. koerste toen pijlsnel naar het eendegat, sprong een hopje Die zwaan was echt het voorbeeld boven het water en plenste lawaaiig de verongelijkte, de tot vechten rond. Precies op de grens van het toegestane en verboden watergebied. Je kunt er, in de tijdloosheid van het niet haasten, een uur overdoen. Of vijf jonkies al genoeg had drie minuten. De laatste gaan dan ouderlijk oppertoezicht gewoon over het trottoir. Maar de vliezen nan waterkant! eendegaatje Daar is iets heel seks mee. Er is Tot de dag, dat er twee zwanen Proestend, hijgend, roeiend naar vC1- ronddreven en vijf wolkjes dons. mogen, dobberde de belhamel langs drie zachtgele. Een het hek, ging kopje onder, maar H kreeg een zet van broertje. Ma deinde de stiekem hun ridhting uit om de ge- langwerpige .vijver met aan de besloten duidelijk: negeren. Tot, hoe kan het anders, ééni__^B het zinshereniging te bespoedigen. Toen em- zeilde de vloot veren naar Pa, die net verdwijnend jloor het toevallig ongeduldig omkeek. En alle- j- Mm of niets gebeurd was. tieuurtje was omgegleden... boden voor een gesprek van „man to De „Kami"-leiders hadden de pre sident openlijk gezegd dat het staats hoofd ondergeschikt moest zijn aan het congres en met het parlement op gelijk niveau diende te staan, al dus „Kami". De president had in het gesprek er kend dat zijn titel „de grote leider van de revolutie" een eretitel is. Ook had Soekarno, volgens „Kami" te kennen gegeven geen bezwaren te zullen maken als het congres een vice- president zou benoemen. „Kami" schrijft dat de staatsbureau's hun eigenlijke functies weer zouden moeten uitvoeren en dat er een einde zou moeten komen aan het afwijken van de grondwet. De afgelopen zeven jaar had de president nagenoeg dictatoriale macht verkregen, nadat hij het congres en het parlement had ontbonden en de leden vervangen. De leden, voorzover niet- communistische, waren slechts „ja knikkers" die bang waren hun be voorrechte positie te verliezen als „vertegenwoordigers van het volk", aldus het studentenblad. Bijna helft van Ghanezen is christen AKKRAH De cijfers van de nieuwe volkstelling in Ghana hebben iedereen versteld doen staan. Twee en veertig pro cent gaf namelijk op christen te zijn. Volgens de laatste tot dusver bekende gegevens was 11 procent van de bevol king protestant en 8 procent rooms-katho- liek. Be grootste kerken zijn de rooms-ka- tholieke (13), de methodistische (10) en de presbyteriaanse (9). De moslims ble ken maar 13 procent van de bevolking te omvatten. De rest geldt als animist. Predikant terug uit China HONGKONG Ds. Ng Heung Wing i; a een verblijf van twaalf jaar in com munistisch China in Hongkong terugge keerd. Op de vraag, of hij vervolging had ondervonden, antwoordde ds. Ng, dat het overal het evangelie predikte. Verscheidene malen werd hij onder vraagd en drie maal gevangen gezet. Hij werd echter weer vrijgelaten, als de auto riteiten er van overtuigd waren, dat hij geen politieke connecties had. In het ge bied. waar hij werkte, waren de meeste kerken overgenomen door de staat, maar andere zijn nog steeds in gebruik. Alle activiteiten buiten de kerkgebouwen zijn echter aan de gemeenten verboden. Robert Kennedy bij Paus Paulus ROME Paus Paulus heeft zaterdaj e Amerikaanse senator Robert Kenne dy, die vanuit Griekenland op doorreis was naar de Verenigde Staten, ontvan gen. Het onderhoud duurde 35 minutea Na het gesprek, dat als zeer hartelijk werd aangeduid, voegde de echtgenote van de senator zich bij haar man. Ze begaven zich naar de basiliek van Sint Pieter, waar ze baden voor het altaar van de confessie, boven de grot waar de apostel Petrus begraven zou zijn. Oppositie in Basoetoland LONDEN De twee oppositiepartij er in de Engelse kolonie Basoetoland heb ben bekendgemaakt dat ze bij de Vere nigde Naties en de Organisatie voor Afri kaanse Eenheid zullen protesteren tegen de voorwaarden waarop het land op 4 oktober onafhankelijkheid krijgt De twee partijen, die bij de eerste algemene verkiezingen vorig jaar meer stemmen kregen dan de regerende natio nale partij, waren eerder weggelopen uit de onafhankelijkheids-onderhandelingen Londen zijn gehouden. Volgens - de nieuwe grondwet onaanvaard baar omdat het tegen de wensen van het merendeel der bevolking ingaat. Minister Vondeling naar Rome AMSTERDAM - Minister dr. ir. A Vondeling is zondagmiddag van Schiphol naar Rome vertrokken voor het bijwo nen van de driemaandelijkse bijeen komst van de ministers van financiën van de zes EEG-landen. Vandaag begint de vergadering, morgen keert minister' Vondeling m ons land terug. Een zwanenfamilie had besloten te gaan verhuizen. Onderweg werden de baby-zwaantjes ech- zo moe, dat zij een rustpauze hielden, en natuurlijk deden zij dat net midden op de rijweg. Maar welke chauffeur kan het dan over zijn hart verkrijgen om niet te stoppen en de zwanen voorrang te verlenen? Minister Seebohm: Verdrijving van Sudeten-Duitsers was misdaad het jaarlijkse congres van de Sude ten-Duitsers verklaard dat de verdrij ving van de naar schatting twee miljoen Duitsers uit Tsjechoslowakije na de Tweede Wereldoorlog een misdaad was. Hij noemde president Novotny van Tsje- choslowakije en zijn Oostduitse collega Ulbricht „lakeien van Moskou". Het congres dat drie dagen heeft ge duurd is naar schatting door 400.000 mensen bijgewoond. Zoals bekend kwam Sudeten-Duitsland in 1938 op grond van het akkoord van München bij Duitsland. Voorstel Barzel in FN goed ontvangen BONN Rainer Barzel, fraktievoorzit- ter van de Westduitse Christen Democra ten, heeft zondag bij zijn terugkeer uit de Verenigde Staten verklaard dat zijn' voorstel tot hereniging van Duitsland, waarbij Russische troepen zouden kun nen blijven, in de VS zeer goed was ontvangen. In ambtelijke kringen toonde men zich :er geïnteresseerd, aldus Barzel. Hij noemde het niet bevorderlijk dat uit de Bondsrepubliek andere stemmen waren opgegaan. Vandaag zouden zijn voorstellen met het bestuur van de partij worden bespro- «illCS In de kerk In onze kerkdiensten behoort het in de eerste plaats te gaan om de preeK Het gezamenlijk zingen en bidden is ^L0mJ1;*sfing- Preek is mijns in- 5 frn; rm die rede" komen !T de kerk- Het is niet g°ed als een dominee teveel laat zingen en een akelig kort preekje houdt met invoe ring van een soort liturgie, die meer uu.r duart- Hier ter stede L llbjrg'e m de ene kerk weer heel anders dan in de andere, wat verwarrend kan werken. Ik begrijp dat de preek-op-lengte met de befaam- +.®jdl.ie ?Vnten en tussenzang de Maar laten we ons hoeden voor overdrijving. Den Haag D. K--?ster in de kerk (2) In de kerk zitten wij dikwijls als vreemden naast elkaar en als dit al 'n de kerk geschiedt hoe moet het dan wel toegaan in de wereld? We weten dat sinds de zondeval dit de „natuur lijke tendens is in ons leven. Maar in weerwil d „rvan weigeren we ge volg te geven aan de roep vn het Evangelie: „Ik ben de wijnstok en gij zijt de ranken". We zitten wel samen in de kerk, maar blijven gelovige indi viduen. We zijn geen gemeente. Ons werk gaat vaak buiten onszelf om; persoonlijk zijn we er weinig bij be- trokken. Een gsprek van hart tot hart schijnen we niet meer met elkaar te We verwijzen: de een kunnen naar aan psychiater, de "ander"~naar zijn organisatie, de derde naar een advocaat de vierde naar de dominee. Maar toch zullen wij de eenvoud in de omgang met elkaar moeten leren omdat het grote gebod, onze naaste lief te hebben als onszelf, zonder deze eenvoud onuitvoerbaar is. Zeist D Witzand Zelfbedrog (7) Het toezeggen van grote bedragen tijdens de actie Ton d'r op was niets anders dan een tevoren opgezette leu genstunt met het doel zovt jl mogelijk mensen te bewegen geld te geven. Dat men niets meer van de actie hoort is voor mij een bewijs dat het doel nog niet is bereikt en sterkt mij in mijn overtuiging dat velen dit be drog door hebben gehad. Ik vind de redactie maar naïef dat ze hierin niet wil geloven. De betreffende r overe- niging die zich christelijk noemt is dat in het geheel niet. Als dit waar was zou zij begeren te leven naar de reineJen-van Gods Woord air onmid. dellijk ophouden de mensen op te rik" '"?gen de reSering van Zuid-Af- Capelle a. d. IJssel C. J. Malckhuijse

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 5