Weekagenda Vakbeweging nam afscheid van haar "ambassadeur" KLAVERBLAD KOFFIE VRIJE BENZINE Aannemers onderdak BESTE MEISJES, Antiquarische muziek werd bron van onbezorgd en verfijnd amusement betadine N' Leidse artsen teleurgesteld fIE UWE LEIDSE COURANT 3 ZATERDAG 18 JUNI 19M ifffe Maandag Stationsplein. 1.30 u: oplaten van dne- taderd duiven i.v.m. 25ste lustrum Groot Auditorium, 4 u: lustrumrede jiisque door prof. J. N. Sevenster. Dinsdag lolent.je aan Boerhaavelaan. 7.15 u. het heempark aan de redijk (K. est raat 19, 7 tot 8 n: spreekuur •istelijke emigratiecentrale, itadhuis, 7 tot 8 u: zitting Bouwfonds lerlandse Gemeenten, iheveningen Kurzaal. 8.15 u: har- fanfare m.m.v. Harmonie Apol- Koninklijke Harmonie Pieter Aafjes, St. Joseph en het Nationaal jdkorps van de Nederlandse federatie n christelijke muziekbonden. Wassenaar Dorpskerk, 8.15 u: Albert Klerk, orgel, m.m.v. Cor Coppens Woensdag 'ieterskerk. 7.30 tot 7.50 u: oecume- ch avondgebed. Trouwkamer stadhuis, tot 6 u: zii- sociaal raadsman, iymnokaal Hooglandse Kerkgracht- 8 u: jaarvergadering Gerefor- l erde Schoolvereniging. Den Haag Diligentia, 8.15 u: Kamer- iziekconcert het Beaux Arts Trio. )penluchttheater Zuiderpark, 2 u: iebertje. Bromsnor. Saartje e.aa. -Dillenburgstraat 8. 2."30 u: pop itheater Guido van Deth met „Koning de kast". lalileïstraat 2a. 2.30 u; poppentheater #nk Koomans met „De pantoffels van i ïing Koukleum". ïoede Vrijdagkerk. 8.15 u: S. Berge- nn. orgel. Donderdag u: avondbezoek Clusïus- n (Natuurhistorische Vereniging), 'ieterskerk, 7.45 u: Toonkunstkoor iden m.m.v. leden van Concertgebouw- cest met „Hohe Messe" van J. S. Bach, rectie Iskar Aribo. Antoniusclubhuis, 7.30 u: feestelijke tavond Mater Amabilisschool. cheveningen Kurzaal, 8.15 u. chestre du Südwesfunk o.l.v. Ernest elft Oude Kerk. 8 u: leerlingencon- VrUdag „Kuberge Frangaise, Kloksteeg 19. 9 u: ós Zolder Cabaret, oeterwoudseweg 1, 11 u: aandeelhou- svergadering Nederlandsche Electro- :h Maatschappij. lerengracht 26. 11 u: aandeelhouders- gadering Zaalberg en Zoon. Itpen Haag Koninklijke Schouwburg, u: Residentie Orkest en het koor van Teatro Comunale te Bolog o.l.v. Clau- Abbado m.m.v. solisten. Kloosterkerk, 1 u: orgerbespeling. n Ipenluchttheater Zuiderpark. 8 30 u: Haghe-Operettespelers o.l.v. Cor sters met „Das Land des Lachelns" Franz Lehar /estduinkerk. 8.15 u: Johan van Dom- Kurzaal. 8.15 u: Joe- Staatsdanstheater „Frula" Dragoslav Dzadzevlc li>elft Binnenplaats Prinsenhof. 9.15 Comedie met „Elckerlyc" Zaterdag 73a. 2.30 u: bezoek aan Hor- 'Vereniging Oud-Leiden). 0 en Haag Koninklijke Scnouwburg. 1 u: Marcel Marceau met pantomimes Nassau Dillenburgstraat 8. 2.30 u: pop- J theater Guido van Deth met „Koning de kast". alileïstraat 2a. 2.30 u: poppentheater |jnk Kooman met „De kleine giraffe" b cheveningen Kurzaal, 8.15 u: Joe jijlavisch staatsdanstheater Frula o.l.v goslav Dzazevic. g elft Binnenplaats Prinsenhof, 9.15 :h Jederlandse Comedie met „Elckerlyc" r()Avond- en nachtdienst apotheken rieopend voor spoedeisende gevallen: a»theek Reijst, Steenstraat 35. tel. 20136 p zaterdag 18 juni is in Leiden voo; ejëdeisende gevallen, 's morgens van 3 bovendien geopend: apotheek dingh Blanken. Hogewoerd 171. 20502. Jotheek R. van Breest Smallenburg «iderdorp en Apotheek Voorschoten de gehele week geopend, e Oegstgeestse Apotheek is op zondag ip uni gesloten van 8 uur tot 24 uur. Doktersdienst Wit weekeinde hebben de volgende dienst: dokter Wydicks, Witte e gel 17, tel. 30177; dokter Jansen, ïsburgerweg 298 lel 53024; dokter >ers 72, tel. 24961; dokter Gaasbeek, «woerd 138, tel. 20266; dokter Meel, (rbeckestraat 5, tel. 22522; b.g.g. dok- ptelefoon 22222. irl Elke dag ui Den Haag Jont d'Or, Schevenangen 9 uur: Bloemendaal e.a. in Chante Clai- fdeontheater, 8 uur: Conny Stuart ijeAndré van den Heuvel in Heerlijk u^rt het langst" an Annie Schmidt (heater In de Steeg. 8.15 uur (behal- !e| maandag): cabaretgezelschap Fran6 s Fiet Koster met .Adam en Eva in jjo F dur". Films (2.30, 7 en 9.30 uur): De man [verdwijnen moest (14 jaar) lido (2.30. 7 en 9.15 uur): De gele tij- I van Bangkok (18 jaar) uxor (2.30. 7 en 9.15 uur): Derek (14 jaar). (2.30. 7 en 9.15 uur): Kindar. de vetsbare (14 jaar) uaio (2.30. 7 en 9.1o uur): De Liefde «en blondje (18 Jaar). Nieuwe kleuterschool in Leiden geopend LEIDEN In tegenwoordigheid van wethouder Sannes is gistermiddag de nieuwe St. Bernadette-kleutersehool aan de Oppenheimstraat officieel ge opend. De school die in systeembouw is uit gevoerd door de firma Van Heeswijk onder leiding van ir. Koch van Ge meentewerken. telt drie klaslokalen en een speelruimte. Zij gaat uit van de Stichting r.k- scholen te Leiden. Aan het gebouw is een door Pieter Geraedts uit Warmond vervaardigd kunstwerk aangebracht, een sprookje voorstellend. Maandag gaan de kleu ters er beginnen onder leiding van mejuffrouw J. van Hummel. Geref. kerk Zijlkwartier LEIDERDORP De dienst van de kerk in het Zijlkwartier begint zondagmorgen om negen uur en niet om half elf, zoals in de kerkbode is vermeld. LEIDEN In het gebouw, tot de totstandkoming waarvan hijzelf in de jaren dertig zovele „bouwstenen" bij" droeg, het gebouw voor chr. sociale belangen aan de Oude Singel, heeft de Leidse christelijke vakbeweging gisteravond afscheid genomen van één van haar trouwste en oudste me dewerkers, de heer H. van Cittert. Ruim veertig jaar maakte de heer Van Cittert deel uit van het bestuur van de LCB, terwijl hij daarnaast de christelijke vakbeweging in tal van commissies en besturen vertegen' woordigde. Niet ten onrechte noemde de hui dige voorzitter van de LCB, de heer J. G. Lamers, de heer Van Cittert dan ook gisteravond in zdjn dank en afscheidswoord „een ambassadeur die de vakbeweging in tal van open bare colleges, vooral op het sociale vlak. met grote toewijding heeft ge diend". De heer Van Cittert, zo zei dc heer Lamers. was geen bij-lopertje. Hij gaf zich voor de volle honderd pro cent en was één van de pioniers, die de opkomst van de vakbeweging vol ledig heeft meegemaakt. Hij was een •nan. die fel protest aantekende te gen onrecht en de vakbeweging een eigen gezicht heeft gegeven. De heer Lamers, die ook mevrouw van Cittert in deze hulde betrok, bood het soheidende bestuurslid een Aan de -«^eg- De penningmeester van het CNV, de heer J van Rheenen, die voor de ze gelegenheid speciaal naar Leiden Ambtsaanvaarding prof. mr. De Sniidt LEIDEN Gistermiddag heeft prof. mr- J- Th. de Smidt, benoemd tot ge woon hoogleraar in het oudvader- landsredht, zijn ambt aanvaard met het in het Groot Auditorium uitspreken van een .oratie over: Codificatieperi kelen. J eugdwedstrij den LEIDEN Op het terrein van Ons Eiland, aan de Montgomervstraat te Leiden houdt de afdeling Zuid-Holland Noord zijn jaarlijkse districtedag voor adspiranten, waaraan ditmaal ook door pupillen wordt deelgenomen. Er is een deelname van vijftig teams. De aanvang is bepaald op twee uur, waarna de prijs uitreiking om tien minuten voor zes zal plaats vinden. hebt al in huis genomen? waard om speciaal te vragen! was gekomen, tekende de heer Van Cittert als een man van grote wijs" heid en levenservaring. Een man, die aan „de wieg" van de christe lijke vakbeweging heeft gestaan cn mede het CNV, na het beëindigen van de tweede wereldoorlog, er weer bovenop heeft gebracht. Wethouder Menken ook de wet houders Piena en Harmsen waren aanwezig herinnerde aan de gro te verdiensten, die de heer Van Cit tert voor het vakverenigingswerk in de Sleutelstad heeft gehad. In gelijke geest spraken de heer De Wilde, voorzitter van de afdeling Leiden van het KNV, mr. J. W. ten Napel, directeur van de Gem. Socia le dienst en de heer B. de Kier, die tevens enkele persoonlijke herinnerin gen ophaalde. Enige geschenken wer den aangeboden. De heer J. G. Lamers (links) brengt het echtpaar Van Cittert „handig" hulde. De heer Van Cittert, die een humor doorspekt antwoord uitsprak, dankte voor de vriendschap, die hij al die jaren van zovelesn heeft mo gen ontvangen. „Zonder die vriend schap en de in mijn werk ontvangen steun van God. was het mij onmo gelijk geweest om iets te kunnen pres teren." Na dit officiële afscheid drukten velen, o.w. afgevaardigden van bij de LCB aangesloten afdelingen en de directeur van het gew. arbeidsbureau de heer J Sjoerds, de heer en me vrouw Van Cittert de hand ten af scheid. KEMPENEER'S TANKSTATION LANGESTRAAT 13-19 WIJ BLIJVEN 5 CENT PER LITER GOEDKOPER LEIDEN Als erevoorzitter van de Ned. Aannemers- en Patroonsbond (NAPB) opende ir. J. J. G. van Hoek gistermiddag door het houden van een toespraak en het hijsen van de NAPB- vlag het nieuwe kantoor van de afde ling Leiden in het hiertoe verbouwde pand Rijnsburgerweg 159. Hierin zijn ondergebracht het kantoor van de stichting Sociaal Fonds Bouwnijver heid. het vergadercentrum van de NAPB en dat van de Samenwerkende Patroonsverenigingen. Als wethouder moest ir. Van Hoek het betreuren, dat weer een huis aan de woningvoorraad is onttrokken maai als voorzitter van de Kamer van Koophandel was hij blij met dit mo derne onderdak van de NAPB. De af deling Leiden heeft altijd een goede naam in het land gehad, aldus de heer Van Hoek Ook de samenwerking met het hoofdbestuur is altijd goed ge weest en het ziet er naar uit, dat dit nieuwe kantoor een nuttige functie gaat vervullen. Na ir. Van Hoek spraken nog bonds voorzitter L. J. Te Pas en architect H. van den Berg, die een wandklok over droeg, waarvan de uren door ouder wetse draadnagels zijn aangegeven. Op voorstel van voorzitter C. Kamsteeg daalde men vervolgens de trappen af teneinde ir. Van Hoek gelegenheid te geven de vlag te hijsen. De middag werd besloten met een receptie. Nog een paar weken en de schooltijd zit erop. Je gaat vakantie houden en daarna Daarna ga je je eigen geld verdienen Het loon is belangrijk, maar niet het enige Je wilt ook in een prettige omgeving werken. DENK DAAROM EENS AAN EEN BAAN BIJ DE N.Z.H. EN WE HEBBEN WERK IN SOORTEN: TYPEN. REKENEN. SCHRIJ VEN. DE TELEFOON BEDIENEN EN WAT ER VERDER OP EEN LEVENDIG KANTOOR MAAR TE DOEN VALT. We betalen een goed salaris met vakantietoeslag (natuurlijk), onze sociale voorzie ningen behoren tot de beste in het land en je krijgt vrij reizen op het meer dan vijfhonderd kilometer lange lijnennet van de N.Z.H. NOORD-ZUID-HOLLANDSE VERVOERMAATSCHAPPIJ n.v. LEIDSEVAART 396 HAARLEM TELEFOON 18466 LEIDEN Onder de titel Syn- lap ma Musicum". verscheen in het begin van de zeventiende eeuw een uitvoerig muziektheoretisch werk van de Duitse auteur Michael Prae- torius. een boek dat nog altijd van groot gewicht is voor onze kennis van oude muziek en muziekinstru menten. Hei uit twee vocalisten en vier instrumentalisten bestaande en semble Syntagma Musicum, dat we gisteravond in de grote pers" van de Lakenhal belunsterden. zal aan dit boek wel zijn naann hebben ont leend; het wil daarmee dan zeggen dat het een veelzijdig en gevarieerd repertoire van oude muziek tot nieuw leven wil brengen. Dat het daarin is geslaagd valt na het uit bundige applaus waarmee de musici werden beloond, niet. te betwijfelen. De leiding van het Holland Festival heeft waarschijnlijk de omgeving van de Leidse Lakenhal bijzonder geschikt geacht voor dit antiquari sche concert en het feit, dat prak tisch alle plaatsen bezet waren, be wees dat zij zich niet heeft vergist. Kees Otten. een bekende naam in verband met oude muziek, heeft in de instrumentalisten Barbera Miede- ma. Mary Macrow en Ben de Ligt, en in de alt Wil] Kippersluys en de tenor Marius van Altena, uitstekende mede werkers gevonden die bovendien een team vormen van grote homogeniteit. Wie gemeend had. dat zulk een groot aantal kleine en op'Zichzelf lang niet steeds representatieve wenkjes uit de veeriende tot de zeventiende eeuw achter elkaar beluisterd, een vermoei ende bezigheid zou ziin, alleen belang wekkend voor historisch geïnteres seerde ingewijden kwam bedrogen uit. Er mogen wat minder gemakkelijk aansprekende nummers onder geweest zijn. zoals de voor kenners zeer inte ressante delen uit de mis van Doornik (ca. 1320) en enige werkjes uit die zelfde sfeer van de zgn. ..ars nova". het merendeel der werken was met zorg gekozen uil een licht verteerbaar, vaak amusant repertoire van speel- muziek. Stukken van Dufay. Binchois, Os wald von WoJkenstem. Pierre de la Rue, Tielman Susato. Josquin, Swee- linck. Jenkins en Coperario hebben we zeer gewaardeerd in de bontheid van hun faktuur en vooral van de instru mentale verklanking we'ke hier door het ensemble werd geïmproviseerd. Gemshoorn, kromhoorn, portatief orgel. blokfluit, vedel, gamba, spinet, ze vormden een materiaal waarmee een rijke verscheidenheid in klank kleur gerealiseerd kan worden. De vocalisten, met name de tenor, droegen belangrijk bij tot het ni van de avond door hun fraaie voor dracht en zeer genuanceerd gevoel voor ritme. Dat het ensemble zich in de barok niet zo thuis meer voelt, al thans de vocale stijl daarvan, bewees de tc snelle continuo-partij in Pur- cells prachtige Music for a while, waarin de tenor niettemin een uitste kende prestatie leverde. De volgorde der stukken was wat vreemd doch dit heeft ons niet gehinderd, evenmin als de onbezorgde wijze waarmee over allerlei proble men van interpretatieve aard werd heengestapt. De commentaartjes van Kees Otten waren meer amusant dan informatief, het gedrukte programma bood al -hele maal geen informatie en dit laatste leek ons voor een concert van het Holland Festival wat jammer. Een hoogtepunt vormde een dialoog van Henry Lawes en een anoniem drinklied uit de 15de eeuw uit Engelse bron. Het applaus wa3 aan het slot zo uit bundig, dat er nog een toegift moest volgen, eveneens uit de vijftiende eeuw waarvan de half-middeleeuw- se, half-Renaissancistische sfeer het ensemble bijzonder goed schijnt te lig" gen en ten slotte werd nog een schertsend lied ..Filles a maner" van Gilles Binchois herhaald- Grote waardering hadden we deze avond voor de manier, waarop door keuze van instumentale timbres elk de echte jodium die niet bijt! Tentoonstellingen De Lakenhal: grote zoniertentoonste!- ling over Gabriël Metsu (van 224 juni tot 5 septembei open 10 tot 5 uur. zon flags I toi 5 uur) Museum VolkenKunde: grote 2omerten toonstelling „De mens van toen' (tot eind september open van 10 tot 5 uur zondags van l tot 5 uur) WASSENAAR - kunstzaal Heuft Hol aan 7: entoonstelling aquarellen var H E Roodenburg en keramiek van Ali ce van Mourik van 6 tot en met 23 |unt dag. 10 tot 17 uur, ook op dinsdagavono van 8 tot 10 uur. LEIDEN/BOLLEN STREEK Luid claxonnerend reden vorige week vijf auto's de Leidse Swee- lincMaan in". Een eindje voorbij nummer 15 stopten ze en vrolijk zingend kwamen de inzittenden, melkhandelaren uit de Bollen streek, naar huize Hogenboom marcheren, borden met zich mee dragend: „Ja, 25 jaar deed jij je best, wij doen vandaag de rest" en: „van daag is het feest, 25 jaar is Jan voor gezin en ons, melkheren, in de weer geweest". Nou, feest is het geworden na dat de borden in de voortuin wa ren geplant! Chauffeur J. Th. Ho genboom (55) en zijn vrouw be hoefden niets klaar te maken of op te zoeken. Alles wat er die avond is gegeten en gedronken, hadden de melkhandelaren zelf meegebracht. Daarnaast kreeg de zilveren jubilaris nog een envelop met inhoud, terwijl zijn vrouw in de bloemetjes werd gezet. Zo'n spontane huldiging moet een oorzaak hebben. Ik vroeg er deze week de heer Hogenboom naar maar hij haalde niet begrij pend zijn schouders op. „Er zijn er toch wel meer, die 25 jaar op de wagen zitten", zei hij. „Na tuurlijk vond ik het leuk, maar waarom ze mij zo in het zonnetje hebben gezet? IfERDER pratend, werd het mij wel wat duidelijker al blijft het voor de heer Hogenboom de gewoonste zaak van de wereld, dat hij 25 jaar achtereen elke Elke ochtend om kwart over 2 gaat melkwagenchauffeur Jan Hogenboom zün bed uit om ervoor te zorgen, dat de bollenstreek niet zonder melk en pap komt te zit ten. Hij doet dat ai 25 jaar zo plichtsgetrouw, dat niet alleen dc directie van zün fabriek maar ook de melkhandelarcn. die aan zyn zorgen zün toevertrouwd, hem op spontane wijze hebben gehuldigd in zijn woning Sweelincklaan 15 te Leiden. ochtend om kwart over 2 is op gestaan om er namens De Land bouw voor te gaan zorgen, dal de melkhandelaren en daarmee de bevolking van de bollenstreek da gelijks op tijd waren verzekerd van hun zuivel-natje en -droogje. Weer of geen weer, gladde we gen of regen, elke ochtend is de heer Hogenboom een kwart eeuw lang in alle vroegte de fabriek uitgereden. Tegenwoordig doet hij dat met een moderne koelwagen, waarvan de dieselmotor hem niet gauw in de steek laat. En mocht die dat toch doen, dan is Jan Hogenboom er de man niet naar zo gauw mogelijk de monteur van de fabriek te alarmeren. Meestal verhelpt hij zelf het euvel. Bij de melkhandelaren is hij een graag geziene man geworden, waar schijnlijk mede door zijn stiptheid. Nooit liet hij verstek gaan. De vader van zeven kinderen, van wie er ver scheidenenen bij het onderwijs werken of gaan werken, is aan de Rijndijk \e Ha- zerswoude geboren en in Rijpwe- lering opgegroeid". „Eerst heb ik bij een boer op het land gewerkt", zei hij, daarna ben ik nog zes we ken schipper geweest en een tijdje opperman en tien jaar lang heb ik in het graanbedrijf gezeten. Kort nadat ik uit dienst kwam, in 1941, kwam ik bij De Land bouw in dienst als chauffeur. Een tijd heb ik ook nog met paard-en- wagen gereden en er waren dagen bij, dat ik maar vier uur thuis was omdat ik ook nog melk moest op halen bij de boeren. U is dat allemaal beter gere geld. Elke ochtend sta ik om kwart over 2 op. Ik red me eigen dan maar en zorg zelf voor m'n bakkie koffie en m'n sneetje brood. Als ik bij de fabriek kom, staat m'n wagen al geladen klaar maar voordat ik weg rijd, is het toch meestal al 3 uur. Nu moet ik het afladen wel al tijd zelf doen want ik zit alleen op de wagen. Vroeger was dat een heel gerammel met die ijzeren kratten; die waren de schrik van de buren. Met de plastic kratten werkt het gemakkelijker; ze zijn ook lichter. Als de wagen vol zit, staan zij vijfhoog en als ik op m'n tenen ga staan, kan ik net met m'n vingertoppen bij de onderste rand van de bovenste kratten. Als je eenmaal een gaatje hebt, gaat het afladen gemakkelijker. 's Middags slaap ik altijd een uur of wat. Alleen als het heet is, valt dat niet mee. 's Avonds ga ik meestal om half elf naar bed. Och, je weet niet beter en je lichaam is er aan gewend. En ik vind het prettig werk. Ik heb klanten, bij wie ik al 25 jaar kom. Je wordt dan net een familielid. Ze vragen me zelfs wel op het feest als er eentje van het gezin gaat trouwen bijvoorbeeld, het prettig werk. Ik heb klanten, De directie van De Landbouw is hier ook thuis geweest vorige week. Kreeg ik ook een envelop met inhoud van. Ik wil u wel ver tellen wat er in zat, maar het is een beetje gek dat in de krant te zetten. Ik kan wel zeggen, dat het lang niet gek was". stuk zo voordelig mogelijk gebracht werd. Ieder die dlit concert heeft bij gewoond. zal wel de indruk hebben gekregen, dat oude muziek, al richt zij zich tot een ander deel van onze muzikaal-gevoelige persoonlijkheid dan byv. een Beethoven-kwartet of een lied van Debussy, geenszins ver velend behoeft te zijn en dat zij ook voor ons een functie behouden heeft, een functie van onbezorgd en toch verfijnd amusement, dat we in de ernstige hedendaagse muziekproduk- tie niet gemakkelyk meer vinden. Dr. J van der Veen DEN HAAG De benadeelde en zich bedrogen voelende medici hebben de stryd verloren. De Centrale raad van Beroep in Utrecht heeft uitge maakt, dat de minister op juridische gronden gerechtigd was in 1964 de Querido-honorering van 1961 te ver anderen. Dat kwam neer op bevriezing van de salarissen voor artsen-medewerkers ■an hoogleraren op het niveau van december 1964. In het docentennum mer van het Leids Universiteitsblad kwalificeren dr. E. A. Loeliger en dr. A. Haak deze gang van zaken als een schoolvoorbeeld van de gevolgen van onbehoorlijk bestuur. De schrijvers zijn respectievelijk lector en wetenschappelijk medewer ker aan de faculteit der geneeskunde en verbonden aan het Academisch ziekenhuis te Leiden. Namens de redactie van het Leids Universiteitsblad schryft dr. J. J. van der Werff ten Bosch, lector aan de medische faculteit en verbonden aan het Academisch ziekenhuis, dat staf leden nu geleerd hebben, dat afspra ken of toezeggingen betreffende de sa lariëring niet via de werk verschaffer (hoogleraar), maar via de werkgever (curatorium) moeten worden vastge legd. Bovendien is het volgens hem noodzakelijk in onderhandelingen met de werkgever zich met juridische steun te verzekeren van waarborgen voor de rechtsgeldigheid van de te treffen overeenkomsten, zowel wat be treft de salariëring als de daarvoor te verrichten werkzaamheden. Ds. Vessen r zondag niet op de kansel LEIDEN Ds. Vesseur zal zon dag niet voorgaan in de gereformeer de kerken van Leiden. Hij wordt om vijf uur in de Petrakerk vervangen door ds. Spoelstra uit Boskoop, om negen uur in de Maranathakerk en om half elf in de Bevrijdingskerk door ds. Flinterman uit Den Haag. VALKENBURG Dorpshuis, 8 uur feestconcert Valkenburgse Harmonie, mjn.v. MLD-kapel. GEMEENTE LEIDEN Officiële DublicaOem Verordening betreffende het Regionaal Woonwagenkamp te Lelden Burgemeester en Wethouders brengen ter openbare kennis, dat op de secreta rie (kamer 222) voor een ieder geduren de drie maanden ter inzage is gelegd de verordening betreffende het Regionaal woonwagenkamp te Leiden, vastgesteld bij besluit van dc Raad van genoemde gemeente van 18 april 1966. Deze verordening houdt o.m. regel i voor de eigenaar of gebruiker van een oonwagen, die met zijn woonwagen standplaats heeft ingenomen in het Re gionaal Woonwagenkamp aan de Broek- weg te Leiden De verordening treedt in werking op 20 juni 1966. Wijziging verplichte halvedagslulting verfwinkels Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter openbare kennis dat op de secretarie, kamer 125, is neergelegd ter lezing voor een ieder gedurende drie maanden, de door de Raad dezer ge meente in zijn vergadering van 6 juni 1966 vastgestelde verordening, houdende wijziging van dc Verordening op de Win kelsluiting 1953 1 (gem. blad no. 15) laatstelijk gewijzigd bij verordening van mei 1966. Deze wijziging houdt in. dat winkels waarin uitsluitend of in hoofdzaak verf verfwaren plegen te worden verkocht, plaats van op dinsdag na 13 uur! voortaan op maandag vóór 13 uur voor het publiek gesloten dienen te z(jn.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 3