TV RADIO Commentaar Wetsontwerp omroep moest worden ingetrokken" x>^el 1 r Duzzelhoek Vaderdag! a" AVRO kondigt luchtige zomerprogramma's aan Spion aan de muur MAANDAG 13 JUNI 1966 en VPRO-amusement Jaarrede van VPRO-voorzitter: (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM „Het wetsont werp komt voor de omroep te vroeg, er is zeer onvoldoende er- J varing opgedaan met het over- Een hele avond VPRO-amusement „f„, tt een moeilijke opgave voor de klein- gangsbestel. Het getuigt an met zo Sterk op cultuur ingestelde genoeg besef voor de cultuurtaak, inroep, die dit zelf grif toegeeft) is en aparte belevenis. Dat lijkt niet p een knusse NCRV-zaterdagavond och op de lachspektakels van KRO iet Gulden Schot of AVRO's Johnny Rijk overdragend en scheppend, van de omroep. De staatsinvloed gaat te ver en het gevaar voor een ver brokkeld programma is groot, j Eigenlijk achten wij het 't beste de verjonging van het bestuur. De VPRO ge uit de verschillende geestelijke bezit een grote kern van leden, die „be- maatschappelijke stromii kende klanken" wil horen, maar vernieu wing behoort bij modern streven: „Wij zijn er niet altijd in geslaagd, maar ons doel is herkend te worden ook bij het ningen volk en naast dat centrale programma uitzendingen van de diverse levensbe schouwelijke groeperingen. gebruik van nieuwe vormen", aldus Kooy. „herkend als brengers van vrije vroomheid en als mensen die het huma- een duidelijke uitspraak dat het hier num willen dienen. Wat de programme-&aat om een stuk culturele arbeid en het ring bij radio zowel als televisie betreft totaal ontbreken daarvan is heel pijn is de ontspanning het moeilijkste terrein I lijk", zeide de VPRO-voorzitter, die het om dit tot uitdrukking te brengen, maar ontwerp voorts een compromis noemde, wij vertrouwen er op. dat U de knop omdat er enerzijds wordt gesproken van omdraait als U zich niet vermaakt of een gezamenlijk programma en ander- niet gesticht voelt, en dat U zich vooral zijds de omroepverenigingen belangrijk niet te gauw ergert" Van helemaal zomaar malligheid o/idat het wetsontwerp zou worden I irgerlijke pret weet de VPRO niet. ingetrokken. Anders hopen wij van I rom w zyn amusement altijd een harte dat het in belangrijke mate! zal worden geamendeerd en eerst in een later stadium wet wordt". jeetje ingewikkeld, soms te mooi ge taakt. soms te intellectueel bedoeld oms ook onaf. Dit laatste was zeker £t geval met het speciale, onbenul- Ige en heel kostbaar uitgevoerde linder-televisiespel dat in de narnid- pg op het scherm kwam. Of de lieve »ugd er de glans van hele grote ac- kirs als Ko von Dijk en Coen Flink Inn afgezien heeft, betwijfelen we. De mietjes staken op zichzelf niet boven et amateurisme uit. maar werden ptuurlijk heel bekwaam vertolkt. We zouden kunnen zeggen: wat »uk van deze en andere grote be- >sacteurs om met schoolkinderen en in een spelletje te willen op- :den, dat verdient bepaald vermei- ig- avondprogramma begon met levendig portret van Tiemen dat zijn fans deugd zal heb- en gedaan en daarna kwamen de leners bij „Beatbal" aan hum trek. Adèle Bloemendaal toonde in een lat rauw gekozen liedjesprogramma laar zeer soepele talenten als caba- 'etière, maar wie uit was op een fijne show" werd teleurgesteld. Rob 'ouber had veel gemaakt van nogal woele regie, Adèle beeldde elk lied- perfect uitmaar de liedjes zelf onden ons slechts spaarzaam beko- ÏB. Heel grappig gevonden was het lowtje „Rozegeur en aardeschijn" faarin Ben Rowold en Maria Lindes ich lieten zien en horen. Na een wat ing en moeizaam begin in veel bord- apier verplaatste het toneel zich aar een „ruimtecabine" om in een ïchte" strandscène te eindiigen. Toch ehielden we het gevoel, dat er net iet dat uit gehaald was, wat er mo- elijk in zat. Het was een wat warme aangele- snheid om de historische Ameri- aanse jacht op bankrovers te volgen 1 wie toen nog niet aan een verfris- oide avondwandeling toe was, kon nog orden geïnformeerd over de Roe- eense atlete Yolanda Balas. Twee lortportretten op één avond was wel iat veel, maar dit programmabesluit ield-. verband met een uitgestelde Branding en de zendtijd moest toch porden volgemaakt. [Het was deze avond Amerika voor W na op het scherm, want op Ned. 2 Vertoonde de NTS een reconstructie pn een geruchtmakende New York- rechtzaak uit 1912, waarna de 'CRV nog kwam met een documen ts over de strijd welke president 'ilson in 1919 met de Amerikaanse inaat voerde in verband met de op- chting van de volkenbond. Allemaal wat zware kost voor een ete zomeravond... maar in ons eve landje kan men nooit van te- ïren rekening houden met de tem- tratuur. Krtiiswoord-puzzel Dit was de conclusie tot welke ir. K. Kooy, voorzitter van de VPRO in zijn jaarrede op de algemene vergade ring, in het zeer warme eigen huis gehou den. kwam. Hij had tevoren iets gezegd over het naderend 40-jarig jubileum van zijn om roep en opgemerkt dat de VPRO er in al deze jaren naar heeft gestreefd naar alle kanten open te staan. „Moge het uit gangspunt het vrijzinnig protestantisme zijn. wij hebben dat altijd gezien als uiting van de brede onderstroom va: onleerstellig humanistisch Christendom' De VPRO wil een moderne, met zijn tijd meegaande omroeporganisatie zijn en heeft daarom een begin gemaakt met Spanningsveld Kooy had het over het „span ningsveld van het omroepbestel" waarop oud en nieuw met elkaar worstelen en touwtrekken: de geest die een cultuurbe leid wil scheppen stoot tegen wat bestaat en ten dele is verstard. Vandaar, dat de VPRO altijd voorstander is geweest van nationaal programma met een bijdra- Nog maar 6 dagen, dan is het weer Maak uw keuze uit de vele modellen en kleuren. Prijzen v.a.5.95tot 12.50 Winnend do-re-mi gezin op prijsreis SCHIPHOL Trots als een pauw heeft zaterdagmiddag vader Kortekaas, een masseur uit Noordwijk, zijn uitge breide kroost bij het zingen van een „Do- re-cni-lied" gedirigeerd midden in de Europa-wachtkamer van Schiphol. De vele vertrekkende vakantiegangers lieten zich dit extraatje niet ontgaan. Zij drom den tezamen om de familie Kortekaas, winnaars van het „Sound of music-con- cours" dat Fox film in de afgelopen lente in Nederland heeft gehouden, te horen zingen. Van de elf kinderen mochten er slechts zeven in het Do-re-mi-zangconcours deelnemen, omdat in de Sound of music- film immers ook slechts zeven kinderen optreden. Maar nu het Kortekaas-koor met de eerste prijs is gaan strijken mocht toch de hele uitgebreide familie de materiële vreugde delen. Aldus v< trok zaterdagmiddag per lijnvliegtuig v Austrian Airlines van Schiphol de win nende familie met niet minder dan 15 passagiers voor een gratis vakantieweek naar Salzburg, t.w. alle elf kinderen (van 8 tot 19 jaar zonder tweeling), twee verloofden van de oudste dochters en vader en moeder Kortekaas. Het kleine lijnvliegtuig naar Salzburg was met zo'n j groep meteen bijna voor de helft gevuld. Kunstkenner zwijgt over „onbekende Van Goghs" UTRECHTDe kunsthistoricus prof. dh J. G. van Glider Wenst geert meede ling te doen over zijn indrukken van de collectie tekeningen en schilderijen, de Amsterdamse kunsthandelaar Jéllt Boer thans exposeert en die naar zeggen onbekende Van Gogh's zijn. Ze zouden (bij echtheid) een waarde verte genwoordigen van veertig tot zestig mil joen gulden. Op herhaalde vragen over zijn indruk ken, antwoordde prof. Van Gelder steeds, dat hij slechts uit belangstelling was i--ii- mtentoon- Rorizontaal: 1. plaats in Z.-Holland, 2. tte vloeistof - kweker, 3. plaats in H. - ik (Lat.) - gebod, 4. lidwoord - i - muzieknoot - bekende afkorting, 5. fgwoord - nummer (afk.) - lidwoord r.) - arbeidseenheid, 6. getroffen - dat Emmy Verhey finaliste in Moskou (Van de kunstredactie) Emmy Verhey. de 17-jarige violiste, dde deelneemt aan het Tsjaikowsky-concours te Moskou i« doorgedrongen tot in de finale. Een zeldzame prestatie gezien de uiterst sterke bezetting van dit concours. De 16-jarige Nederlandse violist Martin Bor behoorde tot de 22 halvefinalisten, doch heeft de laatste ronde niet gehaald. Martin Bor was de jongste deelnemer. Emmy Verhey en Martin Bor zijn beiden Leerlingen van de violist Herman Kreb- „Te vrezen valt dat het ontwerp zal leiden tot een brokkelige opbouw het totaalprogramma, hetgeen niet overeenstemming is met het huidige menlevingspatroon dat gericht is op zenlijk samengaan met bijdragen van eigene". Staatsingrijpen „Wij hebben", aldus ir Kooy. „wel be grip voor het verlangen van het kabinet om de omroep te regelen, maar was hel dan niet mogelijk geweest meer het ka rakter van een raamwet na te streven en zich niet in hoofdzaak te bepalen tot bevriezen van het overgangsbestel? Het ontwerp zegt in cultureel opzicht niet veel, behoudens dan de bepaling dat ge durende de gehele (radio-) zendtijd op een der netten zo mogelijk een program ma van verstrooiende aard moet worden uitgezonden: dit incidenteel regelen van een stuk programma zelfs bij wet, is een te ver gaand staatsingrijpen". Hoewel de VPRO dus fulmineert tegen de gehandhaafde autonomie van de bestaande omroepen en openheid wenst, maakte ir. Kooy toch ook weer bezwaar tegen het toelaten van nieuwe zendge machtigden: „Was het niet beter geweest, groepen die (nog) geen zendmachtiging hebben in het algemene programma (van NTS of NRU dus) aan bod te laten ko men?" En over het getalscriterium zelde hij: „Op het terrein van de cultuur moet men niet alleen tellen, maar ook wegen. Onder de druk van het getalscriterium blijven de omroepen verkeren in de situ atie dat zij meer aandacht moeten beste den aan de „volksgunst" dan verenigbaar Is met de eisen van een verantwoorde programmering. Ir. Kooy zeide nog, dat de VPRO voorstander is (van reclame in de omroep, maar „verpakking van reclameboodschap pen in radiomuziekprogramma's" of tus sen de tv-programma's door wijst hij af: dat is vercommercialisering van de om roep en dus onaanvaardbaar. Tenslotte kwam de VPRO-voorzitter tot zijn reeds genoemde conclusie. Uit de vergadering werden geen vragen of opmerkingen over deze rede gemaakt. Morgenavond geen „Gouden Roos" (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Morgen (dinsdag)- avond zult U niet kunnen kijken naar het Franse amusementsprogramma „L'ar- roseur arrosé" dat in Montreux de Gou den Roos won, want de AVRO wijzigt haar televisieprogramma ten bate een reportage boksen. De informatie over de vordering Het Dorp komt nu direct na de NTS zending opening Holland Festival, om 8.55 uur, op de buis. Van 9.25 tot 10.25 uur laat de AVRO zien hoe in Londen de Brit McGowan en de Italiaan Burrini strijden om de wereldtitel vlieggewicht. Rooster af na zes jaar door John ie Carré De Zuid-Afrikaanse organiste Cherry Wainer opent zaterdagavond a.s. (8.30 uur, Ned. 1) de nieuwe AVRO-televisiereeks „Orgelparade". Cherry is gesierd met de titel „koningin van het hammond orgel". In die kwaliteit reist ze de wereld rond en trad zij ook op voor een echte koningin. Zij werd nl. vereerd met de uitnodiging voor Elisabeth van Engeland te spelen. Ook daar in het koninklijk paleis lag, evenals overat waar zij optreedt, haar witte poedeltje naast haar op de orgelbank. Het krulletjeshondje pleegt bij Cherry's spel met dichte ogen te luisteren. Dat zal ook zaterdag avond het geval zijn, als zij met assistentie van haar drummer Din Storer een hlee apart orgelnummer uit voert. Cherry bemint haar hondje teder en zou niet ge lukkig zijn als hij niet bij haar was. „Hij is toch zo'n lieverd", zegt ze teder. VANAVOND TE ZIEN Ned. 1 NTS 7.20 uur Openbaar Kunstbezit: kleinplastiek in Sons- beek. 7.35 uur Flipper: Bud beleeft een hachelijk avontuur. 8.30 uur speelfilm voor boven 14-jarigen „Het meis je van de veenhoeve". een Duitse produktie naar de roman van Selma Lagerlöf. 10.00 uur gefilmd concert door het Peking Symfonie orkest. Ned. 2 NTS en VARA 8.01 uur „Mag ik 'n vuurtje?" detective Cox op pad. 8.30 uur herhaling liedjesshow Jaqueline Danno. 8.55 uur kunstprogramma „Uit Bellevue.". VANAVOND TE HOREN Hilversum 1 AVRO 6.30 uur dinermuziek. 8.05 uur impressie van de Wereldomroep bij het eer ste wereldfestival van negerkunst in Sene gal. 9.10 uur muzikale herinnering aan de jaren 1945 '50. 9.50 uur Godfried Bomans mijmert. 10.00 uur muziek voor 40-jajrïgen. 11.00 uur Mfeta de Vries presenteert muitieh. Hilversum II NCRV 7.30 uur geestelijke liederen. 8.00 uur lichte muziek. 8.30 uur laatste aflevering „Adam, wie zijt gij?", periode 1945—'50. 9.30 uur Kon. Mil. Kapel speelt. 9.50 uur gevraagde lichte muziek voor jongeren. 10.50 uur muziek voor cello en piano, Frangoise Vet ter en Jan Kruyt. 11.20 uur muziek voor de late avond. 103 „Omdat ik verliefd op je werd toen je dacht dat ik een zwerver was?" vroeg Leamas woedend. „Vanwege hun minachting", antwoordde Liz, „minach ting voor wat waar is en goed; minachting voor liefde, minachting voor..—" „Ja, zei Leamas, plotseling vermoeid. „Dat is de prijs die ze betalen, het verachten van God en van Karl Max in één adem. Als je dat tenminste bedoelt." „Het maakt dat jij precies eender bent", vervolgde Liz, „net eender als Mundt en de hele rest.... ik had het moeten weten, ik was degene die de klappen incasseerde, is het niet? Van hen, van jou omdat het je niet schelen kan. Alleen Fiedler niet... maar de rest van jullie... jullie behan delden me allemaal alsof ik... niets was... alleen maar een betaalmiddel... Jullie zijn allemaal hetzelfde, Alec". „O, Liz", zei hij wanhopig, „geloof me in vredesnaam. Ik haat het, ik haat het allemaal, ik ben moe. Maar het is de wereld, het is het mensdom, dat krankzinnig geworden is. Wij zijn maar een kleine prijs om te betalen... maar overal is het hetzelfde, mensen die bedrogen en misleid worden, hele levens die weggegooid worden, mensen die in de gevangenis geworpen of doodgeschoten worden, hele groe pen en klassen van mensen die men afschrijft voor niets. En jij, jouw Partij die werd opgebouwd op de lichamen van gewone mensen. Je hebt nooit mensen zien sterven zoals ik dat gezien heb, Liz..." Terwijl hij sprak herinnerde Liz zich de sombere binnen plaats van de gevangenis en de bewaakster die zei: „Het is een gevangenis voor diegenen die de vooruitgang afrem men... voor hen die denken dat zij het recht hebben te dwalen". Plotseling werd Leamas oplettend en tuurde scherp door de voorruit. In het licht van de koplampen onderscheidde Liz een gestalte die op de weg stond. In zijn hand hield hij een klein lampje, dat hij bij het naderen van de wagen aan- en uitdeed. „Dat is hij", mompelde Leamas, schakelde zijn koplampen uit, zette de motor af en gleed geruisloos voort. Toen ze bij de man gekomen waren, leunde Leamas achterover en opende het achterportier. Liz draaide zich niet om om naar hem te kijken toen hij instapte. Zij staarde star voor zich uit, de straat af naar de vallende regen. „Snelheid dertig kilometer", zei de man. Zijn stem klonk gespannen, bevreesd. „Ik zal u zeggen hoe we rijden moe ten. Wanneer we aankomen moet u uitstappen en naar de muur rennen. Het zoeklicht zal de plek beschijnen waar u overklimmen moet. Ga in de lichtkegel staan. Begin te klimmen zodra het licht verdwijnt. U heeft negentig secon den om eroverheen te komen. U gaat eerst", zei hij tegen Leamas, „en dan volgt het meisje. Er zijn ijzeren treden in het onderste gedeelte daarna moet u zichzelf naar boven trekken zo goed en zo kwaad als het kan. U moet boven op de muur gaan zitten om het meisje naar boven te trekken. Begrepen?" „Als u dertig kilometer per uur rij'dt zullen we er over ongeveer negen minuten zijn. Om precies vijf over een zal het zoeklicht op de muur schijnen. Ze kunnen u negentig seconden geven, niet langer". „Wat geoeurt er na negentig seconden?" vroeg Leamas. „Ze kunnen u niet meer dan negentig seconden geven", herhaalde de man, „anders is het te gevaarlijk. Sleahts één detachement heeft instructies gekregen. Ze denken dat u in West-Berlijn geïnfiltreerd wordt. Ze hebben orders het niet te gemakkelijk te maken. Negentig seconden zijn ge noeg'. zei Leamas droog. „Ik heb mijn horloge vergeleken met dat van de sergeant van het detachement", antwoordde de man. Een kort ogen blik ging er achter in de wagen een lichtje aan en uit. „Het is twaalf uur achtenveertig. Om vijf voor enen moeten we weg. Nog zeven minuten wachten". Wordt vervolgd (Van onze radio- en tv-redactle) HILVERSUM Hoewel het inmiddels al zomer is geworden kondigt de AVRO voor de komende maanden een reeks nieuwe programma's voor televisieamuse ment aan onder het motto „voor de zo mertijd". Ook deze omroep belooft „niet zoveel herhalingen als tn vorige jaren" violisten. j cèl Amont is alles wat Voor de derde ronde moesten de deel-1 maal op het scherm komt. nemers het concerto voor wool en orkest van Tsjaikowskv spelen en een concert naar eigen keuze. Zij worden begeleid door Moskouse symphonie-orkesten. De winnaar ontvangt een gouden medaille en een prijs van 2500 roebel. De finalisten komen uit Nederland. Argentinië, Frank rijk, Cuba, Tsjecho-Slowakije, Japan, Sowjetunie en de Verenigde Staten. In de jury zitten befaamde violisten als David Ovrtrach, Efarhim Zimbalist, en Calwe. Het is voor de eerste maal dat Ne derlandse musici hebben ingeschreven voor dit beroemde concours De eind resultaten van het vioolconcours worden Ita"|i-1 vrijdagavond 17 juni bekendgemaakt. [(afk. Lat.) - achting, alpenmeer, 8. oude lengtemaat - li- lamsdeel - meisjesnaam, 9. snoer om O 1 1 .toen aan ,e rijgen plaa.a in Gronir Hermann SclierCheil 'ertlkaal: 1. familielid - donkere zol- in molens. 2. plaats in Gelderland -I Ier in N.-Brab. - munt in China. 3. pische slingerplant - van elk evenveel k. op recepten) - dam langs een wa- 4. dat is (afk. Lat.) - zonnescherm. 5. Ier - bekende afkorting. 6. zijtak overleden kunstredactie) Ook bij de AVRO brengt de aankoop van Amerikaanse en Duitse serieprogram ma's de grootste uitkomst. Niettemin wor den er ook eigen nieuwe uitzendingen voorbereid. Ten eerste „Weekend", voor de vroege zaterdagavorid. een magazine dat gericht is op tips voor trips, we tenswaardigheden uit eigen land, muziek, sport, mode en nieuwtjes uit film- en theaterwereld. Koen Verhoeff en Ria Bre mer (een nieuw gelicht op de buis) heb ben de presentatie. Verder komt op de zaterdagavond, eveneens op Ned. 1. „Carrousel van Car- rell". waarin André Carrell Variété uit eigen land presenteert terug. Eveneens voor Ned. 1 is bestemd ..Or gelparade". waarin bekendi die de lichte muze dienen (Cherry Wai ner, Sidney Campbell, Guus Jansen. Flor Claes) optreden. „Voor de vuist weg" wordt deze zomer, zoals gemeld, om de veertien dagen af wisselend op Ned. 1 en 2 uitgezonden: Willem Duys zal in Concordia te Bussum gasten ontvangen, maar trekt er ook zelf op uit om interessante personen op te zoeken. O zjUM»».. SNCE De 75-jarige Duitse bekende afkorting - 'adellijke ti-1 ~rJ?,?dlnHeHHa"!l.rJhe,,lChl,,Jni'S l«qpd15 |i° Engeland (atk.l, 7. lelieachtig g«- erd 21 ,un 8 Ie achting - bruto (afk 8 zwarte .Berlijn geboren. 'er in Duitsland, 9. langiaa'm - knol Scherchen werd dinsdag getroffen door Op 8 juli wordt het onlangs opgeno- een hartaanval, kort nadat hij de opera men programma met de Franse ster „Opheus" van Gian Francesco Mawipiero Johnny Halliday uitgezonden, op 28 juli 'piOSSlll{£ vorige puzzel had gedirigeerd in het Pergola Theater, een show van üdo Jürgens die met „Mer- „Nieuwe oogst" komt weer tweemaal op het scherm en het Joodse cabaret „Li-La-Lo" verschijnt tweemaal op Ned. j 2. Men kan van de AVRO deze zomer j documentaires verwachten over wegen-1 bouw, leger, vloot en luchtmacht en sport- j uitzendingen gewijd aan cricket, athle- tiek, volleybal en waterpolo. Tijdens het muziekconcours in Kerkra- j de komt er een reportage over marsmu-1 ziek en op donderdag 30 juni is AVRO op Ned. 1 met een reportage t de NATO Taptoe Arnhem. Nieuwe filmseries ontbreken, zoals op-1 gemerkt, niet. „De onbekende wereld" een Bavariareeks (Duits dus) ov_. landstreken en plaatsen die toeristen niet bezoeken, „Route 66" (Amerikaans een aantal avonturen op de autoweg van Chi cago naar Los Angeles. Beide series ko men op Ned. 1. Voor de andere zender is bestemd „Hogans Heroes", een vervolg- verhaal waarin geallieerde militairen in Duitse krijgsgevangenschap ontvluchtin gen in andere kampen voorbereiden. Vrijdagsavond worden op beide zen ders de avonturen van Robin Hood nog eens vertoond. Er komen nog drie verhalen In del organisten serie „Love story" (opvallende liefdesge-j schiedenissen). dokter Ben Casey blijft i de zomer over en het feuilleton „De lan- i ge hete zomer" natuurlijk ook. Een documentair programma wordt ge-1 wijd aan de moderne jeugd in Tsjechoslo- j wakije vn een ander aan de Britse ge vechtsvliegtuigen. d. 2. i Scherchen kreeg vooral faam door zijn ci, cherie" het Songfestival 1966 4. ster, 5. etude, j vertolkingen van moderne werken. Hij j op 27 augustus een tweede optreden 'd leerling van Schöbberg. 1 de pianist Peter Nero. Op 30 juni is „Rooster" voor het laats in de ether. Na zes jaren wordt dit pro gramma voor tieners gestopt. Een nieuw jongerenprogramma komt er in de ko mende winter voor in de plaats. Voor de kleintjes wordt op Ned. 1 's-zaterdagsmiddags in AVRO-zendtijd „Poppenkast" vertoond, met belevenissen van het jongetje Rikkie en het aapje Slingertje. «EB im U 298 19 00 Nieuws en 19.10 Radiokrant. 19.30 Gewijde .nuziek (gr 20.00 Lichte gram- mofoonmuz. 20 30 Adam, wie zijt Gij?, klankbeeld. 21.15 Ou de muziek (gr.) 21.30 Konink lijke Militaire Kapel. 21.50 Lichte grammofoonmuz. 22.15 Avondoverdenking. 22.30 i Nieuws en herhaling SOS-be- 1 richten. 22.40 Boekbespreking. 1 22.50 Moderne muziek voor cel- i lo en piano. 23.20 Lichte gram mofoonmuz. 23.55—24.00 Nws. Vaak. 19.05 De kampkok, Come- 19—0 Openbaar 19.35 Flipper de jeugd. 20.00 tuinbouw. 12 30 Nleuv-. 40 Actualiteiten. 1250 Lichte grammofoonmuzlek. 15.10 Licht- grammofoonmuz. 13.35 Voor de plattelandsvrouwen. 13.45 Lich te grammofoonmuz. 15.10 Llcht- haken, lezing. 15.20 Variaties (Om 830-955 De groenteman.) on het thema show is no Vint 850 Morgenwijding. 9.00 Moder- de deken WW Voor oJ «rotwerken luisteraars 17.00 Voor jeugd. 17.40 Boekbespreking voor de kinderen. 17.50 Over heidsvoorlichting. 18.00 Lief instrumentaal septet. 1830 Uit zending van de CHU. 18.30 Hal lo BuurmanNederlandse en Duitse cabaretliedjes. 1850 Vra- (11.00-11 02 Nieuws.) 12.00 Steri o: Lichte orkestmuziek. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 1230 Overheidsvoor lichting. 12.40 Lichte orkestmu ziek (opn.). 13.00 Nieuws. 13.10 Journaal en beursberichten 13.30 't Muzikantenuur: I. Mo derne gitaarmuziek; II. Koor zang _rnet_ accordeonbegelei ding: III. Omroeporker 0 Stereo: orgeldagen Stichting Socutera. Peking Symphony Orkest solist 22.20-22.25 Journaal. Schoolradio. Internationale __J 16.02 Lichte gramreofoonr ziek. 16.15 Voor de Jeugd. 17.15 New York calling. 17.20 Lichte 9.02 Instrumentaal al- I lerlet (gr.). 10 00 Nieuws. 10.02 Gevarieerd muzlekprogramm: 'gr.). (Om 11.00 Nieuws.) 12.0 Vieuws. ie.02 Volksliedjes "n gewijd aai Nederland n NTS: jeug< 14.00 II. 298 KRO: Nieuw.. 710 Meditatie. 7.10 Lichte grammofoonmuzlek- 1.00 Nieuws. 16.02 Gevarieerd I uziekprogramma. 1630 De Top Tien van deze week (gr.). ^RU/VARA: 17 00 Nieuws. 17.02-18.00 Verzoekplatenpro- Franse chansons. (730-7.32 Nieuws.) 756 Overwe ging. 8.00 Nieuws. 8.10 Lichte i grammofoonmuzlek. (830-8.32 Nieuws en vakantiettps.) 8 40 Voor de hulsvrouw. 9.40 School radio. 10.00 Moderne gramm

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 7