mm VLEET „Chr. Metaal" vierde gouden in Alphen jubileum VISiCRIJNIEUWS Nieuwe alarminstallatie voor de brandweer Inbrekers verrast bij een copieus diner Oranje-Nassau-zilver voor harde werker NIEUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 13 JUNI 196^1 IJMUIDEN In de IJmuider vishal- len was in de afgelopen week de tong de meest voorkomende vissoort. De loggers en kotters zorgden voor een produktie van 190.000 kilo of 3800 kis ten. De kleinste soort was in de meer derheid. Naarmate de week vorderde moest men met een lagere notering genoegen nemen. Dit ging schoksge wijs. Dinsdag lag het laagste peil op f 1,60, woensdag op f 1,51 en vrijdag op f 1,25. Ook de nadere soorten werden langzaam maar zeker goedkoper. Na een hoogste peil van £5,81 voor de grootste soort kon men vrijdag voor f5,57 terecht. Dat zijn ogenschijnlijk niet zulke grote verschillen maar op de totale aanvoer scheelde het toch heel wat. De logger- en kottervloot tekende met 3750 kisten schol ook voor de tweede plaats in het weekklassement. De prijsdaling liep parallel met het steeds warmer wordende weer. De grote en de grootmiddel deden dinsdag nog f45 tot f36, vrijdag was dit peil gezakt tot £27 tot f20. Ook voor de andere soor ten moest een tanende belangstelling worden geconstateerd. De schelvis was met 3300 kisten rede lijk vertegenwoordigd. In het begin van de week toen de temperatuur nog geen tropische allures aannam was de handel bereid behoorlijk te betalen. Zo had men dinsdag voor de grootste soort een hoog ste notering van £55 over. Woensdag deed men er nog zes gulden bovenop. Vrijdag klapte de markt in elkaar. De kleinmiddel haalde slechts een notering van £21. De braad leek het met een koers van £29 beter te doen, maar werd spoedig op een lage notering van 17 gedrukt. De koolvis was met 2700 kisten in behoorlijke mate van de partij. De kleine zwarte soort had hierin een groot aandeel en was steeds goedkoop. De grote witte koolvis was het meest in trek en eiste dinsdag een hoogste no- ternig van £176 voor zich op. Later werd dat iets minder maar woensdag moest men eerst nog £160 neertellen om in de behoefte te kunnen voorzien. De warmte deed zich op die dag al danig gelden, zodat de slotkoers aanmerkelijk lager lag: slechts 104. verscheidene loggers en kotters konden niet ver van huis behoorlijke hoeveelhe den kleine gul vangen. Zij kwamen tot een produktie van rond 2000 kisten. Deze vissoort was dinsdag goed in trek bracht het toen tot een hoogste notering van £40. Vrijdag haalde men n dan £20. Uit de Noord voerden de treilers 700 kisten gul en kabeljauw aan. De grootste kabeljauwsoort was dinsdag met hoogste notering van £162 aan de dure kant maar was vrijdag al voor £94 te koop. Aan verse haring waren er 95( grote en 1150 kleine kisten. De belang stelling was aanvankelijk niet slecht. Zo had men dinsdag op de eerste afslag f47,20 voor een grote kist over. Vrijdag haalde men niet meer dan f22. De makreel die lange tijd de boven- toon voerde, speelde nu met 200 grote en 1000 kleine kisten een ondergeschikte rol. Over het algemeen liep de handel niet warm. In tegenstelling tot de meeste andere vissoorten bereikte de makreel aan het eind van de week een hogere koers dan in het begin. De hoogste no tering steeg van £20 tot f39,. De wijting nam met 1700 kisten een middelmootpositie in. Dat kan ook van de prijzen worden gezegd. Op de eerste marktdagen was de belangstelling vrij goed met bijvoorbeeld dinsdag een hoog ste koers van f 26 voor de gestripte soort. Dat kon men niet handhaven. Vrijdag zakte het peil voor de dichte wijting tot 11.50, maar men smaakte in ieder geval het genoegen de kattencentrale op een afstand te houden. Vandaag aan de markt Vandaag verschenen in IJmulden onder meer aan de markt de KW 212 Marlena met 200, de KW 113 Wilma met 34. de KW 79 Zeearend met 47, de KW 110 Rianne met 50, de KW 120 Flamingo met 63, de KW met 108 Alida met 70, de KW 91 Adriana Catherlna met 49. de Kw IJs brand met 44, de KW 220 met 40, de KW 17 Cornelis Junior met 75, de WR 25 Okko Bosker met 41. de KW 202 Maria met 45. de KW 164 Helena met 71, de KW 11 met 64. de KW 126 Agatha Arie met 110, de WR 49 Intrnos met IJM 54 Swift met 130, de KW 134 Dirk Taat met 87. de KW 205 Dirkje met He WR 45 Wteuwina met 121. de KW 83 Vrouw Immetje met 110, de IJM 45 De Hoop 1 met 163. de KW 214 Klaas Dub- belaar met 125, de KW 148 Dirk vac Beelen met 123, de KW 213 Jana met 100. de KW 145 Anna Lydia met 200, de KW 34 Tiny met 138, de KW 127 Catha- rina Josephine met 112, de KW 155 Fi- ducia met 171, de KW 93 Jeannette met 147. de KW 114 Avontuur met 112, de KW 137 Maartje Jacoba met 125. de KW 97 Cornelis met 150. de KW 162 De Vier Gezusters met 85, de KW 172 Cornelis Schaap met 150, de KW 226 Jacob Senior met 100. de KW 187 Elly met 119, de KW 200 Antje met 140, de KW 174 Conrelia met 127. de KW Urania met 164, de KW 59 Floris nvt 77, de KW 12 André met 150. de KW 91 Jan met 113, de KW 40 met 25, de KW 26 Concordia met 70, de KW Gijsbert Jan met 72, de KW 211 Geer- truida met 65, de KW 194 met 127, de KW 52 De Vrouw Anna met 123, de KW 29 Ada met 175 kisten en 45 stuks stijve kabeljauw, de UK 222 met 64. de KW Eermine met 64, de KW 21 met 30, de KW 183 Aleida met 110, de SCH 261 On derneming 1 met 210 kisten, 50 stuks stij- kabeljauw en 33 kleine kisten haring, KW 156 De Vrouw Bregtje met 75, de KW 63 Margriet Jozien met 80, de KW 143 Gijsberta met 25, de KW 186 Anna Jacob met 79. de KW 161 met 75, de IJM 5 Maria Elisabeth met 1220 kisten en 100 tuks stijve kabeljauw, de WR 61 Bastiaan met 300 kisten en 55 stuks stijve kabel jauw, de IJM 205 met 125 kisten, de IJM 221 met 120 kisten, de KW 67 Arie met 163 kisten, de WR 57 Johanna Cornelia met 153, de KW 132 Jacoba Catharina met 105. de VL 112 Bets en Gerda met 195 kisten, 302 kleine kisten haring en 15 stuks stijve kabeljauw, de WR 56 Spes Nostra met 110, de KW 185 Tokio met 62, de KW 55 Johanna Lydia met 160, de VL 7 Ada met 163 en de KW 215 Anna Henderika met 20 kisten. Aanvoer Volgons de opgaven van de schippers bestond de aanvoer uit 37 kisten tarbot, 687 kisten tong, 1139 kisten schol, 1039 kisten schelvis, 232 kisten kabeljauw, 200 kisten koolvis, 168 kisten makreel, 190 kisten haring, 990 kisten wijting, 2312 kisten gul, 120 kisten haai, 450 kisten diversen, 325 stuks stijve kabeljauw, 336 kleine kisten haring en 30 kleine kisten makreel. Thuisstomend was nog de KW 85 Rijnmond 4 met 80 ton ijsharing. 200 kisten haring en 30 kisten andere vis. Grondverkoop en straatnamen in gemeenteraad Benthuizen BENTHUIZEN Vrijdagavond kwam de gemeenteraad in een ge drukte stemming bijeen. Daar was ook reden voor, want de vader van burgemeester I. J. P. Keyzer. burge meester P. J. Keyzer van Papen- dreeht, is deze week overleden. Wethouder Jos. van der Eijk zei, dat burgemeester en mevrouw Keij- zer hem hadden verzocht mee te de len, dat zij hetgeen hun bij de over komst naar Benthuizen, is bereid, zeer op prijs hebben gesteld, doch onder deze omstandigheden daarop niet nader kunnen ingaan. Om die zelfde reden wordt voorts verzocht, voorlopig van een eventueel bezoek af te zien. Niettemin tonen wij ons verheugd en ik weet, da: di* ook de op vatting van uw raad is dat het burgemeestersgezin zich in onze ge meente heeft gevestigjd en wij hopen, dat het in de nieuwe woning vele 'e jaren zullen worden. Ook heeft het burgemeesterspaar zijn grote er kentelijkheid betuigd voor de wijze, waarop de ambtswoning is gebouwd. De raad besliste over de verkoop van bouwrijpe grond aan de Bouw en Aannemingsbedrijf Plomp N.V. en aan de Nationaal Grondbezit N.V. voor de bouw van 37 resp. 27 wo ningen in het bestemmingsplan Zuid- polder. Deze transactie zal een be drag van f 476.000 opleveren. Daar gaat echter f 150.000 af, zijn de de terugbetaling van een kasgeld- lening. Het res'an; van f 326.000 ach ten B. en W. niet toereikend om al le kosten van bouwrijp maken, ren teverlies, voorzieningen van algeme ne aard e.d. mee te bestrijden. Van daar dat het college de raad een kre diet vraagt van f 200.000 om de noodzakelijk geachte werken voorlo pig te kunnen betalen. B. en W. adviseren voorts de aan besteding onderhands te houden, aan gezien de kosten bij openbare aan besteding heel wat hoger zouden kun nen worden omdat zoals het pre-ad- vermeldde „niet uit het oog ver loren mag worden, dat de wegen bouwers zeer goed zijn georgani seerd en bij openbare in schrijvingen ernstig rekening gehouden moet wor den met een solidair optreder". Het oeven van straatnamen deed ook deze keer weer wat stof op waaien. Er komt nu in Benthuizen een „Roode-Kruisstraat"Vrij heidslaan„Ochtendstraat" (De ge meente Ochten werd in de laatste wereldoorlog zwaar geteisterd. Dit dorp werd door Benthuizen geadop- pende hand geboden), „Prins Hen driklaan". „Zuidplein" en een „Pol- teerd en bij de wederopbouw de hel- derplein". Daar komt bij, dat he; vrijwel ze ker is, dat het bouwrijp maken in vele fasen zal dienen te geschieden. De heer A. Voorwinden (SGP) vond vrij gemakkelijk- geconcludeerd, dat een onderhandse aanbesteding goed koper is dan een inschrijving. „De aannemer is reeds aangetrokken, dat is niet onderhands" De heer P. de Vrij vond de Vrij heidslaan niets. Hij zag liever een 5- Meilaan en de Ochtenstraat vervan gen door Juliana van Stolbergstraat. Dit laatste stuit echter bij de PTT op bezwaren i.v.m. de reeds bestaande Julianas: raat De heer D. van Soes; (Arb. BeL) zond „Polderplein" niets „Afschuwe lijke naam" De heer A Voorwinden juiahte de ze naam juist toe," want met deze naam brengt de gemeente tot uiting dat zij agrarisch wil blijven Bejaarde gaf geen voorrang HAZERSWOUDE Een 81-jarige in woner uit Gouda verleende zaterdagmid dag met zijn auto op het kruispunt Ge- menewegRijndijk geen voorrang aan de Alphense bromfietser L. de Water. Deze liep een hersenschudding op. De bejaarde verklaarde tegenover de politie, dat dit de eerste keer in zijn leven was. dat hij brokken had gemaakt Fietsen lagen in sloot HAZERSWOUDE In een sloot nabij Alphen heeft de politie een paar fietsen aangetroffen. Het is nog niet bekend hoe de fietsen daar terecht zijn gekomen er van wie ze zijn. Agenda gemeenteraad HAZERSWOUDE De raad komt donderdagavond om half acht in open bare vergadering bijeen. Agenda voor stel tot wijziging gemeenschappelijke regeling voor de schoolartsendienst: vaststelling vergoeding vakonderwijs 1966: vaststelling begrotingswijzigin gen 1965 en 1966; beëdiging waarne mend secretaris; krediet ten behoeve van een brandalarminstallatie; benoe ming lid college voor de verlening van bijstand; verhoging huur parochiehuis Groenendijk ten behoeve van het on derwijs in de lichamelijke oefening; voorstel uitbreiding speelplaats chr school Rhynentouroh. Burgerlijke stand van Katwijk KATWIJK Geboren: Huig Ntco- laas zv C Schaap. J van Duivenvoor de, Pr. Marijkelaan 30; Willem Maar ten. zv C van Dijk. en M A de Vreugd. W Sluiterstr. 25; Jacoba Petronella dv H A van der Does, en J P de Mol. Noordwijkerweg 28; Jannetje Klazina dv J Kromhout en M Peeman. Pr. Bernhardlaan 93; René Johannes zv W J van Duijvenbode en A Verhoev. "Secr. Varkevisserstraat 152; Geertje Maria dv P Guijt cn M v d Plas. Hogeweg Jeannette Martine dv G J Meijvogel J C Guijt, Pr. Alexanderlaan 21; Pieter Machiel zv N Kuijt en L v d Plas. Secr. Varkevisserstraat 95: Johannes Jan zv C van Egmond en J T Rhijns- burger. Jan van Galenstraat 7; Martin zv D van Rijn en M Kuijt. Adriana straat 3; Elizabeth dv W Haasnoot er H Guijt. Romeinenstraat 12; Hendrik Jan zv H Visser en E van der MeiJ, Molen tuin weg 6; Cornelis Anthony zv A Imanse en D van Duijn. Adriana- straat 62; Leo Maria zv L A J Vree burg en A M J Zandvliet Rhijnlus- straat 1: Marin J dv K A Regeer W I Boers Rijnstraat 83: Erik D D Vooijs en H A Mlinzk. Boulevard 114; Simone Dineke dv P G Stuifzand en M C Wigmore Nachtegaallaan 99; Het dertien man tellende be stuur van de gouden Chr. Me taalbedrijf sbond te Alphen aan den Rijn met echtgenoten. In het midden met bril de heer A. Stikkelorum uit Leiden, die de oprichting heeft meegemaakt. Uitbreiding van kleuterschool Berntzen tot ambtenaar van de bur- gelijke stand te benoemen. Het bestuur van de vereniging christelijk voorbereidend onderwijs wenst één lokaal van het in aan bouw zijnde verenigingsgebouw aan de Narcissenbaan te huren als dépen dance voor de kleuterschool. Voor de kosten van eerste inrichting en breiding van meubilair willen B. en W. een krediet van f 8000 beschikbaar stellen. Inbrekers op twee plaatsen actief SASSENHEIM In de nacht van terdag op zondag is op twee plaatsen ingebroken. Bij vleeswarenfabriek Van Veen in de Hoofdstraat werd het kan toor doorzocht, waarbij een aantal bu reauladen werden geforceerd. De buit bestond alleen uit wat kookgerei, dat uit de kantine werd meegenomen. Het tweede bezoek via een achter raam gold het Garagebedrijf Kiss aan de Parklaan. In de garage werden uit gestalde auto's de papieren ontvreemd. Een bezoek aan het kantoor leverde een geldbedrag op. De wijze van optreden wettigt het vermoeden dat in beide ge vallen sprake is van dezelfde daders. ALPHEN De heer C. Bruggranf. die zaterdagmiddag in gebouw „Nabij" de receptie van de Christelijke Metaal Bedryfsbond met een dank woord namens het bestunr afsloot, noemde de voornaamste vrucht van een halve eeuw vakverenigingswerk, dat men is erkend. De terreinen van de kerk, de staat, allerlei levensverbanden, staan voor de mensen van de vakbeweging open. Dat was vtfftig jaar geleden wel anders. De mensen van de chr. vakbeweging waren „de rooien". HAZERSWOUDE Regelmatig is gebleken, dat het alarmeringssysteem van het vrijwillige brandweerkorps te Hazrswoude-dorp niet voldoet. De brandmelding komt binnen op de cen trale meldingspost waarna de brand telefonisch naar de brandweerlieden wordt doorgegeven. Dit vergt teveel tijd. Het college van B en W stelt de raad voor een half automatische alarmin stallatie te doen aanbrengen door de PTT. Hierdoor zal het mogelijlk wor den van drie verschillende meldings- Bastiaan Willem zv P de Vreugd Dubbeldam Jan Tooropstr 74; Leendert Jacob zv C Schuitemaker en D Plokker Secr. Varkevisserstraat 215; Marleen Wilhelmina dv P Rous en A Lindhout. Rijnmond 112; Franklin zv H J var Plas en F van Delft. Pr Bernhardlaan 350 Ondertrouwd: G Plug en J J Klin kenberg: A D Hoek en A van Duijn. Getrouwd: N Ouwehand met G Hus: H de Jong te Arnhem met J var Plas; J van Beelen met J van Duij venbode; M Broekhuizen te Leiden met van der Does; T de Vreugd met van Duijvenvoorde; G Blanken met Tieleman; M P van den Doel met S C van der Hulle te Westerschouwen: D A de Mooij met J B de Horn te Leiden; A Hellenberg met A Roelofs te Epe; J oud met M Th E Peters te Til burg; F W de Vries met L de Jong te Rotterdam; J B Wouters met N G Tel- jeur te Valkenburg ZH.; D J Kuijt met H Wolff te Delft Overleden: Maarten van Duijn 86 j; Dirkje Stijnen 79 j wv Noorlander S te Krimpen a d Lek: Petrus Gorree 76 J te Leiden: Henri Abraham Dunont j te Amsterdam; Jacoba Taat 80 J J Spaanderman. Puzzelrit Koudekerk KOUDEKERK De ANBC Poelgeest hieud zaterdag een puzzelrit, waaraan velen deelnamen. Het parcours was moeilijk. De uislag is: 1 J Bervoets 194 strafpunten (alleen gereden zonder kaart lezer). 2 J Corts 218 strafpunten, 3 G Roos 276. 4 C Molema 278, 5 T Ver- gunst 280. Hoe de Koudekerkse duiven vlogen KOUDEKERK Ons Genoegen nam deel met 62 duiven aan de wedvdudht van Orleans uit (508 km). De uitslag: 1 H v Vegten en Co. 1, 2, 3, 4. 5, 9. 10; 2 G v Klaveren 6; 3 gebr. De Wit'7, 8. 11. 12, 14 15. 19; 4 H Schel- lingerhout 13; 5 M Schellingerhout 16. 21; 6 C de Keijzer 17: 7 M v Leeuwen 18: 8 dr. Faber 20. Koudekerkers op stap KOUDEKERK Leerlingen van de christelijke school De Rank maakten met het onderwijzend personeel en enige be stuursleden een uitstapje naar Schiphol Oud-Valkeveen en leden van de plaat selijke afdeling van de Christenvouwen- bond gingen een dagje naar het Oppen luchtmuseum in Arnhem. De scholieren bezochten ook nog de dierentuin Artis. Terwijl de jongere leer lingen in Oud-Valkeveen vertoefden, gin gen de ouderen naar het Muiderslot. De Christenvrouwen rondden hun uit stapje af met een pannekoekenmaaltijd in Bennekom. Muzikaal succes KOUDEKERK De muziekvereniging Kunst na Arbeid behaalde in Weesp op het bondscoucours van de Algemene Unie van Muziekverenigingen met 103li punt een eerste prijs met de mars Lorctto. posten uit 12 brandweerlieden gelijk tijdig te alarmeren. Daarnaast zal getracht worden de alarminstallatie te completeren met de reeds op het raadhuis aanwezige sirene van de BB. De kosten van aanleg wor den begroot op f 6200, terwijl daarbo ven een maandelijks bedrag van f 34.80 aan de PTT verschuldigd zal zijn. ALPHEN In het kader van een ju- niorentoernooi waarin vertegenwoordi gende elftallen uitkomen ujt Leiden en omgeving, de bollenstreek, de Rijnstreek 'e veenstreek wordt hedenavond om ir op het terrein van Alphen de voetbalwedstrijd Leids elftal tegen Rijn streek-elftal gespeeld. De leeftijd der spelers is tot 18 jaar. ALPHEN Onze plaatsgenoot de heer P. Pieksma is geslaagd voor het examen moderne economie voor de ondernemer, Hij werd opgeleid bij de Leidse Onder wijsinstellingen. De prettige receptie tijdens welke verscheidene toespraken werden ge houden, werd geopend door voorzitter A. Pennewaard. Hij was Van mening, dat van vijftig jaar vakorganisatie- werk de resultaten tot tevredenheid stemmen. Het werk werd onder moei lijke omstandigheden in het geloof be gonnen. Alles wat werd bereikt, is, naast God, aan de pioniers te danken. Hun werk, de verbetering van de be staansvoorwaarden, willen we in hun geest voortzetten. Hierna sprak wethouder Ph. H. Ro gaar, die het gemeentebestuur verte genwoordigde. Ook hij borduurde op het stramien, dat er veel is verbeterd; maar de welvaartskojek wordt tocK.nog niet zó verdeeld, dat ieder een eerlijk deel heeft Daarom blyft er een taak voor de vakbeweging en de. wethou der uitte de wens, dat ook jongferen zich hiertoe aangetrokken zullen voe len opdat de afdeling ook de komen de decennia goed werk kan doen. Les van Davo De heer C. van Dijk, lid van het centraal bestuur van de C.M.B., ac centueerde, dat het werk van de vak beweging niet overbodig is, zoals wel wordt beweerd. Dat leren gevallen als bij de DAVO is Coe-vorden wel. Ook werd gewezen op het belang van goed contact tussen afdelingen en hoofd bestuur. Ds. W. Tom, sprekende namens de Geref. Kerk van Alphen en Alphen- Noord zei onder meer, dat er wel eens een afstand is geweest tussen de mannen van het CNV en de Kerk. Er is in die verhouding zeer veel verbe terd. Spreker zei, dat de bijbel in de Openbaring van Johannes leert, dat in de eindtijd er strijd zal zijn tussen Christus en de anti-christ, niemand zal kunnen kopen of verkopen die het merkteken van het beest mist. Daar om is de letter C. (van christelijk) van zo grote waarde en spreker wen ste wijsheid, genade en voorzichtig heid, om die vast te houden. Volgende spreker was de heer J. F. d. Vate die feliciteerde namens de Chr. Besturenbond (de heer Geerlof was verhinderd). Er is goed contact met de C.M.B. Moge dit zo blijven. Oprichting meegemaakt De heer C. Kiel uit Leiden was de vlotte woordvoerder van de afdeling Leiden en uit andere gemeenten, ook namens de heer A. Stikkelorum uit Leiden, die bij de oprichting lid werd Alphen, waar hij toen bjj Boot werkte. Hij kreeg een stevig applaus. De heer Kiel bood het bestuur een kistje sigaren aan; de ongeorganiseer den zullen anders weer zeggen: ze roken maar van onze centen De heer N. Bode, bestuurslid van de afdeling-Bouw wekte op tot getui gen. De heer C. Koren, oud-voorzitter van de Chr. Besturenband, kon nog vertellen over vijftig jaar geleden, toen het sociaal gevoel met name bij de Alphense werkgevers maar op een ALPHEN In de nacht van zaterdag op zondag omstreeks 3.15 uur. zag een politiepatrouille een licht gehavende personenauto staan op de Rijksweg voor het wegrestaurant van Avifauna. Dit wekte geen argwaan, omdat er op het grote parkeerterrein al een aardige be drijvigheid was in verband met de te rugkeer van de deelnemers aan de mid zomernaehtrit van R AC, West. Deze rit was in de provincie Utrecht verre den, maar als cindverzamelpunt was Avifauna gekozen. De politiemannen wilden toch even nagaan wat er met de gehavende auto aan de hand was. Terwijl de patrouille op de auto toereed. sprong een man uiï een van de ramen van het restaurant dook in de auto, waarna het voertuig met grote snelheid wegreed in de rich ting Leiden. Voorsprong Door de keermanoeuvre die de politie moest maken, waarbij zij hinder onder vond van naderend verkeer, kregen de inbrekers enige voorsprong. Bovendien wa6 de auto van de inbrekers, die zij in de voorgaande nacht te Putten (Gld.) hadden gestolen, sneller dan de politie- De gestolen auto met daarin enige bij Avifauna ontvreemde dranken, werd een uur later door de rijkspolitie te Leidschendam gevonden aan de voet van het talud van het verxeersplein in de Rijksweg 4a. De auto was uit de bocht van dat plein gevlogen. De daders waren verdwenen. Het betreft hier een groepje personen dat de voor gaande nacht had ingebroken in een hotel te Ommen. De dieven is door het politieoptreden een lekker hapje en een goede dronk gaan. In het restaurant van Avifauna stond een hoeveelheid eet- en drinkwa ren gereed, kennelijk met zorg uitgeko zen. De vlucht was zo overhaast dat eer van de mannen zijn 9choenen heeft moe ten achterlaten. Sigarettendiefstal ALPHEN In de nacht van vrijdag op zaterdag ia uit de auto van een tegenwoordiger in tabaksartielen grote hoevelheid sigaretten en tabak ontvreemd (waarde f 2000». De auto stond geparkeerd op het Toussaintplein Door de sluiting van een der ventjlatie- rujten te forceren, heeft men een portieren kunnen openen. zeer laag pitje stond. Hij wekte mto name de jongeren op het werk voori te zetten om te behouden wat wa* verkregen. De oud-voorzitter van de afdeling. heer H. N. Hart, zei, dat er ook 1 daag nog strijd is en er menigm# harde koppen bij de onderhandelen! werkgevers zijn. Hierna sprak de heer Burggraaf z reeds genoemd dankwoord uit. persoonlijk gerichte gelukwensen i den door: ds. P. A. Lefeber aangetx namens de Herv. kerkeraad phen; door ir. D. Boot, namens de d rectie van Boot N.V., die als bewijs v» erkenning van waardering voor vakbeweging twee fraaie bloemstuL ken zond; ook door de heer H. Grofej neveld van het Gewest. Arbeidsbure(M Alphen. ei C. van Egmoncl gehuldigd SASSENHEIM In Het bruine wenste de jubilaris en diens eoht, paard is zaterdagmorgen de heer C. v. Egmond gehuldigd wegens zijn 40- jarig jubileum bij Reederij Wesseling NV De heer J. J. Wesseling. een van de directeuren^ opende de plechtigheid, die door het voltallig personeel werd bijgewoond:, met het verwelkomen van in het bijzonder wethouder J. Korte- kaas, de heer J. F. Keller van het Ned. Binnenvaartbureau en de heer G. Wesseling sr.. de grondlegger van het bedrijf. Wethouder Kortelkaas. aanwezig in zijn functie van loco-burgemeester, bracht de gelukwensen van het ge meentebestuur over. Hij memoreerde de loopbaan van de jubilaris, die op 1 juni 1926 in dienst trad van de re derij. Aanvankelijk was hij gezagvoer der op de Sassenheif VI en de Sassen- heim IV. In de eerste oorlogsjaren speelde hij een belangrijke rol bij de voedselvoorziening van onze gemeente. In 1946 werd hij bedrijfsleider te Anna Paulowna. Al die tijd stond hij bekend als een plichtsgetrouw en hard wer ker, een man van de oude stempel, die een van de belangrijkste medewer kers van de rederij was. Wethouder Kortekaas verzocht me vrouw Van Egmond haar man de ere medaille in zilver, verbonden aan de ord»e van Oraryje Nassau, op te spel den. waarna hij de jubilaris en de di rectie gelukwenste. Prestatie De heer Keiler noemde het een enorme prestatie 40 jaar bij een ver voersbedrijf werkzaam te zijn, omdat nergens zo lang en zo hard wordt ge werkt. Namens het bestuur van het Ned. Binnenvaartbureau schonk hij de zilveren legpenning met oorkonde. De heer J. J. Weseslinig, die het langst met de jubilaris heeft samenge werkt. haalde tal van herinneringen op. Hij vertelde dat er in de begintijd van moordende concurrentie vaak meer dan drie reizen per week van Breezand naar Sassenheim gemaakt moesten worden. Overdag was het dan laden en lossen en 's nachts varen. De orlogsjaren waren niet minder zor gelijk. maar ook daar was men door gekomen. Bromfietser vervolgt reis per ziekenauto SASSENHEIM Zondagmiddag reed een bromfietser, een 67-jarige inwoner van Sassenheim. op het rijwielpad van de Hoofdstraat richting Leiden. Om zijn kleding even te ordenen ging hij verzit ten, maar hierbij raakte hij de macht over het stuur kwijt. Hü kwam te val len en liep verwondingen op aan gelaat en handen. Na eerste-hulp-verlening door Dokter Kwint en een passerende arts. werd hij overgebracht naar het acad. ziekenhuis te Leiden. zondheid toe. Tot slot overhandig! 1 hij een envelop met inhoud en bid Als Laatsen voerden het woord 3 heren C. v. d. Vlugt namens het perz soneel en P. J. Koomen, voorzit» van de afdeling Ann»a Paulowna vi. de Kon. Alg. Vereniging. Als besluit van de feestelijke dat bood de directie de jubil familie en het personeel een diner aan. estelijke dajl bilaris, dien} "1 Wisselbeker voor i Leidse oh de rwaterz wemmers ARNHEM Voor de eerste mai in ons lanc betwistten zaterdag team van bij de Nederlandse Onderwater sportbond aangesloten verenigingè elkaar de zege in de Keulse Vierkamf Inzet was de door de gastheren, Duikteam Merou (Arnhem), uitgt loofde wisselbeker. De Keulse vierkamp omvat een serif proeven op diepten van drie a vil meter mei gebruikmaking van dull masker, snorkel en zwemvinnen, du zonder persluchtapparatuur. Vaard» heid. uithoudingsvermogen en stijl v« de duiker kunnen op deze wijze uil stekend worden beoordeeld. Begunstigd door het mooie weer kol hel goed georganiseerde evenemerj vlot worden afgewerkt. De eerste prij voor de individuele prestaties viel ta deel aan de heer A. Exoo van Meroj (Arnhem). Het Leidse team. bestaand! uit de heren G. van de Born. J. val Galen en H. Lagerwey legde beslag of de eerste plaats in het ploegenklassa ment- De tweede, resp. derde plaaS werd en-bezet door Merou en Manti (Amsterdam). Hiermede werd de Leid; se Onderwatersportvereniging Calypsj houder van de wisselbeker. Voetbal bejaarden leverde 350 op KOUDEKERK De voetbal wed strijd Koudekerk I tegen Woubrugge' ten bate van de bejaardenreiskas, heel het mooie bedrag opgeleverd van f 35( Gouden doctoraat LEIDEN Vandaag is het vijf tij jaar geleden, dat mej. mr. L. M. va: den Blink, geboren en thans wonend te Brielle. aan de Leidse universitci promoveerde tot dicvor in de rechts wetenschap. ALPHEN In de zaterdag gehoudel Ronde van Zwijndrecht legde de Nieuw koopse renner, lid van „Avanti" S Alphen a.d. Rijn, beslag op de 5e plat in de wedstrijd voor nieuwelingen. Zij: clubgenoot Sj. Hoogeveen, Aarlander veen werd 10e.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 4