100.000 Leidse peueraars I Weekagenda Politie dolf onderspit in sportpark Noordwijk Eerste steen Oegstgeest gemeentecentrum zaterdag gelegd nieuwe leidse courant maandag 13 juni 1966 Maandag VOORSCHOTEN Kasteel Duiven voorde. 8.30 uur: Kamermuziek ir r duo Ellen McGillavryJaap Spigt (fluit-klavecimbel). Werken van Bach, Mozart, Handel en Vivaldi. DEN HAAG Goede-Vrijdagkerk, 8.30 uur: Buldigingsconcert M. Monni kendam m.m.v. Die Haghe Sanghers er Jan Sohmitz, orgel. LEIDERDORP Dorpshuis: ruilavond filatelistenveren iging De Rijnstreek, ju- n van 7 tot 8, senioren van 8 tot 11 Dinsdag VOORSCHOTEN Hervormde kerk, 15 uur: Voorschotens Kamerorkest o.l.v. Lucius Voorhorst m.m.v. Anandi van der Vegt, cello.* Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreek- ar christelijke emigratiecemtrale. Stadhuis, 7 tot 8 uür: zitting Bouw fond-s Nederlandse Gemeenten. Station, 7.30 uur v.m. (van Noord wijk af 7 uur): vertrek dagtocht NCR(eis)V afdeling Leiden naar Veluwe. Bezoek Giethoorn, excursie poppenfabriek. De Lakenhal, 4 tot 6 uur: openbare receptie t.g.v. honderdvijftig jarig be staan Kamer van Koophandel. Stationsplein, 7,07 uur n.m.: vertrek excursie naar tuin te Warmond Konink lijke Nederlandse Natuurhistorische Vereniging. Stadsgehoorzaal, 20 uur: Leids Ac- coord. Concert Jeugdkamerorkest, Ne derlands Madrigaal-koor, Toonkunstor kest en De Stem des Volks m.m.v Esther Hlillinga, sopraan, Cees Borger, tenor, Hans /an der Leeuw, bas, Henk Briër (Handel, Baoh, Mozart, Haydn). DELFT Nieuwe Kerk, 8 uur: Rien Ritter, orgelconcert. Woensdag Pieterskerk, 7.30 tot 7.50 uur: menisch avondgebed. Trouwkamer stadlhuis, 4 tot 6 uur: zitting sociaal raadsman Heempark. 7 uur n.m.: excursie Tuin bouw en Plantkunde. Verzamelen 18.55 uur aan het einde van Mariën- loelstraat t.o. watermolen aan de Zwei- land-laan. Schouwburg, 8 uur: Sempre Avanti met „Daar moet je een vrouw voor zijn", blijspel van Terence Dudley. DEN HAAG: Koninklijke Schouwburg, 8.15 uur: Nederlandse Operastichting o.l.v. Alberto Erede met „Le Pescatri- ci" van Haydn. Goede-Vrijdagkerk, 8.15 uur: Klaas Bolt. orgel. Openluchttheater Zuiderpark. 2 jeugoneel ,Het geheim van de oude molen". Poppentheater Guido van Detih, Nas sau Dillenburgstraat 8. 2.30 uur: ,,De koningsdochter en het tovermannetje". Poppentheater Frank Kooman, Gali- kïstraat 2a: 2.30 uur: „Manus de vogel verschrikker". LEIDERDORP Groene-Kruisgebouw 8 uur: lezing met dia's door de heer A. Bicker Caarten over windmolens (K. O.) Donderdag Kantine P Jlos en Leembruggen Derde Binnenvestgracht 3. 7.15 tot 9.30 uur: ruilbeurs Philatelies. DEN HAAG Koninklijke Schouw burg, 8.15 uur: Compagnie Roger Plan- chon met „Tartuffe" van Molière. DELFT Nieuwe Kerk, 8 uur: Fei- ke Asma, orgel. Vrijdag Oude Singel 236 8uur: afscheid de heer van Cittert Leidse Christelijke Bestu renbond. De Lakenhal. 8.15 uur- Ensemble Syn tagma Musicum o.l.v. Keest Otten met muziek urt de middeleeuwen, renais- en vroeg-barok (Will Kippersluys. alt, Marius van Alten atenor. Mary Macrow, vedel en viool Barbara Mie- dema, klavecimbel, portatief en blok fluit, Ben de Ligt, viola da gamba. Kees Otten. blokfluit en oude blaasin strumenten). Zaal Koningskerk (Leiden-noord), 7.30 tot 10 uur: ruilbeurs voor verzamelaars ALPHEN - vleerzichtflat 2.30 uur: opening modelwoning door burgemees ter Bruins Slot School Oppenheimstraat 4. 7.30 u. feest avond met kindermusicals DEN HAAG Koninklijke Schouw burg, 8.15 uur: Compagnie Roger Plan- chon met „Tartuffe" van Molière Kloosterskerk. i uur: orgelbespeling SCHEVEN ING EN - Kurzaal. 8.15 uur: Berlijns Philharmon-isch Orkest Lv. Herbert von Karajan (Beethoven i Debussy DELFT Binnenplaats Prinsenhof, hof, 9.15 uur: Nederlandse Comedie met „Elckerlyc" Station 9.53 uur v.m.: excursie van Koninklijke Nederlandse Natuurhistori sche Vereniging naar Leiduin bij Aer- denhout (alleen c-ij goed weer). Garenmarkt, 8 uur v.m streekexcur- sie naar Noordholland (K en O.) LEIDERDORP JaagpadDoesbrug. 30 uur: molentocht per rondvaart boot (K en O.L DEN HAAG Koninklijke Schouw burg. 8.15 aur: Diisseldorfer Schau- spielhaus met .Prins Fried rich von Homborg" van /on Kleist Poppentheater Frank Koomans. Galii- leïstraat 2a. 2.30 uur: Manus de vogel verschrikker" Poppen-theater Guido var, Deth. Nas sau Dillenburgstraat 8. 230 uur: Ko ning Vip en de Kast" 1 SCHEVENINGEN Kurzaal. 8.15 uur: Heidelbergs Kooi DELFT Binnenplaats Prinsenhof, i DELFT Binnenplaats Prinsen-hof. 15 uur: Nederlandse Comedie met „Elckerlyc" Elke dag in Den Haag Mon-t d'Or, Scheveniingen, 9 uur: Noodzaak voor tweede bad is hierdoor wel beklemtoond (Van een onzer redacteuren) LEIDEN Het ik nauwelijks te geloven, maar een maand na de opening van het zwemseizoen is de 100.000ste zwemlusüge door de controle van het verwarmde maar dat is voor als het koud is) open zwembad De Vliet aan de VooYschoterweg gekomen. Dat zit 'm (u raadt het al) in de warme dagen van deze uitsteken de lente (tot volgende week woensdag). Vrijdag bijvoorbeeld waren er 8000 zwemmers. Zater dag „maar" 7500. En zo gaat dat maar door. Vorig jaar kwam de 100.000ste pas in augustus. De honderdduizendste zwemmer Koos Wakka (Hoflaan 110). Voor drs. J. P. van der Reijden, voor zitter van de Leidse Sportstichting, was dat aanleiding Koos daarvoor een gratis gezirryibonnement i 1967 aan te bieden. Rietschelven met de grond gelijk VOORHOUT Vrijdagavond ongeveer zeven uur werd de brand weer gealarmeerd voor een uitslaande brand van twee naast elkaar staande grote rietschelven op het bedrijf de Gebrs. Hartveld. De brand spoedig geblust maar door de lange droogte en het mooie weer bleef er van de beide schelven niet veel meer over De brand en het blussingswerk trok ken veel belangstelling. Dagtocht Rode Kruis LEIDEN Morgen maken 125 oude ren en lichtvaliden onder auspiciën van de afdelingen Leiden en omstre ken. Hillegom. Lisse, Rijnland, Sassen- heim en Wassenaar, van het Ned Roode Kruis een dagtocht per rond vaartboot. Morgenochtend om 9 uur vertrekt men vanuit de Leidse Haven. Burgerlijke stand van Valkenburg VALKENBURG Geboren: Petronel- la Hendrika Elisabeth, dv J A W Oos- terlee en A M E Meuleman. Gehuwd. J Schonenberg en J J de Keerzijde als wij het op zijn laatste benen lopende zwembad De Zijl niet meerekenen. Want het open wa terin en rond Leiden is verbo den zwemgebied. Vandaar het fietsen-plaatje. Kan er een duidelijker beeld worden ge geven van de dringende noodzaak voor een tweede redelijke zwem inrichting in Leiden De „Over dekte" is ook hard aan een volger toe. De keerzijde van de krioelend-volle zwembadmedaille is het plaatje van de ruim 100.000 Leidenaars,, - die massaal naar De Vliet lopen, on ernemer- fietsen of chaufferen, om verkoe ling en vertier te zoeken. Want het is de enige gelegenheid. LEIDEN Onze stadgenoot G Bernard, opgeleid bij de Leidse Onder, wijsinstellingen, is geslaagd voor het examen moderne economie voor de LEIDEN. 9 juni Aan de rijksuniversi teit is geslaagd voor het examen doctoraal Ned. taal: de heer R. P. Baronner (Leiden). Academische examens LEIDEN, 10 juni. Aan de rijksuni versiteit zijn geslaagd voor de examens: doet. geneeskunde: mej. J J M van Col- lenburg (Schiedam) en de heren A C Koch (Monster) en F Kuipers (Rotter dam: semi-artsexamen: de heren H J Th ten Berge (Den Haag), J M van Thiel (Rotterdam) en B P Visser (Dordrecht); artsexam.: mej. A C Wol terbeek ('s-Gra- venhage) en de heren E N Brons (Leid- schendam), J J M v d Werf (Nijmegen) C G Wesseling (Oegstgeest). Adèle Bloemendaal i Chante Clai- Odeontlheater, 8 uur: Conny Stuart i André van 1en Heuvel in ..Heerlijk cluurt het langst" an Annie Schmidt Theater Pepijn, tot en met 12 juni, 50 uur: Cabaret Pepijn o.l.v. Paul van Vliet ..Opus 2". Theater In de Steeg. 8.15 uur (behal- maandag): cabaretgezelschap Frans Fiet Koster met „Adam en Ev Trio F dur". Avond- en nachtdienst apotheken te Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek Herdingh en Blanken. Hoge- woerd 171. tel. 20502. Op zaterdag 11 juni is in Leiden, morgens van 8 tot 12 uur. voor spoedeisende gevallen bovendien ge opend: apotheek Reijst. Steenstraat 35. tel. 20136. De zaterdag-, zondag-, avond- en nachtdienst van apotheek R van Breest Smalbentourg te Leiderdorp wordt waar genomen door apotheek Herdingh en Blanken. Apotheek Voorschoten is op zondag 12 juni gesloten van 's morgens 8 uur >t 's avonds 22 uur. De Oegstgeestse Apotheek is op zon dag 12 juni de gehele dag gesloten Op 10. 11, 12 en 13 juni wordl de avonddienst /an 22 uur af en de nacht dienst van de Oegstgeestse Apotheek /aargenomen aoor apotheek Herdingh ■n Blanken. die verdwijnen moest (14 jaar) Lido (2.30. 7 en 9.15 uur): Call girls van Kopenhagen (18 jaar). Luxor (2.30. 7 en 9.15 uur): Derek Flint 1 RexaF(2.30. 7.15 en 9.15 uur): De ver- veraar van Atlantis (14 jaar). Studio (2.30. 7 en 9.15 uur): Lady L (14 jaar). Trianon (2.30. 7 en 9.15 uur): Nog wat nieuws, Pussycat? (18 jaar). Tentoonstellingen De Lakenhal: grote zomertentoonstel- ig over Gabriël Metsu (van 224 juni tot 5 september open 10 tot 5 uur. zon dags 1 tot 5 uur) Museum Volkenkunde: grote zomerten- toonstelling „De mens van toen' (tot eind september open van 10 tot 5 uur zondags van 1 tot 5 uur) Galerie Walenkamp, Nieuwsteeg 11 schilderijen van Jacob Rits van Kootec (tot 16 juni). WASSENAAR kunstzaal Keuff. t-lof- aar 7: tentoonstelling aquarellen vac H E. Roodenburg en keramiek van Ah ce van Mourik. van 6 tot en met 23 juni dag. 10 tot 17 uur. ook op dinsdagavono van 8 tot 10 uur. Paling van 97 cm. ALPHEN In een doodlopend wijkje van de Oude Rijn in De Hoorn heeft de heer L. Vonk zater dagmiddag met behulp van een hark een reuzenpaling gevangen. De heer Vonk was met de heer H. de Jong, eveneens uit Alphen, met werkzaam heden bezig toen hij wat langs zijn laarzen voelde bewegen; hij dacht eerst aan een slang Toen hij het beest met een hark op het droge had geworpen, bleek het een reuzenpaling te zijn die een lengte heeft van ruim 97 cm. Het dier weegt vier pond en drie ons. De heer Vonk heeft de paling ge schonken aan dokter Pilon voor diens vijver. NOORDWIJK Er is tegenwoordig van alles te beleven in Noordwijk- Be halve de viering van het eeuwfeest zijn er ook allerlei sportevenementen geor ganiseerd. Dinsdagavond hadden een heuse interland wedstrijd en zater dagavond was het Nederlands Politie- elftal naar Noordwijk gekomen een wedstrijd tegen Noordwijk. Wie gedacht had. dat het wel een inmaakpartijtje zou worden en dat de Noordwijkers totaal kansloos zouden zijn, had zich schromelijk vergist Het werd een leuke wedstrijd waar bij de partijen goed tegen elkaar op wogen. Invallers Noordwijk verscheen met een drie tal invallers in het veld. Kees Marijt en Joop van der Niet waren gebles seerd en Piet van der Lippe was ir afwachting van zijn overschrijving naar La Gantoise niet opgesteld. Drie „oude" jongeren waren we van stal gehaald. Kees Bouwknegt, Piet van der Ruyt en Rudi Bröring. Zij deden het vrij behoorlijk en dienaren van Hermandad konden zwoegen wat zij wilden, zij kregen geen bal tussen de Noordwijkse goal- palen. Ook de Noordwijkse voorwaartsen kregen weinig kansen tegen de up per ten van de Nederlandse ordebe waarders die met hoofdbewaarder Berends in het doel. de orde in het hun toegewezen gebied heel goed handhaafden. Een paar keer probeerden de Noord wijkers uit te vinden welke sensatie het was een politieman in de heup zwaai te nemen, maar de heer Schroots had hiervoor geen waardering en strafte d'it met een vrije schop. Niet braaf Niet dat de politiefunctionarissen zulke brave jongens waren, o neen. ook zij overtraden de (voetbal)-wetten meermalen en werden deswege door arbiter Schroots tot de orde geroepen. En zo verstreken de minuten zonder dat één van beide partijen de man het scorebord tot activiteit kon bren gen. VoorschoLena ren exposeren in Schoten (België) VOORSCHOTEN Zaterdagmiddag had in Schoten (België) de opening plaats van de kunsttentoonstelling Schoten-Voorschoten in het kader van de Culturele uitwisseling tussen beide gemeenten- Wethouder G Schrama was aanwe zig namens het gemeentebestuur van Voorschoten met oa. de acht Voor- schotense kunstenaars, wier werken tentoongesteld werden. De kunstenaar H. Cornells, directeur voor de Voorkempense Kunstenaars- school hield een inleiding, waarbij hij wethouder Schrama verzocht peter te zijn en burgemeester M. Imler van Schoten vader voor de kortelings op* geriche Kamer voor Plastische Kun sten der Voorkempen. Deze Kamer heeft tot doel de kunstenaars met de mensen uit de eigen streek in contact te brengen- Ui-t Voorschoten zijn werken te zien an W Schrofer en zijn echtgenote. H. H. Kamerling Onnes. N. Gerritsma. mevr. M. J v. Wattingen-van Vlierden. v J. Muller-Limburg en mevr. A. M. J. Westgeest-Otto. De tentoonstelling is geopend in de weekeinden van 18, 19- 25 en 26 juni steeds van 10 uur tot 20 uur. Agenda gemeenteraad O C> SASSENHEIM Vrijdagavond om acht uur vergadert de gemeenteraad. agenda: benoeming ambtenaar burgelijke stand, onderwijszaken, re organisatie financiële administratie, ombouw en vervanging gastoestellen, tarief aardgas, aankoop c.q. onteige ning grond de heer A. P van Nas- Een automobilist die op de Oude Ha ven in de nacht van zaterdag op zondag vermoedelijk achteruit reed. kwam in aanraking met een verkeerspaal die af knapte en op een daar geparkeerde per sonenauto terecht kwam. Een bumper en de motorkap werden flink beschadigd. De dader verdween zonder zich om de schade te bekommeren. I - 3 Sfeer m t germ 7 j De „Nieuwe Leidse" er in Iedereen had zich al verzoend met een „onbeslist", maar twee minuten voor het einde kwam er toch nog enige sensatie. Arie Weyers had zich door de Her- mandad-verdedigimg heen geworsteld en verscheen alleen voor keeper Be rends. En toen deed oom agent Berends iets wat geen enkele voetballer mag en vooral geen oom agent. Hij greep Weyers bij het been en be lette hem zo te scoren. Scheidsrechter Schroots bestrafte deze ongeoorloofde politionele actie met de straf die het voetbalwetboek voorschrijft: penalty. Deze strafschop werd door Piet van der Luyt feilloos benut en zo werd het uiteindelijk nog een nederlaag voor het Gezag. Dit was niet zo belangrijk, hoofd zaak is dat er een leuke wedstrijd te zien is geweest. OEGSTGEEST Onder luid hoerageroep gingen zaterdagmiddag om streeks half vier honderden kleurige ballons (er waren er ruim 1200 uit gereikt) de lucht in. De jeugd demonstreerde daarmee haar blijdschap over het feit, dat op datzelfde moment de eerste steen voor het gemeentecen trum aan de Lijtweg werd gelpgd. Voor deze feestelijke gebeurtenis (een historisch moment voor de Z.H. Vereniging Het Groene Kruis, de Vereni ging van Vrijzinnig Hervormden en de Hervormde Gemeente) bestond grote belangstelling. ,J5amen Bouwen" is alweer een stapje dichter bij het doel gekomen Met behulp van een zilveren troffel metselden mej. drs. E. C. Hoogendoorn (namens Het Groene Kruis) en T. Huurman (namens Hervormde Ge meente en Vereniging van Vrijzin nig Hervormden) samen de steen met het inschrift: „Deze steen werd gelegd op 11 juni 1906" naast de (toekomstige ingang aan de Lijtweg. Later bood de aannemer, de heer B. J. Proper, de troffel (met geïnscribeerde datum) als herinnering aan de Hervormde Ge meente aan. Dokter Hoogendoorn kreeg de luxueuze speciebak, opge vuld met bloemen, thuisbezorgd en Ton Huurman (zoon van de onlangs overleden kerkvoogd Huurman) ont ving een boek over de zeilsport. Ongeveer zestig bakstenen werden, dikwijls onder hilariteit vanwege hun „vakmanschap", gemetseld door vertegenwoordigers van de samen- rkende organisaties, door toekom stige gebruikers en bevriende rela ties. Dr. W. J. Maan, president-kerk voogd van de Hervormde Gemeente had de leiding van de gebeurtenis. In zijn openingswoord zei hij onder meer, Mejuffrouw drs. E. C. Hoogen doorn en de heer T. Huurman leggen de eerste steen voor het gemeentecentrum te Oegstgeest. Foto N. van der Horst dat in mei het gemeentebestuur al voor jeugdwerk in gebruik was geno men: een zwaluwenechtpaar bracht toen tussen de fundamenten van het bouwwerk een nest jongen groot De heer Maan verwelkomde de ve le belangstellenden, onder wie zich vertegenwoordigers van velerlei ker kelijke en wereldlijke richting be vonden. Rooms-Katholieken, Evange lisch-Luthersen, Remonstranten, Gere formeerden, vertegenwoordigsters van vrouwenverenigingen en Stichting voor Huishoudelijke en Gezinsvoor lichting en vele anderen. W.-G. Kruis Kruis, afdeling Oegstgeest, twee aangename mededelingen doen: de afdeling viert dezer dagen het vijftig jarig bestaan èn de samenwerking met het R.K. Wit-Gele Kruis is thans zodanig, dat te verwachten is dat ook deze vereniging van het nieuwe wijk centrum gebruik zal gaan maken. Mevrouw M. van den Bos-Buurman memoreerde voorts de oprichters van vijftig jaar geleden en vertelde, dat het Groene Kruis thans ruim 2100 le den heeft. Als laatste voerde dr. D. Ruiter, voorzitter van de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden te Leiden- Oegstgeest, het woord. „Met de bouw van dit centrum wordt de materiële integratie een feit", zei dr. Ruiter, die hoopte dat ook de geestelijke integra tie goede voortgang zou maken. In het Rijnlands lyceum werd ten slotte de genodigden thee aangeboden. Uit het Leidse politierapport LEIDEN De 23-jarige bromfiet ser R. van Zonneveld brak zaterdag ochtend in de Wolsteeg enkele tenen bü het starten van zyn bromfiets. Zijn voet raakte bekneld tussen krenk en motor. De brandweer moest er zaterdag aan te pas komen om een uit de hand gelopen vuurtje aan de Kennedylaan te doven. Een kraanmachinist wilde wat oude rommel verbranden, maar hy deed het zo dicht by een steiger dat ook deze vlam vatte evenals een partij nieuw hout en een dekzeil. Op het Stationsplein arresteerde zaterdagavond ter zake van mishande ling en diefstal de politie een 20-jarige tuinder, een 15-jarige Rynsburgse bloemist en nog twee Rijnsburgse kna pen van 16 jaar. Zy hadden o.m. in poffertjeszaak wanorde gesticht er een stekker uit mee genomen. In de nacht van vrydag op zater dag is op een zestal plaatsen ingebro ken in de Burgemeesterswijk. Er wordt slechts ƒ25 uit een garage ver mist. O Er opereren in Leiden Haagse schoorsteenvegers die tegen betaling van ƒ100 tot ƒ115 kraaienesten uit de schoorsteen verwijderen om er daarna een beschermkap op te zetten, als bewysstuk tonen ze dan een in hun tas meegebracht kraaienest Clir. Nijverheidsonderwijs in Leiden LELDEN De „Vereniging voor christelyk nijverheidsonderwys" hie;i haar jaarvergadering. De aftredende bestuursleden, mej. mr. A. C- Krijkamp en de heren W. G. Aldershoff en P. C- den Ouden, werden herkozen. Inplaais van de zich niet herkiesbaar stellende heer H. van Cittert koos men de heer J. Pison. Uit de jaarverslagen bleek onder meer. dat de ohr. lagere technische school op 15 oktober 648 leerlingen tei- de en de chr. nyverheidsschool voor meisjes Boahuizen 492. VOORSCHOTEN Onze plaatsge noot de heer J. Franso is aan de tech nische hogeschool te Delft geslaagd voor het ingenieursexamen bouwkun dig ingenieur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 3