[n enkele uren viel regen voor hele maand i DERTIEN MENSEN BIJ BADEN VERDRONKEN JAMIN Al 7 zomerse dagen Wegen onder water Treinen stagneren In juli 18.000 man naar Zuid-Vietnam reeds gedregd Bankrovers spoorloos Gezin verrast door felle brand: kind omgekomen „Soeharto c.s. onbekwaam Maandag 13 juni 1966 47stc jaargang CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD «Stantvattich It gheblevan mi|n hert In teghentpoe» I" Dordls Dagblad Haagse co»a/if Steenstraat 37 - Postbus 76 - Telefoon 31441 - Giro 58936 - Abonnementsprijzen p w 0,88. p.m. 3,75, p.kw. 11,30 - Klachtendienst bezorging 18.00-19.00 Wateroverlast voor het verkeer in Rotterdam-West •fe Geen beslissing in beroemde zee slag - pagina 5 Zaterdag begonnen de wedstrijden om het nat. kampioenschap zaterdag voetbal en de nationale titel in de, chr. korfbal- bond. De Westelijke vertegen woordigers stelden teleur. SHO ging voetballend ten onder bij Voorwaarts en Pernix speelde thuis 7—7 tegen SSS in de CBK-strijd. Zie onze sportpagina's. „Wetsontiverp omroep intrekken pagina Radio-TV Ook maannacht j op de foto "PASADENA De Amerikaanse Surveyor-1 heeft sinds zijn landing op de maan op 2 juni 8500 goede foto's naar de aarde stuurd. De batterijen kunnen ge- teg stroom leveren om de camera's 'g ver in de (woensdag invallende) aannacht bezig te houden. DE BILT Ook al is het vandaag geen „zomerse dag" geworden, toch hebben we in de afgelopen dagen veel stralend zomerweer maar ook veel regen- en plaatselijk zware onweersbuien gehad. Beide weertypen hebben veel leed en omvangrijke schade veroorzaakt. Niet minder dan zestien personen kwamen door verdrinking om het le ven, terwijl acht mensen in de verkeersmoloch omkwamen (zie el ders in dit nummer). Voorts werd nog een man dodelijk getroffen door de bliksem. De langdurige regenval heeft op tal van plaatsen overlast veroorzaakt, in Tilburg stond het water meer dan twintig centimeter hoog. In sommige streken viel in een paar uur tijds evenveel regen als normaal in de hele maand juni! troffen door hevige regenval. Een groot deel van de oostelijke stadswijk kwam tot kniehoogte onder water te staan. "Veel kelders liepen vol en ook hier drong het water tientallen hui zen binnen. Het verkeer van Tilburg in de richting Den Bosch werd ern stig belemmerd, doordat er bij het viaduct aan de Ringbaan-Oost zoveel Vorige week hébben we niet minder dan drie zomerse dagen te „verwer ken" gekregendat is één minder dan het aantal zomerse dagen dat geheel 1965 telde Het totaal aantal zo merse dagen in dit mooie voorjaar bedraagt zeven: op 2 mei, 17 mei, 22 mei, 4, 9, 10 en 11 juni. Dat het gisteren geen zomerse dag was, zal weinigen zijn ontgaan. Op de meeste plaatsen heeft het hard gere gend, in het oosten van het land viel zelfs veertig milimeter. In Almelo kwamen tijdens een hevige onweers bui verscheidene straten blank te staan. Tal van woningen kregen last van het water. Zelfs kwam het via duct onder rijksweg 35 vol water te staan, zodat verkeer niet meer moge lijk was. Bovendien werd hier de doorgang ten dele belemmerd door een wagen met hooi, waarmee men onder het viaduct was gaan schuilen, doch die nu meer dan een meter in het water kwam te staan. De brand weer had urenlang werk met het verlenen van assistentie. Hengelo In Hengelo veroorzaakte het water niet minder ongemak. De rijkswegen naar het westen waren een tijd lang afgesloten doordat de tunnels waren volgelopen. De wegen naar Almelo en Oldenzaal waren heel moeilijk te berijden, omdat het water van trot toir tot trottoir stond. Ook het ver keersplein in het centrum van de stad, waar vier rijkswegen samenkomen, stond blank. Tilburg werd zaterdag zwaar ge- PARÏJS Generaal De Gaulle gaat september naar Frans Polynesië, waar hij de Franse kernproeven zal bijwonen. n!f is gisteren in Parijs bekendgemaakt. Minister McNamara: (WASHINGTON Minister IcNamara heeft zaterdag ver aard dat volgende maand nog Amerikaanse soldaten Warmer BILT Gedurende het week- is minder warme lucht, welke nd een depressie boven de Golf van Ecaje over Frankrijk en België naar t noorden stroomde geleidelijk ook over het noordoosten van ons land brgedrongen. Gisteren werd het daar 'g omstreeks 27 graden maar daarna ttstonden opnieuw zware onweers- tien. In de rest van het land kwam hter bij veel bewolking en plaatselijk fc enkele buien de temperatuur niet (ger dan 20 a 22 graden. De depressie de Golf van Biscaje is inmiddels [opvullende naar de Ierse Zee ge- maar boven Scandinavië bleef hoog. Van de oceaan is h zwak nieuw storingssysteem op tg naar West-Europa voorafgegaan pr een vlakke rug van hoge lucht- bk. Onder invloed hiervan zullen pen West-Europa de temperaturen weer enkele graden hoger Men, waarbij zich later mogelijk feele regen- of onweersbuien zullen Itwikkelen, maar aanvankelijk zullen |k flinke opklaringen voorkomen. Strandweer half tot zwaar bewolkt met nog P kleine buienkans. Overigens perioden ft vrij goed strandweer bij een zwakke pd. In de middag ongeveer 20 graden, fewater 15 graden. Vooruitzichten: Kleine buienkans, ma{ leidelijk wat meer zonnige perioden. naar Vietnam zullen vertrekken. Het totale aantal Amerikaanse soldaten in dat land komt hier door op 285.000 man. McNamara zei dat generaal Westmore- land, de Amerikaanse bevelhebber in Vietnam, om de versterkingen had ver zocht om de infiltratie vanuit Noord-Viet- nam te bestrijden. De minister wilde ech ter niet zeggen hoeveel Amerikanen er nodig zouden zijn om aan deze infiltratie een eind te maken. De minister zei nogmaals —zichtbaar boos ditmaal dat geen troepen uit West-Duitsland zullen worden terugge trokken. Europese persberichten daar over noemde hij schadelijk voor het bondgenootschap. „Wij hebben geen enkel bataljon teruggetrokken en ik twijfel eraan of er ook maar één bataljon zal moeten worden teruggetrokken". Hij her haalde voorts dat de 13000 man specia listen die naar de VS zijn teruggehaald, voor het eind van het jaar zullen zijn vervangen. In Saigon en Hué zijn in het afgelopen weekeinde weer betogingen gehouden te gen het bewind van premier Ky. Ook zijn er anti-communistische demonstra ties geweest. Een Noordvietnamees regiment dat zich in het oerwoud in het centrale hoog land van Zuid-Vietnam heeft verschanst, is vandaag het doelwit geworden van een zware Amerikaanse aanval. Boven Noord-Vietnam is een Mig-17 neerge schoten door een vliegtuig van de Ame rikaanse marine. Boven Hanoi zouden twee Amerikaanse straalvliegtuigen zijn neergeschoten. water kwam te staan, dat de voertui gen er niet meer door konden. Voor vervolg zie pag. 5 O Zeker vijftig passagiers vonden van daag de dood toen in Bombay (India) twee treinen op elkaar ingereden. Veluwemeer blijkt gevaarlijk water het baden Niet allen zijn Jjn dit weekeinde DEN HAAG en zwemmen zjjn dit weekeinde in ons land, voorzover thans be kend, dertien personen verdron ken. LONDEN Na het Britse vakverbond TUC heeft nu echter ook de Internatio nale Federatie van Vervoerspersoneel de zeelieden laten weten, dat zij hun actie niet zal steunen in afwachting vai huidige pogingen om een compromis te vinden. Roefs uit Breukelen verdronk bij het zwemmen in de Vinkeveense plassen. - Zijn vrienden wisten hem op het droge te brengen, maar het was reeds te laat. Drie mensen verdronken m hetwinschoten De 20-jarige leer- Veluwemeer, dat volgens de rijkspolitie te water gevaarlijk voor baders is. Het ondiepe wa ter bij het strand gaat namelijk plotseling over in een vaargeul, Twee dames uit Heeten, de 27- jarige mevrouw M. N. en de 23-jarige mejuffrouw G. H., begaven zich bij dë brug te Elburg te water. Ondanks de vele waarschuwingsborden langs het meer gingen ze te ver van de oever en verdwenen in de drie meter diepe vaargeul. Hoewel er direct hulp op daagde, waren ze niet meer te red den. 's Avonds konden de lijken pas worden geborgen. Omstreeks dezelfde tijd werd ook de zeventienjarige jongen G. W. uit Deventer vermist. Ook hij schijnt in de vaargeul te zijn gekomen. Zijn stoffelijk overschot is nog niet ge vonden. Elders in ons land kwamen in natuur baden, plassen en rivieren tien mensen door verdrinking om het leven. HEEL De 28-jarige chauffeur Boo- nen uit Stracnproy verdronk zaterdag bij Hunsel. Hij kon niet goed zwemmen en was te ver het kanaal ingegaan. OOSTERBEEK Klazina Klos (15) verdronk in een grintgat langs de Rijn bij de spoorbrug Arnhem-Nijmegen. Ze kon goed zwemmen. lingdrukker Hajo Lich verdween plotse ling in de diepte toen hij in de Wester- woldse A bij Wedderveer aan het zwem men was. Toen zijn vrienden hem aan d< wal kregen, was de dood al ingetreden. DEN BOSCH Uit de Pettelaarse Plas is gisteren het lijk opgehaald van het 18-jarige meisje C. Glaudemans. Zij moet zaterdagmiddag bij het zwemmen zijn verdronken. Hengelaars deden de ontdekking. In zwembaden ZEVENAAR In het natuurbad hier verdronk de 15-jarige J. Willemsen uit Duiven. Men deed de ontdekking toen men na sluitingstijd zijn kleren vond. AMSTERDAM Op de bodem van het diepe bassin van het Brediusbad (een openluchtbad) werd het lijk aangetroffen van de tienjarige R. de Vries. GRONINGEN In het natuurbad van Tinaarlo verdronk zaterdag de 15-jarige Jacob Snip uit Groningen. Hij was er met zijn ouders, broers en zusters aan het baden en heeft vermoedelijk in het diepe bad kramp gekregen. Pas gisteren werd het lijk opgedregd. ENSCHEDE De 19-jarige Italiaan Mario Sinbula verdronk in het zwembad Diekman. Hij kon zwemmen en is ver moedelijk onwel geworden. I UTRECHT De bankrovers die vrijdag de Amrobauk in Utrecht 120.000 gulden lichter hebben gemaakt zijn nog altijd spoorloos. De Utrechtse recherche heeft gisteren tips van bur gers nagetrokken, maar geen enkele gaf nieuwe aanknopingspunten. Vast staat alleen, dat de gestolen auto, die in Zeist met draaiende motor werd teruggevonden, niet het enige spoor is, dat de bankrovers hebben achtergelaten. De in de Amrobank voor de balie gevonden aansteker, waarvan de politie eerst dacht, dat de ze van een employé was, blijkt van één van de daders te zijn. Het is een smalle rode aansteker van Franse ma kelij. Prinses Irene is zaterdagmiddag op Schiphol aangekomen voor een privébezoek aan Soestdijk. I Zij werd afgehaald door de Koningin. Irene onverwacht in Nederland SCHIPHOL Zonder haar echtge noot is zaterdag onverwachts prinses Irene uit Madrid op Schiphol aangeko men. Zij werd afgehaald door koningin Juliana. De prinses zal enige dagen, mogelijk een week, in ons land verblij ven. De reden van haar bezoek is vol gens de RVD, dat „zij een tijdje bij haar moeder wil zijn". HITTEGOLF EIST 104 DODEN BOMBAY In de Indiase staat Bihar heeft een hittegolf de afgelopen week tenminste 104 mensen het leven ge- blijkt uit berichten welke uit (Van onze correspondent) VENLO Gistermorgen vroeg is de familie F. van der Perre totaal verrast door een uitslaande brand, die werd ontdekt door de buurvrouw. Op haar eerste hulp geschreeuw antwoordde niemand, zodat nog meer buren in het ge weer moesten komen om het gezin wakker te maken. Toen dit einde lijk gelukt was renden vader, moeder en twee van hun kinderen de straat op. Voor het vijfjarig dochtertje kwam de hulp te laat: zij kwam om in de verzengende hitte. Met alle macht heeft de buurvrouw geprobeerd de familie Van der Perre wakker te maken. Zij sloeg het raam pje van de voordeur kapot, waarbij zij zo ernstig werd gewond, dat ze naar een ziekenhuis moest -worden overgebracht. Intussen hadden andere buren de brandweer gewaarschuwd. Voor de brandweer arriveerde hadden vier gezinsleden kans gezien in nacht gewaad het huis te ontvluchten. Juist was de heer Van der Perre nogmaals de woning binnen gegaan om naar zijn vijfjarig dochtertje Sylvia te zoe ken. Het vuur had echter zo snel om zich heen gegrepen, dat hij zijn po gingen nog voor hij de slaapkamer van het kind kon bereiken, moest opgeven. De man kon op dat moment niet meer naar beneden vanwege de enorme vlammenzee. Er zat voor hem dan ook niets anders op dan door het raam van de derde verdieping naar beneden te springen. Met gebroken benen moest hij naar het ziekenhuis worden overgebracht. Ook de brandweer heeft nog gepro beerd het kind te redden. Zij slaagde er evenmin in. Later werd het meisje levenloos aangetroffen in de deur van de slaapkamer van de ouders. De woning brandde geheel uit Dc schade wordt geschat op 25.000. Een felle brand heeft zaterdag ih Eek en Wiel het fruitbedriif van de heer T. Vogelaar volledig verwoest. De schade wordt op anderhalve ton geschat. Kind gestikt bij eten van pap VENLO Gistermiddag is de zes maanden oude baby van het gez.n Ex te Venlo bij het eten van pap gestikt. Het kind kreeg tijdens bet eten een hoestbui. Het werd di >ct overge bracht naar een ziekenhuis. Maar medisch ingrijpen mocht niet meer baten. Eerste vrouwelijke burgemeester in Den Bosch overleden MIDDELBEERS In het groot zie- kenstadhuis te 's-Hertogenbosch Is za terdagmorgen op 63-jarige leeftijd plot seling overleden mevrouw G. C. T. M. Smulders-Beliën, burgemeester van Oost-, West- en Middelbeers. De over ledene was de eerste en jarenlang de enige vrouwelijke burgemeester van Ne derland. eis ijs niet duur wel heerlijk DJAKARTA De Indonesische oud - vice - president Mohammed Hatta heeft in het weekeinde kri tiek geoefend op de leden van de huidige regering. „Zij zijn on bekwaam en niet op hun plaats". Indonesië bezit mensen met goede talenten, doch gebruikt hen niet", aldus drs. Hatta. Tegenover journalisten verklaarde hij zich bereid in het openbare leven terug te keren, na een afwezigheid van negen jaar. Hij zou echter de vrijheid moeten krijgen zijn medewerkers te kiezen uit bekwame deskundigen. Accu's worden goedkoper DEN HAAG Met ingang van woens dag zullen de bruto-adviesprijzen van accu's van de gangbare merken sterk worden verlaagd. Deze prijsverlaging heeft betrekking op de accu's voor per- sonenauto'.s. vrachtwagens, autobussen, motorrijwielen, scooters, landbouwtrek kers, landbouwwerktuigen en wegen- bouwmachines. Tevens zal de netto toeslag op de prijzen komen te vervallen. Als gevolg hiervan zullen dc handels- ïarges op de accu's van deze merken •orden verleegd. Een en ander is het resultaat van besprekingen met de BOVAG. die het zijn taak acht de voor sommige artikelen bestaande hoge DRS. MOH. HATTA De voormalige vice-president vond dat de regering niet meer dan achttien ministers mag omvatten. Nu zijn er 24 ministers met aan het hoofd zes vi ce-premiers, alsmede ongeveer veertig onderministers. Zaterdag kwam onverwacht de Pa kistaanse minister van buitenlandse za ken, Bhoetto, die een bezoek van enke le dagen aan Indonesië bracht, naar Hatta om hem voor een bezoek aan Pakistan uit te nodigen. Deze zei te zullen komen, als „de tijd hem dit zou toestaan", aldus Bhoetto. Vernomen wordt nog dat de Britse minister van buitenlandse zaken, Stew art, 1 juli naar Djakarta zal gaan voor besprekingen met zijn Indonesische collega Malik. Onderwerp van gesprek zal waarschijnlijk de Britse econo mische hulp aan Indonesië en de beëin diging van de confrontatiepolitiek tus sen Indonesië en Maleisië. Hoogovens scheert alles over één kam JMUIDEN Geen onderscheid is er meer tuss enhet „bitte boordje" en „de overall" in de eerste c.a.o. waarover bij Hoogovens en aangesloten bedrijven een akkoord bereikt is. Voor handarbeiders en beambten wordt één beloningssysteem ingevoerd en ieder een krijgt maandsalaris. Er is voor 1967 voorzien in een verbetering van de ar beidsvoorwaarden tot procent, o.a. vuor nieuwe sociale verzekeringen en een werktijdverkorting op 1 juli 1967 tot 43% uur per week. E3 N.v.v.d. velde Citroën ZOETERWOUDSEWEG 23 - LEIDEN TELEFOON 21156

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 1