Weekagenda t halve prijs 19" Angelique op de moeilijke weg naar Versailles B. H. de Wilde Leidens nieuwe VVV-directeur BADDOEKEN Grijze Terlenka herenpantalons slechts één dag NIEUWE LEIDSE COURANT 3 VRIJDAG 3 JUNI 1966 Vrijdag Rapenburg 10, 8 uur: Jongerensoc *i .Venster, instuif-afscheidsavond met op treden van combo. Antonius-clubhuis, Mare 43. 730 uur feestavond afd. Leiden E H.B O Den Haag Schouwburg 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Prof. Bernhardi" Scheveningen Kurzaa.l. 8.15 variété van Peking. Zaterdag Vereniging Oud-Leiden: bezoek aan Zie- Hockey-kantine sportpark Roomburg, einde Asserstraat, 8 uur: Jazz-soc. Folk Beat 14, jazz-avond, sextet Joop van Enk- huizen, winnaar Loosdrecht-jazz-con- Zondag (6 juni) Tienersoc. 't Venster en jongerensoc De Spil: strandwandeling. Maandag Stadhuis. 2 uur: vergadering gemeen teraad. DEN HAAG Schouwburg. 8.15 uur Haagsche Comedie met „Er is een moord gepleegd". DEN HAAG Diligentia. 8 uur: uil voering Kon. Nat. Zangschool. Dinsdag Stadhuis. 7 tot 8 uur: zitting Bouw fonds Ned. Gemeenten. Breestraat 19 7 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Petruszaaltjc Lammcnschansweg. uur: alg. ledenvergadering De Natuur vriend. Kleine zaal Gehoorzaal. 2.30 uur: slui tingsmiddag afd. Leiden Ned Ver. Huis- DEN HAAG Schouwburg, 8.15 uur Haagsche Comedie met „Er is een moord gepleegd". DEN HAAG Diligentia, 8.15 uur eabaret Pepijn. Woensdag Pieterskerk. 7.30 tot 7 50 uur: oecu menisch avondgebed. Stadhuis, trouwkamer. 4 tot 6 uur: spreekuur sociaal raadsman. Kantine Noorderstraat 18. 3 tot 4 uur receptie H D Hoorn. dir. reinigingsdienst tgv. zilveren jubileum als hoofd van DEN HAAG Schouwburg. 8 15 uur: Haagsche Comedie met „Prof. Bernhardi" DEN HAAG Diligentia, 8.15 uur cabaret Pepijn. Donderdag Kantine Ambachtschool Haagweg. 8 uur: afd. Leiden Ver. oud-leerlingen, technische avond. DEN HAAG Schouwburg. 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Een zondag in New York". DEN HAAG Diligentia, 8.15 uur cabaret Pepijn. Vrijdag Gehoorzaal. 2.15 uur: Ver. Interna tionale Rechtsorde. forumbijeenkomst over vestiging van een wereldrechtsorde en het streven naar Europese eenwor ding. DEN HAAG Kloosterkerk. Lange Voorhout. 1 uur: orgelconcert Zaterdag (11 juni) Afd. Leiden Kon. Ned. Natuurhist. Vereniging: wandelen in bossen rondom Lunteren. Rapenburg 10, tienersoc. 't Venster en soc. De Spil. naar Rotterdam. Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen apotheek D. C. Kok. Rapenburg 9. te" 24807. Op zaterdag 4 juni is in Leiden voor spoedeisende gevallen, 's morgens van 8 tot 12 uur bovendien geopend apotheek Tit F--1- der Mensheid. Hooi gracht 48. tel. 21060. Apotheek R van Breest Smallenburg te Leiderdorp en apotheek Voorschoten zijn de gehele week geopend. De Oegstgeetse apotheek is op zondag 5 juni gesloten van 8 uur tot 24 uur. De avond- en nachtdienst van de De Oegstgeestse apotheek is op zondag week waargenomen door apotheek D C. Kok. Doktersdienst Dokter Brand. Zooherstraat 1. tel. 26946: dokter Kortmann, Lorentzkade 5. tel. 21491: dokter Ligtenberg, Witte Singel 33. tel. 22630: dokter Van Alphen. Noordeindsplein 2a. tel. 22268: dokter Te- gelaar Burggravenlaan 14. tel. 34092. Films Camera <"2.30, 7 en 9.15 uur): Spel met vuur <18 jaar). Lido (2.30. 7 en 9.15 uur): Een spion ging door de hel (14 jaar). Luxor (2.30. 7 en 915 uur): Angelique (deel 2) (18 jaar). Rex (2.30. 7.15 en 9.15 uur): Verboden vruchten (18 jaar). Studio (2.30. 7 en 9.15 uur): Lady L '14 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9 15 uur): Viva Ma ria (18 jaar). Tentoonstellingen De Lakenhal: grote zomertentoonstel ling over Babriël Metsu (van 24 juni tot 5 september open 10 tot 5 uur. zon dags 1 tot 5 uur). Museum Volkenkunde- grote zomerten- j toonstelling „De mens van toen" (tot eind september open van 10 tot 5 uur. zondags van 1 tot 5 uur). Galerie Walenkamp. Nieuwsteeg 11: schilderijen van Jacob Rits van Kooten (tot 16 juni). BoerhaavezaaL Lange Vrouwenkerk- steeg 12: tentoonstelling van gouaches en schilderijen van Kees van der Wel - 'van 3 tot en met 7 juni. dagelijks 3 tot 6 en van 7 tot 9 uur). De Lakenhal: tentoonstelling eeuwfeest Mij. Ned. Letterkunde. 18 mei tot en met 12 Juni. LEIDEN Leiden krijgt weer een V.V.V.-directeur. Per 1 juli is name lijk als zodanig benoemd de heer B. H. de Wilde (34) te Rotterdam. Deze was na een opleiding aan de Academie voor Beeldende Kunsten te Rotterdam in het reclamevak werk zaam. laatstelijk reclamechef bij Gene ral Motors. Hij werkte daar ook op organisatorisch gebied. De heer De Wilde is bestuurslid van P '66. een contactgroep van publiciteits- en public relaticmsmensen. Binnenkort hoopt hij in het huwelijk te treden. Dat het V.V.V.-werk in Leiden na het ontslag-op-staande-voet van de vorige directeur niet stagneerde, is vooral te danken aan de activiteiten van informatrice mejuffrouw Diemer en de andere medewerksters. Vele Kerken betrokken bij het avondgebed LEIDEN Het Hervormd avondge bed. dat nu al vele jaren in de zomer maanden in het koor van de Pieters kerk wordt gehouden, zal met ingang van as. woensdagavond een oecume nisch karakter krijgen. Het initiatief daartoe is uitgegaan van de Oecumenische Raad Leiden in samenwerking met het R.K. Dekenaat. In het vervolg zuilen predikanten de Leidse Hervormde Gemeente, de Geref. Kerk, de Doopsgezinde Ge meente, de Rem. Gemeente ei Evang. Lutih. Gemeente en geesteli, van de R.K. Kerk en de Oud-Kath. Kerk bij toerbeurt tijdens dit avond gebed een korte meditatie houden. In de liturgie zijn elementen van de deel. nemende Kerken opgenomen. Het is de bedoeling om, evenals in het verleden, dit avondgebed in de zomermaanden in het koor van de Pieterskerk te houden. In de winter maanden „verhuist" het naar een var de andere kerken, te beginnen met die van de Doopsgezinde Gemeente b Pieterskerkstraat. Oecumenische Raad en Dekenaat spreken de verwachting uit. dat ii toekomst velen de weg naar dit avond gebed zullen vinden. GEMFENTE LEIDEN Officiële pub/icorflee WIJZIGING VERPLICHTE HALVEDAGSLUITING SLIJTERIJEN Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter openbare kennis, dat op de secretarie der gemeente, kamer 125, ter lezing voor een ieder gedurende drie nlaanden is nedergelegd de door de raad dezer gemeente in zijn vergadering van :i 1966 vastgestelde verordening hou dende wijziging van de Verordening op de Winkelsluiting 1953 I (gemeenteblad 15). laatstelijk gewijzigd bij verorde ning van 7 maart 1966. De wijziging houdt in, dat de te Lei den gevestigde slijterijen voortaan op maandag na 13.00 uur voor het publiek gesloten dienen te zijn. De verordening treedt met ingang van de derde dag na heden in werking. Leiden. 3 juni 1966. VERKIEZING GEMEENTERAAD De voorzitter van het centraal stem bureau ter verkiezing van de leden van de Gemeenteraad brengt ter openbare kennis, dat het besluit, waarbij de uit- van de verkiezing van de leden van de Gemeenteraad is vastgesteld, ter ge meentesecretarie, afd. Bevolking c.a. voor ïn ieder ter inzage is neergelegd. Leiden. 3 juni 1966 De voorzitter voornoemd. Van der Willigen. LEIDEN De P.S.P. mag dan in de Leidse raad een zetel meer hebben ver overd (2 naar 3), haar kiezerspercen tage is in enkele maanden toch met 1.6 achteruitgegaan. Bereikte zij bij de onlangs gehonden verkiezingen voor de provinciale staten een percentage van 8.7. nu kwam zij met 7.1 uit de bus. In 1962 voor de raad met 5.1. Van daar de zetelwinst. Wij laten hieronder nog de percen tages der verschillende partijen vol gen. P.v.d.A.: 39 in 1962 (raad), 29.6 in 1966 (staten), 29.1 in 1966 (raad). K.V.P.: 21.7 (1962), 19.7 (staten). 19.1 (raad). Prot.-chr. groep: 19.8 (1962), 20.8 (staten), 18.5 (raad). Ondanks het sa mengaan der drie partijen dus een duidelijk verlies t.o.v. enkele maanden geleden. Geen profit uit de vergroting in de raad (37 naar 39). V.V.D.: 9.9 (1962). 11.4 (staten). 12.5 (raad). 2.50; nu per PJ Cft 3 stuks Dl OU HAARLEMMERSTRAAT 172-174-179 HERENSTRAAT 9 MIDZA Rapenburg 73: tentoonstelling van gouaches en schilderijen vam Jan Beute- ner, van 13 mei tot 9 juni. Nieuwe samenstelling van nog enkele gemeenteraden LEIDSCHENDAM: KVP 9 (9). PvdA 2 (3). Pr.-Chr- 3 (3). VVD 4 (2), Boe- ren 1 (0). Totaal 19 (17). WASSENAAR: KVP 6 (8), WD 7 (5). PvdA 2 (3). Pr.cChr. 3 (3). Oos terling 1 (1), Boeren 2 (0). Totaal 21. In 1962 kreeg ook Gemeentebel. 1 zetel ZOETERMEER: KVP 3 (3). ARP 2 (2). SGP 2 (2), Vrij Zoetermeer 2 (2). PvdA 2 (2), VVD 2 (1), CHU 2 (1). Totaal 15 (13). Ingezonden Vakantie-actie voor langdurig zieken Volgens de statistieken gaan jaarlijks rond 8 miljoen Nederlanders met vakan tie. Er zijn enkele organisaties in Neder land, die zich het lot van de gehandicap te medeburgers aantrekken. Eén daar van is „De Zonnebloem". Voor de vierde maal gaat deze r-katholieke landelijke organisatie vakantie-achtdaagsen organi seren voor langdurig zieken van alle ge zindten. Dat gebeurt in juli en augustus in aantal over Nederland verspreid gelegen gebouwen, die gehuurd worden en gebouwd" tot 'n tijdelijk ziekenhuis. In groepen van 24 worden de zieken door de Militair Geneeskundige Dienst (die hieraan meewerkt) telkens vo dagen samengebracht. Vrüwilliger(sters) zorgen voor hen. Om deze vakanties te realiseren wordt van 5 t.m. 11 juni de actie „Harten 5' georganiseerd onder het motto: „Geef f 5 van uw vakantiegeld voor de vakantie van langdurig zieken". Het geld kan worden overgemaakt op gironummer 1155555 t.n.v. Vakantiefonds Breda. Za terdag 11 juni zal het KRO radio-Djinn- programma (8.1012 uur) in het teken staan van deze actie. De luisteraars den dan opgeroepen naar het plaatselijke V.V.V.-bureau of secretariaat te gaan om voor f 5 een reischeque tb.v. dit doel te Ook op het V.V.V.-kantoor te Leiden kan men in de week van 511 juni (en speciaal op zaterdag 11 juni) terecht voo het kopen van zo'n reischeque. RaadslidTTF. .Mollc LEIDEN Door een misgreep werd als leeftijd van het raadslid L. F- Molle gisteren 21 jaar vermeld; dit moet 41 jaar zijn. De heer Molle bezit de dipoma's MBA en SPD 1 en Opvallend percentageverschil binnen enkele maanden Burgerlijke stand ran Leiden LEIDEN GEBOREN: Jolande Corina dr v A Kientz en G H C Hel- vensteijn; René Michael zn v J S Crama en R Waller: Mario zn v J H Boom en A Hillebrand: Hans Robert zn v J G Binnekamp en T de Vries: Karen dr v H C Biesbrouck en E W Heerschop: Grietje dr v C D Zand vliet en G Koot; Karin dr v W van der Linden en B I Arentsen: Ronny zn v W F van Weizen en M N Leu- gering: Bastiaan Willem zn v P de Vreugd en T Dubbeldam; Ellen dr v P Boll en A A Woltman: Erik zn v P Boll en A A Woltman. ONDERTROUWD: B Luttik en G A M Martens; P J Schreuder en C de Wit: A M Immink en B L M S Sie- rat; N Hollebeek en J C H van Leeu wen: F W de Winter en C W M Schmidt; H de Jong en W M P La- terveer; H J Kampinga en I A Schraa; C van de Meent en I van den Bos; W van der Linden en J Rijs- bergèn; W Monfils en D Moenen; W Smit en C van Zwieten; W S Kol dijk en E C Jansen; A J van der Kamp en A Mulder; J J M van der Werf en E C M Moll: AWW Simon en M W M Vreeburg: F van Wou denberg en J J M van der Horst; H B Korte en E M E Koning. GEHUWD: I Stouten en W Schip- ma: F A G Bakker en W S Uiter dijk; J Sira en P van der Vlies; J J de Groot en H G Schlaman; P H van Amsterdam en J W Blom; L F Her mans en K van Rooijen; A Gulde- mond en W Haverkamp: H Vermond en A Verstraten; W L van Katwijk en M C E Aarnoutse; J P Hemerik en N van Nood;; G J Mank en C van Oosteren: J M de Groot en M J Dool; J de Putter en J W M Allaart; D A J de Mooij en J B de Horn. OVERLEDEN: S van Weerlee 80 jaar wed van H Riebeek: M de Groot 87 jaar vrouw; J J ten Hoedt 21 jaar zoon: H M de Boevere 65 jaar nun. Unieke collectie tekenineen voor Rijksuniversiteit LEIDEN De rector magnificus van de Leidse universiteit, prof. dr J. Dankmeijer, heeft vanmiddag uit handen van het Amerikaanse echtpaar Wallace C. Young een unieke col lectie tekeningen van Nicolaas Bidloo (16741735) aangeboden gekregen. verzameling zal worden onderge bracht in de universiteitsbibliotheek; de overhandiging geschiedde door tussenkomst van jhr- Th Röell uit Bilthoven. De tekeningen van Nicolaas Bidloo. alumnus van de Leidse universiteit organisator van het Russische ziekenhuiswezen ten tijde van czaar Peter de Grote, geven de botanische tuin met Bidloo's buitenverblijf en het door hem ingerichte ziekenhuis bij Moskou weer. Ze werpen een ver rassend nieuw licht op de invloed die de Leidse medische wetenschap tot in Rusland uitoefende. P.S.P.: 5.1 (1962). 8.7 (staten). 7.1 (raadl C.P.N.: 4.3 (1962). 3.6 (staten). 4.4 (raad). Boeren- en Middenstandspartij: 2.1. Boerenpartij: 5.4 (staten). 7.2 (raad). Commissaris opende molenmuseum De Valk LEIDEN Staande op de balie van molen De Valk maakte commissaris mr. J. Klaasesz gistermiddag de vang los, met welke daad het in deze mo len ondergebrachte molenmuseum officieel was geopend. Tevoren had de commissaris in De Lakenhal ten aanschouwen van enkele honderden genodigden, onder wie vertegen woordigers van buitenlandse ambas sades, met brede armbewegingen de vreugdestand aangenomen, waarmee hij de molen voor geopend ver klaarde. Even later beklom mr. Klaasesz echter toch weer het podium om nog enkele woordjes te zeggen. Hij zwaai de alle lof toe aan de heer Hoogstra ten. thans conservator van het mu seum, zonder wie dit prachtige mo-' lenmuseum niet tot stand zou zijn ge komen. Hij immers nam het initiatief en het is ook zijn nu aan de vereni ging „De Hollandsche Molen" over gedragen verzameling, die in De Valk is ondergebracht. Het provinciale be stuur verheugt zich enorm over dit molenmuseum, verzekerde de heer Klaasesz de vele molenliefhebbers en andere genodigden, die de openings plechtigheid bijwoonden. Burgemeester Van der Willigen, die een kort openingswoord had uit gesproken, begroette ook speciaal de buitenlandse gasten, onder wie de vertegenwoordigers van de ambassa deur van India, dank zij wie het mo lenmuseum een handkorenmolentje uit India rijker is geworden. Namens de vereniging „De Hollandsche Mo len" vertelde voorzitter is. F. Stok- huyzen iets over de voorgeschiedenis van dit museum, waarover we vorige week al uitvoerig schreven. (Foto N. van der Horst) Ook verfwinkels dicht op maandagochtend LEIDEN B. enW. stellen i raad voor de winkelsluitingswet zo danig te wijzigen, dat in het veiyolg ook verfwinkels op maandagochtend plaats van op dinsdagochtend ge sloten zijn. LEIDEN Gistermorgen om vijf >or half acht zijn op de Steenstraat de sturen van twee bromfietsen elkaar geraakt. De bestuurster van een ervan, een 27-jarige dame uit Oegst- geest. kreeg door de valpartij hoofdwond en een lichte hersenschud ding. De E.H.D. bracht haar naar een ziekenhuis. Geassisteerd door conservator M. van Hoogstraten maakte commissaris Klaasesz gistermid dag de vang van molen de Valk los. met welke daad het mu seum officieel was geopend. TUSSEN DE BLADZIJDEN LZ In het tweede deel het meisje alle moeite terug te keren tot haar markiexinnelijke staat, wat ten slotte nog lukt ook. Ze slaat zich overigens dapper door het leven: aan het begin van de film vinden we haar terug in de Parijse onderwereld, via een dronken kapitein sticht ze een chocoladehuis. via een poëet-vuil- schrjjver wreekt ze het haar aan gedane onrecht, via een verliefde politieman weet ze zich het vege lijf te redden en via een jonge blaaskaak-markies komt ze ten slotte op haar „pootjes" terecht. Kijk, dat af en toe een man zich om harentwille in allerlei moei lijkheden stort en daa/bij het leven moet laten, mag'em niet hinderen, want waar gehakt wordt vallen nu eenmaal spaanders. Af en toe doet de film wat ver warrend aan, omdat er nu een maal geen tijd was het gehele ver haal te verfilmen, zodat sommige scènes tamelijk abrubt oversprin gen op andere. Toch een gezellige film met een heel aardige couleur locale. (Gezelligheid kent geen lijd). Spel mei vuur CAMERA Charles Richmond is een rijke, oude zonderling, die er behagen in schept zijn omge ving te kwellen. Zijn neef. Antho ny. wil zich wreken en benut daartoe de charmes van een Ita liaanse verpleegster, Maria. Zij zal met Richmond trouwen en de erfe nis in de wacht slepen. Na haar huwelijk keert Maria zich af van het bedrog, maar wordt na de plotselinge dood van de oude man beschuldigd van moord. De ware dader (neef Anthony) wordt schter aan het eind ontmaskerd. Hoewel de film iets verraadt van Dearden's vakmanschap is het dui delijk dat hij zelf niet geloofde in dit vrij melodramatische gegeven- in-thrillerstijl. Veel spannning vall ïr overigens niet te beleven. (Huilerige thriller). Een spion ging door de hel LIDO Een agent van de Amerikaanse contra-spionage krijgt in de film: „Een spion ging door de hel" opdracht een aantal Russische spionnen in de buurt van een Amerikaanse basis in het Spaanse Alicante onschadelijk te maken. Op James Bond-achtige wijze slaat Ray Danton als agent Larson zich door de moeilijkheden en nachtclubs heen. Wilde knokpar- Angelique op een strootje bijtend. tijen vullen de hiaten tussen wei nig aantrekkelijke scènes. (Au-au). 1 erboden vruchten REX Met de film „Verboden vruchten" maakt men het zo lang zamerhand afgezaagd geworden rondje langs bekende nachtclubs in alle delen van de wereld. Veel bijzonders valt daar niet te bele ven. Na één keer heeft men het wel bekeken, vooral als men niet echt zelf ter plaatse is. maar op ruime en veilige afstand in een Leidse bioscoop zit. Lange nachten) Prolongaties TRIANON „Viva Maria" van Louis Malle. Eén grote grap met Brigitte Bardot en Jeanne Moreau in de hoofdrollen. STUDIO „Lady L". Kostely- ke geschiedenis. Ondeugend maar zo geestig verteld, dat men er zich alleen maar bij kan ver kneukelen. Wedvlucht Het Oosten eerste duif bereikte zijn hok uur. de laatste duif om 13.29.H uur. De uitslag is: J v Es 1; F v d Nat 2. 15; J Smits 10. 35: C de Jong Sr. 30; K Dokkum 21; S von-WrW Morgenochtend 9 uur begint de ver- Géén telefonische of schrifteliike orders. Per klant kan slechts één pantalon worden verstrekt. tVink«lc«nlruni Prvtilkatf

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 3