Regering verbetert uitkeringsregeling Gemeenten krijgen pin op de neus een nieuwe fiets! Investeringen beperken Toon Hermans doet het kalmer aan Zeven leden van Tres voor de rechtbank Wim v d Panne oogst succes in Amerika Felle brand in St. Olofskapel HOE IS DE STAND Spasski bood remise aan NIEUW ILF. 11)SK COI R ANT DONDERDAG 2 JIM 1966 VVV bemiddelt bij huwelijk Tegemoetkoming hij leeftijdsontslag (Van onze correspondent) HOEK VAN HOLLAND De VVV heeft zich dezer dagen gekweten van een wel zeer ongewone taak. namelijk die van huwelijksbemiddelaar. Vorige i week meldden zich op het VVV-kan- toor in Hoek van Holland een Oosten - rijkse dame en heer. Zij een onder wij- leres. hij een conducteur van dei Oostenrijkse Spoorwegen op de inter-J UHvELHT D3 regering heeft nationale treinen. Het jonge paar i besloten tot een aantal aanzien- rv (rooms-kathoiiek) was al voor de wet hqke verbeteringen in de wacht- ULili Utzl UI (JU rland j orglJ pr| nitkprinir«rp(rplinirpn Afschaffing I geld- en uitkeringsregelingen Tijk huwelijk hier "te doen sluiten. \'oor faet overheidspersoneel. In Wat doen we daaraan? vroegen ze op het VVV-kantoor. Nu zijn de Hoekse informatrices niet voor een gat te vangen, maar deze .informatie" was toch wel wat vreemd. cl de laatstgehouden vergadering van de Centrale Commissie voor georganiseerd overleg in ambte narenzaken heeft de regering de voorstellen officieel aan de orga nisaties voorgelegd. De secreta- Open Deur" in Amsterdam. De pater jr's van de Christelijke Centrale oelde iets voor het idee en hij zette van Overheids- en Onderwijzend het kerkelijk huwelijk goed op. In sa- Personeel, de heer W. Wieringa, verklaarde ons alle waardering pensioen (Van onze soc.-econ. redactie) menwerking met de zusters van de St. Janstraat werd het huwelijk in Amsterdam ingezegend. Vervolgens was er een door pater Gottschalk georganiseerde receptie in een lo kaal aan de kerk, waar het jonge paar een reproductie van Rembrandt's Nachtwacht kreeg aangeboden. Als getuigen bij het huwelijk fun geerde het schildersechtpaar Wilhelm en Mieke Claassen uit Amsterdam, daartoe ook al weer door pater Gottschalk uitgenodigd. De schilder liet zich de gelegenheid niet ontgaan het paar uit te nodigen voor een be zoek aan zijn atelier, waar hij de ech telieden heeft geportretteerd. Voorkeur voor NAVO-instantie in Nederland BRUSSEL De Belgische minister van buitenlandse zaken. Harmei. heeft gisteren in Brussel verklaard dat vele van de veertien partners van Frankrijk in de NAVO er de voorkeur aan geven als het NAVO-bevel voor midden-Europa naar Nederland wordt overgebracht. De Shape - het geallieerde opperbe vel - zou naar België dienen te worden overgeplaatst als gevolg van de Franse beslissing de militaire installaties van de NAVO uit het Franse grondgebied te verbannen, zo meent minister Harmei. De groep van veertien NAVO-landen zon der Frankrijk heeft gisteren in Parijs be sloten een commissie van vijf in het leven te roepen voor onderhandelingen met Frank rijk over de toekomstige taak van de Franse troepen in Duitsland. De veertien stellen voorts voor dat secretaris-generaal Brosio een bemiddelende rol zal krijgen in bespre kingen en dat het geallieerde opperbevel te hebben voor de voorstellen, die in grote lijnen overeenkomen met wat van de zijde van de CCOOP steeds is gevraagd. Intussen heeft West-Duitsland Frankrijk pateren verzocht direct onderhandelingen te beginnen over de status van de Franse troe pen in de Bondsrepubliek na 1 juli als zij ujt het geintegreerde NAVO-opperbevel zul len wonden teruggetrokken. Teveel kandidaten voor studie geneeskunde DEN HAAG Voor de studie dei geneeskunde en der tandheelkunde hebben zich reeds thans aanzienlijk meer adspirant-studenten aangemeld dan de capaciteit aan de Nederlandse universiteiten toelaat. Voor het studiejaar 66/67 hebben zich voor de medicijnen 1829 adspi- rantstudenten gemeld, terwijl er plaat singsmogelijkheid is voor max. 1410. Daarmee is de capaciteit overschreden met bijna 29,75 pet. Voor de tandheel- kundestudie meldden zich 392 kandida ten aan. Voor hen zijn er evenwel maar 280 plaatsen, zodat hier de opna me-capaciteit is overschreden met precies 40 pet. j APELDOORN - Deze cijfers heeft het ministerie van weg in Beekbergi onderwijs en wetenschappen verstrekt met de mededeling, dat het voorlopige cijfers zijn. Voor de rijkswachtgeldregelinj de uitkering de eerste drie maan pet., maar de volgende negen maanden worden 90 pet. (was 6 mnd 85 pet.), daarna vier jaar van 80 pet. (was 5 jaar van 70 pet) en vervolgens 70 pet (was 60 pet.). De uitkeringsduur is ongewijzigd af hankelijk gebleven van de diensttijd. In plaats van het vervroegde pensioen is thans een nieuwe uitkeringsregeling bij functioneel leeftijdsontslag gekomen. De uitkeringspercentages worden af gestemd op die van ae wachtgeldrege ling. De eerste vijf jaar na het functio neel leeftijdsontslag ontvangt men een uitkering van minimaal 80 pet. van het laatstgenoten inkomen, vermeerderd met een half procent per dienstjaar van het aanta'l dienstjaren boven de dertig. De 80+(10x^4) is 85 pet. Deze percentage? waren 70 en 75 pet. Na de eerste vijf jaar wordt het percentage 70 (was 60). met dien verstande, dat niet minder geno ten wordt dan het zogenaamde in te verdienen pensioen. Deze zelfde percenta ges gaan gelden voor de uitkeringswet gewezen militairen. In verband met het voorzieningspeil van de Werkloosheidswet (80 pet.) en een gewenste aansluiting met zowel de nieuwe wachtgeldpercentages als de Wet Werkloosheidsvoorziening (2e jaar 75 pet.) stelt de regering ten aanzien van de Uitkeringsregeling 1952 nog de volgende nieuwe percentages voor: Gedurende twee maanden onveranderd 100 pet. de volgende twee maanden 90 pet (was 85 pet.), acht maanden 80 pet. (was 70 pet.) en twaalf maanden 75 pet. (was 60 pet). Een en ander geldt voor de zogenaam de „lange uitkering", d.w.z. voor tijde lijke ambtenaren, die geen recht op wachtgeld hebben en voor arbeidscon- blijft tracten met een diensttijd van drie jaar langer. De duur van de uitkering is zesde van de diensttijd met een twee jaar. Aan de vooravond van de slui tingsdatum 1 juni zijn bij de commis sies plaatsing eerstejaarsstudenten ge neeskunde en eerstejaarsstudenten tandheelkunde telefonisch nog aanmel dingen binnen gekomen. Deze adspi rant-studenten is het aanmeldingsfor mulier toegezonden. Hun aantallen zijn niet opgenomen in de voorlopige cijfers, die hierboven werden gegeven. Wel zijn er in opgenomen degenen die zich aanmelden, en nog aan de exa mens moesten deelnemen, die toegang geven tot de universitaire exatnens de studierichtingen geneeskunde en tandheelkunde. Chauffeur gedood bij 1 otsing Op de Arnhemse- (gemeente Apel doorn) is de 24+jarige vrachtwagen chauffeur W. H. Kuiper uit Nijverdal dodelijk verongelukt. De heer Kuiper zwenkte met zijn vrachtauto door tot nu toe onbekende oorzaak plotseling naar de linker weghelft en kwam daar in botsing met een vrachtwagen met aanhangwagen bestuurd door H. M. S. uit Veghel. Op korte termijn Is de Memorie van Antwoord bij de Pensioenwet en de Uit keringswet gewezen militairen te ver wachten, waarin deze percentages wor den aangekondigd. In een speciale Nota van Wijzigingen zullen deze nieuwe per centages voor de wachtgeld- en uitke ringsregelingen aan de wet worden toege- AMSTERDAM Toon Hermans, die maandagavond zijn voorstellingen reeds in Amsterdam heeft afgesloten, zal de eerstkomende dagen een algeheel me disch onderzoek moeten ondergaan. In middels heeft hij op doktersadvies zijn verder speelplan drastisch moeten wijzi gen. Zijn optreden in de Rotterdamse schouwburg is tot een nader te bepalen datum uitgesteld. Voorts is in overleg met William Morris Agency in New York ook zijn Amerikaanse show verschoven tot het volgende jaar. Eind 1966 hoopt Toon Hermans, die een lange rustperiode zal nemen, zijn Nederlandse contracten te beëindigen. Student stierf in roetkap De voormalige St. Olafskaoel in de Nieuwe Brugsteeg in Amster dam is gisteren door brand totaal verwoest. De kapel, die de laats te tijd als kaasopslagplaats dien de, was in de jaren 1940-1945 een geheime ontmoetingsplaats van verzetslieden. UTRECHT Zeven leden van het exclusieve Utrechtse stu dentengezelschap Tres faciunt collegium (Drie maakt gezel schap) moesten zich gisteren verantwoorden voor hun aan deel in de handelingen die tot de tragische dood van de 20- jarige student jonkheer David Louis Leonard Rutgers van Ro zenburg leidden. Het drama speelde zicb af op de avond van de tiende april van het vorig jaar tijdens de inwijdingsceremonie. Na de eenzame opsluiting in een boerderij, die enkele uren duurde, kreeg de eerstejaarsstudent en twee andere col- Geslaagd of naar 'n hogere klas? De mooiste beloning: (Van onze correspondent A. Velthoen) GRAND RAPIDS, Michigan. De Voorburgse musicus Wim van der Panne doet het erg goed op zijn Amerikaanse toernee. De jkranten en radiostations hebben (in alle steden waar hij tot dusver [gespeeld heeft, veel aandacht aan zijn optreden geschonken. In Grand Rapids. Michigan, waar ionige honderden Nederlandse emigranten wonen, was zijn or gelconcert bijzonder goed be- Locht. Ruim 500 orgelliefhebbers genoten van Van der Panne's programma, dat o.m. werk van Bach, Sweelinck, Vivaldi, iFranek. Langlais, Buxtehude. Micheel- sen, en Andriessen vermeldde. Dank zij de publiciteit van de Nederland se Immigrantenvereniging te Grand Ra pids waren ook heel wat vroegere Ne derlanders uit omliggende steden naar Grand Rapids gekomen om V der Pan ne te beluisteren. In Birmingham, Alaba ma, trok zijn orgelconcert in de beroem de oude Sint Luke's Episcopal Church ioverweldigende belangstelling. Amerikanen zijn in het algemeen niet i 7.0 verzot op orgelconcerten, maar de or- iganist van de Voorburgse Vaste Burcht Kerk heeft een zeer talrijk gehoor lang- 'durig weten te boeien. I „Van der Panne heeft niet zo maai even gespeeld, maar hij veroverde letter lijk het orgel. Hij is niet slechts eer 'organist, maar vooral ook musicus die [voortreffelijk in staat bleek te zijn om [iedere compositie volkomen tot zijn [recht te doen komen", senreef een der grootste kranten in Alabama. Van der Panne had verwacht dat i Alabama een gespannen toestand zou zijn omdat deze streek van Amerika zo vaak in het nieuws komt vanwege de rassenmoeilijkheden, maar dat bleek erg mee te vallen. Het was er net zo rustig ris in iedere andere Noordelijke stad Amerika. In Holland, Michigan, bespeelde hij het gloednieuwe Reuter-orgel van het beken de Hope College, dat destijds door immi grantenpionier Ds. Van Raalte was opge richt. Een criticus beschreef hem als „zeer expressief, maar nooit sentimenteel spelend", een organist „die historisch een zeer verantwoord begrip toonde te heb ben voor stilistische details". Een muziek-docent van het I-In- Colle ge meende dat Van der Panne „niet op. de reputatie van zijn vroegere leer meesters behoefde te bouwen, omdat zijn grote talent hem best in staat stelt zijn eigen weg te gaan". Selectietraining dameshandballers UTRECHT Op zaterdag 18 juni a.e. zal in Rotterdam de damesinterland Ne derland-West Duitsland worden gehou den. Na een selectie-training zijn als voorbereiding op deze interlandwedstrijd zestien speelsters voor een centrale trai ning in het KNVB-centrum in Zeist uit genodigd. Het zijn: Heyn (Athene), Van Paassen (Velo), Van Maanen (Athieta), De Vries (AVA> Ruys, Thissen. Kersten en Willems (Swift Roermond), Gillissen (Ni- loc), Wessels (Donar), Van Emmerik (Heerlen*. Balt en Wessels (Zeeburg) Ba- rendse en Van Vliet (Verburch) en Tie thof (DES 57). APELDOORNSE SCHOOLDAG APELDOORN Woensdag 8 juni wordt de schooldag gehouden van de Theolog sche Hogeschool der Christelijke Gereformeerde Kerken. Ds. J. C. Maris te Bloemendaal en ds. M .C. Tanis te Barendrecht zullen een toespraak hou den. Aan de vooravond (dinsdagavond om acht uur) zal een bidstond voor de belangen van de hogeschool worden ge houden, waarin de praeses van het cura torium, ds. A. Hilbers te Zwolle, voor- DEN HAAG De Nederlandse gemeenten hebben van de minis ters Smallenbroek en Vondeling opdracht gekregen hun investe ringen zoveel mogelijk te beper ken. De komende twaalf maan den zal slechts mogen worden geleend voor objecten die de grootst mogelijke urgentie heb ben of voor aflossing van de kort lopende leningen. In de kringen der gemeenten is dit bericht, dat per brief door het ministerie van binnenlandse zaken aan de ge meenten werd medegedeeld, in geslagen als een bom. Men trekt vergelijkingen met het jaar 1957 toen de gemeenten vanwege de bestedingsbeperking ook tot grote zuinigheid werden gemaand. Opvallend is. dat het kabinet-Cals. dat in zijn regeringsprogram had toegezegd de gemeenten de gemeenten beschikbaar is dan zij had den verwacht vanwege de ernstige krap- te op de geld- en kapitaalmarkt. De ministers zijn van plan bij de toe- Geen nieuwe projecten op stapel zal de omzet in Nederland dit jaar niet achterblijven bij de 88.000 miljoen van een vorig jaar. Dit geluid is nog vrij optimistisch, want woordvoerders van di verse gemeenten geloven niet, dat in de komende twaalf maanden enig object belang zal kunnen worden begon- i onzer verslaggevers) lega's die lid wilden worden van Tres. een zwart linnen kap over het hoofd waaraan een slurf zat en waarin een kopje roet werd gegooid. De kap zelf werd met een koord om de hals vastge maakt. Tijdens een tocht naar een andere boer derij in twee Jan Pleziers knepen de inwijders een paar keer in de slurf met de bedoeling de hoofden van de nieuw lingen zwart te maken. Na een minuut of twintig viel het de studenten op dat jonk heer Rutger van Rozenburg bijzonder stil was. Hij leek buiten kennis te zijn geraakt. Aan de kant van de weg werd kunstmati ge ademhaling toegepast. Een arts. kenhuis te Utrecht overbrengen waar men later constateerde dat hij reeds Deze tragische gebeurtenis bracht grote verslagenheid en beroering te weeg. Begin oktober werd het gerechte lijk vooronderzoek in deze strafzaak afgesloten. Twaalf Tresleden werden strafrechtelijk vervolgd. Deze vervol ging betrof niethet delict „dood door schuld" omdat niet was gebleken dat de dood van de student aan de indivi duele schuld van bepaalde aanwijsbare personen kon worden geweten, maar mishandeling. De verdediger van de twaalf verdach ten, de Utrechtse advocaat mr. J. E. B. van Julsingha, maakte gebruik van de mogelijkheid om bij de rechtbank be zwaarschriften in te dienen tegen deze kennisgeving. In januari van dit jaar besloot de rechtbank vijf van de twaalf verdachten buiten vervolging te stellen. Vier anderen werden voor een deel van het hen ten laste gelegde buiten vervolging gesteld, terwijl een ander deel van de zaak werd naar de openbare terechtzitting. Motorboot zonk, man verdronken wijzing van leningen meer dan tot dusver voorrang te geven aan leningen die worden gesloten om kortlopende In feite betekent deze investeringsstop oor de gemeenten die plannen hebben een ernstige vertraging. De komende twaalf maanden zullen dan ook weinig nieuwe projekten door de gemeenten op stapel gezet kunnen worden. .-erschillende reacties gevraagd. Minister Smallenbroek wist dat de gemeenten te gen de brief op zagen. Hij zei dat er nu eenmaal geen geld aanwezig is en dat de gemeenten hiermee rekening moeten hou- Het bouwbedrijf Nederhorst in Gouda, waarvan de voorzitter van de PvdA-frac- tie, drs. G. M. Nederhorst commissaris is, heeft gisteren reeds in het jaarverslag gewezen op de moeilijkheden die waren te verwachten. Het bedrijf bespeurt op langere termijn aarzeling bij een aantal Nederlandse opdrachtgevers als gevolg van de ontwikkelingen op de kapitaal markt. Op kortere termijn, aldus de NV Verenigde Bedrijven Nederhorst. blijven de orderboeken vrij constant en daarom UTRECHT Op het Amsterdam-Rijn kanaal nabij het Elinkwijkterreln in Utrecht is gistermiddag tegen zes uur een met veengrond geladen motorboot gezonken. De schipper, de 21-jarige A. Zulderwijk uit Kwintsheul sloeg boord en is verdronken. De kleine motorboot, een zogenaamde AMSTERDAM De Amsterdamse Westlander, vervoerde 39 ton veengrond freelance persfotograaf Koen W. (24) is uit Vinkeveen en was onder weg naar i gisteren veroordeeld tot een boete van Lage Zwaluwe. Ter hoogte van het Elin'c- vijfenzeventig gulden omdat bi) een poli- Persfotograaf negeerde bevel politie: boete SH0 mist zaterdag Jan den Boer OUD-BEIJERLAND In het elftal van SHO uit Oud-Beijerland dat zater dag in Heerjansdam de belangrijke be slissingswedstrijd tegen Zwart Wit zal spelen, ontbreekt dc snelle rechtsbuile/i Jar. den Boer die op doktersadvies voor lopig rust moet houden. Hij wordt ver vangen door De Vlieger. Voorts is het twijfelachtig of linksback Prins van de partij zal kunnen zijn wegens een knie blessure. Hij wordt eventueel vervan gen door Bravenboer. Bij Zwart Wit kan wellicht linksback Verlinde niet mee spelen. HOGER BEROEP De officier van justitie en de raadsman aren het beiden niet eens met de beslis sing van de rechtbank. Zij gingen in hoger beroep, reden waarom de openba re terechtzitting wederom werd uit gesteld. Enige weken geleden wees het Amsterdamse gerechtshof het beroep van zowel de officier als van de raadsman af. Beiden legden zich bij de beslissing neer. zodat eindelijk een datum kon worden astgesteld voor de openbare terechtzit- in g. Vandaag en morgen zal de meervoudi ge kamer van de Utrechtse rechtbank besteden aan de behandeling van de Tres-affaire. In totaal staan zeven Tres-leden te recht. Drie van hen, jhr. J. C. F. von M.. baron van B. van S. C. F. de L. M, F. J. baron de L. wordt mishandeling de dood ten gevolge hebbend, ten laste gelegd. ~p ait delict staat een gevangenisstraf in maximaal zes jaar. De andere verdachten zijn mr. W. O. Baron van B. Van S. C. F. de LM. F. J. J. F. en L. J. R. Hun tenlastelegging vermeldt mishandeling, zwaar lichame- I lijk letsel ten gevolge hebbend, en of het delict iemand door geweld dwingen iets te dulden. AMSTERDAM Dank zij het krachtig ingrijpen van de brand weer is een felle uitslaande brand in de vijftiende eeuwse St. Olofs kapel in de oude binnenstad van Amsterdam tot de kap beperkt ge bleven, die echter vrijwel geheel werd verwoest. Kort na de melding zag het er niet zo ernstig uit, er werd dan ook aan vankelijk .klein brand" gemeld. Twintig minuten later stond de gehele kap van de kapel echter in lichter laaie. Materieel van vier kazernes en de brandblusboot Jan van der Heijden waren tenslotte bezig met de bestrij ding van het vuur dat over de gehele lengte van de kapel uit het dak sloeg. Aanvankelijk werd gevreesd dat ook een aantal oude huisjes verloren zou den gaan. Over de oorzaak van de brand tast men in het duister. In de tweede klas A is woensdag avond de laatste competitiewedstrijd gespeeld. Hoogvliet leed een kleine 12 nederlaag tegen kampioen IJssel- meervogels, dat de competitie nog met een ruime voorsprong (vijf punten) kon afsluiten. Door dit verlies miste Hoogvliet de vijfde plaats in de eind stand en bleef zevende. IJsselm.vogels 22 19 0 Noordwyk 22 15 3 Excelsior M 22 10 6 's-Gravenz. SV 2? 10 6 SSS 22 10 2 De Geuzen 22 8 6 Hoogvliet 22 9 3 Zwaluwen 22 6 7 CSCA 22 7 5 ZCFC 22 7 4 Ter Leede 22 3 5 Pelikaan 22 3 3 3 38 62—28 4 33 49—19 6 26 42—32 6 26 42—37 10 22 4936 8 22 35—39 10 21 45—55 9 19 38—45 10 19 34—43 11 18 35—49 14 11 26—43 16 9 31—62 In de Maasstad is gisteren een personenauto van de politie te gen een stilstaande spoorwagon gereden. Een van de twee inzit tenden, een 33-jarige recher cheur kwam hierbij om het leven, zijn vijftigjarige collega werd zwaar gewond. Hoogvliet verloor met kleine cijfers HOOGVLIET—TJSSELMEERVOGELS 12. Ook Hoogvliet is er niet in geslaagd IJsselmeervogels in de slotfase van de competitie een nederlaag toe te brengen. In een gemoedelijke wedstrijd waarin de toeschouwers matig voetbal aanschouw den. moest Hoogvliet een nederlaag in casseren, zü het een kleine (1—2). Toch was de eerste daad aan Hoogvliet, dat na 21 minuten op 10 kwam door Melis sant. De vreugde was van korte duur, vvant twee min. later scoorde A. de Graaf via de spil 11. Direct na de rust namen de Spakenburgers een 1—2 voorsprong, wederom doelpuntte De Graaf. Slaven burg miste nog een fraaie scoringskans gge- wijkterrein kwam de motorboot tereent in het kielzog van een tanker. Vermoede lijk is schroefwater van de tanker over de voorplecht van de diepliggende mo o.-- boot geslagen, waardoor het bootje wiler ging maken en langzaam begon te zin ken. De nog draaiende motor stuwde he! zinkende schip naar de walkant, waar het wrak geen gevaar voor de scheep vaart oplevert. De rijkspolitie te water heeft het lijk van de verdronken schip per nog niet gevonden. De 28-jarige B. Hermsen uit Apel doorn is gisteren om het leven gekomen bij een verkeersongeluk onder Klaren- beek in de gemeente Voorst. Op de weg Apeldoorn-Zutphen was hij bezig een au to in te halen die onverhoeds linksaf sloeg. Hij reed tegen de achterkant van de aanhangwagen op en was op slag tiebevel tot doorlopen tijdens een happe ning bij het Lieverdje op het Spui had genegeerd. Het gerechtshof heeft bij de oplegging van de straf er rekening mee gehouden dat de fotograaf bij de happening aanwe zig was geweest om. in opdracht van een dagblad, foto's te maken. Twee jongelui, die wegens deelneming aan een samenscholing bij het Lieverdje door de politierechter tot resp. drie we ken waarvan twee voorwaardelijk en jtwee weken voorwaardelijk plus veertig gulden boete waren veroordeeld, werden door het hof vrijgesproken. Twee ande ren werden conform de eis tot drie wc-- ken waarvan twee voorwaardelijk ver oordeeld. Een varensgezel, wiens zaak bij verstek werd behandeld, kreeg twee weken en een 19-jarige jongeman uit Utrecht twee weken voorwaardelijk plus vijftig gulden boete. Nieuw verlies Jong Oranje PILSEN Het elftal van Jong Oranje heeft ook de tweede wedstrijd tijdens dc toernee door Oost-Europa verloren. Woensdag moesten onze landgenoten in Pilsen met 21 hun meerdere erkennen in Tsjechoslowakije. Bij de rust was de stand nog gelijk: 1—1. Betty Stove won en verloor MANCHESTER Betty Stöve bereikte woensdag in Manchester de derde ronde van het enkelspel van het Noordengelse tennistornooi. Zij zegevierde in drie sets 46. 1412 en 63 over de Amerikaanse Rosemary Casals. Els Spruyt werd in de derde ronde door de Schotse Winnie Shaw met 64. 6—3 uitgeschakeld. Later op de dag verloor Betty Stöve in de derde ronde met 46. 64 en 108 van Mary Ann Eisel. die vijfde staat op de Amerikaanse ranglijst. Stand nu 11-10 schaken tussen de Russen Petrosjan Spasski is woensdag na 40 zetten In re mise geëindigd. Wit: Spasski. zwart: Petrosjan. t e2—«4 e7c6; 2. d2—<H od7—d5: 3. Pbl—c3 Pg8—18: 4. Lelg5 d5 x e4; 5. Pc3 x c4 Lf8—«7; LgSxp» Le7xlf6: 7. c2—c3 PbB—d7; 8. Pdl—(3 0—4); 9. LfV-<13 e6—e5: 10. Ddl—c2 e5xd4. 11. c3xd4 g7—96; 12. h2—h4 Lf«—g7; 13. h4—ho Pd.-f6: 14. h5xg6 h7xg6; 15 O—O—0 £ïï?e4j. 16 L£3xe4 Lc8-g4; 17. Dc2—b3 1MB—dB; 18. Thlh4 Dd6—f4t 19. IM3—e3 Te 8h8; 28. 31. Lc4b3 LM—dB; (BB Kd2d3 a6—34. b4xa5 Ld8xa5. 33 Thl—cl Td7—d8. 37. Kd3e2 -g5; 39. f4x _„asski reml! r Petrosjan werd aangenomen. FRANKFURT In een wedstrijd voor groep eén van de internationale nacom- petitie heeft Eintracht Frankfurt, dat za terdag in Rotterdam tegen Feyenoord speelt, met 3—1 gewonnen van het Zwit serse La Chaux de Fonds. Bij de rust was de stand gelijk: 1—1.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 23