TV RADIO Unie-actie voor chr. onderwijs in vijf werelddelen „Overheid betuttelt teveel", zegt KRO Spion can de muur ■ilT"- VflOTUG 3 JIAI 1 en Weer verkeer Van tijd tot tijd dragen de verschil lende omroepverenigingen hun steen- i tje bij om via min of meer schok- j kende filmdocumentaires op de tele visie de gevaren var. het al maar drukker wordende verkeer op de weg aan te tonen, zulks ter waar schuwing van de weggebruikers. Zulke waarschuwingen kunnen we nooit te veel krijgen en al was in de documentaire diede AVRO gister avond onder presentatie Romano Stinga uitzond veel verwerkt wat we al eens eerder hadden gezien proe ven voor wegbeveiliging en enig stuntwerk)toch was er sprake van weer eens een andere aanpak. Sa mensteller Fred Hagenaar had zich nu beziggehouden met het speurwerk achter de schermen dat de Stichting wetenschappelijk onderzoek verkeers veiligheid doet. Luguber, maar inte ressant leek ons bijvoorbeeld dt wraikkenbestudering op autokerkho ven. Dat was iets nieuws op de buis. Aangetoond werd dat mechanische fouten maar voor tien procent schuld hebben aan verkeersongelukken, ter wijl negentig procent moet worden toegeschreven aan menselijke fouten, zeer dikwijls voortkomend uit onge duld of roekeloosheid op de weg. Vermaningen, die waard zijn ter harte te worden genomen. Het geweldige Parijse variété spektakel in het Lido, door de Duitse filmmaatschappij Bavaria op film- vastgelegd bleek een vermoeiende geschiedenis te zijn, omdat het bijna niet mogelijk is dergelijk massaal vertoon duidelijk over te brengen. Schrikken we nog van bijzonder veel ongekleedheid op het scherm? Of zijn we daaraan al voldoende ge wend? De wereldbefaamde Bluebell NRCV en pers steunen Schoolslag (Van t radio- en tv-redactie) HILVERSUM De Unie „Een school met den Bijbel" heeft be sloten in het komend najaar een actie te voeren getiteld Aktie Schoolslag, tot steun aan het christelijk onderwijs in de vijf werelddelen- De actie wordt overleg met de Vereniging tot Steunverlening aan het vrije christelijk onderwijs buiten Neder land gehouden. Voor deze actie is in het bij zonder de medewerking van pers, radio en televisie gevraagd. In de CAFÉ-REST. BELVEDÈRE SCHOONHOVEN Uniek terras aan de Lek Gerenommeerde keuken Recepties en partijen Telefoon 01823—2377 Girls wisten er wel raad mee en de AVRO zag geen been in de ovêrvloe- dige benenparade. Daar waren voorts heel goede variétéshows tussen en ar eens een echt knap muzikaal clownnummer. Allemaal heel duur en in zijn soort van hoge kwaliteit, maar te overda dig voor samenpropping op zelfs een halve meter-scherm, zodat wij voor namelijk erg veel gewoel voor ogen kregen. Nog meer kritiek (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Ook in het deze week verschijnende programmablad vai KRO wordt in een hoofdartikel kritiek geleverd op het ontwerp van wet voor de omroep. Nu gaat het over een teveel aan overheidsbemoeienis, in de voorstel len verwerkt: „Het ontbreekt er nog maar aan dat de minister het huishoude lijk reglement van de Ned. Omroepstlch- ting bij de wet wil vaststellen (Advertentie) Een platenbon is altijd raak! Dick van Dycke kreeg derde „Emmy" voor zijn tv-shoxv (Van o e radio- en tv-redactie) HOLLYWOOD Op het nippertje (de serie is in Amerika na vijf jaar juist beëindigd) heeft Dick van Dycke voor het derde achtereenvolgende jaar de fel-be- geerdc „gouden Emmy" gekregen als on derscheiding voor „de beste amuse ments-televisieserie". Dick van Dycke is hiermee op het hoogtepunt van zijn t.v.-roem gekomen en... houdt er nu meteen mee op. Het spijt Dick wel, het aardige feuille ton met Mary Tyler Moore te moeten beëindigen na vijf jaren plezierige sa menwerking, maar er zijn twee goede redenen voor. Ten eerste beginnen de tekstschrijvers na ruim 250 afleveringen elkaar een beetje aan te kijken om nieu we onderwerpen en ten tweede wat meer gewicht in de schaal legt rheeft Dick bij drie maatschappijen zware film- contracten lopen... hij heeft eenvoudig geen tijd meer voor een wekelijkse show. Aan die contracten (een kwestie van enkele miljoenen dollars) zit hij .voor vijf jaren vast. Ook Mary Tyler Moore, die zich enke le jaren voornamelijk tot dit en andere televisie-optreden heeft beperkt, keert tot de speelfilm terug. Zij heeft een con tract getekend voor de film „Thoroughly modern Millie", waarin zij naast Julie Andrews een hoofdrol krijgt. Dertig Kamerleden bekeken studio's (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Vandaag hebben ongeveer 40 leden van de Tweede Ka merfractie KVP van wie verscheidene met hun dames, gezamenlijk een be zoek gebracht aan de KRO. De uitge breide visitie droeg het karakter van een werkbezoek. KRO-voorzitter mr. H. W. van Doorn (zelf niet vreemd aan het Ka merlidmaatschap) en de adjurictdirec- teuren voor radio en televisie ontvin gen het gezelschap, dat om 10 uur in de Emmastraat bij de KRO-radiostu- dio arriveerde. De Kamerleden bezichtigen 's mor gens Hilversum en Bussum tv-studio's en 's middags het studiocomplex van de KRO. Ook lieten zij zich voorlich ten omtrent diverse omroepzaken. „Onvoldoende vooropstelling van het uitgangspunt van vrije omroepen", aldus het artikel, „een overtrekken van de ge zamenlijkheidsgedachte (wat voor de be tekenis van een gezamenlijk programma gevaar inhoudt) en een peuterig- doorgevoerde overheidsbemoeienis het belangrijke cultuurterrein van radio en televisie, dat zijn de zwakke punten in het ontwerp, die zeker moeten worden gecorrigeerd. Het overtrekken van de gezamenlijk heidsgedachte wordt misschien wel het meest-kenmerkend getypeerd door de uit vinding van minister Vrolijk, dat voor het maken van NTS- en NRU-program- ma's „zo nodig" de programmastaven van de gewone omroeporganisaties mogen worden ingeschakeld... terwijl de mi nister in zijn nota Omroepbestel nauwe- i jaar geleden zei, dat de resp. lijks gezamenlijke programma's moesten wor den gemaakt door de eigen program mastaven van NRU en NTS „in samen werking met de staven van de omroepor ganisaties" en dat is wel iets heel anders dan er nu staat. En daarvan wordt geen uitleg gegeven". Fel stelt de KRO aan de kaak, dat velgens het wetsontwerp nadere uitwer king van een groot aantal belangrijke punten aan Kroon of minister wordt overgelaten en dat in het wetsontwerp wordt gedicteerd, hoe de leden van he( dagelijks bestuur van de Ned. Om- roepstichting hun werk moeten verde len! winkel te zijn", zo besluit dit artikel. komende zomer zal de NCRV radio- en televisieteams zenden naar verscheidene landen in de vijf werelddelen om de situatie van het christelijk onderwijs vast te leggen in reportages en films. In september worden in ons eigen land opnamen gemaakt. Dit alles 'is bedoeld voor uitzending tussen 21 en 26 november ter propa gering van een nationale inzamelings actie waarbij wordt gemikt op vijf mil joen gulden. Over dit voornemen deelt de Unie ons verder mede, dat het besluit tot het hou den van deze extra inzameling naast de gewone Unie-collecte is voortgekomen uit de aanvragen om geldelijke steun steeds toenemend aantal onder- Suriname en het Midden-Oosten, alsme de het feit dat in eigen land dringend behoefte bestaat aan uitbouw van het b.l.o. en opbouw van school-sociale en •psychologische diensten, waarvoor tot nu toe geen overheidssubsidie kan wor den aangevraagd. In concreto is het doel: kapitaal bijeen te brengen waardoor het evangelisch on derwijs over de gehele wereld kan wor den bevorderd. Men hoopt op een flinke perscampagne in september en oktober, waarna de eigenlijke actie kan starten op 21 november met een NCRV-radio en televisieprogramma. Dat zal het sein we zen tot een marathon-inzameling welke wordt besloten op zaterdag 26 november, de nationale Uniedag. De resultaten van de actie worden dan bekend gemaakt. Motieven Een platenbon is altijd raak! Meisjeskoor zingt voor NCRV-radio (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Het meisjeskoor Ju bilate uit Boven-Hardinxveld zingt op woensdag 8 juni \s avonds tussen 7.30 en 7.45 uur voor de NCRV-radio. Diri gent van het koor is Frans van Til burg en voor de begeleiding zorgen de organist Willem Hendrik Zwart en de hoboïst Leen de Borst. Frans van Tilburg bewerkte voor het koor de volgende uit te voeren liede ren: „Nu gaan de bloemen nog dood" (Wim ter Burg), „Heb je wel gehoord van Abraham?" (Jan Wit, Psalm 116 en „Dank U" (Max Schreiner). Verschillende motieven gelden voor de ze onderneming, aldus de Unie. Zo zijn er in de emigratielanden duizenden land genoten die geen vrede hebben met kleurloos openbaar onderwijs en 10 tot 13 pet. van hun inkomen besteden aan een school met de Bijbel voor hun kinde ren. In andere landen (de Waldenzen in Italië, de Kongo, Brazilië, Pakistan, Ar gentinië, Frankrijk en België) zijn christenen bezig pionierswerk te verrich ten onder vaak primitieve omstandighe den. welke zeer moeilijke situaties ople veren in verband met bouw en exploita tie. De alreeds genoemde zorg voor het Nederlandse christelijke onderwijs is een tweede motief en als derde wordt ge noemd het feit, dat het niet verantwoord is in deze welvaartstijd bij de besteding van de opbrengst der Uniecollecte uitslui tend aan eigen scholen te denken, terwijl mede-christenen elders ter wereld zich zulke zware offers getroosten voor de meest-eenvoudige voorzieningen. Welke nood er in die landen heerst, zullen de radio- en televisieprogramma's de NCRV trachten aan te tonen. De Unie is ervan overtuigd, dat het (via de beeldbuis) met eigen ogen aanschouwen van de moeilijkheden de harten van hel Nederlandse volk zal openstellen en daar door de beurzen zal doen opengaan. Hoeveel ernst er met deze grootscheepse actie wordt gemaakt, moge blijken uit de lijst van bekende persoon lijkheden, die zitting namen in een natio naal comité van aanbeveling en uit het feit dat het Convent van het christelijk onderwijs waarin alle organisaties, van kleuter- tot middelbaar onderwijs, zijn vertegenwoordigd, zich achter de School slag heeft geplaatst. Nieuw systeem voor lioorspelwedstrijd (Van c i tv-redactie) HILVERSUM We vernemen dat dei Zw'tserse omroep een hoorspelwedstrijd' heeft uitgeschreven en daarbij een nieuw beoordelingssysteem toepast. Het; zou voor NRU en BRT, die regelmatig j samen zulke wedstrijden organiseren, aan te bevelen zijn om deze methode eens te bestuderen om te zien, of zij geen j navolging verdient, zulks tot vereenvou diging van een heleboel werk en voorko-1 ming van nog meer teleurstelling. NRU en BRT zijn gewend, er een open strijd van te maken: wie maar wil kan in drievoudgetypte werkstukken onder motto inzenden en de jury krijgt dan telkens zo'n driehonderd manuscripten door te werken met veelal het resultaat dat een of meer van de drie prijzen niet worden toegekend omdat er zo weinig goeds bij is. Hoorspelen schrijven is nl. niet ieders werk. al denkt een enthousiasteling dat al gauw. Men getroost zich dan heel erg veel moeite... voor niets. En de jury moet de datum van de uitslag verschuiven om- 'at het eenvoudig geen doen is, „even- es" 300 inzendingen goed te verwerken. Wanneer er al met al enkele bruikbare spelen uit zo'n wedstrijd voortkomen, is en al gelukkig. De Zwitserse omroep doet het echter anders. Zij laat ieder, die wil, een korte samenvatting van bet bedachte verhaal plus een paar bladzijden uitgewerkte dia loog inzenden. Deze bijdragen voor de wedstrijd wor- »n aan de jury voorgelegd en die beoor- oordeelt of de inzender ja dan nee mag meedoen en dus een echt hoorspel op scbrift kan stellen. vereenvoudigt het werk want dan vallen er al honderden dingen af. Wie geen pakkend onderwerp heeft gevonden en/of geen schrijftalent toont, wordt verder vriendelijk bedankt. Komen de hoorspelen tenslotte kant en klaar binnen, dan kan de jury deze vlot bestuderen en ev. prijzen toekennen. De Zwitserse omroep heeft op het ogen blik op deze manier een wedstrijd voor hoorspelen in een van de vele dialecten welke het land kent, lopen. siv- In het comité zitten o mr. B. W. Biesheuvel broek. mr. J. Algera, lid .de ministers J. Smallen- van de Raad van State, de heer H. K. J. Beernink, lid van de Tweede Kamer, prof. mr. W. F. de Gaay Fortman rector-magnificus vai VU, j'kvr. mr. C. W. I. Wttewaal Stoetwegen, prof. dr. J. Waterink, verscheidene hoogleraren, predikanten en andere autoriteiten op het gebied v; school, kerk en zending. Het bureau van de Actie School-slag in Hilversum gevestigd. Russische medaille voor Nederlanders DEN HAAG De opperste Sowjet der Sowjetunie heeft gisteren de me daille „voor moed" toegekend aan ma joor L. van den Akker en de sergeants A. F. Manche en W. F. Horsmeier, die 3 januari onder moeilijke omstan digheden het leven gered hebben van de Russische zeeman Smirnof. Deze derde stuurman van het schip Oka, dat in de Noordzee in moeilijkhe- ivas geraakt en later bij de Friese eilanden strandde. Amerika beproeft tv-telefonie ut Amerika grondige proeven met overigens allang bekend medium: de televlsie-telefonie. Het is merkwaardig, dat deze uitvinding, waarbij degenen die met elkaar spreken elkaar ook kunnen zien, maar niet van de grond komt. Al de oorlog was deze mogelijkheid bekend, en in de na-oorlogse jaren dook zij af en toe weer, verbeterd, op. Toch vindt zij in de praktijk nog geen toepas- Het wil ons voorkomen, dat „men" er niet zo bar op gesteld is, elkaar bij het telefoneren aan te kunnen kijken. Het genoeglijke van een telefoongesprek is rs, dat er wel gepraat kan worden, situatie en omgeving in de verbeel ding bestaan. Men kan thuis aan de telefoon desnoods in pyama of in een kamer vol bende een keurig gesprek voeren met officiële persoonlijkheid of zomaar „met de baas". Hindert allemaal niets, als de stem maar beleefd klinkt is aan alle voorwaarden voldaan. Verschijnt echter het beeld van de tele- fonerenden over en weer. dan moet men altijd gesoigneerd uitzien, wanneer men de haak opneemt. Er is ook nog iets anders: het blijkt vermoeiend te zijn elkaar gedurende eer telefoongesprek voortdurend in het ge- zicht te moeten kijken via een klein glazen schermpje. Om dat allemaal eens goed te onderzoe ken zijn er in de telefooncentrales van de PTT-diensten in New York, Washing ton en Chicago op het ogenblik installa ties geplaatst voor tv-telefonie. Allerlei personen zijn uitgenodigd, hiervan gebruik te gaan maken om hun bevindin gen te kunnen toetsen aan ev. mogelijk heden voor de praktijk... maar dit experi. ment is toch nog ver af van een tele foon-kijkkastje thuis. club treedt vanavond o.a. het gevierde Italiaanse top- zangeresje Rita Pavone op. Anderhalve meter kleinmet zoveel sproeten als een smal gezichtje maar kan bergen, zonder make-up maar met een overrompelende dosis charme en ritmegevoel produceert Rita een geluidsvolume waarvan een ge wone microfoon 'niet terug heeft. Rita is niet mooi maar heel apart en zo is haar stem ook. In 1962 werd zij tijdens een talentenjacht ontdekt en regelrecht naar een platenstudio in Rome gestuurd. Daar moest men eerst een bankje aanslepen om Rita een beetje groter te maken en toen een aantal tech nische voorzieningen treffen om haar geweldige stem een beetje goed op te kunnen vangen Maar haar platen werden van 't begin af enorme suc cessen en haar roem vloog de landsgrenzen over. Ook naar Nederland, waar zij verleden jaar tijdens haar op- Een platenbon is altijd raak! VANAVOND TE ZIEN Ned. 1 VARA 7.05 uur laatste Fanclub in dit seizoen. 8.45 uur aflevering van de politieserie „Z-Cars". 9.35 uur selectie uit het Duitse satirische program ma „Hallo, Nachbarn!" met de vaste zange res van dit programma, Renee Frank, in de studio. Ned. 2 NCRV 8.01 uur Literair Kijkschrift, gewijd aan Vlaamse letterkunde. 8.30 uur voortzetting van de Shakespeare-cyclus „Koningsgambiet": we zijn al bij Hendrik 9.25 uur jazz-festijn in Comblain-la-Tour in de Ar dennen. 9.40 uur actualiteitenrubriek: interviews met inter nationale politici'over de positie van het westen in het oosten. VANAVOND TE HOREN Hilve VPRO en VARA 7.00 uur rubriek Ronduit. 7.30 uur kunstrubriek. 8.05 uur voortzetting causerieën over hedendaagse muziek. 9.00 uur 'optreden van het Radio Filharmonisch or kest onder leiding van Willem van Otter - loo: werken van Mozart, Strawinski en Brahms (vioolconcert in D, solist Uto Ughi), stereofonisch. 11.05 uur opgewekte platen. Hilvt i II KRO (Advertentie) Een platenbon is altijd raak! Bob Spaak (Vara) en Ben Klokman (Vpro) naar de NTS (Van onze radio- en tv-redactie) BUSSUM Behoudens bekrachti ging van het voorstel door het NTS-bestuur zullen Bob Spaak van de VARA en Ben Klokman van de VPRO in dienst treden bij de NTS-program- mastaf. Zij zullen resp. de functies van chef sport en chef film gaan vervullen. VA RA en VPRO zien hun goede krachten op dit gebied node vertrekken en zul len de lege plaatsen t.z.t. moeten op vullen. Hoewel het dingen naar deze NTS-plaatsen via open sollicitatie gegaan, blijken toch binnen de omroep de kaarten geschud te zijn, want zo wel voor NRU- als NTS-programma- staven zijn nog geen figuren van bui ten de omroep aangesteld. 7.30 uur jonge aankomende artiesten in De Spring plank. 8.00 uur Koor en orkest van Het Gronings conserva torium treden op in moderne werken (con cert van de Ned. Muziekdagen 1966). 9.15 uur verzoekprogramma voor militairen. (Advertentie) Een platenbon is altijd raak! aoor John Ie Carré G Victor Gollancz 95 „Ze heeft gezegd wat ze te zeggen had." Fiedlers handen lagen gevouwen op zijn knieën en hij bekeek ze alsof ze hem meer belang inboezemden dan hetgeen zich voor het Hof afspeelde. „Het werd allemaal heel slim uitgevoerd." Hij knikte. „Laat haar gaan. Ze kan ons toch niet vertellen wat ze niet weet." Met een zekere spottende formaliteit voegde hij eraan toe: „Ik heb geen verdere vragen voor de getuige." Een bewaker ontsloot de zaaldeur en nep iets de gang in. In de absolute stilte van de rechtszaal hoorden ze de stem van een vrouw die antwoordde en haar langzaam naderen de zware voetstappen. Fiedler stond plotseling op, nam Liz bij de arm en leidde haar naar de deur. Toen ze de deur bereikte draaide ze zich om en keek naar Leamas, maar hij keek van haar weg als een man die niet tegen het zien van bloed kan. „Ga terug naar Engeland", zei Fiedler tegen haar. „Ga jij maar terug naar Engeland." Plotseling begon Liz onbedaar lijk te snikken. De gevangenenbewaarster sloeg een arm om haar schouders, meer voor ondersteuning dan als troost bedoeld, en geleidde haar het vertrek uit. De bewaker sloot de deur. Het geluid van haar snikken vervaagde geleidelijk tot niets. „Veel valt er niet te zeggen", begon Leamas. „Karden heeft gelijk. Het was een doorgestoken kaart. Toen we Karl Riemeck verloren, verspeelden we onze enige goede agent in de Zone. Alle anderen waren reeds verdwenen. We konden het niet begrijpen Mundt scheen ze te pakken te krijgen bijna nog voor we ze aangenomen had den. Ik kwam naar Londen en bezocht Control. Peter Guillam was er en George Smiley. In werkelijkheid was George al met pensioen en deed nu iets heel geleerds, filologie of zo. In ieder geval ze hadden dit plan verzonnen. Zoals Control het noemde: een man gebruiken om zichzelf in de val te lokken. Doe alsof en zie of ze happen. Daarna werkten we de details uit, van achter naar voren om zo te zeggen. Smiley noemde het „inductief': Als Mundt onze agent was, hoe zouden wij hem dan betaald hebben, hoe zouden de dossiers eruitzien, enzovoorts. Peter herinnerde zich dat de een of andere Arabier een paar jaar geleden geprobeerd had ons een gedetailleerde opgave van de Ab- teilung te verkopen en dat we daar niet op ingegaan waren. Later ontdekten we dat we daarmee een vergissing begaan hadden. Het was een idee van Peter om die episode te gebruiken alsof we het aanbod hadden afgewezen omdat we het al wisten. Dat was slim. De rest kunt u zich voorstellen. Mijn zogenaamd aan lager wal geraken; drank, financiële moeilijkheden, de ge ruchten dat Leamas geld gestolen had. Het hield allemaal verband met elkaar. Elsie van Boekhouding haalden we over wat te helpen bij de roddel en nog een of twee anderen „Ze deden het heel goed", voegde hij er een beetje trots aan toe. „Toen koos ik een morgen een zaterdag morgen, toen er veel mensen op de been waren om los te barsten. Het kwam in de plaatselijke pers ik geloof dat het zelfs in de Worker stond en tegen die tijd hadden jullie de lucht ervan gekregen. Vanaf dat ogen blik", voegde hij er minachtend aan toe, „groeven jullie je eigen graf." „Jouw graf", zei Mundt rustig. Met zijn heel lichte ogen keek hij peinzend naar Leamas. „En misschien dat van kameraad Fiedler." ,Je kunt Fiedler de schuld niet geven", zei Leamas onverschillig, „hij was de man die toevallig bij de hand was, hij is heus niet de enige man in de Abteilung die je graag zou zien hangen, Mundt." „We zullen jou in ieder geval ophangen", zei Mundt geruststellend. „Jij hebt een bewaker vermoord. Je hebt geprobeerd mij te vermoorden." Leamas glimlachte droogjes. „In de nacht zijn alle katten grauw, Mundt... Smiley heeft altijd gezegd dat het verkeerd kon gaan. Hij zei dat het een reactie kon ontketenen die we niet meer zouden kunnen stuiten. Hij is zijn lef kwijt dat weet je. Hij is nooit meer de oude geweest sedert de Fennan-zaak sinds de Mundt-affaire in Londen. Men zegt dat er toen iets met hem gebeurd is dat was de reden dat hij bij het Circus wegging. Ik kan alleen maar niet begrijpen waarom ze die rekeningen betaalden, dat meisje en dat alles. Het moet Smiley geweest zijn die de hele onderneming moedwil lig heeft doen mislukken, het kan niet anders. Hij moet gewetensbezwaren gehad hebben, gedacht hebben dat het verkeerd was te doden of zoiets. Het was krankzinnig om na al die voorbereidingen, al dat werk, een operatie op die manier in het honderd te sturen. Maar Smiiey haatte jou, Mundt. Ik denk dat we dat allemaal wel deden, al spraken we het niet uit. We zetten het hele geval op alsof het een soort spel was... het is nu moeilijk uit te leggen. We wisten dat we met de rug tegen de muur stonden, we hadden het onderspit gedolven tegen Mundt, nu gingen we dan trachten ons van hem te ont doen. Maar het was nog steeds een spelletje." Zich tot het tribunaal wendende, zei hij: „U vergist zich wat betreft Fiedler, hij is niet een van de onzen. Waarom zou Londen dit soort risico nemen met een man in Fiedlers positie? Ze rekenden op hem, dat geef ik toe. Ze wisten dat hij Mundt haatte en waarom zou hij niet? Fiedler is een jood, nietwaar? Het is u bekend, het moet u allen bekend zijn- wat Mundts reputatie is, hoe hij denkt over de joden. Wordt vervolgd 5ACV 7V/M&T LANS* D£ H&UM6 yrm&x/ s VAN PCAC..- WAT 2'JN VAL JK*?2" VEATPAAóT- /N/T/PffCL? AA/O* <XK 7BZ PLAATSB70T SCAA/A \A?A 9ADU. •I A) 22.35 J. II O: NTS: 20.W het kort. NCRV Kijkschrift. 20.30 TV-spel. 21.25 /an jazzfestival Comblain-la-Tour. 21.40 Attcn- 22.05 Rondgang langs de instelling Bijbel en Tegel nsterdam. NTS: 22.10-22.15 Nieuw.-), ?iuü- "BEsollst (gr.). 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. Aansl.: postdulven- ber. 12.30 Actueel sportnieuws. 13.00 Nieuws. 13.10 VARA-Vi rla. 13.15 Stereo: Orkest, voet '.angsolis 14.15 Nieuws. twintlgei 1455 later,_ lezing. 15.10 Franse Italiaanse 16.02 Hal- Radioweekjour- Berlioz. Ouverture Hilversum UI. 246 FM-kanalen. NRU/AVR< Nieuws. 9.02 Solisten- i --.tenparado (opn.). 10.00 Lichte grar j. NRU/NCR5 U.OO Nieuws. 11.02 Lichte o kestmuz. (gr.). 11.30 Muziek I van Het Leger des Heils (gr.). 12.00 Nieuws, eventueel aktuall- 1 teiten. 1252 Gevarieerd platen- programma. 13.00 Nieuws. 13.01 Platenshow voor de tieners 14.00 Nieuws. 14.02 Hoogtepun ten uit operettes, musicals en films (opn.). 15.00 Nieuws. Klassieke gram. 1550 Xi-'.iTl.-m.ise Muziekdagen 1956: Koor en or kest van het Gronings Conser vatorium. 20.45 Tenor en pia no. 21.(VO Inhoud: veertiendaag se rubriek. 21.15 Platenprogr. voor de militairen. 22.25 Boek bespreking. 22.30 Nieuws ISXIHO MORGEN TELEVISIE VANAVOND Nederland NTS 19.0i Nieuws in het kort. 1901 Klaas Vaak VARA 19.05 Laatste af- Klassleke gram. 750 7.32 Gewijde muziek (opn.) nOverweging. 8.00 Nieuw JJinn: gevarieerd program 8.30-6.32 Nieuws: Het pre ma wordt onderbroke uitzending Radio-Rally 12.00 Angelus. 12.03 Licht Marktberichten. 12.27 Medede lingen t.b.v. land- en tuin 12.30 Nieuws. 12.40 Over voorl. 12.50 Radio Rallv. Lichte pianomuz. 13.15 Ra- aio Rally. 13. !8 Voor tieners 14.10 Radio Rally. 14.13 Musice- - rende dillettanten: accordeon- s muz. 14.30 Voor de kinderen. 1 14.40 Muziek uit De West. 15.00 s Vcrzoekprogr. voor Radio Ral- lyrijders. 16.00 Finale kinder- derzangfestiv&i «cersie mgwedstrijd. (16.45-17.15 Voor: 16 45 Voor do kinderen TELEVISIE MORGEN 'fl.rland L NTS* 10.30 T.1.- Logica (herh. les 10). 11.00 Teleac: Wij maken muziek 00 Tele- 1150-1 (7.30-7.35 Van voorpagina.). 8.00 Nieuws postduivenber. 8.10 Lichte i. 850 Tips voor vakantie- snipperdagen. 8.30 Lichte gram 9.20 Koorzang met piano- de jeugd). 17.45 Lichte orkest- i Kinderzangfestlvai'^UUsiae begeleiding, (opn 9.35 Wa- muz. (gr). 17.55 Stereo: Licht1 prijsuitreiking. De Attische haling les 11). KRO: 16.00 Kin- eerste deel). 17.15

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 13