Komplot tegen Moboetoe tn regering verijdeld Vijf boeddhisten staken zich uit protest in brand Grensconflict met Guyana zonder Nederland regelen Lugubere vondst Tegen Zuidvietnamese regeling Soekarno - mokkend: Eens zal ik al mijn gevoelens uiten ChefariiteA Fidel Castro verwerpt Amerikaanse nota Kleuter twee uur met mes bedreigd WIKUWK LEIDSE COURANT DINSDAG 31 MEI 1966 De Gaulle: as van Pétain niet naar Verdun VERDUN President De Gaulle heeft zondag op het slagveld van Verdun, in een rede ter herdenking van het feit dat 50 jaar geleden daar de bloedigste veld slag van de Eerste Wereldoorlog werd gestreden, verklaard dat de strijd van 1916 de noodzaak heeft bewezen van een gezamenlijk optreden van Frankrijk en Duitsland. Het staatshoofd bracht voorts hulde aan de Franfee „Held van Verdun", maar schalk Pétain, maar maakte het duide lijk dat de as van de maarschalk die in de Tweede Wereldoorlog met de Duitsers samenwerkte, niet naar Verdun zal wor den overgebracht. De Gaulle zei dat de traditie voorschrijft, dat op militaire be graafplaatsen alleen de stoffelijke resten worden bijgezet van hen die in de strijd zijn gevallen. In Bonn verklaarde een officiële woordvoerder dat de rede van De Gaulle in West-Duitsland „een posi tieve weerklank" heeft gevonden. Hij zei dat de Bondsrepubliek dezelfde les uit het verleden heeft getrokken als Frank rijk en dat het in 1963 getekende vriend schapsverdrag voor altijd de verzoening tussen de twee volkeren heeft bezegeld. VIER OUD-MINISTERS GEARRESTEERD LEOPOLDSTA) Vier voorma lige Kongole» ministers zijn in de nacht ,an zondag op maandag gearesteer(j omdat ze een samenzwrjng tegen pre sident generaal oseph Moboe toe op touw zoudq hebben ge-| zet. Het zijn BaKVa, Anany,' Mahamba en oud-preker Kim- ba. Volgens Radio Leopolds tad zou <je door Moboetoe afgezette Bamba Schuldigen wacht ophanging in het openbaar hoofd van het complot zijn. Het lag in de bedoeling, de generaal door verdrinking om het leven te bren gen. De samenzweerders werden ver rast in de woning van gouverneur Bangala. Hij had van hogerhand de opdracht gekregen, de schijn te wekken dat hij aan het complot wilde meewerken. Reeds in maart was er het een en an der van uitgelekt, toen Bamba con tact opnam met de majoor Matadi. Deze lichtte Moboetoe in. Zo deden ook andere hoge officieren die door de samenzweerders waren benaderd. Bij hun laatste vergadering „voor het herstel van een wettige regering" waren de vier oud-ministers nog volkomen overtuigd van de mede werking van de eveneens in de wo ning van kolonel Bangala aanwe zige officieren. Op een sein van de gouverneur van Leopoldstad kwa- nen uit de tuin parachutisten te- oorschijn. Zij arresteerden het y»rtaL dat met schrik en te laat b^ierkte, dat geen van de „mede- sta^ers" ook maar iets ondernam om gevangenneming te verijde len. Generaa. Moboetoe deelde maandag morgen voor de radio op rustige toon biZOnderheden omtrent het complot de arrestatie mede en wekte de bevolking op, kalm te blijven. Bloedbad voorkomen Een regeringswoordy,eder zei, dat de vier-oud-ministers, „dien zij schul dig worden bevond^ aan hoogver raad, waarschijnlijk het voor naamste plein van de lijofdstad pu- Jonge Vietnamese demonstran ten verbranden een afbeelding vande gehate eerste minister Ky, in een der vele felle demonstra ties tegen het Zuidvietnamese bewind. SAINT TROPEZ, Frankrijk De president van de rechtbank van Avig non deed zondagmorgen tijdens zijn strandwandeling een lugubere vondst. Voor zijn voeten spoelde een vrouwe- hoofd aan. Een arts verklaarde dat het hoofd zes of zeven maanden in het water moest hebben gelegen. Hieruit conclu deerde de politie, dat dan waarschijn lijk de 42-jarige mevrouw A. F. uit Belfort sinds augustus vorig jaar vermist zou zijn onthoofd. Terwijl kikvorsmannen de kust af zochten, wilde een politieman de vondst nog eens bekijken. Omdat het in het lijkenhuis zo duister was, hield hij een brandende lucifer bij het ge laat. Het begon direct te smelten. Aan de daarop volgende algemene hilari teit over de kop van een wassen etala gepop hebben de rechter, de dokter en de politiefunctionarissen niet meege daan. 0 LEON, SPANJE Tijdens de mis van maandagavond ontstond door blik seminslag brand in de beroemde vroeg- gotische kathedraal. Het voltallige brand weerkorps, twee regimenten van het Spaanse leger en Amerikaanse soldaten wisten de kunstschatten, o.a. de glas-in-lood ramen te sparen en de scha de aan het gebouw te beperken. bliekelijk zullen worden opgehan gen. De vier hadden een proclama tie gereed, waarin Moboetoe werd beschuldigd, economische en politie ke chaos te hebben veroorzaakt. De baantjes voor een nieuw kabinet wa ren reeds verdeeld. Anany, de toe komstige premier, zou 1.3 miljoen francs hebben gekregen „voor de eerste uitgaven" van zijn regering. Jean-Jacques Kande, hoge commissa ris voor de voorlichting, verklaarde op een persconferentie, dat de com- plotteurs bij de omwenteling de li quidatie van zeker tienduizend Kongolezen van plan waren. Ook zei hij, dat in de komende dagen een stroom van arrestaties is te verwachten. Verscheidene parle mentsleden zouden bij de samen zwering betrokken zijn. Het viertal zou hebben bekend, dat vier buiten landse ambassades steun aan de om wenteling hadden toegezegd. Hongkongs blad: Mao vergiftigd HONG KONG Volgens het in Hong Kong verschijnend blad Tin Tin Jat Pau zou de Chinese leider Mao Tse Toeng aan vergiftiging zijn ge storven. Het blad bracht dit nieuws gisteren in rode inkt op de voorpagina. Volgens deze krant, de enige die met dit nieuws kwam, zou de Chinese leider zijn vergiftigd op een onlangs te Peking gehouden feest. Tin Tin Jat Pau ontleent dit bericht aan betrouwbare zegslieden. Overstromingen in Brazilië: 73 doden Noordoost-Brazilië zijn 73 mensen omge komen. Dit is gisteren door gouverneur Guerra van de staat Pernambuco mee gedeeld. Recife waar 50 mensen omkwa men toen hun huizen instorten, is tot een rampgebied verklaard. In Salvador stier ven tenminste 23 mensen in gebouwen die het begaven. In deze stad zijn er on geveer 2500 daklozen. Ulbricht stuurt Brandt brief BERLIJN Partijleider Ulbricht van Oost-Duitsland heeft een brief gestuurd naar burgemeester Brandt van West-Ber- lijn waarin hij voorstelt besprekingen te houden over kwesties als ontwapening en vrede in Duitsland. Hij dringt er voorts op aan, dat de Westduitse socialisten geen steun meer verlenen aan de buitenlandse politiek van de regering Erhard, die volgens Ul bricht streeft naar dictatuur en oorlog. Ook herhaalt de Oostduitse partijleider de oproep dat de twee delen van Duits land afzien van het verkrijgen van kern wapens in welke vorm dan ook, dat zij de bestaande grenzen in Europa erken nen en beide diplomatieke betrekkingen aangaan met alle lid-staten van de NAVO en het verdrag van Warschau. Twee negers gepakt voor zes moorden RICHMOND, Virginia Twee negers, de gebroeders Thomas en William P. zijn zondag gearresteerd op beschuldiging van zesvoudige moord, poging tot moord en geweldpleging. Een veertienjarig meisje, aan wie een van de daders zich zou hebben vergrepen, zei dat de man had opgeschept over het „executeren van twee blanken". De lijken werden op 21 mei gevonden. De afgelopen week werden ook de met kogels doorzeefde lichamen gevonden van de 52-jarige James Carter, de 16-jari- ge Cynthia Johnson, de 21-jarige Willie Sexton en de 78-jarige Mosille Spencer. FROM AMERICA'S BEST TOBACCOS SAIGON Niet minder dan vijf boeddhisten hebben zich in de afgelopen drie dagen door zelfverbranding van het leven beroofd. In het boeddhistische bolwerk Hoe-é overgoot een 77- jarige non zich zondagmorgen met benzine, nadat zij eerst een brief had geschreven aan presi dent Johnson van de VS. Zij he kelde daarin het verlenen van Amerikaanse steun aan de Zuid vietnamese regering die zij be schuldigde van onderdrukking van de boeddhisten. Enkele uren daarna stak in Saigon een andere boeddhistische non zich in brand. Een grote menigte, die zich steeds op het terrein van het boeddhistisch instituut ophoudt, stroomde onmiddellijk samen. Vele mensen knielden neer en baden bij de verkoolde resten. In de bergstad Dalat bezweek gisteren een monnik aan brandwonden terwijl het vierde DJAKARTA President Soekar no kan het niet verkroppen dat de nieuwe bewindvoerders anders han delen dan hij verlangt. Tijdens een openbare plechtigheid met hoge of ficieren, onder wie chef-staf luite nant-generaal Soeharto, die in het begin van dit jaar de uitvoerende macht heeft overgenomen, zei Soe karno: „Ik zwijg nu in duizend ta len, maar zo God wil, zal ik te eni ger tijd in de toekomst al mijn ge voelens uiten. Dan zal ik zeggen wat ik te zeggen heb als president, opperbevelhebber van het leger en grote leider van de revolutie." Soekarno verscheen voor zijn gehoor in het tenue van opperbevelhebber met de befaamde staf in de hand. „Gij zult be merkt hebben", zei hij, „dat ik de laatste tijd geen redevoeringen heb gehouden. Wel waren er stromen brieven met het verzoek te spreken, maar ik zal voor een tijdje mijn mond houden. Ik weet dat sommige mensen hebben gezegd, dat de revolutie voorbij is, maar we zijn niette min in een revolutie van gedachte." De onlangs vrijgelaten journalist en schrijver Mochtar Loebis heeft op een bijeenkomst te Bandoeng de studenten toegeroepen: „Als jullie ooit aan de macht komt, volg dan niet de voetstappen van degenen die van de democratie misbruik hebben gemaakt." Dit sloeg kennelijk op de leiders van het oude bewind. Procureur-generaal Soegiharto heeft bevestigd, dat hij spoedig alle politieke gevangenen, diQ zich langer dan vier jaar in hechtenis bevinden, zal vrijlaten. Dit scholen meer betreden. betreft tien prominente anti-communisti sche figuren die in 1958 hebben deelge nomen aan de opstand tegen Djakarta op Sumatra en Celebes. Dr. Moh. Hatta, voormalig vice-presi dent van Indonesië, heeft verklaard be reid te zijn de leiding op zich te nemen van een nieuwe Mohammedaanse partij. De zuivering van de openbare dien sten van communisten en communistisch gezinden gaat door. In Padang zijn drie PKI-leiders veroordeeld tot negentien jaar wegens moord op de PNI-voorzitter in het district Padang. Het ministerie van landbouw heeft tot dusver 2.772 ambtena ren ontslagen of geschorst. Indonesische soldaten in Djakarta hebben maandagavond het vuur geopend op demonstrerende leerlingen van mid delbare scholen. Twee groepen scholie ren, allen leden van de verboden school vereniging Kami, waren met elkaar slaags geraakt. De bij het Hotel Indonesia op wacht staande militairen schoten eerst over de hoofden heen en daarna in de menigte. Twee jongens werden dode lijk getroffen, negen liepen verwondingen op. Het persbureau Nieuw-China heeft gewag gemaakt van „schokkende wan daden tegen Chinezen in Indonesië". In de door de radio uitgezonden verklaring werd gezegd: „De tijd zal komen dat de Indonesische reactionaire machten zullen moeten betalen voor alle bloedschulden tegenover het Chinese volk." Ongeveer 38.000 Chinese kinderen op Noord-Sumatra hebben volgens Antara het plan hun studie in China voort te zet ten. Sinds de 33 Chinese scholen in het Medanse door de overheid zijn overgeno- heeft geen enkel Chinees kind de geval van zelfverbranding zich gis termiddag voordeed, toen een negen tienjarige studente zich vlak bij het boeddhistisch instituut in de Zuid vietnamese hoofdstad van het leven beroofde. Vanmorgen deed een 17- jarige studente in Hoe-é hetzelfde. Voordat deze studenten zichzelf ver brandden had dit instituut er al by de nonnen en monniken op aange drongen onmiddellijk te stoppen met het zich ten offer brengen en het zich toebrengen van lichamelijk letsel. Voor het eerst eiste*het instituut de vervanging van de militaire regering van de generaals Ky en Van Thieu door een burgerregering. Johnson een persconferentie verklaarde de militaire boeddhistische leider Thick Tri Quang dat hij president Johnson per soonlijk verantwoordelijk zou houden voor deze vormen van zelfverbranding en voor alle offers van alle andere Viet- nese boeddhisten in het verleden en de toekomst, indien hij zijn huidige politiek van steun van het bewind in Saigon voortzet. De leiders in Saigon proberen het boeddhisme uit te schakelen. Door zyn steun aan deze leiders heeft de Amerikaanse president de strijd van het Vietnamese volk tegen de communis tische agressie schade berokkend, aldus Thick Tri Quang, die nog zei dat de pre sident alle sympathie die de boeddhisten oor hem hadden, heeft verspeeld. Natuurlijk heeft president Johnson direct op deze aantijging enrep de vtff gevallen van zelfverbranding gereageerd. Johnson noemde het „tragisch, dat wan hoopsdaden de offers verdoezelen die reeds voor de vrijheid van het land zyn gebracht". Vechten v .,De vrede komt niet toevallig of wan neer wij het willen, maar er moet om gevochten worden", aldus de president. Slechts oppervlakkig gezien ziet de strijd Vietnam er uit als een burgeroorlog, hij. Zonder de infiltratie van het noorden uit zou aan deze oorlog reeds eind gemaakt zijn." De binnenlandse strijd in Vietnam is volgens hem het resultaat van een historische verandering het land. Johnson verzekerde, dat de VS de strijd in Vietnam zullen voort zetten „totdat de agressie is afgeslagen totdat de tegenstander tot een ge sprek bereid is. De Amerikaanse ver plichtingen in Vietnam blijven beperkt tot dc afweer van de communistische agressie en de waarborg aan de bevol king, zelf hun politieke toekomst te kunnen bepalen." Ook in de afgelopen dagen heeft de strijd in Vietnam zich onverminderd voortgezet. Tijdens een treffen met de Vietcong in de omgeving van Hoe-é nen tientallen Amerikaanse mari- om het leven. Gisteren hebben Zuidvietnamese troepen een basis van de Vietcong bij de Cambodjaanse grens onder de voet gelopen. Tientallen huizen, enikele tunnels en een wapenfabriek werden vernield. Coaster aan de grond KORNWERDERZAND De 393 ton metende kustvaarder Scheldeborg uit Delfzijl is in de nacht van zaterdag op zondag ter hoogte van Workum op het IJsselmeer aan de grond gelopen. Het schip, dat geen gevaar loopt, was via de sluizen van Kornwerderzand het IJssel meer opgevaren. De sleepboot Dieson uit Staveren probeert het schip uit zijn be narde positie te bevrijden. 4 middelen doen wonde ren bij pijn of griep! Vier middelen In één tablet helpen elkaar endoen wonderenI vier middelen, verenigd in één taklet Chefarine „4", zijn elk afzon derlik jn de hele wereld beroemd en hebbei. miljoenen mensen baat ge bracht Tezamen werken zij nog beter en G^n werkelijk wonderen. Eén der bestnddelen is het betrouw bare maagmkrfel Chefarox, dat een teveel aan maa^uur neutraliseert. De combinatie is'deaal 0m pijn of griep doeltreffend te bestrijden. Gespannen sfeer in Havanna Reserve-troepen gemobiliseerd op Cuba HAVANNA In de Cubaanse hoofdstad heerst een gespannen sfeer. Kort nadat premier Castro zaterdag de alarmtoestand met het oog op een „mogelijk op handen zijnde Ameri kaanse aanval" had afgekondigd wer den de reserve-troepen gemobiliseerd. Militaire konvooien rijden door de hoofdstad en de kustbatterijen zijn versterkt. Alle verloven zijn ingetrok ken en voor enige bataljons geldt een toestand van waakzaamheid. De straten van Havanna zijn vol militairen en op de hoeken zijn luidsprekers aangebracht, waardoor militaire muziek klinkt en Castro's ant woord op de Amerikaanse nota wordt herhaald. De Amerikaanse nota waar in wordt gewaarschuwd tegen herha ling van het indringen van Cubaanse Prinses van Pruisen verongelukt LAUTERBACH Prinses Marh hristine van Pruisen, de negentienjarl- _e achterachterkleindochter van de laatste Duitse keizer, is zondag bij een auto-ongeluk om het leven gekomen, in Lauterbach slipte haar kleine auto In een bocht, kwam daarna in botsing met een tegenligger en sloeg vervolgens de kop. De prinses was de dochter van prins Hubertus Karl Wilhelm van Pruisen, die in 1950 in Afrika stierf, en een nichtje van prins Friedrich, wiens stoffelijk overschot op 1 mei van dit jaar uit de Rijn werd opgehaald. Vijf kinderen bij brand omgekomen BRUSSEL Vijf kinderen, in de leef tijd variërend van anderhalf tot zes jaar, zijn zaterdag bij een brand in Detergem om het leven gekomen. De ouders waren slechts vijftig meter van hun huis op bezoek bij familie. Een van de kinderen wist uit de brandende woning te ontsnap pen, maar overleed in het ziekenhuis. Een brandweerman en drie helpers lie pen verwondingen op. VANCOUVER, Brits Columbia Zeker tweeduizend mensen, op dakeu in hun flats en op straat, hebben zich vrijdag staan vergapen op een hache lijk tafereel. Een door meer dan dertig zwaar bewapende agenten omsingelde man hield nabij een druk kruispunt twee uur lang een meisje met een arm om haar hals omklemd, terwijl hij een mes tegen haar maag drukte. Na een bejaarde man en diens jonge zoon met het mes te hebben neergesto ken, had de man de vierjarige Debbie Tans op zijn vlucht door een achtertuin Meegesleept. Bij het kruispunt ging hij gdnurkt tegen een muur zitten. De mat schreeuwde voortdurend onsa menhangend tegen de steeds aangroei ende nenigte. Agenten wisten ten slot te ongezien naderbij te komen. Ze hoorden het meisje zachtjes huilen. Een fn^«tie van een sekonde nadat de man nw, meisje had vrijgelaten, verwondde hij zichzelf met zijn muori- wapen. Zijn toestand bleek niet le vensgevaarlijk. De man, een 42-jarige Joegoslaaf, was onlangs uit een psychi atrische inrichting ontslagen. Zo verliep de start van een 500 mijls-race te Indianapolis een massale botsing, wacrbij ver scheidene auto's totaal werden vernield. De wielen vlogtn door de lucht en kwamen terecht tus sen het publiek. Slechts en.kele toeschouwers werden licht ge wond. De rijders wisten tijiig uit hun wagen te springen en liepen geen verwondingen op. Enkele uren later verschenen zij weer aan de start. militairen op gebied van de basis Gu- antanamo en waarin wordt gezegd, dat dergelijke daden slechts ernstige betreurenswaardige gevolgen kunnen hebben, werd door Castro verworpen. Een Tsjechische diplomaat had de nota zaterdag op het State Depart ment teruggeven. Op een vraag over de oorzaak van de jongste gebeurtenis sen zei een Amerikaanse woordvoer der, dat de Cubaanse reactie er een bewijs van is, dat Castro de aandacht wil afleiden van de mislukking van zijn regime en van de groeiende onte vredenheid onder de bevolking. Hij wilde niet zeggen of er maatregelen zullen worden genomen, zoals de uit wijzing uit de Amerikaanse basis Gu- antanamo van de achthonderd Cuba nen die hier werken. Volgens een communiqué van de Cu baanse strijdkrachten heeft een Cu baanse luchtdoelbatterij aan de kust ten westen van de hoofdstad zondag avond een vaartuig ontdekt, toen twee „spionnen" die aan boord van het vaar tuig waren, aan land gingen. Bij een schermutseling werden twee man uit de boot, die aan land gegaan waren gedood. De boot zelf koos weer zee, aldus de verklaring. VROUW MET KUNSTHART OVERLEDEN NEW YORK De 63-jarlge me vrouw Louise Ceraso uit New York, bij wie 18 mei een kunsthart weid aangebracht om het werk van het ei gen orgaan te verlichten, is in de nacht van zondag op maandag als ge volg van een hersenbloeding overle den. Zij kon de behandeling, die na de hersenbloeding was voorgeschreven, niet verdragen. Volgens de artsen was er geen ver band tussen de hartoperatie en de be roerte. Het kunsthart verschilde in zo verre van het apparaat van de beroem de chirurg dr. Débakkey, dat het ont worpen is voor permanent gebruik, op een zieke die eveneens stierf door Het was al op 350 honden beproefd en complicaties welke niet in direct ver band stonden met hartoperatie. JOHANNESBURG Een zending di amanten ter waarde van 700.000 gulden is maandag op de vliegreis van Londen naar Hongkong verdwenen. Ifufp gewaagd Volgens mr. Bavinck komt de ARP in Rotterdam ongeveer duizend stem men tekort om de vierde zetel in de raad te behouden. Het lijkt me nu een daad van christelijke naastenlief de als bijvoorbeeld het GPV hier te hulp kwam. Temeer, daar het GPV hier toch geen zetel kan bereiken lijkt ons dit de aangewezen weg. In het verleden zijn wel politieke partij en m«t grotere onderlinge tegenstellin gen elkaar op deze wijze te hulp geko- Rotterdam L. Verwoerd Zelfbedrog Dr. Dominicus gaat maar door waar hij kan de apartheidspolitiek te verde digen. Hij verwijt tegenstanders nogal eens gebrek aan kennis van de feiten. Welnu, wellicht ware het voor hem nuttig, indien hij eens goed kennis nam van alle feiten, zoals deze recen telijk weer in het boek Apartheid zijn verwerkt, alvorens hij opnieuw zijn bijval betuigt aan Zuid-Afrika. „waar de rechtsbedeling even veilig is als in Nederland". Moge lezing en herlezing van genoemd boek ons al len leren wat de ware apartheid is. opdat wij, zoals dr. W. A. Visser 't Hooft het in zijn bijdrage aan dit boek zo terecht zegt „niet meedoen aan zelfbedrog". Den Haag P. Duyst Oneerlijk? Het Haagse gemeentebestuur heeft weer eens een mooie stunt uitgehaald. Na de geldsmijterij voor het beeld van Henry Moore verkoopt het bouw grond aan mensen-met-een-dikke- beurs, in plaats van aan armer woningzoekenden. Zo krijgt de heer Schmelzer, die al een mooie woning heeft, bouwgrond en de woningzoe kenden worden zoet gehouden met zwembad, teneinde de krepeer- Joh. de Heer Honderd jaar geleden werd, op 28 mei, Johannes de Heer geboren, die zovelen tot zegen is geweest. Van zijn bekende zangbundel werden rond een miljoen exemplaren verkocht. AI was het hier qua stijl en melodie dan niet bepaald kunst met een grote K, de liederen sloegen aan. Ja, nu nog zijn cr mijns inziens vele ouderen en jon- geren die zijn bundel hogelijk appri- ciëren. Binnenkort komt er, naar men mij meedeelde, een nieuwe druk. Wel nu, ik meen dat die druk dan meer succes zal oogsten dan menige proef bundel gezangen waarmee de kerken voor de dag kwamen. Den Haag D. Knoestee Premier Pengel van Suriname: SCHIPHOL Premier Pengel van Suriname heeft gisteren bij aankomst op Schiphol nadrukke lijk gezegd dat hij en premier Forbes Burnham van Guyana de grenskwestie samen wilden rege len, dus buiten de Nederlandse regering om. De Surinaamse premier motiveerde de ze opvatting met de mededeling, dat hii het koninkrijk wilde behoeden voor een eventuele mislukking. „Als alles goed zou gaan, zou iedereen de eer voor zich opeisen zo zei hij. „maar ais de bespre- kingen zouden mislukken, dan zou mis- J schien het koninkrijk er de schuld van I krijgen Premier Pengel Is naar Neder land gekomen om met minister Luns de grenskwestie te bespreken. Inmiddels heeft de premier van Guya- roorf schriftelijk voorgesteld om in+ Jum dez® kwestie op ambtelijk niveau te gaan bespreken. In augustus de vervolgens op ministerieel niveau dienen te worden geregeld. Suriname heeft op dit voorstel nog Eij'.sray.P1' •Mede in hei «Hf net feit, dat Guyana nog op grootse wif- zijn onafhankelijkheid aan het vieren kJ)re7ll6!l Pensel- Overigens is Pengel, hoewel uitgenodigd, niet op het onafhankebjkheidsfeest verschenen Pre- ?!ïï1ïïïïfnwMaarde dit niet als een vijandeUjke daad te beschouwen. Wat Nederland aangaat heeft minister WnS E verleden al vaker laten blij ken, dat het Surinaamse standpunt ten PoncZffnf va? U £rensKcschil over eenstemt met het Nederlandse, al schijnt er nog geen eenstemmigheid te zijn over j 3a?*en van Pen£el deze zaak ge- -J l heel te delegeren aan Suriname.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 5