Tegen apartheid Weekagenda Verkoop woningwetwoningei van alle kanten bekeken Wortel van de welvaartsboom ondanks groei ondeugdelijk Principes van SGP komen in sportfondsenbad in gedrang LFG kon derde plaats aan Lugdunum afstaan NIEUWE LEIDSE COURANT WOENSDAG 25 MEI 196 NIE Woensdag Steenschuur 6. 8 uur: Leid* ver. van postzegelverzamelaar*. B ree* tra at 85. 8 uur: propagandacom- missie van prot.-chr. groep in Leid* raad. propaganda bijeenkomst i.v.m. de verkiezingen, weth. P S. Harmsen en mevr. mr. I. Geelkerk en-Brusse houden een korte toespraak, daarna discussie. Zaal Maria Gijzensteeg, 8 uur: Jaar vergadering Leidse Bond van Volkstuin- de rsvere n igingen Schouwburg, 8 uur: K. en O.. Ned. Co rned ie met „Het rondschrijven" Staitionsweg 35a, 8 uur: verkiezings bijeenkomst PSP Stadhuis. 4 tot 6 uur: zitting sociaal raadsman. Zaal Bevrijdingskerk. 8 uur: leden- verg. speeltuinver. Prinses Beatrix ont binding der vereniging. LEIDERDORP. K en O.. 8 uur: avond excursie naar Koperen-buizenfabriek. DEN HAAG Schouwburg. 8.15 uur: Ned. Comedie met „Hedda Gabler" DEN HAAG Diligentia. 8.15 uur: „De Nieuwe Komedie" mei .Mama. kijk «onder handen". DEN HAAG Zuiderpark. 2 uur: „Dik Trom en zijn dorpsgenoten". Donderdag; Oude Singel 236. 8 uur: Jaarvergade ring Leidse Chr. Besturenbond. Stationsweg 35a. 7.30 uur: alg. verga dering Leidse Assurantieclub. Schouwburg. 8 uur: K. en O.. Ned Co medie met „Het rondschrijven" Bovenzaal Bevrijdingskerk. 8 uur: aid. Zuid-West Christen-vrouwenbond. W Beets jr. A'dam met voorlichting over huishoudelijke zaken. Breestraat 19. 8 uur: spreekbeurt evang C. van der Schans. Den Haag, voor Gerei. Gemeente onder 't Kruis. DEN HAAG Diligentia. 8.15 uur: „De Nieuwe Komedie" met „Mama. kijk zonder handen" SCHEVENINGEN Kurzaal. 8.15 uur: orkestvereniging Musi ca. met sopraan. VrUdag Pieterskerk. 7.30 uur: oecumenisohe sa menkomst t,g.v. Pinksteren, spr dr. A W. Cramer, remonstr. predikant, orde van bijeenkomst te leiden door ds. H. Bouter. herv. predikant, eu kap. J. P. Seysener van parochie Herensingelkerk, medewerking Gerei, kerkkoor o.l.v. A. de Ru, verder samenzang. Rapenburg 59: opening theologisch in stituut De Lakenhal. 8 uur: Ver. belangstel lenden Lakenhal. J N. van Wessem over ..Een poging tot een chronologie van Metsu". Ambachtsschool Haagweg. 8 uur: dt ploma-uitreiking. Rapenburg 10. 8 uur: tienersoc. 't Ven ster. programma van Tod en Flop DEN HAAG Diligentia. 8.15 uur „De Nieuwe Komedie" mei „Mama, kijk zonder handen" DEN HAAG Kloosterkerk. Lange Voorhout. 1 uur: orgelbespeling. SCHEVENINGEN - Kurzaal. 8.15 u.: Ned. Kamerorkest, met viool, klavecimbel en fluit Zaterdag Afd. Leiden Ned. Reisver.: dagtocht naar De Rijp. DEN HAAG Schouwburg. 8.15 uur: Haaesche Comedie met „Lessen tn laster" DEN HAAG Diligentia. 2.15 uur: Arena met „Dag. ezels": 8.15 uur: De Nieuwe Komedie met „Mamma. kijk. zon der handen" DEN HAAG Gemeentemuseum. 3 uur Willem Talsma, orgel. Zondag (29 mei) Rapenburg 10. 8 uur: Jongerensoc De Spil, gerellige avond Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek Van Driesum. Mare 110. tel 20406. Films Camera (2.30. 7 en J 15 uur): Geheim agent Cary Grant (14 jaar) Lido <2.30. 7 en 9 15 uur) Even al rekenen, heren (14 Jaar) Luxor (2 30. 7 en 9 15 uur»- To catch a thief (alle leeftijden) Rex (2.30 7.15 en 915 uur>: De furie der Apachen (14 Jaar) Studio (2.30 7 en 9.15 uur): Lady L (14 jaar) Trianon <2.30, 7 en 9 15 uuri: Viva Maria (18 jaar). Films van dondeiüag af Camera (2.30. 7 en 9.15 win: De circus heid (alle leeftijdenj. Lido (2,30. 7 cn 9.15 uur): Harem holi day (alle leeftijden). Luxor (2.30. 7 en 9.15 uur)- Stoor me niet (alle leeftijden). Rex (2.30. 7.15 en 9.15 uur): Een dollar met een gaatje >14 jaar) Studio (2.30. 7 (14 jaar). Trianon (2.30. 7 en 9.15 uur» Maria (18 Jaar) Tentoonstellingen Boerhaavezaal. nangf Vrouwenkerk- steeg 12: tentoonstelling van gouaches en schilderijen van Kees van der Wel (van 3 tot en met 7 juni. dagelijks van 3 tot 6 en van 7 tot 9 uur) Wassenaar se wee 62, gebouw voor fysio logie: tentoonstelling van elektronen microscopen. ultramicrotomen. vacuüm- apparatuur en lichtmicroscopen, 31 mei 9.15 uur): Lady L Viva Nog dit jaar begin nieuwbouw Boerenleenbank Oegstgeest? OEGSTGEEST In zyn openingswoord van de algemene vergadering van de Boerenleenbank Oegstgeest zei gisteravond in Het Witte Huis waar nemend voorzitter C. M. den Hollander onder meer, dat men zal trachten de rentevoet voor geldleners zo laag mogelijk te houden en dat Oegst- geestenaren en leden voorrang zullen genieten by het opnemen van voor schotten. Later deelde hy nog mede, dat de goedkeuring voor de nieuw bouw aan de Lytweg waarschijnlijk nog dit jaar afkomt. De heer Th. J Juffermans las de notulen en vormde mei de heren Van der Berg en C Hoogervorst het „stem bureau" In het bestuur werd die heer Den Hollander hertkozen, in de naad van toeeiaht de heer H. H. Kuipers, De kassier, de heer J. W. N. van der Post, gaf een uitvoerige toelichting op de balans en het resultatenover- zioht 1965. Zoels wij reeds schreven, bedraagt de winst f 14.814,20. Hypo theken op woonhuizen met een loop tijd van tien jaar of minder wonden door de bainik niet verleend, omdat de jaarlijks te betalen bedragen voor de betrokkene te hoog worden. Tijdens de rondvraag bleek nog, dat men verwacht door het nieuiwe ge bouw (cte-t op het terrein naast de Floraschool komt) meer loden en cliënten te tritoken en dat er geen gescheiden, maar „open" loketten in zijn geprojecteerd. Wel komt er Ongerutsheid bij woningzoekenden in Voorschoten VOORSCHOTEN Het raadslid J. van der Ende (prot-chr.) heeft B en W een aantal vragen gesteld die verband houden met de aanstaande grenswij zigingen, waarbij delen van de gemeen te bij Leiden en Valkenburg kom en- Onder de woningzoekenden in dat deel van Voorschoten dat per 1 juli wordt geannexeerd, heerst ongerust heid over hun positie als woningzoe kenden in de nieuwe gemeente. De heer Van der Ende wil weten om hoeveel betrokkenen het gaat en vraagt B en W of zij kunnen toezeg gen dat deze mensen niet langer be hoeven te wachten dan in Voorschoten het geval zou zün. Verder vraagt hij of B en W de genen die straks naar andere gemeen ten overgaan kunnen inlichten of la ten inlichten over hun positie na 1 juli ta.v. bijvoorbeeld brand- en on- gevallenmelding, PTT en andere over heidsdiensten en over verandering van briefhoofden, giroboekjes enz. en wie de kosten van adreswijzigingen aan re laties draagt, nu de verandering bui ten hun wil plaats heeft. Het betrekking tot de agn. tienhuizen aan de Haagweg, die bij de gemeente Valkenburg komen, wil de heer Van der Ende weten of de Valkenburgse politie daar ook toezicht moet uit oefenen en zo ja, of dat niet bezwaar lijk is, daar op de Rijksweg vóór die huizen de Wassenaarse en Leidse po litóe toezicht hebben. Wat achten B en W de beste oplos sing voor dit deel van de gemeente, zo vraagt de heer Van der Ende ten slotte. en kunnen zij dit zo nodig re gelen en de bevolking inlichten? Vluchten van prijsduiven VOORSCHOTEN De Postduivenver eniging „De Zwaluw" hield een wed vlucht vanaf St. Denies (Frankrijk), ef- stand 386 km. Aankomst 1ste prysduif 10.11.25. snelheid 1533. 17 m p.m. Aan komst laatste prijsduif 10.56.00. snelheid 1299,80 m p.m. De prijzen werden als volgt behaald: D Brouwer 1 4 4 6 13 19 37: Joh Wester- brink 2 14 16 38 46 53: D v d Maat 3 29 31: D Tuijl 7 36: F Hendriks 8 34 35: H M Verhoork 9: Gebr Belt 1024 30 44 55: J A Zandbergen 11 54: J Schrijvers 12 40: P N van Wissen 15 65: T van Wissen 17 22 63: A de Graaf 18 25 28 42 60: A v d Eijkel 20 21 23 51 57: F C van Heusden 26: J J Heijne 27 33 47 52 56: H H J van Klave ren 32 49 58: C Zwaan 39 43 48: J Bartels 41 L Hemmes 45 68: C Onderwater 50: P J de Jong 59 61 67: H E M v d Voort 62; S W Venema 64; J Th Verhoork 66. Burgerlijke stand van Voorschoten VOORSCHOTEN - GEBOREN: Rober- tus J M z van A J M K van Oirschot en van M Th Mltrovitch: Wendela E Y d van D J Caspers en van A E Y Lan- genbergh: Alle J z van G van der Veen en van J Sinnema: Yntze R J z van Y J van der Honing en J I Schaafsma; Gerardus J M z van N J A de Boer en van J N A Breedeveld: Richard A z van J A Olivier en van M Hogewoning: Hen- drikus J z van D C Vermeulen en van J A A van Valderen: Wouter z van H van Steenis en van J Smith. ONDERTROUWD: Abram Koolmees (te Leiderdorp) en Yvonne L Hoevers: Ja cob J Stouten en Johanna Th Werter: Hendrik A C de Heer (te 's-Gravenhage) en Alida P Dekker GEHUWD: Frederik C J Remmerswaal (te Voorburg) en Cornelia M Laue: Jo hannes F M Peiger (te Rotterdam) en Gerda J van Kerkvoort; Alexander N Aalbersberg (te Katwijk) en Johanna G M G van Leeuwen. tot en met 3 juni van tf tot 7 uur en 4 juni (zatvan 9 tot 12 uur. Speciale middag voor leden Ned. Ver. voor Elek- tronenmicroscopie 2 juni van 1 tot 5.30 Rapenburg 73: tentoonstelling van gouaches en schilderijen van Jan Beute- oer. van 13 mei tot 9 juni Janvossensteeg 59. De Ruif: aquarel len en tekeningen van H. J Slijper van 14 mei tot en met 10 juni WASSENAAR: kunstzaal Heuff, Hoflaan 7: tentoonstelling van gouaches van Gerrit van der Ven. van 14 mei tot en met 2 juni. dag van 10 tot 5 uur. ook op dinsdagavond van 8 tot 10 uur. zon- iags gesloten De Lakenhal: tentoonstelling ug.v eeuwfeest Mij. Ned. Letterkunde, van 18 mei tot en met 12 juni. aparte kamer voor bespreking van financiële zaken van intiemer aaTd. Met een verloting werd die bijeen komst besloten. Puzzelpróminenteii De prijswinnaars van de puzzel in ons zondagsblad van 14 mei zijn le prijs f 5 P. Meijdam, Hoge Rijndijk 34, Zoeterwoude; 2e prijs f 2.50 H. J. Timmer, Liefkensstraat 2, Winschoten; 3e prijs f 2.50 mej. B. E. Fröberg, Ambonstraat 28 Alphen aan den Rijn. Onvoldoende (dus niet met 12 cent) gefrankeerde briefkaarten kunnen niet vooi beoordeling in aanmerking komen. Misverstanden aan de lopende band LEIDEN Dr. W R. van Zwet, benoemd tot gewoon lector in de ma thematische statistiek aan de Leidse universiteit, heeft gistermiddag zijn ambt officieel aanvaard met een open bare les, die als titel droeg: Een hachelijk oordeel. De vroegste ontwikkeling van de mathematische statistiek is niete m de eerste plaats door de wiskunde, maar door de biologie geïnspireerd- Pas veel later is men de mathematische itatisrtiek als een onderdeel van de wiskunde gaan beschouwen. Deze tamelijk recente oriëntatie op de wiskunde en met name de confron tatie met de moderne waarschijnlijk heidsrekening heeft de statistiek on tegenzeggelijk verdiept en aan scherpte en élgance doen winnen. Desondanks is de feitelijke vooruitgang in deze periode betrekkelijk gering geweest. Anderzijds heeft deze ontwikkeling ook de positie van de wiskunde niet onberoerd gelaten. De opkomst van de numerieke wiskunde en de mathema tische statistiek hebben het toepas singsgebied van de wiskunde in be langrijke mate verruimd. De wiskun dige is hierdoor in contact gekomen mei beoefenaars van wetenschappen, die vroeger beslist niet als aan de wis kunde verwant werden beschouwd. Het is dan ook niet verwonderlijk, dat dit contact veelvuldig tot misver standen heeft geleid, die soms zelfs lot een debacle uitgroeiden. Een en ander werd aan de hand van voorbeel den nader toegelicht. Gemeenteraad van NOORDWIJK NOORDWIJK Een ongedacht langdurig debat ontstond gisteravond in de gemeenteraadsvergadering over het agendapunt Verkoop van een tweetal woningwetwoningen aan de Karei Doormanstraat aan de bewoners. De heer Duindam, PSP, verklaarde zich tegen het voorstel. Hij meende dat deze huizen, die met gemeenschapsgeld gebouwd zijn, in handen van de gemeenschap moeten blijven. De heren Van Leeuwen, Benschop, Alkemade en Van Riemsdijk, verklaar den zidh, meer of minder genuanceerd, De heer Van Riemsdijk maakte er een politiek debat van en suggereerde dat het college eigenlijk slechts node tot dit voorstel is gekomen. Protest De vooratter protesteerde hiertegen en zei dat het college altijd in oprecht heid voor het eenmaal ingenomen standpunt is uitgekomen. Wij zijn niet tegen verkoop van ge meentewoningen, maar dit moet met zorg geschieden. Wij zijn wel tegen versnippering van dit woningbezit, zo dat er hier en daar willekeurig één woning verkocht wordt. Dit is ook geenszins de bedoeling van de minis ter, getuige zün circulaire terzake. C. N. van Dis jr. voor afd. Lisse van SGP LISSE Dinsdagavond heeft de afd. Lisse van de Staatkundig Geref. Partij in gebouw Salvatori een verga dering gehouden waarin de gemeente politiek in het middelpunt van de belangstelling stond. Afdelingsvoorzit ter B. N. de Jongh begroette als spre kers de heer C. N. van Dis jr, gemeen teraadslid te Rotterdam voor de SGP, en de heer H. Nieuwenhuis, gemeente raadslid te Lisse. De heer Van Dis sprak in algemene zin over de beleids lijnen die door de SGP worden gevolgd in de gemeentepolitiek, waarbij hij op duidelijke en voor iedereen bevatte lijke wijze de principiële gedachten van de SGP als belijdende politieke partij uiteen zette, terwijl de heer Nieuwen huis zich als taak gesteld had breder in te gaan op de gemeentepolitiek in Lisse zelf, waarbij hij eveneens gele genheid had erop te wijzen waarom de SGP vaak afwijzend moet staan tegenover verschillende problemen die in de Lisser gemeenteraad aaD de orde komen. „Wie zal ons het goede doen zien" was de vraag die de heer Van Dis wil de stellen. Een vraag die wel actueel is nu de kiezers hun stem weer zullen moeten uitbrengen bij de a-s. gemeen teraadsverkiezingen. Vele partyen willen het goede doen zien. maar spreker nam in grote trek ken de verschillende partijbeginselen onder de loep. Deze gaan niet uit van het enige juiste standpunt, dat de we tenschap als zodanig voor alle pro blemen de oplossing niet kan bieden, omdat op de bodem aller vragen der wereld zondeschuld ligt. En daar wil men niet meer van weten- De economie speelt een heersende rol in in het maatschappelijke leven maar is alleen gericht op de stoffelijke welvaart. Er is te veel bemoeienis op het openbare terrein en een te weinig gericht zyn op de geestelijke waar- In onze tijd vindt men haast geen principieel program meer. De begin selen naar Gods Woord geraken steeds meer op de achtergrond. Er wordt met Gods wet geen rekening gehouden. We leven in 'n welvaarts- lijd. maar is er wel een wel varen? We zijn met deze regering terecht gekomen in een sterke overbesteding. Het was beter geweest, wanneer dit kabinet van sterke mannen niet zo hard van stapel was gelopen! De wel vaartsboom is als een wonderboom, hard gegroeid, maar de wortel deugt niet! Deze is aangetast omdat niet naar de wil van God geleefd wordt. Wie zal ons het goede doen zien? De SGP wil de oplossing zoeken naar Gods woord, in menselijke zwakte, maar juist daarin kan de kracht Gods openbaar worden. Niet de stoffelijke zaken zijn bepalend voor het wél varen want wat baat het een mens Kam pioenscha ppen Leidse turnkring (Van onze turnmedewerkster) LEIDEN De Leidse Turnkring houdt donderdagavond om zeven uur in de gymnastiekzaal aan de Du Rieu- straat kringkampioenschappen voor dames en meisjes (1617 jaar). De kampioenschappen voor heren en jon gens (1617 jaar) worden vrijdag om half acht in de gymzaal aan de Pie terskerkgracht gehouden. Kampioenen van vorig jaar waren Anke Plattee] (dames. DOS). Tjitske Regeer, (meisjes. DOS). Henk de Vries (heren. DOS) en Ton Wildenburg (jongens. Exc.lsior). Bij de dames nemen de volgende keurturnsters deel: Netty van Wyk (Nieuw-Brunhilde): Anke Platteel. Tjitske Regeer. Ria van Soest en Ria Boesveld van DOS; Fransje van Deur- sen, Magda Breedveld en Lydia Hal verhout van Brunhilde. Bij de meisjes: Anneke de Vries en Clara Bokma van DOS; Car'.a de Groot van Brurnhilde; Lide Wendt. Marian v. d. Blom. Marian v. d. Laan van Concordia; Jeannette Panne. Nancy Dompeling en Joke Oksener van WIK Wassenaar. al gewint hij de gehele wereld en lijdt schade aan zjjn ziel? De mens is er om God. God lief hebben boven allee en de naaste als zichzelf, dat is de Schriftuurlijke gedachte. De heer Van Dis stond ook stil by de persoonlijke vrijheid en verant woordelijkheid van de mens en het juiste verband tussen orde en vrijheid. Het moet in alles zijn: Ora et Labora bidden en werken en wederke ren tot den Here. Stadsallures Deze gedachte heeft de heer Nieuwenhuis in zijn causerie over de gemeentepolitiek van Lisse naar vo re gebracht. Hij sprak over de In houd van de begroting van Lisse die in totaal een bedrag van 5,5 miljoen vraagt voor 14.700 inwoners, waarvoor men uit het Gemeentefonds f 100 per inwoner terug ontvangt. Hij behandelde voorts de voor naamste zaken die bij het gemeente lijk beleid in het geding zijn. Hij stond stil bij de materie van he» aardgas, waarmede f 825.000 is gemoeid, voorts bij de woningbouw waarbij hij geluk kig kon mededelen, dat de nieuwe huizen in de Poelpolder geen f 26 doch f 21.50 per week zullen gaan doen. Hij somde op wat momenteel in aanbouw is, wees op de enorme kosten om de Poelpolder bouwryp te maken, voorts op het contract met Leiden om 200 huizen te bouwen voor Leidenaars, waarbij nauw contact zal moeten plaatshebben over de gezinnen die uit Leiden naar Lisse komen. De SGP is vanzelfsprekend niet te gen volksgezondheid maar wel tegen een sporthal, een sportfondsenbad en een gemeenschapscentrum, omdat in deze zaken de principes van de SGP in het gedrang komen. De SGP geeft prioriteit aan woning bouw aardgas, demping haven, riool waterzuiveringsinstallatie. Dit zyn al lemaal noodzakelijke dingen en alleen al daarvoor zal het moeiijk zijn de gelden te bemachtigen. Het 10-jaren- plan vraaigt 18 miljoen! Het is onver antwoord om grote bedragen uit te geven aan een sporthal, sportfondsen bad en gemeentecentrum. Is aan dit laatste werkelijk gebrek of wil met, toneel en cabaret naar stadsallure? We moeten tegen de opbrengst van de vermakelijkheidsbelasting van Keu kenhof zyn en ook tegen gelden van vergunningen voor bloemenverkoop op zondag. We zijn echt niet overal tegen, maar wel wanneer Gods Woord en wet in het gedrang komt. De heer Nieuwenhuis betreurde het dat juist onj principiële zaken samen werken met andere politieke groepe ringen vaak moeilijk is. Beide sprekers kregen vanurt de vergadering een reeks vragen te be antwoorden. GESLAAGD DEN HAAG Geslaagd aan de Rijkskweekschool voor Onderwijzers en Onderwijzeressen te 's-Gravenhage voor de akte voor onderwijzer (-es): De dames: M. Frackers. M. G. de Haas, M. L. KnooD uit 's-Gravenhage; I. J. Buijen van Weelderen udit Delft. I. Kruger uit Wassenaar. N E. van Milaan uit Leiden en de heren: R. J. Metman, J. J. van Otterdilk. B. W. Roemer, R. A Tuijn. P. A Waasdorp. H. B. Walsmit en W. Zoons uit Den Haag; J. B. Brinker uit Delft, H. v. d. Kwaak uit Leiden. Studenten demonstreerden bij bezoek van ambassadeur (Van i onzer verslaggevers) LEIDEN Terwijl enkele tientallen Leidse studenten op het Rapenbufg spreekkoren aanhieven, waarbij „Fis cher vrij" en „Donder op" werd geroe pen. heeft dc ambassadeur van de re publiek van Zuid-Afrika. dr. J. J- Fouché, vanmorgen In hét academie gebouw tachtig boeken aan de Leidse universiteit aangeboden- De studenten waren opgetrommeld door de Studentenvakbewegimg die wilde protesteren tegen het bezoek van de ambassadeur aan het ..bolwerk der vrijheid" Toen de heer Fouché om half elf arriveerde, blokkeerden de demon stranten de ingang van het gebouw en staken zij spandoeken met teksten als ..Tegen de apartheid", „Fischer vrij", „Immorality act/Sabotagewet" en ..Sharpeville" de hoogte in. Twee ge- uniformeerde agenten, een paar agen ten in burger en enkele universiteits functionarissen slaagden er na wat schermutselingen in de ingang vrij te maken Om elf uur, toen het bezoek was af gelopen en de ambassadeur weer ver trok, wierpen de studenten, onder wie ook enkele meisjes, zich voor de auto. Opnieuw greep de politie niet al te hardhandig en zonder gebruik te ma ken van de wapenstokken in. Ter wijl de heer Fouché wat benauwd glimlachend zat te kijken, wist de chauffeur door de menigte heen te ko men om tenslotte, vol gas gevend, weg te rijden. Aanbieding minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen, vond plaats in de werkkamer van de rector magnificus, prof. dr. J. Dankmeyer. Bij de aanbie ding waren ook aanwezig prof. dr. K. A. H- Hidding, secretaris van de senaat, mej. dr. C. Rozemond, onderbibliothe caris van de universiteitsbibliotheek, en ir. M. L. Kalff, curator van de uni versiteit. De onderwerpen van de boeken, die in de universiteitsbibliotheek worden ondergebracht, bewegen zich vooral op het terrein van de Zuid- af rikaanse taal en historie; de aan bieding ervan vond plaats in het ka de rvan het cultureel verdrag tussen Zuid-Afrika en Nederland. De heer Van Riemsdijk diende een motie in met als Inhoud: de gemeenteraad dringt er bij het college op aan de verkoop van gemeentewoningen zoveel moge lijk te bevorderen- De heer De Geus had aan deze mo tie geen behoefte, evenmin als de heren Van Leeuwen en Sedelaar. De motie van de heer Van Riemsdijk werd niet voldoende gesteund en kwam dus niet in behandeling. Het voorstel van B en W werd ver volgens met de steun van de heer Duindam tegen, aangenomen. Van Berckelstmat De raad ging akkoord met het voor stel een deel van de Oude Zeeweg voortaan Van Berckelstraat te noe men. De voorzitter loco-burgemees ter G Vogelaar deelde dit besluit daarna aan mevrouw Van Berckel mede- Zij toon de ziah voor deze geste van de raad zeer erkentelijk en betuigde haar dank daarvoor. De voorzitter constateerde dat de historische optocht van zaterdag zeer geslaagd was. Hij betuigde het orga nisatiecomité zijn waardering. De heer Van Riemsdijk sloot zich hierbij aan en de heer Benschop zei dat de medewerking van de bevolking hem was meegevallen. Bij de bespreking van de streek plannen Bollenstreek en Rijnstreek West bepleitte de heer Van Riemsdijk aandacht voor industrievestiging. De voorzitter zei dat deze zaak de voortdurende aandacht heeft en nog kont geleden ter sprake is geweest. We blijven onvervaard strijden, aldus de heer Vogelaar. De andere agendapunten werden zonder discussie of stemming aange nomen- Straatnamen Bij de rondvraag attendeerde de heer Benschop erop dat in nieuwe woon wijken die allang bewoond zijn, nog steeds geen straatnaamborden zijn aan gebracht. De voorzitter zeide dat deze borden besteld zijn maar dat de af levering zeer lang op zich heeft laten wachten- De heer Benschop vroeg ook aandacht voor de sportaccommo datie. Hij vestigde de aandacht op het terrein tussen de Wes ter- baan en het politiebureau ei meende dat daar bijvoorbeeld hes goed een korfbalveld kon wordei aangelegd. Dan zou de voetbal vereniging over een terrein mee kunnen beschikken. Dit bleek niet zo eenvoudig te i want de gemeente is geen eigene van deze grond. Overigens is er reeds een plan, dus de worzitter. om het bestaai) sportterrein met een voetbalveld te breiden. De heer Van Nes vond het opvalli dat allerlei groeperingen zich momi teel zo druk maken over de sport, j wat hij overigens toejuichte, al kd het wat laat! De voorzitter zei. dat kort na> oorlog door de activiteiten van dt groeperingen het sportpark aan Van Panhuysstraat is gesticht.. T lag u, politiek gezien, nog in luiers". Na deze gedaohtenwisseling ging raad over tot een bespreking met sloten deuren. In Noordwijk Bestuur en zwemcommissie hel ervoor gezorgd, dat de zwemlief bers gebruik kunnen maken van zwembad van hotel Zeerust te Noc wijk. Verder is contact opgenomen Wassenaar en Leiden om te infor ren of daar uitwijkmogelijkheden De secretaris deelde mee, dat de winter door twee groepen dertig jongelui in Noordwijk is oef end. Op woensdagmiddag werd een lokaal van het gymnastieki bouw aan droogzwemmen geda\ Een selectiegroep werd getraind het Stoopbad. De vereniging tj thans 1161 leden. De penningmeester meldde een bi saldo van f 1659.88. Het voorstel tot aansluiting bij i KNZB werd zonder hoofdelijke ste ming aanvaard. De contributie vo het komende jaar werd vastgesti voor de ondersteunende leden op f 2 per jaar, voor donateurs op f 5 per jal voor werkende leden op f 1,25 per dagen, voor adspirant-leden f 1,- 14 dagen. De komende zomer zal teg een vergoeding van f 0.25 per lesu o.l.v. de zwemcommissie op woensdq en zaterdagavond zwemles worden geven De aftredende bestuursleden Jac. Gorter, L. A. Colijn en J. Keizer w« den herkozen. I Er werden films vertoond van h waterfeest en de training te Noordwij NOORDWIJK De collecte voor j sanatoria Sonnevanck en Zonneglorj heeft f 661,44 opgebracht. ZILVEREN-MOLENTOERNOOI Veteraan Planjer scoorde 3-4 in de verlenging (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN Met zes invallers in de gelederen heeft organisator LFC gis teravond de derde plaats aan Lugdu num moeten afstaan. Veteraan W, Planjer schoot zijn c'ii*» In de ver lenging naar een 3-4 overwinning toe. In de twaalfde minuut werd derde- elftalkeeper Roedoe van LFC gepas seerd door Planjer (0-1). Lugdunum was met snelle uitvallen veel gevaar lijker dan het sterk opdringende LFC. Toch kon de thuisclub in de 25ste minuut de stand gelyk maken door W. Nieuwenburg. Na de rust was het spel spectaculair, want de regen maakte het veld spek glad. H. de Kier kon in de negende minuut de score opvoeren voor Lugdu num met een kopbal. Maar weer kwa men de kanaries terug: uit een hoek schop schoot Gübler keihard langs doelman Peters. Ondanks een felle belegering van zijn veste wist Lugdunum in de 22ste minuut door H. de Kier weer voi komen. Vier minuten voor het eind werd het 3-3 door H. v. d. Starp. Twee minuten na het begin van de verlen- Honderd gulden aan prijzen NLC-prijsvraag: opbrengst eerste Katwijkse kantje? 7VTU gistermorgen de trossen zijn losgegooid en een deel van de l Katwijkse vissersvloot naar de haringgrorvden is gestoomd, aan de wal niet veel meer doen dan afwachten tot de nieuwe haring wordt aangevoerd. Het onderwerp van onze Vlaggetjesdag-prijsvraag is weer: hoe veel brengt het eerste kantje nieuwe haring op aan de Katwijkse afslag? Wie op deze vraag het beste antwoord geeft, wie het bedrag het dichtst benadert, krijgt wan onze krant een prijs van f 50. Verder zijn er een prijs van f 25 en vijf prijzen van f 5. De spelregels Op een briefkaart, geadresseerd aan de redactie van de Nieuwe Leidse Courant, Steenstraat 37, Leiden, dient men zo nauwkeurig mogelijk aan te geven voor hoeveel geld het eerste kantje haring op de Katwijkse afslag wordt verkocht. Bijvoorbeeld f260. De inzendingen moeten uiterlijk donderdag 26 mei in ons bezit zijn. De uitslag, waarover niet kan worden gecorrespondeerd, wordt zo spoedig mogelijk in de krant bekend gemaakt. ging schoot Planjer het winnende dod punt in. Daarmee was LFC op de viel de plaats geplant. Waterpolosege3—4 De Zijl verslaat Brandenburg (Van onze waterpolomedewerker) BILTHOVEN De Zijl heeft zijn nare traditie, om elke eerste con petitiewedstrijd van het poloseizoen i verliezen, gebroken. Brandenburg pr» beerde, als elke ploeg in een zeer kiel bad, met gehang en 2-meter duels i wedstrijd in haar voordeel te beslissei Het nam spoedig na het beginsignai de leiding door G. Betsen: 01. De Zijl was even verrast door kleine veldafmetingen, maar paste spoedig aan. Nadat H. v. d. Moold met tegenstander door de wisselvallj leidende referee naar de kant warö verwezen, nivelleerde W. Bergman d achterstand. In de tweede spelperiode kwal Brandenburg, na het wederom uit hi water sturen van H. v. d. Moolel met 21 voor. J. Haas bracht beid Eloegen met een onnavolgbare slingej al weer naast elkaar. V. d. Moolen vond met zijn tegeij stander het water toch wel aan de koü de kant en weer gingen zij met scheidt rechterlijke hulp het water uit. Nd een Brandenburg-speler zocht de kan op en J. de Haas scoorde 23. De Zijl raakte nu aan het „vela gewend en L. van Kampen liet 2—I aantekenen. Nog eenmaal kwam Bran denburg via Sike Tip door een stral worp terug (34), maar verder lid De Zijl het niet komen. Dirk de post met pensioen ROELOFARENDSVEEN De bee Dirk van der Klugt. beter bekend al: Dirk dc post, gaat met pensioen. Ilij ii ruim 33 jaar werkzaam geweest a'- brievenbesteller, waarbij hij als e' soort wandelend postkantoor fungeer de. Had men geen postzegel, mei gooide de brief met een muntstuk it de brievenbus en Dirk zorgde ervoor dat de zaak in orde kwam. Van zijn ruim 37 dienstjaren was hij de laatste vier binnenbode in het post kantoor aan de Breestraat te Leiden Op 4 mei jl. werd de heer Van de: Klugt 65 jaar. Vrijdagmorgen om elf uur zal iH het kantoor aan de Breestraat afscheid] van hem worden genomen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 4