Voorlichting in Oegstget over raadsverkiezing 1 VLEET Oud-burgemeester De Wilde vau Valkenburg overleden Dr. G. H. M. Posthumus Meyjes opvolger in Leiden van prof. dr. Bakhuizen van den Brink Auto's over de kop na gevaarlijk rijden Vlietkanten worden van de zomer verlicht Coöp. Raiffeisen-Bank Burgemeester opent vergroot Minnesota Visserij nieuws bij de Katwijk horen en Noordwijk in één plan VERKOOPSTER of LEERLING-VERKOOPSTER NIEUWE LEIDSE COURANT DINSDAG 24 MEI fliE Fabriek van Molyn te 's-Gravenzande in 1966 gereed ROTTERDAM De Koninklijke Lak- Vemis- en Verffabriek Mblyn en Co boekte over 1965 21 pet stijging van omzet, 40 pet van uitvoer met handha ving van verkoopprijzen. De kostenstij ging is goedgemaakt De totale winst van deelnemingen ging vooruit. De baten bedroegen f834 371 (vorig Jaar 579.332), de winst f234.573 (107 624) Reeds voorgesteld is 10 (8) pet divi dend, waarvan desgewenst 7.5 (5) pet in aandelen. Het kapitaal is f 1.249 900 (1.191.000) op de incourante markt ge noteerd. Voor dividend reserve wordt f60.000 bestemd. Het is harde nood zaak de kosten te bewaken De eerste maanden van 1966 stelden niet te leur De nieuwe drukinktfabriek van Premier te 's-Gravenzande komt eind 1966 ge reed. De Antilliaanse Verffabriek heeft in 1966 de omzet vergroot en verwacht hoger winst Gediplomeerd te vuur LISSE Bij het door de inspectie Haarlem gehouden brandweerexamen slaagden de volgende brandweerman nen uit Lisserbroek: le klas: P. N. C Clemens, H. Tulen, J. Imanse, W. Imanse, H. v. d. Heuvel- K. v. d Heuvel M. Valk; 2e klas: Th. Clemens, C. Kroon, W. Steenks, J den Butter, J. van der Klaauw. Van de zestien kan didaten slaagden er twaalf Duiven vlogen LISSE „De Luchtkllevers" hield een wedvlucht van St. Denis, 402 km, gelost 6 uur, 135 duiven. Eerste prijsduif kwam aan 10.20 uur met een snelheid van 1540 meter per minuut; laatste om 11.06 uur met 1302 meter per minuut. Het verloop was wisselvallig. Een duif op tijd en dan weer een half uur wachten. Het ging te snel. Uitslag: H. van Diest 1 5 7 13: J. J. Schoone 2; M de Vreugd 3 19 21 24 25; H. *t Hort 4 8 16 20 22; H. van Kesr teren 2 6; Jac. van Es 9 14 15; C. van der Poll 10; J. van der Hulst 11 12; Th. de Haas 17; J. Duivenvoorden 18; Th. van der Ploeg 23 26; H. Duivenvoorden 27. „De Oude Blauwband" hiel een vlucht van Neufvilles, 194 km. met 116 duiven. Gelost 9.10 uur, aankomst eerste duif 11.24 (snelheid 1445 meter per minuut), laatste 11.35 met 1336 meter per minuut Snel verloop. G. Janssen werd 1ste Vi tesse hokkamploen. De uitslag was als volgt: G. Jansen 1 3 6 25: B. Roodenburg 2 8 10; G. 't Hort 4 16; J. Faas 5 13 29: H. van Duyvenbode 7 15: G. de Bruiin 9 22 24: A. de Borst 11 23; K. Ippel 12 20 27 28: A. Balkenende 14: H. van Diik 17; G. Doeswijk 18 26; C. Schippers 19; M. van Diest 21. LISSE De verkennersgroep van de Kaninefaten heeft bij de St Joris- marsen in Oegstgeest een tweede prijs, een beker van de gemeente Sassen- heim, gewonnen. Ook bij de patrooille- wedstrijden op Puntenburg van het district Rijnstreek werd een tweede prijs behaald. De welpen waren al even succesvol: ibij de distrietshand'enambendwedstrij- den wisten zij dJe eerste en derde prijs te behalen; op de landelijke temtoon- stelling sleepten zij de tweede prijs m de wacht. Ook een tweede prijs wonnen zij met „een heitje voor een karweitje". LISSE Mevrouw Van den Brink- vam der Wiel zaïl de Pluimvee- en konij nenJakkersver enigi ng Lisse omstreken vertegenwoordigen op de algemene vergadering van 4 jund Dit is gisteren besloten op een in Sa-hratori gehouden vergadering onder leiding van voorzitter N. J. Dol. Op de eerstvolgende bijeenkomst zal beslist wonden over het aanvragen van koninklijke goedkeuring. Het bestuur zal dam ook een nieuw verlotir.gsplan voorstellen. De te houden tafelkeuring werd definitief vastgesteld op 10 september. Na de pauze hield de voorzitter een causerie over het broeden. OEGSTGEEST Op de leeftijd van 79 jaar is overleden de heer A. C. de Wilde, oud-burgemeester van Valken burg (Zuid-Holland). De bijzetting in het familiegraf zal plaats hebben op vrijdag 27 mei om half 11 op de be graafplaats Rhijnhof te Oegstgeest- In 1951 nam de heer De Wilde na een dertienjarige ambtsperiode af scheid ails burgemeester van Valken burg wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd. Zijn opvol ger werd de heer W. M. van der Harst De installatie van de heer De Wilde had plaats op 16 december 1938. Voor de Valkenburgers was hij toen geen onbekende. Van 1 april 1916 af was hij secretaris dezer gemeente. Met ingang van 15 dec 1938 werden de ambten van secretaris en burgemeester in één persoon verenigd- Vertegenwoordi gers van verschillende kerkelijke en politieke groeperingen dienden bij de bevoegde instanties een verzoekschrift Trouwkoets botst te^en auto KATWIJK Doordat de koetsier even niet oplette, is gistermiddag om kwart voor vijf een pasgetrouwd paartje op de Voorstraat vlak voor het politiebureau voor korte tijd ge strand- De 'rouwkoets kwam in botsing met een geparkeerde auto, waarvan het linker voorspatbord werd vernield. Nadat de politie, die uiteraard zeer snel ter plaatse was, de schade had opgenomen, kon het lichtelijk ge schrokken paar zijn rit vervolgen. Inzameling in N.-Vennep NIEUW-VENNEP Ook in ons dorp collecteert het Roode Kruis in de komende weken. Jongelui zullen de bezorgde zakjes komen ophalen. Men hoopu dat de inhoud in overeenstem ming is met het belangrijke werk dat het Roode Kruis op allerlei gebied verricht. Deze organisatie werkt zon der subsidies. Het moet dus van de burgerij zelf komen. Dat dit mogelijk is. is tot dusverre wel gebleken. in om secretaris De Wilde te benoemen tot eerste burger. In de bezettingstijd mocht de heer De Wilde z\jn post blijven bezetten. Dat was zeker niet altijd gemakkelijk. Hij heeft dan ook moeilijke jaren ge kend. Vooral in verband met de we deropbouw van Valkenburg zijn onder het bestuur van de heer De Wilde be langrijke besluiten genomen. Al die jaren mocht hij een goede gezondheid genieten. Velen in Valkenburg zullen deze dagen met dankbaarheid aan hun vroegere burgemeester terugdenken. Van Berckelstraat in Noordwijk NOORDWIJK B. en W. willen een straat naar de overleden burge meester noemen. Zij hebben overleg gepleegd met mevr. Van Berckel en te B. en W. zijn van oordeel, dat dit weggedeelte, mede door zijn ligging in het hart van de badplaats, van voldoende betekenis is om de naam van ple burgemeester te dragen, waar bij zij bovendien de aandacht vesti gen op de aanwezigheid daar van het monument, dat bij gelegenheid van het 12%-jarig ambtsjubileum van de bur gemeester werd opgericht LEIDEN Dr. G. H M Posthumus Meyjes is benoemd tot gewoon hoog leraar in de faculteit der godgeleerd heid, om onderwijs te geven in de ge schiedenis van het christendom en van de leerstellingen van de christelijke godsdienst. Dr. Poshumus Meyjes, die in 1927 te Amsterdam is geboren, studeerde otatlull 11UUU theologie te Utrecht en Leiden. Na 1 Frans) Cameroun. een studieperiode aan het „Institut fur europaische Geschichite" te Mainz in de kerkhistorische afdeling, was hij van 1955 tot 1961 assistent van prof. dr. J- N. Bakhuizen van den Brinlk die hij thans gaat opvolgen. In 1963 promoveerde de nieuwbe noemde hoogleraar te Leiden met lof op een proefschrift getiteld ..Jean Gerson" zijn kerkpolitiek en ecdesio- logie". In september vorig jaar werd aan prof. Posthumus Meyjes door de Gro ninger theologische facuitei de Mal- lincrodt-prijs voor het beste theolo gische proefschrift in de laatste tien jaar aan een Nederlandse openbare universiteit, toegekend. Na het beha len "van de doctorstitefl heeft hij zich voor een periode van drie jaar aan de zending verbonden als docent aan de „Ecole de théologie" op het zendings station Ndoungué in (voormalig Commissaris floot zwembad open VOORSCHOTEN Met een fluit signaal heeft provinciecommissaris mr. J. Klaasesz gistermorgen het instructiebad annex gymnastieklokaal en badhuis geopend. Het gehele com plex heeft 1.250-000 gekost. De commissaris had reeds een be stemming voor het oude, reeds 48 jaar bestaande badhuis in het hoofd: Het dient uitsluitend te worden gebruikt voor koude douches voor de gemeente leden- Burgemeester L. de Kool becijferde, dat in het bad meer dan honderd duizend zwemlessen per jaar zullen worden gegeven. Over twee jaar gaat iedere leerling van een Voorschotense lagere school met een zwemdiploma op zak van school af. Polo Van der Horst LE1DS KANTONGERECHT LEIDEN Een 25-jarige onder wijzer uit Zoeterwoude was op rijks weg 4 A zonder aanwijsbare oorzaak met zijn auto over de kop geslagen na een trottoirband te hebben geraajkt. Zelf weet hij het ongeluk aan een obstakel op de weg maar de officier hield het op oververmoeidheid, ge combineerd met een te hoge rijsnel heid. Advertenties in Duitse bladen RIJNSBURG Ondanks de drin gende oproep op de convocatie was de gisteravond in het raadhuis gehouden ledenvergadering van de VVV slecht bezocht. Nu werd \tr vergadering duidelijk dat niet alle leden waren uitgenodigd zodat daarin wellicht een oorzarik is te vinden Aangezien de secretaris, de heer N. Hemmes, in Engeland was. las de voorzitter, burgemeester B. H. Koo rnare. de notulen. Ook de penning meester was niet aanwezig zodat, een vraag naar de financiële armslag van de VVV in de lucht bleef hangen. Het statutaire quorum was niet aanwezig, maar omdat dlit reeds de tweede vergadering was waarih des wege een bestuurslid niet kon worden gekozen, werd mevr. A. de Haas- Krcmhout als nieuw bestuurslid ge kozen in de plaats van mevr. Krom- hout-Durieux. De buurtvereniging Het Centrum heeft de gemeente financiële mede werking gevraagd voor verlichting van de Vlietkanten gedurende de zomermaanden. De gemeente heeft de aanvraag doorgestuurd naar de WV, die hiervoor verscheidene verenigingen, instellingen en be drijven heeft aangeschreven. De reacties hierop zijn gunstig, zodat het centrum van het dorp dit jaar wel gedurende een langere periode geïllumineerd zal worden. De voorzitter deelde mee, dat het mogelijk is groepen toeristen door het gemeentehuis rond te leiden. Besloten werd enkele advertenties te plaatsen in Duitse dagbladen ten einde het toeristenbezoek aan ons Sfeer in 'I gezin T De „Nieuwe Leidsche" er in t dorp te stimuleren. De duidelijk van het toerisme afhankelijke bedrijven van Rijnsburg (kampserplaats. pen sions) stelden een jaarlijkse donatie in het vooruitzicht. C/ir. middenstanders overwegen koopa vond RIJNSBURG Het bestuur van de Christelijke middenstandsvereniging Belang en beginsel zal nagaan of het mogelijk is de winkels op zaterdag om vijf uur te sluiten en op vrijdag :n koopavond in te stellen. Dit is gisteravond meegedeeld op de in café Centraal gehouden leden vergadering. Voorzitter G. van Eg- mond wees in deze vergadering op de noodzaak van een nauwe samenwer king in de strijd tegen sanering en verhoging van de index. Oud-voorzitter H. de Mooij en de heer R. Vreedendaal. werden tot resp. ere-voorzitter en eré-lid benoemd. In de vacatures J. de Mooij en R. Vree- dendaal werden de heren P. Smitte- naar en J. P. de Wildt benoemd. Tijdens de vergadering bleek verder dat de Sint-Nicolaas-actie niet zo' succes is geweest, in tegenstelling tot de kanskaartenactie, die desalniette min niet herhaald zal worden. In de corsoweek zal een actie den georganiseerd, waarbii het pu bliek, de naam moet raden van een in de etalage geplaatste bloem. Ons kantoor is op WOENSDAG 25 MEI a.s. DE GEHELE DAG GESLOTEN Katwgk aan Zee. Voorstraat 50. De onderwijzer moest toegeven, dat hij wel wat vermoeid was geweest. Hoewel zijn auto totaal was vernield, had hij sleohts enikele sahrammen opgelopen. De kantonrechter veroor deelde" hem tot f 100.boete en voor waardelijke intrekking van diens rij bevoegdheid voor de tijd van zes maanden. Een 20-jarige Leidse lokettiete had. op rijksweg 4 van een door haar ge huurde auto eveneens een wrak ge-1 maakt Via de middenberm was zij aan de andere karnt van de weg in een sloot terechtgekomen. Als oorzaken werden genoemd: onervarenheid achter i het stuur en roekeloos rijden. Zij I kreeg eenzelfde straf opgelegd als del onderwijzer. Een 62-jarige vertegenwoordiger uit Leiderdorp was in Zoeterwoude met I zijn auto over de kop geslagen en in een weilar.d terechtgekomen doordal hij een bocht niet goed nam. Hij werd tot f75,boete veroordeeld. LEIDEN Burgemeester mr. G. C. van der Willigen opende vanmiddag aan de Rooseveltstraat de nieuwbouw van Minnesota Nederland NV, welk bedrijf onder meer kleefstoffen maakt, die toepassing vinden in de ruimte vaart. Zo worden ruimtecapsules ge lijmd en niet geklonken De burgemeester zei. dat Minnesota, in de wandeling 3 M geheten, er dank zij grote investeringen op het gebied van de research in is geslaagd vooraan te blijven en telkens nieuwe produk- ten op de markt te brengen. Ook de groei van het presoneel zegt iets: van 60 in 1961 (toen men zich in een noodgebouw aan de Rooseveltstraat vestigde) tot 202 thans. De nieuwbouw telt twee verdiepingen. De burgemeester sprak de wens uit. dat Minnesota in de toekomst baar symlbool mag vinden in een der pro- Alles pleit voor TELEFUNKEN Perfecte opname en I sublieme o weergave. Met TELEFUNKEN Magnetophon. bandrecorders Minnesota telt thans over de gehele wereld 50.000 werknemers, de jaar omzet beloopt ruim 1 miljard dollar en men fabriceert thans meer dan 35.000 artikelen De voornaamste bier van waren ter gelegenheid van de openinig in een tentoonstelling te ziien. OEGSTGEEST De gezamenlijke politieke partyen in Oegstgeesi legden gisteren in het Patronaatsgebouw een voorlichtingsavond tei tegenheid van de naderende gemeenteraadsverkiezingen. Alhoewel de. goed gevuld was. hadden we niet de indruk dat degenen voor wie de v lichting speciaal was bedoeld (namelyk de jongeren) in groten getale: ren opgekomen. Aan interesse in de behandelde zaken ontbrak het de wezigen overigens niet. Onder leiding van dr. J. Naeff zet ten toekomstige of zittende raadsleden hun visie op hun partij in korte toe spraakjes uiteen. Zo zei de heer W. G. Aldershoff (ondanks zijn kritiek op sommige beleidskwesties) steeds a-r. te stemmen, onder meer omdat deze partij sterk vóór bijzonder onderwijs is en omdat zij niet het belang van één of enkele groeperingen als basis heeft. Elke maatschappelijke klasse kan erin vertegenwoordigd zijn. De heer N. van Weizen (chu) zei, evenals zijn voorganger, dat niemand het altijd voor honderd procent met een partij eens is- De c.h.u. wil de Bijbel niet gebruiken als handboek, maar wel de stellige uitspraken daarin aanvaarden als richtsnoer voor het gezag in de staat. Een christelijke visie op de wereld en progressieve beleidsvoering zag de heer A. J. D. Seelen als kenmerkend voor de k.v.p. nieuwe stijl. De heer J. W de Graaf (pv.d.a.) legde de nadruk op de gemeenschapsvoorzieningen, waarvoor de staat niet minimaal, maar maximaal moet zorgen Vrijheid en verantwoordelijkheid hebben alleen zin tegen de achtergrond van de ge meenschap. De heer M. J. van Emde Boas (wd) stelde ten slotte, dat de door zijn partij voorgestane vrijheid sleohts wordt be grensd door de gebondenheid aan de ander en de medeveranwoordelijkheid voor de ander. Hij zag de overheid Koninklijke reizen zeer vermoeiend OEGSTGEEST Koningin Juliana gaat heel plezierig met haar personeel om. Zij betrekt hen overal in, laat hen assiseren bij de samenstelling van haar reisgarderobe en neemt zelfs een bloe mist op in de staf, die haar op reis begeleidt. Haar programma's zijn over laden. zodat zij zelden aan een uurtje rust toekomt. Zij laat zich overal voor lichten en weet ongedwongen met de mensen om te gaan Prins Bernhard filmt alles wat zich op reis voordoet bestuurt zelf het vliegtuig- Deze en andere details uit het leven van het koninklijk paar vertelde gis teravond in Irene mevrouw A. E. Schoneveld-Hoogerwerf die nu al tien jaar ais kamenierster de statiereizen meemaakt, aan de leden van de NCVB. Zij illustreerde haar causerie met kleu rendia's van de reis naar Perzië en Thailand. De meditatie van presidente J. van Tongeren-Van der Kuy ging over Lukas 15 14b. Voor het eerst gaat een aantal dames (ongeveer twinig) bij een andere afdeling logeren: op 7. 8 en 9 juni in Roden. De collecte voor het Dr. Albronda van der Nagelfonds bracht op deze slotbijeenkomst f 57-60 op. KATWIJK Naar aanleiding het ontwerp-streekplan Rijnstreek west merken B. en W- op. dat zij het betreuren, dat het kustgebied van Zuid-Holland in verschillende streek plannen is verdeeld. Vooral doordat Katwijk en Noordwijk in afzonderlijke plannen zijn ingedeeld, krijgt men geen goed inzicht in de mogelijkheden die deze belde gemeenten in de toe komstige ontwikkeling kunnen spelen. B. en W. maken bezwaar legen de in het ontweip neergelegde bestemming van de gronden ten westen van het vliegveld. De aanduiding, dat deze be stemd zijn voor „agrarisch bedrijf met uitsluiting van met behulp van kassen uitgeoefende tuinbouw", blijven B. en W in strijd te achten met het gemeen telijk belang. Recreatie Ook zijn B. en W. van Katwijk van mening, dat het ontwerp te weinig rekening houdt met de eisen, die aan recreatiemogelijkheden ten zuiden van Katwijk aan Zee moeten worden ge steld. De punten in het streekplan die voor Katwijk van belang zün: een tweetal „slagen" denkt men te realiseren naar het noorderstrand. één in het verlengde van de Hoornes- laan, die het bestaande caravankamp zal moeten doorsnijden, en één onmid dellijk ten zuiden van het op Noord- wijks grondgebied in aanbouw zijnd» Es tic-complex; de ontworpen provinciale weg ten oosten van het vliegveld Valken burg vindt niet meer zijn voortzetting in de Laan van Nieuw Zuid. maar volgt een apart gelegen tracé, dat uit- komt ongeveer ter hoogte van het kampeerterrein Ln de zuid-duinen; het recreatiegebied de „Pan van Percijn" kan nog beter aan hel doel dienstbaar gemaakt worden, indien een rijwielroute door de duinen naar Kaïtwijk wordt aangelegd; de aanleg van een spoorwegver binding van Leiden naar Katwijk dient te worden bestudeerd; de verlengde Hoorneslaan is niet meer doorgetrokken gedacht over de Noordwijkervaart en langs het Oegst- geesterkanaal. GEVRAAGD direkt of event. J. M.. A. WATERREUS IJMUIDEN Op 58 NB werd meer schelvis gevangen dan in dagen het geval was- Het betrof in hoofd zaak de kleinere soorten, maar die werden toch in dank aanvaard. Op 57 NB had men heel wat meer moeite aan zijn trekken te komen. De ma kreel was heel wat schaarser dan in het midden van de vorige week. Ver scheidene vaartuigen hebben dit vis- gebied dan ook verlaten en zijn naar 58 NB gestoomd. Voor de gelukkigen viel daar dan ook een beetje haring te vangen. De vier kotters die vrijdag na een proefreis op tong in de Ierse Zee aan de IJmuider markt verschenen, zijn weer die verre tocht opgegaan. Hun vangst was wel niet groter dan die van de schepen op de Noordzee, maar de tong was een stuk dikker- Men had bovendien de indruk, dat men in de Ierse Zee bij wat meer bekendheid met de daar heersende omstandigheden nog meer zou kunnen vangen. De loggers en kotters onder de Ne derlandse kust bereikten uit de eer ste trekken van de nieuwe reis goede resultaten. Sommige schepen boekten een trek van 50 kilo tong en een mand of zes andere vis. voornamelijk schol. De gul liet zich ook weer wat ge makkelijker vangen, zodat van een optimistische stemming kon worden gesproken. Vandaag aan de markt Vandaag verschenen onder meer aan de IJmuider markt de KW 85 Rijn mond 4 met 1100 kisten en 480 kleine kisten makreel, de KW 8 Deining met 380 kisten en 247 kleine kisten makreel, de KW 153 Francina met 230 kisten, de KW 123 Holland met 600 kisten en 350 kleine kisten ma kreel en de KW 141 Willy met 750 kisten. 400 kleine kisten makreel en 275 stuks stijve kabeljauw. Verder waren er ongeveer 15 loggers en kot ters met rond- en platvis. In Schevenlngen In Scheveningcn werden aange voerd 40 kisten schelvis, 110 kisten wijting, 450 kisten gul en kabeljauw, 3000 kisten makreel. 2050 kleine kis ten makreel, 50 kisten schol, 150 kis ten diversen, 600 stuks stijve kabel jauw en 800 kilo tong. Marktbericht Aan de IJmuiaermarkt verschenen 70 vaartuigen. Zij namen een aan voer van 9190 kisten vis voor hun re kening waarvan 1740 kisten schelvis. 740 kisten wijting, 580 kisten gul en kabeljauw, 1250 kisten kleine gul, 25 kisten koolvis, 1855 kisten makreel, 2013 kleine kisten makreel, 1450 kis ten schol, 70 kisten tarbot, 680 kisten diversen, 720 stuks stijve kabeljauw en 40-000 kilo tong. Laatstgenoemde vissoort was duurder dan op de laatste dagen van de voorgaande week- Voor al de kleinere soorten zorgden voor een kranig herstel. De taroot zette met een notering van f o met siecnt tn auen zame spoe dig weg tot 13.70. De heilDot ueed net mei een notering van f 5,20 tot f 4,60 goed. Men zat door de iets be tere vangsten in de Noord weer wat Deter in ue sonelvis. De vraag was over het algemeen niet slecht. Men betaalde voor de kleinste soort die sterk in de meerderheid was eerst f 31 en later f 22. De gul hield zich ondanks de grote aanvoer van de kleinste soort keurig overeind en was met een gemiddelde van ongeveer dertig gulden duurder dan geiuime tijd hei geval was. Ook de schol klom wat omnoog. De beste notering was met f 43 voor de klein- middel en de scnol 1. Deze soorten deden op de laatste afslag f 35. Ue grote en de grootomddei gingen op ue eerste afslag voor f 42 en op ae laatste voor f 36 van de hand. De schol 2 schommelde tussen f 38 en f 33. De gestripte vvyting net zien met een notering van f 27 op ue eerste afslag redelijk betalen, in ue loop van de markt werd dit f 20. Ook de gestripte soort liet zich met een regelmatige koers van f 23 met al te zeer wegdrukken. Voor de kattencen- trale was er weer geen werk aan de winkel. De grote makreel deed op de eerste afslag even f 32. maar meld dit met lang vol. Voor de kleinere soorten was de oelangstelling helemaal gering en dat leidae tot veel werk voor de vis- meelfabriek die heel wat partijtjes kreeg toegewezen. De schar was met een notering van f 15 tot f 10 goed koop. De haai stond er beter op en ging voortdurend voor f 43 van ue hand. Het beetje tongschar verwisselde voor de mooie koers van f 92 tot f 88 van eigenaar. De rode poon haalde op de eerste afslag me; f 46 een prima notering, doch opeens ebde de belangstelling weg waardoor de markt op slechts f 18 sloot. De kisten grote kabeljauw haal den met een hoogste notering van f 130 veel van het verlies van de laat ste dagen terug en gaf later slechts een tientje prijs- De middel kabeljauw deed eerst f 114 en daarna f 108- De grote zwarte koolvis die overigens zeer schaars was haalde met gemak een koers van f 130. en daar ging mets meer van af. Voor de grote wolf telue men graag f 112 neer. De regels ka beljauw deden het eveneens beter. De regels grote zaten tussen f 124 en f 118 en de regels kleine tussen f 72 en f 64. TAAK In zijn inleiding had tevoren meentesecretaris van Leiden, d van der Poel. onder meer de la^ functie van de gemeenteraad ui| gezet. Daaroe behoren het aanw van capabele wethouders, het vas len van (bijv. politie-, bouw- en b ting-) verordeningen, het nemer, belangrijke bestuurlijke bes!| (aan- en verkopen, benoemingen; breidingsplannen) en het contro) van het beleid van B. en W. (bj grotingsbehandelingen, via het i pellatierecht en het recht van vj stellen). Dr. Van der Poel noemdj een staatsrechtelijke plicht van ij burger de beste mensen af te vaan naar de gemeenteraad. Ten slotte werden vragen bj woord door een forum, bestaand mevrouw M. E. Gouverneur-van B en de heer Thom (kvp). de heri P. Brouwer (a r.), N. van Weizen mevrouw O. J. Samkalden-Meijei de heer J. W. de Graaf (pvda), di ren J. A. Bouland en M. J. van I Boas (vvd) en dr. Van der Poel der voorzitterschap van dr. Naeff Uitstapje personeel chemische industrii KATWIJK Het jaarlijkse uiW je van het personeel van de NV mische Industrie Katwijk voerde maal naar Zeeland. In 2 bussen i via Haringvlietbrug en Grevelim dam de Oosterscheldebrug ber waar de koffie werd gebruikt. _Na uitgebreide pauze, waarbij uiten veel foto's van dit nieuwste wi bouwkundige bouwwerk van Ne land werden gemaakt, werd i Noord-Beland naar Walcheren g den. Veere werd bezichtigd, wai in Middelburg de lunch gereed st Middags had ieder gelegen/ enkele unen naar eigen smaak dn Zeeuwse hoofdstad door te brei) (beklimming Lange Jan, bezoeken Abdij-complex en Miniatuur Wall ren). Na de thee zette men de I voort over Zuid-Beveland naar Oos hout (Noord-Brabant), waar de wend besloten met een diner. Tijdens dit diner dankte heer A. van Veen de dire namens het personeel t deze uitgaansdag, waarop drs. G, Th. van Dorp (directeur) op zijn b( de leden van de person eels verenij dankte voor het organiseren van ze tocht. Laat in de avond ton het gezelschap in Katwijk aan. Feestelijke avond christenvrouiven KATWIJK A/D RIJN De aide in de Christen/vrouwenbond hield 1 jaarvergadering. Presidente mevr. Hartkamp mediteerde over geloof gebed naar aanleid in# - van Lucas -8. Een toneelstukje „Zal dat nu 1| wel doorgaan?" werd opgevoerd d is dames. Belangstellende algevaardigden i omliggende aidelingen waren aanw( i brachten gelukwensen over. Bloemen en traktatie gaven een fi telijk karakter aan de avond. Schaken in Katwijk KATWIJK - BU de onderlinge eJ petities van de schaakclub Katwük de stand in groep 1 nu als volgt: 1 M i der Plas 7% punt uit 9 wedstrijden; 5 Haasnoot 5',i uit 9: 3 D Hoek 5% uit lj E H van Galen 5 uit 7: 6 C Bamhoi 3 uit 10; 7 A C Berkheij 2% uit 6; Vermeer 2 uit 9. In groep 2 zijn de standen: 1 H Lu hart 6% uit 8. 2 P Rous 6 uit 8: 3 A Ha noot 5 uit 9: 4 P Bavelaar 4% uit 10: 1 Dees 1 uit 10; 6 mej Remmerswaal I uit 6: 7 L van Mal 1% uit 9. Groep 3: 1 B Kwakemaat 11% uitl 2 J Berkheij 8 uit 11; 3 C Kuyt 7% I 12 4 C van der Plas 5 uit 12: 5 H H i der Wcerdt 3% uit 7 6 D Hazenbri 3 uit 3; 7 J Guyt 3 uit 10: 8 W de Vren 2 uit 10; 9 A Kuyt 1% uit I. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Woensd| hoog water 6 26 en 18.57 uur; laag wal i en 14.37 Stand der bevolking gemeente Katwijk

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 4