STOP'N TIJGER IN UW TANK! Analyse EXTRA Spasski behaalde zijn eerste zege Westerling (boek op stapel) in Turkije niet gewenst Van der Horst bleef leider in 01. Tour SWZDV bleek geen partij voor Huizum St. Hoger en ATTC naar hoofdklasse Scoreverloop alles goed/ en( wel' Vietnam oparttdS MAAM)AG 16 MEI 1966 WIELRENNEN Twee Nederlanders in Bordeaux-Parijs Jan Janssen en Jo de Roo zullen Tedeirland verbegen-woordlgen in 's we- eld langste klassieker, Bordeaux—Pa- ijs, d'ie a.s, donderdag zal worden ver eden. Twaalf remmers' zullen er aam de start verschijnen. Naast de beide Ne- m dat de Fransen Neddlec, Mellec, Leffebvre, Joseph earn Jourden, Le Greves ie bel'g Vain de Kerkho- EMdot. Wim de Jager kreeg bloemen in Dortmund i DORTMUND De Haagse wielren ner Wim de Jager is zaterdag in Dcrt- geworden van een weg- dle Dortmun- Petrosjan dn defensief MOSKOU De belangstelling voor de tweekamp PetrosjanSpasski om het wereldkampioenschap schaken is de afgelopen week sterk geste gen. Alhoewel de stand van de mastch 7%6*6 in het voordeel van de titelhouder niet al te hoopvol onderlijnd dat Spasski (nog) mogelijk heden bezit tot het verwerven van de waardigheid, heeft het karakter van de laatste gevechten de sombere Spasski-fans opnieuw hoop gegeven. De 13e partij werd zaterdag door Petrosjan zonder verder spelen opgege ven; de eerste zege van Spaski dus In dit 91 zetten durende gevecht toonde de wereldkampioen zich enkele malen on zeker, terwijl hij vrijdag en zaterdag, toen de 14e partij ten slotte tot een remise-einde kwam, opnieuw met de rug tegen de muur heeft moeten vechten. Het feit dat de Leningrader grootmees ter dit overwicht bewerkstelligde via een wat „aanvechtbaar" ooeniniesspel mag een tweede factor van betekenis worden genoemd. Wit: T. Petrosjan. Kh2. Del. TdL Le3. Lg2, pi. a5, d4, f4, h3. Zwart: B. Spasski Kh7. Da3. Te8. Ld3, Lg7, pi. a6. e4. 26. hö Er volgde: Steevens komt dlichterbij iinen Het weekeinde heeft nagenoeg geen veranderingen teweeg gebracht in de top van het algemeen klassement in Olympia's Tour. Jan van der Horst bleef in het bezit van de oranje trui. De favorieten gaven elkaar geen duim breed toe en zorgden ervoor geen beslissende slag te missen. 41. h3h4, De ingesloten zet. 41. Da3dfl Een begrijpelijke reactie. Zwarts druk op de diagonaal h2b8 lijkt veelbelo vend. In aanmerking kwam evenwel h5, ten einde met de dames op het bord te bliiven. een langdurig ge vecht aan te gaan 42. h4fa.5, g6g5. De consequentie van zwarts 41ste zet; :n en ander leidt evenwel niet tot het gewenste doel. Te overwegen viel 42. 43. Dh4. Ld4:; 44. Ld4:, Dd4:: 45. Dh5:, Tf8. niet in aanmerking komt i. Ld4:; 43. hg6:f, Kg6:; 44 Le4:t, er blijft, na liquidatie, een geiiik- aand spel over. 43. Delg3, Lg7xd4. 44. Le3xd4. Dd6x d4. 45. f4x;g5, Dd4 c5. Vermoedelijk de pointe van zwart's spel. Het toren-loper eindspel lijkt uiter mate gunstig, omdat zwart liefst twee pionnen verovert; voldoende voor de winst is dit (tijdelijk) overwicht even wel niet I. Dg3xe5, Te8xe5. 47. g5xh6. Te5xa5. Kh2g3, Ta5—g5f. p 48. Tf5 leidt 49.. Td3f, tot pun tend eHng. 49. Kg3£2, a6a5. 50. Tdl—al. Kh7x 3. 51. Lg2hl, De effectieve opstelling van wit's ko ning en toren maken na deze tussenzat" zwart's winstpogingen illusoir. 51T,g5xh5. 52. Kf2—e3, Ld3, c2. I. Tal—cl, Th5h3f. 54. Ke3—d4. a5 a4. Oip 54Td3f volgt eenvoudig 55. Ke5. i. Lhlxe4, Lc2xe4. 56. Kd4xe4, a4a3. 57. Ke4d4, remise. I Voor de start van de vierde etappe jWaalwijk-Geleen werd een minuut jstilte in acht genomen ter nagedachte- piis van mgr. Bekkers. Wie in de 167 kilometer lange rit een verrassing verwachtte kon zijn hart Iniet ophalen. Men was te attent om vluchters de kans te geven een voor sprong op te bouwen. Wel knabbelde [Steevens in het weekeinde twee minu- i ten van zijn achterstand op de leider 1 af. Dat kan nog spannend worden. I De ritzege ging naar de donderdag zo onfortuinlijk gevallen Westlander Leo Duyndam. Met Steevens, Beugels (en de Belg Cools had hij zich in de Kaatste fase van de strijd uit het ja- fgende peloton losgemaakt en bleek de sterkste in de sprint. De Belg legde (beslag op de tweede plaats. Huub Ha- pngs won de sprint van het peloton Zian won ook tweede competitiewedstrijd DEN HAAG Zian is ook in de tweede competitiewedstrijd tot winst gekomen. De nieuwe eersteklasser ESCA uit Arnhem werd dit keer het slachtoffer. Nico van der Voet schoot tegen de paal, maar later deed hij het beter en gaf de keeper met een achterwaarts schot het nakijken (10). Met een ESCA-speler op de kant kwam Zian door Aad Ondt op 20. maar met een Zianspeler op de kant werd het door Ad Bongers 21. Een goede combinatie tussen Nico van der Voet en Charles de la Cour werd door de laatste tot een doelpunt afgerond (31). Rudy v. d. Hoofd akker bepaalde de eindstand op 41. Vriendschappelijk voetbal eindigde niet zo gezellig (Van e enonzer verslaggevers) SASSENHEIM Ter Leede heeft zaterdag Alphens zondagelftal op be zoek gehad. Het zou een vriendschap pelijk wedstrijdje worden. Acht minu- ten voor de 90 officiële om waren ging Alphen echter van het veld om- dat het voetballen veel te onaange- naam was geworden. Het was toen ter 3—2 voor de thuisclub. Toen men om vijf uur wilde begin nen. bleek er geen scheidsrechter te zijn. Een toeschouwer nam die taak waar. En dat gaf later aanleiding tot gemor. Toen de Ter Leede-verzorger een zijner pupillen had nagekeken en hij voor het Alphense doel langs weg wandelde. kreeg Dick van Biezen uit de inmiddels genomen vrije trap een scoringskans. Het uitzicht van doelman Pronk was belemmerd, maar het deo»!- punt werd goedgekeurd. Herhaaldelijk toonde men later weer zijn ongenoegen met het fluiten van de amateurarbiter, tot een verbolgen Alphen de aftocht blies- De vijfde etappe bestond uit twee delen: een ploegentijdrit over 19 km en bengcriterium in Heerlen over i 52 km. Harry Steevens toonde zich wel weer actief, maar nogmaals zijn achterstand in het algemeen klas sement was te groot om deze met een solo weg te werken met zo'n jagend peloton in het kielzog. Steevens won het criterium wel, maar zijn voor sprong op de hoofdmacht bedroeg slechts 55 seconden. De uitslag van de vierde etappe Waalwijk-Geleen (167 km) luidt: De uitslag van de vierde etappe Waalwiik- Geleen (167 km) liuidt: 1 Duyndam (Smith's Aicfit) 4.06.45. m( boni 4.05.45 2 Cools (België) z.t. met boi 4.06.15; 3 Steevens (Amstel Bier) z.t. mi boni 4.06.30 4 Beugels (Trio bubble gum) z.t.: 5 Harings (Locomotief) 4.07.04. Uitslag ploegentijdrit GeleenHeerlei km): l Caballero 24.14 (met boni 23.1 Denemarken 24.19 23.49): 3 Zweden (200): 4 Smith's Aciflt 24.26: 5 Vred« Uitslag bergcriterlum: 1 Harry Stet (Amstel) 52.b km in 1 uur 6 min en 13 2 Bols (Fongers/Rih/Vredestein) op 55 3 Van Katwijk (Amstel) z.t.; 4 Duyi (Smith's Acifit) z.t.: 5 Wafitmans (Vrede- stein) z.t. Algemeen klassement, na 5 etappes: 1 Van der Horst (Caballera) 16.19.02; 2 Heijnlg (Trio bubble gum) 16.19.32; 3 Wagtmans (Vrede stein) 16.19.4il; 4 Serpent! (Peugeot) z.t.; Holst (Amstel bier) 16.19.47: 6 Hansen (Den. 16.20.11; 7 Vianen (Caballero) z.t.; 8 Stee 8St,eeR53aèC3X8C9q4nêwdgi0.fnd en e vens (Amstel bier) 16.21.13; 9 Van Katwij (Amstel bier) 16.21.56: 10 Bruin (Locomotief Aligemeen ploegenklassement na vijf etap pes: 1 Trio bubblegum 46.03.15; 2 Amstel bier 46 03.41; 3 Caballero 46.06.28: 4 Vredestein 46 10.39 5 Locomotief 46.11.38. Puntenklassement; 1 Steevens 67 punter 2 Duyndam en Wagtmans. beiden 59: 4 Sei penti 56; 5 Van Katwiik 49 Belangstelling voor strijd om Gouden Spike LEIDEN Voor de jaarlijkse atle tiekwedstrijden om de Gouden Spike, die de Leidse atletiek-vriendenelub Holland" op Hemelvaartsdag houdt, bestaat grote belangstelling- Deze wedstrijden bieden namelijk de eerste selectiemogelijkheden voor de samenstelling van landenploegen. Vele talentvolle atleten benutten deze wed strijd om hun kunnen te tonen voor de Europese kampioenschappen in Zo zal bijvoorbeeld de Nederlandse dames-estafetteploeg 4 x 100 meter, die deze winter door Fanny Blan'kers-Koen is getraind, een gooi doen naar een goede tijd. De snelle sintelbaan van de Leidse Hout, waar vorig jaar het Nederlands record op de 100 meter werd geëven aard, is erg in trek. Leidse judosuccessen in Den Haag DEN HAAG Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de Haagse judoclub Lu Gia Jen werd in de nieu we sporthal een jeugdjudotoernooi ge houden waaraan door 55 teams werd deelgenomen met jeugd van 6 t.e-m. 18 jaar. Als Leidse judoclub had Een dracht" ingeschreven. Bij de kleinsten van 6-8 jaar was de finale een aangelegenheid die ging tussen Eendracht 1 en Eendracht 2. Uitslag 3510 (een mooie beker) ter wijl elke deelnemer een herinnerings- medaille in ontvangst mocht nemen. De Eendracht-jeugd van 9 tot 12 jaar streed in de eindstrijd om de 3e en 4e plaats tegen de jeugd van Shi- Sei en de uitslag hiervan was 2520- De grote jongens van Eendracht (17-18 jaar) kwamen in de finale tegen het team van Guan Lin uit Den Haag; uitslag 1615 voor de Guan Lin. Alle wedstrijden werden sportief gestreden. Tussen de wedstrijden door werden demonstraties gegeven, die op hoog peil stonden- RVVH—RODA BOYS 7—2. Met con structief voetbal heeft RVVH Roda Boyu de dertiende nederlaag bezorgd van dit seizoen. Voor rust viel alles nog wel want toen hadden alleen Van Loon en Bas Huizer het net kunnen vinden (20) Na de thee kwam Roda Boys door v. d Laar al gauw op 21, maar een hierdoor geïnspireerd RWH kwam door Van Loon en B. Huizen (2) op 51. Pijl bracht te de achttiende minuut 5—2 op zijn naam. maar door Brouwer en Van Loon (laatste minuut) werd het 7S. DOVO—ZUIDVOGELS 1—1. In der» matte wedstrijd was duidelijk te zien dat er weinig belangen op het spel stonden In de 20ste minuut werd het 10 docr linksbuiten Van Hall. Na rust kwam meer leven in de strijd. Na een kwartier kopte mid voor Wiesenekker de gelijk maker in (1—1), waarbij keeper Van Hardeveld niet vrijuit ging. (Van onze dammedewerker) DEN HAAG De Friese kam pioensclub Huizum was zaterdag op bezoek bij SWZDV voor de vierde ronde van de finale om het «hoofd- klassekampioenschap van de Kon. Ned. Dambond. Voor de Hagenaars, die in deze competitie toch al hun draai niet kunnen vinden, bleek het Leeuwardense tiental een te sterke tegenpartij. Met 137 nam Huizum de volle winst mee naar huis. Deze jonge ploeg met de national» kampioenen van de jeugd en van de denten in de gelederen heeft het in vermogen de ereklasse te bereiken (Van onze tafeltennismedewerker DEN HAAG De gouden glans voor St. Hoger's topjaar wordt steeds gloedvoller. Het eerste team van de succesvolle Haagse taféltennisclub pro moveerde zaterdag op duidelijke wijze naar de hoofdklasse door een fraaie 71 zege op Twenty-one-up. Joëls en Holtzapfel wonnen beide hun par tijen en alleen De Groot moest eenmaal verlies incasseren tegen Van Boe- kestein. De promotie is geen twijfelgeval, want de Haagse ploeg is abso luut de sterkste in deze promotiecompetitie. Met St. Hoger promoveert ook ATTC, dat voor drie concurrenten onbereikbaar werd. De Alphenaren hadden het lang niet gemakkelijk tegen Argus, dat ver beten voor zijn kansen vocht, maar toch met 64 het loodje legde. Ons Vermaak versterkte ziin kansen op proomtie aan zienlijk door Atoom met niet minder dan 8=2 te kloppen. De kans bestaat dat deze marathonpromotie-competitie beslist De stand luidt nu: St. Hoger/TSB 5 5 0 0 10 40— 8 ATTC 5 4 0 1 8 28—22 Ons Vermaak 4 2 0 2 4 20—20 Twenty-one-up 4 2 0 2 4 17—21 Argus 4 1 0 3 2 19—21 Atoom 4 1 0 3 2 16—24 DTTC 4 0 0 4 0 8—32 Via een beslissingscompetitie, gespeeld op één middag, is nu ook de tweede pro movendus naar de Res hoofdklasse aan gewezen. Eendracht 3 werd de gelukkige. Eerst wonnen de Rotterdammers mei 61 van Irene 2 om daarna wat moei lijker maar toch duidelijk met 63 van Maaöère«> 2 te winnen. De strijd Maas- bree 2Irene 2 werd bij een stand van 42 afgebroken, omdat verder spelen nutteloos was geworden In groep H van de Dromotiecompetitie naar de Overgangsklasse was een beslis singswedstrijd nodig tussen DTS en Quick 3 om uit te maken, wie met St Hoger/TSB 3 zou promoveren DTS won met 53 en werd dus de gelukkige De strijd om het dames-clubkampioen- schap van Nederland is beslist Helmond won na spannende strijd van APGS De Amsterdamse politiedames leden een 64 In de strijd om het kampioenschap van Nederland jongens juniorenteams nadert nu ook de beslissing. St. Hoger had het zeer moeilijk tegen Victory '55. maar won ten slotte toch met 64. A.s. zaterdag zullen de Haagse jongens in Gouda pro beren de andere finalist Wilskracht, dai met 61 van Maasbree won. de gouden glans voor de Haagse club compleet te maken. Wint St. Hoger dan betekent dat een verlenging van het kampioenschap, omdat ook vorig jaar op de titel beslag werd gelegd, eveneens in de finale tegen Wilskracht. De buiten Friesland nog onbekend» vijftienjarige Kalverboer boekte al spoe dig materiaaAwinst aan het zesae bord en Mulder maakte aan bord acht Ratse- ma tot zijn slachtoffer met een damcom- binatie, terwijl de studentenkampioen de aan het eerste bord opgestelde Blok langzaam maar zeker naar een verloren positie speelde Een klein lichtpunt bij de Hagenaar» was het feit dat Tybout tegen het jeugd kamp ioentje Harm Wiersma royaal stand hield. Tot een overwinning van de gast heren kwam het evenwel aan geen enkel bord. Om gelijke tred te houden met Hui zum zal LDV op Hemelvaartdag de uit wedstrijd tegen TDV te Tilburg moeten winnen De gedetailleerde uitslag luidt: P. J. Blok (SWZDV)A F. Sshotanus (Huizem 02; P. RemmerswaalM, Bandstra 1—1; C. R. Tybout—H. Wiers ma 11; J. C. P. KaldenO. Hoekstr 11; L. BalJoh. de Boer 11; J. H. P. v. KleefA. Kalverbcfer 02; J, Olivier C. Wiersma 11; W. J. de Vlaming E. v.d.Bosch 11. Totaal 713. De andere wedstrijd die zaterdag voor de hoofdklasse werd gespeeld leverde te Almelo tussen de club van die naam en DCY de uitslag 10—10 op. waarbij de IJmuidenaren door het bekende oog an de naald kropen. 1 PELIKAAN—CSCA 1—2. Reeds in de achtste minuut leidde Pelikaan dank rechtsbinnen Ton (10). In de 23st» minuut passeerde linksbuiten Groenen dijk keeper Den Boef (11). Na de the» bijzonder veel spanning. Een kwartier voor het einde viel de beslissing door linksachter Verburg (1*—2) ZCFC—SSS 2—1. Een felle strijd, dl» reeds tijdens de morgenuren werd ge speeld (11 uur begonnen). In de 24ste minuut gaf De Vlieger keeper De Jood» geen kans (0—1) Een cadeautje van arbl ter Overkleeft (strafschop) leverde ZCFC de gelijkmaker op. Een als voorzet b»- doeld schot van Kan betekende tien minu- voor het einde 21. nadat keeper In 't Veld door Stolk was vervangen bil NDSMSHO 02. In de 19e mhiuut van de tweede helft werd de score opend. Rechtsbuiten J. de Boer kopte d» bal uit een hoekschop in (0—1). Dezelfd» De Boer zette negen minuten voor tild de bal goed voor het doel en nu stond rechtshalf J. Schipper klaar om met een kopbal voor de juiste afronding te zorgen (02). Tijdens die tweede helft toonde arbiter Schroots volledig onbekwaam te zijn deze wedstrijd te leiden. Het werd rommeltje. DOTO—DE ZWERVER 2—S. Na 18 minuten in de eerste helft sloot Roozen- daal een offensief af met een hard schot (01). Twaalf minuten later werd het 02 door Zijderveld hard inschoot en Boender de bal liet glippen Roozpndaal liet 03 aantekenen. De Ronde zorgde voor 1—3 en na de thee 2—3. „Voor sommige heren onaangenaam" AMSTERDAM Oud-kapitein Raymond P. P. Westerling heeft weer eens van zich doen spreken. Zaterdag gaf hij een persconfe rentie, waarin hij zijn gemoed luchtte over een naar zijn mening onheuse bejegening, die hem in Turkije ten deel is gevallen. Onjuist yebruiht (3) zing door Zijn striemen" lijke redding bedoelde. Wel wist ik al lang, dat de mogelijkheid van licha melijke genezing alleen bestaat door Jezus kruisdood. Mattheus echter <8: 16 en 17) durfde reeds 2000 jaar gele den het bovengenoemde wél letterlijk te nemen. Ik begrijp de bedoeling van de schrijver niet. Als men nog twijfelt aan iets heerlijks gaat men dat toch niet publiek maken en er an deren door ontmoedigen? Den Haag H. Rol Onjuist gebruikt (4) Als de schrijver de hele tekst uit leest ziet hij: Hij heeft onze ziekten op zich genomen..." Door Osborn is mij geopenbaard dat „door Zijn strie men is ons genezing geworden' ook lichamelijk genomen mag worden Aoht jaar geleden had ik suikerziek te. Ben nu volkomen gezond. Heb geen medicijnen. Door Christus vol maakte offer. ScheveningenMevr. Th. Wilder Onjuist gebruikt (S) De schrijver moet niet alleen naai deze tekst kijken, die is misschiet wel alleen geestelijk bedoeld mas letten op andere zekere bewijs plaatsen in de Schrift, waar gebeds genezing op wordt gegrond. Naa> mijn mening zijn het er vijf. althans die noemt br Maasbach, o.m Matth. vers 17. En aangezien Jezus gisterer heden Dezelfde is. gelden Zijr woorden ook nu. |Den Haae Mevr. M. C. Peti Onjuist aebruiht (6) Juist dezer dagen las ik van dr. D Prince het artikel .Goddelijke gene zing is geen fictie" Het staat in hel blad .Kracht van Omhoog" no 21. Te bestellen postbus 84, Gorinchem 'Den Haag M. van Bloois Alleen koffie geproefd. Donderdag was hij per vliegtuig nat Istanboel gereisd om na een scheiding van 26 jaar daar sijn moeder, zuster en nicht te ontmoeten. Op het vliegveld werd hem echter meegedeeld dat hij Tur kije niet binnen mocht. Hij, 1Festerling, uas genoodzaakt met hetzelfde vliegtuig door te vliegen naar Cairo. Waarom? Volgens de thans 46-jarige nog altijd energieke en militante Wester ling vanwege een uit 1955 daterende af spraak tussen de Indonesische en Neder landse regering enerzijds en de Turkse regering anderzijds om hem nimmer in Turkije zijn geboorteland toe te la- tein uit vrees, dat hij, Westerling, vanuit dat land wapens naar Indonesië zou gaan smokkelen. Op terugreis naar Nederland had hij deze reden van de Turkse weigering hem toe te laten laten pas gehoord. Wester ling wil nu protesteren bij "de Nederland se regering. Hij acht die afspraak, zo ze mocht hebben bestaan, zeker nu, niet meer van kracht: ,,Ik vind de huidige ontwikkeling in Indonesië zeer positief; ik zou niet weten wat ik daar nog heb te zoeken", aldus de oud-kapitein, die het triest vond dat zijn moeder vergeefs op hem heeft gewacht en dat hij 1300 reis kosten voor niets heeft uitgegeven. Genoeglijk Overigens vertelde Westerling met de Turkse autoriteiten heel genoeglijk kof fie te hebben gedronken. ,,Men was ken nelijk zelf verlegen met het geval. Trou wens, ik ben in Turkije populair. Ze noemen my wel ,,de verschrikkelijke Turk", aldus Westerling, die van deze wetenschap kennis draagt via Turkse vrienden, „van wie er één een hoge di plomatieke functie bekleedt". Op het Stakende Turken aan het werk LEEUWARDEN De 108 Turkse ar beiders, die vrijdag in Joure in staking waren gegaan in verband met een loon- conflict met hun werkgeefster, een Fran se firma, zijn vanmorgen weer in de bus sen gestapt om het werk te hervatten. De Turken zijn werkzaam bij de aanleg van een aardgasleiding van Zuidlaren naar Hindelopen. Naar aanleiding van het loonconflict hadden de Turken vrijdag de gehele dag gestaakt, waarna hun door de directie ontslag was aangezegd. Het arbeidscon flict is nu opgelost, nadat zaterdagavond langdurige besprekingen waren gevoerd tussen vertegenwoordigers van de direc tie enerzijds en van de Turkse ambassade en het ministerie van sociale zaken en volksgezondheid anderzijds. vliegveld stonden wel dertig journalisten ,,de verschrikkelijke" op te wachten. Behalve er een familiebezoek te bren gen was het doel van de reis naar Tur kije ook de mogelijkheden te bezien om daar een tweede boek over zijn levens loop uit te geven, dat „The Westerling Story" heet en geschreven is door de Brit Rupert Furnea. Het boek zal bdn- nenkort in de V.S., Engeland, Duitsland en Nederland op de markt worden ge bracht. Westerling onthulde alvast: ,,De in- (Vervolg van pag. 1) Aan de actie in Da Nang zjjn moei lijkheden onder militaire leiders voor afgegaan. De opperbevelhebber van het eerste militaire district in deze stad, generaal Ton That Dinh, weiger de de leiding van de operatie op zich te nemen. Voor premier Ky was dat *n reden om hem van zijn functie te ont heffen. Hij is dan ook vanmorgen ver vangen door generaal Huynh van Cao, die bevelhebber van het vierde leger korps was in het laatste jaar van het regiem-Diem. Toch kwam de benoeming van gene raal Huynh nog als een verrassing. Hij is namelijk rooms-katholiek, terwijl het gebied, dat onder zijn bevelen staat, voornamelijk boeddhistisch is. Steun President Ngoejen van Thieu ver klaarde gisteravond in een radiorede dat de actie in Da Nang was bedoeld als maatregel tegen de invloed van de communisten en ter verzekering van het houden van vrije verkiezingen. Hij zei dat de regering troepen naar de stad had gestuurd, nadat de burgers en militairen daar in opstand waren gekomen tegen het „actie-comité", dat zich tegen het bewind van premier Ky verzet. Het staatshoofd riep op tot steun aan de regering. De Amerikaanse regering toonde zich bijzonder bezorgd over de actie in Da Nang. De minister van buitenland se zaken, Dean Rusk, Henry Cabot Lodge, die voor overleg in Washington vertoeft, en andere hoge functionaris sen hebben gisteren de gehele dag overleg gepleegd over eventueel te ne men maatregelen. Hoewel de VS nog niet officieel op de gebeurtenissen heb ben gereageerd, zijn Amerikaanse functionarissen duidelijk gealarmeerd over de mogelijkheid dat het conflict in Da Nang van invloed zal zijn op de oorloe tegen de Vietcong op een mo ment dat deze zich opmaakt voor niea> wa offensieven. j U wenst véél kilometers uit een volle tank. En véél kracht in uw motor. Om steeds snel te kunnen optrekken wanneer dit nodig is voor uw veiligheid op de weg. Stop 'n tijger in uw tank Esso Extra! Zolang de voorraad strekt een moderne, heel aparte Handige, decoratieve tas voor vakantie, weekends, school, strand, enz. slechts f. 2«"" Tijdelijk verkrijgbaar bij de Esso dealers, die op dit buitenkansje wijzen met een raambiljet.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 11