Toonkunst, financieel in het nauw, vraagt om subsidie Weekagenda Explosie vernietigt zeiljacht Zeilen bovenin bomen; schade ruim f 35,000 Kassier bewusteloos op straat: f 5500 weg Vreedzame opening van Russische filmweek Topamateur op het accordeon Voorhout haalt donderdag nieuwe burgemeester in The Seaside-Singers zongen in De Rank Minister congres Vrolijk opent over vogels 1966 NIEUWE LE1DSE COURANT DINSDAG 10 MEI 1966 Dinsdag Akkerhof, 7.308 uur: openluchtbijeen- komst Bijzonder Kerkewerk Hervormde jGemeente, Spreker: dr. P. L. Schoon- ieim, medewerking van koperblazers. Rolschaatsbaan Pieter Bothstraat, 7 tot 8 uur: springdemonstratie gymnas tiekvereniging Jahn. Breesbraat 85, 7.45 uur: alg. leden vergadering Maatsch. voor Toonkunst. Schouwburg, 8 uur: Haagsche Come- die met „Vraag me niets." Schouwburg, 8 uur: Haagsche Come die met „Vraag me niiets." i Rapenburg 2,5 uur: afd. Leiden e.o Wed. Roode Kruis, jaarvergadering. Stadhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bouw- Bonds Ned. Gemeenten. F Breestraait 19, 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emiigratiecentrale. Afd. Leiden Ned. Chr. Reis-Ver.: bloe- pemtocht naar Zeeland, vertrekt 8 uui iran station Leiden, 7.30 u. uit Noord- wijk. DEN HAAG Schouwburg. 8.15 uur Ensemble met „De drie zusters." Woensdag Pieterskerk, 7.15 uur: avondgebed. Stadsgehoorzaal. 8.15 uur: concert Ned. Madrigaalkoor. Snouck Hurgranjehuis, 8 uur: K. er ^.n '0., van Hoogstraten over de wtndmo- DEN HAAG Schouwburg, 8.15 uur Ned. Comedie met „Mevrouw Warrens Donderdag Breestraat 19 8 uur: Spreekbeurt evang. C. v. d. Schans, Den Haag (Ge meente onder 't Kruis). Afd. Leiden Ned. Chr. Reis-Ver.: bloe- lemtocht naar Betuwe, vertrek 8.30 u. tan station Leiden, 8 uur uit Noordwijk. Jacobazaal Den Burcht, 9 film-teach-in o.l.v. H. Wieleck (L.A.K. Russische Filmweek) Kaasmarkt. 7 tot 8 uur: springde monstratie gymnastiekvereniging Jahn DEN HAAG Schouwburg. 8,15 uur: Haagsche Comedie met „Zondag in New York." DEN HAAG Lutherse kerk, 8 uur: el (Utrechts Motetgezelschap, met Willem jMudde orgeL Vrijdag Rapenburg, 10, 8 uur: Tiener-soc. 't Venster, play-back-optreden van en kele leden. en O.: excursie naar molens en boerderijen in de Alblasserwaard, 9.30 Boshuis, achter Hoflaan 74. 7 tot 8.30 uur: ruilbeurs voor verzamelaars. Den Burcht, 7.30 uur: uitvoering kin derkoor Ex Animo. Jacobazaal Den Burcht. 1 uur 's nachts: afsluiting Russische Filmweek. ciné. beat. bal DEN HAAG Dierentuin, 8 uur: Re- «identie-Operakoor. SCHEVENINGEN Kurzaal, 8.15 u. Ned. Kamerorkest Zaterdag Afd. Leiden Tuinbouw en Plantkunde: jexcursie naar buitenplaats Clim-gendaal te Den Haag. 2 uur. DEIN HAAG Schouwburg, 815 uur: Hockeykantine park Roomburg, ingang einde Asserstraat, 8 uur: jazz-avond Folk Beat 14, medewerking van Mat Matthews, met elektronisch accordeon en trio. Na afloop jamsessions. Haagsche Comedie met „Prof. Berhar- SCHEVENINGEN Kurzaal, 8.15 u. Residentie-Orkest met groot omroep- Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek Tot Hulp der Menschh~id. Hooi gracht 48, tel. 21060. Films Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): donder dag, zaterdag en zondag: Gisteren, van daag en morgen (18 jaar); maandag (2.30, 7 en 9.15 uur): De vader van een soldaat; 24 uur: Storm over Azië. Dins dag (2.30, 7 en 9.15 uur): Ik wandel door Moskou; 24 uur: Pantserkruiser Potem- kin. Woensdag (2.30, 7 en 9.15 uur): Drie en Twee; 24 uur: De eenenveertigste Donderdag (2.30, 7 en 9.15 uur): Volwas sen kinderen; 24 uur: Het huis waarin ik woon. Vrijdag (2.30. 7 en 9.15 uur); De dame met het hondje: 24 uur: De brio* die nooit werd verzonden. Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): X 117, vrou wenjacht in Beiroeth (14 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Amoureuze avonturen van Moll Flanders (18 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Help. Hein Help (alle leeftijden). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): De man met zes vrouwen (18 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Thunder - ball (18 jaar). Tentoonstellingen Rapenburg 73; tentoonstelling van gouaches en schilderijen van Jan Beute- ner, van 13 mei tot 9 juni. Rapenburg 127 (socieuu Horus) 4-7 u 28 behalve zaterdag en zondag) De Ruif, Janvossensteeg 59 tentoon stelling grafische werken van Fred D van Batenburg 16 april tot er: met i- mei, dag geopend van 10 to? 6 30 uur bovendien zaterdags en zondigs van tot 12 uur nam NOORDWIJK De heer L. M. Krijlger, hoofdagent van gemeentepoli tie te Noordwijk, slaagde te Den Haag voor 'het van rijkswege afgenomen ex amen voor het politiediploma B. (Van een onzer verslaggevers) DE KAAG De bewoners van het eiland en omgeving werden gister morgen opgeschriwt door een ge weldige knal. Er waren er die dachten dat Vliegtuigen de geluds- barrière hadden doorbroken maar spoedig bleek dat er iets anders aan de hand was. Aan de andere kant van het wa ter, ter hoogte van de scheepswerf, was namelijk een butagasfles ont ploft waardoor een zeiljacht, beho rende bij de woonboot van de heer L. van Eesteren, volkomen werd ver nield. De stukken van De Halve Maan vlogen tientallen meters de lucht in. De zeilen kwamen boven in een boom langs het water terecht. De patrijspoorten sloegen als projec tielen aan de overzijde van het wa ter in de grond. De woonboot werd ook beschadigd, niet alleen door de explosie maar ook door rondvliegende delen van De Halve Maan. Bovendien ging in de omgeving een vrij groot aantal ruiten in scherven. De heer W. de Jonge, die bij de heer Van Eesteren, zelf op reis in het buitenland, in dienst is, liep brandwonden op en moest naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden worden vervoerd, waaruit hij echter spoedig kon worden ontslagen. Personeel van de scheepswerf Van Lent was behulpzaam geweest bij zijn overbrenging naar het eiland. De schade wordt geschat op f 38.000. Overval niet uitgesloten DEN HAAG De 45-jarige kassier O. R. van het automobiel- en garage bedrijf Auto-Service N.V. is gistermid dag om half twee bewusteloos op het trottoir van de Waldorpstraat aange troffen. Hij miste een bedrag van f 5.500. De mogelijkheid van een over val aaht de politie niet uitgesloten. Twee collega's van R. zagen de man vlak bij het bedrijf op straat liggen. Even tevoren was de kassier met een bedrag van f 5500 naar het nabij gelegen hoofd kantoor gegaan. Vlak voor dat gebouw was de man, volgens zijn zeggen, op on verklaarbare wijze komen te vallen. Daarna had hij het bewustzijn verloren. Een arts in het Zuidwal-ziekenhuis con stateerde geen verwondingen, maar acht te een hersenschudding niet uitgesloten. Daarom werd de kassier vanuit het zie kenhuis naar zijn woning in Leidschen- dam overgebracht. De kassier maakte regelmatig de korte wandeling van twintig meter van het ene gebouw naar het andere. De man had dan altijd een geldbedrag bij zich, om het Van Haren voltooit verbouwing LEIDEN De tweede, tevens laat ste fase van de verbouwing van het Leidse filiaal van Van Harens Schoen fabrieken aan de Haarlemmerstraat (hoek Donkersteeg) is thans voltooid. Vrijdag wordt de winkel geopend. MATRASSEN LEDIKANTEN Grote keuze Lage prijzen Met een roeiboot wordt ver kend wat er eigenlijk van het nogal dure zeiljacht is overge bleven. Links achter de bescha digde woonboot. (Foto N. van der Horst) Speeltuinvereniging „Prinses Beatrixf wordt opgeheven LEIDEN Namens het bestuur heeft secretaris H. J. Heykoop de 218 leden van de speeltuinvereniging „Prinses Beatrix" uitgenodigd voor een woensdagavond 25 mei in de zaal van de Bevrijdingskerk te houden vergade ring. De agenda vermeldt slechts drie punten: opening, ontbinding der ver eniging en sluiting. Is niet de vereiste helft van het aantal leden aanwezig, dan wordt dezelfde avond ter wille van de rechtsgeldigheid een tweede vergadering gehouden. Die laatste me dedeling is niet zonder zin: op de eind april gehouden vergadering waren slechts 5 van 218 leden aanwezig In een toelichting deelt het bestuur mee, dat er geen enkele reële moge lijkheid is de vereniging „in leven" te houden. Als een van de belangrijkste redenen wordt genoemd de (verplich te) samenwerking met de Leidse Bond van Speeltuinverenigingen. LEIDEN Met een vriendelijk toespraakje, waarin uiteraard d<; term „vreedzame coëxistentie" niet onbrak. heeft de Russische ambas sadeur in Nederland, de heer I. I Tougarinov. gisteravond in de bur gerzaal van het stadhuis de Rus sische filmweek geopend. De ambas sadeur. die werd vergezeld door zijD Puzzelpromiuenten De winnaars van de puzzel in ons zondagsblad van 30 april le prijs: f 5 W. Veerman, Sie- boldstraat 30. Leiden; 2e prijs: f2.50 mej. H. Pieket, Korevaarstraat 39. Leiden: 3e prijs: f 2,50 G. Zandbergen, Burg. Hermansstraat 27. Rijns- LEIDEN Op een dit weekeind' gehouden concours van de Nederland- Accordeonnisten-Associatie te Rot terdam is onze stadgenoot Driekske Daams in de hoogste afdeling a teurs kampioen geworden met als vrij werk: Toccata en Fuga in d van Joh. Bach en als verplicht werk: een »r accordeon geschreven Sonatine van de Nederlandse componist Strategier. Driekske Daams is leerling van de accordeonklas van de Stichting Leidse Muziekschool en orkestlid van het Leids Accordeonorkest „Neerlan- Cock v. cl. Hulst won in België LEIDEN De Zocterwoudse cycle- •oss-specialist van de Leidse wieler vereniging Swift, Cock van der Hulst, heeft in België een verrassende over winning geboekt in de 76 kilometer lange Ronde van Zandhoven. Van der Hulst, die een minder goed winterseizoen achter de rug heeft, ze gevierde in 1 uur en 40 minuten. Bijna was er nog een Swift-renner geweest, die in België de overwinning had gegrepen. De „Leidse Zeeuw" Sjaak Beun kwam in Izegem juist een halve lengte tekort om de Belg Creële van de zege te houden. Creële had voor de 70 kilometer 1 uur en 39 minuten vrouw, sprak Russisch; zijn woorden werden door een Russische tolk in het Engels vertaald. De heer Tougarinov vond het een grote eer deze filmweek in de beroem de universiteitsstad Leiden te mogen openen. Hij was ervan overtuigd dat de Nederlanders, evenals de Russen, uit waren op vrede. Als bewijs daar van zag hij de succesvoile strijd van de Nederlanders tegen de zee. De film vond hij een belangrijk mid del tot bevordering van de vrede. Hij herinnerde aan de vertoningen in Moskou van Bert Haanstra's Alleman, een film die daar veel succes oogstte. Voor deze vriendelijke opmerking werd hij door de talrijke aanwezigen met applaus beloond. De ambassadeur wilde er geen ge heim van maken dat behalve goede in Rusland ook slechte films worden ge maakt, maar hij gaf zijn gehoor de verzekering dat tijdens de Leidse film week alleen de goede aan bod komen. Ten slotte bracht hij dank aan de burgemeester, de rector magnificus van de universiteit, de praeses van het L.A.K.. da* deze filmweek heeft ge organiseerd. het hoofd van de film sectie van het L.A.K. en de directeur van Camera, in wiens theater de films zullen worden gedraaid. Hij hoopte dat deze filmweek zou bijdragen tot een verdere uitbreiding van de culturele betrekkingen tusser de Sowjetunie en Nederland. Glad us De ambassadeur werd ingeleid door burgemeester Van der Willigen. In een in het Engels gestelde toespraak wees hij erop dat de film in onze maat. schapnij een levend element is dat zich voortdurend vernieuwt. Hij vond dat er te weinig filmweken worden gehouden in ons land, vooral in vergelijking met het grote aantal tentoonstellingen van schilderijen. Overigens besefte hij zich met uit spraken over film op glad ijs te be geven; hij herinnerde in dit verband aan het optreden van zijn Utrechtse collega, die bij de opening van de film week enkele stellingen poneerde die in strijd waren met wat kort tevoren Jan Blokker had gezegd bij de uitreiking van de Graadt-van-Roggenprijs. Burgemeester Van der Willigen ver giste zich maar één keer: anders dan hij zei ontving het gemeentebestuur niet voor het eerst een in film ge- interesseerde groep: ook in 1960 was dat het geval bij de ontvangst, even eens in de burgerzaal, van de deel nemers aan de academische filmstudie dagen. Ten slotte zei ook de rector magni ficus van de universiteit, prof. dr. J. Dankmeijer, nog enkele woorden. Ook hij hoopte dat de filmweek zou bij dragen tot het vervagen van enkele grenzen. De opening werd besloten met een voorstelling van De vader van een soldaat in het Camera-thea-ber. LEIDEN Gisteravond hield de Maatschappij voor Toonkunst een al gemene ledenvergadering in restau rant Van der Heijden. In het openings woord van voorzitter dr. C. C. Vlam kwam duidelijk de zorgelijke positie van de Maatschappij naar voren. Daar het ledental dalende is en de kosten stijgen, was het ondoenlijk de verga dering een sluitende begroting aan te bieden. De plannen een fusie aan te gaan met de Leidse Kunstkring Voor Allen zijn op niets uitgelopen. Daar het voortbestaan van de Maatschappij tooh van groot belang wordit geacht voor het Leidse culturele leven, heeft men gemeend voor de eerste maal een subsidie aan het Leidse gemeentebe stuur te moeten vragen. Hieromtrent is nog geen beslissing gevallen. Hierna was het woord aan secreta resse mevrouw M. H. J. Te eb aal -Hul - sekamp van de Maatschappij, die ver slag uitbracht over 1064-65. en tevens een prognose voor het komende sei zoen bekend maakte- Vervolgens gaf mevrouw M. E. van Heurn-Reynen. penningmeesteresse. een overzicht van de financiën. Duide- Diefstal uit etalage en uit directiewagen DEN HAAG Gisteren is in de vroe ge ochtenduren een etalageruit van een winkel in de Vlamingstraat vernield. Uit de etalage werd een koperen kannetje ter waarde van f 28.95 gestolen. Waar schijnlijk dacht de dief dat het kanntie kostbaar antiek was Tussen 6 en 9 mei is ingebroken in een directiewagen,'staande op de Wal dorpstraat. Er werden twee loonzakjes met totaal f 600. inhoud gestolen. Zilveren-Molentoernooi Lugdunum—A j ax in demi-finale LEIDEN Hedenavond wordt in het (kader van h,et ZiLveren-Molen- toernooi de eerste wedstrijd voor de demi-finales gespeeld tussen stadge noot Lugdiur.'um en het amateurelftal van Ajax. De beide ploegen komen als volgt binnen de lijnen: AJAX: A Slager, T v d Boogaard, E v d Stoel, J F de Vries. R Grootenboer, R v d Boogaard. E v d Stoel, J F de Vries, Berg, J D de Vries, H C Cruyff. J de Vos, J Bollen (Ned. amat.elftail), Ch v Dyik. LUGDUNUM P Peters. K Crama, J Krijgsman. H Bavelaar. J Teeuwen. B de Roo. K de Cler, L Redèl. G Collé, Gvd Linden, lijk bleek dat een gemeentelijke sub sidie onontbeerlijk is voor het voort bestaan van de Maatschappij. Dank Het volgende agendapunt vermeldde diverse bestuursmutatdes. M. J. C- Bergmeyer was genoodzaakt, wegens drukke werkzaamheden, het bestuur te verlaten. Dr. Vlam bracht mr. Bergmeyer dank. Hij vergeleek hem met een stuurman die. ondanks een moeilijke koers, toch steeds op de brug is blijven staan. Namens de Maat schappij werd hem een grammofoon plaat aangeboden. In de vacature J. J. Roelofs, die even eens dank gebracht werd, werd voorzien door de benoeming van mevrouw L. van Eerste paal voor woningbouw in Lisserbroek LISSERBROEK Wethouder C. van Stam van Hoofddorp sloeg giste ren de eerste paal voor de bouw van 18 bejaardenwoningen en 52 woning wetwoningen met centrale verwar ming. Daarbij waren tegenwoordig het dagelijks bestuur van de dorpsvereni ging Lisserbroek en van de dorpsraad, de directeur van Openbare Werken van Hoofddorp, de heer W. F. Kogging, en de architect, de heer J. J. Siezen. Krotwoningen vragen om vervan ging en de uitbreiding vordert ook veel woningen wil de gemeenschap naar behoren kunnen uitgroeien, zei de wet. houder. Hij nam plaats in de cabine van de motorstelling om de eerste paal in de grond te slaan. Dat verliep alle maal vlot, waarmee de heer G. Kroon als voorzitter van de dorpsvereniging hem gelukwenste. Wanneer nu ook nog met de bouw van een dorpshuis kan worden begon nen, dan beginnen de Lisserbroekers eerst goed ten volle als gemeenschap te leven! Wessem-Aghina. Een voorstel tot con tributieverhoging tot f 10 werd met al gemene stemmen goedgekeurd. De prijzen voor het komend seizoen werden als volgt vastgesteld: een scho lierenabonnement kost nu f 5, terwijl voor studenten het abonnement op f 7,50 komt. De losse kaarten gaan per concert f 4,50 kosten- op het hoofdkantoor, gelegen aan de ta melijk drukke Waldorpstraat af te dra gen. Omdat de herinneringen van R. vaag zijn, vraagt de recherche eventuele getuigen van de gebeurtenis, zich in ver binding te stellen met het bureau Prinses Beatrix laan. De LZC verloor eerste strijd van Het IJ HEEMSKERK Evenals De Sleu telstad heeft ook LZC de eerste wed strijd van de zomercompetitie water polo niet in een overwinning kunnen omzetten. De Leidenaars verloren de uitwedstrijd tegen het Amsterdamse Het IJ, die in Heemskerk werd ge speeld, met 43. Zoals de cijfers reeds aangeven, heeft LZC niet veel voor de Amster dammers. die verleden jaar nog in de hoofdklasse speelden en beschikken over sipelers als Wim Vriend. Van der Hoek Wormgoor en Van Oest, onder gedaan. Tot ver in de vierde speeltijd was de stand zelfs nog gelijk. Het IJ stairtte goed. Door Wonmgoor en Van der Hoek kwamen de Amster dammers in de eerste speeltijd met 20 voor. In de tweede periode ver kleinde Frank Roelofs de Leidse ach terstand tot 21 en van dat ogenblik af is er van krachtsverschil bijna geen sprake geweest. Wel liep He-t IJ in de derde speeltijd door Wormgoor tot 31 uit, maar Cees Scihoof en Hans Parrel (uit een strafworp) brachten de score in evenwicht. Het IJ nam opnieuw door Wonmgoor de leiding nadat Dick Houthoff (LZC) uit het water was gestuurd; 43. Nog gaf LZC de moed niet op, want toen daarna ook Wormgoor naar de kant werd gestuurd, kregen de Leidenaars de kans in eigen hand. De tijd was echter tekort om in de 43 stand wij ziging te brengen. VOORHOUT De heer J. Winters, Engelselaan. mocht herdenken dat hij vóór 40 jaar als koorzanger begon te zingen. Dat was in Stompwijk. Na een hoogmis in de parochiekerk, was het feest ten huize van de jubilaris. Des middags kwam St. Cecilia hem een serenade brengen. VOORHOUT De installatie van de heer G. A. Stolwijk als burgemeester zal donderdag 12 mei plaatshebben. Zo als bekend moest de plechtigheid wor den uitgesteld wegens een blindedarm operatie van de nieuwe burgemeester. Om 13.20 uur wordt de burgemees ter met zijn vrouw en kinderen afge haald aan zijn woning, Hoofdstraat 348 in Sassenheim. Om 13.30 uur wordt hij aan de gemeentegrens bij de ruïne van Teylirngen verwelkomd door de beide wethouders en de gemeentesecretaris; •rouw Stolwijk krijgt bloemen aan geboden. Om kwart voor twee begint een rij toer langs de Teylingerlaan, Prinsen- weg, Engelselaan, Jacoba van Beieren- weg, Churchilllaan, Leeuweriklaan, Reigerslaan. Boerhaavestraat. Heren straat, Beatrixstraat, Julianalaan, Prins Bernhardlaan, Herenstraat. Bij het raadhuis, waar de stoet om Moeder en Kind overgoten LEIDERDORP Baldadigen hebben gisteravond of vannacht het beeldje Moeder en Kind bij de nieuwe garage van Kamsteeg aan de Van der Valk Boumanweg met witte verf overgoten. Personeel van de gemeente is vanmor gen met het schoonmaken begonnen. NOORDWIJK AAN ZEE In de grote zaal van „De Rank" gaven „The Seaside Singers", overigens een Nederlands koor uit de Ne derlandse badplaats Noord/wijk, hun voor jaarsuitvoering. De zaal was eivol. Afgezien van die over zeese naam, kan men dit grote NOORDWIJK AAN ZEE Mr. M. Vrolijk, minister van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk, heeft gister avond de tweede Europese conferentie voor het behoud van watervogels ge opend. Aan deze conferentie nemen meer dan 100 deskundigen uit 26 lan den deel. De minister toonde zich bijzonder ingenomen met het feit, dat deze con ferentie in Nederland wordt gehou den, want wanneer ergens op het ge bied van natuurbehoud, dan is inter nationale samenwerking juist op dit terrein noodzakelijk. Nederland heeft nog een grote rijk dom op het gebied van watervogels en ligt juist op de grote trekwegen zowel noord-zuid als oost-west. De Neder landse regering is zich zeer wel van haar verantwoordelijkheid voor het behoud van deze vogels bewust, verzekerde hij zijn gehoor. Drs. J. Rooth, verbonden aan het Rijksinstituut voor veldbiologisch cm derzoek ten behoeve van het natuur behoud (Rivon) te Zeist, wees op de grote gevaren van insecticiden en der- gelijke stoffen, die een zodanige sa menstelling hebben, dat zij niet wor den afgebroken. Via het zeewater ei het daarin voorkomende plankton ko men deze stoffen ten slotte bij de vogels terecht, die aan het eind van een zogenaamde voedselketen staan. De schadelijke stoffen worden dan meestal opgeslagen in de vetlaag, die onder andere bij het broeden door de vogel wordt opgebruikt en dan een vergiftigende uitwerking kan hebben. piekfijn aangedane jongenskoor gaarne een goed hart toedragen. De zanglust, het enthousiasme voor de grote stijl, sloeg de toehoorders vanaf het propvolle toneel tegemoet. En de zaal leefde al evenzeer mee. De akoestiek hadden de zangers niet mee. Niet zelden brak de klank van mannen en jongens uiteen in plaats van harmonisch samen te gaan of af te wisselen. Verder klonk het fortissimo, bij voorbeeld aan het slot van „Schenkt man sich Rosen in Tirol" en van het paaskoor uit ..Cavalleria rusticana' oorverscheurend. Ook pakte de vleu gelbegeleiding. verdienstelijk overi gens door Ria Ciere-Biemond ver zorgd, maar zelden de koorklank. Het leken twee afzonderlijke wezenlijkhe den. Ik was er echter van het begin af aan van overtuigd, dat het koor door gaans heel goede prestaties leverde. Louis Peeters gaf zich veel moeite de zang werkelijk te doen leven. Toch had het gemiddelde resultaat nog beter kunnen zijn, als hij de lijnen wat soe peler, dus minder fel. minder hoekig had getrokken en de klank nauwkeu riger had afgestemd op de ongunstige zaalakoestlek. Twee solisten uit het koor. Egon Zmiskol (tenor) en Willi Josefowicz (bas), hadden groot succes met hun mooie stemmen en goede uitbeelding. Dit gold ook voor de pianiste, die een paar maal als solo-sopraan optrad Joh. van Wolfswinkel. kwart voor drie aankomt, brengen kinderen een zanghulde, waarna een buitengewone raadsvergadering wordt gehouden. De dag wordt besloten met een of ficiële receptie, vaji half acht tot Tialf negen, en een openbare, om half ne gen, beiden op het gemeentehuis. Het gemeentebestuur vertrouwt er op dat iedereen de vlag zal uitsteken. VOORHOUT Het spreekuur van de woonruimtecommissie is ingesteld, tot dinsdag 17 mei. Lisse: alsnog beurs in Hillegom overwegen LISSE In de maandagavond ge houden algemene vergadering van de afd. Lisse van Bloembollencultuur werd met algemene stemmen besloten zich achter de motie te stellen inhou dend, dat het besluit van de algemene vergadering van 1960 om een nieuwe bloembollenbeurs in Haarlem te vesti gen wordt ingetrokken, opdat het hoofdbestuur weer vrijheid kan vin den om alsnog óók de vestiging van een beurs in Hillegom onder de ogen te zien. De heren W. Roos en Th. van Werk hoven werden afgevaardigd met als secundus de heren A. Lefeber en H. Bos. Het financiële verslag sloot met een voordelig saldo van f 5757.60. De secretaris wees op de mogelijk heid om inzake het tarief voor elek- traverbruik een onderhoud aan te vra gen bij de directie van het Elektri citeitsbedrijf Hillegom-Lisse-Sassen- heim. Daaruit kunnen voordelen oortvloeien. Overhemden-dief kwam niet ver DEN HAAG Vannacht om tien voor én werd in de Wagenstraat de etalage- uit van een herenmodemagazijn ver nield. Iemand bleek overhemden nodig te hebben, want er werden drie over hemden uit de etalage vermist Voorbij gangers waarschuwden echter de politie dat de dader in de richting Kranestraat was gevlucht. Bij onderzoek vond de politie onder een geparkeerde auto in de Kranestraat een 23-jarige havenar beider R. P. H. Hij bleek de overhemden in de arm te hebben genomen. De dief een bekende van de politie is aan gehouden. Ziekt e beeldeiifwedstrij d SASSENHEIM Vrijdag en zater dag organiseert de afdeling Sassenheim van de Koninklijke algemene vereni ging voor bloembollencultuur in sa menwerking met de Landarbeiders- bonden, de Bloembollenkeuringsdien sten en de Plantenziektenkundige dienst een ziektebeeldenwedstrijd. Zoals bekend gaat het om het her kennen van ziektebeelden; wie zich daarin bedreven toont, krijgt een di ploma uitgereikt. Wie nog niet aan een diploma toekomt, krijgt een aanmoedi- gingsprijsje. De wedstrijd wordt gehouden in de grote hal van firma W. Moolenaar, Hoofstraat 122, op vrijdag van twee tot vijf en zaterdag van negen tot een

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 3