wachten weer waard het KLAVERBLAD KOFFIE Gouden plak en erelidmaatschap jubilerende mej. T. Steffelaar Half uur laug kijken naar half miljoen hyacinten Boerenleenbank Oegstgeest had een gunstig jaar LEIDEN Voor leiding en kleu ters van de christelijk-nationale kleuterschool aan de Obrechtstraat (hoofd mejuffrouw De Later) het vanmorgen groot feest: de nieuwe (systeem-)school werd in gebruik genomen. Aan vele verhui zingen en een voortdurend ruimte gebrek is hiermee een eind geko- Feestelijk getooid met mutsjes en1 ballons verlieten de kleuters van ochtend de naast de nieuwe school gelegen lagere school (ook ressorte rend onder de Geref. Schoolvereni ging) om het nieuwe gebouw in ge bruik te gaan nemen. Voordat het zover was, hees de heer L. Noor duin. hoofd van de lagere school, de driekleur. De nieuwe kleuterschool die over enkele weken officieel wordt geopend, telt drie werkloka len en een speellokaal. Foto N. van der Horst. Springen van Juhn LEIDEN De gymnastiekvereni ging Jahn verzorgt de komende dagen drie springdemonstraties: dinsdag 10 mei op de rolschaatsbaan in de Pieter Bothstraat, donderdag 12 mei op de Kaasmarkt en woensdag 18 mei op het Bevrijdingsplein, steeds 's avonds van zeven tot acht uur. hebt al in huis genomen? waard om speciaal te vragen! MAANDAG 9 MEI 1966 tISSE Onder heel wat gunsti- ger weersomstandigheden dan werd gevreesd is zaterdag het ne- gentiende bloemencorso door de bollenstreek getrokken. Er reden dit jaar 23 praalwagens mee; op eai zichzelf was het al een prestatie igi dit aantal bij elkaar te krijgen. j omdat verscheidene boeren hun I tractor niet konden missen. Het was trouwens niet de enige moeilijkheid waarmee de organisa toren te kampen hadden. Door het slechte weer en de plotselinge hit tegolf daarna was er. nu niet di rect een overvloed aan bloemen en het viel dan ook niet mee het l« half miljoen hyacinten dat nodig t«| was bij elkaar te krijgen. Men er, heeft zelfs grote partijen in koel- huizen xnoeten opslaan. ff aar alle moeilijkheden werden ten slotte overwonnen, zodat het halve uur waarin het corso voorbijtrok weer het lange wachten, de ver keersopstoppingen en alle andere ellende en moeite waard was Dieren en sprookjesfiguren voerden zaterdag de boventoon; de ontwer per, Jos van Driel, heeft kennelijk meer op de begrijpelijkheid dan op de fraaiheid gelet, wat niet wil zeggen dat de stoet dit jaar weer niet „wunderbar" was, zoals wij een toeristische buurvrouw hoorden uitroepen. statisch was dan in voorgaande ja- Het negentiende bloemencorso heeft de achttien voorgaande niet over troffen, maar het is ook zeker niet uit de toon gevallen. En gezien de hoogte van die toon kunnen allen die aan de totstandkoming van het corso hebben meegewerkt ervan verzekerd zijn dat zij de corsootje- kijkers niet voor niets en ook niet voor minder op de been hebben ge bracht. Fons Jansen weer in Leiden LEIDEN Gezien het succes dat hij in februari oogstte, treedt Fons- Jansen met zijn cabaretprogramma „Hoe meer zielen" vrijdag 20 mei nog een keer in Leiden op, in de Stadsge hoorzaal. Niet alleen in onze stad is de belangstelling voor dit „oecumenische cabaret" groot; ook uit andere delen van het land en uit België komen steeds meer aanvragen binnen zodat het speelplan met ten minste een jaar wordt verlengd. „gastenboek" bevatte ruim 300 namen is uitgelopen op een grootse huldiging, waarbü vele van waardering getuigende woorden werden gesproken, tal van ge schenken werden aangedragen en boven dien nog tientallen bloemstukken en ge lukstelegrammen uiting gaven aan de ge voelens. die men zowel in de Leidse als nationale turnkringen voor de iubilaresse koestert. Het hoogtepunt van het huldigingspro- gramma vormde ongetwijfeld de felicita tietoespraak van burgemeester mr. G. C. van der Willigen, waarin hij bekend maakte, dat het de koningin had behaagd de jubilaresse de gouden eremedaille ver bonden aan de orde van Oranje-Nassau te verlenen, ..Hoewel ik nog niet zolang burgemees ter van Leiden en beschermheer van ..Brunhilde" ben, is het toch al genoeg zaam tot mij doorgedrongen met welk een grote toewijding en werkkracht U Uw vereniging 40 jaar diende. Op het geen U in de loop der jaren op Uw ge bied heeft gepresteerd kunnen niet al leen U. doch ook Uw vereniging en de Leidse burgerij bijzonder trots zijn". Onder ovationele bijval van de vele honderden receptiegangers speeldde hij de zichtbaar ontroerde jubilaresse 't ere metaal op. Met een spontaan aangeheven „Wilhelmus" werd deze zeer treffende plechtigheid toepasselijk afgerond. De grootse huldigingsbijeenkomst werd even tevoren geopend door ceremonie meester F. Jutte (voorzitter van de KNAU), die bekend maakte, dat het be stuur van „Brunhilde" had besloten het lidmaatschap van verdienste, dat de ju bilaresse reeds eerder werd verleend om te zetten in het erelidmaatschap, een zeld zame onderscheiding, die de vereniging tot dusver slechts een enkele maal ver leende. Daar de hierbij behorende gouden ere-speld nog niet was afgeleverd, deco reerde spreker onder de nodige bijval „Juf Stefsymbolisch met een fraaie or chidee. Omgevlogen Woorden van hulde, dank en geluk- Chr. Geref. Kerk Leiden LEIDEN Tot ouderling van de Chr. Geref. Kerk zijn gisteren ge kozen de heren J. Bil, W. J. Bui.is. H. Colijn en W. A. Minnaard. Tot diaken koos men de heer J. Overduin. De gemeente Lisse zorgde voor „Gratie" een naam die alleen al door de „bemanning" werd waargemaakt. Foto's: N. van der Horst wens werden deze middag verder nog uitgesproken door de ere-presidente van „Brunhilde", mevr. M. J. B. Dieben-Ko- nings (mede namens haar zuster en me- deoprichster van de vereniging, de zich thans in Amerika bevindende mevr. G. J. Kruijfhoofd-Konings), de presidente van de vereniging, mevr. W. Mansfeld-Dieben (die de jubilaresse namens mevr. Kruijf- hoofd een draagmedaille en namens de leden, oud-leden en donateurs een TV- toestel schonk), door de voorzitter van de Leidse Turnkring en afgevaardigde van het KNGV, de heer H. de Geus (hii bood namens de kring een zilveren koek- schaal met inscriptie aan), de voorzitter van ca Leidse Sportstichting drs. J. P. v. d. Reijden (wiens woorden vergezeld gingen van de legpenning van de Stich ting), mevr. A. M. Smeeman-v.d. Vegt (onder wier aanvoering een delegatie van vijf dames, die in 1928 deel uitmaakte van de Olympische damesploeg, waarin de ju bilaresse als reserve was opgenomen ter receptie kwam), de heer F. G. J. van der Ben, die in zijn kwaliteit van voorzitter van het KNGV-veteranenkorps „juf Ton Stef' eerde met de gulden-korpslegpen ning, de heer L. H. Stiens, voorzitter van de Leimuidense gymnastiekvereniging „Kwiek", mevr. G. Heemskerk-Heiver - steijn, die sprak namens de NKGB, West 3 en de Leidse gymnastiekcommissie. de heer J. C. J. Lambermont, afgevaardigde van de vereniging „Koninginnedag", de heer H. den Hertog, die zijn namens alle Brunhilde-leidsters en leiders uitgespro ken gelukwens en dankwoord vergezeld liet gaan van een TV-tafel. mej. G. de Groot, bestuurslid van Brunhilde die een fotoalbum met foto's van Brunhilde- evenementen tijdens de carrière van de jubilaresse overhandigde en de voorzit ter van de Haagse Turnkring, de heer H. M. Kinglaars, die tevens sprak namens het KNGV-juryledenkorps, waarvan de jubilaresse ook al een reeks van jaren deel uitmaakt. Aan het eind van de receptie sprak de jubilaresse zichtbaar bewogen nog een kort dankwoord, waarin zij zich zeer erkentelijk toonde voor de lof, die haar zowel van koninklijke als andere zijde was toegezwaaid en de stroom van ge schenken, die zij hierbij mocht ontvan gen. „Ik heb altijd met groot plezier bij Brunhilde gewerkt en de jaren zijn mede hierdoor als het ware omgevlo gen. Als ik binnenkort mijn functie neerleg, hoop ik. dat mijn opvolgster met evenveel toewijding en genoegen de Leidse turnsport in het algemeen en Brunhilde in het bijzonder zal dienen als ik steeds heb gedaan". Na deze slot woorden van de jubilaresse zong men nog het clublied van Brunhilde, ge volgd door een daverend „Lang zal zij NIEUWE LEIDSE COURANT B Het „Schateïland" met zijn ka- perkapitein had de wind in de zeilen. - Twee auto's ontvreemd LEIDEN In het afgelopen week einde werden twee auto's ontvreemd: een donkergrijze (kenteken FN 96-73) uit de Van der Waalsstraat en een zwarte (kenteken XG 45-63) van de Tweede Binnenvestgracht. De afdeling Sassenheim van Bloembollencultuur reed mee met de reusachtige en écht knipogen de kabouter. Fijne middag voor 90 bejaarden OEGSTGEEST Negentig bejaar den hebben zaterdag in gebouw „Irene" genoten van een gezellige middag, aangeboden door de Hervorm de Gemeente. Ruim dertig automobi listen zorgden voor het vervoer van de gasten, die door de heer A. D. Hak kenberg met een korte toespraak wer den verwelkomd. Tussen twee geanimeerde theepau zes in trad de volksdansgroep van de Jonige Kerk onder leiding van mejuf frouw C. H. M. Chaudron op, las de 74-jarige mevrouw Heijloo uit werk van Annie M. G. Schmidt voor en zong mejuffrouw Van der Steen een aantal geestelijke liederen. Bovendien werden enkele wedstrijden gedaan, waaronder een „herinneringsquiz" over oud- Oegstgeest. De geslaagde middag werd gesloten door de maatschappelijk werkster, me juffrouw G. van den Berg. Blij moment in Obrechtstraat LEIDERDORP Vanavond houdt de postzegelvenzamelaarsvereniging De Rijnstreek een bijeenkomst in het Dorpshuis. Junioren kunnen er van 7 tot 8 uur terecht en senioren van 8 tot 11 uur Burgemeester Van der Willigen voegt aan de orchidee het Oranje-Nassau-goud toe. Ingezonden V oor j aarswandeling In vele plaatsen in Nederland zullen op 14 en 15 men weer duizenden op pad gaan om tijdens de door of onder auspi ciën van het Instituut voor Natuurbe- sohermingseducatie (I.V.N.) georgani seerde natuurwandelinigen te genieten van natuur- en landsdhapssdhoon. Geen massale wandelpartijen zullen het zijn; i kleine groepjes zullen de deelnemers op zoek gaan naar rijkdommen van flora en fauna. Gelukkig wordt 'het aantal Nederlan ders, dat regelmatig de naöuur als rust punt in hun drukke en vaak jachtige leven zoökt, steeds groter. Jammer is het alleen, dat zovelen aan de werkelijk boeiende zaken in het land schar» voor bijgaan. Daarom trekken wij er op uit onder leiding van ervaren natuurgidsen. Het belooft een ontdekkingstocht te worden. In Leiden worden de natuurwandelin gen gehouden op 14 mei in het Warmon. derbos. Plaats van samenkomst voor de NZH-restauratie ObiJ het station); ver trektijd 2.30 uur. pe allermooiste wagen was nummer 15, Lenteboden, van de „Black diamond lines'' uit Rotterdam; nummer 31, Libelledans, van de afdeling Noordwijkerhout van Bloembollencultuur, kreeg de prijs j «oor de mooiste kleurencombinatie. e en slotte vond de jury nummer 24, Sprookjesland, van de groep ex- porteurs Sassenheim-zind de origi- e neelste en nummer 11, Dierentem- mer, van de groep bloembollen- JJ kwekers Zilk de meest humoristi sche wagen. (Humoristisch waren ook veel andere wagens, mede dank zij enkele be- tweegbare onderdelen, die ervoor zorgden dat de stoet wat minder OEGSTGEEST De Boerenleenbank Oegstgeest heeft een gunstig jaar achter de rug. Het aantal relaties nam aanzienlijk toe; de vele spaarvormen maakten het ondanks de toenemende concurrentie mogelijk de basis van de bedrijfsvoering te verstevigen. De balans per 31 december sluit op f 5.306.774,02; de winst bedraagt f 14.814,20. Een en ander blijkt uit het jaaroverzicht 1965, dat tijdens de algemene vergadering op 24 mei om 8 uur in het Witte Huis ter sprake zal komen. De spaartegoeden beliepen vorig jaar ruim f 4,5 miljoen (in 1964 f 4,4 mill joen), de tegoeden in lopende rekening f 556.000 (in 1964 f 520.000), de voor schotten f 2,5 miljoen (f2,2 miljoen), de kredieten in lopende rekening f 286:000 (f 225.000). Het aantal spaarrekeningen was in 1965 1950 (het jaar* daarvoor 1897); het aantal voorschotten 165 (162), het aan tal lopende rekeningen 153 (121) en het aantal leden 181 (179). De huisvesting van de bank vormt nog een belemmering in de dienstver lening aan de relaties. De plannen tot stichting van een nieuw bankgebouw verkeren echter thans in een verge vorderd stadium. Op de agenda voor de vergadering van 24 mei staan onder meer een be stuursverkiezing en verkiezing in de raad van toezicht. J. Landzaat nam afscheid van zendingsbureau OEGSTGEEST De heer J. Land zaat die op het zendtogsbureau de af deling Passage met alles wat daaraan vast zit verzorgde, heeft in verband met zijn pensionering vrijdag afscheid genomen van bet zenddngsbureau. Na de oorlog kwam de beer Land- zaet, die in dienst van de HVA op Sumatra en in bet toenmalige Batavia -gewerkt bad», in dienst van de zending. Door een ernstige ziekte moest hij in de zomer van 1965 met zün werk op houden. Het was voor het bureaupersoneel een vreugde dat hij tegen veler ver wachting in, tooh in staat bleek nog eenmaal in hun midden te zün. De algemeen secretaris mr. S. G. Graaf van Randwijk, heeft de heer Landzaat toegesproken en hem dank gebracht voor al zijn zorgen besteed aan de uitgaande en overzee werk zame zendingsarbeiders. Enkele ge schenken werden overhandigd. De heer Landzaat roemde in zijn dankwoord de geest waarin' op het zendinigsibureau door velen wordt sa mengewerkt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 3