W»'. Liechtenstein wil de natuur rein houden Kinderen fotograferen tijdens het spelen Postzegelrubriek PUZZEL VAN DE WEEN ZATERDAG 7 MEI 1966 Door G. i. Peelen Wij in West-Europa kla gen steen en been over toe nemende luchtverontreini ging en watervervuiling. En niet ten onrechte. Ko men we dan met vakantie in die er in de loop der tijden gens meer verbaasd over. Ver plaatsvonden, hoogtepunten voor wondert u niet als enige muziekminnaars. Ook daarvan „liesheiks voor hun staatje ze- MassS en Cemille Saint-Stónï uitgaven ter ere van de en op afb. 7: Gabriel Fauré en Paus> bouwer aan de wereldvre- Maurice Ravel die hier grote sue- dc". zoals het bijschrift luidt. La- iiki* u/c ««Al* .«ccc «un«F.a«.cessen oogsten. Op afb. 8: Prins ten we hopen dat Togo uit eer- Charles Hl, de stichter van Monte lijke bewondering voor de moe de bergen, dan herademen carlo, vanaf het balkon van zijn dige oproep tot vrede van de we in de zuivere berglucht paleis uitziend op het beroemde paus in de vergadering der Vere- en genieten van de frisse s la°nudeep hebben op hun post. nigde Naties zijn grote seriei uit- beekjes en bergrivieren, zegels grote aandacht besteed aan QaJ, waarvan we er 2 afbeelden: mtmrin dp fnrpllen tevreden de reis van Paus Paulus VI naar nr9: de paus en het silhouet waarin ae joreuen zevreaen de w Zelfg Isiamitische Dat hin. van het VN-gebouw tegen de dert niet, geld stinkt niet en reli- achtergrond van New York. afb. gieuze motieven is een gewild ver- 10: de paus voor het VN-em- zamelgebied! bleem. rondspringen. Een paradijs, zeggen we dan en vooral als we het vriendelijke en prach tige vorstendom Liechten stein binnenkomen, zien we dat als een superlatieve trap van Zwitserland. Maar jawel, Liechtenstein heeft het zojuist nodig gevonden op een prachtige serie zegels op te roepen om de natuur „schoon" te houden. Ook daar hebben zich de laat ste jaren industrieën gevestigd. Schoorstenen blazen hun rook uit cn het afvalwater wordt geloosd in de vele stroompjes en bergrivier tjes, die eerst diezelfde fabrieken aan stroom geholpen hebben. Al is het daar naar ons gevoel ver rukkelijk in vergelijking met de toestand bij ons in het Westen, het drietal werd toch niet zonder nood zaak uitgegeven. Afb. 2, vraagt om gezonde, zuive re aarde, gesymboliseerd door een boompje. Afb. 3: zuivere lucht, met als symbool de vogel, en afb. 4: gezond water waarin de vis in leven kan blijven. Een mooie, zinvolle serie, van het staatje dat onder wijs bestuur van vorst Franz Josef V, een ge rust en stil leven leidt. Op afb. 1 zien we zijn portret, ter gelegen heid van zijn 60e verjaardag. Monte Carlo bestaat dit jaar een eeuw. Natuurlijk staat Monaco uit voerig stil bij dit jubileum van zijn hoofdstad. We doen een kleine greep uit de lange jubileumserie. Afb. 5: gezicht op de zuidzijde van het beroemde Casino uit de vorige eeuw. Niet alleen als speelbank maakte Monte Carlo naam: ook om de vele musicale evenementen Misleidende eenvoud De vier stellingen, die wij u voorzet ten hebben iets misleidends. Geen van de stellingen is namelijk gecompli ceerd. De laatste twee zijn zelfs uiter mate sober gegarneerd, zó sober dat men geneigd is te denken: Dat kón niet moeilijk zijn. Deze hoewel ook dc gedachtengang kan men yp de opgaven 1 en 2 toepa niet 'oeg XV,-. :A./ abcdefgh gelijk zegeltje van Polen, ter ere tuur. Veel meest historische kendste, tenminste in ons land, is van de Poolse schrijver Henri Sien- romans staan op zijn naam: de toch wel „Quo Vadis" waaraan on- kiewicz (1846-1916). Hij kreeg in Kruisridder, de Zondvloed, Te getwijfeld vele lezers herinnerin gen staat tegenwoordig ner- We besluiten met een flets ono- 1905 de Nobelprijs voor de litera- vuur en te zwaard, maar de be- gen bewaren. uitzien. Daar echter ligt de heid veeleer in het soort vragen dat wil u stelden: Eerst de „dwaalwegen" win de heren Lehmann en Schiffer- iecker uit te vinden (overigens nog respectabel genoeg!) en vervolgens het beter te doen dan niemand min der dan grootmeester Stein. Dit alles tezamen is gelooft u >ns vrij heu» geen kinderspel. In sik geval noden de gestelde vragen bij de vier opgaven tot stevig onder soek der stellingen. Wanneer u bij dit onderzoek bepaalde „ontdekkingen" doet bent u op weg de oplossingen te vinden HAT vooral in de vakantie- is eigenlijk niet verwonder- in de vakantie de tijd aan tijd enorme aantallen lijk wanneer men bedenkt zichzelf hebben. iuo.ciija tuiu6iaicei kinderfoto's worden gemaakt dat de meeste mensen vooral Het is jammer dat nog veel met^buït<miandse^"iêTftïjdgenootje® dez^mimieT^Ga"zo^dicht'mogeil jk Een ander onderwerp vindt u kinderen fotografeert. Maar ook wanneer uw zoontje of uw dochter- de mimiek van het kind is een tje probeert in contact te komen kostelijk onderwerp. Fotografeer van die kinderplaatjes te „statisch" zijn. Het zijn dik- taal het niet machtig zult verbaasd zijn hoe uw zich letterlijk met handen naar het vogeltje" plaatjes, u eigenlijk niet mag Toch is juist de vakantietijd uitermate geschikt om onge- Door de knieën dwongen, levendige foto's van de kinderen te maken. Natuurlijk maakt u dit soort foto's niet door uw kind met yeel uw onderwerp toe. Let kind echter op dat u de aandacht van voe- de kinderen niet van hun spel op ira richt. Een telelens zal u goede diensten be wij- Verhaal Gelukkig zien veel mensen dit u fcunt illA i" de_ meeste familiealbums kinder-vakantiefoto's door uw kinderen bij c -muums reeds aan ziet men dan ook al meer u>> dit soort plaatjes verschijnen, dingen voor de vakantie te betrek- m" deze plaatjes zouden ech- ken. Fotografeer bijvoorbeeld het zondagse kleren voor de lens van de camera op te stellen. Echt fijne plaatjes kunt u ma ken door het kind tijdens zijn spel te fotograferen. Bijvoor beeld op het ogenblik dat hij met een zwarte veeg op z'n ge- fotografeert! zicht probeert de zandbak in z?n half afgezakte sok over te bren- Close-UDS gen of wanneer het ijverig pro- v~lu;>c"uKa beert om zout op de staart van Natuurlijk Is het leuk merastandpunt had ingenomen. Fo- tografecr Underen vanaf kinder- vask_dal kinderen onder het wakend van moeder de kaart bekijken van de streek waarheep uw gezin op door de knieen zult ten. Ook van uit een boom kunt verrassende resultaten bereiken. Vergeet echter niet de boom met uw hand vast te houdtn wanneer troleren door vakantie gaat. Vergeet ook niet fotografische uitrusting te con- eren door er nu reeds een paar proeffilmpjes mee op te nemen. Hierdoor voorkomt u dat u straks voor de onaangename verrassing komt te staan dat uw uitrusting defect is als u op het punt staat te Oplossingen Hieronder volgen de oplossingen der opgaven, u in ons blad van 23 april Jl. voorgezet onder de titel „Motleven". (1) Kammin ikSlmklne. Zwart won 1Dg3t, 2.Kc4 Tc2t, 3.Kb5 Db8t, 4Ka4 a6t, 5. Dc6 Db4f, 6.axb4 Ta2 (2) Rigo—Reszler. Wit won door l.Pxf7! 0—0 (Indien 1Pxf6, 2 PxeB Td7 om hetzij Pxd8f hetzij Pg5t te pareren dan 3.Df6 en de dreiging Pg5| is beslissend), 2.Ph6t Kg7, 3.DeStl KxhS, 4.Pxe6 Pf5 (Anders mat op gS). 5.g5t! Kh5, 6. Df4 Tde8, 7.Df3t en mat door Te4. 2. Td7! (De pointe) Pxd7, 3. Dxg6t 4. Dh7! en zwart gaf het op. De e dame moet f7 blijven bewaken, Pf6 volgt Dxh6t enz. van Gorvitcb. Wit kan heleboel" doen, namelijk „zó- winnen: lTxe6 Txeö. 2.b6ri (Gedwongen). S.ThS! en wit wint óf de toren óf de dame! Een zeer be kend motief, dat ook in de praktisch» partij wel eens voorkomt. vogeltje te strooien. u groepjes in hun spel verdiepte vertrekken. ■£Scfc*<#a(<3c80K»c8cf<«08cMKöW<*<38aR*cscK»cgc*<&e8a{<£CSöK§0Sc^ Kruiswoord puzzel Horizontaal: 1. bosneger in Surirame. 6. zeepwater, 8. oosters lastdier. 13. aangezicht. 14. dubbele vulkaan op de Armenische hoogvlakte ten Z. v.d. Kaukasus, 15. muzieknoot, 17. kolenemmer, 18. biersoort, 20. schuw (jagerstaal), 21. voorzetsel. 22. zware zoete wijn, 24. smulpartij, 26. lichaamsdeel. 27 drietenige struis, 28. ondergeschik te, 30. verbond, 31. viervoetig dier, 32. schuit der Noordzeevissers. 33. giftslangetje. 42. wijzer van een kompas, 44. gemeenschappelijke weide. 47. rivier in Engeland. 48. danspartij. 49. wrok, 50. schatten, 52. Spaans rijpaard, 54. tegenvaller. 56. vlaskam, 58. spelleiding. 60. gewicht, 62. doortochtgeïd. 64. tussenzetsel, 65. latwerk. 67. Nederl. dichter. 68. liniaal (ZN). 71. pluim van een vogel. 72. gravure. 74. elk. 76. meisjesnaam, 77. provincie van Nederland <afk.), 78. uitroep. 80. onbep. voornaamw., 81 plechtige gelofte, 83 scheik. element (afk.), 84. provincie van Nederland, 85. oplopende vlakte, 87. plaats in Gelderl., 88. gesloten, 89. vis. Vertikaal: 1. schaaldier, 2. rijksgrens (afk.), 3. latwerk, 4. vette vloeistof, 5. doorweekt, 6. zuil met grafschrift, .7 hoofdstad der Balearen, 8. voertuig, 9. zangwijs, 10. patroon, 11. voegwoord (Fr.), 12. rivier aan het Meer van Zürich naar de Aare, 16. onbep. voornaamw.. 19. eenmaal, 21. courant van een partij. 23. de binnenkring van een gemeente. 24. jongensnaam. 25. bekend dier, 26. schijn of voorkomen, 28. schraal, 29. teken in de dierenriem. 32. Eng. edelman, 34. myth, figuur. 36. tor. 37. zwart in de wapenkunde, 38. zijtak Weser, 39. keurige. 40. bloeiwijze. 41. waterkering. 43. voorzetsel, 45. achting, 46. praktische wenk, 51. dochter van Potiphar, 52. dril, 53. kweker, 55. plotseling, 57. duw. 59. opening, 60. dorp in Groningen, 61. het noodsein. 63. bijwoord. 65. koor van zangers. 66. flink, 69. oude vlaktemaat, 70. jaargetijde. 73. part. 75. gemalin van Zeus. 78. vreemde munt, 79. myth, figuur. 81. plaats in N.-Brab., 82. laagvlakte. 84. lengtemaat (afk.). 86. muzieknoot. 9.' hel, 10. enig. 11. Reest, 13. en, 15. dr.. 17. Dalen, 19. kooer, 21. Don. 22. leven. 25. het. 26. merel, 28. neder. 29. tel. 32. rek. 33. he mel. 35. alm. 37. kever. 39. alp. 41. kaper. 43. leren. 45. niets. 46. oot, 47. not, 49 gelei. 50. pos, 51. aam. 53. kader. 56. oei. 57. kapel, 58. meden, 60. Aar. 62. Peter, 64. vet, 65. Lenin, 68. kin, 70. ros, 72. Doorn. 74 ode. 77 iets. 79. apis, 80. Eist, 82. Hein. 84. iel. 85. s.o.. 86 To. 87. are. 89. Ra. 90. op. 92. Horizontaal: 1. moois, 5. sar, 7. myth, 11. room. 12. iep 14. ode. 16. eend, 18. est. 20. nader, 23 Lia, 24. et. 25. hom. 27. ros, 28 net, 30. gl, 31. peper. 33. hevel 34. ta. 36 Terek. 38. Hedel. 39. An 40 L.K.. 42. rekel. 44. men. 45. nl 46. Oman. 48. veger, 50 pipa, 52. pos 53. kerel. 54 hoe, 55. toet, 57. karei. 59. stam. 6 er. 62. pad, 63 nevel, 06. sa. 67 mi, 68 keper, 7i. R.D., 73. liter. 75. tenor 76 si-, 78. nel. 79. ade. 81. nis. 82 ho. 83 kei 85. spelt. 87. r'" ooi. 91. son. 93. ar set. 96. Assen. Vertikaal: 1. most. 7. oot. 3 om 4. si. 5. spar. 8 roes. 7 me 8. te 94 slaap. 95 INZENDINGEN Inzendingen worden voor don derdag a.s. op ons bureau ver wacht. Oplossingen mogen uit sluitend op een briefkaart wor den geschreven. In de linker bovenhoek vermelden: ..Puzzel oplossing". Er zijn drie prijzen: fWO. f5.- twei Hoe maken Jullie het allemaal? Hebben we fijn van de zon kunnen genieten? Wat heeft ze ons verschrikkelijk verwend. We hebben nu onze scha wel in kunnen halen hoor! Zijn we al een beetje bruin geworden? Wat is het buiten nu mooi, meisjes en jongens! Hebben jullie ook zoveel „hele kleine" big getjes, lammetjes en eendjes gezien? Tante Jos wel hoor! En wat een pinkster bloemen! Oef, jullie kunnen nu een mooi boeket plukken voor mamma hoor! De appel bloesem, Japansekers en de magnolia's bloeiden zo mooi. Wat hebben we genoten van de koninginnedag. Wat was het prachtig weer! Veel van jullie hebben vuurwerk ge zien en kleinere mochten meelopen met de lamp' piocht. Geweldig, wat hebben we veel gezien 1 Hebben jullie goed gezongen op de markt? Er zijn nichten en neven die hebben meege daan met zaklopen, ringrijden, koekhappen en ga zo maar door. Tante Jos heeft ze ook nog in de zak zien lopen. Leuk hoor! Ja en nu is het morgen moederdag! Wat kunnen we haar dan fijn verwennen. Als het goed is hoeft ze morgen niet veel te doen. Krijgt ze ook thee op bed van jullie? Ze doet altijd zo verschrikkelijk veel voor ons. Er moesten eigenlijk veel meer moederdagen zijn in een jaar, vinden jullie niet? We konden haar dan nog veel meer verwennen. Hoe gaat het op school meisjes en jongens? Doen we alle maal goed ons best? Willen we later knap worden, dan moeten we dat echt doen hoor! Hartelijk bedankt voor de rapport cijfers. Verschillende nichten en neven schreven dat ze al heerlijk een duik hebben genomen in het buitenbad. Jullie boffen maar dat het nu al zo vroeg kan. Heerlijk hoor! Wat zullen jullie gezond worden. We gaan nu eerst eens kij ken naar de oplossing van de puzzel. Deze keer is het wel een beetje moeilijk om de op lossing te omschrijven. In ieder geval moet het muisje bij de kaas zien te komen zon der gepakt te worden door de poezen. De prijzen gaan naar Johan Pijl, Den Haag en Hans van Wijk, Sleeuwijk. Hiep, hiep, hoera!!!! Klarie Breederland. Nico- let Christiaanse, Gerdien van Langevelde, Nellie Loeve en Nelleke Verweij van harte ge feliciteerd met jullie verjaar dag van de nichten en neven. Bedankt voor het leuke gedicht je Els Meulenberg Den Haag. Het is lang geleden hoor dat jij geschreven hebt. Was jij tante Jos niet een klein beetje aan het vergeten? Ik hoop echt dat je trouwer schrijft dan in 1965. Ik heb toen maar één brief van jou gekregen. Wanneer moet je nu verkeersexamen doen? Prachtig dat julie zo'n fijne meester op school hebben Bea van Muijden Burgerveen. Vind jij klassieke muziek mooi? Tante Jos wel hoor! Wat is jouw mam ma knap! Fijn dat je haar zo goed hebt geholpen. Dat is juist grappig dat je tante Jos niet kent. Wat heeft jouw pappa grootse plannen. Wat heb jij kunnen genieten aan het strand met het mooie weer Antje Nell Wassenaar. Ge weldig! Ben je fijn bruin gewor den? Leuk, dat je nu een corres- Hier komen eerst de brieven die verleden week zijn blijven liggen. Wat zal jouw boekenlegger mooi worden Liesbeth Lagerwerf blouse klaar zijn. Rijswijk. Schiet het al op? Fijn Wat is jouw oma lang wegge- dat jij zo'n mooi rapport kreeg. Wil jij een nichtje worden? ct08efc«CSaKfC«cK«CScK«C8C*»<Mal<»<*c*<*CS**<*<^^ Schrijf je dat de volgende keer? weest Arjen de Pagter Den Haag. Ze vond het zeker wel fijn in zo'n groot land? Zou jij wel een reisje naar Amerika willen maken? Tante Jos wel hoor! Mmm, wat heeft ze lekkers voor jullie meegebracht. Oma heeft jou ook al zo verschrikkelijk verwend Koos de Pagter Den Haag. Prachtig dat jullie elke avond „gezellig avond je" doen. Dat moest Sinterklaas in Spanje eens horen! Waarom heb jij zo verschrikkelijk lang gewaoht met schrijven? Ik heb verleden jaar mei jouw laatste brief gekregen. Hoe vond jij het kindercircus Rlta Perfors Sassenheim? Heb jij zelf ook al iets moois gemaakt voor Barbie en Skipper? Wat zal ze deftig zijn in zo'n skipakje. Jij bent maar verschrikkelijk verwend op je verjaardag. Moet jij op de fiets naar school? Ben je al aan het zwemmen geweest? Dat kóst Leuk, dat jullie poes kleintjes heeft gekregen, Mieke Plugge Den Haag. Je mag ze toch niet alle vijf houden? Tante Jos heeft zondag kleine biggetjes gezien die net waren geboren. Zo grap pig. Als jij een blocnoot koopt kan je een „heleboel" schrijven hoor! Dat wordt over veertien dagen een groot feest. Vond woensdag de juffrouw het ge dichtje mooi? Dat is natuurlijk niet lief dat Leo de kleine poesjes knijpt, Cor Plugge Den Haag. Is Leo nog erg klein? Vond je het leuk in de molen? Fijn dat jij zo dicht bij de duinen woont. Vorige keer hebben jullie niet geschreven. Hoe komt dat? Jij boft maar met zo'n prachtig horloge Johan Bijl Den Haag. Je bent maar een' boffert hoor! Loopt het goed? Leuk dat jij een schooltuin hebt gekregen. Heb jij nog mooie bloemen gezaaid? Wat zal mamma straks blij zijn als je met een mooi boeket thuiskomt. Jouw pappa is heel erg ver wend Dirk Rensen Pljnacker. Jij hebt een heel eind gefietst hoor! De vorige keer miste' ik jouw brief. Hoe komt dat? Niet meer vergeten hoor! Ga jij op een koor? Geweldig dat jij zo'n klein lief zusje hebt gekregen Ada Ridder De Lier. Anita is een mooie naam hoor! Wat is ze al verwend! Prachtig dat jij haar haartjes weieens mag kammen. De maand mei is voor jou wel een feest maand hoor! Heb je al mooie slingers gemaakt? De vorige keer kreeg ik geen brief van jou. Je gaat tante Jos toch niet vergeten? Niet meer doen hoor! Bedankt voor je mooie tekening hoor! Jij boft maar dat je vriendin op een boerderij woont Hetty Rietveld Ter Aar. Wat zullen jul lie fijn hebben gespeeld met het mooie weer. Tante Jos is 27 okto ber jarig. Is jouw schrift mooi geworden? Bedankt voor je mooie tekening! Jij maakte ook al zo'n mooie tekening Annemarie Rietveld Ter Aar. Is het boek jij mocht kiezen? Natuurlijk wil tante Jos in jouw poëzie-album schrijven. Prachtig dat jij zelf een jurkje voor de pop hebt ge maakt. Is het mooi geworden? Bedankt voor je versje hoor! Fijn dat jij een schooltuin hebt Hannie van Rumpt Den Haag. Vind je het leuk? Nou en oi tante Jos tuinbonen lust. Nee hoor, je moet ze niet opsturen. „heleboel" centen, Fijn dat Jij zo hebt genoten in Rijswijk. Waarom kreeg ik geen *-* brief van jou? Je gaat tante Jos toah niet vergeten? De volgende keer verwacht ik weer en brief van jou hoor! Hoe is het gezellig avondje ge weest Sylvia van Wijk Sleeu wijk? Welke film heb je gezien? Je bofte maar dat je ook nog wat lekkers kreeg. Wordt jouw kleine broertje al groot? Mag je hem weieens helpen? Heb jij hem zo lachen geleerd? Dat is ge gaan regenen. Geweldig dat jij een „zeeolifant" hebt gezien. Heb jij grote vliegtuigen ge zien op het vliegveld Rineke Spaans Den Haag? Hoe vond jouw oom het in Holland? Fijn dat ik weer een briefje van jou kreeg. Jij bofte maar dat je twee vrije dagen kreeg. Ben je al een beetje bruin geworden? Gaat het goed op school? Hartelijk bedankt voor je mooie tekening Kees Verbaan Scheveningen. Tante Jos heeft zond hoor! Jammer dat jij geen tijd meer te schrijven Frannie hebt geen brief van Wimmie gezien Witte Delft. Jullie hebben wel hoor! Heb je hem niet lop gedaan? Je hebt Drackestein mooi gemaakt. Heb je genoten van Swiebertje en Bromsnor? Je hebt ze nu „echt" gezien. Krijg je zwemles? Gaat het al een beetje? Prachtig dat jij zo van de zon hebt genoten Nelleke Verweij Pijnacker. 'k Geloof best dat je genoten hebt van de lampionop tocht. Dat wordt volgende week zaterdag een gewichtige dag hoor! We zullen hopen dat het niet regent. Leuk dat jullie alle maal een mooie witte jurk aan hebben. worden Nelleke Lagerwerf De Lier. Hartelijk welkom bij de nichten en neven. Heb jij veel zusjes en broertjes? Prachtig dat jij in de vakantie bij je vriendin netje mocht slapen, 'k Geloof best dat jullie veel pret hebben gehad. Wanneer ben jij precies jarig? Schrijf je dat de volgende Oef. wat is dat verschrikkelijk lang geleden dat ik van jou een brief kreeg Fran? Leerdam Hoek van Holland. Jij was tante Jos echt al aan het vergeten. Fijn dat ik nu weer een briefje van jou kreeg. Je hebt de brief veel beter geschreven als de laatste die ik van Je kreeg. Doe je goed je best op school? Wat maakte jij de brief mooi met al die bloe men. Nee hoor. tante Jos heeft geen amaryllis. Heb je al vakan tieplannen gemaakt? Wat heb jij kunnen genieten aan het strand Heb jij veel moois gemaakt op de handwerkles Anja v. d. Meer Voorhout? Wanneer is de ver- keersproef? De kikkervisjes blij ven niet leven hoor! Die moeten echt in de sloot blijven. Wat heb jij met het mooie weer van je fiets kunnen genieten. Meisjes en jongens we hebben hier een leuke kruis woordpuzzel. We moeten hem een klein beetje an ders invullen dan we gewend zijn. JulZie zien een heleboel hokjes en in sommige staat een letter. Er om heen staan allerlei verschillende voorwerpen. Nu gaan we pre cies uitkienen waar de namen t:an de voorwer pen moeten wor den ingevuld, liet moet natuurlijk precies uitkom cv. met de ingevulde letters. De oplossing moet worden in gezonden vóór dinsdag 10 mei. Mmm. wat heb jij gesmuld het lekkers. Natuurlijk mag Meindert een neefje worden. Heb je al veel speldjes gespaard? Wat fijn dat oma bij jou aan het logeren is Anton Roos Den Haag. Prachtig dat jij zoveel leert praten op school. Leuk iij zo'n mooi bakje voor man„..a hebt gemaakt. Was ze er blij Hier komt een versje van Marl mee? Heb je genoten van het anna SP2*118* dat zij zelf heeft feest? Ben jij bruin geworden gemaakt. MOEDERDAG Zondag is het moederdag En 't is natuurlijk feest We steken uit een grote vlag 't Is altijd fijn geweest! We geven cadeautjes Natuurlijk ook bloemen er bij Of chocolade met nootjes Wat is mamma dan blij. Schrijf jij voortaan als je let ter aan de beurt is Piet Vis Zoe- terwoude? Ik krijg dan toch ze ker een lange brief? Wat zal jij een leuk plakboek krijgen Hans de Visser Rijnsburg. Er zijn meisjes en jon gens die „lieve" en „beste" tan te Jos schrijven. Je moet dus zelf maar kiezen, hoor! Wat was dat pech op 2e paasdag. Fijn dat jul lie toch nog geholpen werden. Vind jij gymnastiek leuk? Heer lijk dat jullie iedere zaterdagmor gen kunnen gaan zwemmen. Is het een eind fietsen? Jammer dat er bij jullie geen feest was. Was het bloemencorso mooi? Schrijf jij voortaan als je let ter aan de beurt is Arry v. d. Vliet Zoetermeer? Ik verwacht dan een lange brief van jou hoor! Natuurlijk mag jij een nichtje worden Elly Voois Terhcijde. Hartelijk welkom bij de nichten en neven. In welke klas zit jij? Heb je nog meer zusjes en broer tjes? Heb je al veel moois op de handwerkles gemaakt? Fijn dat je zo goed je best hebt gedaan. Tienerpop-patronen kunnen be steld worden bij de prop.afd. van de Nieuwe Haagse Crt. Tan te Jos is 27 oktober jarig. Heb jij genoten in het circus Anneriekc Voorbrood Delft? Griezelig hoor al die leeuwen. Wat zullen jullie deftig zijn in mooi nieuw pakje. Mamma erg knap hoor! Hoe gaat Den Haag. Heerlijk dat je nu weer „bij" bent en mamma je zo goed heeft geholpen. Mocht je de koekjes meenemen? Heb je thuis al gebakken? Jammer dat jij1 niets schreef Marrie Rijkaart Hazerswoude. Zo moeilijk is het toch niet? Vol gende keer verwacht ik een lan ge brief hoor! Schrijf je dan als je letter aan de beurt is? Geweldig dat jij ook al zo'n lief zusje hebt gekregen Ineke Rijssel Lisse. Helena is een mooie naam hoor! Geweldig dat jij het in de kerk mag brengen. Wat zal het bij jullie mooi zijn met al die bollenvelden. Harte lijk bedankt voor je leuke ge dichtje hoor! Hier komt een versie van Ine. ke mm Rijssel. OVERAL LENTE Weet je al, dat in de tuin Nu al tulpen zijn? Met hun kopjes rood en geel Van glanzende satijn? Weet je wel, dat in de wei Nu al kalfjes zijn? Veulentjes en biggetjes en Lammetjes zo klein? Weet je al, dat in de sloot Nu al eendjes zijn? In de boom is al een nest De lente is zo fijn! Leuk, vinden jullie niet? heel eind gelopen hoor! Heb je veel last van de blaren gehad? Frannie heel veel succes verder hoor! Jij bofte maar dat je met je vader mee mocht Hans van Wijk Sleeuwijk. Fijn dat jij bij oma aan het logeren bent geweest. Woont ze ver weg? Hoe gaat het op school? Kreeg jij wel een mooi rapport? Nou en of het nu mooi is met al die bloeiende tul pen en hyacinten. Allemensen wat ging jij verschrikkelijk laat naar bed Erik Wijlhuizen Zoetermeer. Ge weldig dat je met oma mee mocht. Heb je genoten? 10 kilo meter lopen is een heel eind, hoor! Had je geen last van bla ren? Fijn dat je een medaille kreeg. Mmm, wat smulde jij van het lekkers. Wanneer ben jij ja rig? i Tineke Altijd werken, netjes schrij ven, Nooit behoeven school te blij ven Altijd steeds de waarheid spreken Nooit je moeders kopjes bre ken 's Morgens vroeg en vrolijk opstaan 's Avonds niet te laat naar bed gaan, Dikwijls zingen, zelden hui len Nooit om kleinigheden prui len Lachen, spelen, vrolijk we zen En vooral de Here vrezen. Wat ben jij verschrikkelijk ver wend op je verjaardag Anneke Zegwaard 's-Gravenzande. Is het Jij boft maar dat je zo dichtbij het strand woont Leuiitje Schaap Katwijk aan Zee. Heb je al in de grote zee gezwommen? Was het water niet koud? Schrijf jij voor taan je naam onderaan dé brief en aan de achterkant van de en- gegaan. Hoe komt dat? Je hebt velop? Waarom kreeg ik zo'n toch wel coed voor ze gezorgd? kort briefje0 Volgende keer ver- 1 Prachtig dat jij zelf een rok hebt wacht ik een lange hoor! Veel1 gemaakt. Wordt de trui mooi? Is plezier op 20 mei hoor! Lassie van Lia? Wat zal de klei- Wil jij een nichtje worden Bet- ne Matthijs bruin worden. Fijn tie Schellevis 's-Gravenzande? hoor! Schrijf je dat de volgende keer? Hartelijk bedankt voor jc Ben jij een nichtje van Willy? mooie kaart Wlm van der Wel brief van jou kreeg. Ik dacbt werkelijk dat jij tante Jos aan het vergeten was. Ben je al naar het strand geweest? Je hebt er verleden week wel van kunnen profiteren hoor! Prachtig dat jij in de draaimo len hebt gezeten Loes v. d. Zwart Scheveningen. Wanneer moet jij diploma zwemmen? Ga je dikwijls zwemmen? Geweldig dat jij een schooltuintje hebt. Wat heb je veel gezaaid. Leuk hoor! Groeit het al een beetje? Hoeveel jaar wordt jij op 21 ju ni? Meisjes cn jongens, de brleven- ïs is helemaal leeg. Zorgen jul- e voor een volle? Ik verwacht héél veel brieven van jullie hoor! Denken de nieuwelingen er goed aan dat ze hun geboortedatum in logeren Jeanne Weerheim Pijnac- de brief schrijven? De letters A ker. Jammer dat je zo ziek was. t/m D zijn aan de beurt. Veel Nou en of het net een klein zie- sterkte op school hoor en tot de kenhuisje was. Wat jammer dat volgende keer. al die kleine konijntjes zijn dood- i O*

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 18